Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 22. malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 22 malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA XI 2009 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 21 XI 2009, godzina Galeria ZPAP Pryzmat, ul. Łobzowska 3, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski WSPÓŁPRACA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2009 Na okładce: Str. 1 Feliks Jabłczyński, Villa Borgia, 1910 (fragment), poz. 188 Str. 2 Stanisław Wyspiański, Głowa Apollina, 1904, poz. 367

3 poz. 291 Zawartość katalogu: I. II. III. IV. V. VI. Malarstwo poz Prace Juliusza Kossaka poz Rysunek poz Grafika dawna poz Grafika XX wieku poz Wydawnictwa artystyczne poz Biogramy s. 78 Indeks s. 90 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej

4 Malarstwo poz. 1 Gorczyński Adam 4 1. Widok na Tatry i Nowy Targ, lata Olej/płótno; wym.: 74 x 112 cm; nie sygn.; obraz po konserwacji. Nieznany dotąd, pierwszy obraz olejny przedstawiający Nowy Targ na tle panoramy Tatr, który był pierwowzorem dla litografii K. Auera zamieszczonej w albumie Galicja w obrazach (Lwów ) bądź powstał nieco później w oparciu o tę grafikę. Widok ukazuje Nowy Targ od północy, z fragmentem Kotliny Nowotarskiej, Magury Spiskiej oraz rozległym masywem Tatr od Jatek i Bujaczego Wierchu na wschodzie, poprzez najwyższe szczyty Łomnicy i Lodowego Szczytu, aż po Szeroką Jaworzyńską na zachodzie. Jest to bodaj najrozleglejsza i największa panorama Tatr, namalowana przez polskiego malarza przed 1870 rokiem, przedstawiony fragment Tatr Bielskich jest jednym z pierwszych w polskim malarstwie sztalugowym. W przedstawieniu Nowego Targu dominuje sylwetka barokowego kościoła św. Katarzyny oraz dworu starościńskiego. Dwór ten, przebudowany po pożarze w 1784 r., a dziś już nieistniejący, posiada bardzo skromną ikonografię, jego widok na obrazie Gorczyńskiego jest jedynym całościowym oraz jedynym olejnym przedstawieniem tego zabytku (powtórzonym na litografii Auera). Obraz Gorczyńskiego należy do najciekawszych prac olejnych o tematyce tatrzańskiej i podhalańskiej z pionierskiego okresu sprzed 1870 roku, lecz znacznie przewyższa rozmiarami typowe, malowane wówczas pejzaże. Dzieło wypełnia wszelkie kryteria malarstwa krajobrazowego biedermeieru: malowniczość motywu, dekoracyjność oraz nastrojowość podkreśloną stonowaną kolorystyką. Obraz jest pracą o wybitnej wartości dla całej wczesnej ikonografii Podhala, a także pierwszym tak dużym, efektownym i dekoracyjnym widokiem Nowego Targu. Dołączono opis-ekspertyzę Grzegorza Niewiadomego. cena wyw.:

5 poz. 2 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Kossak Wojciech 2. Ułan z koniem, 1931 Olej, płyta; wym.: 48,3 x 63 cm; sygn.i dat. p.d.: Wojciech Kossak Na odwrocie potwierdzenie własnoręczności pracy, podpis W. Kossaka i herbowa pieczęć lakowa artysty. cena wyw.:

6 Aukcja nr 22 poz. 3 Makowski Tadeusz 6 3. Doniczki z kwiatami, ok Olej, płótno; wym.: 16 x 27 cm; sygn. l.d.: T / Makowski; na odwrocie: Tadé Makowski / Pots de fleurs / Paris. Do obrazu dołączona ekspertyza. cena wyw.:

7 poz. 4 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 5 Hrynkowski Jan 4. Martwa natura z kawonem, lata 60. Olej, tektura; wym.: 31 x 39 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski. cena wyw.: 5000 Hrynkowski Jan 5. Zaplecze cyrku, lata 60. Olej, tektura; wym.: 31,5 x 42 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski. cena wyw.:

8 Aukcja nr 22 poz. 6 Weiss Wojciech 6. Czerwone georginie, 1926 Olej, płótno naklejone na dyktę; wym.: 68 x 57 cm; sygn. l.d. monogram wiązany WW. Kompozycja pojawiła się także w słynnym Autoportrecie w słomkowym kapeluszu, namalowanym przez W. Weissa w Kalwarii Zebrzydowskiej w tym samym roku. Lit.: Katalog wystawy malarstwa Wojciecha Weissa. Rozkosz malowania, Kraków 2009, il. cena wyw.: poz. 7 Wygrzywalski Feliks Michał 8 7. Modlitwa wieczorna, lata 30. Olej, sklejka; wym.: 36,9 x 52 cm; tytułowany i sygn. p.d.: F.M.Wygrzywalski. Obraz z popularnego cyklu inspirowanego duchowością Orientu. cena wyw.: 8000

9 poz. 8 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Sichulski Kazimierz 8. Hucułka z barankiem, 1931 Olej, płótno; wym.: 103 x 92,5 cm; sygn.i dat. p.d.: Sichulski. Kraków cena wyw.:

10 Aukcja nr 22 poz. 9 Broll Urszula Alikwoty 8, 1962 Olej, płótno naklejone na płytę pilśniową; wym.: 110 x 75 cm; sygn. i opisane na odwrocie. cena wyw.:

11 poz. 10 Taranczewski Wacław 10. Martwa natura z żelazkiem i wentylatorem, 1967 Olej, płótno; wym.: 33 x 73 cm; sygn. p.d.: T. Oprawa autorska. cena wyw.: Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 11 Rudowicz Teresa 11. Kompozycja. Informel, 1958 Olej, papier, płótno; wym.: 49,5 x 64 cm; sygn. i datowany na odwrocie. cena wyw.:

12 Aukcja nr 22 poz. 12 Stanek Zdzisław 12. Światłoformy, 1959 Olej, płótno; wym.: 56 x 45 cm; sygn. na odwrocie: Z. Stanek cena wyw.: 6200 poz. 13 Broll Urszula Kompozycja AB15, 1955 Olej, karton; wym.: 24 x 29,5 cm; opisany i sygnowany na odwrocie; tamże szkic do portretu kobiety. cena wyw.: 1100

13 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 14 Gierowski Stefan 14. DXXXVI, 1984 Olej na płótnie; wym.: 100 x 70 cm; na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Stan zachowania: bardzo dobry; praca oprawiona. cena wyw.:

14 Aukcja nr 22 Karpowicz Sławomir poz Martwa natura z puzonem, 1999 Olej, płótno; wym.: 75 x 160 cm, sygn.i dat. p.d.: S.K cena wyw.: poz. 16 Wałach Stanisław Noc u astronomów. Zwierzyniec, 1969 Technika własna, olej, tektura, collage; wym.: 60 x 108 cm; sygn. i tytułowany p.d.: St. Wałach; sygn. i datowany na odwrocie. cena wyw.: 4800

15 Panek Jerzy 17. Z serii Listy gończe, 1972 Olej, tektura; wym.: 19,5 x 19,3 cm; na odwrocie sygnatura artysty: Panek Wiosna cena wyw.: 8000 Panek Jerzy 18. Z serii Listy gończe, 1972 Olej, tektura; wym.: 18,5 x 18 cm; na odwrocie sygnatura artysty: Panek Wiosna cena wyw.: 8000 Panek Jerzy 19. Z serii Listy gończe, 1972 Olej, tektura; wym.: 20,5 x 16,7 cm; na odwrocie sygnatura artysty: Panek Wiosna Szkic do Listów Gończych. cena wyw.: 8000 poz. 17 poz. 18 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

16 Aukcja nr 22 poz. 20 Tchórzewski Jerzy Wielkie łowy. Grande chasse, 1976 Akryl, płótno; wym.: 90 x 70 cm; sygn. i dat. śr. d.: J. Tchórzewski 76, na odwrocie dedykacja: A Jean Morand en signe d amitie Jerzy Tchórzewski. cena wyw.:

