Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 23. malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 23 malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 7-10 IV 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 10 IV 2010, godzina Galeria ZPAP Pryzmat, ul. Łobzowska 3, Kraków

2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2010 Okładka: Str. 1 Dürer Albrecht ( ), Die Geisselung Christi [Biczowanie Chrystusa], przełom XV i XVI w., poz. 121 Str. 2 Jarema Maria ( ), Kompozycja z cyklu Głowy, 1955

3 poz. 134 Zawartość katalogu: I. II. III. IV. V. VI. VII. Malarstwo, monotypia, rysunek poz Prace Juliusza Kossaka poz Chopiniana poz. 86, s. 36 Powstanie warszawskie poz. 87, s. 36 Grafika dawna poz Grafika XX w. poz Wydawnictwa artystyczne poz Biogramy s. 74 Indeks s. 88 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej

4 Malarstwo, monotypia, rysunek poz Jarema Maria ( ) Kompozycja z cyklu Głowy, 1955 Monotypia; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. na odwrocie: 42 x 29,5 / monotypia / Głowy / nr. kat. 153 / Maria Jarema / 1955; na odwrocie papieru podkładowego dedykacja od Kornela Filipowicza z 5 VI 1963 oraz kolejny opis pracy. Lit.: Katalog wystawy Maria Jarema. Stowarzyszenie Artystyczne Grupa Krakowska, Kraków 1988/1989, poz. 44, praca reprodukowana. cena wyw.:

5 poz Kraupe-Świderska Janina (ur. 1921) Pejzaż III, 1953 Monotypia; wym.: 53 x 35 cm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1953; l.d.: technika, tytuł. cena wyw.: 2400 poz. 4 poz Stanek Zdzisław ( ) Obraz świateł 10, 1961 Technika mieszana, monotypia, karton; wym.: 63 x 44,5 cm; sygn. na pp: Z. Stanek 61, tytuł l.d.: Obraz Świateł 10; na odwrocie p.p. poświadczenia autentyczności wystawione przez siostrę artysty oraz certyfikaty uwiarygodnione przez A. Urbanowicza, kolegę z grupy St-53; praca wystawiana, katalog wystawy Zdzisław Stanek. Prace z lat 50. i 60., Kraków 2009, il. str. 13. cena wyw.: 1800 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 4. Broll Urszula (ur. 1930) Kompozycja z rybą, 1968 Akwarela, tusz, papier, wym.: 24,5 x 33,8 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Urszula Broll/1968. cena wyw.:

6 Aukcja nr Przebindowski Zdzisław ( ) Fauny i nimfy, 1969 Technika mieszana, płótno; wym.: 65 x 92 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka z wystawy. Lit.: Zdzisław Przebindowski. Wystawa malarstwa w pięćdziesięciolecie twórczości, Kraków 1971, poz. 70. cena wyw.: 5000 poz Kwiecień Ryszard ( ) Oratorium (Aza), połowa lat 60. Olej, tektura; wym.: 65 x 95 cm; nie sygn.; na odwrocie napis długopisem AZA oraz naklejka z opisem galeryjnym. Lit.: Katalog wystawy Ryszard Kwiecień. Malarstwo. Tkanina. Rzeźba, Kraków , poz. 60. cena wyw.: 2500 poz Kowalewski Zbigniew ( ) Lustro, 1976 Olej, płótno: 120 x 80 cm; sygn. i dat. p.d.: Z. Kowalewski 76; na odwrocie autorski opis pracy. cena wyw.: poz. 7

7 8. Wałach Stanisław ( ) Figura astronautyczna, 1969 Olej, sklejka; wym.: 63,5 x 95 cm; sygn. i dat. l.d.: St. Wałach cena wyw.: 3000 poz Krzysztofiak Hilary ( ) Kompozycja, 1970 Olej, płótno; wym.: 150 x 60 cm; sygn. p.d.: Hilary 70. cena wyw.: poz. 8 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 10. Domańska-Bortowska Aleksandra (ur. 1939) Brama 1988 brąz patynowany, marmur,; wym.: 20 x 50 x 58 cm Praca wystawiana: Iserlohn, Muzeum Miejskie 1984; Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko V-VI 1991; Poznań BWA VIII 1991; Kraków ZAR IX 1991; Kraków ZAR Rzeźba Kobiet V-VI 1993; Rawenna IX-X 1997 Lit.: Aleksandra Domańska-Bartowska. Rysunek. Rzeźba, poz. w kat cena wyw.: 4800 poz. 10 7

8 Aukcja nr 23 poz Kamocki Stanisław ( ) Pejzaż z drewnianym kościółkiem Olej, tektura; wym.: 34 x 44 cm; sygn. l.d.: Kamocki. cena wyw.: Acedańska-Nowakowska Irena ( ) Willa pod Lwowem, lata 30. Gwasz, tektura; wym.: 28,5 x 35 cm; sygn. p.d.: monogram wiązany INA. cena wyw.: Krzyżanowski Władysław ( ) Pejzaż miejski z, koniec l. 20. Olej, sklejka; wym.: 30 x 41 cm; nie sygn; na odwrocie nr inwentarzowy z kolekcji rodziny artysty. cena wyw.: 4800 poz, 13. poz. 12 8

9 poz. 14 poz Malina Marian ( ) Barbakan, ok Olej, płótno; wym.: 43 x 54 cm; sygn. na odwrocie: M. Malina; naklejka wystawowa: Muzeum w Sosnowcu, wystawa monograficzna, 8 XII I 98. cena wyw.: Hopliński Jan ( ) Kraków. Most Podgórski [Franciszka Józefa I] na Wiśle, przed 1925 Olej, tektura; wym.: 67 x 49 cm; sygn. p.d.: J. Hopliński. cena wyw.: 3000 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz Kraupe-Świderska Janina (ur. 1921) Wieże Krakowa, 1947 Olej, płótno; wym.: 77 x 97 cm; sygn. l.d. J. Kraupe; na odwrocie: JANINA KRAUPE / WIEŻE KRAKOWA / OLEJ cena wyw.:

10 Aukcja nr Dobrowolski Odo ( ) Paryż. Bulwar Montparnasse, ok Tusz, gwasz; wym. w świetle pp.: 50,5 x 66 cm; sygn. l.d.: Odo Dobrowolski - Paryż - Bulwar. Montparnasse; na odwrocie naklejka z Salonu Obrazów Artystów Polskich we Lwowie. 0 poz. 18 poz Dembiński Julian Rodzina żydowska, przełom XIX i XX w. Akwarela, piórko, papier; wym.: 25,5 x 18 cm; sygn. l.d.: Dembiński J. cena wyw.: 2400

11 poz Grajnert Edward (1896(7)-1907) Ślub Skrzetuskiego, koniec XIX w. Olej, papier; wym.: 31 x 41 cm; sygn. p.d.: E. Grajnert. cena wyw.: 3200 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz Weiss Wojciech ( ) W kinie, ok Monotypia jednobarwna; wym. 195 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, dział monotypii, poz. 54, il. s. 81. cena wyw.:

12 Aukcja nr Cebula Zbigniew (ur. 1961) Tezeusz w labiryncie II, 2008 Olej, płótno; wym.: 100 x 180 cm; sygn. l.d.: Z. Cebula; na odwrocie opis autorski. Lit.: Katalog wystawy Zbigniew Cebula. Opowieści, Kraków 2009, poz. w kat. 8. cena wyw.: 5000 poz. 21 poz Kapusta-Kozera Elżbieta (ur. 1976) Premium Bananas, 2005 Tempera, płótno; wym.: 70 x 50 cm; sygn. na odwrocie; praca wystawiana. cena wyw.: 1500

13 poz Sobieraj Edyta (ur. 1966) Przedmioty, 2004 Olej, płótno; wym.: 150 x 170 cm; sygn. na odwrocie. cena wyw.: 4800 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz Daniec Tomasz (ur. 1973) Płyńcie łzy moje, 2007 Olej, płótno; wym.: 50 x 115 cm; sygn. i dat. p.d.: T. Daniec cena wyw.:

14 Aukcja nr 23 poz Taranczewski Wacław ( ) Mała malarka, 2. połowa lat 50. Olej, płótno; wym.: 190 x 190 cm; praca ze zbiorów rodziny artysty. 14 Wielki, ciemny pokój z wnęką w ścianie i fantastycznej sylwety piecem kaflowym, będzie się wielokrotnie pojawiał w jego płótnach, a w cały swym romantyzmie przedstawiony zostanie w jednej z najkapitalniejszych koncepcji obrazowych Taranczewskiego, wielokrotnie powtarzanej Małej malarce. (...) Zarazem romantyzm i fantastyka mieszkania musiały być silnymi bodźcami do zwiększonej swobody kształtowania wnętrz i sytuacji na płótnach, do wysadzania ich niejako z ram codziennosci, dzięki czemu prawda ich nie bywa nigdy przygważdżający fakty autentyzmem i wyniesiona jest niejako o krok ponad realną ziemię. Wacław Taranczewski. Katalog Wystawy, Sopot 1957 Zdzisław Kępiński cena wyw.:

15 poz Tchórzewski Jerzy ( ) Bez tytułu, 1978 Gwasz, papier; wym.: 35 x 47,5 cm; nie sygn.; dat. na odwrocie: 2 II 78. Stan zachowania: po prawej ślad pęknięcia papieru (ok. 9 cm). cena wyw.: 4000 poz. 27 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 27. Hrynkowski Jan ( ) Pejzaż ze Szczawnicy, l. 60. Olej, tektura, wym.: 40 x 31,5 cm, sygn. p.d.: J. Hrynkowski. cena wyw.:

16 Aukcja nr 23 poz Taranczewski Wacław ( ) Kompozycja, ok Sgrafitto, płótno, płyta; wym.: 56 x 80 cm; nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty. cena wyw.: Stanek Zdzisław ( ) Dwie prace z cyklu Światłokwiaty, ok Technika mieszana, karton; wym.: 50 x 35,5 cm (każda); na odwrocie poświadczenia autentyczności wystawione przez siostrę artysty oraz certyfikaty uwiarygodnione przez A. Urbanowicza, kolegę z grupy St-53; praca wystawiana, katalog wystawy Zdzisław Stanek. Prace z lat 50. i 60., Kraków 2009, il. str. 18. cena wyw.: 2400 poz

17 poz. 30 poz Kwiecień Ryszard ( ) Bez tytułu, 1959 Technika mieszana; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. i dat. p.d.: Ka Lit.: Katalog wystawy Ryszard Kwiecień. Malarstwo. Tkanina. Rzeźba, Kraków , poz. 30. cena wyw.: 1200 poz Broll Urszula (ur. 1930) Kompozycja, 1962 Akwarela, tusz, papier, wym.: 31 x 24 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Urszula Broll/1962. cena wyw.: 1400 poz Kraupe-Świderska Janina (ur. 1921) Zagajnik 1963 Gwasz, tusz, papier, wym.: 113 x 33 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe; tyt. i dat. l.d. poza kompozycją. cena wyw.: 1000 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 33. Kunz Włodzimierz ( ) Pejzaż z przedmieścia, 1997 Tempera, tektura; wym.: 41 x 63 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Wł. Kunz, Pejzaż z przedmieścia

18 Aukcja nr 23 poz. 34 poz Damasiewicz Witold ( ) Portret optymistyczny, 1960 Olej, płótno; wym.: 70 x 60 cm; sygn. p. dolny bok: W. Damasiewicz; datowany na odwrocie. cena wyw.: Marek Józef (ur. 1922) Portret malarki Danuty K., 1957 Olej, płótno; wym.: 100 x 70 cm; sygn. i dat. l.d.: Marek/57; praca wystawiana: TPSP w Krakowie 1957, Kraków, Galeria Nautilus Lit.: Katalog wystawy Józef Marek. Lata 50. i 60., Kraków 2005, s. 10. cena wyw.: 4000 poz Marek Józef (ur. 1922) Formy kobiece, 1962 Brąz patynowany, podstawa drewniana; wym. rzeźby: 14 x 9 x 44 cm; wym. podstawy: 5 x 12 x 51,5 cm; sygn., tyt., dat. na odwrocie podstawy; egz. 5/7. cena wyw.: 2400

