Scenariusz zajęć Edukacja matematyczna Czas realizacji zajęć : 45 min
|
|
- Renata Mikołajczyk
- 6 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 Emilia Boggero Temat: Podróżujemy po krainie liczb Scenariusz zajęć Edukacja matematyczna Czas realizacji zajęć : 45 min Umiejętności kluczowe Sprawne wykorzystywanie narzędzi matematyki w życiu codziennym, a także kształcenie myślenia matematycznego. Praca w zespole Cele lekcji : Uczeń : - dodaje i odejmuje w zakresie 100 ( II.3.2) - mnoży liczby w zakresie 30 ( II.3.3 ) - wykonuje obliczenia pieniężne ( II.6.3) - wykonuje obliczenia używając określeń kilogram ( 7.11) - odczytuje i porządkuje daty (II.6.4) - odczytuje wagę ( II.6.7) - wskazuje godziny na zegarze ( II.6.4) - odczytuje wskazania termometrów ( II. 6.5) - rozwiązuje zadania za pomocą aplikacji komputerowych ( II.4.2) - przestrzega przyjęte zasady pracy w grupie (III.1.1) Metody, techniki nauczania Metoda stacji zadaniowych, gry i zabawy dydaktyczne rozwijające, spostrzeganie, logiczne myślenie i liczenie, zabawy interaktywne Środki dydaktyczne Karta zbiorcza ze stacjami, tabliczki z nazwami stacji, domino matematyczne z banknotami i monetami Ja mam kto ma?, kartoniki z termometrami i temperaturami, zegary, domino z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 100, domino z datami, tablica interaktywna, tablica interaktywna i komputer z dostępem do Internetu, Formy pracy Praca indywidualna, grupowa ( w parach ) - pogadanka, praktyczne działanie, burza mózgów, ćwiczenia rozwijające percepcje i myślenie
2 dywergencyjne i konwergencyjne, Przebieg zajęć : I. Wprowadzenie 1. Nauczyciel zaprasza uczniów do zabawy Podróż do krainy liczb Zapoznaje uczniów ze stacjami. II. Część zasadnicza Przygotowane są stanowiska siedem stacji z różnymi zadaniami dla uczniów i materiałami umożliwiającymi rozwiązanie tych zadań i sprawdzenie poprawności. (ławki ze stacjami są ustawione w różnych miejscach sali ) Stacja 1 : Pieniądze Gra Ja mam..kto ma? wydrukowane ze strony Stacja 2 : Termometry Kartoniki z termometrami i temperaturami. Zadanie polega na połączeniu kart w odpowiednie pary. Po zakończeniu dokonuje samokontroli. (do pobrania ze strony ) Stacja 3 : Mnożenie ( załącznik nr 1, 2, 3) Uczeń otrzymuje plansze. Zadaniem jest ułożenie kartoników działań i wyników na planszy. Po zakończeniu dokonuje samokontroli Stacja 4 : Daty ( układane w parach) Uczeń otrzymuje karty domina z datami zapisanymi w różny sposób. Zadanie polega na odnalezieniu takich samych dat i ułożeniu domina. ( do pobrania ze strony ) ) Stacja 5 : Zegary Uczeń ma za zadanie ułożenie na tarczach zegarów tekturowych wskazane godziny. Po zakończeniu dokonuje samokontroli. Stacja 6 : Dodawanie i odejmowanie ( praca w parze) Uczniowie w parach dzielą się 30 kartami domina z zapisanymi działaniami typu 37+5, Zadaniem jest ułożenie domina od karty START do karty META Stacja 7 : Waga ( zadanie interaktywne) Uczeń indywidualnie wykonuje zadanie korzystając z tablicy interaktywnej i platformy : Poczekalnia stanowisko, w którym uczniowie w dowolnym momencie (czekając na zwolnienie stacji ) wymyślają działania z 3 podanych liczb. Np. 25, 6, 19 Każdy uczeń otrzymuje kartę zbiorczą ( załącznik nr 4 ), odwiedza daną stację, odczytuje informacje,
3 wykonuje zadanie, odnotowuje na karcie stopień wykonania zadania oznaczając odpowiednim kolorem światło na semaforze (światła ) zielony najlepiej, pomarańczowy w połowie dobrze, czerwony nieprawidłowe wykonany Każdy uczeń stara się odwiedzić jak najwięcej stacji i wykonać poprawnie zadania. Kolejność odwiedzanych stacji jest dowolna. III. Podsumowanie lekcji 1. Pod koniec lekcji zajęć omówione zostają wyniki na kartach zbiorczych. 2. Praca domowa pokolorowanie karty zbiorczej
4 ZAŁĄCZNIK NR 1
5 ZAŁĄCZNIK NR 2
6 ZAŁĄCZNIK NR 3
7 ZAŁĄCZNIK NR 4
Konspekt. do lekcji matematyki w kl. V SP dział,,ułamki zwykłe
Konspekt do lekcji matematyki w kl. V SP dział,,ułamki zwykłe Temat Dzielenie ułamków zwykłych. Czas trwania godzina lekcyjna Cel ogólny - rozwijanie umiejętności w zakresie dzielenia ułamków zwykłych.
