Rzut z góry na strop 1
|
|
- Juliusz Nowakowski
- 6 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 Rzut z góry na strop 1
2 Przekrój A-03 Zestawienie obciążeń stałych oddziaływujących na płytę stropową Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy Obciążenia charakterystyczn e stałe kn/m Współczyn n. bezpieczeń s. γ Obciążenia obliczeniowe kn/m 1 Ciężar własny 0,1m x 1m 25kN/m 3 2,5 1,35 3,38 2 Podłoga 1m 0,6 kn/m 2 0,6 1,35 0,81 Razem 4,19 2
3 Zestawienie obciążeń zmiennych oddziaływujących na płytę stropową Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy Obciążenia charakterystyczn e stałe kn/m Współczyn n. bezpieczeń s. γ Obciążenia obliczeniowe 1 Obciążenie użytkowe 1m 3kN/m 2 3 1,5 4,5 kn/m Razem 4,5 Obciążenie płyty stropowej- STATYKA Momenty zginające M Ed 3
4 Siły tnące V Ed Do obliczeń przyjęto: M Ed = 1,77 knm M Ed - =2,26 knm V Ed =8,37 kn Materiał: Beton C16/20 Wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie betonu C16/20 f cd = f ck γ c = 16 1,5 =10,7MPa=10,7 103 kn Stal B 400B f yd = f yk γ s = 400 1,15 =348 MPa= kn 4
5 Rozstaw prętów: S S = 2 h=2 100=200 mm 250 mm } { 5
6 Przyjęto: stal Φ= 6mm S S =200mm A s = 1 Π φ 2 S s 4 = 1 ) 2 0,20 3,14 ( =1, m 2 4 F s = A s f yd =1, =49,15kN Wysokość użyteczna przekroju Φ=6mm h=100mm b=1000mm c=25mm d= h-c-0,5φ= =72mm b x λ f cd =F s x= F s b λ f cd b= 1m λ =0,8 f cd =11 *10 3 kn 6
7 49,15 x= 1 0,8 (10, ) =0,006m M Rd =F S d F C λ x 2 F S =F C M Rd =F S (d λ x 2 Dolne zbrojenie: M Ed = 1,77 knm < M Rd = 3,43 knm Górne zbrojenie: M Ed = 2,26 knm < M Rd = 3,43 knm Minimalny przekrój stali 0,8 0,006 )=49,15 (0,072 )=3,43 knm 2 0,26 f ctm f yk b d=0,26 1, ,072=8, A s,min = max z 0,0013 b d =0, ,072=9, A s = 1,41 *10-4 m 2 > A s,min = 9,36 *10-5 m 2 A s,max =0,04 A c =0,04 * 1 *0,1 = 4,00 *10-3 m 2 A s,max = 4,00 *10-3 m 2 > A s = 1,41*10-4 m 2 7
8 Obliczenie pola przekroju i rozmieszczenia prętów rozdzielających A sr =0,2 A s =0,2 1, =2, m 2 / m S SR <3h s ale mniejsze<0,4 m S SR =3 0,1=0,3m minimalna średnica prętów rozdzielających to 6mm Górne i dolne zbrojenie zostanie wykonane z prętów ϕ 6mm rozmieszczone co 200mm i zostanie połączone petami rozdzielającymi ϕ 6mm co 300mm. 8
9 Liczenie żeber Rzut z góry na strop 9
10 Wymiarowanie żebra h=( ) L= 1 4,6 m=0,27 m 17 Wymiarowanie wstępne żebra 10
11 Zestawienie obciążeń stałych oddziaływujących na żebro Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy 1 Obciążenie od stropu (ciężar własny) Obciążenia charakterystyczn e stałe kn/m Współczyn n. bezpieczeń s. γ Obciążenia obliczeniowe kn/m 0,1mx1,5m 25kN/m 3 3,75 1,35 5,06 2 Podłoga 1,5m 0,6 kn/m 2 0,9 1,35 1,22 3 Zebro (ciężar własny) 0,27m x 0,14m 25kN/m 3 0,95 1,35 1,28 Razem 5,60 7,56 Zestawienie obciążeń zmiennych oddziaływujących na żebro Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy Obciążenia charakterystyczn e stałe kn/m Współczyn n. bezpieczeń s. γ Obciążenia obliczeniowe kn/m 1 Obciążenie użytkowe 1,5m 3kN/m 2 4,5 1,5 6,75 Razem 4,5 6,75 11
12 Statyka- kombinacje obciążeń Wariant1 Momenty zginające 12
13 Tnące 13
14 Wariant 2 Momenty zginające 14
15 Siły Tnące Do obliczeń przyjęto: M Ed = 25,80 knm M Ed - = 37,85 knm V Ed = 41,41kN Liczenie dolnego zbrojenia dla - M Ed = 25,80 knm Przyjęto: stal 2 x Φ= 14mm A s =2 Π φ 2 ) 2 4 =2 3,14 ( =3, m 2 F s = A s f yd =3, =107,03kN 15
16 Wysokość użyteczna przekroju 2xΦ=14mm h=370mm b=140mm c=30mm d= h-c-0,5φ= =333mm b x λ f cd =F s x= F s b λ f cd b= 0,14m λ =0,8 f cd =1,07 *10 4 kn 107,03 x= 0,14 0,8 (1, ) =0,09 M Rd =F S d F C λ x 2 F S=F C M Rd =F S (d λ x 2 0,8 0,115 )=107,03 (0,333 )=31,81 knm 2 M Ed = 25,80 knm < M Rd = 31,81kNm 16
17 x 0,09 0,45 d 0,33 =0,27 0,45 Minimalny przekrój stali 0,26 f ctm f yk b d=0,26 1, ,14 0,33=5, A s,min = max z 0,0013 b d =0,0013 0,14 0,33=6, A s =3,08 *10-4 m 2 > A s,min = 6,06 *10-5 m 2 A s,max =0,04 A c =0,04 * 0,37*0,14 = 2,07*10-3 m 2 A s,max = 2,07 *10-3 m 2 > A s = 3,08 *10-4 m 2 Liczenie górnego zbrojenia dla - M Ed - = 37,85 knm Przyjęto: stal 2 x Φ= 18mm A s =3 Π φ 2 ) 2 4 =3 3,14 ( =4, m 2 F s = A s f yd =4, =160,55kN 17
18 Wysokość użyteczna przekroju 3xΦ=14mm h=370mm b=140mm c=55mm d= h-c-0,5φ= =308mm b x λ f cd =F s x= F s b λ f cd b= 0,14m λ =0,8 f cd =1,07 *10 4 kn 160,55 x= 0,14 0,8 (1, ) =0,134 M Rd =F S d F C λ x 2 F S =F C M Rd =F S (d λ x 2 0,8 0,134 )=176,93 (0,33 )=40,82 knm 2 M Ed- = 37,85 knm< M Rd = 40,82kNm 18
