- Bogna Jóźwiak
1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 26 Malarstwo, rysunek, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4 XII 2010, godzina Sala Rycerska restauracji Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków
2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Pierwsza strona okładki: Maria Tarnawska-Wójtowicz, Kwiaty w wazonie i kot (fragment), poz. 6. Czwarta strona okładki: Stanisław Wyspiański, Anioł z wstęgą, poz. 14. COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2010
3 poz. 190 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. Malarstwo, rysunek poz Grafika dawna poz Grafika XX wieku poz Biogramy s. 48 Indeks s. 58 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł
4 Malarstwo, rysunek poz Gałek Stanisław Morskie Oko, 1924 Olej, tektura; wym.: 34 x 50 cm; sygn. p.d.: St. Gałek Cena wyw.: Rozwadowski Zygmunt Czwórka, 1917 Olej, płótno; wym.: 50 x 95 cm; sygn. i datowany l.d. : Z. Rozwadowski Cena wyw.: poz. 2 poz Masłowski Stanisław Pejzaż z wiatrakiem Gwasz, akwarela, papier; wym.: 18,5 x 58 cm; sygn. p.d.: St. Masłowski. Cena wyw.:
5 4. Gałkowski Stefan Martwa natura z filiżanką i figurką, lata 40. XX w. Olej, płótno; wym.: 66,5 x 56 cm; sygn. p.g.: Stefan Gałkowski. Cena wyw.: 5500 poz Kochanowski Stanisław Willa włoska, początek XX w. Akwarela, papier; wym.: 25,2 x 35 cm; sygn. l.d.: St. Kochanowski. Cena wyw.: 1500 poz Tarnawska-Wójtowicz Maria Kwiaty w wazonie i kot, 1987 Olej, dykta; wym.: 77 x 35 cm; sygn. śr. d.: Maria Tarnawska-Wójtowicz Cena wyw.: 4500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 7. Hopliński Jan Kwiaty, lata 20. XX w. Olej, płótno; wym.: 93 x 70 cm; nie sygn. Cena wyw.: 2400 poz. 7 poz. 6 5
6 poz A.N. Pejzaż z kościołem, 2. połowa XIX w. Olej, płótno; wym.: 34 x 58 cm; nie sygn. Cena wyw.: A.N. Zamek św. Anioła w Rzymie, 1. ćwierć XX w. Olej, płótno; wym.: 47 x 58 cm; nie sygn. W wieloletniej tradycji rodzinnej posiadacza przypisywany St. Kamockiemu, wiązany z podróżą artysty do Włoch w Cena wyw.: 6000 poz. 9 poz Mienk Włodzimierz Chutor, początek XX w. Olej, płótno; wym.: 20,8 x 32,7 cm; sygn. l.d W. Mienk (cyrylica); na odwrocie adnotacja 818 X.B. [HW]. Cena wyw.:
7 poz. 12 poz. 11 poz Laszenko Aleksander [Oaza] Jerycho [i Góra Kuszenia], 1935 Olej, płótno; wym.: 97 x 146 cm; sygn. p.d.: A. Laszenko / Jerycho Cena wyw.: Kochanowski Stanisław Pejzaż włoski. Taras, początek XX w. Akwarela, papier; wym.: 25 x 35 cm; sygn. p.d.: St. Kochanowski. Cena wyw.: 1500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 13. Wygrzywalski Feliks Michał Naprawiacze dywanów, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 51 x 71 cm; sygn. p.d.: F. M. Wygrzywalski. Cena wyw.:
8 Aukcja nr 26 poz Wyspiański Stanisław Anioł z wstęgą, przed 1890 Akwarela, tusz, ołówek; projekt polichromii prezbiterium Kościoła Mariackiego w Krakowie, według J. Matejki; wym. pl.: 60,5 x 81,8 cm; sygn. mon. wiąz. pastelem p.d.; w obrębie kompozycji (na wstędze trzymanej przez anioła oraz pasie pionowym) napis oł. Naczynie poważne. Módl się za nami (werset z litanii do Matki Boskiej); l.d. obca dedykacja z Wyspiański ukończył pracę przy polichromii kościoła Mariac kiego 22 II 1890; otwarcie prezbiterium dla wiernych miało miejsce 31 III. Lit.: Stanisław Wyspiański. Opus magnum, Kraków 2000, il. I 26, s. 70. Cena wyw.: poz. 15 poz. 16 poz Kossak Juliusz Owca i baran, 1865 Akwarela, papier; wym.: 7 x 10 cm; sygn. p.d. monogramem K i datowany Cena wyw.: Kossak Juliusz Tygrys, 1866 Akwarela, papier; wym.: 7 x 10 cm; sygn. p.d. monogramem K i datowany Cena wyw.: Kossak Juliusz Wielbłąd, [ ] Akwarela, papier; wym.: 7 x 10 cm; sygn. p.d. monogramem K. Cena wyw.: 1800
9 18. Molitor Franciszek Ignacy Święta Anna z Marią, lata 60. XVIII w. Olej, płótno zdublowane; wym.: 63 x 47 cm; sygn. w obrębie kompozycji (na grzbiecie książki): Franciscus I. / Molitor / pinxit. Obraz po konserwacji. Cena wyw.: poz. 18 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz Rodakowski Henryk Portret mężczyzny, 1841 Gwasz, ołówek, papier; wym.: 24 x 18 cm; sygn. oł. p.d.: 10 sierpnia 841, Rod. Lit.: A. Król, Henryk Rodakowski, Kraków 1994, s. 227, poz. II 403. Cena wyw.: 7000 poz Rodakowski Henryk Portret mężczyzny, 1841 Gwasz, ołówek, papier; wym.: 24 x 18 cm; sygn. oł. p.d.: 10 sierpnia 841, Rod. Lit.: A. Król, Henryk Rodakowski, Kraków 1994, s. 227, poz. II 402. Cena wyw.: 7000 poz Rodakowski Henryk Portret mężczyzny, 1841 Gwasz, akwarela, ołówek, papier; wym.: 21 x 19,5 cm; sygn. oł. p.d.: 26 września 841, Rod. Lit.: A. Król, Henryk Rodakowski, Kraków 1994, s. 227, poz. II 406. Cena wyw.:
10 Aukcja nr 26 poz Pustoschkin Wasyl Brzezina, 1918 Akwarela, gwasz, karton; wym.: 13,6 x 23,1 cm; sygn. p.d.: W. Pustoszkin (cyrylicą) 1918; na odwrocie autorski opis i data oraz - obcą ręką - nazwisko malarza w transkrypcji franc. Lit.: Basile Poustochkine. Krajobrazy światła i nostalgii , katalog wystawy, Warszawa Cena wyw.: 2500 poz. 23 poz Gałek Stanisław Morskie Oko, 1922 Olej, płótno; wym.: 58 x 77 cm; sygn. p.d.: St. Gałek Cena wyw.: Pustoschkin Wasyl Dniepr, [1918] Akwarela, gwasz, karton; wym.: 13,7 x 23,2 cm; sygn. p.d.: W. Pustoszkin (cyrylicą); na odwrocie autorski opis i data oraz - obcą ręką - nazwisko malarza w transkrypcji franc. Lit.: Basile Poustochkine. Krajobrazy światła i nostalgii , katalog wystawy, Warszawa Cena wyw.:
11 poz Bieniek Ignacy Pejzaż z wierzbami, 1950 Olej, płótno; wym.: 28 x 56 cm; sygn. p.d.: Ignacy Bieniek/1950. Cena wyw.: 1600 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 26 poz Borysowski Stanisław Pejzaż z Francji [Dolina Rodanu], lata 30. XX w. Olej, płótno; wym.: 62 x 70 cm; sygn. l.d.: Borysowski. Praca z czasów studiów w paryskiej filii krakowskiej ASP u prof. J. Pankiewicza ( ). Efektowna, paryska rama. Cena wyw.: Nikifor Krynicki Wiejska cerkiew Akwarela, ołówek, tekturka; 11,5 x 21,3 cm; na dole kompozycji oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie trzy pieczątki własne artysty. Cena wyw.:
12 Aukcja nr 26 poz Hrynkowski Jan W Kawiarni Literackiej Ołówek, papier; wym. w świetle ppartout: 31 x 22,2 cm; sygn. oł. p.g.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy. Cena wyw.: 600 poz Augustynowicz Aleksander Portret kobiety, 1907 Pastel, karton; wym.: 61 x 48 cm; sygn. l.g. Augustynowicz, p.g. datowanie. Cena wyw.: 3800 poz Hopliński Jan Lekcja, lata 20. XX w. Olej, sklejka; wym.: 109 x 74 cm; nie sygn. Cena wyw.: 3000 poz Marek Józef Autoportret, 1951 Olej, tektura; wym.: 34,5 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Marek 51. Cena wyw.:
13 poz Karpiński Alfons Nasturcja, lata 20. XX w. Olej, tektura; wym.: 30 x 33,5 cm; sygn. p.b.: A. Karpiński. Na odwrocie: Nasturcja / mal / A. Karpiński / w Krakowie. Cena wyw.: 7500 poz Kossowska-Daniel Stefania Martwa natura z kwiatami, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 48,5 x 49,5 cm; sygn. pd.: S.K. Daniel. Cena wyw.: 2500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz Pełczyński Adam Kwiaty, ok Olej, płótno, tektura, wym.: 51 x 45,5 cm, sygn. p.d.: A. Pełczyński. Na odwrocie zachowany fragment naklejki wystawienniczej: [...] Pełczyński Adam / Kwiaty. Cena wyw.: 3200 poz Wyczółkowski Leon Anemony, przełom lat 20. i 30. XX w. Akwarela, papier; wym.: 54,5 x 33 cm [w świetle ppartout]; sygn. p.d.: LWyczół. Praca po konserwacji (akwarela została przypadkowo nacięta w kilku miejscach). Japonizująca kompozycja ma odpowiedniki m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Cena wyw.:
14 Aukcja nr 26 poz Krcha Emil Kwiaty w wazonie, 1938 Olej, płótno, tektura; wym.: 38 x 35 cm; Na odwrocie opis autorski Emil Krcha 1938 // nr 36 Kwiatki 38 x 35. Praca ze zbiorów rodziny artysty, w oryginalnej, autorskiej ramie. Cena wyw.: 2500 poz Hrynkowski Jan Martwa natura, lata 60. XX w. Olej, tektura; wym.:39,5 x 31 cm; sygn. śr.d.: j. hrynkowski. Cena wyw.: 4200 poz Blonder Sasza Martwa natura, lata 30. XX w. Gwasz, tempera, karton; wym.: 25 x 31 cm; sygn. l.d.: Blonder. Praca z kolekcji Jerzego Panka. Cena wyw.: Leszczyńska-Kluza Danuta Nostalgia, 1959 Technika własna, papier naklejony na płytę; wym.: 77 x 52 cm; datowany i sygn. na odwrocie. Cena wyw.: 3800 poz
15 40. Bieniek Ignacy 1. Akt 2. Pejzaż (obraz dwustronny), 1949 Olej, płótno; wym.: 45 x 65 cm; sygn. p.d.: Bieniek oraz dedykacja autorska. Cena wyw.: 2500 poz. 41 poz Krcha Emil Pejzaż górski z kwitnącymi jabłoniami, lata 30. Olej, płótno; wym.: 40,5 x 55 cm; sygn. p.d.: Krcha. Cena wyw.: 5000 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 42. Misky Ludwik Skraj lasu zimą, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 34,8 x 49,6 cm; sygn. l.d.: L. Misky. Cena wyw.: 4000 poz. 42 poz Marek Józef Ogród botaniczny w Krakowie, 1950 Olej, tektura; wym.: 23,5 x 31,5 cm; sygn. i tytułowany na odwrocie: Józef Marek ogród botaniczny V Cena wyw.:
16 Aukcja nr Taranczewski Wacław Martwa natura z pomarańczami Olej, sklejka; wym.: 22 x 34,5 cm; sygn. p.d. monogram T. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 4000 poz. 44 poz Kolnik Artur Martwa natura, lata 40. Olej, płótno; wym.: 46 x 55 cm; sygn. p.d.: Kolnik oraz sygn. i tyt. na odwrocie: Kolnik Nature marte. Cena wyw.: Pronaszko Zbigniew Rodzina żydowska // Scena przydrożna, lata 30. XX w. Akwarela dwustronna; wym.: 26,5 x 33,5 cm; przy pierwszym temacie sygn. Z. Pronaszko. Cena wyw.: 2000 poz Kantor Tadeusz Alkad z Zalamei, 1951 Akwarela, papier; wym.: 20,7 x 28,7 cm; nie sygn.; p.d. oł.: Alkad z Zalamei. Projekt scenografii do spektaklu Pedra Calderóna de la Barca Alkad z Zalamei (premiera - 1 VII 1951, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie). Cena wyw.: 8000 poz
17 48. Wójtowicz Stanisław Milano Olej, płótno; wym.: 100 x 73 cm; sygn. na odwrocie: St. Wójtowicz. Lit.: Katalog wystawy Między negatywem a pozytywem. Stanisław Wójtowicz, Kraków 2002, poz. 14. Cena wyw.: 4000 poz Braun Bernard Kompozycja z ptakiem kiwi, 1964 Olej, płótno; wym.: 30 x 27,8 cm; sygn. p.d.: Braun 64. Cena wyw.: 1500 poz. 48 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz Wałach Stanisław Lake Michigan, 1974 Olej, płótno; wym. 126 x 176 cm, śr. d. St. Wałach 74, sygn. i dat. na odwrocie. Od połowy lat 70. artysta rozpoczął swój epizod związany z Ameryką, gdzie wystawiał w The Sun Sign Gallery i gdzie jego sztuka (podobnie jak we Francji) spotkała się z dużym zainteresowaniem. Cena wyw.:
18 Aukcja nr Jaźwiecki Franciszek Locha z młodymi, lata 30. XX w. Olej, sklejka; wym.: 29,5 x 34,5 cm; sygn. na odwrocie: F. Jaźwiecki. Cena wyw.: 1600 poz Hrynkowski Jan Pejzaż wiejski z psami, lata 60. Olej, tektura; wym.:30,5 x 39 cm; sygn. p.d.: j. hrynkowski. Cena wyw.: 4200 poz Wójtowicz Stanisław Nowe radio, 1980 Olej, tektura; wym.: 25,5 x 50 cm; sygn. p.d.: 1980 St. Wójtowicz. Na odwrocie: autor: Stan. Wójtowicz / olej NOWE RA- DIO 1980 r. Cena wyw.: 4000 poz
19 poz Schinagel Emil Łodzie przy brzegu, 1919 Akwarela; wym.: 28 x 34 cm; sygn. oł. p.d.: Emil Schinagel Cena wyw.: 2000 poz Pieńkowski Ignacy Kraków. Ulica Skałeczna, lata 30. XX w. Olej, tektura; wym.: 29,2 x 41,2 cm; sygn. p.d.: Ign. Pieńkowski. Cena wyw.: 3800 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 56. Przebindowski Zdzisław Domy nad wodą Olej, deska; wym.: 65 x 50 cm; sygn. l.d.: Z. Przebindowski. Cena wyw.: 2800 poz. 56 poz Turek Franciszek Pejzaż z okolic Rabki, 1925 Akwarela, papier; wym.: 68 x 47 cm; sygn. p.d.: Fr. Turek/ Rabka Cena wyw.:
20 Aukcja nr Taranczewski Wacław Akt pod lustrem Olej, tektura; wym.: 25,3 x 31,5 cm; sygn. p.d. monogram T. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 4000 poz. 58 poz Kantor Tadeusz Wózek, 1984 Tusz, kredka, papier; wym. w świetle ppartout: 18,3 x 26,5 cm; nie sygn.; na odwrocie adnotacja: Rysunek otrzymałem od Tadeusza Kantora w roku 1984 w ramach współpracy przy spektaklu Niech szczezną artyści w roku Stwierdzam autentyczność rysunku. Krzysztof Jeleński. Projekt scenograficzny; praca oprawiona. Cena wyw.: 3000 poz. 60 poz Tarnawska-Wójtowicz Maria Koty i myszy, 1977 Olej, dykta; wym.: 57,5 x 45 cm; sygn. p.d.: M. Tarnawska-Wójtowicz Na odwrocie dedykacja autorska. Cena wyw.: Waniek Eugeniusz Jaskółka, 1960 Olej, płótno; wym.: 55 x 46 cm; sygn. p.d.: Waniek; na odwrocie sygn. i tytuł. Cena wyw.:
21 poz Krzysztofiak Hilary Brązowa kobieta, 1972 Technika mieszana, karton, płyta; wym.: 100 x 65 cm; sygn. p.d.: Hilary 72; na odwrocie opis. Cena wyw.: 6000 poz. 64 poz Waniek Eugeniusz Krajobraz z kolcami, 1960 Olej, płótno; wym.: 93 x 62 cm; sygn. l.d.: Waniek; na odwrocie sygnatura, tytuł i datowanie. Cena wyw.: Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 64. Orbitowski Janusz Pejzaż, lata 60. XX w. Olej, płótno; wym.: 58 x 72 cm; sygn. l.d.: J. Orbitowski. Cena wyw.:
22 Aukcja nr 26 poz Gierowski Stefan DXXXVI, 1984 Olej na płótnie; wym.: 100 x 70 cm; na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Stan zachowania: bardzo dobry; praca oprawiona. Cena wyw.:
23 poz Pustelnik Karol Skrzyżowanie, 1989 Olej, płótno; wym.: 110 x 90 cm; sygn. i datowany na odwrocie: 1989 Wadowice K. Pustelnik - Skrzyżowanie. Cena wyw.: 6000 poz Brzozowski Tadeusz Hippokrates, 1973 Technika mieszana na płótnie (naklejonym na desce); wym.: 70 x 45 cm; sygn. p.d.: T.B. 73, na odwrocie datowanie i autorski opis obrazu; oryginalna, autorska rama. Obraz był darem artysty dla zakopiańskiego plastyka i animatora ruchu kolekcjonerskiego S. Murzyna. Cena wyw.: 7500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz Rodziński Stanisław Śmierć malarza III - Hommage à van Gogh, 1993 Olej, płótno; wym.: 65 x 99 cm; sygn., tytułowany i datowany na odwrocie. Cena wyw.:
24 Aukcja nr Podsadecki Kazimierz Pejzaż, 1958 Olej, tektura; wym.: 23 x 34 cm; sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 20 IX 958. Cena wyw.: 2000 poz. 69 poz Marek Józef Ogród botaniczny w Krakowie, 1950 Olej, tektura; wym.: 20,5 x 26,5 cm; sygn. i tytułowany na odwrocie: Józef Marek. Cena wyw.: Taranczewski Wacław Martwa natura, 1948 Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm; sygn. p.d.: W. T Cena wyw.: poz