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI W KLASIE I GIMNAZJUM
Opracowała Elżbieta Tomczak SCENARIUSZ LEKCJI W KLASIE I GIMNAZJUM Motto lekcji: To, co musiałeś odkryć samodzielnie, zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz. Georg
Bardziej szczegółowoKWIECIEŃ klasa 2 MATEMATYKA
26. tydzień nauki Jak dzielimy? Jak mnożymy? Temat: Jak dzielimy? Jak mnożymy? Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 50. 7.6 Zagadki matematyczne zapisywanie działań. 7.8 Rozwiązywanie zadań tekstowych
Bardziej szczegółowoPRZYKŁADOWE SCENARIUSZE ZAJĘĆ
PRZYKŁADOWE SCENARIUSZE ZAJĘĆ SCENARIUSZ NR 1 Temat zajęć: Obliczanie pól i obwodów prostokątów. Cele zajęć: Uczeń: Zna jednostki pola; Umie obliczyć pole i obwód prostokąta i kwadratu; Wykorzystuje swoje
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji matematyki Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach.
Scenariusz lekcji matematyki Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach. Opracowała: mgr inż. Monika Grzegorczyk 1. Temat lekcji: Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 22 III 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE 1 GIMNAZJUM
SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE GIMNAZJUM Temat: Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu liczb wymiernych Cele ogólne: - utrwalenie reguł dodawania i odejmowania liczb wymiernych, - wyrabianie sprawności
Bardziej szczegółowoWyruszamy w fantastyczną podróż
Nauczanie zintegrowane konspekty Wyruszamy w fantastyczną podróż Lucyna Cisowska Hospitacja diagnozująca Konspekt zajęć w klasie II Prowadząca: Lucyna Cisowska Obszar edukacyjny: edukacja matematyczna
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam - idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam - idę w świat Autor: Beata Sochacka Klasa II Edukacja: matematyczna, społeczna, plastyczna, polonistyczna (elementy). Cele zajęć: Rozwijanie umiejętności
Bardziej szczegółowoMetryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach
Metryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach Temat: Dzielenie z resztą Dział: Liczby i działania Klasa: IV szkoły podstawowej Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa II Edukacja: przyrodnicza, matematyczna, Cel/cele zajęć: - rozwijanie umiejętności poprawnego wypowiadania
Bardziej szczegółowoGra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 12 II 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji. Opracował: Paweł Słaby
Scenariusz lekcji 1. Informacje wstępne: Klasa: uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej, realizujący poziom podstawowy bądź rozszerzony; Czas trwania zajęć: 45 minut; Nauczany przedmiot: matematyka.. Temat
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK.
Scenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK. Temat: Uwielbiam liczyć - Utrwalenie dodawania i odejmowania w zakresie 1000 oraz mnożenia i dzielenia w zakresie 100.
Bardziej szczegółowoDZIAŁ 1. Liczby naturalne
kl. 5, Scenariusz lekcji Dzielenie pisemne DZIAŁ. Liczby naturalne Temat w podręczniku: Dzielenie pisemne 2 godz. lekcyjne CELE OGÓLNE doskonalenie sprawności rachunkowej wykorzystywanie i tworzenie informacji
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. - pracować w sposób wytrwały i samodzielny, - pracować zgodnie z pozytywnymi postawami etycznymi, - dobrze organizować pracę,
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne Klasa VI PSP 20 w Opolu Czas trwania zajęć 45 minut Nauczany przedmiot matematyka Nauczyciel przedmiotu Małgorzata Jackowska 2. Program nauczania Matematyka z plusem
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Biało-czerwony maj Temat: Piękna jest moja Ojczyzna SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 139, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_139, do zastosowania z: uczeń_3_139 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoKrzyżówki i łamigłówki dotyczące procentów i liczb ujemnych.
