KREATYWNOŚĆ W PRACOWNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO TEMAT: MONEY IN THE BRITISH BANK. UTRWALENIE UMIEJĘTNOŚCI LICZENIA W ZAKRESIE 1-20



Podobne dokumenty
SCENARIUSZ LEKCJI Opracował: mgr inż. Szymon Surmacewicz ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2 W BIAŁYMSTOKU

Przykładowy konspekt lekcji dla uczniów klas IV-VI

Program zgodny jest z nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008r.

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA STAŻYSTY

Zmiany w Podstawie programowej przedmiotów informatycznych

Konspekt lekcji sztuki kl. IV

Pracownia budowy pojazdów samochodowych.

Plan pracy wychowawczej w klasie I w roku szkolnym 2015/2016

Scenariusz nr 18 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY VI NA ROK 2014/2015, podręcznik Starland 2

JADWIGA SKIMINA PUBLIKACJA NA TEMAT: NAUKA MS. WORD 2000 W KLASIE IV

Scenariusz nr 30 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

KARTA PRZEDMIOTU. 12. PRZEDMIOTOWE EFEKTY KSZTAŁCENIA 3 Odniesienie do kierunkowych efektów kształcenia (symbol)

Tematy realizowane w Niepublicznym Przedszkolu Przy Lesie w Jabłonnie podczas wakacji LIPIEC 2014

Kolorowe przytulanki

PLAN PRACY PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 41W ŁODZI NA ROK SZKOLNY 2013/2014

PRZYRODA RODZAJE MAP

Scenariusz zajęć. Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl III. Mocne strony

Technologie internetowe Internet technologies Forma studiów: Stacjonarne Poziom kwalifikacji: I stopnia. Liczba godzin/tydzień: 2W, 2L

Zmiany przepisów ustawy -Karta Nauczyciela. Warszawa, kwiecień 2013

Konspekt lekcji otwartej

1. PSO obejmuje ocenę wiadomości, umiejętności i postaw uczniów;

Scenariusz zajęć integracyjnych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Opracowała Anna Kaszkowiak

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

KOWALIK BEZSKRZYD Y. Cykl zaj przeprowadzonych w przedszkolu Motylarnia w grupie ró nowiekowej Motyle Cytrynki metod projektu

Koncepcja pracy Publicznego Przedszkola w Czarnowąsach w latach r.

Podręcznik ćwiczeniowy dla pacjenta

Krajobraz polskich gór

Dlaczego kompetencje?

KARTA PRZEDMIOTU. 1. NAZWA PRZEDMIOTU: Filozofia z etyką. 2. KIERUNEK: Turystyka i rekreacja. 3. POZIOM STUDIÓW: studia pierwszego stopnia

29. TRZY W LINII CZYLI O POSZUKIWANIU ZWIĄZKÓW

Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu opracowana na lata

KARTA PRZEDMIOTU JĘZYK POLSKI MODUŁ 8/POZIOM B1

Komputer i urządzenia z nim współpracujące

Temat dnia. Wielokierunkowa aktywność dzieci. Integralny ośrodek tematyczny: KTO NAM SZYJE UBRANIA. Cele ogólne:

Świadomość, która obala stereotypy. Ewa Kucharczyk-Deja, Małgorzata Biadoń, ŚDS nr 2 w Warszawie

Program szkoleniowy Efektywni50+ Moduł III Standardy wymiany danych

Akademia Młodego Ekonomisty

Konferencja Sądu Arbitrażowego przy SIDiR WARUNKI KONTRAKTOWE FIDIC KLAUZULA 13 JAKO ODMIENNY SPOSÓB WYKONANIA ROBÓT A NIE ZMIANA UMOWY

WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE Klasa IV

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA GRUDZIEŃ 2015 w grupie 5 latków Smerfy

Beata Gonerska Stymulowanie rozwoju dziecka poprzez działania twórcze

Wydział Zarządzania. Poziom i forma studiów. Ścieżka dyplomowania: Kod przedmiotu: Punkty ECTS 1) W - 30 C- 15 L- 0 P- 0 Pws- S- 0

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Efekty kształcenia dla kierunku studiów TURYSTYKA I REKREACJA studia drugiego stopnia - profil ogólnoakademicki

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2014/2015

Prezentacja z wizyty w Ambasadzie Amerykaoskiej oraz Szkole Języka Angielskiego Callan w Krakowie 24 czerwca 2011 r.