19 x 0,134 0,45 d 0,308 =0,44 0,45 Minimalny przekrój stali 0,26 f ctm f yk b d=0,26 1, ,14 0,308=5, A s,min = max z 0,0013 b d =0,0013 0,14 0,308=5, A s =4,62*10-4 m 2 > A s,min = 5,61 *10-5 m 2 A s,max =0,04 A c =0,04 * 0,37*0,14 = 2,07*10-3 m 2 A s,max = 2,07 *10-3 m 2 > A s = 4,62*10-4 m 2 A s,max = 2, m 2 > A s1 + A s2 = 3,08 * ,61 * 10-4 =8,69*10-4 m 2?????? Sprawdzenie na ścinanie b w =0,14 m d=h-c- Φ/2 =0,37-0, /2 =0,308m = 308mm A sl =4,62 *10-4 γ c =1,5 f ck = 16 MPa k= d = =1,81nie może być większe jak
20 ρ = A sl b w d = 4, =0,01 nie możebyć większe jak 0,02 0,14 0,308 C Rd, c= 0,18 γ c = 0,18 1,5 =0,12 V Rd,c=[C Rd, c k (100ρ f ck ) 1 /3 ] b w d =[0,12 1,78(100 0,01 16) 1/3 ] 0,14 0,308=0,0024MPa=24,09kN V Ed, d =41,41kN >V Rd, c =25,66 kn Nalezy zastosować zbrojenie na ścinanie Długość odcinka belki, na którym należy zastosować zbrojenie na ścinanie a w = V Ed, k V Rd,c q d = 41,41 24,09 =1,2m 14,31 20
21 Jako zbrojenie na ścinanie zastosowano strzemiona pionowe dwucięte o średnicy: Φ w = 6mm A sw =0,56cm 2 = 0,56 * 10-4 m 2 stal f yk 400MPa f ywd = 348 MPa przyjęto cotθ =1,0 Wysokość użyteczna przekroju: a 1 = 0,1h = 0,1 * 0,37 = 0,037m d = h-a 1 = 0,37-0,036= 0,33m z = 0,9 d = 0,9 * 0,33 =0,30m s= A f sw ywd z cot φ= 0, , ,30 1=0,14 m=14cm V Ed, d 41,41 Przyjęto rozstaw strzemion s = 14cm Sprawdzanie nośności krzyżulców betonowych ze względu na ich zmiażdżenie: v 1 =v=0,6(1 f ck 16 )=0,6 ( )=0,56 α cw = 1,0 konstrukcja niesprężona dla cot θ =1,0 mamy: V Rd, max = 1 2 α cw b w z v 1 f cd = ,14 0,30 0,56 1, =125,67 kn V Ed, k =41,41kN <R Rd, max =125,67kN 21
22 PODCIĄG Wymiarowanie podciągu Przyjęto h 0,50m Przyjęto b w =0,40m 22
23 Zestawienie obciążeń stałych oddziaływujących na PODCIĄG L p Nazwa Wymiary Cięzar jednost kowy 1 Obciążenie od stropu (ciężar własny) 0,1x1,5x 4,5 [m ] 2 Podłoga 1,5x4,5 [m] 3 Zebro (ciężar własny) 4 Podciąg (ciężar własny) 0,26 x 0,12x4,5 [m] 0,40 x 0,40 [m] Obciążenia charakteryst yczne stałe kn Obciążenia charakteryst yczne stałe kn/m Współc zynn. bezpiec zeńs. γ Obciążen ia obliczeni owe kn 25 16,88 1,35 22,79 kn/m 3 0,6 4,05 1,35 5,47 kn/m ,5 1,35 4,73 kn/m 3 Obciążen ia obliczeni owe kn/m ,35 5,4 kn/m 3 Razem 24, ,99 5,4 Zestawienie obciążeń zmiennych oddziaływujących na PODCIĄG Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy Obciążenia charakterystyczn e stałe kn Współczyn n. bezpieczeń s. γ Obciążenia obliczeniowe 1 Obciążenie użytkowe 1,5x4,5m 3kN/m 2 20,25 1,5 30,38 kn Razem 20,25 30,38 23
24 Kombinacje obciążeń PODCIĄGU Wariant 1 Obciążenia wszystkie maksymalne obliczeniowe 24
25 MOMENTY ZGINĄJACE 25
26 Siły TNĄCE 26
27 Siły NORMALNE 27
28 Wariant 2 Lewa strona obciążona tylko stałymi charakterystycznymi a prawa stałymi obliczeniowymi i zmiennymi obliczeniowymi 28
29 Moment Zginający 29
30 Siły Tnące 30
31 Siły noromalne Wariant 3- najbardziej niekorzystny dla SŁUPA Lewa strona obciążona tylko stałymi charakterystycznymi a prawa stałymi obliczeniowymi i zmiennymi obliczeniowymi. A lewa podpora jest nieprzesuwna. 31
32 Momenty zginajace 32
33 Siły tnące 33
34 Siły normalne Do obliczeń przyjęto: Dla PODCIĄGU: M Ed = 131,09 knm M Ed - = 202,39 knm V Ed = 144,95 kn Dla SŁUPA: M Ed = 65,59 knm M Ed - = 32,28 knm V Ed = 32,62 kn N ED = 357,53 kn Obliczenie dolnego zbrojenia: Przyjęto: stal 4 x Φ= 18mm A s =4 Π φ 2 ) 2 4 =4 3,14 ( =1, m 2 4 F s = A s f yd =1, =353,86 kn 34
35 Wysokość użyteczna przekroju Φ=18mm h=500mm b=400mm c=30mm d= h-c-0,5φ= =461mm b x λ f cd =F s x= f s b λ f cd b= 0,40m λ =0,8 f cd =1,07 *10 4 kn 353,86 x= 0,40 0,8 (1, ) =0,104 M Rd =F S d F C λ x 2 F S =F C M Rd =F S (d λ x 2 0,8 0,104 )=353,86 (0,461 )=148,46 knm 2 M Ed = 146,57 knm < M Rd = 148,46 knm 35
36 x 0,104 0,45 d 0,461 =0,22 0,45 Minimalny przekrój stali 0,26 f ctm f yk b d=0,26 1, ,40 0,461=2, A s,min = max z 0,0013 b d =0,0013 0,40 0,461=2, A s =1,02 *10-3 m 2 > A s,min = 2,40 *10-4 m 2 A s,max =0,04 A c =0,04 * 0,50*0,40 = 8,0*10-3 m 2 A s,max = 8,00*10-3 m 2 > A s = 1,02 *10-3 m 2 Obliczenie GÓRNEGO zbrojenia: Przyjęto: stal 4 x Φ= 22mm A s =4 Π φ 2 ) 2 4 =4 3,14 ( =1, m 2 F s = A s f yd =1, =528,61kN 36
37 Wysokość użyteczna przekroju 4xΦ=22mm h=500mm b=400mm c=30mm d= h-c-0,5φ= =459mm b x λ f cd =F s x= f s b λ f cd b= 0,40m λ =0,8 f cd =1,07 *10 4 kn 528,61 x= 0,40 0,8 (1, ) =0,155 M Rd =F S d F C λ x 2 F S =F C M Rd =F S (d λ x 2 0,8 0,155 )=528,61 (0,459 )=209,89 knm 2 M Ed = 202,39 knm < M Rd = 209,89 knm 37