17 poz. 21 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Wałach Stanisław 21. Lake Michigan, 1974 Olej, płótno; wym. 126 x 176 cm, śr. d. St. Wałach 74, sygn. i dat. na odwrocie. Od połowy lat 70. artysta rozpoczął swój epizod związany z Ameryką, gdzie wystawiał w The Sun Sign Gallery i gdzie jego sztuka (podobnie jak we Francji) spotkała się z dużym zainteresowaniem. cena wyw.:

18 Aukcja nr 22 Orbitowski Janusz 22. Kompozycja 9/03, Technika własna (relief); wym. 50 x 40 cm; sygn. na odwrocie cena wyw.: 4000 poz. 22 poz. 23 poz Gierowski Stefan 23. Kompozycja, 1975 Tusz, gwasz, papier, aluminium; wym. komp.: 19 x 19,5 cm; sygn. p.d.: S Gierowski. cena wyw.: 3000 Gierowski Stefan 24. Kompozycja, 1975 Akwarela, papier, aluminium; wym. komp.: 19,5 x 19,5 cm; sygn. p.d.: Gierowski. cena wyw.: 3000

19 poz. 25 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Kraupe-Świderska Janina 25. Jesień w górach, 1989 Olej, płótno; wym.: 100 x 86 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe. cena wyw.:

20 Aukcja nr 22 poz. 26 Skarżyński Jerzy 26. Kompozycja erotyk I, 1969 Technika mieszana; wym. (w świetle passe-partout): 49,5 x 34,1 cm; sygn. i datowany na odwrocie: J. Skarżyński / 69; pieczęć urzędu konserwatorskiego. cena wyw.: 5000 poz. 27 Sroka Jacek Kobieta, lata 80. Olej, tektura; wym.: 19,5 x 15 cm, sygn. l.d.: SROKA. cena wyw.: 1300

21 poz. 29 poz. 28 Skarżyński Jerzy 28. Kompozycja erotyk II, 1969 Technika mieszana; wym. (w świetle passe-partout): 33,4 x 49,1 cm; sygn. góra: J. Skarżyński 69; sygn. i datowany na odwrocie: J. Skarżyński / 69; pieczęć urzędu konserwatorskiego. cena wyw.: 5000 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Sroka Jacek 29. Człowiek w masce, 1986 Olej, płótno; wym.: 35 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: Sroka 86. cena wyw.:

22 Aukcja nr 22 poz. 30 Tchórzewski Jerzy Krajobraz, 1991 Akryl, tektura; wym.: 71 x 99 cm; sygn. i datowany p.d.: J. Tchórzewski 91. cena wyw.:

23 poz. 32 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 31 Kruczek Marian 31. Kompozycja XXV, 1963 Relief cementowy, technika własna; wym.: 41 x 15,5 cm; sygn. wypukłym reliefem w górnej części kompozycji Andrzejowi KM i oraz KM, na odwrocie wyryty tytuł i datowanie. cena wyw.: 2000 Wałach Stanisław 32. Autoportret, 1978 Olej, karton; wym. 85 x 65 cm; sygn. i datowany na odwrocie. cena wyw.:

24 Aukcja nr 22 poz. 33 poz. 34 Kantor Tadeusz 33. Dimension originelle, lata 70. Technika mieszana, tempera, tusz; wym.: 42 x 56 cm; sygn. p.d.: TKant w obrębie pieczątki własnej artysty. cena wyw.: 8000 Sawicka Jadwiga Fotografias, 1995 Akryl, karton; wym.: 83 x 58 cm. cena wyw.: 4000

25 poz. 35 Potworowski Piotr 35. Kompozycja. Scenografia do Wesela, Akwarela, papier; wym.: 21 x 32 cm; nie sygn. cena wyw.: 3000 poz. 36 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Stern Jonasz 36. Kompozycja, 1950 Akwarela; wym.: 29,3 x 20,5 cm, sygn. długopisem. p.d.: Stern i l.d. oł.: Stern 950. cena wyw.:

26 Aukcja nr 22 poz. 37 poz. 38 Cebula Zbigniew 37. Z labiryntu w labirynt Lustro, Olej, płótno; wym.: 150 x 160 cm; sygn. i opisany na odwrocie. Lit.: Katalog Zbigniew Cebula. Opowieści, Kraków cena wyw.: 8000 Ważydrąg Zbigniew Kompozycja. Znaki, 1979 Technika własna; wym.: 53,5 x 41,5 cm; sygn. i datowany na odwrocie. cena wyw.: 1950

27 poz. 39 poz. 40 Kozera Elżbieta 39. Parada, 2008 Tempera, płótno; wym.: 70 x 100 cm; sygn., tytułowane i datowane na odwrocie. cena wyw.: 2500 Kozera Elżbieta 40. Grodziec, 2008 Tempera, płótno; wym.: 70 x 100 cm; sygn., tytułowane i datowane na odwrocie. cena wyw.: 2500 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 27

28 Aukcja nr 22 poz. 41 Marczyński Adam poz Kompozycja abstrakcyjna, lata 60. Gwasz, tektura; wym.: 42 x 19 cm; sygn. p.d.: Marczyński; na odwrocie potwierdzenie pochodzenia pracy ze zbiorów rodziny artysty. cena wyw.: 6600 poz. 42 Broll Urszula Terrier, lata 50. Olej, karton; wym.: 19,5 x 33 cm; nie sygn. cena wyw.: 1100

29 poz. 43 Malina Marian 43. Zespół pięciu prac, Gwasz, tusz, papier; wym. śr. 30 x 40 cm; kompozycje: 1. Kompozycja, gwasz, papier; wym.: 25,7 x 37,2 cm; sygn. i dat. l.g.: M. Malina Kompozycja, 1958; gwasz, papier; wym.: 35,2 x 42,7 cm; sygn. i dat. p.d.: M. Malina 58 r. 3. Trzy postaci i pies, 1963; technika własna; wym.: 28,9 x 42 cm; sygn. i dat. M. Malina Kompozycja, 1960; gwasz, papier; wym.: 50,2 x 30,6 cm; sygn. i dat. p.d.: MM 60 r. 5. Kompozycja, szkic, formy, 1959; gwasz, papier; wym.: 41,8 x 58 cm; sygn. i dat. p.d.: M. Malina 1959 r., l.d. tytuł. cena wyw.: 2000 poz. 43 poz. 43 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 44 Potworowski Piotr 44. Pejzaż, 1959 Olej, płótno; wym.: 20,5 x 65,5 cm; nie sygn. cena wyw.:

30 Aukcja nr 22 poz. 45 Waniek Eugeniusz 45. Kraków. Zakole Wisły, lata 60. Akwarela; wym. 18 x 26,3 cm, sygn. p.d.: E. Waniek. cena wyw.: 1200 poz. 46 Rapacki Józef Księga pamiątkowa Henrykowi Bałałukiewiczowi dla uczczenia 50-letniej pracy na polu nauczania, 1903 Księga oprawiona w skórę z metalowymi aplikacjami; wym.: 42 x 32,5 cm; wewnątrz m.in. 2 akwarele Józefa Rapackiego, każda plansza wym.: 37,3x 25,4 cm; sygn. p.d.: Józef Rapacki 1903 oraz d.: Józef Rapacki, 33 karty. Album przygotowano dla uczczenia wieloletniego pedagoga szkół warszawskich. Karty z licznymi autografami oraz dedykacjami wychowanków i kolegów. cena wyw.:

31 Prace Juliusza Kossaka Kossak Juliusz 47. Szkic do Przeprawy towarzysza pancernego przez Dniestr, 1856 Akwarela; wym.: 43 x 74 cm; sygn. l.d.: J. Kossak. Szkic do obrazu znajdującego się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, kat. i il. poz cena wyw.: Stado Przebysława Śreniawity ( Białonóżka ), 1873 Ołówek, papier; wym.: 42,5 x 80 cm, nie sygn. Ubytek lewego dolnego narożnika; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Szkic do akwareli prezentowanej na wystawie w Wiedniu. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, s. 57, fig. 61 (w wersji W. Kossaka). cena wyw.: 4000 poz. 57 poz. 47 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 49. Odsiecz Smoleńska, 1874 Ołówek, papier; wym. 39,3 x 73 cm, sygn. p.d.: Kossak; uszkodzony prawy margines, zachowana kalka ochronna. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 430 (akwarela w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie). cena wyw.: Luzak pancernych, Ołówek, papier; wym.: 35 x 48,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, jako szkic do poz. 463 (Luzak pancernych na tle bitwy, 1880, akwarela, PAN Kraków) i poz. 403 (Pan Pasek w bitwie, 1877) cena wyw.: 3000 poz