Numer obszaru: 13. Jak pracować z uczniem uzdolnionym informatycznie? Od grafiki i multimediów do poważnych algorytmów w środowisku Logomocja-Imagine

Praca w grupie. UMIEJĘTNOŚCI: Kompetencje kluczowe w uczeniu się

Temat lekcji: Bakterie a wirusy.

Ramowy program i plan szkolenia przygotowujący nauczycieli. do realizacji projektu w zakresie wykorzystania interfejsów

SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA. SZKOŁA PODSTAWOWA W UJANOWICACH Rok szkolny 2008/2009

2. Nie mogą brać udziału w działaniach ratowniczych strażacy, których stan wskazuje, że są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

UCHWAŁA Nr RADY MIASTA KONINA. w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego.

Scenariusz nr 36 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

OPIS PRZEDMIOTU. Wydział Pedagogiki i Psychologii. Instytut Psychologii. Psychologia. jednolite studia magisterskie. Stacjonarne

SCENARIUSZ LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA VI

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W kadrze zatrzymane Temat: Na planie filmowym SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

KRYTERIA OCENY Z PRZEDMIOTU MUZYKA. Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania na ocenę bardzo dobra, a także :

Scenariusz lekcji. podać definicję pojęcia cywilizacja informacyjna ; scharakteryzować społeczeństwo informacyjne;

Mówić czy rozmawiać ucząc języka obcego? Dorota Campfield Pracownia Języków Obcych

ENETOSH Standard kompetencji dla instruktorów i trenerów ds. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia

Wybrane programy profilaktyczne

Przedmiotowe Zasady Oceniania

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII DLA KLAS IV VI

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę - działam - idę w świat

"JAKIE ZWIERZĘTA NAZYWAMY KRĘGOWCAMI?" i "NASZE DOMOWE HODOWLE"- scenariusze lekcji z przyrody w klasie IV. Autor: Jolanta Spyra

MOJA MAŁA OJCZYZNA PROJEKT EDUKACYJNY

JĘZYK ANGIELSKI. Przedmiotowy system oceniania w klasach 1-3

Projektowanie procesu kształcenia wykład VI. Struktura zajęć akademickich,

Przedstawiamy raport z badań, jakie były przeprowadzane podczas spotkań w szkołach, w związku z realizacją projektu Szkoła na TAK.

Karta przedmiotu KIERUNEK FILOLOGIA, SPECJALNOŚĆ FILOLOGIA SŁOWIAŃSKA Wspólnotowy ruch graniczny i administracja celna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2010/2011

Przedmiotowe Zasady Oceniania z języka angielskiego w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Opracowała: Mirosława Piaskowska

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Zwierzęta egzotyczne. Temat: Gdzie żyją zwierzęta egzotyczne?

Nazwa modułu kształcenia Badania nad dziedzictwem kulturowym w naukach humanistycznych I Nazwa jednostki prowadzącej Instytut Historii Sztuki

I. DOSKONALENIE WARSZTATU I METOD PRACY

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2013/2014

REGULAMIN PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO LICEUM PLASTYCZNEGO W KOLE

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III

KARTA PRZEDMIOTU. 10. WYMAGANIA WSTĘPNE: technologia informacyjna na poziomie szkoły średniej.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH ODBYWAJĄCYCH SIĘ W SZKOLNYM LABORATORIUM CHEMICZNYM

ZESPÓŁ SZKÓŁ W BESKU: SZKOŁA PODSTAWOWA W BESKU PRZDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA W KLASIE IV - VI. Mgr Joanna Bętkowska

K R Y T E R I A O C E N z języka niemieckiego w klasach gimnazjalnych

KONKURS NOWY SĄCZ NOWE TECHNOLOGIE

Kancelaria Radcy Prawnego

Scenariusz lekcji biologii w gimnazjum

Kszałtowanie postawy otwartości na poznawanie ludzi należących do różnych religii i reprezentujących podobne lub inne wartości i style życia.