38 x 0,155 0,45 d 0,459 =0,33 0,45 Minimalny przekrój stali 0,26 f ctm f yk b d=0,26 1, ,40 0,459=2, A s,min = max z 0,0013 b d =0,0013 0,40 0,459=2, A s =1,52 *10-3 m 2 > A s,min = 2,39 *10-4 m 2 A s,max =0,04 A c =0,04 * 0,50*0,40 = 8,0*10-2 m 2 A s,max = 8,00*10-2 m 2 > A s = 1,52*10-3 m 2 Sprawdzenie na ścinanie b w =0,40 m d=h-c- Φ/2 =0,50-0, /2 =0,459m = 459mm A sl =1,52 *10-3 m 2 γ c =1,5 f ck = 16 MPa k= d = =1,66 nie może być większe jak
39 ρ = A sl b w d = 1, =0,01nie może być większe jak 0,02 0,40 0,459 C Rd,c= 0,18 γ c = 0,18 1,5 =0,12 V Rd,c=[C Rd, c k (100ρ f ck ) 1/3 ] b w d =[0,12 1,66(100 0,01 16) 1/3 ] 0,40 0,459=0,0086MPa=86,54kN V Ed, d =142,96 kn >V Rd,c =86,54 kn Nalezy zastosować zbrojenie na ścinanie Jako zbrojenie na ścinanie zastosowano strzemiona pionowe dwu cięte o średnicy: Φ w = 8mm A sw =1,01cm 2 = 1,01 * 10-4 m 2 stal f yk 400MPa f ywd = 348 MPa przyjęto cotθ =1,0 Wysokość użyteczna przekroju: a 1 = 0,1h = 0,1 * 0,50= 0,05m d = h-a 1 = 0,50-0,05= 0,45m z = 0,9 d = 0,9 * 0,45 =0,41m s= A f sw ywd z cot φ= 1, , ,41 1=0,1 m=10cm V Ed, d 142,96 Przyjęto rozstaw strzemion s = 10cm Sprawdzanie nośności krzyżulców betonowych ze względu na ich zmiażdżenie: v 1 =v=0,6(1 f ck 16 )=0,6 ( )=0,56 α cw = 1,0 konstrukcja niesprężona dla cot θ =1,0 mamy: V Rd, max = 1 2 α cw b w zv 1 f cd = ,40 0,41 0,56 1, =485,22kN V Ed, k =142,96 kn <R Rd, max =485,22kN 39
40 RYSY Wymiary: h p = 0,5 m - wysokość podciągu b p = 0,4m - szerokość podciągu c p =0,03m - otulina ϕ d = 18mm x p = 0,104 m - nasze x do liczenia zbrojenia a d = 0,039 m a g =0,055 m A sd = 1,02 *10-3 A sg = 1,52 * ,5ϕ + c pole przekroju dolnego zbrojenia pole przekroju górnego zbrojenia Szerokość rys w k =s r, max (ε sm ε cm ) s r,max - maksymalny rozstaw rys S r, max =3,4 c+0,425 k k φ 1 2 ρ =[m] p,eff k 1 =0,8 dla stali żebrowanej k 2 =0,5 dla czystego zginania A s ρ p, eff = [ ] A ce,ef A c,eff - efektywna powierzchnia strefy rozciąganej h c,eff =min. z[2,5 a p ; h p x p ]=min. z[2,5 0,039=0,0975 ; 3 0,5 0,104 =0,1321] 0, A ce,ef =b p h c,ef =[m 2 ]=0,4 0,0975=0,039 m 2 ρ p, eff = A s A ce,ef [ ]= 1, ,039 =0,026 40
41 S r, max =3,4 c+0,425 k k φ 1 2 ρ =[m]=3,4 0,03+0,425 0,8 0,5 0, =0,2103 m p,eff 0,026 E s =200 * 10 3 MPa E cm =29 GPa dla C16/20 α e = E s E cm =6,897 0,5 b p x 2 II +α e (A sd + A sg ) x II α e ( A sd (h a d )+ A sg a g )=0 k 1 =0,5 b d =0,5 0,4=0,2m k 2 =α e ( A s1 + A s2 )=6,897 (1, , )=0,0175 m 2 k 3 =α e (A s1 (h a d )+A s2 d 2 )=6,897(1, (0,4 0,039)+1, ,055)=0,0031m 3 k 1 x 2 II +k 2 x II k 3 =0 k k 1 k 3 k k1 = -0,037 m 0,088 m k k 1 k 3 + k k1 x II =0,088m 41
42 Moment bezwładności J II J II = b 3 p x II 3 +A s1 (d p x II ) 2 α e = J II = 0,4 0, , (0,46 0,088) 2 6,897=1, m 4 3 σ s = α e M Ed, p J II (d p x II ) σ s = 6, ,09 (0,46 0,088)=316,1MPa 3 1, f ct,eff = f ctm ψ =ε sm ε cm σ k t f ct,eff ρ (1+α e ρ p, eff ) 316,1 0,4 1,9 ψ = p, eff 0,026 (1+6,897 0,026) = =1, E s ε sm ε cm >0,6 σ s E s =0,6 316, =9, Szerokość rys: w k =s r, max (ε sm ε cm )=0,21 9, =1, m=0,2 mm 42
43 SŁUP M Ed = 65,59 knm M Ed - = 32,28 knm V Ed = 32,62 kn N ED = 357,53 kn Materiał: Beton C16/20 Przyjęto: stal 2x4 x Φ= 16mm b 1 =400mm b 2 =400mm h s =3500mm c=30mm Wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie betonu C16/20 43
44 f cd = f ck γ c = 16 1,5 =10,7MPa=10,7 103 kn Stal B 400B f yd = f yk γ s = 400 1,15 =348 MPa= kn A s1 = A s2 =S pr Π φ 2 4 =[m 2 ]=4 3, =8, m 2 4 F s1 =F s2 = A s1 f yd =[kn ]=8, =279,60 kn z s1 = z s2 = b 1 2 c φ 400 =[mm]= =162mm=0,162m d 1 =d 2 =b 1 c φ 2 16 =[mm]=400 0,030 =0,362 mm 2 F c =λ b 1 b 2 f cd =[kn ]=0,8 0,40 0,40 1, =1365,33 kn Punkty wykresu: Punkt 0 : N Rd,0 =F c + F s1 +F s2 =[kn ]=1365,33+279,60+279,60=1924,53 kn M Rd,0 =F s1 z s1 F s2 z s2 =[knm]=279,60 0, ,60cdo 0,157=0,00 knm 44
45 Punkt 1 : N Rd,1 =F c + F s2 =[kn ]=1365,33+279,60=1644,93 kn M Rd,1 =F c (0,5 b 1 0,4 d 1 )+F s2 z s2 =[knm]=1365,33 (0,5 0,40 0,4 0,361)+279,60 0,162=120,66kNm Punkt 2 : x= d =[m]= 700+ f yd [MPa] ,362=0,242 m F c =λ b 1 x f cd =[ kn ]=0,8 0,40 0,242 1, =825,46kN N Rd,2 =F c + F s2 F s1 =[ kn ]=825,46+279,60 279,60=825,46 kn M Rd,1 =F c (0,5 b 1 0,4 x)+f s1 z s1 + F s2 z s2 =[knm] M Rd,1 =825,46 (0,5 0,40 0,4 0,242)+279,60 0, ,60 0,162=175,83 knm Punkt 3 : x= F s1 0,8 b 1 f cd [kn ] d =[m]= 279,60 0,8 0,40 1, ,362=0,030 m N Rd,1 =0 M Rd,1 =F s1 (d 0,4 x)=[knm]=279,60 (0,362 0,4 0,030)=97,90kNm 45
46 46
Rzut z góry na strop 1
Rzut z góry na strop 1 Zestawienie obciążeń stałych oddziałujących na płytę stropową Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy 1 Ciężar własny 0,17m x 1m Obciążenia charakterystyczn e stałe kn/m Współczyn n.