32 Aukcja nr 22 poz Kossak Juliusz cd. 51. Mohort orze ziemię, w którą wbita jest szabla, z cyklu Mohort W. Pola, 1882 Ołówek, papier, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, z cyklu Mohort W. Pola (fragment kompozycji), 1882 Ołówek, papier; wym.: 45 x 63 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: Seweryn Fredro rozbija pułk huzarów pruskich pod Peterswaldem, 1883 Ołówek, papier; wym.: 34 x 48 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: Książę Jeremi Wiśniowiecki na mogile, 1885 Ołówek, papier; wym.: 36 x 50,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 550 (w wersji sepia / piórko, reprodukcja z albumu Ogniem i mieczem ). cena wyw.: Kmicicowa kompania, 1885 Ołówek, papier; wym.: 45,5 x 49,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 561 (akwarela, klisza w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie). cena wyw.: Ostatnie chwile Stefana Czarnieckiego, 1885 Ołówek, papier; wym.: 31,5 x 42,3 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 527 (akwarela). cena wyw.: Farys na pędzącym koniu, 1887 Ołówek, sepia; wym.: 65 x 80 cm, sygn. p.d.: Kossak. Zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: Farys na pędzącym koniu, 1887 Ołówek, papier; wym.: 42,9 x 53 cm, nie sygn.; w prawej górnej częśći: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz pieczęć lakowa. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 419 (akwarela). cena wyw.: 6000

33 poz. 60 poz. 50 poz. 53 poz. 56 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 33

34 Aukcja nr 22 poz Kossak Juliusz cd. 59. Pochód Tatarów przez step, 1887 Ołówek, papier; wym.: 40 x 63 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, 1988, poz cena wyw.: Mamy racławickie kosy, z cyklu Pieśń Legionów, 1893 Ołówek, papier; wym.: 43,4 x 36,3 cm, nie sygn.; w dolnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz pieczęć lakowa; zagniecenia papieru, naddarcia. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, il. 676 (MN Wrocław, w wersji: akwarela, sepia, piórko). cena wyw.: Wesele krakowskie, 1895 Ołówek, papier; wym.: 44 x 62 cm; pd. obca sygnatura; 10-centrymetrowe naddarcie prawego marginesu. cena wyw.: Major Jan Gołkowski gromi Kozaków Dońskich, 1898 Ołówek, papier; wym.: 37,5 x 52,2 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 704; Jedna z ostatnich prac artysty. cena wyw.: Targ na konie pod Wawelem Ołówek, papier; wym.: 50 x 67,5 cm, sygn. l.d.: J. Kossak; w p.d. obca sygnatura; uszkodzenia marginesów. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: Złożenie zdobycznych sztandarów przed Napoleonem Ołówek, papier; wym.: 49 x 83,5 cm; nie sygn.; w dolnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz ślad pieczęci lakowej. Papier naklejony na karton, ubytek prawego górnego narożnika, ślady naddarcia i zaplamienia papieru. cena wyw.: Wizyta w stadninie Ołówek, papier; wym.: 22 x 35 cm, sygn. p.d.: Juliusz Kossak; w lewej dolnej częśći: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz ślad pieczęci lakowej. cena wyw.: Bitwa z Tatarami Ołówek, papier; wym.: 39,5 x 59 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę, zachowana kalka ochronna. cena wyw.: 3500

35 Rysunek Dobkowski Jan 67. Ten mały świat, 1972 Ołówek/papier; wym.: 50 x 71,9 cm, sygn., dat i tyt. p.d.: Dobkowski cena wyw.: 1200 Laveaux Ludwik de 68. Malarz z pędzlem i paletą (Autoportret, studium), 1917 Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 8,3 cm; na odwrocie: potwierdzenie autorstwa z 1917, naklejka Salonu Sprzedaży przy TPSP w Krakowie. cena wyw.: 6000 Makowski Zbigniew 69. Pejzaż surrealistyczny, 1968 Tusz, papier; wym.: 15 x 19,2 cm, sygn. p.b.: Zbigniew Makowski XI , na odwrocie dedykacja autorska. cena wyw.: 1200 Mehoffer Józef poz. 67 poz Aula Regia. Pałac w Czarkowych, 1924 Ołówek, papier; wym.: 19 x 24 cm; sygn. oł. p.d.: Mehoffer 6/X 924. cena wyw.: 2000 poz. 69 poz. 68 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 35

36 Aukcja nr 22 poz. 72 poz. 73 Mehoffer Józef poz. 71 poz Szlachcic (X. Pusłowski), lata 20. Ołówek, papier; wym. komp.: 27 x 18 cm; planszy: 38 x 31 cm; nie sygn., rysunek z cyklu Czarkowy 1914 Moskwa cena wyw.: Tryptyk martyrologiczny, lata 20. Ołówek, papier; wym.: 21 x 34 cm; rysunek z cyklu Czarkowy 1914 Moskwa cena wyw.: 4000 Menkes Zygmunt 73. Kobieta z kwiatem, lata 30. Ołówek, tusz, papier; wym.: 31,8 x 24 cm, sygn. oł. p.d.: Menkes. cena wyw.: 1200 poz. 75

37 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 79 poz. 76 poz. 78 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks Mikulski Kazimierz poz Dwa akty kobiece, 1995 Tusz, papier; wym.: 29 x 23 cm, sygn. p.d.: K. Mikulski. cena wyw.: Dziewczyna z kotem, 1974 Tusz, papier; wym.: 24,6 x 20,9 cm, sygn. p.d.: K Mikulski 74. cena wyw.: Kobieta z kogutem i wężem, 1977 Tusz, papier; wym. w obrębie pp.: 23,3 x 34,7 cm, sygn. l.d.: K Mikulski 77. cena wyw.: Kobieta-ptak, 1996 Tusz, papier; wym.: 29 x 23 cm, sygn. p.d.: K. Mikulski 96. cena wyw.: 2500 Mondral Karol 78. Bajka, 1909 Tusz, papier; wym. w obrębie pp.: 14 x 22 cm, sygn. i dat. l.g.: K. Mondral cena wyw.:

38 Aukcja nr 22 poz. 80 Skarżyński Jerzy 79. V egzamin, lata 80. Tusz, papier; wym. 23 x15 cm, sygn. p.d.: J. S. cena wyw.: Cykl Siedem grzechów głównych, Łakomstwo - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Pożądliwość, tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Skąpstwo, tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 85; Lenistwo, tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Pycha, tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Zawiść, tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Gniew, tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86. Rysunki wykorzystano jako ilustracje do książki T. Kwiatkowskiego, Siedem zacnych grzechów, Kraków cena wyw.:

39 poz. 80 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 39

40 poz. 81 Aukcja nr 22 poz. 83 poz Uniechowski Antoni 81. Karnawał w Rzymie, 2. połowa lat 50. Tusz lawowany na papierze; wym.: 29,5 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. Ilustracja do: A. Dumas, Hrabia Monte Christo, Warszawa 1956, t. I. cena wyw.: Zaloty, przełom lat 50. i 60. Tusz, akwarela, papier; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. tusz p.d.: AU. cena wyw.: 2000 poz Trzej Królowie, lata 50. XX w. Tusz, papier; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. cena wyw.: Dama i dziewka, lata 50. XX w. Tusz, papier; wym.: 21 x 30 cm; sygn. tusz p.d.: AU. cena wyw.: 1200

41 Waniek Eugeniusz 85. Bydgoszcz, lata 60. Tusz, kredka, papier; wym.: 41,8 x 29 cm; nie sygn., tyt. w obrębie komp. cena wyw.: Kraków. Ulica Szpitalna, lata 60. Tusz, ołówek, papier; wym.: 32,6 x 17,6 cm, sygn. l.d.: e.w. i tyt. w obrębie komp.: Kraków. cena wyw.: Paris. Place de la Concorde, lata 60. Tusz, papier; wym.: 42,1 x 28,7 cm, sygn. w obrębie komp. e. Waniek i tyt. p.d. oraz na odwrocie. cena wyw.: W atelier, lata 60. Ołówek, papier; wym.: 26,5 x 12,9 cm, sygn. l.d.: ew. cena wyw.: 800 poz. 85 poz. 87 poz. 88 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 41