Literka.pl Krzyżówki i łamigłówki dotyczące procentów i liczb ujemnych. Data dodania: 2006-03-11 11:30:00 Z procentami uczniowie zapoznali się w klasie piątej. Ponadto częstospotykają się z nimi w życiu
Bardziej szczegółowoDziałania uczniów klasy 3a wg Scenariusza zajęć edukacyjnych z matematyki Wykorzystanie w edukacji matematycznej własnej gry planszowej
Działania uczniów klasy 3a wg Scenariusza zajęć edukacyjnych z matematyki Wykorzystanie w edukacji matematycznej własnej gry planszowej rok szkolny 2016/2017 OPRACOWANO W RAMACH PROJEKTU "PODNOSZENIA KOMPETENCJI
Bardziej szczegółowoW przyszłość bez barier
Program zajęć dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych w klasach I III w Szkole Podstawowej w Łysowie realizowany w ramach projektu W przyszłość bez barier PO KL.09.01.02-14-071/13
Bardziej szczegółowoAutor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Zadania matematyczne nie z tej planety.
Autor: Małgorzata Urbańska Klasa I Edukacja: matematyczna, muzyczna, ruchowa, Cel/cele zajęć: - rozwijanie zainteresowania dziecięcą matematyką, - wskazanie sposobów rozwiązania problemów, - wyrabianie
Bardziej szczegółowoKONSPEKT MATEMATYKA. Temat lekcji: Rozwiązujemy zadania tekstowe wykorzystując dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.
KONSPEKT MATEMATYKA Przedmiot: matematyka Klasa: 5 Temat lekcji: Rozwiązujemy zadania tekstowe wykorzystując dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych. Cel lekcji wynikający z podstawy programowej:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. 3.Temat lekcji: Wyrażenia algebraiczne -powtórzenie i utrwalenie wiadomości. 4.Integracja: wewnątrzprzedmiotowa
SCENARIUSZ LEKCJI.Informacje wstępne Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Opolu Data:2.2.202 r. Klasa:.II b Czas trwania zajęć: 45 min. Nauczany przedmiot: matematyka Nauczyciel: Ewa Jakubowska 2.Program nauczania
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. kategoria B zrozumienie. Uczeń :
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne: Data : 01.10.2012 Klasa : I A Czas trwania zajęć : 45 minut Nauczany przedmiot: matematyka 2. Program nauczania: Matematyka z plusem. Program nauczania matematyki
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a
Temat bloku: Jesień da się lubić. Temat dnia: Sposoby na jesienną nudę. Termin zajęć: 19.11.2007r. Cele ogólne Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a Prowadząca zajęcia Elżbieta Pietrzak
Bardziej szczegółowoDziałania pisemne na liczbach naturalnych powtórzenie
Scenariusz lekcji matematyki w klasie IV szkoły podstawowej rozdział działania pisemne. Działania pisemne na liczbach naturalnych powtórzenie Opracowała: mgr Monika Sałamacha nauczycielka SP Wierzba Temat:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. kategoria B zrozumienie. Uczeń :
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne: Szkoła : Publiczne Gimnazjum nr 6 w Opolu Data : Klasa : I A Czas trwania zajęć : 45 minut Nauczany przedmiot: matematyka 2. Program nauczania: Matematyka z plusem.
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji matematyki w klasie V. Temat: Przykłady potęg o wykładniku naturalnym - (2 godziny).
Scenariusz lekcji matematyki w klasie V Temat: Przykłady potęg o wykładniku naturalnym - ( godziny). Zadania lekcji: 1. Przypomnienie i usystematyzowanie podstawowych wiadomości dotyczących kwadratu i
Bardziej szczegółowoZestaw scenariuszy. Scenariusz integralnej jednostki tematycznej klasa III
Scenariusz integralnej jednostki tematycznej klasa III Temat bloku: Kolejny w planie wynikowym zależy od realizowanej edukacji matematycznej Temat dnia: Kolejny w planie wynikowym zależy od realizowanej
Bardziej szczegółowoSPRAWOZDANIE Z ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA KLAS IV-VII
Tytuł projektu: Lokata w dziecięce umysły Zadanie nr 3 : Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas IV-VII Imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia: Dorota Siejkowska SPRAWOZDANIE Z ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH
Bardziej szczegółowoMetody: pogadanka, pokaz, symulacja, ćwiczenie interaktywne, ćwiczenia praktyczne.
