Konspekt lekcji plastyki w klasie VI

Podobne dokumenty
TEMAT: ŹRÓDŁA FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ- ćwiczenia.

DOBRE PRAKTYKI ERASMUS + mgr Marta Faroń Lekcja plastyki (1x45 min.) Perspektywa zbieżna.

KONSPEKT LEKCJI. Temat lekcji: Sąsiedzkie relacje. Polska pod rządami Andegawenów i unia polsko-litewska.

KONSPEKT ZAJĘĆ LEKCYJNYCH Z PRZEDMIOTU ZASADY RACHUNKOWOŚCI

Scenariusz zajęć z matematyki w I klasie Liceum Ogólnokształcącego. Funkcja kwadratowa niejedno ma imię... Postać iloczynowa funkcji kwadratowej

Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z plastyki w Szkole Podstawowej w Miękini

Scenariusz zajęć plastycznych w kl. IV szkoły podstawowej

Scenariusz lekcji plastyki w klasie piątej szkoły podstawowej. Temat: Jak to jest poukładane? Kompozycja rytmiczna w naturze i sztuce.

Zespół Szkół Budowlano Geodezyjnych im. S. Wł. Bryły w Białymstoku Scenariusz zajęć z przedmiotu: Budownictwo ogólne

Powtórzenie wiadomości o figurach na płaszczyźnie

Ocenie podlegają chęci i wysiłek ucznia wkładany w wykonywanie zadań wynikających ze specyfiki przedmiotu.

Gospodarka średniowiecznej Europy

Scenariusz lekcji marketingu w klasie III Technikum Ekonomiczne

Nauczyciel: Anna Florczak. Rok szkolny 2018/2019,2019/2020. Kędzierzyn-Koźle

KONSPEKT LEKCJI. PRZEDMIOT NAUCZANIA: RACHUNKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW KLASA: IV Technikum Ekonomiczne CZAS: 2 GODZINY LEKCYJNE

Scenariusz lekcji matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Funkcja kwadratowa niejedno ma imię... Postać iloczynowa funkcji kwadratowej

KRYTERIA WYMAGAŃ NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE NR PROGRAMU DKOS / 04. 1) poziom uzdolnień i predyspozycji plastycznych ucznia,

SCENARIUSZ LEKCJI. Klasa: I liceum profilowane Blok tematyczny: Własności funkcji kwadratowej

Stosunki polsko - krzyżackie

Wymagania edukacyjne, sposoby sprawdzania wiedzy z plastyki w roku szkolnym 2010\2011

Metody: a) metoda lekcji odwróconej; b) pogadanka; c) ćwiczenia praktyczne; d) ćwiczenia interaktywne; e) burza mózgów; f) pokaz filmu edukacyjnego.

Wymagania edukacyjne z przedmiotu plastyka w klasie VI w roku szkolnym 2018/2019 Ocenę niedostateczną otrzymuje uczeń, który:

KRYTERIA OCENIANIA Z PLASTYKI W KLASACH IV- VI

Konspekt lekcji matematyki

KONSPEKTY LEKCJI. do przedmiotu ekonomika i organizacja przedmiotów

Wymagania podstawowe ponadpodstawowe Uczeń:

Scenariusz zajęć technicznych w gimnazjum z wychowania komunikacyjnego

CELE OGÓLNE: CELE OPERACYJNE:

KONSPEKT LEKCJI. 1. Cele lekcji

IV. Materiały i środki dydaktyczne: krzyżówka foliogramy rzutnik kserokopie zadań samodzielnie opracowanych zeszyty

Konspekt lekcji powtórzeniowej z matematyki w klasie V

Scenariusz lekcji matematyki w klasie II LO

Scenariusz zajęć z matematyki dla klasy I gimnazjum z wykorzystaniem programu edurom Matematyka G1

Konspekt lekcji historii: Określanie czasu minionych wydarzeń

Wymagania edukacyjne z plastyki w klasie 5. I okres roku szkolnego 2015/2016

Scenariusz lekcji plastyki w klasie piątej szkoły podstawowej. Temat: Dwa style w sztuce średniowiecza: romaoski i gotycki.

wymienia rodzaje faktury występujące w dziełach różnych dyscyplin plastycznych

ZASADY PRODUKCJI WĘDLIN PODROBOWYCH

Proporcjonalność prosta i odwrotna

WYMAGANIA EDUKACYJNE - ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE MALARSTWO I RZEŹBA

Plan metodyczny lekcji

KONSPEKT ZAJĘĆ PROWADZONYCH METODĄ OŚRODKÓW PRACY

Cele nauczania: a)poznawcze: Cele ogólne kształcenia: -uczeń umie odejmować ułamki dziesiętne. Aktywności matematyczne:

Środki dydaktyczne Zestaw zadań/pytań z działu Mnożenie i dzielenie ułamków zwykłych. Każde pytanie znajduje się na osobnej karteczce.