PROJEKT EDUKACYJNY BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA w Zespole Szkół Specjalnych nr 91

ROCZNY PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ Gimnazjum w Poraju na rok szkolny 2004/2005

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2012/2013

EFEKTY KSZTAŁCENIA H1P_W03 H1P_W01 S1P_W01 H1P_W02 S1P_W06 H1P_W05

Scenariusz nr 7 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz zajęć realizowanych metodą projektu. Temat: Moja miejscowość

CO Z TĄ SZTUKĄ ZROBIĆ

MIĘDZYSZKOLNY PROGRAM SZKOŁA WOLNA OD AGRESJI I PRZEMOCY

Transkrypt:

JEZYK ANGIELSKI KLASA/POZIOM: I-III DATA: TEMAT: MONEY IN THE BRITISH BANK. UTRWALENIE UMIEJĘTNOŚCI LICZENIA W ZAKRESIE 1-20 CELE GŁÓWNE: UTRWALENIE UMIEJĘTNOŚCI LICZENIA W ZAKRESIE 1-20. POZNANIE WALUTY BRYTYJSKIEJ ANGIELSKIEJ I SZKOCKIEJ CELE OPERACYJNE: UCZEŃ ZNA PISOWNIĘ I ZNACZENIE LICZEBNIKÓW W ZAKRESIE 1-20 UCZEŃ WIE: - CO TO JEST FUNT ANGIELSKI ORAZ PENSY. - ROZRÓŻNIA BANKNOTY ANGIELSKIE I SZKOCKIE. -WYRÓŻNIA NIEKTÓRE SPOSOBY ZABEZPIECZEŃ. METODY I TECHNIKI: ZAKUPY SYMULACYJNE, ELEMENTY WYKŁADU (PREZENTACJA) DYSKUSJA, DEMONSTRACJA, ROZMOWA. SRODKI DYDAKTYCZNE: KARTY PRACY, MONETY I BANKNOTY ANGIELSKIE I SZKOCKIE, SKARBONKA, MAPA WIELKIEJ BRYTANII, SŁOWNIK. WPROW. DYSKUSJA - DLACZEGO WARTO ZNAC LICZEBNIKI?, SPRAWDZENIE ICH ZNAJOMOŚCI PRZY TABLICY. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA PREZENTACJA BANKNOTÓW, MONET, OMÓWIENIE AWERSU I REWERSU PRACA Z MAPĄ I KARTAMI PRACY, ZAKUPY W SKLEPIE Z ZABAWKAMI. ZAKOŃCZENIE PODSUMOWANIE WIEDZY NT. BANKNOTÓW I MONET, GRY I ZABWY UTRWALAJĄCE ZNAJOMOŚĆ ORTOGRAFII LICZEBNIKÓW.

JĘZYK ANGIELSKI/ MUZYKA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: ŚWIAT SIĘ KRĘCI WOKÓŁ MUZYKI SZKOCKIEJ. (SCOTTISH) MUSIC MAKES THE WORLD GO ROUND CELE GŁÓWNE: POZNANIE MUZYKI SZKOCKIEJ, JEJ RODOWODU ORAZ INSTRUMENTÓW CELE OPERACYJNE: UCZEŃ WIE - CO TO JEST MUZYKA SZKOCKA? - JAKIE SĄ CHARAKTERYSTYCZNE INSTRUMENTY? - JAK WYGLĄDA UROCZYSTY STRÓJ SZKOTA GRAJĄCEGO NA DUDACH? - KIEDY NAJCZĘŚCIEJ JEST GRYWANA? - POTRAFI WYMIENIĆ JEGO CZĘŚCI (STROJU ORAZ INSTRUMENTU) METODY I TECHNIKI: DEMONSTRACJA, ELEMENTY WYKŁADU, DYSKUSJA, ŚRODKI DYDAKTYCZNE: KARTA PRACY, ILUSTRACJE PRZEDSTAWIAJĄCE STRÓJ ORAZ INSTRUMENTY, FILM, MAPA SZKOCJI, SŁOWNIK WPROWADZ.- ROZMOWA NT. OBRAZÓW CHARAKTERYSTYCZNYCH DLA SZKOCJI MUZYKI ORAZ STROJU, ICH OBECNOŚCI W FILMIE, LITERATURZE I MALARSTWIE ORAZ MUZYCE ŚWIATA. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA PREZENTACJA FOT. STROJUI INSTR. MUZYCZNYCH, ODTWORZENIE FILMU, PRACA Z KARTAMI ZAKOŃCZ. SŁUCHANIE MUZYKI WYKORZYSTUJĄEJ MOTYWY SZKOCKICH RYTMÓW ORAZ INSTRUMENTÓW MUZYKA DO FILMU BRAVEHEART, ROBIN HOOD A