25 poz Nikifor Krynicki Nabożeństwo w kościele Akwarela, ołówek, tekturka; 12 x 11 cm; na górze kompozycji oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie pieczątka własna artysty. Cena wyw.: 2000 poz Kraupe-Świderska Janina Jesień w górach, 1989 Olej, płótno; wym.: 100 x 86 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe. Cena wyw.: 7500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz. 74 poz Tarnawska-Wójtowicz Maria Kwiaty wsi polskiej, 1976 Olej, dykta; wym.: 58 x 39 cm; sygn. śr. d.: Maria Tarnawska Wójtowicz Na odwrocie (papier) dedykacja oraz: Maria tarnawska Wójtowicz Kraków / tytuł: KWIATY WSI POL- SKIEJ technika: olej / rok powstania: 1976 / wymiary. Cena wyw.: Makowski Tadeusz Studium kozy, ok Ołówek, papier; wym.: 22,2 x 30 cm; nie sygn. Praca z kolekcji Jerzego Panka; studium do obrazu Kozy na podwórku (1932). Lit.: Tadeusz Makowski - malarstwo, rysunki, grafika, katalog wystawy MNW, Warszawa 1960, s. 207, poz Cena wyw.:
26 Aukcja nr 26 poz Wyspiański Stanisław Św. Dorota, Akwarela, tusz, kredka na kalce i papierze; projekt realizacyjny jednej z średniowiecznych kwater witrażowych pochodzących z klasztoru OO. Dominikanów w Krakowie; wym. kalki: 69 x 35 cm, wym. podobrazia: 73 x 31 cm; nie sygn., ale z notatkami artysty na kalce. Karton, będący uzupełnieniem oferowanej pracy, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. Cena wyw.: poz Suchodolski January Po bitwie pod Kircholmem, ok Rysunek; wym.: 24,5 x 33 cm; sygn. oł. p.d.: January Suchodolski; tytuł na odwrocie: Spotkanie Kossakowskiego z Chodkiewiczem na placu boju pod Kircholmem; tamże szkic ołówkowy przedstawiający oficera i żołnierzy z doby napoleońskiej. Na odwrocie dedykacja oł.: Panu Feliksowi Scibałło w dniu imienin przyjaciel Jerzy Kossak Pieczątka proweniencyjna Ze zbiorów F. Ścibałły. Stan zachowania: zakwaszenie papieru. Lit.: K. Sroczyńska, January Suchodolski, Wrocław 1961; K.. Sroczyńska, Inaczej o Januarym Suchodolskim, [w:] "Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie", t. XXVII, Warszawa 1983, s Cena wyw.:
27 78. Wyczółkowski Leon Skraj lasu, 1909 Gwasz, kredka, papier; wym.: 28 x 40 cm; sygn. i datowana p.d.: LWyczół Praca nawiązuje do cyklu Bór Ciemnosmreczyński w Zakopanem, zrealizowanego przez artystę wczesną jesienią 1905; zob. Leon Wyczółkowski , MNK, Kraków 2003, poz Cena wyw.: 4000 poz. 78 poz Turek Franciszek Kwiaty, lata 20. XX w. Akwarela, tektura; wym.: 46 x 67 cm; sygn. p.d.: Fr. Turek. Cena wyw.: 2500 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz Mucha Alfons La Musique, 1896 Ołówek, karton; wym.: 285 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: AM 25/Nov. 96. Z lewej strony tytuł: La Musique. Jeden z wariantów projektu plakatu La Musique, który ostatecznie wydano w Układ i motywy pojawiają się na innych pracach artysty. Cena wyw.: poz Żurawski Stanisław Akt, 1932 Olej, płótno; wym.: 74 x 60 cm; sygn. l.d.: St. Żurawski; na odwrocie naklejka z wystawy TPSP we Lwowie. Cena wyw.:
28 Aukcja nr 26 poz Podsadecki Kazimierz Szyjąca, 1953 Tempera olejna, sklejka; wym.: 40,5 x 33 cm; sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: Na odwrocie autorski opis obrazu. Cena wyw.: 3000 poz Wójtowicz Stanisław Martwa natura z czajnikiem i głową królika, 1957 Olej, sklejka; wym.: 25 x 32,2 cm; sygn. p.d.: St. Wójtowicz 57. Na odwrocie: Kraków / St. Wójtowicz / Martwa natura / z czajnikiem i / głową królika / olej / Cena wyw.: 3500 poz Taranczewski Wacław Martwa natura z muszlą, lata 50. XX w. Kredka, gwasz, tempera, karton; wym.: 57 x 82 cm (plansza 79 x 100 cm); sygn. p.d. monogram T. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.:
29 poz Kleczmieniowski Kolonia Kolejowa w Nowym Sączu, 1893 Akwarela, karton; wym.: 25,8 x 36,3 cm; sygn. p.d.: Kleczmieniowski fec. Colonie in Nowy Sącz IX 93. Widok z lotu ptaka osiedla robotniczego zbudowanego w l Cena wyw.: A.N. Stodoły na Ukrainie, 1910 Akwarela zawerniksowana, karton; wym.: 22,7 x 29 cm; p.d. nieczytelna sygnatura i data. Cena wyw.: 2000 poz. 87 poz. 86 poz. 88 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 88. Skoczylas Władysław Ołtarz kościoła Franciszkanów w Krakowie, lata 20. XX w. Akwarela; wym. komp. w świetle ppartout: 23,7 x 14,6 cm; sygn. l.d.: W. Skoczylas. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Kutermak Tadeusz Balkon Olej, płótno; wym.: 100 x 73 cm; sygn. p.d.: T. Kutermak. Cena wyw.:
30 Aukcja nr Rodziński Stanisław Różowa chmura Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm; sygn. i opisany na odwrocie. Cena wyw.: 4500 poz Kapusta Andrzej Studium postaci, 1993 Technika mieszana; wym.: 200 x 70 cm; sygn. oł. p.d.: Andrzej Kapusta 93. Cena wyw.: 1200 poz. 90 poz Panek Jerzy Zestaw trzech aktów, lata 70. XX w. Kobieta stojąca tyłem; rysunek tuszem na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. l.g.: Panek. 2. Kobieta stojąca; rysunek tuszem na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. prawa strona środek: Panek. 3. Kobieta stojąca; rysunek tuszem na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. l.d.: Panek. Cena wyw.:
31 poz Lebenstein Jan Le Roi de Charogne, 1978 Tusz, ołówek, papier aksamitny; wym.: 63 x 36 m; sygn. piórkiem p.d.: Lebenstein 78. Na odwrocie opis pracy; projekt autorski jednej z 8 ilustracji do fr. edycji tomiku wierszy T. Hughesa Crow (fr. Corbeau ), wydanego przez Editions de la Différence, Paris 1980 (tłum. i wstęp C. Guillot). Cena wyw.: 5000 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks poz Umińska Jadwiga Scenografia Roboty, lata 60. XX w. Akwarela, tusz; wym.: 63 x 49 cm; nie sygn. Ze zbiorów rodziny artystki. Cena wyw.: 800 poz Podsadecki Kazimierz Akt siedzący, 1966 Olej, sklejka; wym.: 47 x 22,5 cm; sygn. p.d.: Podsadecki, l.d.: 8 VIII Na odwrocie pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie, zgoda na wywóz obiektu za granicę. Cena wyw.:
32 Grafika dawna poz. 100 poz. 97 poz Both Jan-Dirksz Pejzaż z podróżnymi na moście, połowa XVII w. Akwaforta; wym. komp.: 185 x 265 mm; sygn. pł. l.d.: Both fe. Cena wyw.: Cabel Adriaen van der Pejzaż z odpoczywającą Święta Rodziną, XVII w. Akwaforta; wym. komp.: 237 x 421 mm; sygn. pł. l.d.: Adr. vander Cab. jn et fec.; p.d.: N. Rob. ex. cum P.R. Cena wyw.: Dietrich Christian Wilhelm / Schmutzer Jakob Matthias Autoportret Christiana W. Dietricha, nadwornego malarza Augusta II i Augusta III, 1765 Miedzioryt; wym.: 327 x 254 mm; sygn. pł. l.d. Peint per lui meme, p.d.: et grave a Paris en 1765 par Jacques Schmutzer eleve de M. Wille, graveur du Roy. Pod kompozycją tytuł: Christian Guilaume Ernest Dietricy Peintre d Auguste II et d Auguste III Rois de Pologne et Electeurs de Saxe Membre des Academiea de Dresde, de Augsbourg et de Bologne. Ne a Weimar, le 30 Octobre Stan zachowania: niewielkie marginesy. Lit.: Muzeum Narodowe w Warszawie. Malarstwo austriackie, czeskie, niemieckie, węgierskie , Warszawa 1964, s. 27. Cena wyw.: Dietterlin Wendel st. Projekt tarczy herbowej z orłem, 1598 Akwaforta; wym. komp.: 245 x 180 mm; nie sygn. Grafika z pierwszego wydania traktatu W. Dietterlina St. Architectura von Austeilyng Symmetria, Norymberga W zamyśle autora była to apoteoza zwycięskiej wojny (świadczą o tym m.in. postaci jeńców tureckich). Na odwrocie stary stempel kolekcjonerski. Cena wyw.: Eichel Emanuel / Herz Johann Daniel Dawid podglądający Batszebę w kąpieli, połowa XVIII w. Akwaforta wg obrazu J.B de Troy; wym.: 423 x 350 mm; sygn. pł. od l.d.: I. Bap. de Troy pinx - Cum Gratia et Privil. Sac. Caes. Majestatis - Iohann Daniel Herz excudit - Aug. Vind. et Academia Caesareo Franciscae - Emanuel Eichel Sculps. Pod kompozycją tytuł i odwołanie do 2 Księgi Królewskiej. W p.g. rogu nr 17. Grafika z cyklu biblijnego publikowanego w