Wymieranie gatunków ZAKRES TREŚCI: Zajęcia terenowe: Zajęcia w klasie: Liceum IV etap edukacyjny zakres rozszerzony:

Temat: Programujemy historyjki w języku Scratch tworzymy program i powtarzamy polecenia.

KONSPEKT LEKCJI ZAJĘC TECHNICZNYCH W KLASIE IVa. Poznanie przepisów dotyczących ruchu pieszych na drodze

Zaznajomienie z podstawowym środkiem wyrazu artystycznego, jakim jest barwa.

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

Przedmiotowy system oceniania dla przedmiotu PLASTYKA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA PLASTYKA. Wymagania edukacyjne

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2

Scenariusz zajęć otwartych dla nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie prowadzonych przez Iwonę Jędrzejewską

Kraina sztuki. Scenariusz 9. Wolna i ekspresyjna sztuka abstrakcjonizmu. Elżbieta Jezierska

1. Temat: Wody Jordanu - Sakrament chrztu świętego.

ARKUSZ OBSERWACYJNY LEKCJI. Uwagi nauczyciela hospitującego lekcję koleżeńską na temat zajęć:

Wymagania na ocenę śródroczną

Temat: Pole równoległoboku.

Wymagania edukacyjne. Klasa VI. Wymagania

SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Małgorzata Marcinkowska, Aleksandra Michałowska

Scenariusz lekcji biologii. Temat : Rośliny zarodnikowe z dominującym gametofitem

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z PLASTYKI W KL. 4-6

ZAŁĄCZNIK NR 1 WYMAGANIA EUKACYJNE NA POSCZEGÓLNE STOPNIE Z PLASTYKI W KLASIE IV

Scenariusz lekcji z Technologii informacyjnej w liceum profilowanym (profil ekonomiczno-administracyjny i usługowo-gospodarczy)

Pojęcie funkcji i jej podstawowe własności.

Konspekt lekcji z fizyki w klasie I LO

Konspekt lekcji. Przebieg zajęć: czas całkowity 90 minut. I. Rozpoczęcie zajęć 20 minut

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PLASTYKI DO PROGRAMU LUBIĘ TWORZYĆ

Temat lekcji: Dzielniki, wielokrotności, podzielność liczb naturalnych.

Temat zajęć: Poznawanie właściwości i zastosowań magnesu. Rodzaj zajęć: lekcja wprowadzająca nowe pojęcia z zakresu oddziaływań (siły magnetyczne)

Scenariusz lekcji języka polskiego dla klasy I gimnazjum. z wykorzystaniem elementów oceniania kształtującego

Scenariusz lekcji matematyki w pierwszej klasie gimnazjum przebiegającej z wykorzystaniem technologii komputerowej

Scenariusz nr 10. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem.

mgr Agnieszka Łukasiak Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy Zespole Szkół nr 3 we Włocławku

1. Zarządzanie informacją w programie Access

SCENARIUSZ LEKCJI. - odpowiedzialnie wywiązywać się z powierzonego zadania. - pracować w sposób kreatywny i samodzielny, - dobrze organizować pracę,

Konspekt lekcji matematyki z wykorzystaniem multimedialnych podręczników EDU ROM przeprowadzonej w klasie VI SP

TEMAT: Niskiej emisji mówimy NIE!

Scenariusz lekcji otwartej z techniki. przeprowadzonej przez mgr inż. Wiesławę Cudek. TEMAT JEDNOSTKI LEKCYJNEJ: Zasady rzutowania, rzuty prostokątne.

Konspekt lekcji Temat: Od państwa renesansowego do absolutyzmu

Temat: Bezpieczny wypoczynek nad wodą - dlaczego kąpielisko strzeżone?"

Plan pracy z plastyki do programu nauczania Do dzieła!. Klasa V

Elżbieta Jezierska. Kraina sztuki. Scenariusz 6. Urok i symbolika Domów Uwielbienia świątyń starożytnego Egiptu

Zasady ruchu drogowego dla rowerzysty - przypomnienie wiadomości. Wykorzystanie podstawowych funkcji przeglądarki do przeglądania stron WWW.

Umiejętności na ocenę dopuszczającą. Umiejętności na. ocenę dostateczną

Scenariusz lekcji. I. Cele lekcji

KONSPEKT DO LEKCJI MATEMATYKI W KL.V. TEMAT: Pole i obwód prostokąta w zadaniach praktycznych.

ćwiczenia plastyczne rysunkowe, malarskie, budowania kompozycji, formułowanie kształtu, przestrzeni

II. III. Scenariusz lekcji. I. Cele lekcji

Temat lekcji: Na grunwaldzkich polach Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PLASTYKI Przedmiotowy system oceniania z plastyki jest zgodny z wewnątrzszkolnym systemem oceniania.

Scenariusz lekcji matematyki Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach.

Wymagania edukacyjne z plastyki

Temat: Odczytywanie danych statystycznych

PLAN METODYCZNY LEKCJI. Temat lekcji: Poznajemy przystosowania ryb do życia w wodzie.

KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

CEL zapoznanie z programem do tworzenia rysunków i ukazanie możliwości Edytora obrazów do sporządzania rysunków i ikon.

Scenariusz zajęć nr 7

Zestaw wymagań z przedmiotu plastyka w klasie VI

Scenariusz lekcji klasa III Technikum

Transkrypt:

Literka.pl Konspekt lekcji plastyki w klasie VI Data dodania: 2010-12-22 07:38:20 Autor: Barbara Typek Konspekt lekcji dotyczy zagadnień z zakresu perspektywy w malarstwie. Konspekt lekcji plastyki w kl.vi 1. Temat: Rodzaje perspektyw. 2. Data:. 3. Cele operacyjne lekcji: Po zakończonych zajęciach uczeń powinien: -wiedzieć: co to jest perspektywa, jakie są jej rodzaje rozumieć: znaczenie perspektywy w malarstwie, umieć: wskazać w dziele malarskim zastosowany rodzaj perspektywy, -nabyć: umiejętność analizy dzieł malarskich oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. 4.Zastosowane metody: wiodąca: pogadanka pomocnicze: prezentacja i analiza plansz, dzieł malarskich oraz prac uczniów z przykładami perspektyw 5. Formy pracy: praca z zespołem 6. Środki dydaktyczne i materiały pomocnicze: podręcznik: S.Stopczyk, Plastyka kl.vi, Warszawa 1999 plansze z przykładami perspektyw przykłady dzieł malarskich 7. Struktura zajęć:

czynności organizacyjno-porządkowe określenie celu lekcji, podanie tematu, wyjaśnienie pojęcia perspektywa, podanie i prezentacja rodzajów perspektyw, analiza prac uczniów, dzieł malarskich z rodzajami perspektyw, sprawdzenie czy cele zostały osiągnięte zakończenie zajęć /ocena, praca domowa/ 8. Czas trwania zajęć: 45 minut. 9. Tok lekcji Lp. Ogniwo lekcji Czynności nauczyciela 1. Ogniwo -Zawiesza plansze wiążące -Sprawdza obecność -Zapisuje temat na tablicy i w dzienniku. -Podaje cel lekcji. -Mówi: dzisiaj porozmawiamy sobie o rodzajach perspektyw. 2. Rekapitualcja wtórna -W klasie IV mówiliśmy już troszeczkę o perspektywie. Proszę przypomnieć co to takiego jest perspektywa? -Poleca: proszę zapisać-perspektywa to sposób przedstawiania przedmiotów na płaszczyźnie, który daje złudzenie przestrzeni. Czynności ucznia -Uczeń przygotowuje się do lekcji. -Zapisuje temat. -Odpowiada, że perspektywa to sposób ukazania przestrzeni w obrazie -Odpowiada, że przestrzeń przedstawiano w

-Perspektywę zastosowano po raz pierwszy dopiero w XVI w. Przypomnijcie jak wcześniej przedstawiano przestrzeń np. w malarstwie jaskiniowym, w sztuce Mezopotamii, Egipcie, Grecji i Rzymie. pasach /Egipt, Mezopotamia/ oraz że to co dalej to mniejsze, a to co bliżej to większe/grecja, Rzym/ 3. Ogniwo zasadnicze -Mówi: są w malarstwie różne rodzaje perspektyw. Spróbujemy teraz je poznać. Wymienia i wskazuje na przykładach inne rodzaje perspektyw: linearna, kulisowa, rzędowa, powietrzna, malarska. -Ogląda i słucha prezentacji perspektyw -Poleca zapisać: -perspektywa linearna, zwana zbieżną lub renesansową linie prostopadłe do przedstawionego widoku zbiegają się w jednym punkcie na linii horyzontu, -Zapisuje w zeszycie przedmioty w miarę oddalania się maleją notatkę -perspektywa kulisowa nakładanie się na siebie planów, przedmioty na pierwszym planie widzimy w całości, ta co dalej widzimy częściowo

-rzędowa przestrzeń przedstawiona jest w pasach, rzędach -powietrzna -przedmioty oddalone od nas maleją i mają kolor szaroniebieski Rekapitulacja Pierwotna -malarska barwy ciepłe z przodu obrazu, barwy zimne za nimi, w oddali Podsumowuje lekcję: pyta co to jest perspektywa? Jakie rodzaje perspektyw poznaliśmy? Dlaczego perspektywa jest tak ważna w malarstwie? -Odpowiada na pytania. -Analizuje dzieła wskazując zastosowane w nich rodzaje perspektyw. Spróbujcie nazwać rodzaj zastosowanej perspektywy w prezentowanych dziełach malarskich. Zakończenie zajęć -Prezentuje przykłady dzieł malarskich -Ocenia uczniów -Zadaje pracę domową: -Zapisuje pracę domową Wykonaj na małym kartonie dowolną techniką Widok z twojego okna. Zastosuj w nim wybrany przez ciebie rodzaj perspektywy. Na następne zajęcia przynieś duży blok i kredki. Opracowała: Barbara Typek

Literka.pl Literka.pl