Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej. Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

DZIAŁ 1. Liczby naturalne

Scenariusz zajęć nr 8

Scenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK.

Temat: Odejmowanie w pamięci

KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5

Metryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach

Roboty grają w karty

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

Scenariusz nr 5. I. Tytuł scenariusza: Koty chadzają własnymi ścieżkami. Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: Czworonożni przyjaciele

DZIAŁ 1. Liczby naturalne i ułamki

Scenariusz zajęć nr 6

SCENARIUSZ LEKCJI. kategoria B zrozumienie. Uczeń :

I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 1

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Scenariusz lekcji matematyki w klasie V. Temat: Przykłady potęg o wykładniku naturalnym - (2 godziny).

Scenariusz zajęć. -dodaje i odejmuje w zakresie 100 bez przekroczenia progu dziesiątkowego;

Scenariusz nr 4. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Zima w przyrodzie

Scenariusz zajęć nr 6

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 1

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Figury płaskie. Uczeń:

Scenariusz lekcji. Opracował: Paweł Słaby

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Wyrażenia algebraiczne. Uczeń:

Cele nauczania: a)poznawcze: Cele ogólne kształcenia: -uczeń umie odejmować ułamki dziesiętne. Aktywności matematyczne:

Scenariusz zajęć nr 6

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

mgr Agnieszka Łukasiak Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy Zespole Szkół nr 3 we Włocławku

Scenariusz nr 2. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie

Scenariusz lekcyjny Obliczanie pierwiastków dowolnego stopnia i stosowanie praw działań na pierwiastkach. Scenariusz lekcyjny

uczymy się bawimy się współpracujemy rozwiązujemy problemy utrwalenie tabliczki mnożenia; układanie zadań tekstowych.

Scenariusz zajęć nr 5

Klasa 2 wrzesień blok 5 dzień 3. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Co słychać w parku? Temat dnia: Drzewa i ich liście. Cele zajęć: Uczeń:

klasa I- grudzień- blok 2- dzień 1 Scenariusz zajęć Blok tygodnowy: Myślimy o najbliższych. Temat dnia: Mówimy "sercem". Cele zajęć: Uczeń:

Środki dydaktyczne Zestaw zadań/pytań z działu Mnożenie i dzielenie ułamków zwykłych. Każde pytanie znajduje się na osobnej karteczce.

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 7

Scenariusz zajęć w klasie III

Scenariusz lekcji matematyki Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach.

Scenariusz lekcji matematyki: Zastosowanie równań i układów równań do rozwiązywania zadań tekstowych. Scenariusz lekcji

SCENARIUSZ LEKCJI. kategoria B zrozumienie. Uczeń :

Scenariusz zajęć nr 1

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę-działam-idę w świat

SCENARIUSZ LEKCJI. 3.Temat lekcji: Wyrażenia algebraiczne -powtórzenie i utrwalenie wiadomości. 4.Integracja: wewnątrzprzedmiotowa

Przedmiotowy System Oceniania z Edukacji Wczesnoszkolnej

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Działania na ułamkach zwykłych powtórzenie wiadomości

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

Metody: pogadanka, pokaz, symulacja, ćwiczenie interaktywne, ćwiczenia praktyczne.

Scenariusz zajęć nr 7

Załącznik do Uchwały Nr 1/2014/2015 Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Czernikowie z dnia r.

Scenariusz nr 7. Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Pisanki, kraszanki, jajka malowane

Scenariusz zajęć nr 7

KONSPEKT MATEMATYKA. Temat lekcji: Rozwiązujemy zadania tekstowe wykorzystując dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.

Scenariusz zajęć nr 3

DZIAŁ 1. Liczby naturalne i ułamki

Wyniki procentowe poszczególnych uczniów

Scenariusz zajęć nr 7

Raport z Diagnozy ucznia kończącego naukę w klasie III w roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie

Zestaw scenariuszy. Scenariusz integralnej jednostki tematycznej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Zakupy. Zakupy. Zagadnienia z podstawy programowej

Zestaw scenariuszy. Scenariusz integralnej jednostki tematycznej klasa III

Scenariusz zajęć nr 5

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Ogień. Ogień. Zagadnienia z podstawy programowej

PRZEZNACZENIE dla dzieci na zajęcia pozalekcyjne indywidualne i grupowe

Lekcja jest zapisana w programie SMART Notebook i znajduje się na moim chomiku aniador3. Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna - edukacja matematyczna.

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

WYMAGANIA EDUKACYJNE KLAS I III EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ OBOWIAZUJĄCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 32 IM. ARMII KRAJOWEJ W TORUNIU

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Zdrowie - cenny skarb! Scenariusz nr 5

Wymagania edukacyjne klasa 1

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Zadania matematyczne nie z tej planety.

Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników" SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH. Ośrodek tematyczny. Metody nauczania

SCENARIUSZ LEKCJI. - odpowiedzialnie wywiązywać się z powierzonego zadania. - pracować w sposób kreatywny i samodzielny, - dobrze organizować pracę,

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Równania. Uczeń: rozwiązuje równania stopnia pierwszego z jedną niewiadomą.

Klasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Oblicza zimy Temat: Zwierzęta zimą spotkanie z leśniczym

Klasa 3 kwiecień blok 1 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Możliwości naszego organizmu. Temat dnia: Zabawy z tangramem. Cele zajęć: Uczeń:

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Zgoda buduje, niezgoda rujnuje Temat: Każdy z nas jest ważny

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Wykresy funkcji. Uczeń:

Scenariusz zajęć. Metody: burza mózgów, rozmowa, patyczki, technika świateł drogowych, informacja błyskawiczna.

