Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data: r.

Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ŻAK data: r.

Konspekt zajęć sportowych dla Orlik nr 3 data: Część główna I OBWÓD STACYJNY NR 1: STACJA 1 1 x 1 po przyjęciu przodem do

Warsztaty Trenerskie MZPN

KONSPEKT JEDNOSTKI TRENINGOWEJ

Akademia piłkarska UEFA Grassroots_KONSPEKT ZAJĘĆ TRENINGOWYCH

NAUCZANIE I DOSKONALENIE TECHNIKI PIŁKI NOŻNEJ W FORMIE GIER I ZABAW (22 przykłady)

Konferencja Trenerska Lubuskiego Związku Piłki Nożnej

3. Organizacja rozgrzewki jak na rysunku- dowolne podania pomiędzy zawodnikami w sposób określony przez trenera, po wykonaniu podania zawodnicy wykonu

Organizacja Berek Przebieg ćwiczenia

Temat: Doskonalenie umiejętności podawania piłki bez/i z przyjęciem oraz z wyjściem na pozycję. - zawodnik, - bramkarz, - piłka, - słupek,

WARSZTATY SZKOLENIOWE CHOJNICE

Kształtowanie szybkości Starty w parach ze strzałem. U 14 U 16

Akademia piłkarska UEFA Grassroots_ZBIÓR ĆWICZEŃ

ORLIKI (10-11 lat) JUNIOR E

Konspekt zajęć treningowych

Konspekt lekcji treningowej. Przykładowy małe gry i gry pomocnicze w treningu piłkarza (gry zadaniowe) Opracowanie Maciej Cieślik

Małe gry z akcentem na fazy przejściowe

BALL MASTERY LEVEL INTERMEDIATE

Trener: Paweł Cretti. Rocznik: Junior starszy. Data: r. - Warsztaty szkoleniowe dla trenerów

ŚRODKI TRENINGOWE STOSOWANE W TRENINGU REPREZENTACJI POLSKI U-15 (1998) PODCZAS KONSULTACJI SZKOLENIOWYCH. Środki treningowe

Konspekt lekcji wychowania fizycznego

KONSPEKT TRENINGU Warsztaty trenerskie / POMORSKI ZPN Trening bramkarza zintegrowany z zespołem najnowsze trendy w szkoleniu

KAROLINA KUJAWA DIONIZY KNAPIK. Teaching Games for Understanding

GRY ZADANIOWE NA RÓŻNYCH ETAPACH SZKOLENIA

KONFERENCJA SZKOLENIOWA JELENIA GÓRA r.

KTO MA PIŁKĘ TEN MA KONTROLĘ NAD GRĄ

WPROWADZENIE DO NOWOCZESNEJ OBRONY - OD OBRONY INDYWIDUALNEJ DO OBRONY GRUPOWEJ

Warsztaty szkoleniowe dla trenerów zespołów amatorskich. Będzin

ZESTAW GIER DOSKONALĄCYCH SZYBKIE DZIAŁANIE ZAWODNIKA W KONTAKCIE Z PRZECIWNIKIEM

Konferencja dla trenerów i instruktorów piłki nożnej Krosno Odrzańskie

KONSPEKT LEKCJI WF KLASA II GIMNAZJUM

SCENARIUSZE ZAJĘĆ SZKOŁY W RUCHU. Cel lekcji w języku ucznia: Na dzisiejszej lekcji będziecie doskonalili elementy gry w dwa ognie i cztery ognie.

Konspekt lekcji wychowania fizycznego piłka nożna

Wydział Szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Piłki Nożnej.

Przykładowe ćwiczenia stosowane w treningu techniczno-taktycznym na Wyspach Brytyjskich.

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

Robert Solnica PRESSING: CHARAKTERYSTYKA, RODZAJE, DETERMINANTY SKUTECZNOŚCI

Testy sprawnościowe obowiązujące uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego BBTS Klasa 4

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum)

Akademia piłkarska UEFA Grassroots_ZBIÓR GIER ZADANIOWYCH

Temat: Unihokej doskonalenie techniki i taktyki gry w unihokeja.