Scenariusz zajęć nr 13 Temat: Jak mądrze robić zakupy? Cele operacyjne: Uczeń: rozróżnia będące w obiegu monety i banknot 10 zł, odczytuje wartość pieniędzy, wymienia banknoty na bilon, ustala listę zakupów,
Bardziej szczegółowoFormy organizacji zajęć: Zbiorowa praca jednolita i zróżnicowana, binarna i grupowa jednolita, jednostkowa jednolita.
Scenariusz lekcji: Plan dnia Czas zajęć: 45 60 minut Cele ogólne: rozwijanie umiejętności określania swoich obowiązków domowych i szkolnych rozwijanie umiejętności odróżniania czynności rekreacyjnych od
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 29 V 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.
1. Informacje wstępne: Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Opolu Klasa:.II b Czas trwania zajęć: 45 min. Nauczany przedmiot: matematyka Nauczyciel: Ewa Jakubowska SCENARIUSZ LEKCJI 2.Program nauczania: Matematyka
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Aur: Danuta Szymczak Klasa II Edukacja: polonistyczna, muzyczna, społeczna, matematyczna. Cel/cele zajęć: -doskonalenie umiejętności
Bardziej szczegółowoPROGRAM ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW KLASY IV. Realizowanych w ramach projektu: SZKOŁA DLA KAŻDEGO
PROGRAM ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW KLASY IV Realizowanych w ramach projektu: SZKOŁA DLA KAŻDEGO Opracowała: Marzanna Leśniewska I. WSTĘP Matematyka potrzebna jest każdemu. Spotykamy się
Bardziej szczegółowoGra- Oblicz i zaznacz właściwy wynik- puzzle. matematyczno - przyrodnicze
TYTUŁ AUTOR EDUKACJA Gra- Oblicz i zaznacz właściwy wynik- puzzle Aneta Kryszczak Uczeń wykonuje dzielenie, doskonali umiejętność posługiwanie się pojęciami matematycznymi; I WSKAZÓWKI AUTO dzielenie Uczeń
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 45 Temat: Idziemy do sklepu- obliczenia pieniężne.
Scenariusz zajęć nr 45 Temat: Idziemy do sklepu- obliczenia pieniężne. Cele operacyjne: Uczeń: stosuje określenia: kilogram, pół kilograma, ćwierć kilograma, stosuje określenia: litr, pół litra, porównuje
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 8
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Świat wokół nas Scenariusz zajęć nr 8 Temat dnia: Zabawy matematyką. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Czynności przed lekcyjne: przygotowanie
Bardziej szczegółowoPROGRAM KOŁA MATEMATYCZNEGO Klasa IV
PROGRAM KOŁA MATEMATYCZNEGO Klasa IV SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W JANOWSZCZYŹNIE ROK SZKOLNY 2017/2018 Opracowała mgr Katarzyna Sarosiek Matematyka - to bardziej czynność niż nauka.
