Data realizacji do Cele : Stworzenie siatki pojęć dotyczącej tego, co dzieci. wiedzą o drzewach

Podobne dokumenty
Grupa III Wesołe Biedronki Temat Kompleksowy: Zwierzęta z dżungli i sawanny. Data realizacji:

ZAMERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE GRUPA VI PUCHATKI Marzec 2019

Październik. TYDZIEŃ 1.: co nam niesie zmiany w lesie?

Idzie jesień przez ogród i sad. 1 X - 5 X 2018r

Rozkład materiału - listopad Grupa Misie wych: Alicja Kuźmicz, Anna Smorawska Listopad - tydzień pierwszy. Temat tygodnia: Jesienne drzewa

IV TYDZIEŃ WRZEŚNIA PODSUMOWANIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH TRZYLATKI. Aktywność i działalność dziecka

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie 7 Motylki LISTOPAD 2017

Co robiły Muchomorki w miesiącu październiku?

Tematyka kompleksowa Przewidywane osiągnięcia Teksty wierszy i piosenek

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie 7 Motylki GRUDZIEŃ 2017

PROJEKT DRZEWO GRUPA III

Plan pracy Opiekuńczo- Wychowawczo- Dydaktyczny Wrzesień Grupa II dzieci 4-5 letnich

ZIMO BAW SIĘ Z NAMI PROJEKT EDUKACYJNY

Muzyka jest wszędzie. Termin realizacji :30 kwietnia do 11 maja Zadania dydaktyczne:

SCENARIUSZ RUCH TO ZDROWIE

Plan pracy na miesiąc Październik grupa MALUCHY. Jesienią w parku zwierzęta w parku

PROGRAM PRZEDSZKOLA GEDANENSIS

MARZEC 2017 III INNE NUTKI

ZADANIA REALIZOWANE W MIESIĄCU Listopadzie W GRUPIE PIERWSZEJ: Tematy kompleksowe:

Dowiemy się, w jaki sposób oznacza się poprzez znaki graficzne pogodę. Utrwalimy sobie również nazwy poszczególnych dni tygodnia.

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNE

Peletek jest znowu z Wami. Tym razem zaprasza nauczycieli przedszkola.

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ PAŹDZIERNIK

Co jesień z sobą niesie?

Mijają dni, miesiące, lata 7 I 2019r - 11 I 2019r

TREŚCI PROGRAMOWE REALIZOWANE W GRUPIE I MISIE W MIESIĄCU MARCU

CZYM BĘDĄ ZAJMOWAĆ SIĘ MOTYLKI W LISTOPADZIE?

1. Obrazek z owocami- praca przestrzenna. 4-5 latki 2. Warzywa- wydzieranka z kolorowego papieru 5 l (chętne 4l)

PRZYRODNICZE AZYLE W MIEJSKICH PRZEDSZKOLACH RAPORT NR 11. Rola martwego drewna.

Aktywność i działalność dziecka

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNE

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE

Zadania na miesiąc LISTOPAD

Bloki tematyczne: 1.Urządzenia elektryczne. 2. A deszcz pada i pada. 3. Dbamy o zdrowie. 4. Na jesienny smutny czas

SCENARIUSZ ZAJĘCIA W GRUPIE 4-5 latków. Temat: Leśne zwierzęta. Prowadząca: mgr Ewa Majczak. Cele ogólne: - zajęcia ruchowe

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie III LISTOPAD 2017

RAMOWY ROZKŁAD DNIA. Załącznik do uchwały Rady Pedagogicznej nr 6/2017 z dnia 24 sierpnia 2017r.

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W jesiennych kolorach Temat: Co jesień z sobą niesie?

RAMOWY ROZKŁAD DNIA. Załącznik do uchwały Rady Pedagogicznej nr 4/2018 z dnia 30 sierpnia 2018r.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE III

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA STYCZEŃ 2016 r. w grupie 4, 5 latków Misie

PAŹDZIERNIK. Kręgi tematyczne: 1. Jesień w sadzie. 2. Jesień na działce. 3. Nasze rodziny. 4. Nasi domowi ulubieńcy.

Plan Pracy Październik grupa Pszczółki

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNE

PLAN PRACY MALUCHÓW - październik 2016

Razem z przyrodą - w domu, w przedszkolu i na podwórku

Celem wychowania przedszkolnego jest:

PLAN PRACY DYDAKTYCZNEJ NA WRZESIEŃ 2015 r. w grupie 4, 5 latków Misie

Scenariusz sytuacji edukacyjnej z zakresu edukacji przyrodniczej

Plan miesięczny: wrzesień

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ DLA DZIECI CZTEROLETNICH NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

Zestaw scenariuszy. Temat bloku czterech zajęć. Cztery pory roku. 1. Jesień

PLTYCZNEJ PLAN PRACY LISTOPAD GRUPA: MANDARYNKI 82 PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ LISTOPAD

KWIECIEŃ W GRUPIE MISIE

Wielokierunkowa aktywność LISTOPAD dzieci {sms-dostep g2} Integralny ośrodek tematyczny: JEST CHŁODNO I DESZCZOWO

TEMATYKA KOMPLEKSOWA I NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIECIA DZIECI NA MIESIĄC LISTOPAD

JUNIOREK. Pisemko z języka angielskiego. Niepublicznego Przedszkola Juniorek w Inowrocławiu BEES/PSZCZÓŁKI. Grupa 3 - latków AIMS- CELE:

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Witajcie po wakacjach! Temat ośrodka dziennego: Odgłosy wakacji.