42 Aukcja nr 22 poz. 86 poz. 90 poz Wyspiański Stanisław 89. Rycerz [Studium zbroi do Zawiszy Czarnego?], przed 1902 Rysunek, papier; wym.: 38,5 x 23,5 cm; sygn. oł. p.d. monogram wiązany SW. Rysunek z cyklu wawelianów, studiów, których celem były projekty witraży do katedry wawelskiej (wykonał je w latach ). Projektując wraz z Władysławem Ekielskim przebudowę wawelskiego wzgórza, nadał siedzibie polskich królów rangę narodowego Akropolu skupiającego najważniejsze dla życia społecznego instytucje. Rozwinął tym samym symbolikę projektowanych do katedry witraży, mających stworzyć wielką galerię historycznych i legendarnych postaci, władców, świętych i wizjonerów, którzy odcisnęli piętno na losach narodu. Kazimierz Wielki, św. Stanisław, Henryk Pobożny oraz Wanda to pierwsze ogniwa tej serii, która miała objąć także wizerunki Zygmunta Starego, Zygmunta Augusta, błogosławionej Kingi, Zawiszy Czarnego, Jagiełły i Jadwigi, Piasta z synem, Kazimierza Jagiellończyka, Władysława Łokietka i Wernyhory. Projekty Wyspiańskiego, ukazujące widma królów i świętych, nie zostały jednak zaakceptowane przez kościelnych hierarchów. cena wyw.: 6000 Zieliński Roman 90. Narodziny, 1984 Tusz, papier; wym.: 63,8 x 49,7 cm; sygn. i datowany p.bok: R. Zieliński cena wyw.: 1600

43 Caracciolo L. (XIX w.) 91. Nell Citta di Pesto, początek XIX w. Akwaforta; wym.: 274 x 471 mm, sygn. l.d.: L. Caracciolo pinx. & sculp. Lit.: Benezit, t. II, s cena wyw.: 1600 Collaert Adriaen 92. Chrystus przed Poncjuszem Piłatem, 1587 Miedzioryt; wym.: 194 x 264 mm (odcisk pł.), 236 x 284 (plansza); sygn. c.d. kompozycji: Ioannes Stradanus inventor. Phls Galle exud. Adria. Coll. sculp. Pod kompozycją: l.d. 12. i centralnie tekst łac. W dolnej części ark. pod odciskiem płyty ręcznie piórem tekst francuski (XVII/XVIII w.). Plansza z cyklu miedziorytów Passio, Mors, et Resurrectio Dn. Nostri Iesu Christ (37 plansz łącznie z kartą tytułową i dedykacyjną), głównie autorstwa A. Collaerta (The New Hollstein , 351), ponadto J.B. Collaerta i P. Galle ( ). Lit.: The New Hollstein, The Collaert Dynasty ; Wurzbach A., Niederländisches Künstler-Lexikon. cena wyw.: 500 Crespi Giuseppe, Leonardis Giacomo 93. Della raccolta del residente Brittanico in Venezia, 1762 Miedzioryt; wym. komp.: 319 x 468 mm, planszy: 370 x 525 mm, sygn. l.d.: Giuseppe Crespi inv. e depin., p.d.: Giac. Leonardis del. escolp cena wyw.: 2400 Harris John III 94. Hyde Park Corner, 1838 Akwatinta barwna; wym.: 332 x 506 mm (kompozycja); 368 x 506 (z napisami); 416 x 584 (plansza); A. nad kompozycją: SCENES ON THE ROAD OR A TRIP TO EPSOM AND BACK. B. pod kompozycją: Painted by Jas. Pollard / London Published May 30th. 1838, by Ackermann & C. 96, Strand / pd. Engraved by J. Harris. Jedna z czterech plansz cyklu: Scenes on the Road or a Trip to Epsom and Back wg James a Pollarda ( ). Grafika po konserwacji. Lit.: I. Mackenzie, British Prints, cena wyw.: 1000 Kisling Jan Gottlieb 95. Portret Marii Luizy, pocz. XIX w. Miedzioryt punktowy; wym. komp.: 370 x 240 mm, planszy: 450 x 360 mm; w p.g. narożniku ręką J.I. Kraszewskiego: Sztych wileński G. Kislinga. w p.d. narożniku ręką K.W. Kielisińskiego: G. Kisling rytownik, Uniw. Wileń. r. 1817, oraz u góry zapis ręką J.I. Kraszewskiego od którego ją mam. Stan zachowania: bdb. Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s cena wyw.: 1200 Kronbach Emanuel von 96. [Marcinkowice] Ansicht des Herrenhauses und Dorfes in Marcinkowice sandecer Kreises in Galicien, 1823 Litografia barwna; wym.: 225 x 425 mm (plansza 310 x 470 mm); sygn. pł.: gezeichnet nach der Natur und litographir von Kronbach. Grafika z albumu Darstellungen aus den Konigreiche Galizien insbesondere der Karpathen in Sandezer Kreise, Wien cena wyw.: 1500 poz. 91 poz. 96 poz. 95 Grafika dawna Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 43

44 Aukcja nr 22 Kronbach Emanuel von 97. [Tęgoborze] Ansicht des des schlosses Tengoborze sandecer Kreises in Galizien, 1823 Litografia barwna; wym.: 225 x 425 mm (plansza 310 x 480 mm); sygn. pł.: gezeichnet nach der Natur und litographir von Kronbach. Grafika z albumu Darstellungen aus den Konigreiche Galizien insbesondere der Karpathen in Sandezer Kreise, Wien cena wyw.: 1500 Lange Antoni poz Widoki zamku Czorsztyna w Galicji w Cyrkule Sandeckim i Zamku Niedzica w Węgrach, 1823 Litografia; wym. planszy: 370 x 460 mm, sygn.: rysował Ant. Lange; z Lith. Pillera we Lwowie. Grafika z: Zbiór najpiękniejszych okolic w Galicji, Lwów 1823; Lit.: M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 Le Mire Noël 99. Kołacz królewski (Alegoria rozbioru Polski), 1773 Akwaforta, miedzioryt wg Jean-Michel Moreau le Jeune ( ); wym. komp.: 224 x 162 mm, planszy: 291 x 200 mm, sygn. anagramem l. d.: Erimeln Sculp.; grafika po konserwacji. Rycina ta zyskała ogromną popularność już w roku swego powstania. W kilku państwach został wydany zakaz jej rozpowszechniania. Lit.: H. Widacka, Ogród miłości i 99 innych rycin, Warszawa 1996, s cena wyw.: 1200 Lauvergne Berthelemy de 100. Wnętrze kopalni w Wieliczce. Podziemne jezioro, 1840 Litografia tonowana; wym. pl.: 360 x 550 mm. cena wyw.: Wnętrze kopalni w Wieliczce. Komora, 1840 Litografia tonowana; wym. pl.: 360 x 550 mm. cena wyw.: 600 Leonardi Giacomo poz Europa według S. Conca, 1766 Akwaforta; wym.: 356 x 440 mm (odbitka obcięta), sygn.: Sebast. Conca.dessin; Giac. Leonardis del, e inc. in Ven. 1766; stan zachowania: odbitka obcięta bez szkody dla kompozycji; niewielki ubytek w lewym dolnym narożniku. cena wyw.: poz. 98 Loeillot Wilhelm 103. Warszawa. Łazienki, 1869 Litografia tonowana; wym. planszy: 265 x 355 mm, sygn.: Lith. Anst. v. W. Loeillot; Grafika z: Architekton. Skizzenbuch, 1869, Heft 1, Blatt 4. cena wyw.: 500 Lütke Ludwig Eduard 104. Cieplice. Promenada, ok Litografia; wym. planszy: 270 x 348 mm, sygn.: N. d. Natur u.a. Stein. gez. v. Lütke; Verlag u. Eigenthum v. E.M. Schroeder in Berlin ; Königl. Lith. Just. zu Berlin; sucha