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Zgoda buduje, niezgoda rujnuje Temat: Każdy z nas jest ważny
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 103, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_103, do zastosowania z: uczeń_3_103 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoProgram edukacyjny wspierający nauczanie matematyki w klasach III - VII
Program edukacyjny wspierający nauczanie matematyki w klasach III - VII Teresa Świrska Aleksandra Jakubowska Małgorzata Niedziela Wrocław 2019 I. W S T Ę P Intencją autorów programu Z kalkulatorem, kartami
Bardziej szczegółowoFunkcja rosnąca, malejąca, stała współczynnik kierunkowy
Funkcja rosnąca, malejąca, stała współczynnik kierunkowy 1. Cele lekcji Cel ogólny: Uczeń podaje przykłady funkcji i odczytuje jej własności z wykresów. Cele szczegółowe: Uczeń potrafi: określić monotoniczność
Bardziej szczegółowoMaria Mauryc SP nr 2 w Czarnej Białostockiej
Autor Maria Mauryc SP nr w Czarnej Białostockiej Poziom szkoła podstawowa Klasa V Dział Ułamki zwykłe Czas min Temat Utrwalenie wiadomości o ułamkach zwykłych Uwaga Powtórzenie działu. Cele lekcji Po zakończeniu
Bardziej szczegółowoPrzedmiotowy System Oceniania. Kryteria oceniania uczniów w klasach I III. Szkoły Podstawowej. Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu
Przedmiotowy System Oceniania Kryteria oceniania uczniów w klasach I III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu Przedmiotowy System Oceniania jest zgodny z Rozporządzeniem MEN
Bardziej szczegółowoTemat: Wykorzystywanie zasobów przez ucznia
Scenariusz zajęć II etap edukacyjny, zajęcia komputerowe Temat: Wykorzystywanie zasobów przez ucznia Treści kształcenia: Zajęcia komputerowe: 1. Wykorzystywanie komputera oraz programów i gier edukacyjnych
Bardziej szczegółowoa) Przypomnienie wiadomości o ułamkach zwykłych. licznik
Scenariusz lekcji przeprowadzonej w klasie IV c Szkoły Podstawowej nr im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu dnia 0.0.01r. Przedmiot nauczania: Matematyka. Klasa: IV c Temat lekcji: Porównywanie niektórych
Bardziej szczegółowoDOMINO MATEMATYCZNE PRZEZNACZENIE dla dzieci na zajęcia pozalekcyjne indywidualne i grupowe 1. DOMI dopełnianie do klocków, 56 zadań
DOMINO MATEMATYCZNE PRZEZNACZENIE dla dzieci na zajęcia pozalekcyjne indywidualne i grupowe 1. DOMI dopełnianie do 30 28 klocków, 56 zadań Prosta, powszechnienie znana, a jednocześnie atrakcyjna forma
Bardziej szczegółowoCZERWIEC klasa 2 MATEMATYKA. Obliczenia na podstawie kalendarza, określanie i zapisywanie dat (Moja matematyka, kl. II, cz. 2, s ).
34. tydzień nauki Powtórki przez pagórki Temat: Powtórki przez pagórki Obliczenia na podstawie kalendarza (Moja matematyka, kl. II, cz. 2, s. 12-13). Liczby, miary, plany, czas. Rozwiązywanie prostych
Bardziej szczegółowoI etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna
Scenariusz zajęć I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna Temat: Telefony Treści kształcenia: 8) uczeń wykonuje łatwe obliczenia pieniężne (cena, ilość, wartość) i radzi sobie
Bardziej szczegółowoRoboty grają w karty
Roboty grają w karty Wstęp: Roboty grają w karty - to propozycja lekcji łączącej edukację matematyczną z programowaniem i elementami robotyki. Uczniowie będą tworzyć skrypty w aplikacji Blockly, jednocześnie
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZA JĘĆ KLASA: III BLOK TEMATYCZNY: TEMAT: PODSTAWA PROGRAMOWA:
SCENARIUSZ ZA JĘĆ KLASA: III BLOK TEMATYCZNY: W jesiennej szacie TEMAT: Mnożenie w zakresie 100. Utrwalanie. PODSTAWA PROGRAMOWA: Edukacja matematyczna: - (7.6) mnożny i dzieli liczby w zakresie tabliczki
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 39 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne
Scenariusz nr 39 zajęć edukacji wczesnoszkolnej Metryczka zajęć edukacyjnych Miejsce realizacji zajęć: sala szkolna Ośrodek tematyczny realizowanych zajęć: Kartki z kalendarza. Temat zajęć: Nasz klasowy
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: oblicza wartości liczbowe wyrażeń algebraicznych mnoży jednomiany.
SCENARIUSZ LEKCJI. Informacje wstępne: Szkoła : Publiczne Gimnazjum nr 6 w Opolu Data : 04.03.03 Klasa : I A Czas trwania zajęć : 45 minut Nauczany przedmiot: matematyka. Program nauczania: Matematyka
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.
1. Informacje wstępne: Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Opolu Data:08.01.2013 r. Klasa:.II b Czas trwania zajęć: 45 min. Nauczany przedmiot: matematyka Nauczyciel: Ewa Jakubowska SCENARIUSZ LEKCJI 2.Program
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji matematyki, klasa 1 LO.
