SCENARIUSZ LEKCJI. kl. III i 45 min.

Podobne dokumenty
1 / L1 / Temat: Körperteile

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

-1- KONSPEKT Z LEKCJI JĘZYKA FRANCUSKIEGO. Podręcznik: Francofolie Express 2, Wydawnictwo Szkolne PWN, Warszawa 2013

1 / L1 / TEMAT: Hallo! Mein Name ist Klaus

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA W KLASACH I- III

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 5. im. Marii Konopnickiej w Ełku zgodny z nową podstawą programową

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

+ umiejętności/wiadomości opanowane, / umiejętność wymaga ćwiczeń/ wiadomości wymagają uzupełnienia - brak umiejętności /wiadomości.

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOŁA NAUKOWEGO LINGWISTYCZNEGO prowadzonego w ramach projektu Uczeń Online

-1- KONSPEKT Z LEKCJI JĘZYKA FRANCUSKIEGO

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III SP. I. Organizacja oceniania. A. Elementy podlegające ocenianiu:

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 1 w Piasecznie. Klasa I (wymagania edukacyjne - nowa podstawa programową)

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY KLASY I-III

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego klasy I - III w Szkole Podstawowej nr 29

SPOSOBY SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

Scenariusz lekcji klasa III Technikum

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA JĘZYK ANGIELSKIEGO 2017/2018 Klasy I - III

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego. W ZSM nr 2 w Kędzierzynie - Koźlu. w kl. I-III szkoły podstawowej

1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej:

PLAN WYNIKOWY Z J.FRANCUSKIEGO DLA ODDZIAŁU VIb

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. I SP rok szkolny 2017/2018

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego. w klasach I-III. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA 1

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 1-3

Przedmiotowe zasady oceniania Język angielski Klasy I III Nauczyciel: Magdalena Karaś

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KRYTERIA OCENIANIA JĘZYK ANGIELSKI KLASA 1

WYMAGANIA EDUKACYJNE JĘZYK NIEMIECKI klasa trzecia Gimnazjum nr 19

Kryteria oceniania z języka angielskiego w klasie 2 według sprawności językowych GRAMATYKA I SŁOWNICTWO

Cel g ówny: Diagnoza umiej tno ci cichego czytania ze zrozumieniem. Cel po redni: Sprawdzenie umiej tno ci uwa nego s uchania oraz pracy w grupie.

Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III

KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO SŁOWA NA START W KLASIE IV i VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

PRZEDMIOTOWE OCENIANIE - JĘZYK ANGIELSKI KLASA III

Ćwiczenia rozwijające umiejętności językowe. Raport Dyrektoriatu Generalnego Edukacji i Kultury Komisji Europejskiej

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z języka angielskiego w kl. I-III PSP

PROGRAM ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL. V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

JĘZYK ANGIELSKI KLASY 1-3. III. Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych

JĘZYK ANGIELSKI KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE III SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RACIBORZU

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PRZEDMIOTOWE OCENIANIE - JĘZYK ANGIELSKI KLASA II

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego klas IV - VI

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY I-III

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

WYMAGANIA EDUKACYJNE NIEZBĘDNE DO UZYSKANIA POSZCZEGÓLNYCH ŚRÓDROCZNYCH I ROCZNYCH OCEN KLASYFIKACYJNYCH Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KL.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK ANGIELSKI klasy 4-6 Anna Dworak

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zamieniu

SCENARIUSZ PROJEKTU REALIZOWANEGO W RAMACH KOMPETENCJI KK2 NA OKRES WRZESIEŃ STYCZEŃ 2011

Ocena Dobry. Uczeń: must, - rozróżnia zdania w czasie. Continuous, - rozróżnia przymiotniki krótkie i długie oraz zasady ich stopniowania i różnice.

Prace wytwórcze (plakat, Odpowiedź ustna (dialog, Przygotowanie do lekcji (wyposażenie dziale; FORMY podzielony na AKTYWNOŚCI sprawności językowe)

Wymagania edukacyjne JĘZYK ANGIELSKI klasy I-III

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA W KLASACH I III. Język angielski

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO kl. I-III ROK SZKOLNY 2016/2017

ZAKRES MATERIAŁU DLA KLASY I: potrafi opisać otaczające przedmioty za pomocą przymiotników określających wielkość, kolor i kształt;

PLAN METODYCZNY LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV C

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JEZYKA ANGIELSKIEGO W KONWRESACJI w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy

OCENA OPISOWA OCENA OPISOWA - KLASA I

Przedmiotowy system oceniania języka angielskiego kl. 4-6

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 W GŁOGOWIE IM. ORLĄT LWOWSKICH DLA KLAS I - III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ DLA KLAS PIERWSZEGO ETAPU EDUKACYJNEGO I-III