10.0. Schody górne, wspornikowe.
10.0. Schody górne, wspornikowe. OBCIĄŻENIA: Grupa: A "obc. stałe - pł. spocznik" Stałe γf= 1,0/0,90 Q k = 0,70 kn/m *1,5m=1,05 kn/m. Q o1 = 0,84 kn/m *1,5m=1,6 kn/m, γ f1 = 1,0, Q o = 0,63 kn/m *1,5m=0,95
Pręt nr 0 - Element żelbetowy wg PN-EN :2004
Budynek wielorodzinny - Rama żelbetowa strona nr 1 z 13 Pręt nr 0 - Element żelbetowy wg PN-EN 1992-1-1:2004 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 0 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 0 (x=-0.120m,
Pręt nr 0 - Płyta żelbetowa jednokierunkowo zbrojona wg PN-EN :2004
Pręt nr 0 - Płyta żelbetowa jednokierunkowo zbrojona wg PN-EN 1992-1- 1:2004 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 0 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 0 (x0.000m, y0.000m); 1 (x6.000m, y0.000m)
7.0. Fundament pod słupami od stropu nad piwnicą. Rzut fundamentu. Wymiary:
7.0. Fundament pod słupami od stropu nad piwnicą. Rzut fundamentu Wymiary: B=1,2m L=4,42m H=0,4m Stan graniczny I Stan graniczny II Obciążenie fundamentu odporem gruntu OBCIĄŻENIA: 221,02 221,02 221,02
Pręt nr 1 - Element żelbetowy wg. EN :2004
Pręt nr 1 - Element żelbetowy wg. EN 1992-1-1:2004 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 5 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 13 (x6.000m, y24.000m); 12 (x18.000m, y24.000m) Profil: Pr 350x800
10.1 Płyta wspornikowa schodów górnych wspornikowych w płaszczyźnie prostopadłej.
10.1 Płyta wspornikowa schodów górnych wspornikowych w płaszczyźnie prostopadłej. OBCIĄŻENIA: 6,00 6,00 4,11 4,11 1 OBCIĄŻENIA: ([kn],[knm],[kn/m]) Pręt: Rodzaj: Kąt: P1(Tg): P2(Td): a[m]: b[m]: Grupa:
9.0. Wspornik podtrzymujący schody górne płytowe
9.0. Wspornik podtrzymujący schody górne płytowe OBCIĄŻENIA: 55,00 55,00 OBCIĄŻENIA: ([kn],[knm],[kn/m]) Pręt: Rodzaj: Kąt: P(Tg): P2(Td): a[m]: b[m]: Grupa: A "" Zmienne γf=,0 Liniowe 0,0 55,00 55,00
Pręt nr 4 - Element żelbetowy wg PN-EN :2004
Budynek wielorodzinny - Rama żelbetowa strona nr z 7 Pręt nr 4 - Element żelbetowy wg PN-EN 992--:2004 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 4 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 2 (x=4.000m,
Pręt nr 1 - Element żelbetowy wg. PN-B-03264
Pręt nr 1 - Element żelbetowy wg. PN-B-03264 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 5 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 13 (x6.000m, y24.000m); 12 (x18.000m, y24.000m) Profil: Pr 350x900 (Beton
- 1 - OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - ŻELBET
- 1 - Kalkulator Elementów Żelbetowych 2.1 OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - ŻELBET Użytkownik: Biuro Inżynierskie SPECBUD 2001-2010 SPECBUD Gliwice Autor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.4.1. Elementy żelbetowe
Projekt z konstrukcji żelbetowych.
ŁUKASZ URYCH 1 Projekt z konstrukcji żelbetowych. Wymiary elwmentów: Element h b Strop h f := 0.1m Żebro h z := 0.4m b z := 0.m Podciąg h p := 0.55m b p := 0.3m Rozplanowanie: Element Rozpiętość Żebro
Opracowanie: Emilia Inczewska 1
Dla żelbetowej belki wykonanej z betonu klasy C20/25 ( αcc=1,0), o schemacie statycznym i obciążeniu jak na rysunku poniżej: należy wykonać: 1. Wykres momentów- z pominięciem ciężaru własnego belki- dla
Sprawdzenie stanów granicznych użytkowalności.
MARCIN BRAŚ SGU Sprawzenie stanów granicznych użytkowalności. Wymiary belki: szerokość przekroju poprzecznego: b w := 35cm wysokość przekroju poprzecznego: h:= 70cm rozpiętość obliczeniowa przęsła: :=
- 1 - Belka Żelbetowa 3.0 A B C 0,30 5,00 0,30 5,00 0,25 1,00
- - elka Żelbetowa 3.0 OLIZENI STTYZNO-WYTRZYMŁOŚIOWE ELKI ŻELETOWEJ Użytkownik: iuro Inżynierskie SPEUD 200-200 SPEUD Gliwice utor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.7.3. elka żelbetowa ciągła SZKI ELKI:
Opracowanie: Emilia Inczewska 1
Wyznaczyć zbrojenie przekroju pokazanego na rysunku z uwagi na przekrój podporowy i przęsłowy. Rozwiązanie: 1. Dane materiałowe Beton C25/30 - charakterystyczna wytrzymałość walcowa na ściskanie betonu
Rys. 29. Schemat obliczeniowy płyty biegowej i spoczników
Przykład obliczeniowy schodów wg EC-2 a) Zebranie obciąŝeń Szczegóły geometryczne i konstrukcyjne przedstawiono poniŝej: Rys. 28. Wymiary klatki schodowej w rzucie poziomym 100 224 20 14 9x 17,4/28,0 157
Załącznik nr 3. Obliczenia konstrukcyjne
32 Załącznik nr 3 Obliczenia konstrukcyjne Poz. 1. Strop istniejący nad parterem (sprawdzenie nośności) Istniejący strop typu Kleina z płytą cięŝką. Wartość charakterystyczna obciąŝenia uŝytkowego w projektowanym
Zbrojenie konstrukcyjne strzemionami dwuciętymi 6 co 400 mm na całej długości przęsła
Zginanie: (przekrój c-c) Moment podporowy obliczeniowy M Sd = (-)130.71 knm Zbrojenie potrzebne górne s1 = 4.90 cm 2. Przyjęto 3 16 o s = 6.03 cm 2 ( = 0.36%) Warunek nośności na zginanie: M Sd = (-)130.71
Mgr inż. Piotr Bońkowski, Wydział Budownictwa i Architektury, Politechnika Opolska Konstrukcje Betonowe 1, semestr zimowy 2016/2017 1
I Spis treści 1. Założenia konstrukcyjne.... Projekt wstępny...3.1. Płyta...3.. Żebro...4 3. Projekt techniczny płyty...5 4. Projekt techniczny żebra...8 4.1 Schemat statyczny żebra...8 4.. Wymiarowanie
Schemat statyczny płyty: Rozpiętość obliczeniowa płyty l eff,x = 3,24 m Rozpiętość obliczeniowa płyty l eff,y = 5,34 m
5,34 OLICZENI STTYCZNE I WYMIROWNIE POZ.2.1. PŁYT Zestawienie obciążeń rozłożonych [kn/m 2 ]: Lp. Opis obciążenia Obc.char. f k d Obc.obl. 1. TERKOT 0,24 1,35 -- 0,32 2. WYLEWK CEMENTOW 5CM 2,10 1,35 --
Projekt belki zespolonej
Pomoce dydaktyczne: - norma PN-EN 1994-1-1 Projektowanie zespolonych konstrukcji stalowo-betonowych. Reguły ogólne i reguły dla budynków. - norma PN-EN 199-1-1 Projektowanie konstrukcji z betonu. Reguły
OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE
1112 Z1 1 OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE SPIS TREŚCI 1. Nowe elementy konstrukcyjne... 2 2. Zestawienie obciążeń... 2 2.1. Obciążenia stałe stan istniejący i projektowany... 2 2.2. Obciążenia
1. Projekt techniczny żebra
1. Projekt techniczny żebra Żebro stropowe jako belka teowa stanowi bezpośrednie podparcie dla płyty. Jest to element słabo bądź średnio obciążony siłą równomiernie obciążoną składającą się z obciążenia
Zaprojektować zbrojenie na zginanie w płycie żelbetowej jednokierunkowo zginanej, stropu płytowo- żebrowego, pokazanego na rysunku.