19 poz Wójtowicz Stanisław ( ) Autoportret ( Ja i moi przyjaciele), 1981 Olej, płótno, tektura; wym.: 72 x 54 cm; sygn. l.d.: S. Wójtowicz. cena wyw.: 5800 poz Ociepka Teofil ( ) Lew w dżungli, 1966 Olej, tektura; wym. w świetle p.p.: 30,5 x 20,2 cm; sygn. i dat. p.d.: T. Ociepka cena wyw.: Tarnawska-Wójtowicz Maria ( ) Portret artysty Stanisława Wójtowicza, 1969 Olej, sklejka; wym.: 44 x 39 cm; sygn. i dat. p.d. Maria Tarnawska-Wójtowicz 1969; na odwrocie tytuł. cena wyw.: 1600 poz. 40 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 40. Hrynkowski Jan ( ) Arlekin, l. 60. Olej, tektura, wym.: 40 x 31 cm, sygn. p.d.: J. Hrynkowski. cena wyw.: 5000 poz

20 Aukcja nr 23 poz Polkowski Józef Tadeusz ( ) Posiłek na polu, 2. połowa XIX w. Olej, płótno; wym.: 52 x 45 cm; sygn. l.d. J. T. Polkowski; na odwrocie nalepka galeryjna w jęz. niemieckim z 1965 [Dorotheum]. cena wyw.: poz. 42 poz Malczewski Jacek ( ) Szkic do obrazu Powrót w rodzinne strony, 1926 Tusz, papier; wym.: 35,6 x 27,8 cm; sygn. i dat. tuszem w obrębie kompozycji: J. Malczewski 20 luty 1926; szkic do obrazu znajdującego się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. cena wyw.: Karpiński Alfons ( ) Pejzaż; 1903 Ołówek, papier; wym.: 18 x 22 cm; sygn. p.d. A. Karpiński. cena wyw.: 1200

21 poz. 45 poz Błocki Włodzimierz ( ) Postać z harfą (scena symboliczna), ok Tusz, ołówek, papier; wym.: 9,5 x 15 cm; sygn. p.d.: Błocki. cena wyw.: 400 poz Kamocki Stanisław ( ) Kapliczka św. Jana Nepomucena w Wiśnicz Nowym, 1906 Ołówek, papier; wym.: 29,5 x 23 cm; sygn. i dat. p.d.: St. Kamocki W tle dawny klasztor karmelitów. cena wyw.: 1600 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 46. Chrystow Sławomir (ur. 1976) Zginął Konstantynopol. Narodził się Istambuł, 2010 Piórko, akwarela, złocenia, papier; wym.: 34,8 x 49,2 cm; sygn. i dat. l.d.: S. Chrystow 2010; tytuł na wstędze, w obrębie kompozycji. cena wyw.:

22 Aukcja nr Jarema Maria ( ) Formy, 1952 Monotypia, papier; wym.: 36 x 29,5 cm; na odwrocie napis ołówkiem l. g.: 36 x 29,5 Monot. Formy 952 Nr. Kat. 172 (a) Maria Jarema, w prawym dolnym rogu napis długopisem: Kochanej Basi od Kornela, 1972; na odwrocie oprawy nalepka: Wystawa prac Marii Jaremy 9-31 grudnia 1994 Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, obok nalepka: 2 PARTIA Nr 3 [oł.:] Nr KAT 172, niżej l. napis czarnym flam.: NR. KAT. 172; Lit.: Maria Jarema. Katalog wystawy, Pałac Sztuki, Galeria Krzysztofory, Kraków 1962; B. Ilkosz, Maria Jarema , Wrocław 1998, s. 202, poz cena wyw.: poz Skarżyński Jerzy ( ) Kobiety swawolne, 1983 Technika mieszana; wym.: 59 x 94,5 cm; sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 83 oraz sygn. i tyt. na odwrocie; praca wystawiana. cena wyw.: poz. 48

23 poz Stern Jonasz ( ) Kompozycja, połowa lat 50. Monotypia; wym.: 33,5 x 26,5 cm; sygn. oł. l.d.: J. Stern; p.d.: Monotypia; poniżej napis oł.: Życie [Literackie] 8 ½ x 11 cm (ilustracja ukazała się w 1958, wraz z opowiadaniem K. Filipowicza); załączona ekspertyza. Stan: pionowy ślad złożenia. cena wyw.: Umińska Jadwiga ( ) Do wierszy Juliana Przybosia I, po 1956 Monotypia, technika mieszana, karton; wym.: 230 x 320 mm; sygn. p.d.: Jadwiga Umińska; na odwrocie naklejka z wystawy krakowskim oddziale Centralnego Biura Wystaw Artystycznych. Symfonia, po 1956 Monotypia, technika mieszana, karton; wym.: 230 x 320 mm; sygn. p.d.: Jadwiga Umińska; na odwrocie naklejka z wystawy krakowskim oddziale Centralnego Biura Wystaw Artystycznych. Do wierszy Juliana Przybosia II, po 1956 Monotypia, technika mieszana, karton; wym.: 230 x 320 mm; sygn. p.d.: Jadwiga Umińska; na odwrocie naklejka z wystawy krakowskim oddziale Centralnego Biura Wystaw Artystycznych. cena wyw.: 1800 poz. 50 poz. 50 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

24 Aukcja nr Taranczewski Wacław ( ) Martwa natura ze świątkiem, ok Gwasz, tempera, karton; wym.: 70 x 100 cm; sygn. i dat. oł. p.d.: T. cena wyw.: poz. 52 poz Tarabuła Janusz (ur. 1931) Ołtarz, 1978 Tempera, tusz, płótno naklejone na płytę wiórową; wym.: 36 x 26 cm; sygn. p.d.: Tarabuła 78; na odwrocie naklejka z aukcji na rzecz krakowskiego hospicjum z Skarżyński Jerzy ( ) Kompozycja surrealistyczna, 1957 Tusz, akwarela, papier; wym.: 17,5 x 28,5 cm; sygn. l.d.: J. Skarżyński; na odwrocie napis: Przekrój 649, str. 27; ilustracja do Raya Bradbury Człowiek ilustrowany. cena wyw.: 1200 poz