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY 1-3

II. Kontrola i ocena pracy ucznia.

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z KLASY I-III SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W PISZU

Kryteria oceniania z j. angielskiego. Klasy I-III. Klasa I

Wymagania edukacyjne dla uczniów klas VII szkoły podstawowej opracowane na podstawie podręcznika do nauki języka niemieckiego Meine Deutschtour

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK KASZUBSKI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY I-III ZESPÓŁ SZKOLNO- PRZEDSZKOLNY NR 1 W PISZU ROK SZKOLNY 2018/2019

Kryteria oceniania z języka angielskiego dla klasy IV tej SP 42 Wrocław

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA

Przedmiotowe zasady. oceniania- I etap edukacyjny. Klasy I III

Scenariusz lekcji. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Różanymstoku. Czesława Hukałowicz VIII

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY 2 KRYTERIA NA POSZCZEGO LNE OCENY :

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY I, II, III I ETAP EDUKACYJNY

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

Przedmiotowe Zasady Oceniania z języka angielskiego w klasach IV-VI w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach.

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Opracowany na podstawie programu nauczania realizowanego w oparciu o podręcznik,,new Sparks 1

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK NIEMIECKI I JĘZYK ANGIELSKI

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY I-III

Wymagania edukacyjne z języka polskiego. dla klasy III gimnazjum

REGULAMIN OCENIANIA UCZNIÓW KLAS I-III SP nr 36 W POZNANIU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. w kl. IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ząbkach

Temat: Pole równoległoboku.

WYMAGANIA EDUKACYJNE

Przedmiotowy system oceniania na lekcjach języka niemieckiego

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO STANDARDY WYMAGAŃ

WYMAGANIA EDUKACYJNE

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III ROK SZKOLNY 2015/2016

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego

WYMAGANIA EDUKACYJNE JĘZYK FRANCUSKI

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas 1 3.

Transkrypt:

SCENARIUSZ LEKCJI Temat: Wprowadzenie czasownika träumen von. Zastosowanie w zdaniach. 1. Temat 2. Poziom nauczania grupa zawansowana 3. Podr. SOWIESO -- cz. II. kl. III i 45 min. 4. Cele: główne (rozwijanie umiejtnoci mówienia, słuchania, czytania i pisania). szczegółowe (powtórzenie czasu przeszłego Perfekt, powtórzenie III przypadku Dativ). - rozwijanie sprawnoci mówienia (odpowiedzi na pytania układanie mini dialogów) i właciwej wymowy (nauka piosenki) - poznanie nowego zwrotu gramatycznego - rozwijanie sprawnoci pisania (napisanie krótkiego opowiadania w I os. na podst. dialogu). - rozwijanie umiejtnoci pracy z tekstem słuchanym (praca z dialogiem). - rozwijanie sprawnoci swobodnego mówienia (opisywanie osoby). Ucze zna zasady tworzenia czasu przeszł. złoonego Perf. - wie czym charakteryzuje si III przypadek - potrafi poda przykłady - umie po usłyszeniu tekstu ułoy dialog z rozsypanych zda - poprowadzi dialog z rozmówc na okrelony temat. Zapiewa piosenk wiczc tym samym wymow. 5. Materiały dydaktyczne (podrczniki, kasety do pisania, koperta z wycitymi karteczkami).

6. Metody pracy (praca z dialogiem, prezentacja ustna, pyt. odpow., rozsypanka wyrazowa). 7. Formy pracy (układ frontalny, praca w grupach, praca w parach). Przebieg lekcji Faza lekcji Czynnoci nauczyciela Metody Formy Materiały Czas i uczniów pocztkowa Sprawy organizacyjne prez. ukł. 3 min. (sprawdzenie listy ustne front obecnoci i zapisanie tematu). Sprawdzenie pracy domowej, omówienie i ocena. Nastpnie przeprowadzenie rozgrzewki jzykowej np. Was kann man in der Jugendherberge machen? 8 min. wicze- Najpierw przypominane s pyt. odp. praca 4 min. niowa zasady tworzenia cz. Perfekt (zabawa w parach (robi to ucze, uzupełnienia łacunauczyciel). Potem stawia szkowa) pytanie uczniowi, a ten nastpnemu. np. Was hast du gegessen? Was hast du getrunken? Uczniowie maj za zadanie ułoy zdania z wyrazów np. rozsyp. praca koperta 6 min (helfen, ich, der Mutter) wyrazowa w z Ich helfe der der Mutter. grupach wycitymi (w ten sposób przypominaj karteczkami sobie zasady tworzenia Dativu. Na kocu zdania s odczytywane. Wpro- Uczniowie słuchaj dialogu wadzenie z kasety, a nastpnie czytaj go. praca praca podrcznik w Wyjaniane s słówka. z w 7 min. temat Nastpnie układaj dialog dialog. parach nowej (numeruj zdania z rozsypanych lekcji zda i odczytuj go w parach. wicz. Układaj krótkie opowiadania praca praca 4 min. w I os. i odczytuj. z w dialog. parach