KREATWNOŚĆ W PRACOWNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO JĘZYK ANGIELSKI/ SZTUKA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: ARCHITEKTURA ŚWIATA. LET S GO TO THE CASTLE. CELE GŁÓWNE: UCZEŃ POTRAFI OKREŚLIĆ ARCHITEKTURĘ, ROZUMIE POJĘCIE I STOSUJE JE W PRAKTYCE. CELE OPERACYJNE: UCZEŃ ROZUMIE POJĘCIE ARCHITEKTURY, POTRAFI JE USZCZEGÓŁOWIĆ, OKREŚLA CECHY CHARAKTERYSTYCZNE ZAMKU, UMIE JE NAZWAĆ. ROZRÓŻNIA ZAMKI RÓŻNYCH EPOK. METODY I TECHNIKI: PRACA INDYWIDUALNA, ELEMENTY WYKŁADU, DYSKUSJA, ROZMOWA. ŚRODKI DYDAKTYCZNE PREZENTACJA, KARTA PRACY, ZDJĘCIA ZAMKÓW, FOLDERY TURYSTYCZNE, MAPA WIELKIEJ BRYTANII, SŁOWNIK WPROW. ROZMOWA NT. ARCHITEKTURY CZĘŚĆ WŁAŚCIWA - PRZEDSTAWIENIE PREZENTACJI, OMÓWIENIE,ZWRÓCENIE UWAGI NA JEGO CECHY CHARAKTERYSTYCZNE, PORÓWNANIE Z ZAMKAMI POLSKIMI, ĆWICZENIA Z KARTĄ PRACY. ZAKOŃCZENIE OBEJRZENIE OFERTY TURYSTYCZNEJ WIELKIEJ BRYTANII GŁÓWNIE ZAMKÓW NAJBARDZIEJ ZNANYCH BALMORAL, BLAIR, STERLING I INNYCH. SZKIC ZAMKU WŁASNEGO.

KREATWNOŚĆ W PRACOWNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO JĘZYKA ANGIELSKI/TECHNIKA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: SCOTLAND - MY VISIONS AND PICTURES. CELE GŁÓWNE: ROZPOZNAJE MATERIAŁY KONSTRUKCYJNE, BADA I PORÓWNUJE PODSTAWOWE ICH WŁAŚCIWOŚCI. CELE OPERACYJNE: UCZEŃ POTRAFI NAZWAĆ I PRZEDSTAWIĆ CHARAKTERYSTYCZNE OBRAZY DLA SZKOCJI PRZY POMOCY RÓŻNYCH MATERIAŁÓW KONSTRUKCYJNYCH METODY I TECHNIKI PRACA INDYWIDUALNA I GRUPOWA, PREZENTACJA ŚRODKI DYDAKTYCZNE: ILUSTRACJE PRZEDSTAWIAJĄCE KRAOBRAZ SZKOCJI, ELEMENTY ARCHITEKTONICZNE, STRÓJ, FILM, SŁOWNIK WPROW. ROZMOWA NT. SZKOCJI, JEJ CHARAKTERYSTYCZNYCH OBRAZÓW, ELEMENTÓW ARCHITEKTONICZNYCH, KRAJOBRAZU GÓRSKIEGO ORAZ MIAST. USTALENIE WIZJI PRZEZ GRUPY CZĘŚĆ WŁAŚCIWA REALIZOWANIE WIZJI W GRUPACH BĄDŹ INDYWIDUALNIE PRZY WYKORZYSTANIU ODPOWIEDNICH MATERIAŁÓW KONSTRUKCYJNYCH PODSUMOWANIE - ZAPREZENTOWANIE PRAC, OMÓWIENIE ICH I STWORZENIE EKSPOZYCJI.