Augsburgu za zgodą cesarza Franciszka I. Lit.: Neues allgemeines Kuns tler-lexicon oder Nachrichten, Monachium 1837, s. 92. Cena wyw.: Frey Jan Zachariasz Portret Rembrandta, 1795 Akwaforta; wym.: 149 x 120 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Rembrandt pinx. J. de Frey fecit aqua // forti Pod kompozycją p.d. Rembrandt ft Praca grafika związanego z Polską; kopia znanej pracy Rembrandta van Rijn. Stan zachowania: odbitka obcięta, zachowany odcisk płyty. Cena wyw.: Ghisi Giorgio Kupidyn i Psyche, 1574 Miedzioryt; wym.: 362 x 232 mm; sygn. p.d.: G.MF 1540; na tabliczce w obrębie kompozycji: Julius Ro. In.; poniżej sygnatury Ghisiego nota wydawnicza: Nicolas van Aelst for Romae (stan II - edycja 1575); znak wodny. Miedzioryt wg fresku Giulio Romano w Sali Psyche w Palazzo del Te w Mantui. Grafika obcięta do granic kompozycji, naklejona na żeberkowy podkład; na odwrocie XIX-wieczne zapiski proweniencyjne. Lit.: Bartsch XV (II); G. Nagler, Neues allgemeines Kunstler-Lexicon, Monachium 1837, t. V, s Cena wyw.: Lange Antoni Widok Biłki w Cyrkule Lwowskim, 1823 Litografia; wym. pl. 385 x 550 mm, sygn. pł. l.d.: rys. Ant. Lange, p.d.: z lito Pillera we Lwowie. Pod kompozycją tytuły w jęz. polskim i niem. Grafika ze Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów Lit. M. Opałek Litografia lwowska, Wrocław Cena wyw.:
33 poz Lange Antoni Widok domu na wsi Rudnikach należącego do Antoniego Strachockiego w Cyrkule Przemyskim, 1823 Litografia; wym. pl. 385 x 532 mm, sygn. pł. l.d.: rysował Ant. Lange, p.d.: z lito Pillera we Lwowie. Pod kompozycją tytuły w jęz. polskim i niem. Stan zachowania: w p.d. rogu ślad zalania. Grafika ze Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów Lit.: M. Opałek Litografia lwowska, Wrocław Cena wyw.: Łopieński Ignacy Portret gen. Jana Weyssenhoffa, przed 1904 Akwaforta; wym.: 278 x 198 mm; sygn. pł. p.d.: I. Łopieński sc., l.d.: z portr.[etu] w Prezmie hr.[abiów] Sołtanów. Pod kompozycją opis: Jan Weyssenhoff gen. dyw. ułanów, dowódca jazdy w 1831 r. ur Praca na podstawie kopii wykonanej przez H. Piątkowskiego. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, t. 5, Warszawa 1994, poz. 5755; Wiadomości Numizmatyczno-Archeologiczne, 1904, nr 4: oferta rycin sprzedawanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie, poz Cena wyw.: Matejko Jan Stańczyk Litografia; wym. komp. 285 x 252 mm; wym. ark.: 360 x 265 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: JM rp Grafika pochodzi z Albumu na korzyść pogorzelców Stryja, nakł. Księgarni J. Żupańskiego i K. Heumanna, Kraków Cena wyw.: Norblin Jan Piotr Zestaw akwafort: 1. Sprzedawca trucizny na szczury; 2. Profil męski, 1778; 3. Chłopiec 1. Akwaforta; wym.: 93 x 34 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz Akwaforta; wym.: 26 x 22 mm; sygn. l.g.: N.f Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz Akwaforta; wym.: 54 x 25 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, poz. 108 poz. 102 Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 79. Cena wyw.: 1000 poz Orłowski Aleksander / Verico Antonio Fiera Polacca [ Jarmark na konie w polskim miasteczku], ok Akwaforta ręcznie kolorowana; wym. komp. (z odciskiem płyty): 234 x 374 mm; sygn. l.d.: Orlowski disegno, p.d.: Verico inc. Pod kompozycją tytuł i opis: Fiera Polacca. Copiato da un disegno di proprieta di S.A. il. Principe Stanislao Poniatowski. Miedzioryt z dzieła osiadłego we Florencji polskiego historyka Bernarda Zaydlera,,Storia della Polonia fino agli ultimi tempi fino agli ultimi tempi, Firenze Lit.: L. Bernardini, L Ottocento: i Polacchi a Firenze fra Grand Tour ed emigrazione, Firenze 2005, s. 148 i nn, Aleksander Orłowski, katalog wystawy w MNW, Warszawa 1957, s. 306, poz Cena wyw.: Piranesi Giovanni Battista Rzym. Wnętrze świątyni Bachusa, obecnie kościoła Św. Urbana, 1767 Akwaforta, papier żeberkowy; wym.: 405 x 600 mm; opisana i sygnowana u dołu na płycie: Veduta interna dell`antico Tempio di Bacco in oggi Chiesa di S. Urbano due miglia distante da Roma fuori di porta S. Sebastiano. Grafika z cyklu Vedute di Roma, Lit.: L. Ficacci, Piranesi. The Complete Etchings, Taschen 2000, poz. 952, po konserwacji. Cena wyw.: Silvestre Israël Widok Metzu od południa, 1667 Akwaforta; wym.: 410 x 1304 mm; grafika odbita z 2 płyt; sygn. śr.d: Israel Siluestre delin. et sculp. 1667; pod kompozycją tytuł: Profil de la Ville de Metz en Lorraine veue du coste de la porte Mazel. Lit.: L.E. Faucheux, Catalogue raisonné de toutes les estampes... d Israël Silvestre, Paris, 1857, s. 236, poz. 30. Rzadka i dekoracyjna grafika widokowa. Pod kompozycją dedykacja oł.: Heli Wlastimil Hofman. (il. s. 34) Cena wyw.: 2400 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 33
34 Aukcja nr 26 poz. 109 poz. 111 poz. 113 poz Sueur Nicolas Enlevement d Europa [Porwanie Europy], XVIII w. Akwatinta wg drzeworytu chiaroscuro, wykonanego na podstawie obrazu Paolo Farinatiego; wym. komp.: 410 x 270 mm; sygn. l.d.: Dessine par P. Farinati. Pod kompozycją tytuł. Lit.: Nagler, 24, Le Blanc, 20. Cena wyw.: Teniers David // Major Thomas Musica de Fiamminghi [Koncert flamandzki], ok Akwaforta wg obrazu D. Teniersa; wym.: 345 x 268 mm; sygn. pł. l.d: Teniers Pinx; nota wydawnicza CPESD; p.d. T. Jorma sculp. Venetus; śr.d. tytuł. Pod kompozycja czterowiersz w jęz. wł. Szerokie marginesy, zachowany odcisk płyty. Jorma to anagram nazwiska ang. grafika T. Majora. Praca, najpewniej edycja piracka, była w sprzedaży we Włoszech wraz z trzema innymi scenami flamandzkimi. Lit.: J. Remondini, Indice delle stampe tratte da eccellenti autori moderni, Wenecja 1785, s. XXXI, poz Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Kruki przynoszą pożywienie prorokowi Eliaszowi, XVIII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 533 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d. Visscher excudit, l.d. pod kompozycją: Pieter Potter pinxit. Opisy w jęz. łac. i holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 3-cm naddarcie na złożeniu. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie, XVIII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 545 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d. Clemendt de Ionghe Excudit; pod kompozycją opis w jęz. łac, fr. i holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 2-cm naddarcie na złożeniu. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Niewiasty przy grobie Jezusa, XVIII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji śr.d. P.P. Rubens inventor - Visscher excudit; pod kompozycją tytuł w jęz. łac, oraz opisy w jęz. holend. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki. Cena wyw.: Visscher Cornelis Wieśniak zalecający się do starej kobiety, przełom XVII i XVIII w. Akwaforta wg Adriaena van Ostade; wym. komp.: 262 x 223 mm; sygn. pł. l.d.: Ger. Valk./Excudit, p.d.: A. v. Ostade pinxit et excud./c. Vischer fecit aqua forti. Zleceniodawcą ryciny był bezpośrednio Ostade. G. Valck - wydawca - był trzecim posiadaczem płyty; stan III/III. Cena wyw.: 950