45 poz. 105 poz. 106 pieczęć wydawcy pomiędzy napisami tytułowymi. Grafika z albumu: Das Riesengebirge, Berlin, ok cena wyw.: 300 Orłowski Aleksander 105. Bitwa Gruzinów z góralami, 1826 Litografia; wym. 500 x 745 mm (plansza: 560 x 770 mm); sygn. pł. p.d.: A. Orłowski. St. Petersbourg Stan zachowania: grafika po konserwacji; poprawiona sygnatura; lekkie pęknięcie po lewej stronie. Lit.: Katalog wystawy: Aleksander Orłowski, Warszawa 1958, poz. 87. cena wyw.: 7000 Płoński Michał 106. Koszykarz, 1805 Akwaforta; wym.: 298 x 228 mm; sygn. pł. (l.d. pod centralną postacią): M.Płoński f Najlepsza praca artysty, jednocześnie wybitne dzieło polskiej grafiki XIX w. Stan zachowania bardzo dobry; odbitka na papierze żeberkowym. Lit.: W. Tatarkiewicz, Michał Płoński, Warszawa 1926, il. na okładce, także tablica; J. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa cena wyw.: Recueil de 19 planches etudes de figures, dessinees d apres nature, a Amsterdamen 1702 (1802) en gravees spiril uellement a l eau fore par M. Płoński a Paris, po Teka zawiera kartę tytułową i 18 akwafort (tytuły wg E. Rastawieckiego): Rycerz w zbroi, 160 x125 mm (R. 18) Różne małe figurki w dwóch rzędach, 95 x 184 mm (R. 8) Dziecko siedzące przy klatce, 175 x 105mm (R. 13) Żebrak bez nogi o kuli, 105 x 75 mm (R. 5) Żebrak w łachmanach, 105 x 70 mm (R. 7) Chłopiec czytający książkę, 75 x 60 mm (R. 3) Starzec wsparty na kiju, 70 x 55 (R. 16) Popiersie starca z brodą I, 120 x 95 mm (R. 10) Popiersie starca z brodą II, 120 x 95 mm (R. 9) Kobieta czytająca książkę (matka Rembrandta) (R. 15) Mężczyzna w kapeluszu (bez inskrypcji) (R. 1) Głowa starej kobiety, 50 x 40 mm (R.2) Siedzący pies, 65 x 80 mm (R. 14) Głowa starca z brodą 50 x 40 mm (R. 4) Wyrobnik w drewnianym obuwiu, 105 x 55 (R.6) Postać starożytnego Polaka, 105 x 60 mm (R. 17) Żyd amsterdamski 170 x 135 mm (R. 11) Trzy główki, 35 x 80 mm (R. 12). Teka wariant I, bez poz. 8b (wg. E. Rastawieckiego). Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań cena wyw.: Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 45

46 poz. 109 poz. 108 poz. 122 Aukcja nr 22 Rossini Luigi 108. Veduta della parte posteriore degl avanzi del Foro Nerva da altri Erario publico, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 350 x 530 mm, planszy: 514 x 771 mm; sygn. l.d.: Rossini dis et inc, i dat. p.d.: Roma Grafika z dzieła Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica, Rzym cena wyw.: 1600 Soutman Pieter, Suyderheof Ioannes 109. Sigismundus III Poloniae et Sueciae Rex Serenissimus et Potentissimus, Akwaforta, miedzioryt; wym.: 408 x 272 mm; sygn. w obrębie komp.: P. Soutman effigiavit et excud, I. Suydehoef sculpsit. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, t. 5, Warszawa 1999, poz. 6454; L. Thijssen, Związki między Holandią i Polską w XVI I XVII wieku. Katalog wystawy, Gdańsk 1978, s. 123, poz cena wyw.: Maximilianus Archidux Austriae Dux Burgundiae et Serenissimus, Teutonici Ordinis Supremus Commendator, 1. poł. XVII w. Akwaforta wg P.P. Rubensa; wym.: 408 x 272 mm; sygn. w obrębie komp.: P.P. Rubens pinxit P. Soutman effigiavit et excud, I. Suydehoef sculpsit; grafika po konserwacji. cena wyw.: Joannes Dictus Intrepidus Dux Burgundiae, Comes Flandriae et Arthesiae etc. Potentissimus et Serenissimus, ok Akwaforta; wym.: 408 x 272 mm, sygn. w obrębie komp.: P. Soutman effigiavit et excud, I. Suydehoef sculpsit; grafika po konserwacji. cena wyw.: 1500 Visscher Claes Janszoon młodszy 112. Ucieczka do Egiptu, XVII w. Miedzioryt wg. I. Jordaensa; wym. planszy: 440 x 554 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: JCVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Jezus i Samarytanka, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 444 x 540 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: JCVischer excudebat; Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Zwycięski powrót Jefte do Mispa, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 545 mm; sygn. pł.: Nic: Vischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.:

47 115. Gedeon wybierający swą armię, XVII w., Miedzioryt wg. Marten de Vosa; wym. planszy: 442 x 544 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudebat Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Spotkanie Racheli z Jakubem, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 546 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudebadt. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Oddalenie Hagar z małym Izmaelem, XVII w., Miedzioryt wg Martena de Vosa; wym. planszy: 437 x 545 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Chrystus uzdrawiający ślepca, XVII w. Miedzioryt wg E. Conixloo; wym. planszy: 440 x 545 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: HCVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: 2000 poz Uczta Baltazara, XVII w. Miedzioryt wg Joannesa Mullera; wym. planszy: 440 x 534 mm; sygn. p.d.: Nic: Vischer excu. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Spotkanie Jakuba z Ezawem, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 544 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Zatopienie wojsk faraona w Morzu Czerwonym, XVII w. Miedzioryt wg Paulusa Fa; wym. planszy: 440 x 546 mm; sygn. pł. monogramem wiązanym: CJVischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: 2000 Zumpe Johannes 122. Finis Poloniae [Kościuszko pod Maciejowicami], ok Staloryt; wym.: 210 x 265 mm; sygn. pł.: Joh. Zumpe fecit; Th.Kichne gest.; poniżej napisu tytułowego: Verlag von C.W.B. Naumburg in Leipzig. Stan zachowania: bardzo dobry. cena wyw.: 800 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 47

48 Aukcja nr Plan de la ville de Cracovie par Niewiarowski [Kraków. Plan miasta po pożarze z 18 lipca 1850], 1850 Litografia; wym.: 364 x 568 mm; sygn. p.d.: Lith. de Schmid a Geneve. W dolnych narożach ryciny dwa widoki zniszczonych pożarem kościołów [dominikanów i franciszkanów]. Pieczęć kolekcjonerska: Ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego. cena wyw.: 500 poz [Kraków] Brama niegdyś Sławkowska obecnie już nieistniejąca podług współczesnego rysunku, 1851 Litografia tonowana; wym. kompozycji: 250 x 362 mm; sygn.: Ph. Benoist et Bayot lith. Imp. Lemercier, a Paris. Grafika z Album de Wilna, seria II, z. 5. Przedstawia zburzony w 1815 fragment fortyfikacji Krakowa według rysunku Jerzego Głogowskiego z ok Lit.: J. Jaworska, Album wileńskie, poz cena wyw.: 1200 poz. 128 poz. 126 poz Cracovia Assediata dall Armi Imperiali et Polacche Presa [Kraków. Plan fortyfikacji], 1657 Miedzioryt Isidoro Affeitoi; wym.: 305 x 375 mm; uszkodzony l.d. pionowy margines (ubytek na dł. 7 cm), bez szkody dla kompozycji. Na planie wyrysowano ziemne fortyfikacje oblężnicze, usytuowanie wojsk sojuszniczych, stanowiska ogniowe i kierunki ostrzału. cena wyw.: Kraków, 1. połowa XVIII w. Augsburg Miedzioryt kolorowany wg. F.B. Wernera; wym. komp.: 280 x 415 mm (plansza 350 x 430 mm); sygn. p.d.: Georg Baltasar Probst exud. Lit.: Imago Poloniae, t. II, s. 223, poz. 106/2. cena wyw.: 3500 poz Krakau in Polen, XVIII w. Norymberga Miedzioryt kolorowany; wym. komp.: 265 x 325 mm (plansza 325 x 368 mm); sygn. Dechne (?) fecit Iohann Peter Wolff excud. cena wyw.: Widok Krakowa od zachodu, ok Litografia wg W. Richtera; wym. komp.: 280 x 385 mm (plansza: 350 x 435 mm); sygn. l.d.: Wilibald Richter pinx., Sandmann Lith. cena wyw.: 2500