Scenariusz lekcji matematyki, klasa 1 LO. Temat lekcji: Czworokąty: rodzaje, własności, pola czworokątów. Cele: po lekcji uczeń: - rozpoznaje czworokąty, - zna własności czworokątów, - potrafi wskazać
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji otwartej z matematyki w II klasie szkoły ponadgimnazjalnej
Poniższy scenariusz oraz artykuł zawierają informacje na temat organizacji lekcji otwartej z matematyki, która odbyła się w dniu 22.02.2019 roku w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży oraz szczegółowy
Bardziej szczegółowoDodawanie ułamków zwykłych lekcja w kl.ivb mgr Sylwia Naliwko nauczyciel matematyki w Zespole Szkół im.ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
SCENARIUSZ LEKCJI Klasa: IVb Data: 6.03.01 Przedmiot: matematyka Czas realizacji: 1 godzina lekcyjna Temat lekcji: Dodawanie ułamków zwykłych. Cele operacyjne lekcji: Uczeń: posługuje się pojęciem ułamka
Bardziej szczegółowoCena jednostkowa zł Wartość zł Uwagi. brutto. netto brutto netto. Pierwsza pomoc dla uczniów z dysortografią Różnicowanie głosek dźwięcznych
Załącznik nr 3 Zapotrzebowanie na pomoce dydaktyczne dla PSP Bieliny w ramach programu POKL Indywidualizacja nauczania uczniów klas I-III szkół podstawowych gminy Ulanów współfinansowanego ze środków EFS
Bardziej szczegółowo, PAKIET 59, SCENARIUSZE LEKCJI,
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 59, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_59, do zastosowania z: uczeń_3_59 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH Część organizacyjna: Opracowała: grupa ds. korelacji matematyczno-fizycznej Przedmiot: matematyka Klasa: I technikum poziom podstawowy Czas trwania: 45 min. Data: Część merytoryczna
Bardziej szczegółowoSzkoła Podstawowa w Medyni Głogowskiej; rok szk. 2018/2019 AKTYWNA TABLICA
SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA PRZEDMIOT: edukacja wczesnoszkolna PROWADZĄCA: Zdzisława Liebchen SZKOŁA: Szkoła Podstawowa
Bardziej szczegółowoTemat: Odejmowanie w pamięci
Odejmowanie w pamięci scenariusz lekcji matematyki w kl. IV Temat: Odejmowanie w pamięci Klasa: IV szkoły podstawowej Czas realizacji: 45 minut Cel główny: kształcenie umiejętności wykonywania odejmowania
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, plastyczna, Temat zajęć: Spotkanie z liczbą 2. Cel/cele zajęć:
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki Rymowanki.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z rodzina i przyjaciółmi. Dobry opiekun i kolega tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Wykresy funkcji. Uczeń:
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne: Szkoła : Publiczne Gimnazjum nr 6 w Opolu Data : 22.01.2013 Klasa : I A Czas trwania zajęć : 45 minut Nauczany przedmiot: matematyka 2. Program nauczania: Matematyka
Bardziej szczegółowoInformacja w sprawie projektu
Zespół Szkół Podstawowa nr 1 i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej Informacja w sprawie projektu INWESTYCJA W EDUKACJĘ - BRAMĄ DO SUKCESU W GMINIE SUCHA BESKIDZKA 1. Celem głównym projektu
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji wykorzystujący elementy metody CLIL
Scenariusz lekcji wykorzystujący elementy metody CLIL Przedmiot: matematyka Etap edukacyjny: II, klasa 4 Temat zajęć: Rozpoznawanie i rysowanie prostych i odcinków równoległych i prostopadłych Realizowane
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 5 III 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoMetody i techniki nauczania: ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia interaktywne, zabawa ruchowa.
Scenariusz zajęć nr 60 Temat: Polska naszą Ojczyzną Cele operacyjne: Uczeń: podaje nazwę swojej narodowości, opisuje symbole narodowe (flaga i godło), wymienia stolicę Polski oraz największe miasta: Wrocław,
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna
Scenariusz zajęć Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie Klasa- Ic integracyjna Temat bloku: Polska naszą Ojczyzną. Temat dnia: Symbole narodowe. Temat edukacji
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA KLASY VI
Barbara Zimnoch nauczycielka matematyki Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku SCENARIUSZ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę-działam-idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę-działam-idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa III Edukacja: matematyczna, przyrodnicza, plastyczna, Cel/cele zajęć: - rozwijanie twórczego i logicznego
Bardziej szczegółowoKlasa II, edukacja społeczna, krąg tematyczny Zabawy i sporty zimowe Temat: Zimowa olimpiada sportowa
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 98, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_2_98, do zastosowania z: uczeń_2_98 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoOpracowanie: mgr Joanna Jakubiak-Karolak mgr Ewa Niedźwiedzka. Strona 1 z 14
Raport z Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty Operon w roku szkolnym 2013/2014 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie Opracowanie: mgr Joanna Jakubiak-Karolak
Bardziej szczegółowoKonspekt. do lekcji matematyki w kl. II gimnazjum dział,,równania i nierówności. Temat: Rozwiązywanie równań I stopnia z jedną niewiadomą.