Temat; Ćwiczenia kształtujące panowanie nad piłką, technikę podań i koordynację ruchową ułożone w formie jednostki treningowej.

Część III końcowa - to uspokojenie organizmu czynności porządkowe, omówienie lekcji.

MATERIAŁY TRENINGOWE

AKADEMIA PIŁKARSKA GRASSROOTS 2014

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. TEMAT: Podania, przyjęcia i strzały na bramkę.

Tchoukball. Warto wprowadzać ją do programu wychowania fizycznego ponieważ:

Kot i Mysz poruszanie się bez piłki W parach. Na sygnał jeden z ćwiczących musi uciec drugiemu unikając dotknięcia

GRY I ZABAWY W NAUCZANIU I DOSKONALENIU GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ

Adrian Siemieniec AWF Katowice

WSPÓŁCZESNE TRENDY W TRENINGU PIŁKARSKIM DETALE W NAUCZANIU I DOSKONALENIU GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (szkoła podstawowa)

Akademia Młodych Orły Prezentacja projektu program szkolenia

Ćwiczenia oswajające z piłką, trening piłkarski dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz 7-11 lat z zakresu prowadzenie piłki

HARMONOGRAM Gmina Skrzyszów. planowanych godzin pracy animatora mgr PIOTRA ZAJĄCA w ramach projektu Moje Boisko ORLIK 2012.

Gry i zabawy ruchowe doskonalące elementy gier zespołowych cz. I

Regulamin turnieju CEL ZAWODÓW: TERMIN ZAWODÓW: MIEJSCE ROZGRYWANIA ZAWODÓW: ZASADY UCZESTNICTWA W ZAWODACH: NAGRODY:

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (Gimnazjum) wersja luty 2016

PRIORYTETY W SZKOLENIU PIŁKARSKIM NA DANYM ETAPIE SZKOLENIA

KURSOKONFERENCJA TRENERÓW i INSTRUKTORÓW KUJAWSKO POMORSKIEZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ Hala Widowiskowa Łuczniczka Bydgoszcz

Jednostka treningowa dla dzieci U8 - U10; wersja 3

Jednostka treningowa nr 7 (6-8 lat) doskonalenie prowadzenia piłki + wstępne ćwiczenia nauczające podania:

ŻAKI (8 9 lat) JUNIOR F

1. Ćwiczenia indywidualne i grupowe z użyciem piłek

Zawody piłkarsko-rekreacyjne kierowane są do wszystkich przedszkoli, orlików i szkółek piłkarskich.

KONSPEKT ZAJĘĆ TRENINGOWYCH

1.1 Start ze stojącej piłki z linii startu. Kierunek biegu jest wyznaczony przez tor.

Wszystkie raporty z meczów LOTTO Ekstraklasy 2017/18 znajdziesz na Ekstraklasa.org!

TESTY SELEKCYJNE DO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W LIPINACH O PROFILU PIŁKA NOŻNA

KONSPEKT 1. lekcji wychowania fizycznego dla klasy IV b Szkoły Podstawowej. TEMAT: Nauka gry w kwadrant mini piłką siatkową.

REGUŁY GRY FooBaSKILL

I Turniej w Halowej Piłce Nożnej Stalówka Cup Hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie, ul. Generała Andersa 37

LISTA ZAWODNIKÓW TURNIEJ ŁAF R.(SB)

Opracowali Kamil Wojkowski Maciej Laskowski Paweł Szajrych. Model gry U7-U14 w procesie nauczania

Scenariusz zajęć z piłki nożnej dla V klasy

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLASY O PROFILU PIŁKARSKIM (Gimnazjum ZSO nr I w Jeleniej Górze)

Zastosowanie gier 3vs3, jako środka nauczającego gry w etapie wstępnym (7-12 lat) Krystian Rubajczyk k.rubajczyk@olympicwroclaw.pl