Zaprojektować zbrojenie na zginanie w płycie żelbetowej jednokierunkowo zginanej, stropu płytowo- żebrowego, pokazanego na rysunku. Założyć układ warstw stropowych: beton: C0/5 lastric o 3cm warstwa wyrównawcza
Ścinanie betonu wg PN-EN (EC2)
Ścinanie betonu wg PN-EN 992-2 (EC2) (Opracowanie: dr inż. Dariusz Sobala, v. 200428) Maksymalna siła ścinająca: V Ed 4000 kn Przekrój nie wymagający zbrojenia na ścianie: W elementach, które z obliczeniowego
OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE
OLICZENI STTYCZNO - WYTRZYMŁOŚCIOWE 1. ZESTWIENIE OCIĄśEŃ N IEG SCHODOWY Zestawienie obciąŝeń [kn/m 2 ] Opis obciąŝenia Obc.char. γ f k d Obc.obl. ObciąŜenie zmienne (wszelkiego rodzaju budynki mieszkalne,
Poziom I-II Bieg schodowy 6 SZKIC SCHODÓW GEOMETRIA SCHODÓW
Poziom I-II ieg schodowy SZKIC SCHODÓW 23 0 175 1,5 175 32 29,2 17,5 10x 17,5/29,2 1,5 GEOMETRI SCHODÓW 30 130 413 24 Wymiary schodów : Długość dolnego spocznika l s,d = 1,50 m Grubość płyty spocznika
ZAJĘCIA 3 DOBÓR SCHEMATU STATYCZNEGO PŁYTY STROPU OBLICZENIA STATYCZNE PŁYTY
DOBÓR SCHEMATU STATYCZNEGO PŁYTY STROPU OBLICZENIA STATYCZNE PŁYTY PRZYKŁADY OBLICZENIOWE WYMIAROWANIE PRZEKROJÓW ZGINANYCH PROSTOKĄTNYCH POJEDYNCZO ZBROJONYCH ZAJĘCIA 3 PODSTAWY PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI
1. Projekt techniczny Podciągu
1. Projekt techniczny Podciągu Podciąg jako belka teowa stanowi bezpośrednie podparcie dla żeber. Jest to główny element stropu najczęściej ślinie bądź średnio obciążony ciężarem własnym oraz reakcjami
700 [kg/m 3 ] * 0,012 [m] = 8,4. Suma (g): 0,138 Ze względu na ciężar wykończenia obciążenie stałe powiększono o 1%:
Producent: Ryterna modul Typ: Moduł kontenerowy PB1 (długość: 6058 mm, szerokość: 2438 mm, wysokość: 2800 mm) Autor opracowania: inż. Radosław Noga (na podstawie opracowań producenta) 1. Stan graniczny
Zestawić siły wewnętrzne kombinacji SGN dla wszystkich kombinacji w tabeli:
4. Wymiarowanie ramy w osiach A-B 4.1. Wstępne wymiarowanie rygla i słupa. Wstępne przyjęcie wymiarów. 4.2. Wymiarowanie zbrojenia w ryglu w osiach A-B. - wyznaczenie otuliny zbrojenia - wysokość użyteczna
Współczynnik określający wspólną odkształcalność betonu i stali pod wpływem obciążeń długotrwałych:
Sprawdzić ugięcie w środku rozpiętości przęsła belki wolnopodpartej (patrz rysunek) od quasi stałej kombinacji obciążeń przyjmując, że: na całkowite obciążenie w kombinacji quasi stałej składa się obciążenie
τ R2 := 0.32MPa τ b1_max := 3.75MPa E b1 := 30.0GPa τ b2_max := 4.43MPa E b2 := 34.6GPa
10.6 WYMIAROWANE PRZEKROJÓW 10.6.1. DANE DO WMIAROWANIA Beton istniejącej konstrukcji betonowej klasy B5 dla którego: - wytrzymałość obliczeniowa na ściskanie (wg. PN-91/S-1004 dla betonu B5) - wytrzymałość
Schemat statyczny - patrz rysunek obok:
- str.20 - POZ. 6. NDPROŻ Poz. 6.1. Nadproże o rozpiętości 2.62m 1/ Ciężar nadproża 25 30cm 0.25 0.30 24 = 1.8kN/m 1.1 2.0kN/m 2/ Ciężar ściany na nadprożu 0.25 1.3 18 = 5.8kN/m 1.1 6.4kN/m 3/ Ciężar tynku
KONSTRUKCJA PODSTAWOWE OBCIĄŻENIA SCHEMATY STATYCZNE I WYNIKI OBLICZEŃ = 1,50
KONSTRUKCJA PODSTAWOWE OBCIĄŻENIA SCHEMATY STATYCZNE I WYNIKI OBLICZEŃ Zebranie obciążeń: Śnieg: Obciążenie charakterystyczne śniegiem gruntu q k = 0,70 kn/m 2 przyjęto zgodnie ze zmianą do normy Az, jak
POZ BRUK Sp. z o.o. S.K.A Rokietnica, Sobota, ul. Poznańska 43 INFORMATOR OBLICZENIOWY
62-090 Rokietnica, Sobota, ul. Poznańska 43 INFORMATOR OBLICZENIOWY SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 1 Podstawa do obliczeń... 1 Założenia obliczeniowe... 1 Algorytm obliczeń... 2 1.Nośność żebra stropu na
- 1 - Belka Żelbetowa 4.0
- 1 - elka Żelbetowa 4.0 OLIZENI STTYZNO-WYTRZYMŁOŚIOWE ELKI ŻELETOWEJ Użytkownik: iuro Inżynierskie SPEU utor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: elki żelbetowe stropu 2001-2014 SPEU Gliwice Podciąg - oś i