Konspekt do lekcji matematyki w kl. II gimnazjum dział,,równania i nierówności Temat: Rozwiązywanie równań I stopnia z jedną niewiadomą. Czas trwania: godziny lekcyjne Cel ogólny: - rozwijanie umiejętności
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI PRZYRODY DLA KL. IV
SCENARIUSZ LEKCJI PRZYRODY DLA KL. IV TEMAT: Składniki pokarmowe i ich wartości odżywcze (2 godziny lekcyjne) Cele główne: poznanie składników pokarmowych i ich roli w funkcjonowaniu organizmu kształtowanie
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. - odpowiedzialnie wywiązywać się z powierzonego zadania. - pracować w sposób kreatywny i samodzielny, - dobrze organizować pracę,
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne Klasa IV c PSP 20 w Opolu Czas trwania zajęć 45 minut Nauczany przedmiot matematyka Nauczyciel przedmiotu Małgorzata Jackowska 2. Program nauczania Matematyka z
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej. Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 16 V 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoRenata Krzemińska. nauczyciel matematyki i informatyki
Program zajęć wyrównawczych w Gimnazjum Matematyka J1 w ramach projektu pn. Czym skorupka za młodu nasiąknie - rozwój kompetencji kluczowych uczniów Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej Renata Krzemińska
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. -dodaje i odejmuje w zakresie 100 bez przekroczenia progu dziesiątkowego;
Scenariusz zajęć Temat: Obliczenia w zakresie 100. Zadania różne. I. Umiejętności W zakresie tego standardu uczeń: -dodaje i odejmuje w zakresie 100 bez przekroczenia progu dziesiątkowego; -mnoży i dzieli
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Odkrywam siebie i uczę się poznawać świat Temat: Inni, a jednak tacy sami
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 134, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_134, do zastosowania z: uczeń_3_134 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. międzyprzedmiotowa lekcja nawiązuje do treści przyrodniczych.
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne Data 06.12.2012 r. Klasa IV c PSP 20 w Opolu Czas trwania zajęć 45 minut Nauczany przedmiot matematyka Nauczyciel przedmiotu Małgorzata Jackowska 2. Program nauczania
Bardziej szczegółowoKONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5
KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5 KLASA 5E PROWADZĄCA: Anna Sałyga DZIAŁ PROGRAMOWY: Arytmetyka TEMAT: Dodawanie i odejmowanie liczb mieszanych. CELE: Poziom wiadomości: (kategoria A) uczeń zna algorytm
Bardziej szczegółowoMapa niewyczerpane źródło informacji
Mapa niewyczerpane źródło informacji Opis: Program powstał, ponieważ uczniowie mają problem w posługiwaniu się mapą i skalą. Mają kłopoty z orientacją na mapie oraz odczytywaniem informacji z różnych typów
Bardziej szczegółowoMetody i techniki nauczania: ćwiczenia praktyczne, zabawa ruchowa, gra dydaktyczna
Scenariusz zajęć nr 43 Temat: Strzał w dziesiątkę dopełnianie do 10. Cele operacyjne: Uczeń: dopełnia do pełnych dziesiątek, porządkuje liczby we właściwej kolejności, wykonuje dodawanie w zakresie 100.
Bardziej szczegółowoCele nauczania: a)poznawcze: Cele ogólne kształcenia: -uczeń umie odejmować ułamki dziesiętne. Aktywności matematyczne:
Konspekt lekcji matematyki: Klasa: czwarta Prowadzący: Elżbieta Kruczek, nauczyciel Samorządowej Szkoły Podstawowej w Brześciu (z wykorzystaniem podręcznika Matematyka z plusem) Temat: Odejmowanie ułamków
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Rady nie od parady Temat: Pożyczamy i oddajemy
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 124, SCENARIUS ZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_124, do zastosowania z: uczeń_3_124 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawys
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę - działam - idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę - działam - idę w świat Autor: Beata Sochacka Klasa II Edukacja: społeczna, matematyczna, techniczna. Temat lekcji: Gramy i bawimy się, przygotowując do sprawdzianu.