35 Grafika XX wieku poz Bartłomiejczyk Edmund Kolęda, lata 30. Drzeworyt; wym.: 115 x 145 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. (il. s. 36) Cena wyw.: Burne-Jones Edward Coley Beauty [Piękność], lata 80. XIX w. Litografia; wym.: 340 x 247 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. p.d. monogram wiązany; w p.d. narożniku podkładu suchy wytłok - znak wydawcy. Stan zachowania: niewielkie rozdarcie (0,5 cm w głąb kompozycji). Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 21 I Cena wyw.: Chagall Marc Printemps [Wiosna], 1938 Litografia barwna; wym.: 350 x 264 mm; na odwrocie jednobarwny szkic pod tym samym tytułem, sygn. pł. pd.: Chagale Marc, l.d. tytuł; praca zamieszczona w paryskim czasopiśmie artystycznokulturalnym Verve, nr 3 (edycja nienumerowana). Stan zachowania: niewielki ubytek l.g. narożnika, ślady załamania, podklejone rozdarcie, nieznaczne ubytki w kompozycji. Cena wyw.: Chagall Marc Visions de Paris [Wizja Paryża], 1960 Litografia barwna; wym.: 320 x 240 mm; nie sygn. Grafika z publikacji F. Mourlota Chagall. Lithographs, wyd. przez A. Saureta, Paryż-Nicea (edycja nienumerowana). Lit.: Lithograph [II] , André Sauret, Monte-Carlo 1963, poz Stan zachowania: ślady podlepek w górnych narożnikach. Cena wyw.: Chagall Marc Visions de Paris II [Wizja Paryża II], 1960 Litografia barwna; wym.: 354 x 264 mm; nie sygn. na odwrocie poz. 124 poz. 121 jednobarwny szkic, praca zamieszczona w paryskim czasopiśmie artystyczno-kulturalnym Verve, nr 27 (edycja nienumerowana). Stan zachowania: ślady podlepek w górnych narożnikach. Cena wyw.: Chrostowski-Ostoja Stanisław Podwórze, 1933 Drzeworyt; wym.: 222 x 165 mm; sygn. oł. l.d.: St. O.-Chrostowski 1933; sygn. pł. w obrębie kompozycji monogramem SC. Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 55, il. s. 129 Cena wyw.: Corinth Lovis Autoportret, lata 20. Miękki werniks; wym.: 120 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Louis Corinth. Cena wyw.: Dawski Stanisław Akt leżący z cyklu Kobieta, lata 50. Monotypia; wym.: 20,5 x 29 cm; sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: z cyklu Kobieta. Cena wyw.: Engels Robert Le passant [Przechadzka], 1898 Litografia barwna; wym.: 348 x 240 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. p.d. Robert Engels; w p.d. narożniku suchy wytłok - znak wydawcy. Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 11 III Cena wyw.: Fijałkowska Zofia Noc w leśniczówce, 1934 Drzeworyt; wym.: 173 x 254 mm; sygn. oł. p.d.: Zofia Fijałkowska, l.d. data. Cena wyw.: 800 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 35
36 126. Filipkiewicz Stefan Kościół św. Andrzeja, 1926 Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; sygn. pł. p.d.: SF. grafika z teki Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 28. Cena wyw.: 400 poz Gumowski Jan Kanty Widoki Krakowa, 1926 Litografie; wym. pl.: 420 x 280 mm; teka wydana nakładem Muzeum Narodowego w Krakowie; plansze: Barbakan, Brama Floriańska i baszta Pasamoników, Baszta Stolarska, Ulica Floriańska, Szczyt Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, Wnętrze kościoła Mariackiego, Biblioteka Jagiellońska, Katedra na Wawelu, Dziedziniec zamku królewskiego na Wawelu, Fragment krużganku zamku królewskiego na Wawelu, Stara synagoga na Kazimierzu, Widok ogólny Krakowa od południa. Zakład lit. F. Zieliński [Warszawa]. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Hiszpańska-Neumann Maria Nasza ziemia, 1957 Drzeworyt na bibule; wym.: 450 x 245 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; p.d. tytuły (wersja pol. i fr.) i datowanie; odbitka 15/25. Stan zachowania: dobry. Lit.: J. Białostocki, Maria Hiszpańska-Neumann, Warszawa 1963, il. tabl. 22. Cena wyw.: 1000 poz Ibels Henry-Gabriel Pantomima, 1898 Litografia barwna; wym.: 262 x 348 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. l.d. H.G. Ibels; w p.d. narożniku suchy wytłok - znak wydawcy. Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 16 VIII Cena wyw.: Jabłczyński Feliks Villa Borgia, 1910 Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910. Lit.: Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik , Düsseldorf 1998, s. 59, poz. 8. Cena wyw.: 2000 poz Jabłczyński Feliks Warszawa. Placyk Kanonia, 1920 Ceratoryt; wym.: 137 x 173 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d.: Kanonja. Cena wyw.: 800 poz. 133 poz Jakubowski Stanisław Kasztel, lata 20. Akwaforta; wym.: 210 x 173 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d.: kwasoryt. Cena wyw.: Jank Angelo La femme au perroquet [Kobieta z papugą], 1898 Litografia barwna; wym.: 345 x 173 mm (plansza: 410 x 305 mm); sygn. pł. l.d. A. Jank 98; w p.d. narożniku suchy wytłok - znak wydawcy. Grafika dołączona do ukazującego się w Paryżu prestiżowego magazynu L Estampe Moderne, nr z 19 XI Cena wyw.: Jurgielewicz Mieczysław Wnętrze z fortepianem, 1960 Drzeworyt; wym.: 231 x 297 mm; sygn. i. dat. oł. p.d. M. Jurgielewicz 1960; l.d. tytuł. Cena wyw.:
37 poz Kamińska Janina Chrystus Frasobliwy, lata 60. Drzeworyt; wym.: 200 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kamińska, l.d.: Chrystus Frasobliwy oryg. drzeworyt. Cena wyw.: Konieczny Włodzimierz Korowód, 1909 Litografia; wym.: 175 x 412 mm, nie sygn. Grafika z Teka graficzna...1, Kraków Stan zachowania bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz Cena wyw.: Konieczny Włodzimierz Dziewczynka, 1909 Akwaforta; wym.: 178 x 1 15 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z Teka graficzna...nr 1, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz Cena wyw.: Konieczny Włodzimierz Chłopak, 1909 Akwaforta; wym.: 237 x 158 mm; sygn. oł. p.d. monogram. Grafika z Teka graficzna...nr 1, Kraków Stan zachowania. bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz Cena wyw.: 560 poz. 141 poz. 136 poz. 144 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 139. Konieczny Włodzimierz Matka, 1909 Litografia; wym.: 233 x 181 mm, sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z Teka graficzna...nr 1, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, W-wa 1994, poz Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Ogród, 1962 Drzeworyt; wym.: 215 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: Ogród Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska, Warszawa 1999, poz Cena wyw.: Kraupe-Świderska Janina Wróżka, 1947 Akwatinta; wym.: 175 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1947; l.d.: Wróżka. akwatinta. Cena wyw.: 600 poz Kraupe-Świderska Janina Pożegnanie, 1948 Akwatinta; wym.: 133 x 178 mm; sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1948, l.d.: Pożegnanie akwatinta. Cena wyw.: Kraupe-Świderska Janina Kobieta-ptak, 1961 Monotypia, ręcznie kolorowana; wym.: 385 x 620 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe Cena wyw.: Kraupe-Świderska Janina Metamorfozy. Księga przemian I-XVIII, 1997 Cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm; sygn. oł. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tytuł. Odbitki autorskie. Cena wyw.:
38 Aukcja nr 26 poz. 149 poz. 153 poz. 146 poz. 160 poz Kuczyńska-Fessler Ilka Insel Lussin [Wyspa Lussin na Adriatyku], ok Drzeworyt barwny na papierze japońskim; wym.: 290 x 240 mm; sygn. oł. na ppartout p.d.: Ilka Kuczyńska-Fessler, l.d. tytuł. Ładna, japonizująca praca artystki. Lit.: H. Fuchs, Austrian Maler des 19 Jahrhunderts", Wiedeń Cena wyw.: Kulisiewicz Tadeusz Kobieta z różańcem, 1931 Drzeworyt; wym.: 278 x 136 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz. Grafika z teki Szlembark, Warszawa 1931, wydanej przez Instytut Propagandy Sztuki. Zachowane niewielkie marginesy. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Kulisiewicz Tadeusz Dziewczyna w chuście, 1931 Drzeworyt; wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki Szlembark, Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma Arkady, Warszawa. R. 3: 1937, nr 2. Cena wyw.: Kunz Włodzimierz Motyl, 1965 Litografia; wym. komp. (w świetle ppartout): 500 x 645 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Kunz, p.d.: Motyl 65, śr.d.: egz. 8/20. Cena wyw.: Lewicki Leopold Fabryka, lata 30. Akwaforta; wym.: 167 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Fabryka. Na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 25. Cena wyw.: Lewicki Leopold Getto lwowskie, lata 40. Linoryt; wym. komp.: 280 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne znaki własnościowe. Cena wyw.: Maciejewski Zbysław Tajemniczy ogród, lata 80. Monotypia; wym.: 23,5 x 13,7 cm; sygn. oł. p.d.: Zbysław Maciejewski, l.d. Tajemniczy ogród. Na odwrocie rysunek oł. z tym samym motywem co na monotypii. (il. s. 39) Cena wyw.: Marczyński Adam Karmiąca indyki, lata 50. Monotypia; wym.: 515 x 395 mm; sygn. oł. l.d.: Marczyński. Cena wyw.: Marczyński Adam Kwiaty, 1952 Monotypia; sygn. oł. p.d.: A.Marczyński 52, p.d. tytuł; po prawej potwierdzenie autentyczności przez Joannę Marczyńską. Cena wyw.: Marek Józef Śmierć Romea i Julii, 1965 Drzeworyt; wym. komp.: 217 x 533 mm; sygn. oł. p.d.: Marek J. 65, l.d. tytuł; egz. 1/1. Odbitka unikatowa. Cena wyw.: Marek Józef Ptak Grozy, 1966 Drzeworyt; wym. komp.: 435 x 705 mm (plansza: 605 x 772 mm); sygn. oł. p.d.: Marek 66, l.d.: Ptak Grozy ; egz. 6/10. Cena wyw.:
39 poz. 156 poz. 151 poz. 159 d 156. Marek Józef Autoportret, 1967 Drzeworyt; wym. komp.: 710 x 203 mm (plansza: 843 x 267 mm); sygn. oł. p.d.: Marek 67, l.d. Autoportret ; egz. 3/10. Cena wyw.: Mehoffer Józef Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904 Litografia; wym. komp.: 350 x 200 mm, sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit. Katalog wystawy Józefa Mehoffera, Kraków 1964, poz Cena wyw.: Mehoffer Józef Portret O. Joachima Berthier Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918 Akwaforta, sucha igła; wym.: 265 x 208 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków 1964, poz Cena wyw.: Modzelewski Jarosław Ciekawy materiał z przeszłości, 2009 Teka litografii dwubarwnych; wym.: plansz: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki sygn. oł. l.d. Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł pracy, p.d. nr egzemplarza (17 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków Oprawa oryg., suchy wytłok. Cena wyw.: Mondral Karol Zaprzęg prowansalski, 1912, na odwrocie Portret mężczyzny, 1914 Akwaforta; wym. komp.: I: 130 x 200 mm; II: 150 x 100 mm; komp. I: sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral; komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M poz. 157 poz. 165 poz. 159 g Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej , Kraków 2000, il. 148, s (il. s. 38) Cena wyw.: Mrożewski Stefan Kiść bzu, 1941 Drzeworyt na bibule, wym.: 266 x 200 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: StefMrożewski Sudół i w obrębie komp. Sygn. i dat. MS 1941 (monogram wiązany). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: Mrożewski Stefan Piwonie, 1940 Drzeworyt, wym.: 267 x 205 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: St. Mrożewski i w obrębie komp. p.d.: MS. Oraz dedykacja: dla dziadziusia. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: Mrożewski Stefan Róża, 1940 Drzeworyt na bibule, wym.: 266 x 200 mm; sygn. i dat. oł. p.d..: StefMrożewski Sudół 1940 i w obrębie komp. l.g.: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: Mrożewski Stefan Kwiaty jabłoni, 1940 Drzeworyt na bibule, wym.: 260 x 220 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: StefMrożewski Sudół 1940; i w obrębie komp. śr. d.: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: Mrożewski Stefan Lilie, 1942 Drzeworyt na bibule, wym.: 265 x 200 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: StefMrożewski Sudół 1942; w obrębie komp. sygn. i dat.: MS Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cena wyw.: 1200 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 39
40 166. Panek Jerzy Zaczarowana dorożka I, 1959 Drzeworyt; wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 700 x 586 mm); sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1959, egz.: II/V, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: Panek Jerzy Zaczarowana dorożka II, 1959 Drzeworyt; wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 700 x 581 mm); sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1959, egz.: e/a II/V, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: 4000 Aukcja nr Panek Jerzy Autoportret w białym kapeluszu VI, 1960 Drzeworyt, bibuła; wym.: 630 x 482 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1960, e/a; u dołu dedykacja Jurek ten Cię zatrzymał u mnie w Prokocimiu 3 III 61. Jurek. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: Panek Jerzy Panna młoda, 1961 Drzeworyt; wym. komp.: 650 x 490 mm (plansza: 699 x 497 mm); sygn. i dat. oł. p.d.: Panek 1961, egz.: e/a IV/V, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: Panek Jerzy Chorągiew VII, 1962 Drzeworyt; wym. planszy: 595 x 454 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek 1962; śr.d. tytuł, p.d. dedykacja autorska. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: Panek Jerzy Bezpański pies II, 1965 Litografia; wym. planszy: 487 x 633 mm, sygn. i dat. p.d.: Panek Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: Panek Jerzy Der Heilige Georg [Święty Jerzy] I, 1969 Drzeworyt; wym. komp.: 590 x 500 mm (plansza: 830 x 643 mm); sygn. i dat. oł.: Panek 1969, egz.: III/III, l.d. tytuł. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz Cena wyw.: Pankiewicz Józef Ulica w Dinan, Akwaforta, sucha igła, wym.: 179 x 113 mm (pl. 405 x 300 mm); sygn. na pł. l.d.: Józef Pankiewicz, Strasse In Dinan. Orginalradierung; po prawej i niżej opis typograficzny wiedeńskiego wydawnictwa Gesellschaft für vervielfältigende Kunst. Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej , Kraków 2000, s. 139 il Cena wyw.: 1600 poz. 169 poz. 170 poz. 166 poz Pieniążek Józef Teka sandomierska. Kwasoryty, 1926 Teka odbita na prasie autora, Lwów Grafiki: 1. Ogólny widok Sandomierza; akwatinta; wym.: 117 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz Podcienia i ratusz; akwaforta, akwatinta; wym.: 141 x 190 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz Kościół św. Jakuba; akwaforta, akwatinta; wym.: 134 x 97 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. Sandomierz Kapliczka przy kościele Piotra i Pawła; akwa- poz. 172 poz. 168 poz. 173 poz