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

KWIECIEŃ klasa 2 MATEMATYKA

Scenariusz zajęć nr 3

LUTY klasa 2 MATEMATYKA

KONSPEKT Z EDUKACJI WCZESNOSZKONEJ KLASA III

Transkrypt:

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 5 III 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk Wydawnictwo JUKA Treść z podstawy programowej W zakresie liczenia i sprawności rachunkowych: Radzi sobie w sytuacjach życiowych, których pomyślne zakończenie wymaga dodawanie lub odejmowanie. Zapisuje rozwiązanie zadania z treścią przedstawionego słownie w konkretnej sytuacji, stosując zapis cyfrowy i znaki działań. Podaje z pamięci iloczyny w zakresie tabliczki mnożenia; sprawdza wyniki dzielenia za pomocą mnożenia. 3. Temat bloku/ośrodka/kręgu tematycznego ZDROWE CIAŁO, ZDROWY DUCH Temat dnia Dbaj o zdrowie! 4. Temat zajęć edukacji matematycznej Wprowadzenie dzielenia przez podział ćwiczenia manipulacyjne na liczmanach. 5. Cele zajęć:

Cel ogólny Poznanie dzielenia jako podziału na równe części Wprowadzenie zapisu dzielenia Cele pośrednie Sprawdzanie dzielenia za pomocą mnożenia, dostrzeganie związków zachodzących między tymi działaniami Pogłębianie rozumienia struktury zadania tekstowego Cele operacyjne Uczniowie: Wykonują w praktyce czynność dzielenia przedmiotów przy użyciu zwrotu po tyle samo Przekładają czynności na język znaków i działań matematycznych Rozwiązują problemy Uważnie słuchają Konstruują zadania odpowiadające demonstrowanym schematom Postawy Motywowanie do efektów pracy Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za naukę, własne działanie Wdrażanie do umiejętności efektywnego współdziałania w grupie 6. Korelacja treści /z innymi edukacjami/ Edukacja polonistyczna, edukacja plastyczna, edukacja przyrodnicza 7. Strategie nauczania O operacyjna, E - emocjonalna

8. Metody nauczania: przekazywania wiedzy ( pokaz, dyskusja, pogadanka, rozmowa, demonstracja), samodzielnego dochodzenia do wiedzy ( praktyczna, ćwiczebna) wg W. Zaczyńskiego 9. Zasady dydaktyczne Poglądowości, przystępności, świadomego udziału w procesie uczenia się, systematyczności 10. Formy pracy uczniów: indywidualna, zbiorowa, grupowa 11. Środki dydaktyczne Klocki Liczby w kolorach, kolorowe kwadraty,zeszyt, ćwiczenia matematyczne Gra w kolory Przebieg zajęć Przebieg zajęć Realizowane zagadnienia Metody Formy Czynności nauczyciela Ucznia

Czynności organizacyjno czynnościowa grupowa Nauczyciel rozdaje Uczniowie siedzą w porządkowe. dzieciom klocki grupie na dywanie i Liczby w kolorach i wykonują polecenia mówi polecenia: i odpowiadają na - Ułóżcie z trzech zadane pytania. klocków trójkąty, które mają wszystkie boki równe, ale nie dłuższe niż 5 - Ile takich trójkątów zbudowaliście? - Jakie kolory mają boki trójkątów? Dlaczego wzięliście klocki w jednakowych kolorach do każdego trójkąta? Jakie długości mają boki trójkątów? Obliczcie łączną długość boków w każdym trójkącie za pomocą mnożenia Zabawa na dywanie czynnościowa grupowa Nauczyciel rozkłada Dzieci odpowiadają na dywanie na pytania, kwadraty z papieru uczestniczą czynnie (jeden duży,drugi w zadaniu.

mały) - 10 sztuk. Mam 10 kwadratów Udzielają i dam teraz po dwa odpowiedź dzieciom większy i mniejszy. Ile dzieci Wprowadzenie dzielenia praktyczna zespołowa dostanie kwadraty? Jak można zapisać Wypowiedzi takie działanie? uczniów Zapisanie na tablicy Zapisywanie do 10 : 2 = 5 zeszytu N. podaje informację, że takie działanie nazywamy dzieleniem Zapisują działania w W podobny sposób N. rozdziela kwadraty, inną ilość. na tablicy i w zeszycie Poznanie dzielenia rozwiązywanie zadań tekstowych ćwiczebna zespołowa Pokazanie, że poprawność dzielenia sprawdzamy za pomocą mnożenia. N. wraz z dziećmi analizuje treść zadania: Dzieci podają dane i szukane. Grupują przedmioty, Janek ma 12 lizaków. Obliczył, że może dać po 2 lizaki każdemu chłopcu w klasie. Ilu jest chłopców w klasie? wykonują ilustracje zgodnie z treścią zadania. Rozwiązują na tablicy i przepisują do Mama kupiła 8 kwiatków. Włożyła zeszytów.

ćwiczebna indywidualna kwiaty, po równo do 2 wazonów. Ile kwiatów jest w każdym wazonie? Nadzoruje i udziela indywidualnych uwag dzieciom Uczniowie samodzielnie czytają polecenie zadań str. 43, ćw. Zadanie pracy domowej Ćwiczenia matematyczne str.44, ćw. 3,4 1,2 Zapisują zadanie domowe. Zabawa integracyjna zabawa zbiorowa Ćwiczenia w mnożeniu razy 4 Dzieci odliczają do dwóch. Jedynki to psy, dwójki to koty. N. pokazuje kartonik z liczbą, a dzieci muszą się dobrać w takie grupy, żeby liczba łap w grupie była równa pokazanej liczbie ( 4, 12, 16, 8, 20) Psy i koty liczą swoje łapy, a potem poruszają się na czworakach. Za każdym razem N. pyta: Ile jest was w grupie? Ile macie razem łap?