1. Dane : DANE OGÓLNE PROJEKTU. Poziom odniesienia: 0,00 m.
1. Dane : DANE OGÓLNE PROJEKTU Poziom odniesienia: 0,00 m. 4 2 0-2 -4 0 2. Fundamenty Liczba fundamentów: 1 2.1. Fundament nr 1 Klasa fundamentu: ława, Typ konstrukcji: ściana, Położenie fundamentu względem
Przykłady obliczeń belek i słupów złożonych z zastosowaniem łączników mechanicznych wg PN-EN-1995
Politechnika Gdańska Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Przykłady obliczeń belek i słupów złożonych z zastosowaniem łączników mechanicznych wg PN-EN-1995 Jerzy Bobiński Gdańsk, wersja 0.32 (2014)
ZAJĘCIA 4 WYMIAROWANIE RYGLA MIĘDZYKONDYGNACYJNEGO I STROPODACHU W SGN I SGU
ZAJĘCIA 4 WYMIAROWANIE RYGLA MIĘDZYKONDYGNACYJNEGO I STROPODACHU W SGN I SGU KONSTRUKCJE BETONOWE II MGR. INŻ. JULITA KRASSOWSKA RYGIEL PRZEKROJE PROSTOKĄTNE - PRZEKROJE TEOWE + Wybieramy po jednym przekroju
e = 1/3xH = 1,96/3 = 0,65 m Dla B20 i stali St0S h = 15 cm h 0 = 12 cm 958 1,00 0,12 F a = 0,0029x100x12 = 3,48 cm 2
OBLICZENIA STATYCZNE POZ.1.1 ŚCIANA PODŁUŻNA BASENU. Projektuje się baseny żelbetowe z betonu B20 zbrojone stalą St0S. Grubość ściany 12 cm. Z = 0,5x10,00x1,96 2 x1,1 = 21,13 kn e = 1/3xH = 1,96/3 = 0,65
POZ. 1 ZESTAWIENIE OBCIĄŻEŃ Stropy pod lokalami mieszkalnymi przy zastosowaniu płyt WPS
OBLICZENIA STATYCZNE DO AKTUALIZACJI PROJEKTÓW BUDOWLANYCH REMONTU ELEWACJI WRAZ Z BALKONAMI I NAPRAWĄ RYS ORAZ REMONTU PIWNIC W BUDYNKU MIESZKALNYM PRZY UL. ŻELAZNEJ 64 r/ KROCHMALNEJ TOM I POZ. 1 ZESTAWIENIE
Zakład Konstrukcji Żelbetowych SŁAWOMIR GUT. Nr albumu: 79983 Kierunek studiów: Budownictwo Studia I stopnia stacjonarne
Zakład Konstrukcji Żelbetowych SŁAWOMIR GUT Nr albumu: 79983 Kierunek studiów: Budownictwo Studia I stopnia stacjonarne PROJEKT WYBRANYCH ELEMENTÓW KONSTRUKCJI ŻELBETOWEJ BUDYNKU BIUROWEGO DESIGN FOR SELECTED
Rys. 32. Widok perspektywiczny budynku z pokazaniem rozmieszczenia kratownic
ROZDZIAŁ VII KRATOW ICE STROPOWE VII.. Analiza obciążeń kratownic stropowych Rys. 32. Widok perspektywiczny budynku z pokazaniem rozmieszczenia kratownic Bezpośrednie obciążenie kratownic K5, K6, K7 stanowi
OBLICZENIE ZARYSOWANIA
SPRAWDZENIE SG UŻYTKOWALNOŚCI (ZARYSOWANIA I UGIĘCIA) METODAMI DOKŁADNYMI, OMÓWIENIE PROCEDURY OBLICZANIA SZEROKOŚCI RYS ORAZ STRZAŁKI UGIĘCIA PRZYKŁAD OBLICZENIOWY. ZAJĘCIA 9 PODSTAWY PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI
OBLICZENIA KONSTRUKCYJNE
OLICZENI KONSTRUKCYJNE SLI GIMNSTYCZNEJ W JEMIELNIE 1. Płatew dachowa DNE: Wymiary przekroju: przekrój prostokątny Szerokość b = 16,0 cm Wysokość h = 20,0 cm Drewno: Drewno klejone z drewna litego iglastego,
Wyniki wymiarowania elementu żelbetowego wg PN-B-03264:2002
Wyniki ymiaroania elementu żelbetoego g PN-B-0364:00 RM_Zelb v. 6.3 Cechy przekroju: zadanie Żelbet, pręt nr, przekrój: x a=,5 m, x b=3,75 m Wymiary przekroju [cm]: h=78,8, b =35,0, b e=00,0, h =0,0, skosy:
- 1 - OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - DREWNO
- 1 - Kalkulator Elementów Drewnianych v.2.2 OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - DREWNO Użytkownik: Biuro Inżynierskie SPECBUD 2002-2010 SPECBUD Gliwice Autor: mg inż. Jan Kowalski Tytuł: Obliczenia elementów
Węzeł nr 28 - Połączenie zakładkowe dwóch belek
Projekt nr 1 - Poz. 1.1 strona nr 1 z 12 Węzeł nr 28 - Połączenie zakładkowe dwóch belek Informacje o węźle Położenie: (x=-12.300m, y=1.300m) Dane projektowe elementów Dystans między belkami s: 20 mm Kategoria
OBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE DACHU
OBLICZENI STTYCZNO-WYTRZYMŁOŚCIOWE DCHU Drewno sosnowe klasy C f cok :=.0MPa f k :=.0MPa k od := 0.9 γ :=.3 f cok k od f k k od f cod := γ f cod =.5 MPa f := γ f = 6.6 MPa f zd := f E 0.05 := 700MPa E
KONSTRUKCJE DREWNIANE I MUROWE
POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA WBiIŚ KATEDRA KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH ZAJĘCIA 5 KONSTRUKCJE DREWNIANE I MUROWE Mgr inż. Julita Krassowska 1 CHARAKTERYSTYKI MATERIAŁOWE drewno lite sosnowe klasy C35: - f m,k =
Obciążenia. Wartość Jednostka Mnożnik [m] oblicz. [kn/m] 1 ciężar [kn/m 2 ]
Projekt: pomnik Wałowa Strona 1 1. obciążenia -pomnik Obciążenia Zestaw 1 nr Rodzaj obciążenia 1 obciążenie wiatrem 2 ciężar pomnika 3 ciężąr cokołu fi 80 Wartość Jednostka Mnożnik [m] obciążenie charakter.
Obciążenia (wartości charakterystyczne): - pokrycie dachu (wg PN-82/B-02001: ): Garaż 8/K Obliczenia statyczne. garaż Dach, DANE: Szkic wiązara
Garaż 8/K Obliczenia statyczne. garaż Dach, DNE: Szkic wiązara 571,8 396,1 42,0 781,7 10,0 20 51,0 14 690,0 14 51,0 820,0 Geometria ustroju: Kąt nachylenia połaci dachowej α = 42,0 o Rozpiętość wiązara
Algorytm do obliczeń stanów granicznych zginanych belek żelbetowych wzmocnionych wstępnie naprężanymi taśmami CFRP
Algorytm do obliczeń stanów granicznych zginanych belek żelbetowych wzmocnionych wstępnie naprężanymi taśmami CFRP Ekran 1 - Dane wejściowe Materiały Beton Klasa betonu: C 45/55 Wybór z listy rozwijalnej
Poz.1.Dach stalowy Poz.1.1.Rura stalowa wspornikowa
Poz..Dach stalowy Poz...Rura stalowa wspornikowa Zebranie obciążeń *obciążenia zmienne - obciążenie śniegiem PN-80/B-0200 ( II strefa obciążenia) = 5 0 sin = 0,087 cos = 0,996 - obc. charakterystyczne
Wymiarowanie kratownicy
Wymiarowanie kratownicy 1 2 ZESTAWIENIE OBCIĄŻEŃ STAŁYCH Płyty warstwowe EURO-therm D grubość 250mm 0,145kN/m 2 Płatwie, Stężenia- - 0,1kN/m 2 Razem 0,245kN/m 2-0,245/cos13,21 o = 0,252kN/m 2 Kratownica
Parametry geotechniczne gruntów ustalono na podstawie Metody B Piasek średni Stopień zagęszczenia gruntu niespoistego: I D = 0,7.
.11 Fundamenty.11.1 Określenie parametrów geotechnicznych podłoża Rys.93. Schemat obliczeniowy dla ławy Parametry geotechniczne gruntów ustalono na podstawie Metody B Piasek średni Stopień zagęszczenia
Poz Strop prefabrykowany, zmodyfikowana cegła Ŝerańska
Poz. 2.1. Strop prefabrykowany, zmodyfikowana cegła Ŝerańska ObciąŜenia obliczeniowe zewnętrzne : - warstwy wykończeniowe 6.16 4.30 = 1.72 - ścianki działowe = 1.80 q = 9,52 kn/m² Dobrano płyty stropowe
I Spis treści 1. Opis techniczny i założenia konstrukcyjne Projekt wstępny Płyta Wariant I Wariant II
I Spis treści 1. Opis techniczny i założenia konstrukcyjne...2 2. Projekt wstępny...4 2.1. Płyta...4 2.2. Wariant I...5 2.3. Wariant II...6 2. Obliczenia stropodachu...8 3. Projekt techniczny płyty...9
OBLICZENIA STATYCZNE DO PROJEKTU BUDOWLANEGO PRZEBUDOWY ISTNIEJ
9 OLICZENI STTYCZNE DO PROJEKTU UDOWLNEGO PRZEUDOWY ISTNIEJĄCEJ OCZYSZCZLNI ŚCIEKÓW N OCZYSZCZLNĘ MECHNICZNO IOLOGICZNĄ W TECHNOLOGII SR ORZ KNLIZCJI SNITRNEJ Z POMPOWNIĄ ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCI SMOKLĘSKI,
I. OPIS TECHNICZNY - KONSTRUKCJE
I. OPIS TECHNICZNY - KONSTRUKCJE 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania obliczeń statycznych jest konstrukcja budynku szkoły podstawowej objętego rozbudową, zlokalizowanego w ronowie przy ul.