25 54. Jarema Maria ( ) W kawiarni U Plastyków, 1943 Akwarela, papier; wym.: 19,5 x 15,5 cm, sygn. i dat. oł. na odwrocie p.d.: Maria Jarema r. 43; na p.p. l.d.: nota proweniencyjna: Od męża Marysi Kornela Filipowicza, dn. 21. IV. 74 r.; identyczna nota kredką na odwrocie p.p. cena wyw.: Stern Jonasz ( ) Kompozycja, ok Monotypia; wym.: 21 x 29,5 cm; nie sygn.; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Barbarę Jaroszyńską-Stern, żonę artysty. cena wyw.: 2400 poz Kraupe-Świderska Janina (ur. 1921) Wieczór, 1959 Gwasz, akwarela, tusz; wym.: 31 x 17,3 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe. cena wyw.: 1000 poz. 56 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

26 Aukcja nr 23 poz. 58 poz Wójtowicz Stanisław ( ) Milano, Olej, płótno; wym.: 100 x 73 cm; sygn. na odwrocie: St. Wójtowicz. Lit.: Katalog wystawy Między negatywem a pozytywem. Stanisław Wójtowicz, Kraków 2002, poz. 14. cena wyw.: Skarżyńscy Jerzy i Lidia Dama, 1986 Akwarela, piórko; wym. w świetle p.p.: 49 x 22,4 cm; sygn. piórkiem p.d.; na odwrocie opis: Dwaj panowie z Werony Shakespeare Kraków-Stary Teatr 1986; autografy autorów i 26 VI 1986; projekt kostiumu. cena wyw.: 1800 poz Skarżyńscy Jerzy i Lidia Dworak, 1965 Akwarela, piórko; wym. w świetle p.p.: 26,7 x 21 cm; sygn. i tytułowany piórkiem p.d.; na odwrocie opis: Don Kichot L. Zamkow Katowice Teatr im S. Wyspiańskiego; projekt kostiumu. cena wyw.: 1500

27 poz. 61 poz Skarżyński Jerzy ( ) Chłopiec z mandoliną, 1940 Olej, karton; wym.: 37,8 x 30,1 cm; sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński Praca z okresu studiów w krakowskiej Kunstgewerbeschule. cena wyw.: 7500 poz Skulicz Witold ( ) Kompozycja Technika mieszana (sgrafitto, olej, piasek, płótno); wym.: 110 x 90 cm; sygn. i dat. p.d. Skulicz 91. cena wyw.: 1500 poz. 63 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 62. Skulicz Witold ( ) Kompozycja Technika mieszana (sgrafitto, olej, piasek, płótno); wym.: 110 x 90 cm; sygn. i dat. p.d. Skulicz 91. cena wyw.: Kawiorski Jarosław Marian (ur. 1955) Głowy, 2009 Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm; sygn. na odwrocie. Lit.: Katalog wystawy Jarosława Kawiorskiego, Kraków cena wyw.:

28 Aukcja nr 23 poz Hrynkowski Jan ( ) Martwa natura z winogronami, l. 60. Olej, tektura; wym.: 35 x 36 cm; sygn. l.g.: J. Hrynkowski. cena wyw.: 5000 poz Taranczewski Paweł (ur. 1940) Dwie stodoły 1999 Olej, płótno; wym.: 180 x 130 cm; sygn. na odwrocie; praca wystawiana. cena wyw.: 4800 poz Pustelnik Karol (ur. 1918) Skrzyżowanie, 1989 Olej, płótno; wym.: 110 x 90 cm; sygn. i datowany na odwrocie: 1989 Wadowice K. Pustelnik Skrzyżowanie. 0

29 67. Berdowska Tamara (ur. 1962) Kompozycja, 1994 Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie. cena wyw.: 4000 poz. 69 poz. 67 poz Skarżyński Jerzy ( ). Rozprawka filozoficzna, lata 70. XX w. Tusz, akwarela, papier; wym.: 17,5 x 28,5 cm; sygn. l.d.: J. Skarżyński; rysunek w książce K. Filimoniuka, Jerzy Skarżyński, Olszanica 2004, s cena wyw.: 800 poz. 70 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 69. Mikulski Kazimierz ( ) Kobieta-ptak, 1996 Tusz, papier; wym.: 29 x 23 cm, sygn. i dat. p.d.: K. Mikulski 96. cena wyw.: Mlącki Dariusz (ur. 1963) Koperty, 2008 Olej, płótno; wym.: 58 x 72,5 cm; sygn. na odwrocie. Praca wystawiana: Dariusz Mlącki., wystawa z cyklu Nic Podobnego, Kraków, II - III cena wyw.:

30 Aukcja nr Rykała Jacek (ur. 1950) Irena, 2000 Olej, collage; wym.: 29 x 69,5 cm; sygn., tyt. i dat. na odwrocie: (Jacek Rykała 2000). cena wyw.: 3000 poz. 71 poz Kowynia Dominika (ur. 1978) Film, 2009 Olej, płótno; wym.: 110 x 110 cm; sygn. na odwrocie. Lit.: Katalog wystawy Obecność, Będzin 2009, s. 7. cena wyw.: Krzysztofiak Hilary ( ) Portret Sławomira Mrożka, 1975 Technika mieszana, olej, płótno, papier; wym.: 91 x 112 cm; sygn. i datowany p.d.: Hilary 75. cena wyw.: poz

31 poz Beksiński Zdzisław ( ) Upiory, 1968 Długopis, papier; wym.: 32 x 23 cm; sygn. i dat. długopisem l.d.: Beksiński 68. cena wyw.: poz Lam Władysław ( ) Portret matki, lata 20. Monotypia; wym.: 340 x 260 mm; sygn. tuszem p.d.: Władysław Lam. cena wyw.: 800 poz. 75 poz Kulisiewicz Tadeusz ( ) Na łodzi, Tusz, akwarela, tektura; wym.: 21,5 x 27,5 cm; sygn. i dat. l.d.: Kulisiewicz cena wyw.: 1200 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 77. Gottlieb Leopold ( ) Akt, lata 20. Akwarela, tusz; wym.: 22 x 22,4 cm; sygn. p.d.: L.G. cena wyw.:

32 Aukcja nr 23 poz Wyczółkowski Leon ( ) Studium chłopa ukraińskiego, ok Kredka, ołówek, tusz, papier; wym.: 26,5 x 20 cm; sygn. piórkiem p.d.: L. Wyczółkowski. cena wyw.: 3000 poz. 79 poz Rychter-Janowska Bronisława ( ) Dworek pod strzechą, lata 20. Ołówek, papier; wym.: 10,3 x 21 cm; sygn. oł. l.d.: B.R.J. cena wyw.: Rychter-Janowska Bronisława ( ) Dworek, lata 20. Kredka, papier; wym.: 17 x 20,6 cm; sygn. oł. l.d.: B.R.J. cena wyw.:

33 poz. 81 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 81. A.N. (szkoła włoska), II połowa XVIII w. Pejzaż Olej, płótno; wym.: 87 x 65 cm; rama z początku XIX wieku. cena wyw.:

34 Aukcja nr Kossak Juliusz ( ) Farys na pędzącym koniu, 1887 Ołówek, sepia; wym.: 65 x 80 cm, sygn. p.d.: Kossak. Zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: Kossak Juliusz ( ) Złożenie zdobycznych sztandarów przed Napoleonem Ołówek, papier; wym.: 49 x 83,5 cm; nie sygn.; w dolnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz ślad pieczęci lakowej. Papier naklejony na karton, ubytek prawego górnego rogu, ślady naddarcia i zaplamienia papieru. Seweryn Fredro rozbija pułk huzarów pruskich pod Peterswaldem, 1883 Ołówek, papier; wym.: 34 x 48 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz Major Jan Gołkowski gromi Kozaków Dońskich, 1898 Ołówek, papier; wym.: 37,5 x 52,2 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 704; jedna z ostatnich prac artysty. Luzak pancernych, Ołówek, papier; wym.: 35 x 48,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, jako szkic do poz. 463 (Luzak pancernych na tle bitwy, 1880, akwarela, PAN Kraków) i poz. 403 (Pan Pasek w bitwie, 1877). Pochód Tatarów przez step, 1887 Ołówek, papier; wym.: 40 x 63 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, 1988, poz Bitwa z Tatarami Ołówek, papier; wym.: 39,5 x 59 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę, zachowana kalka ochronna. cena wyw.: Kossak Juliusz ( ) Farys na pędzącym koniu, 1887 Ołówek, papier; wym.: 42,9 x 53 cm, nie sygn.; w prawej górnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz pieczęć lakowa. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 419 (akwarela). Stado Przybysława Śreniawity ( Białonóżka ), 1873 Ołówek, papier; wym.: 42,5 x 80 cm, nie sygn. Ubytek lewego dolnego narożnika; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Szkic do akwareli prezentowanej na wystawie w Wiedniu. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, s. 57, fig. 61 (w wersji W. Kossaka). Odsiecz Smoleńska, 1874 Ołówek, papier; wym. 39,3 x 73 cm, sygn. p.d.: Kossak; uszkodzony prawy margines, zachowana kalka ochronna. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 430 (akwarela w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie). Książę Jeremi Wiśniowiecki na mogile, 1885 Ołówek, papier; wym.: 36 x 50,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 550 (w wersji sepia / piórko, reprodukcja z albumu Ogniem i mieczem ). poz. 82 poz. 83 poz. 83 poz

35 Kmicicowa kompania, 1885 Ołówek, papier; wym.: 45,5 x 49,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 561 (akwarela, klisza w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie). Ostatnie chwile Stefana Czarnieckiego, 1885 Ołówek, papier; wym.: 31,5 x 42,3 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 527 (akwarela). cena wyw.: Kossak Juliusz ( ) Mamy racławickie kosy, z cyklu Pieśń Legionów, 1893 Ołówek, papier; wym.: 43,4 x 36,3 cm, nie sygn.; w dolnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz pieczęć lakowa; zagniecenia papieru, naddarcia. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, il. 676 (MN Wrocław, w wersji: akwarela, sepia, piórko). Wizyta w stadninie Ołówek, papier; wym.: 22 x 35 cm, sygn. p.d.: Juliusz Kossak; w lewej dolnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza Wojciech Kossak oraz ślad pieczęci lakowej. poz. 84 Mohort orze ziemię, w którą wbita jest szabla, z cyklu Mohort W. Pola, 1882 Ołówek, papier, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, z cyklu Mohort W. Pola (fragment kompozycji), 1882 Ołówek, papier; wym.: 45 x 63 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz Wesele krakowskie, 1895 Ołówek, papier; wym.: 44 x 62 cm; pd. obca sygnatura; 10-centymetrowe naddarcie prawego marginesu. Targ na konie pod Wawelem Ołówek, papier; wym.: 50 x 67,5 cm, sygn. l.d.: J. Kossak; w p.d. obca sygnatura; uszkodzenia marginesów. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz cena wyw.: 8000 poz. 84 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz. 85 poz

36 Aukcja nr Umińska Jadwiga ( ) Chopiniana, lata 50. i 60. Zestaw rysunków i akwarel przedstawiających Fryderyka Chopina (30 szt.); akwarela, piórko, kredka, ołówek, papier; różne wymiary (max.: 300 x 430 mm); niektóre sygn. (Jadwiga Umińska), datowane i tytułowane oł.; prace są efektem m.in. współpracy autorki z Państwowym Wydawnictwem Muzycznym w latach 50. i 60. cena wyw.: 3200 poz Umińska Jadwiga ( ) Rysunki z Powstania Warszawskiego Zespół unikalnych rysunków dokumentujących Powstanie Warszawskie, wykonanych przez artystkę w trakcie trwania walk powstańczych. Zespół zawiera prace przedstawiające ruiny miasta, wysiedleńców oraz życie codzienne powstańców. Wszystkie rysunki pochodzą z kolekcji rodziny artystki. Warszawa ruiny miasta Sakramentki, tusz, papier, wym.: 20,8 x 29,6 cm Sakramentki, tusz, papier, wym.: 20,8 x 29,6 cm Sakramentki. Ulica Nowe Miasto, tusz, papier, wym.: 20,8 x 29,6 cm Sakramentki, tusz, papier, wym.: 20,8 x 29,6 cm Sakramentki, tusz, papier, wym.: 20,8 x 29,6 cm Katedra, tusz, papier, wym.: 21,4 x 29,8 cm Katedra, tusz, papier, wym.: 21,4 x 29,8 cm Zgliszcza, tusz, papier, wym.: 21 x 29,5 cm Zgliszcza, tusz, papier, wym.: 21 x 29,5 cm Widok na dziedziniec kamienicy z lotu ptaka, tusz, akwarela, papier, wym.: 19 x 21 cm Płonąca kamienica, tusz, papier, wym.: 36,5 x 25,4 cm Widok miasta, kredka, papier, wym.: 34,8 x 24,8 cm Ulica, kredka, papier, wym.: 34,7 x 24,8 cm Powstańcy Szpital powstańczy, tusz, papier, wym.: 28 x 40 cm Szpital powstańczy, kredka, papier, wym.: 9,8 x 21,6 cm Budowanie barykady, gwasz, tusz, papier, wym.: 20,8 x 26 cm Czołg na ulicach miasta, tusz, papier, wym.: 29,6 x 21,2 cm Wóz pancerny, tusz, akwarela, papier, wym.: 29,6 x 21 cm Czołg na ulicach miasta, tusz, papier, wym.: 29,5 x 24 cm Portret powstańca, kredka, papier, wym.: 34,4 x 26,6 cm Portret powstańca, kredka, papier, wym.: 34,4 x 26,6 cm Na czatach, kredka, papier, wym. 34,4 x 26,6 cm Ratowanie rannego, kredka, papier, wym.: 19,2 x 17,8 cm poz. 86 poz poz. 86 poz. 87