w. 12 (gramat) Uczniowie pyt.-odp. praca podrcznik odczytuj wicz. z nowym w do 7 min. zwrotem, omawiaj je i parach wicze przepisuj do zeszytu. Póniej nauczyciel stawia pytania, a uczniowie odpowiadaj stosujc III przypadek np. Wo-von träumst du? Ich träume von... nastpnie pytaj si nawzajem. Koniec Wysłuchanie piosenki z kasety. piosenka wszyscy podr. 4 min. Podsumowanie lekcji, zadanie pracy domowej, ocena ucznia. 2 min.

KONSPEKT Temat: Beschreibung der Person. Wir schreiben Dialoge. 1. Temat 2. Poziom nauczania - grupa zaawansowana kl. III g 45 min. 3. Podr. SOWIESO cz. II. Cele: główne (rozwijanie umiejtnoci mówienia, słuchania, pisania i czytania). szczegółowe (powtórzenie i utrwalenie zasad gramat.) - odmiana przymiotnika po rodz. okrel. i nieokrel. - uzupełnienie luk w zdaniach (powtórzenie i utrwalenie słownictwa). - wiczenia w rozumieniu tekstu pisanego oraz wiczenia w głonym odczytywaniu tekstu (czyt. selektywne). - rozwijanie umiejtnoci rozumienia tekstu słyszanego. - rozwijanie sprawnoci swobodnego mówienia (opisywanie osoby). Ucze - zna odmian przymiotnika po rodz. okr. i nieokr. - potrafi wstawi odpowiednie kocówki w wyrazach do słuchowego tekstu. - umie poprawnie przeczyta tekst. - potrafi z pomoc utrwalonego słownictwa okreli miejsce przymiotnika (po czasowniku, lub przed rzeczownikiem). - wie jak opisa osob z pomoc przymiotn. 4. Mater. dydakt. (podrczniki, kasety, przybory do pisania, przybory do rysowania, obrazki z gazet). 5. Metody pracy (praca z tekstem, prezentacje ustne, pyt. odpow., przyporzdkowanie, wykorzyst. nagra magnetof.

6. Formy pracy (praca w parach, praca z cał klas, pojed. układ frontalny). Przebieg lekcji Faza lekcji Czynnoci nauczyciela Metody Form Materiały Czas i uczniów pocztkowa Sprawy organizacyjne 3 min (sprawdzenie listy obecnoci) zapisanie tematu; Sprawdzenie pracy domowej omówienie i ocena Przeprowadzenie rozgrzewki jzykowej np.: Co robiłe prezent. ukł. 10 min. podczas weekendu ustne front. wiczenia Przypomnienie odm. przym. wiczenie 4 Uczniowie maj za zadanie uzupeł- praca podrcznik wstawi odpowiednie nianie luk w grupach do wicze 12 min. kocówki w przym. np. Er hat eine lange Nase. wiczenie 6 Uczniowie słuchaj tekstu wpisywanie praca kas. z kasety, a nastepnie w w. w magn. uzupełniaj zadania usłyszanych grupach wiczenie 7. Odnalezienie rymów. dopaso- praca podrcznik Jest grupa wyrazów, które wywanie w do wicze z innymi rymuj si. grupach Naley je połczy. Wprowadzaj Praca z tekstem słuchanym dobór praca tekst i wicz Zadaniem jednej osoby jest opisu do w z kaset zapisanie charakterystycznych usłysza- parach podrcznik 10 min. cech osoby (np. długie włosy, nego przybory do czerwone spodnie) tekstu rysowania Druga osoba ma to narysowa lub i pisania Póniej wspólnie opisuj osob. reakcja Po tym uczniowi w postaci czytaj tekst (s to opisy) rysunku i w razie wtpliwoci (na usłynauczyciel naprowadza ich szany temat) mimik lub gestem i tłumaczenie wyjania słówka.

Uczniowie otrzymuj kawałki przyporz. praca obrazki 6 minut gazet z postaciami i zdania praca w Ich zadanie polega na z obraz. parach przyporzdkowaniu zadania do własnej osoby. Faza Nauczyciel podsumowuje 4 minuty kocowa lekcje i ocenia osoby aktywne zadaje prac domow