Grudzień: Tydzień I. uczestniczyło w dwiczeniach i zabawach: orientacyjno-porządkowych, bieżnych, z elementem czworakowania

Temat: The weather. Przebieg zajęć 1.Przywitanie z uczniami: T: Hello, children. Ss: Hello, teacher.

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie I MARZEC 2018 r.

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNE

Termin realizacji: To jestem ja

Grupa Pszczółki r. Temat: Mikołajkowe Tradycje

GRUPA III 4-5 latki Wesołe Nutki WRZESIEŃ

21 kwietnia (wtorek)

ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2019 GRUPA IV ŻABKI

PROGRAM PRZEDSZKOLA GEDANENSIS

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

CZĘŚĆ KOŃCOWA: 8. Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymują krzyżówkę do rozwiązania. 9. Podsumowanie zajęć. Podziękowanie.

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie II WRZESIEŃ 2017

TREŚCI PROGRAMOWE REALIZOWANE W GRUPIE I MISIE W MIESIĄCU CZERWCU TEMATY KOMPLEKSOWE: Święto dzieci czerwca 2018r.

rozwija się emocjonalnie i społecznie, współpracuje z dziećmi i nauczycielem, rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość,

Konspekt dnia dla dzieci 5-6 letnich. Temat dnia: MALOWAŁA JESIEŃ /temat na 1lub 2 dni wg zainteresowania i możliwości dzieci/ Cele ogólne:

klasa I moduł 15: CALENDAR

Jesień Sad i warzywniak

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZE. LISTOPAD 2016r.

Co słychać u Motylków?

Co robiły Muchomorki w miesiącu wrześniu?

ZADANIA DYDAKTYCZNE NA STYCZEŃ

Klasa I, edukacja przyrodnicza, krąg tematyczny Pory roku: zima. Temat: Miesiące

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ LISTOPAD

Ferie w Ogrodzie Botanicznym

GRUPA 2,5 3 latków. 1. Czy to siostra, czy to brat, kolorowy z nimi świat. 2. Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie

PROGRAM PRACY PRZEDSZKOLA GEDANENSIS

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć Temat: Zwierzęta przygotowują się do zimy.

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Jesień w polu. Temat ośrodka dziennego: Święto pieczonego ziemniaka.

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 Kolorowy świat dzieci 5-6 letnie. Schodzenie się dzieci do przedszkola: - prowadzenie obserwacji.

Lesson 11 Weather and Seasons Pogoda i Pory Roku

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie I LISTOPAD 2017 r.

Numery obszarów z podstawy programowej Poniedziałek Aktywność i działalność dziecka

Tupu, tup, po śniegu. 1.Przyszła zima biała, śniegu nasypała Zamroziła wodę, staw pokryła lodem

DRZEWO projekt edukacyjny

Praca metodą projektu - projekt edukacyjny "Pogoda- czy zawsze jest pogoda?" w grupie 4 latki Kotki : od listopada.

w grupie dzieci 4 letnich Wiewiórki

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łodzi Przedszkole Miejskie nr 21 Łódź

MARZEC. Uważnie słucha opowiadań, tekstu mówionego, wypowiada się na jego temat;

Transkrypt:

Data realizacji 30.10 do 10.11.2017 Cele : Stworzenie siatki pojęć dotyczącej tego, co dzieci wiedzą o drzewach Zapisanie tego, czegoo dzieci chcą się o drzewach dowiedzieć Ustalenie wspólnych działań Wycieczka - obserwacja drzew, zabawy z liśćmi Mierzenie drzew w ogrodzie określanie grubości drzew obejmując je (ile osób potrzeba do objęcia drzewa?). https://oklejaj.pl/pol_pl_naklejka-dla-dzieci-drzewo-13247_1.jpg