41 forta, akwatinta; wym.: 122 x 100 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz. 5. Droga do Zawichostu; akwaforta, akwatinta; wym.: 149 x 100 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek 1926, l.d. Sandomierz. 6. Ratusz; akwaforta, akwatinta; wym.: 102 x 101 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz Wisła pod Sandomierze; akwatinta; wym.: 116 x 188 mm; nie sygn. 8. Kapitularz romański w dawnym klasztorze cystersów w Koprzywnicy; akwaforta, akwatinta; wym.: 165 x 153 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Koprzywnica Braki: 1. Brama Opatowska, 2. Zakątek. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Pieniążek Józef Zaułek krzemieniecki, 1927 Akwaforta; wym.: 151 x 123 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Pieniążek Józef Dom zajezdny, 1927 Akwaforta; wym.: 116 x 145 mm; nie sygn. Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Pieniążek Józef Liceum Krzemienieckie, 1927 Akwaforta; wym.: 172 x 116 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Pieniążek Józef Domy przy ulicy Kładkowej, 1927 Akwaforta; wym.: 110 x 155 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Pieniążek Józef Róg ulicy Kładkowej, 1927 Akwaforta; wym.: 175 x 112 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec Grafika z Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Pieńkowski Ignacy Fragment Katedry z Kaplicą Zygmuntowską, po 1926 Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; grafika z teki Kraków. 6 autolitografii, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 28. Cena wyw.: Raczyński Stanisław Na zawodach hippicznych, lata 20. XX w. Akwaforta; wym.: 86 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński. Cena wyw.: Rubczak Jan Brama i ulica Floriańska, 1926 Litografia barwna; wym.: 430 x 350 mm; sygn. pł. p.d.: Rubczak. Plansza z teki Kraków. 6 autolitografii, Kraków Stan bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28. Cena wyw.: 800 poz. 181 poz. 182 poz Rubczak Jan Widok na katedrę wawelską, lata 20. Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: papier zakwaszony, marginesy wokół odbitki z nałożonym autorsko (?) kolorem. Cena wyw.: 1400 Malarstwo, rysunek Grafika dawna Grafika XX wieku Biogramy Indeks 41
42 Aukcja nr 26 poz. 188 poz. 185 poz. 192 poz. 186 poz Saliger Ivo Pierrot i śmierć, ok Akwaforta kolorowana, miękki werniks; wym. komp. 495 x 618 mm (plansza 700 x 805 mm); sygn. oł. p.d.: Ivo Saliger. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Sosny [Krzyż przydrożny], 1913 Akwaforta; wym.: 340 x 440 mm (plansza: 442 x 572 mm); sygn. oł. p.d.: Wł. Skoczylas; na odwrocie ręką artysty: W. Skoczylas / Krzyż przydrożny Akwaforta / Cena 60 kor. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 56, poz. 53. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Madonna z Dzieciątkiem, 1915 Drzeworyt; wym. komp.: 137 x 87 mm (plansza: 281 x 196 mm); nie sygn.; opisy typograficzne: nad komp. W. Skoczylas, pod komp.: Madone (Bois original), l.d. L art et les Artistes. Grafika dołączona do czasopisma L art. et les Artistes, Nouvelle Serie, t. XIX, Paris 1929/1930, nr 104, wklejka przed s. 91. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 38, poz. 17. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Kobieta z jednorogiem [Sztuka], 1919 Drzeworyt; wym. komp.: 275 x 181 mml sygn. oł. p.d.: W.Skoczylas. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 39, poz. 34. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Pegaz [ Jutrzenka mała], 1922 Drzeworyt; wym.: 180 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas; pod kompozycją oł. Pegaz i data Stan zachowania: grafika po konserwacji, usunięte niewielkie rozdarcie. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 39, poz. 38. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Profil Janosika, 1923 Drzeworyt na tincie; wym.: 215 x 215 mm, nie sygn. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 40, poz. 49. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Kościółek w zimie, 1933 Drzeworyt barwny; wym.: 170 x 292 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas [sygn. nieco zatarta]. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s. 46, poz Praca przedstawia kościółek pw. Świętego Krzyża na Obidowej (Chabówka). Cena wyw.: Sobczyk Marek Psycho / Somo / Socjo-Analiza w Krakowie, 2008 Technika pigmentowa na papierze bawełnianym; wyd. Dominik Art. Edition, Kraków Zespół 8 prac; wym.: 800 x 600 mm, sygn.i dat. oł. l.d.: Marek Sobczyk 2008, num.: 19/30: Boris 80; Sprawa Nieznalskiej; The schoolmaster: His body without organs; Cudowna przemiana Martwej żyrafy - Idei w Ideologię (Podwójne trofeum: rogi i różki); Period Ghosts; Trois problemes: L espese, L instinct, l homme; Partnerów łączy otwór; Prasuje Kobro. Teka drewniana, stan bdb. Cena wyw.:
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 21 grafika, rysunek, malarstwo, monotypia
Bardziej szczegółowoMARZENA JAGIEŁŁO. hermeneutyka chleba powszedniego
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE. Nr 31
Salon Antykwaryczny AUKCJE Nr 31 Malarstwo, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika. Kraków, 10 grudnia 2011 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 31 Malarstwo, akwarela, rysunek, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Bardziej szczegółowoBALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA
Bardziej szczegółowoMateriały z zajęć artystycznych dla klas II Klasowy quiz wiedzy o sztuce etap I test wyboru
Materiały z zajęć artystycznych dla klas II Klasowy quiz wiedzy o sztuce etap I test wyboru 1.Jakiego koloru szatę miał na sobie Stefan Batory w obrazie Marcina Kobera pt.,,portret Stefana Batorego? a)
Bardziej szczegółowo1. Techniki graficzne
Bardziej szczegółowoSzlaki handlowe w średniowieczu między Wisłą a Pilicą
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Szlaki handlowe w średniowieczu między Wisłą a Pilicą zestawienie bibliograficzne w wyborze Wybór i opracowanie Marta Boszczyk Kielce 2013 Korekta Bożena Lewandowska
Bardziej szczegółowo1. Pejzaż w malarstwie polskim XIX wieku
Bardziej szczegółowoSALVADOR DALI GRAFIKI WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ
Bardziej szczegółowoWOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ SZKOLNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. rok szkolny 2015/2016
WOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ SZKOLNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH rok szkolny 2015/2016 Pieczątka szkoły Kod ucznia Liczba punktów WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Bardziej szczegółowo7 700 zł 9 000-11 000 7 700
Bardziej szczegółowoŚwiatła Chartes Eustachy Kossakowski, 1983-1989
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE. Nr 35
Salon Antykwaryczny AUKCJE Nr 35 Malarstwo, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne. Kraków, 15 grudnia 2012 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 35 Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18. grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18 grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 24 IV 26 IV 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 26
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 22. malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 22 malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17-21 XI 2009 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 21
Bardziej szczegółowoNa prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa
Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Kraków Kraków położony jest w województwie małopolskim. Był siedzibą królów Polski. To król Kazimierz Odnowiciel przeniósł swoja siedzibę z
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 23. malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 23 malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 7-10 IV 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 10
Bardziej szczegółowoZespół nr 0015 Bożena Utrata
Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Milanówku Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku ul. Spacerowa 4 05-822 Milanówek Zespół nr 0015 Bożena Utrata Udostępnianie zdjęć powyżej rozdzielczości 535px możliwe
Bardziej szczegółowoNajstarsze litograficzne widokówki malborskie. Bernard Jesionowski. Malbork 2008
Najstarsze litograficzne widokówki malborskie Bernard Jesionowski Malbork 2008 Bernard Jesionowski - Najstarsze litograficzne widokówki malborskie Strona 1 W 1869 roku poczta Austrowęgier wydała pierwsze
Bardziej szczegółowoZałącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I
Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I Lp. Zestawienie ilościowe materiałów z grupy I Nr ewid. Konserwacja Skanowanie Rys. planu
Bardziej szczegółowoCZESŁAW MIŁOSZ : życie i twórczość (bibliografia w wyborze)
PUBLICZNA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W KONINIE FILIA W KOLE 62-600 Koło, ul. Toruńska 60 tel. (0-63) 2721261 e-mail kolo@pbpkonin.pl www.pbpkonin.pl CZESŁAW MIŁOSZ : życie i twórczość (bibliografia w wyborze)
Bardziej szczegółowo50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w.
49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. wys. 30 cm. Korpus umieszczony na krzyżu wtórnie. Brak obydwu ramion, uszkodzenia i przetarcia polichromii. Konserwacja pełna w 2007 r. (M. Serafinowicz).
Bardziej szczegółowoMalarstwo / Painting
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 17. WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 1 XII 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 17 grafika, rysunek, malarstwo, wydawnictwa, fotografia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 1 XII 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota,
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 47 AUKCJA. Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków
AUKCJA NR 47 AUKCJA Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 XI-4 XII 2015 Od 1993 NAUTILUS Galeria i Dom Aukcyjny Sp. z
Bardziej szczegółowoBarbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na wystawę ikon autorstwa Barbary Ruchały,
Bardziej szczegółowoOPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016
EP-271-26/15 ZAŁĄCZNIK NR 1 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 I. WYDAWNICTWA
Bardziej szczegółowoKrajobraz przemysłowy Eustachy Kossakowski, lata 50. i 60.
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 40. Malarstwo, rysunek, prace B. Schönborna, fotografia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 40 Malarstwo, rysunek, prace B. Schönborna, fotografia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 8-12 X 2013 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota,
Bardziej szczegółowoRadomsko. Ikonografia w Kościele OO. Franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Ważnym elementem wystroju kościelnego,
Radomsko Ikonografia w Kościele OO. Franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Ważnym elementem wystroju kościelnego, kaplic i ołtarzy są obrazy, figury, freski i witraże świętych Postaci Kościoła.
Bardziej szczegółowoKarol Estreicher twórca Bibliografii polskiej
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej zestawienie bibliograficzne w wyborze Wybór i opracowanie Agnieszka Jasińska Kielce 2008 Wstęp Karol Estreicher
Bardziej szczegółowoPONIEDZIAŁEK r.
PONIEDZIAŁEK 18.02.2019 r. 7.oo + Irena Znajmiecka 18 Msza św. Gregoriańska 7.oo Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże Miłosierdzie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w pewnej intencji
Bardziej szczegółowoO Nikiforze Nikifor Krynicki, właściwie Epifaniusz Drowniak
Nikifor Krynicki O Nikiforze Nikifor Krynicki, właściwie Epifaniusz Drowniak (ur. 21 maja 1895 w Krynicy, zm. 10 października 1968 w Foluszu) polski malarz łemkowskiego pochodzenia, przedstawiciel prymitywizmu.
Bardziej szczegółowoEDUKACJA PLASTYCZNA. Lp. numer karty obszar tytuł karty opis słowa kluczowe edukacja pozycja Uczestnictwo w życiu. Karta pracy do druku
1 KP/1/PLA/1/01 kurturalnym, karta pracy, malarstwo, malarz, Jakich narzędzi sprawdzająca znajomość artysta, sztaluga, farba, płótno, używa malarz? wybranych dziedziń i narzędzi pracy malarza. paleta,
Bardziej szczegółowoPIETY 1 (cz.2) Lp. Lokalizacja forma artystyczna - uwagi - nr zdjęcia - data. 1/102,a,b Piekoszów, Kalwaria przy Sankt. MB, fg, P ,5,9-16.IX.
PIETY 1 (cz.2) Lp. Lokalizacja forma artystyczna - uwagi - nr zdjęcia - data 1/102,a,b Piekoszów, Kalwaria przy Sankt. MB, fg, P1700994,5,9-16.IX. 11 1/103,a,b Piotrków Kujawski, KPM, ko w. Jakuba, fg,
Bardziej szczegółowoDziałalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014
2003-2014 Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014 67 wystaw sztuki współczesnej Roman Opałka, David Lynch, Zbigniew Libera, Krzysztof Wodiczko, Wojciech Fangor, Jarosław Kozłowski, Zofia Kulik,
Bardziej szczegółowoGRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
Bardziej szczegółowo1. Agata Nowosielska MATKA, 2014 rok. 61 x 46 cm sygnowany na odwrocie.
aukcja 1. Agata Nowosielska MATKA, 2014 rok 61 x 46 cm sygnowany na odwrocie. 2. Tomasz Kopcewicz z serii "po drodze", 2011r 50 x 46cm sygnatura na odwrocie: Kopcewicz 29.10.011. 3. Honorata Martin, 2008
Bardziej szczegółowoWOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ REJONOWY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. rok szkolny 2016/2017
WOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ REJONOWY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH rok szkolny 2016/2017 Pieczątka szkoły Kod ucznia Liczba punktów WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Bardziej szczegółowoALFRED WIERUSZ KOWALSKI w 165. rocznicę urodzin
1 BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH ALFRED WIERUSZ KOWALSKI w 165. rocznicę urodzin (zestawienie bibliograficzne w wyborze) Suwałki, 2014 2 I. WYDAWNICTWA ZWARTE A. Wierusz-Kowalski
Bardziej szczegółowo1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.
1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE. 1. 15.03.1998 CHEŁM 1 rys. herb papieski, herb Chełma i tekst : WYSTAWA XX LAT PONTYFIKATU 2. 30.05.1998 GNIEZNO 1 rys. Ojciec Święty z krzyżem pasterskim w towarzystwie
Bardziej szczegółowoJózef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość
PUBLICZNA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W KONINIE FILIA W KOLE 62-600 Koło, ul. Toruńska 60 tel. (0-63) 2721261 e-mail kolo@pbpkonin.pl www.pbpkonin.pl Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość (bibliografia
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE
Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 12 malarstwo, grafika, plakat Wystawa przedaukcyjna 16. 4. - 22. 04. 2005 Salon Antykwaryczny Nautilus ul. Św. Tomasza 8, Kraków Aukcja Sobota, 23. 04. 2005,
Bardziej szczegółowoXXIII Aukcja Dzie³ Sztuki