JĘZYK ANGIELSKI/HISTORIA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: CROWN JEWELS IN SCOTLAND. POZNAJEMY SZKOCKIE KLEJNOTY KORONNE - THE STONE OF DESTINY. CELE GŁÓWNE: POZNANIE SZKOCKICH I ANGIELSKICH KLEJNOTÓW KORONNYCH ORAZ HISTORII Z NIMI ZWIĄZANYCH. CELE OPERACYJNE: UCZEŃ ZNA HISTORIĘ SZKOCKIEGO KLEJNOTU KORONACYJNEGO ORAZ HISTORIĘ Z NIM ZWIĄZANĄ. POTRAFI ODTWORZYĆ JEGO LOSY. METODY I TECHNIKI: ELEMENTY WYKŁADU, FILM, ROZMOWA ŚRODKI DYDAKTYCZNE: PREZENTACJA, KARTA PRACY, SŁOWNIK WPROWADZ. ROZMOWA NT. KLEJNOTÓW KOLRONACYJNYCH OKREŚLENIE ROLI, WYSZCZEGÓLNIENIE ZESTAWU, ODNIESIENIE DO REALIÓW ANGIELSKICH I SZKOCKICH. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA OBEJRZENIE PREZENTACJI Z KOMENT, ZWRÓCENIE UWAGI NA DONIOSŁOŚĆ, WIEK, ZAWIROWANIA HISTORYCZNE, PRZYNALEŻNOŚĆ PAŃSTWOWĄ. PODSUMOWANIE WYEKSPONOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH KAMIENIA PRZEZNACZENIA KLEJNOTÓW SZKOCKICH. ZACHĘCENIE DO LEKTURY NA TEMAT POLSKICH KLEJNOTÓW KORONACYJNYCH.

JĘZYK ANGIELSKI/PRZYRODA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: SCOTLAND ODKRYWANIE TAJEMNIC ŻYCIA NA LĄDZIE CELE GŁÓWNE: POZNANIE CECH CHARAKTERYSTYCZNYCH ŚRODOWISKA GEOGRAFICZNEGO W SZKOCJI CEL OPERACYJNY: UCZEŃ WIE - JAKIE SĄ CECHY CHARAKTERYSYCZNE ŚRODOWISKA NATURALNEGO METODY I TECHNIKI: PRACA GRUPOWA, INDYWIDUALNA, ZESPOŁOWA, DYSKUSJA, ROZMOWA, ELEMENTY WYKŁADU ŚRODKI DYDAKTYCZNE: FILM, KARTA PRACY, SŁOWNIK, FOLDERY TURYSTYCZNE WPROWADZENIE PRZYWOŁANIE W ROZMOWIE OBRAZÓW FILMOWYCH W CELU USTALENIA KRAJOBRAZU, JEGO ELEMENTÓW CHARAKTERYSTYCZNYCH I OKREŚLENIA WIZJI SZKOCJI. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA ZAPREZENTOWANIE FILMU Z KOMENTARZEM, ZWRÓCENIE UWAGI NA EWENTUALNE ROZBIEŻNOŚCI I POTWIERDZENIA, ODNIESIENIA DO POLSKIEGO KRAJOBRAZU GÓRSKIEGO I JEGO ELEMENTÓW OŻYWIONYCH I NIEOŻYWIONYCH. PRACA Z KARTĄ PODSUMOWANIE USTALENIE CECH CHARAKTERYSTYCZNYCH DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO W SZKOCJI, OKREŚLENIE ICH W JĘZYKU ANGIELSKIM, WEKSPONOWANIE W KARCIE PRACY.

JĘZYK ANGIELSKI/HISTORIA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: GUNPOWDER PLOT. POZNAJEMY TRADYCJE BRYTYJSKIE CELE GŁÓWNE: ZNA FRAGMENT HISTORII WIELKIEJ BRYTANII DOTYCZĄCY SPISKU PROCHOWEGO CELE OPERACYJNE: UCZEŃ WIE: CO JEST SPISEK PROCHOWY, POTRAFI WYRÓŻNIĆ JEGO BOHATERÓW, CZAS ORAZ REALIA. DOSTRZEGA JEGO ZWIĄZEK Z TRADYCJAMI ANGIELSKIMI,. ZNA I PRZESTRZEGA ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCYCH ZABAW Z FAJERWERKAMI. METODY I TECHNIKI: ROZMOWA, DYSKUSJA, PRACA W PARACH, INDYWIDUALNA ŚRODKI DYDAKTYCZNE: PREZENTACJA, KARTA PRACY WPROWADZENIE - ROZMOWA NT. POJĘCIA SPISKU, ODNIESIENIE GO DO REALIÓW ANGIELSKICH. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA ODTWORZENIE PREZENTACJI, OMÓWIENIE JEGO ISTOTY, WYRÓŻNIENIE GŁÓWNYCH POSTACJ, REALIÓW, ZWRÓCENIE UWAGI NA ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA ZWIĄZANE Z ZABAWAMI FAJERWERKAMI, PRACA Z KARTĄ. PODSUMOWANIE ZWRÓCENIE UWAGI NA KOLORYT TRADYCJI ANGIELSKICH.