37 Akcja powstańcza, kredka, papier, wym.: 15,2 x 25,4 cm Akcja powstańcza, kredka, papier, wym.: 24,2 x 17,6 cm; na odwrocie studium jednej z postaci, ołówek. Akcja powstańcza, ołówek, papier, wym.: 17,5 x 20,9 cm Przy ruinie kamienicy, akwarela, tusz, papier, wym.: 19,4 x 15 cm Przy ruinie kamienicy, tusz, papier, wym.: 25,9 x 18,4 cm Szpital polowy, tusz, papier, wym.: 21 x 29,5 cm Przy łóżku rannego, ołówek, papier, wym.: 36,2 x 25,3 cm; na odwrocie szkice do innych kompozycji (portret z profilu, W ukryciu) Powstańcy, ołówek, papier, wym.: 25,2 x 17,3 cm W ukryciu, tusz, papier, wym.: 36,4 x 25,2 cm W ukryciu, tusz, papier, wym.: 40,5 x 27,5 cm W ukryciu, tusz, akwarela, papier, wym.: 34,4 x 24,8 cm Wysiedleńcy i sceny rodzajowe Wysiedleńcy, ołówek, papier, wym.: 20,8 x 16,5 cm Wysiedleńcy, tusz, papier, wym.: 22,6 x 28,6 cm Wysiedleńcy, tusz, papier, wym.: 25 x 35 cm Wysiedleńcy, tusz, papier, wym.: 40,5 x 28,5 cm Wysiedleńcy, tusz, papier, wym.:29,7 x 21 cm Wysiedleńcy, kredka, papier, wym.: 28 x 20,4 cm Wysiedleńcy, ołówek, papier, wym.: 15,3 x 25,2 cm na odwrocie szkic postaci, ołówek Wysiedleńcy, tusz, papier, wym.: 19,2 x 11,8 cm; na odwrocie: szkice postaci, tusz Na ulicy, akwarela, tusz, papier; wym.: 22,5 x 20,9 cm Na ulicy, akwarela, tusz, papier; wym.: 29,7 x 21 cm Wysiedleńcy, tusz, papier, wym.: 19 x 15,8 cm; na odwrocie: martwa natura, kredka, papier Przy pracy, tusz, papier, wym.: 29,3 x 21 cm Dwie kobiety, kredka, papier, wym.: 34,6 x 24,5 cm Kobieta i mężczyzna, tusz, papier, wym.: 29,7 x 21,3 cm cena wyw.: poz. 87 poz. 87 poz. 87 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

38 Grafika dawna 88. Alt Rudolf ( ) Jasło, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 232 x 305 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek senior lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien cena wyw.: Alt Rudolf ( ) Wadowice, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 232 x 305 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek senior lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien cena wyw.: Alt Rudolf ( ) Nowy Targ, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 232 x 305 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek senior lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien cena wyw.: Alt Rudolf ( ) Tyniec, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 232 x 305 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. poz. 91 poz. 93 Zahradnicek lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien cena wyw.: Ammann Jost ( ) Personifikacje sztuk i rzemiosł, 1579 Miedzioryt, wym.: 275 x 365 mm Grafika pochodzi z: Chassanei B., Catalogus gloria mundi, Franckfurt a Mein 1579 cena wyw.: Ammann Jost ( ) Alegoria nauk wyzwolonych 1579 Miedzioryt; wym.: 275 x 365 mm Grafika pochodzi z: Chassanei B., Catalogus gloria mundi, Franckfurt a Mein 1579 cena wyw.: Ammann Jost ( ) Papież w otoczeniu urzędników Kurii Rzymskiej, 1579 Miedzioryt; wym.: 275 x 365 mm Grafika pochodzi z: Chassanei B., Catalogus gloria mundi, Franckfurt a Mein 1579 cena wyw.: 500 poz Ammann Jost ( ) Król w majestacie, 1579 Miedzioryt; wym.: 275 x 365 mm Grafika pochodzi z: Chassanei B., Catalogus gloria mundi, Franckfurt a Mein 1579 cena wyw.: 500 poz. 94

39 poz. 98 poz Ammann Jost ( ) Senat uniwersytecki, 1579 miedzioryt; wym.: 275 x 365 mm Grafika pochodzi z: Chassanei B., Catalogus gloria mundi, Franckfurt a Mein 1579 cena wyw.: Auer Karol (ok po 1858) Widok zamku we wsi Kołtowie w cyrkule Złoczowskim, 1837 Litografia; wym. planszy 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Medyka, 1837; Widok zamku w Medyce w cyrkule przemyskim, 1837 (zespół dwóch prac) Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław cena wyw.: Auer Karol (ok po 1858) Kobylanka w obwodzie Jasielskim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Dąbrowa w obwodzie tarnowskim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Widok wsi Uherce w obwodzie sanockim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Widok Rymanowa w obwodzie sanockim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Widok domu we wsi Rudnikach w cyrkule przemyskim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław poz. 109 poz. 103 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 39