PROJEKT REMONTU POCHYLNI ZEWNĘTRZNEJ PRZY POWIATOWYM CENTRUM ZDROWIA W OTWOCKU
BOB - Biuro Obsługi Budowy Marek Frelek ul. Powstańców Warszawy 14, 05-420 Józefów NIP 532-000-59-29 tel. 602 614 793, e-mail: marek.frelek@vp.pl PROJEKT REMONTU POCHYLNI ZEWNĘTRZNEJ PRZY POWIATOWYM CENTRUM
- 1 - OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE KONSTRUKCJI MUROWYCH. Autor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Obliczenia ścian murowanych. Poz.2.2.
- 1 - Kalkulator Konstrukcji Murowych EN 1.0 OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE KONSTRUKCJI MUROWYCH Użytkownik: Biuro Inżynierskie SPECBUD 2013 SPECBUD Gliwice Autor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Obliczenia
Wytrzymałość drewna klasy C 20 f m,k, 20,0 MPa na zginanie f v,k, 2,2 MPa na ścinanie f c,k, 2,3 MPa na ściskanie
Obliczenia statyczno-wytrzymałościowe: Pomost z drewna sosnowego klasy C27 dla dyliny górnej i dolnej Poprzecznice z drewna klasy C35 lub stalowe Balustrada z drewna klasy C20 Grubość pokładu górnego g
Ćwiczenie nr 2. obliczeniowa wytrzymałość betonu na ściskanie = (3.15)
Ćwiczenie nr 2 Temat: Wymiarowanie zbrojenia ze względu na moment zginający. 1. Cechy betonu i stali Beton zwykły C../.. wpisujemy zadaną w karcie projektowej klasę betonu charakterystyczna wytrzymałość
Przykład obliczeń głównego układu nośnego hali - Rozwiązania alternatywne. Opracował dr inż. Rafał Tews
1. Podstawa dwudzielna Przy dużych zginaniach efektywniejszym rozwiązaniem jest podstawa dwudzielna. Pozwala ona na uzyskanie dużo większego rozstawu śrub kotwiących. Z drugiej strony takie ukształtowanie
0,04x0,6x1m 1,4kN/m 3 0,034 1,35 0,05
' 1 2 3 4 Zestawienie obciążeń stałych oddziałujących na mb belki Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy Obciążenia charakterystycz ne stałe kn/mb Współczyn nik bezpieczeń stwa γ Obciążenia obliczeniowe
Widok ogólny podział na elementy skończone
MODEL OBLICZENIOWY KŁADKI Widok ogólny podział na elementy skończone Widok ogólny podział na elementy skończone 1 FAZA I odkształcenia od ciężaru własnego konstrukcji stalowej (odkształcenia powiększone
Załącznik nr 2. Obliczenia konstrukcyjne
1 Załącznik nr 2 Obliczenia konstrukcyjne Poz. 1. Obliczenie obciążeń zewnętrznych zmiennych 2 1. Obciążenie wiatrem Rodzaj: wiatr. Typ: zmienne. 1.1. Dach jednospadowy Charakterystyczne ciśnienie prędkości
Stropy TERIVA - Projektowanie i wykonywanie
Stropy TERIVA obciążone równomiernie sprawdza się przez porównanie obciążeń działających na strop z podanymi w tablicy 4. Jeżeli na strop działa inny układ obciążeń lub jeżeli strop pracuje w innym układzie
Rys.59. Przekrój poziomy ściany
Obliczenia dla ściany wewnętrznej z uwzględnieniem cięŝaru podciągu Obliczenia ściany wewnętrznej wykonano dla ściany, na której oparte są belki stropowe o największej rozpiętości. Zebranie obciąŝeń jednostkowych-
Grubosç płyty żelbetowej: h p. Aanlizowana szerokośç płyty: b := 1000 mm. Rozpiętośç płyty o schemacie statycznym L t. 1.5 m
Sprawdzenie stanu granicznego użytkowalności (SLS) w zakresie naprężeń maksymalnych, zarysowania i ugięcia żelbetowej płyty wspornika pomostu na podstawie obliczeń wg PN-EN 199-. (Opracowanie: D. Sobala
OBLICZENIA STATYCZNE konstrukcji wiaty handlowej
OBLICZENIA STATYCZNE konstrukcji wiaty handlowej 1.0 DŹWIGAR DACHOWY Schemat statyczny: kratownica trójkątna symetryczna dwuprzęsłowa Rozpiętości obliczeniowe: L 1 = L 2 = 3,00 m Rozstaw dźwigarów: a =
Temat VI Przekroje zginane i ich zbrojenie. Zagadnienia uzupełniające
Temat VI Przekroje zginane i ich zbrojenie. Zagadnienia uzupełniające 1. Stropy gęstożebrowe i kasetonowe Nie wymaga się, żeby płyty użebrowane podłużnie i płyty kasetonowe były traktowane w obliczeniach
Obliczenia bosmanatu. Schemat statyczny (ci ar belki uwzgl dniony automatycznie): Momenty zginaj ce [knm]:
Obliczenia bosmanatu 1. Zebranie obci strop drewniany Tablica 1. k Obc. obl. Lp Opis obci enia Obc. char. kn/m 2 f d kn/m 2 1. Obci enie zmienne (wszelkie pokoje biurowe, 2,00 1,40 0,50 2,80 gabinety lekarskie,
Kolejnośd obliczeo 1. uwzględnienie imperfekcji geometrycznych;
Kolejnośd obliczeo Niezbędne dane: - koncepcja układu konstrukcyjnego z wymiarami przekrojów i układem usztywnieo całej bryły budynki; - dane materiałowe klasa betonu klasa stali; - wykonane obliczenia
PROJEKT STROPU BELKOWEGO
PROJEKT STROPU BELKOWEGO Nr tematu: A Dane H : 6m L : 45.7m B : 6.4m Qk : 6.75kPa a :.7m str./9 Geometria nz : 5 liczba żeber B Lz : 5.8 m długość żebra nz npd : 3 liczba przęseł podciągu przyjęto długość
Obliczenia statyczne Przebudowa Poradni Hepatologicznej Chorzów ul. Zjednoczenia 10.
1 Obliczenia statyczne Przebudowa Poradni Hepatologicznej Chorzów ul. Zjednoczenia 10. Obliczenia wykonano w oparciu o obliczenia statyczne sprawdzające wykonane dla ekspertyzy technicznej opracowanej
OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE USTROJU NOŚNEGO KŁADKI DLA PIESZYCH PRZEZ RZEKĘ NIEZDOBNĄ W SZCZECINKU
OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE USTROJU NOŚNEGO KŁADKI DLA PIESZYCH PRZEZ RZEKĘ NIEZDOBNĄ W SZCZECINKU Założenia do obliczeń: - przyjęto charakterystyczne obciążenia równomiernie rozłożone o wartości
Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 f
0,10 0,30 L = 0,50 0,10 H=0,40 OBLICZENIA 6 OBLICZENIA DO PROJEKTU BUDOWLANEGO PRZEBUDOWY SCHODÓW ZEWNĘTRZNYCH, DRZWI WEJŚCIOWYCH SZT. 2 I ZADASZENIA WEJŚCIA GŁÓWNEGO DO BUDYNKU NR 3 JW. 5338 przy ul.