49 Grafika XX wieku Błocki Włodzimierz 129. Kościół św. Marka, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan bdb. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13. cena wyw.: Portret mężczyzny, przed 1914 Akwaforta; wym.: 200 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: W. Błocki. cena wyw.: 600 Borowczyk Walerian 131. Młody murarz w niedzielę (z cyklu Nowa Huta), 1954 Litografia; wym.: 355 x 248 mm, sygn. i dat. p.d.: Walerian Borowczyk 54; na odwrocie naklejka z aukcji w Desie. Grafika z cyklu litografii Nowa Huta, za który artysta w 1956 otrzymał Polską Nagrodę Narodową. cena wyw.: 1800 Brandel Konstanty poz Pocałunek, 1908 Akwatinta, akwaforta; wym.: 183 x 140 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 27. cena wyw.: Nimfa i faun, 1908 Akwaforta, sucha igła; wym.: 59 x 70 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 9. cena wyw.: 600 poz. 136 poz Pegaz, 1908 Akwaforta, sucha igła; wym.: 90 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II. Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków cena wyw.: Grobowiec, 1912 Mezzotinta, sucha igła, ruletka; wym.: 206 x 138 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 38. cena wyw.: Narodziny perły, Sucha igła, ruleta; wym. 240 x 298 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz cena wyw.: Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 49

50 Aukcja nr 22 Burkiewicz Franciszek 137. Polscy skazańcy, 1945 Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 120 x 175 mm, planszy: 215 x 250 mm, sygn i dat. oł. p.d.: Fr Burkiewicz Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, il. s cena wyw.: 600 Chrostowski Ostoja Stanisław 138. Zraniony jeleń, 1930 Drzeworyt; wym.: 100 x 120 mm; sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków cena wyw.: 750 Cieślewicz Roman 139. Corps I, 1974 Serigrafia, papier; wym.: 640 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p cena wyw.: La Joconde [cykl Figury symetryczne], 1974 Serigrafia, papier; wym.: 570 x 560 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p. 827; A. Grabowska-Konwent, Roman Cieślewicz , Poznań 2006, poz cena wyw.: Pieds panique III [cykl Figury symetryczne], 1974 Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p. 826; A. Grabowska-Konwent, Roman Cieślewicz , Poznań 2006, poz cena wyw.: La panthere tres Noire [cykl Figury symetryczne], 1974 Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Grafika wykorzystana w plakacie teatralnym, do sztuki J. Joyce a Bloomusalem. Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p cena wyw.: 900 Cieślewski Tadeusz syn 143. Kościół św. Anny w Warszawie, 1929 Drzeworyt; wym. komp.: 145 x 100 mm, sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. 73. cena wyw.: Kamienica Dekerta, 1930 Akwaforta; wym.: 197 x 133 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn; na płycie l.d.: 1930 T. Cieślewski syn inv. del et aqvat. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz cena wyw.: Ślepiec, 1943 Drzeworyt; wym.: 145 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn; p.d.: Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz cena wyw.: 2000 poz. 137 poz. 141 poz

51 Cukierówna Aniela 146. Krzemieniec. Góra Bony, 1934 Drzeworyt barwny; wym.: 290 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, l.d.: Krzemieniec G. Bony. Bardzo rzadka. cena wyw.: 2600 Czajkowski Józef 147. Fragment Rynku, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Stan zachowania: ubytek prawego górnego narożnika. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13. cena wyw.: 400 Czajkowski Stanisław 148. Kościół św. Katarzyny, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13. cena wyw.: 400 Dominik Tadeusz 149. Pejzaż, 1952 Drzeworyt; wym.: 105 x 133 mm; sygn.i dat. oł. p.d.: Dominik 1952, śr.d.: 7/20. cena wyw.: Kompozycja, 1960 Litografia barwna; wym. 220 x 218 mm; sygn. oł. p.d.: Dominik 60, l.d.: 147. cena wyw.: Deszcz, 1991 Litografia barwna; wym.: 460 x 617 mm; sygn.i dat. p.d.: TDominik 1991, num. l.d.: 35/200. cena wyw.: 750 Dyboska Stefania 152. Kościół św. Wojciecha w Krakowie, 1929 Akwaforta, akwatinta; wym.: 200 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: S. Dyboska 929, l.d. tytuł. cena wyw.: Krużganki, przełom lat 20. i 30. Akwaforta; wym.: 280 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Dyboska. Drobne brązowe plamki, widoczne zwłaszcza na marginesach. Grafika po konserwacji. cena wyw.: 500 Dzieliński Kazimierz 154. Zamek w Krakowie, 1943 Akwaforta; wym. odbitki: 270 x 231 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: K. Dzieliński 1943 r. cena wyw.: 360 poz. 150 poz. 156 Fijałkowski Stanisław 155. Ognisty wóz Eliasza, 1979 Linoryt; wym.: 400 x 300 mm, sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 79. cena wyw.: Na śmierć kardynała, 1981 Linoryt; wym.: 450 x 345 mm, sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 81, e/a. cena wyw.: Kompozycja z flagą i kotwicą, 1981 Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 125 x 88 mm, planszy: 373 x 259 mm, sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski, dat. l.d.: 13 II 81; poniżej pracy dedykacja: Pani Janinie Łachowskiej cena wyw.: XII 63, 1963/1995, Litografia (reedycja); wym. komp.: 690 x 522 mm, planszy: 975 x 675 mm, dat. l.d.: 20 XII 63/ 14 I 95, ś.d.: 13/40, p.d.: S. Fijałkowski. cena wyw.: 1200 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 51

52 poz. 164 poz. 172 poz. 169 Aukcja nr 22 Filipkiewicz Stefan 159. Kościół św. Andrzeja, 1926 Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; grafika z teki Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 28 cena wyw.: 400 Frycz Karol 160. Kurza Stopka, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13. cena wyw.: 400 Gaj Jacek 161. Ilustracja do Auto da fé E. Canetti ego, 1967 Akwaforta, akwatinta; wym.: 215 x 175 mm, dedykacja p.d.: Cioci Zosi Dembskiej - Jacek Gaj 14.IX.72. cena wyw.: Z najlepszymi Życzeniami Świątecznymi (najgorsza odbitka), 1973 Akwaforta; wym. komp.: 317 x 488 mm, planszy: 520 x 690 mm; sygn. i dat. p.d.: J. 73. cena wyw.: 1800 Get-Stankiewicz Eugeniusz 163. Rebus 1-24, 1983 Cykl 24 miedziorytów barwnych; wym. płyty: 153 x 111 mm; sygn, p.d.: Get83, nr 5/25. Część tytułów z cyfrą rzymską. Na odwrociach pieczątka WKZK. Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę. cena wyw.: 4800 Gielniak Józef 164. Ilustracja Pieca, 1964 Linoryt; wym. komp.: 255 x 205 mm, sygn. p.d.: Józef Gielniak. Bardzo rzadka grafika. cena wyw.: Goryńska Wiktoria 165. Koszmar, 1926 Drzeworyt; wym.: 247 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya J. Goryńska, l.d.: Lit.: M. Sitkowska, Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, kat. nr 43, il. 2. cena wyw.: Wizja Joanny d Arc, 1927 Drzeworyt; wym.: 244 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya J. Goryńska, l.d.: Lit.: M. Sitkowska, Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, kat. nr 38. cena wyw.: Pies, 1933 Drzeworyt; wym.: 56 x 100 mm, sygn. p.d.: Wiktorya J. Goryńska i dat l.d.: cena wyw.:

53 Gottlieb Leopold 168. Legionista, 1916 Litografia barwna; wym.: 194 x 250 mm; sygn. w obrębie komp. p.d.: Kostiunchówka L. Gottlieb cena wyw.: Legjony Polskie. 22 litografje barwne Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P., 1936, Teka 22 grafik wydana w Warszawie; wym. ok.: 435 x 330 mm: Józef Piłsudski, płk. Kazimierz Sosnkowski, Edward Rydz- Śmigły, Leon Berbecki, Józef de Hallenber Haller, Bolesław Roja, Na posterunku, Obserwatorzy, W pełnym rynsztunku, W marszu, Pionier, Raport, Ordynans konny, Na placówce, Mały dobosz, Ostatni strzał, W drodze do okopu, Mandolinista, Pożegnanie, Śpij kolego w ciemnym grobie, Cmentarz bohaterów. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz cena wyw.: 8000 Grott Teodor 170. Wnętrze kościoła Mariackiego, 1911 Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13. cena wyw.: 400 Grzywacz Zbylut 171. Kolejka (Siedem etapów życia kobiety), 1986 Akwaforta; wym. komp.: 255 x 293 mm, planszy: 317 x 354 mm, sygn. oł. p.d.: Zbylut Grzywacz 1986, 10/40; poniżej dedykacja: Dla Pani Małgosi cena wyw.: 1500 Gumowski Jan Kanty poz Jasna Góra, 1926, Zespół 10 litografii barwnych i czarno-białych; wym. plansz: ok. 605 x 475 mm: Widok ogólny, litografia barwna; Widok na kościół i klasztor ponad murami fortecznymi, litografia barwna; poz. 165 poz. 166 Główna brama forteczna ufundowana przez Jerzego Lubomirskiego, litografia czarno-biała; Brama Stanisława Augusta, litografia czarno-biała; Fragment fortyfikacji z bramą, litografia czarnobiała; Widok z dziedzińca na wieżę, bramę i wejście do refektarza, litografia czarno-biała; Szczyt kaplicy NMP, litografia czarnobiała; Wnętrze prezbiterium bazyliki, litografia barwna; Wnętrze kaplicy podczas nabożeństwa, litografia; Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej; wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Zakład Litograficzny Fr. Zieliński i Sp.; brak oryginalnej okładki. cena wyw.: 3000 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 53

54 Aukcja nr 22 Hayden Henryk 173. Pejzaż, l. 60. Litografia barwna; wym. komp.: 395 x 500 mm, planszy: 500 x 645 mm, sygn. p.d.: Hayden, 146/150. cena wyw.: Pejzaż, l. 60. Litografia barwna; wym. komp.: 330 x 505 mm, planszy: 492 x 655 mm, sygn. p.d.: Hayden, 9/150. cena wyw.: 600 Hiszpańska-Neumann Maria 175. Betlejem, 1949 Drzeworyt; wym.: 120 x 97 mm, sygn. l.d. oł. M Hiszpańska-Neumann i dat. p.d. cena wyw.: 400 poz Sandomierz. Kościół św. Jakuba, 1953 Drzeworyt; wym.: 250 x 195 mm, sygn. l.d.: M Hiszpańska- -Neumann i dat. p.d.: Sankt Jakobskirche cena wyw.: Sandomierz. Ratusz II, 1953 Drzeworyt; wym.: 195 x 245 mm, sygn. p.d.: M Hiszpańska- -Neumann i dat. l.d.: Rathaus II cena wyw.: Sandomierz. Katedra, 1953 Drzeworyt; wym.: 250 x 195 mm, sygn. p.d.: M Hiszpańska- -Neumann i dat. l.d.: Aussicht auf den Dom cena wyw.: Sandomierz. Ratusz I, 1951 Drzeworyt; wym. 120 x 175, sygn. p.d.: M Hiszpańska-Neumann i dat. l.d.: Rathaus I cena wyw.: Sandomierz, 1953 Drzeworyt; wym.: 195 x 145 mm, sygn. p.d.: M Hiszpańska- -Neumann i dat. l.d.: Sandomierz cena wyw.: Sprzedawczynie warzyw, 1952 Drzeworyt; wym.: 250 x 195 mm; sygn. p.d.: M Hiszpańska- -Neumann i dat. l.d.: Gemüsehandlerinnen cena wyw.: 460 Hrynkowski Jan 182. Zwiastowanie, 1920 Drzeworyt; wym.: 122 x 188 mm, sygn. oł. p.d. J. Hrynkowski. Grafika ze zbioru rodziny artysty. cena wyw.: Wioślarze, 1921 Sucha igła; wym. odbitki: 103 x 120 mm; planszy: 345 x 285 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: J.Hrynkowski 921. Grafika ze zbioru rodziny artysty. cena wyw.: Piesek, 1935 Sucha igła; wym.: 155 x 1 15 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. cena wyw.: 1000 poz Ulica Akwaforta; wym. komp. 86 x 115 mm; planszy: 144 x 172 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. cena wyw.: Pastuszek, 1968 Drzeworyt; wym. odbitki: 187 x 140 mm; planszy: 298 x 207 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: JHrynkowski 968. Grafika ze zbioru rodziny artysty. cena wyw.: 800 Jabłczyński Feliks 187. Villa Borgia, 1910 Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910. Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków cena wyw.: 2000

55 188. Widok na Kapitol, 1912 Ceratoryt kolorowany gwaszem, 1912; wym.: 378 x 264 mm, sygn. l.d.: F. Jabłczyński, 912. Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej , Kraków 2000, il cena wyw.: Dom Skargi, 1920 Ceratoryt kolorowany; wym.: 235 x 180 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 920, p.d. oł.: Dom Skargi. Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków cena wyw.: Ulica Świętojańska od strony Zapiecka, 1920 Ceratoryt kolorowany; wym.: 250 x 170 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. oł.: Zapiecek. Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków cena wyw.: Kościół św. Barbary. Kraków, 1922 Tektografia kolorowana, kreda, tempera; wym.: 435 x 325 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 922, p.d.: Kościół św. Katarzyny (błędny opis artysty). Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków cena wyw.: 1850 Jahl Władysław 192. Ukrzyżowanie, lata 40. XX wieku Akwaforta; wym.: 278 x 2 10 mm, sygn. oł. p.d.: Jahl. Grafika z cyklu Pasja wg Św. Mateusza. Cykl został nagrodzony na wystawie polskiej sztuki religijnej w 1956 w Paryżu. Stan zachowania: w prawym górnym narożniku margines zabarwiony na ciemnobrązowo bez szkody dla odbicia płyty. cena wyw.: Złożenie do grobu, lata 40. XX wieku Akwaforta; wym.: 278 x 2 10 mm; sygn. oł. p.d. Jahl, l.d. II etap B 1/3. Grafika pochodzi z cyklu Pasja wg Św. Mateusza. Stan zachowania: w lewym górnym narożniku margines zabarwiony na ciemnobrązowo bez szkody dla odbicia płyty. cena wyw.: 2000 Jarema Maria 194. Kompozycja, 1949 Monotypia; wym.: 360 x 295 mm; na odwrocie opis pracy przez K. Filipowicza [męża artystki]: 36 x 29,5; monotypia; kompozycja nr kat. 189; Maria Jarema 1949, KF 38; dodatkowo monogram KF w owalnym kartuszu. Praca wystawiana w Krakowie w 1949 roku. cena wyw.: Jurgielewicz Mieczysław 195. Wnętrze z fortepianem, 1960 Drzeworyt; wym.: 231 x 297 mm, sygn. i. dat. p.d. M. Jurgielewicz cena wyw.: 600 poz. 188 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Kraków Kraków położony jest w województwie małopolskim. Był siedzibą królów Polski. To król Kazimierz Odnowiciel przeniósł swoja siedzibę z

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

43. Aukcja Dzieł Sztuki

Aukcja letnia Nr 1 (24)

AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika

AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika Wystawa przedaukcyjna 8 II - 11 II 2006 Salon Antykwaryczny Nautilus ul. św. Tomasza 8, Kraków Aukcja Sobota, 11 II 2006, godz. 12 oo

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29 Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 V-3 VI 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4

strona 1 Syrynia 2010-06-09 Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem

strona 1 Syrynia 2010-06-09 Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem strona 1 Syrynia 2010-06-09 Syrynia Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem strona 1 Bila Hora 2010-06-09 Bila Hora Opis przedmiotu: Biała Góra

WLASTIMIL HOFMAN WYSTAWA PRAC WARSZAWA 21 MAJA-10 CZERWCA

I Brygada Legionów Polskich

I Brygada Legionów Polskich I Brygada Legionów Polskich 1. Józef Piłsudski 2. Tadeusz Kasprzycki ps. Zbigniew 3. Kazimierz Piątek ps. Herwin 4. Albin Fleszar ps. Satyr 5. Kazimierz Bojarski ps. Kuba 6. Mieczysław Dąbkowski 7. Aleksander

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. wys. 30 cm. Korpus umieszczony na krzyżu wtórnie. Brak obydwu ramion, uszkodzenia i przetarcia polichromii. Konserwacja pełna w 2007 r. (M. Serafinowicz).