40 Aukcja nr poz Auer Karol (ok po 1858) Wieś Stronibaby w cyrkule złoczowskim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Wieś Lahadów w obwodzie złoczowskim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Laszki Królewskie w obwodzie złoczowskim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Góry Pieniny od wsi Szczawnica w obwodzie sandeckim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Auer Karol (ok po 1858) Droga do Morskiego Oka w dolinie Białki w obwodzie sandeckim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław poz Auer Karol (ok po 1858) Morskie Oko w Tatrach w obwodzie sandeckim, 1837 Litografia; wym. planszy: 235 x 300 mm; sygn. na pł.: Auer rys. i lit.; u P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Galicja w obrazach, Lwów Lit.: Opałek M., Litografia lwowska, Wrocław Bartolozzi Francesco ( ) Idealizowany portret młodego Michała Anioła, 1764 Miedzioryt punktowy; wym. komp.: 228 x 148 mm, planszy: 494 x 344 mm; sygn. p.d.: F. Bartolozzi sculp. Londini Lit.: R. Duppa, The Life and Literary Works of Michel Angelo Buonarroti, London, John Murray et. al., B cena wyw.: Bensdorff Józef Portret Jana Zamojskiego, ok Litografia kredkowa; wym.: 355 x 287 mm; pod kompozycją tytuł i opisy edytorskie l.d.: Verlag v. Oehmke & Riemschneider in Neu Ruppin; d. W.J. Bensdorff w Krakowie. cena wyw.: Boilly Louis Leopold, Levachez Charles Francois Gabriel Napoleon Bonaparte jako konsul, 1799 Akwatinta, akwaforta, ręcznie kolorowana; kompozycja wg obrazu L. Boilly ego: portret Napoleona Bonaparte w owalu, na dole kompozycja przedstawiająca przegląd wojsk na dziedzińcu Luwru; wym.: 427 x 289 mm; sygn. pł. l.d.: Boilly pinxit, p.d.: Lavachez sculp; w obrębie kompozycji: Duplessis Bertaux aquaforti; w otoku

41 portretu opis: Bonaparte premier consul de la république française; pod kompozycją: Revue du quintidi i opisy typograficzne. cena wyw.: Bond William (ok ) The return of the Grenadier to his Wife and Family, 1798 Miedzioryt punktowy kolorowany, wg obrazu I. Ecksteina; wym. w świetle p.p.: 480 x 370 mm; sygn. pł. p.d.: Engraved by W. Bond; l.d.: Painted by I. Eckstein; poniżej kompozycji tytuł i nota wydawnicza; grafika po konserwacji. Lit. Benezit, t. 2 (1976). cena wyw.: Bond William (ok ) The Soldier s Reward, 1799 Miedzioryt punktowy kolorowany, wg obrazu H. Singletona; wym. w świetle p.p.: 480 x 370 mm; sygn. pł. p.d.: Engraved by W. Bond; l.d.: Painted by H. Singleton; poniżej kompozycji tytuł i nota wydawnicza; grafika po konserwacji. Lit. Benezit, t. 2 (1976). cena wyw.: Brydak Jędrzej ( ) Widok Krakowa od Podgórza, 1860 Litografia z tintą; wym.: 141 x 592 mm; sygn. na płycie p.d.: J. Brydak. Grafika z przewodnika Ambrożego Grabowskiego Kraków i jego okolice, Kraków Lit.: J. Banach, Dawne widoki Krakowa, Kraków 1983, s Grafika po konserwacji. cena wyw.: Daniell James, Henry Singleton Car Paweł I uwalnia T. Kościuszkę, 1798 Akwatinta; wym.: 760 x 560 mm; sygn. na pł. Henry Singleton pinx., James Daniell sculp.; opisy w jęz ang. [Paul I granting Liberty to gen. Kosciuszko] i franc.; obraz Sigletona, będący podstawą grafiki powstał w 1797; opis: From the Original Picture, painted under the immediate direction of Gen. Koscuiszko when in London in the Months of May & June D Aprfes L Original, peint sous les ordres du Genl Koscuiszko, lorsqu il se trouvait a Londres, pendant les Mois de Maii & de Juin Published March by James Daniell N. 6 Great Charlotte Street, Blackjriars Road. London; grafika znana także pod tytułem: Kościuszko opuszczający więzienie. Lit.: P. Harrington, British Artists and War: The Face of Battle in Paintings and Prints , Greenhill Grafika po konserwacji. cena wyw.: Debucourt Philibert-Louis ( ) Parobek krakowski, 1817 Akwatinta barwna, według J.P. Norblina; wym.: 225 x 140 mm; sygn. pł.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp. Tytuł także w wersji fr.; Grafika pochodzi z cyklu Costumes polonaises, Paris Odbitka naklejona na karton, przycięta bez szkody dla kompozycji i napisów. Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1880, s Debucourt Philibert-Louis ( ) Przedający obrazy, 1817 Akwatinta barwna, według J.P. Norblina; wym.: 225 x 140 mm; sygn. pł.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp. Grafika pochodzi z cyklu Costumes polonaises, Paris Odbitka naklejona na karton, przycięta bez szkody dla kompozycji i napisów. Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1880, s cena wyw.: 1200 poz. 117 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