TRENING. Nazwa i opis ćwiczeń, zabaw i gier. Część wstępna 25 min

Jednostka treningowa nr 6 (6-8 lat) doskonalenie prowadzenia piłki:

Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data:05.02.2016r. Prowadzący: Marek Siatrak (AMO Jelenia Góra) Miejsce zajęć: Boisko Orlik ZSOiT ul. Jana Pawła II Temat zajęć: Prowadzenie, zwody, drybling (gra 1v1), strzał Czas zajęć: 90 minut Grupa szkoleniowa: Orlik Liczba ćwiczących: 16 Część wstępna wszechstronne szkolenie ruchu 15 minut Podanie tematu i organizacji zajęć 3 minuty Rozgrzewka w kole Zawodnicy ustawieni w kole wykonują określone ćwiczenia z piłkami, które trener głośno im sygnalizuje. Ćwiczenia te mogą wykonywać w formie rywalizacji. 2 berków przez 30 sekund Dwie osoby rywalizują w czasie 30s. Ich zadaniem jest schwytanie jak największej liczby uciekających (głośno liczą). Osoba dotknięta dalej uczestniczy w zabawie. Berek nie może złapać jednej osoby dwa razy podrząd.

Część główna I Rozwój umiejętności piłkarskich 15 minut Rondo 8 x 2 Gra na utrzymanie w kole. Wszyscy zawodnicy ustawieni na obwodzie 2 w środku. W zależności od poziomu zaawansowania technicznego gracze na obwodzie grają na 1- kontakt, 2-kontakty, 3- kontakty. - pary Sprzęt: 6 bramek, Gra 1x1 na 3 bramki Gracze rozgrywają pojedynki 1x1 na 3 bramki (3 atakują i 3 bronią). Czas gry 1 min. Zmiana zawodników w polu gry. Atakują raz jedni, raz drudzy.

Część główna II Nauczanie techniki 30 minut - pary Sprzęt: 12 pachołków obręcze, Mistrz dryblingu Zawodnik z piłką ma za zadanie przeprowadzić piłkę przez jak największą ilość bramek, Zawodnik broniący stara się odebrać piłkę Sprzęt: 3, 15 pachołków Prowadź i patrz cz. 1 Zawodnicy ustawieni jak na rysunku. Zadaniem zawodnika prowadzącego piłkę na drugą stronę jest podniesienie głowy do góry i krzyknięcie ile widzi palców pokazanych przez kolegę stojącego po drugiej stronie Drybling zakończony strzałem Drybling zawodnika z piłką mędzy pachołkami zakończony uderzeniem do bramki. Sprzęt: pachołki,

Część końcowa gra w piłkę nożną 30 minut 4 x 4 Czas: 4x2,5 minuty piłka. Gra 4x4 na 4 bramki W grze uczestniczą 3 zespoły. W wyznaczonym polu grają 2 zespoły 4x4 na 4 bramki (2 bronią, 2 atakują). Trzeci zespół (4 graczy) każdy stoi w bramce. 8 (2x2x2x2) Sprzęt: 4 pachołki, piłka Podaj 3 razy w środku i na raz na obwód Zespoły dwuosobowe rywalizują ze sobą w środkowej części pola gry. Zadaniem każdego zespołu jest wymienienie 3 podań w środkowej strefie i zagrania do zawodników neutralnych. Za każde takie zagranie przyznawany jest 1 pkt.

3 x 3 Czas: 2x4 minuty piłka. Gra 3 x 3 w kole Plac gry to koło o średnicy ok. 20m, pachołki ustawione, jako 4 bramki o szerokości 2 m. W tej grze bierze udział 6 zawodników podzielonych na 2 zespoły. Zadaniem napastników jest zdobycie bramki przez podanie przez linię bramkową tak, aby zawodnik z tego samego zespołu zdążył przyjąć piłkę w polu gry.