JĘZYK ANGIELSKI KLASA/POZIOM: III DATA: TEMAT:POZNAJEMY TRADYCJE ANGIELSKIE BONFIRE NIGHT. CELE GŁÓWNE: POZNANIE JEDNEJ Z TRADYCJI ANGIELSKICH ZWIĄZANEJ Z DNIEM 5-EGO LISTOPADA BONFIRE NIGHT CELE OPERACYJNE: UCZEŃ WIE JAK ANGLICY SPĘDZAJĄ DZIEŃ 5-GO LISTOPADA, ZNA SPOSOBY BEZPIECZNEGO OBCHODZENIA Z FAJERWERKAMI, ZNA SPOSOBY NA ŚWIĄTECZNE SPĘDZENIE DNI Z PRZYJACIÓŁMI. METODY I TECHNIKI PRACA INDYWIDUALNA, ELEMENTY WYKŁADU, ROZMOWY ŚRODKI DYDAKTYCZNE: PREZENTACJA NT. DNIA ŚWIATECZNEGO, SŁOWNIK, JABŁKA, ZIEMNIAKI, MARSHMALLOWS, MISKA, WODA WPROWADZ. ROZMOWA NT. WSPOMNIEŃ WAKACYJNYCH I ZWIĄZANYCH Z NIMI OGNISK, KTÓRES JEDNYM Z ELEMENTÓW SWIĘTA 5-GO LISTOPADA. ODNIESIENIE DO REALIÓW ANG. I OGNISK ROZPALANYCH W LISTOP. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA OGLĄDANIE PREZENTACJI Z KOMENTARZEM, OMÓWIENIE TRADYCJI - OKREŚLENIE BOHATERÓW, CZASU, REALIÓW I ICH ZWIĄZKU ZE WSPÓŁCZESNĄ FORMĄ TRADYCJI. PODSUM. NAUKA JEDNEJ ZWROTKI RYMOWANKI - REMEMBER, REMEMBER THE 5TH OF NOVEM.

JĘZYK ANGIELSKI KLASA/POZIOM: I-III DATA: TEMAT:POZNAJEMY MIASTA ŚWIATA - LONDON CELE GŁÓWNE: POZNANIE OFERTY TURYSTYCZNEJ LONDYNU, STOLICY KRAJU, KTÓREGO JĘZYKA UCZĄ SIĘ, ZWRÓCENIE UWAGI NA ROLĘ PRZEWODNIKA W ZWIEDZANIU MIASTA. CELE OPERACYJNE: UCZEŃ POTRAFI WYMIENIĆ INTERESUJĄCE OBIEKTY, MIEJSCA W LONDYNIE, POTRAFI JE NAZWAĆ PO ANGIELSKU, POTRAFI PRZEPROWADZIĆ ANALIZĘ PORÓWNAWCZĄ MIAST METODY I TECHNIKI: ROZMOWA, ELEMENTY WYKŁADU, ELEMENTY DYSKUSJI ŚRODKI DYDAKTYCZNE; FILM, MAPA WIELKIEJ BRYTANII, KARTA PRACY, WPROWADZENIE ROZMOWA NA TEMAT KRAJÓW POLSKI I WIELKIEJ BRYTANII, STOLIC, ŚRODKÓW TRANSPORTU, MIEJSC, SYMBOLI KWIATOWYCH WŁAŚCIWA CZĘŚĆ OGLĄDANIE FILMU O EDYNBURGU Z KOMENTARZEM, EKSPONOWANIE MIEJSC GODNYCH UWAGI, ZWRÓCENIE UWAGI NA POPULARNY ANGIELSKIEJ I RÓŻY W SCENERII MIASTA. PRACA Z KARTĄ PODSUMOWANIE - QUIZ NT. LONDYNU Z NAGRODAMI