Obliczenia statyczne do projektu konstrukcji wiaty targowiska miejskiego w Olsztynku z budynkiem kubaturowym.
Obliczenia statyczne do projektu konstrukcji wiaty targowiska miejskiego w Olsztynku z budynkiem kubaturowym. Poz. 1.0 Dach wiaty Kąt nachylenia połaci α = 15 o Obciążenia: a/ stałe - pokrycie z płyt bitumicznych
Analiza ściany żelbetowej Dane wejściowe
Analiza ściany żelbetowej Dane wejściowe Projekt Data : 0..05 Ustawienia (definiowanie dla bieżącego zadania) Materiały i normy Konstrukcje betonowe : Współczynniki EN 99-- : Mur zbrojony : Konstrukcje
Pręt nr 0 - Element drewniany wg PN-EN 1995:2010
Pręt nr 0 - Element drewniany wg PN-EN 1995:010 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 0 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 0 (x0.000m, y-0.000m); 1 (x4.000m, y-0.000m) Profil: Pr 150x50 (C 0)
Q r POZ.9. ŁAWY FUNDAMENTOWE
- str. 28 - POZ.9. ŁAWY FUNDAMENTOWE Na podstawie dokumentacji geotechnicznej, opracowanej przez Przedsiębiorstwo Opoka Usługi Geologiczne, opracowanie marzec 2012r, stwierdzono następującą budowę podłoża
Mnożnik [m] Jednostka. [kn/m 2 ] [kn/m 3 ] mnożnik 4.00 G k 1= G d 1=23.45 sumy [kn] [kn] Jednostka [m] 1.
Element: Obciążenia Strona. Nadproże stropstałe nr 4 Rodzaj obciążenia x papa płyty korytkowe ścianki ażurowe z cegły wełna min. 0cm 5 strop ceramiczny 6 tynk cem.wap. Wartość 0. 4.00 9.00 0.60 Jednostka
Sprawdzenie nosności słupa w schematach A1 i A2 - uwzględnienie oddziaływania pasa dolnego dźwigara kratowego.
Sprawdzenie nosności słupa w schematach A i A - uwzględnienie oddziaływania pasa dolnego dźwigara kratowego. Sprawdzeniu podlega podwiązarowa część słupa - pręt nr. Siły wewnętrzne w słupie Kombinacje
Zestaw pytań z konstrukcji i mechaniki
Zestaw pytań z konstrukcji i mechaniki 1. Układ sił na przedstawionym rysunku a) jest w równowadze b) jest w równowadze jeśli jest to układ dowolny c) nie jest w równowadze d) na podstawie tego rysunku
mgr inŝ.. Antoni Sienicki 1/21 Poz. 1.1 Deskowanie Poz. 1.2 Krokiew Obliczenia statyczno wytrzymałościowe
1/21 Poz. 1.1 Deskowanie Przyjęto deskowanie połaci dachu z płyt OSB gr. 22 lub 18 mm. Płyty mocować do krokwi za pomocą wkrętów do drewna. Poz. 1.2 Krokiew DANE: Wymiary przekroju: przekrój prostokątny
OPIS TECHNICZNY. 1.2 Podstawa opracowania. Podstawą formalną niniejszego opracowania są normy :
OPIS TECHNICZNY 1.1 Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest projekt techniczny dachu kratowego hali produkcyjnej. 1.2 Podstawa opracowania Podstawą formalną niniejszego opracowania są normy
DANE. Szkic układu poprzecznego. Szkic układu podłużnego - płatwi pośredniej
Leśniczówka 9/k Obliczenia statyczne. leśniczówka 1.Dach. DNE Szkic układu poprzecznego 712,8 270,0 45,0 19 436,0 19 455,0 46,0 14 888,0 14 46,0 1008,0 Szkic układu podłużnego - płatwi pośredniej 270,0
OPIS TECHNICZNY KONSTRUKCJI I OBLICZENIA.
OPIS TECHNICZNY KONSTRUKCJI I OBLICZENIA. Założenia przyjęte do wykonania projektu konstrukcji: - III kategoria terenu górniczego, drgania powierzchni mieszczą się w I stopniu intensywności, deformacje
0,42 1, ,50 [21,0kN/m3 0,02m] 4. Warstwa cementowa grub. 7 cm
PROJEKT MONTŻU WNIEN SP Z PODESTEM N NTRESOLI WRZ Z TECHNOLOGIĄ UZDTNINI WODY W UDYNKU KRYTEGO SENU WODNIK 2000 W GRODZISKU MZOWIECKIM N DZIŁKCH NR 55/2, 58/2 (ORĘ 0057) Inwestor Ośrodek Sportu i Rekreacji
OBLICZENIA STATYCZNE
I. Zebranie obciążeń 1. Obciążenia stałe Do obliczeń przyjęto wartości według normy PN-EN 1991-1-1:2004 1.1. Dach część górna ELEMENT CHARAKTERYSTYCZNE γ OBLICZENIOWE Płyta warstwowa 10cm 0,10 1,2 0,12
ul. KRASZEWSKIEGO 4, MYSŁOWICE, tel , tel. kom NIP , REGON: Gmina Miasto Mysłowice
DL USŁUGI W BUDOWNICTWIE ŁUKASZ DROBIEC P R O J E K T O W A N I E, E K S P E R T Y Z Y, O P I N I E, N A D Z O R Y ul. KRASZEWSKIEGO 4, 41-400 MYSŁOWICE, tel. 32 318 18 65, tel. kom. 505 807 349 NIP 222-042-69-14,
OBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE ROZBUDOWA O GABINETY REHABILITACYJNE ORAZ PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ W PARTERZE BUDYNKU NZOZ W ŁAPANOWIE
OBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE ROZBUDOWA O GABINETY REHABILITACYJNE ORAZ PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ W PARTERZE BUDYNKU NZOZ W ŁAPANOWIE 1. ZESTAWIENIE NORM PN -82/B - 02000 PN -82/B - 02001 PN -82/B
OBLICZENIA STATYCZNE
OLICZENI STTYCZNE Obciążenie śniegiem wg PN-80/-02010/z1 / Z1-5 S [kn/m 2 ] h=1,0 l=5,0 l=5,0 1,080 2,700 2,700 1,080 Maksymalne obciążenie dachu: - Dach z przegrodą lub z attyką, h = 1,0 m - Obciążenie
Schöck Isokorb typu K-Eck
1. Warstwa (składający się z dwóch części: 1 warstwy i 2 warstwy) Spis treści Strona Ułożenie elementów/wskazówki 62 Tabele nośności 63-64 Ułożenie zbrojenia Schöck Isokorb typu K20-Eck-CV30 65 Ułożenie
Obciążenia konstrukcji dachu Tablica 1. Pokrycie dachu Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 γ f k d Obc. obl. kn/m 2 1. Blachodachówka 0,10 1,20 -- 0,12 2. Łaty i kontrłaty [0,100kN/m2] 0,10 1,10 -- 0,11
Mnożnik [m] Jednostka. [kn/m 2 ] Jednostka [m] 1.00
Projekt: Trzebinia ŁUKI BRAME Element: Obciążenia Strona 65 0080607. Rama R obciążenie wiatrem Zestaw nr Rodzaj obciążenia obciążenie wiatrem Wartość.57 Jednostka [k/m ] Mnożnik [m].00 obciążenie charakter.