Drzewa Jan Brzechwa Drzewo jest mocniejsze niż lew i niż wół, Drzewo nawet przerasta żyrafę, A człowiek jak zechce, to zrobi z drzewa stół Albo drzwi, albo nawet szafę. Kiedy się przebiega aleją, Widać drzewa potężne i masywne, Ale chodzić drzewa nie umieją - Czy to nie dziwne? zabawa w ramach realizacji projektu Erasmus + Forest- Zaczarowana Piłka Rodzaj: zabawa z elementem rzutu oraz chwytu Pomoce: piłka Przebieg: Dzieci siedzą w kółeczku. Ustalamy słowo-hasło, na przykład: a dog. Następnie bierzemy piłkę i podchodzimy kolejno do dzieci. Do każdego rzucamy piłkę. Wymieniamy różne słowa; na umówione hasło, dziecko nie może złapać piłki; jeżeli się pomyli, odpada z gry.

data realizacji 13-17 listopada 2017 W tym tygodniu będziemy rozmawiać o życiu takich zwierząt jak np. wiewiórki, jeża i zająca. Podczas wycieczki po obrzeżach przedszkola porozmawiamy o urokach jesiennej pogody oraz poobserwujemy otaczającą nas przyrodę któż wie może i nam uda się spotkać małą rudą wiewióreczkę? Zapoznamy się z metodą wydzieranki i postaramy się wykonać futerko dla wiewiórki. Nie zapominamy o tym, aby dbać o nasze zdrowie, spróbujemy więc wykonać ćwiczenia z elementem pełzania, jak i skoku.

Michał Jankowiak Wiewiórka Rudy ogon, ząbki długie, jakiś zwierzak szyszkę skubie. Wiewióreczka, mała, chuda, robi w lesie różne cuda. Po gałązkach skacze zwinnie i żołędzie zbiera pilnie. Dziś znalazła orzech młody, cztery grzyby, dwie jagody. Patrzy na nią mądra sowa, gdy do dziupli skrzętnie chowa. Wszystkie leśne smakołyki, nawet pędy i patyki. Ta wiewiórka, ta malutka, Tańczy w koło wesolutka. Kitą macha tu i tam, nawet fruwa, mówię wam.

termin realizacji: 20-24 listopada 2017 Dziecko: - wypowiada się na temat wysłuchanego wiersza, - naśladuje odgłosy padającego deszczu, - bierze udział w zabawach ruchowych z całą grupą, - podejmuje współpracę z rodzicem podczas ozdabiania pelerynki przeciwdeszczowej z szarego papieru, - zaprezentuje wykonaną wspólnie z rodzicem pracę, - improwizuje spacer w deszczu w wykonanej pelerynce przy współudziale rodzica. http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/tapetajesienna-ulica-w-deszczu.jpg

How s the weather? Let s look outside. Is it.. sunny? Yes, it s sunny / No, it s cloudy Potrafimy określić różne rodzaje pogody np: sunny slonecznie rainy deszczowo cloudy pochmurnie snowy wiele dzieci już czeka na śnieg windy wietrznie foggy mgliście stormy burzowo cold zimno warm ciepło hot gorąco wet mokro O pogodzie śpiewamy razem z Super Simple Songs How s the weather?

zabawa w ramach realizacji projektu Erasmus + Sun & rain Rodzaj: zabawa orientacyjno-porządkowa Pomoce: 2 ilustracje Przebieg: Nauczyciel trzyma dwie flashcards: sun i rain, pokazuje dzieciom, że sun = stand up, rain = sit down, po kilku razach sam przestaje wykonywać te ruchy, podnosi jedynie do góry jedną lub drugą kartę, wymawiając na głos słowo, które się na niej znajduje. By uczynić ją atrakcyjną dla małych uczniów zmieniajcie tempo, starajcie się "podpuścić" dzieci, podnosząc najpierw kilka razy na przemian karty sun i rain, a potem nagle dwa razy pod rząd tylko jedną z nich - dzieci bardzo to bawi, a przy okazji uczy koncentracji :). https://www.tenstickers.pl/naklejkidekoracyjne/img/preview/naklejka-dla-dzieci-pogoda-5525.png

data realizacji 27 listopada do 1 grudnia 2017 cele: kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, kształtowanie umiejętności społecznych współdziałanie w zabawach i sytuacjach zadaniowych, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci uczestniczenie w zajęciach ruchowych. rozwijanie koncentracji i uwagi podczas słuchania tekstu czytanego przez nauczyciela, rozwijanie mowy dzieci, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, praktyczna nauka prawidłowych nawyków higienicznych, rozwijanie ogólnej sprawności dzieci poprzez udział w zabawach ruchowych, staranne wykonanie pracy plastycznej.

Wstrętna grypa Słowa: Andrzej M. Grabowski Muzyka: Krystyna Kwiatkowska 1.Kiedy śnieg na dworze pada, Kiedy mróz w policzki szczypie Zimny wiatr za kołnierz wpada, Jak się nie dać wstrętnej grypie? Ref. Ciepła czapka, rękawiczki I w szaliku szyja. Kiedy ciepło się ubierasz, Grypa cię omija. Opracowała Iwona Mochocka