JĘZYK ANGIELSKI KLASA/POZIOM: I-III DATA: TEMAT: POZNAJEMY MIASTA ŚWIATA - EDYNBURG CELE GŁÓWNE: POZNANIE OFERTY TURYSTYCZNEJ EDYNBURGA STOLICY SZKOCJI CELE OPERACYJNE: UCZEŃ ZNA OFERTĘ TURYSTYCZNĄ MIASTA, POTRAFI WYMIENIĆ INTERESUJĄCE MIEJSCA I OBIEKTY W EDYNBURGU. ZNA SYMBOLE, FLAGĘ SZKOCJI. METODY I TECHNIKI: PRACA INDYWIDUALNA, ZESPOŁOWA, ROZMOWA, ELEMENTY WYKŁADU ŚRODKI DYDAKTYCZNE: FILM, MAPA WIELKIEJ BRYTANII, SYMBOLE SZKOCJI, KARTA PRACY WPROWADZENIE ROZMOWA NT. SZKOCJI I JEJ STOLICY, ZAPREZENTOWANIE SYMBOLI NARODOWYCH CZĘŚĆ WŁAŚCIWA OBEJRZENIE FILMU Z KOMENTARZEM, PRACA Z KARTĄ, EKSPONOWANIE MIEJSC ODMIENNYCH ZE WZGLĘDU NA INNĄ KULTUROWOŚĆ SZKOCI W KILTACH, GRAJĄCY NA KOBZACH. PODSUMOWANIE: - QUIZ NT EDYNBURGA Z NAGRODAMI

JĘZYK ANGIELSKI /MUZYKA KLASA/POZIOM: IV-VI DATA: TEMAT: INSTRUMENTS OF THE WORLD. JESIENNY KONCERT MUZYCZNY CELE GŁÓWNE: POZNANIE ŚWIATOWEGO ZESTAWU INSTRUMENTÓW CELE OPERACYJNE: UCZEŃ ZNA INTERESUJĄCE INSTRUMENTY, POTRAFI JE ROZPOZNAĆ PO DŹWIĘKU ORAZ OBRAZIE, NAZWAĆ PO POLSKU I ANGIELSKU I PRZYPORZĄDKOWAĆ KRAJ METODY I TECHNIKI: PRACA INDYWIDUALNA, ZESPOŁOWA, W PARACH ROZMOWA, DYSKUSJA, ELEMENTY WYKŁADU. ŚRODKI DYDAKTYCZNE: PREZENTACJA Z ILUSTRACJAMI INSTRUMENTÓW UZUPEŁNIONA DŹWIĘKIEM, KARTA PRACY PRZEBIEG LEKCJI :WPROWADZENIE ROZMOWA NT INSTRUMENTÓW ORAZ KRAJÓW, Z NICH SIĘ WYWODZĄCYCH CZĘŚĆ WŁAŚCIWA - ZAPREZENTOWANIE PREZENTACJI

KREATYWNOŚC W PRACOWNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO JĘZYK ANGIELSKI KLASA/POZIOM: I-III DATA: TEMAT: POZNAJEMY KULTURY INNYCH KRAJÓW - STRÓJ SZKOCJI CELE GŁÓWNE: POZNANIE KULTURY INNEGO KRAJU - SZKOCJI CELE OPERACYJNE: UCZEŃ ROZUMIE POJĘCIE TOŻSAMOŚCI KULTUROWEJ, ODRĘBNOŚCI, ROZRÓŻNIA STRÓJ SZKOCKI OD STROJU POLSKIEGO LUDOWEGO, ZNA POJĘCIE KILTU, TARTANU, SPORRANU I INNYCH ELEMENTÓW GARDEROBY. METODY I TECHNIKI: PRACA W GRUPACH, INDYWIDUALNA, ROZMOWA, DYSKUSJA, ELEMENTY WYKŁADU ŚRODKI DYDAKTYCZNE: FILM, ILUSTRACJE, KARTA PRACY, MAPA WIELKIEJ BRYTANII. WPROWADZ. - ROZMOWA NT. INNEGO KRAJU, MIASTA STOŁECZNEGO, ZWYCZAJÓW, STROJU CODZIENNEGO I ODŚWIĘTNGO. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA ODTWARZANIE FILMU, EKSPONOWANIE GARDEROBY RODOWITYCH SZKOTÓW, ZWRÓCENIE UWAGI NA KILT, TARTAN, SPORRAN I INNE ELEMENTY GARDEROBY, PRACA Z KARTĄ. PODSUMOWANIE - PROJEKTOWANIE INDYWIDUALNEGO WZORU TARTANU DLA WŁASNEJ RODZINY