Podstawowe informacje o projekcie

Podstawowe informacje o projekcie Podstawowe informacje o projekcie Projekt pt. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego Od Ladislava Mednyanszkeho do Jana Kantego Pawluśkiewicza jest realizowany w ramach Programu Współpracy

K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla uczniów gimnazjów - etap szkolny

Wycieczka do Wrocławia 07.10.2013 11.10.2013

Wycieczka do Wrocławia 07.10.2013 11.10.2013 Wycieczka do Wrocławia 07.10.2013 11.10.2013 W drugim tygodniu października 2013 roku razem z klasą IV TE wziąłem udział w wycieczce klasowej do Wrocławia - Stolicy Kultury 2016 roku. Pierwszego dnia naszego

7 700 zł 9 000-11 000 7 700

AUKCJA NR 47 AUKCJA. Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków

AUKCJA NR 47 AUKCJA. Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków AUKCJA NR 47 AUKCJA Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 XI-4 XII 2015 Od 1993 NAUTILUS Galeria i Dom Aukcyjny Sp. z

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE - MUZEUM

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE - MUZEUM ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE - MUZEUM REZYDENCJA KRÓLÓW I RZECZYPOSPOLITEJ Apartament Wielki Galeria Owalna Niegdyś sala przejściowa, przez którą prowadziła droga do loży królewskiej w kolegiacie św. Jana.

TKANINA. XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013

TKANINA. XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 TKANINA XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze 2014 TKANINA XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 Muzeum Karkonoskie w

POZIOM ROZSZERZONY 15 MAJA

POZIOM ROZSZERZONY 15 MAJA Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2013 KOD UZUPEŁNIA ZDAJĄCY PESEL Miejsce na naklejkę z kodem EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM

Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014

Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014 2003-2014 Działalność wystawiennicza Spółki w latach 2003 2014 67 wystaw sztuki współczesnej Roman Opałka, David Lynch, Zbigniew Libera, Krzysztof Wodiczko, Wojciech Fangor, Jarosław Kozłowski, Zofia Kulik,

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 16-23 X 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 23 X 2010, godzina

10.00 Szopka krakowska. Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5 9 lat Pałac Krzysztofory

10.00 Szopka krakowska. Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5 9 lat Pałac Krzysztofory 16 lutego (poniedziałek) 10.00 Szopka krakowska. Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5 9 lat 10.30 i 12.30 Pogromcy legend, czyli między wymysłem a prawdą. Weryfikacja elementów historycznych w krakowskich

Etap szkolny POWODZENIA!

Etap szkolny POWODZENIA! ...SP...w... Krakowska Matematyka 2011/2012 Nie od razu Kraków zbudowano Etap szkolny POWODZENIA! Wzgórze Wawelskie Katedra Wawelska Na Wzgórzu Wawelskim znajdują się dwa zabytkowe zespoły budowlane: Zamek

11. Licheń. Bazylika górna. Modlitwa o powstanie Katolickiego Królestwa Narodu Polskiego

11. Licheń. Bazylika górna. Modlitwa o powstanie Katolickiego Królestwa Narodu Polskiego 11. Licheń. Bazylika górna. Modlitwa o powstanie Katolickiego Królestwa Narodu Polskiego MARIA REGINA POLONIAE NR 6 / 18 / 2015 Na naszą modlitwę w Bazylice górnej musieliśmy poczekać z powodu koncertu,

Wyższa Szkoła Artystyczna MATERIAŁY I TECHNOLOGIE. Rok akademicki 2011/2012. Program pracy w semestrze pierwszym

Wyższa Szkoła Artystyczna MATERIAŁY I TECHNOLOGIE. Rok akademicki 2011/2012. Program pracy w semestrze pierwszym Prowadzący: Magdalena Bauer Wyższa Szkoła Artystyczna MATERIAŁY I TECHNOLOGIE Rok akademicki 2011/2012 Program pracy w semestrze pierwszym rok I-szy stacjonarny ilość godzin w semestrze zimowym: 30, forma

AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat

AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 29 XI 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 29

38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 39. Otwarcie sesji naukowej Dop piekna nadprzyrodzonego. Rozwój sztuki sakralnej od X do

Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej?

Warszawa, dnia 25 marca 2014 r. Poz. 240

ALBUMY, PRZEWODNIKI, ENCYKLOPEDIE

ALBUMY, PRZEWODNIKI, ENCYKLOPEDIE SPIS NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi nowościami dostępnymi w bibliotece szkolnej. Są wśród nich między innymi pomoce dla nauczycieli oraz nowości czytelnicze zakupione

Przeczytaj uważnie i uzupełnij:

Przeczytaj uważnie i uzupełnij: Przeczytaj uważnie i uzupełnij: 1. Lublin położony jest w krainie, która nazywa się.. 2. Lublin uzyskał prawa miejskie w...r., nadał mu je.... 3. Herb miasta przedstawia..., skaczącego na krzew..., który

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0048 695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl;

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż składników majątku ruchomego

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż składników majątku ruchomego Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż składników majątku ruchomego 1. Nazwa i siedziba sprzedającego. MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH Al. Szucha 23 00-580 Warszawa 2. Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Dzieci i ich relacje z rodzicami, jako temat wybranych utworów literackich. Przedstaw na dowolnych przykładach [Materiały dostępne w Pedagogicznej Bibliotece

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30. Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30 Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17 X-21 X 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 22 X 2011, godzina 12 00 Sala

Oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli: Lekcje muzealne Warsztaty muzealne Akademie Olimpiady Konkursy Koncerty Gry i zabawy

Oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli: Lekcje muzealne Warsztaty muzealne Akademie Olimpiady Konkursy Koncerty Gry i zabawy Oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli: Lekcje muzealne Warsztaty muzealne Akademie Olimpiady Konkursy Koncerty Gry i zabawy Muzeum Narodowe w Szczecinie Muzeum Narodowe w Szczecinie Ul. Wały Chrobrego

WYKAZ OBIEKTÓW UJĘTYCH W GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

WYKAZ OBIEKTÓW UJĘTYCH W GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW WYKAZ OBIEKTÓW UJĘTYCH W GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW BISKUPICE 1. PAŁAC w zespole pałacowo-parkowym 2. PARK o charakterze krajobrazowym w zespole pałacowo-parkowym 3. BRAMA WJAZDOWA Z FRAGMENTEM OGRODZENIA

osobowy rzeczowy geograficzny miary

osobowy rzeczowy geograficzny miary Liczba Autor Sygnatura Daty Indeks Indeks Indeks L.p. Nazwa zespołu/zbioru jednostek fotografii/ zespołu / Proweniencja skrajne osobowy rzeczowy geograficzny miary atelier zbioru 1 Wizytacja parafii Boguszyce

20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA

20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA Program wykładów 20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA 28 kwietnia 2010, godz. 17.00 Dr hab. Anna Grześkowiak-Krwawicz

Plan obchodów rocznic, dziedzictwa, tradycji i pamięci narodowej na rok 2012 na terenie miasta Katowice

Plan obchodów rocznic, dziedzictwa, tradycji i pamięci narodowej na rok 2012 na terenie miasta Katowice Plan obchodów rocznic, dziedzictwa, tradycji i pamięci narodowej na rok 2012 na terenie miasta Katowice Data Miejsce obchodów Forma obchodów 4 kwietnia Szkoła Policji Posadzenie Dębów Pamięci i odsłonięcie