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego
1 Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego Dział 2. Prawie jak w kinie. Ruch i muzyka w programie MS PowerPoint 2016 i MS PowerPoint 2007 Temat: Muzyka z minionych epok. Praca nad projektem
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcyjny Rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem działań na logarytmach. Scenariusz lekcyjny
Scenariusz lekcyjny Klasa: I c liceum ogólnokształcące (profil bezpieczeństwo wewnętrzne). Czas trwania zajęć: 45 minut. Nauczany przedmiot: matematyka. Program nauczania: Kształcenie w zakresie podstawowym
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ KOŁA NAUKOWEGO z MATEMATYKI. prowadzonego w ramach projektu Uczeń OnLine
SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOŁA NAUKOWEGO z MATEMATYKI 1. Autor: Anna Wołoszyn prowadzonego w ramach projektu Uczeń OnLine 2. Grupa docelowa: klasa 1 Gimnazjum 3. godzin: 1 4. Temat zajęć: Obliczanie wartości liczbowej
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa I Edukacja: społeczna, polonistyczna, plastyczna, matematyczna, techniczna, Cel zajęć: -zapoznanie
Bardziej szczegółowoTemat (rozumiany jako lekcja) Propozycje środków dydaktycznych. Liczba godzin. Uwagi
Roczny plan dydaktyczny z matematyki dla pierwszej klasy szkoły branżowej I stopnia dla uczniów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej, uwzględniający kształcone umiejętności i treści podstawy
Bardziej szczegółowoPROPOZYCJE ĆWICZEŃ DOSKONALĄCYCH POJĘCIE UŁAMKA W KLASIE III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Lilla Bobakowska Jasienna 211 33-322 Korzenna woj. małopolskie PROPOZYCJE ĆWICZEŃ DOSKONALĄCYCH POJĘCIE UŁAMKA W KLASIE III SZKOŁY PODSTAWOWEJ 1 Wstęp Pojęcie ułamka jest zagadnieniem trudnym dla uczniów,
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZE ZAJĘĆ DO KLASY II realizowane w ciągu pięciu dni. OPRACOWAŁA: BOŻENA GŁÓWCZYK
SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO KLASY II realizowane w ciągu pięciu dni. OPRACOWAŁA: BOŻENA GŁÓWCZYK BLOK TEMATYCZNY: CYFRY RZYMSKIE OD I DO XII CELE: poznanie cyfr rzymskich, rozumienie pojęć: cyfra liczba, doba,
Bardziej szczegółowoScenariusz lekcyjny Obliczanie pierwiastków dowolnego stopnia i stosowanie praw działań na pierwiastkach. Scenariusz lekcyjny
Scenariusz lekcyjny Data: 25 wrzesień 2012 rok. Klasa: I c liceum ogólnokształcące (profil bezpieczeństwo wewnętrzne). Czas trwania zajęć: 45 minut. Nauczany przedmiot: matematyka. Program nauczania: program
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 6
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Woda-niezwykła ciecz Scenariusz zajęć nr 6 Temat: Deszczowa pogoda. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Cele podstawy programowej: Edukacja
Bardziej szczegółowoTemat: Podsumowanie wiadomości z działu: Nie tylko kalkulator ćwiczenia z wykorzystaniem monitora interaktywnego. Zajęcia komputerowe klasa VI a
1 Projekt Aktywna Tablica Dn. 12.04.2018 r. (czwartek) godz. 12:50-13:35 Scenariusz lekcji otwartej z wykorzystaniem monitora interaktywnego. Lekcje prowadzi Elżbieta Stępnicka. Temat: Podsumowanie wiadomości
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z kodowania. Lekcja otwarta Data r. Klasa I b Prowadząca- Mariola Matuszewska
Scenariusz zajęć z kodowania. Lekcja otwarta Data- 18.12.2018 r. Klasa I b Prowadząca- Mariola Matuszewska Temat Otwórz aplikację. Lekcja otwarta dla przedszkolaków. Cele ogólne: Ćwiczenie percepcji i
Bardziej szczegółowo