42 Aukcja nr Deyerl M. Mikołaj Kopernik, ok Staloryt; wym.: 157 x 128 mm [plansza 305 x 222 mm]; sygn. pod kompozycją: l.d. Nach einem gleichzeitigen Gemalde Basaiti s; p.d. M. Deyerl sc.; ś.d. Verlag der Kunst-Anstalt des Oestr. Lloyd in Triest. Portret astronoma ze sferą armilarną, księgą i cyrklem; oryginalny obraz Wenecjanina Marco Basaitiego (ok. 1512) znajduje się w zbiorach Lwowskiej Galerii Obrazów ( Astronom ). cena wyw.: 300 poz. 124 poz. 119 monogramem wiązanym AD. Na odwrocie tekst łaciński, w prawym górnym rogu pieczątka owalna pieczątka kolekcjonerska BJ; Grafika z cyklu Die Grosse Passion (Wielka Pasja; prace z lat , 1510), wydanego drukiem przez Benedictusa Chelidoniusa: Passio Christi ab Alberto Dürer Nurenbergensi effigiata, Stan zachowania: na odwrocie widoczne ślady zażółceń; po lewej niewielkie naddarcia planszy oraz podklejenie. Mocna, bardzo dobra odbitka. Lit.: Bartsch 8, Meder Folino Bartolomeo ( ) Portret Johanna Winckelmanna, ok Miedzioryt wg Giovanniego Battisty Casanovy; wym.: 160 x 114 mm; sygn. pł.: Bartolomeo Folin inv. Stan: bdb; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: SAP, t. II, s ; E. Rastawiecki, Słownik, s. 110/111. cena wyw.: 2500 poz Dietrich Fryderyk Krzysztof ( ) Pułk 9 piechoty krakusów (wg. J. F. Piwarskiego), po 1831 Akwatinta, akwaforta; wym. planszy: 203 x 138 mm; Formalna nazwa jednostki 9. Pułk Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego (sformowanej 10 I 1831 jako 1. Pułk Województwa Krakowskiego); jej dowódcą (do 14 VII 1831) był płk. Samuel Różycki; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831] Lit.: H. Widacka, Dietrichowie rytownicy Warszawy, poz. 151, s cena wyw.: Dürer Albrecht ( ) Die Geisselung Christi [Biczowanie Chrystusa], przełom XV i XVI w. Drzeworyt, papier czerpany; wym.: 386 x 273 mm; sygn. na pł Giraud Ch. Żyd, chłopi i mieszczanin krakowski, 1840 Litografia tonowana; wym.: 280 x 380 mm; sygn. pł. l.d.: Dessine par Ch. Giraud, p.d.: Lith. par Bayot; śr.d. tytuł; powyżej kompozycji opisy typograficzne. Grafika z: Voyages en Scandinavie en Laponie, Paris 1840, ed. A. Bertrand. Lit. : Polska cała. Katalog starych książek, map i rycin XV-XIX w. Polski dotyczących, Warszawa 1991, s. 186, poz cena wyw.: Hanhart Michael i Nicholas Widoki Krakowa, 1863 Zestaw 4 chromolitografii; wym. plansz: 130 x 220 mm; sygn. pł. śr.d.: Hanhart. lith.; tytuły ang. pod kompozycją. 1. Planty, 2. Norbertanki na Zwierzyńcu, 3. Sukiennice, 4. Kościół Mariacki. cena wyw.: Hooghe Romeyn de ( ) Konferencja pokojowa w Bredzie, 1667 Akwaforta; wym.: 420 x 540 mm [odbitka nieznacznie przycięta]; sygn. pł.: R. de Hooghe f. et inv.; te Amsterdam by I. Ottens. Grafika po konserwacji. Lit.: Benezit, t. 5 (1976), s cena wyw.:

43 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks poz

44 Aukcja nr 23 poz poz Le Prince Jean Baptiste ( ) Le Marchand de Pouleta, 1765 Akwaforta; wym.: 215 x 178 mm; sygn. pł. l.d.: Le Prince Odbitka obcięta bez szkody dla kompozycji. Grafika z pracy Première suite de cris et divers marchands de Petersbourg et de Moscou, dessinés d après nature. Dediée à Mr. Chardin., [1765]. Lit.: Benezit, t Le Prince Jean Baptiste ( ) Le Marchand de Limonade, 1765 Akwaforta; wym.: 215 x 178 mm; sygn. pł. l.d.: Le Prince Odbitka obcięta bez szkody dla kompozycji. Grafika z pracy Première suite de cris et divers marchands de Petersbourg et de Moscou, dessinés d après nature. Dediée à Mr. Chardin., [1765]. Lit.: Benezit, t Lubieniecki Bogdan Teodor ( ) Krajobraz ze skałami i wodą oraz podróżnymi, Akwaforta; wym.: 210 x 275 mm (grafika obcięta); sygn. pł.: de Lubieniezki inv. et fecit, w obrębie kompozycji: J.F. Leopold exc.; wydana w Augsburgu przez J. F. Leopolda w l ; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Grafika i rysunki polskie w zbiorach, il. 26; E. Rastawiecki, Słownik, s , poz. 1. cena wyw.: Łazarski Zygmunt (ok ) Chrystus na Drzewie Życia, XIX w. Drzeworyt ludowy; wym.: 290 x 180 mm; plansza z teki 18 polskich poz. 130 drzeworytuw ludowych wydanej przez Z. Łazarskiego w Teka zawiera odbitki z oryginalnych klocków drzeworytniczych, pochodzących z XIX-wiecznego warsztatu w Płazie. Klocki przechowywane są w Muzeum Etnograficznym w Krakowie Łazarski Zygmunt (ok ) Św. Jerzy zabijający smoka, XIX w. Drzeworyt; wym.: 370 x 300 mm; plansza z teki 18 polskich drzeworytuw ludowych wydanej przez Z. Łazarskiego w Teka zawiera odbitki z oryginalnych klocków drzeworytniczych, pochodzących z XIX-wiecznego warsztatu w Płazie. Klocki przechowywane są w Muzeum Etnograficznym w Krakowie Łazarski Zygmunt (ok ) Ostatnia Wieczerza, XIX w. Drzeworyt ludowy; wym.: 365 x 300 mm; plansza z teki 18 polskich drzeworytuw ludowych wydanej przez Z. Łazarskiego w Teka zawiera odbitki z oryginalnych klocków drzeworytniczych, pochodzących z XIX-wiecznego warsztatu w Płazie. Klocki przechowywane są w Muzeum Etnograficznym w Krakowie Mayer Luigi (XVIII/XIX w.) Brama Rosetty w Aleksandrii, przed 1813 Akwatinta barwna; wym.: 258 x 415; nie sygn.; pod kompozycją opis: Bab-Rochyd or the Gate of Rosetta, leading do Alexandria. This viev is taken from without the Walls, and the departure of a Caravan is introduced. Praca z cyklu Views in Egypt, Palestine, and other parts of the Ottoman Empire, London 1813 cena wyw.: Merian Caspar (lub Matthaus mł.) ( ) Michał Korybut Wiśniowiecki król Polski, przed 1677 Miedzioryt; wym: 172 x 120 mm; na wstędze napis: Michale Thomas Koribut Dux Wiesniowiecius etc. electus 19.9 Junii 1669 Rex Poloniae;

45 poz. 132 grafika z dzieła Theatrum Europeaum, Frankfurt n. Menem Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych, Warszawa 1992, poz Norblin Jan Piotr ( ) Ecce Homo Akwaforta; wym.: 372 x 406 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 9; P. Smolik, Jan Piotr Norblin. Prace rytownicze, Łódź 1934, poz. 71; Miłośnicy grafiki i ich kolekcje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 2006, il. s cena wyw.: Norwid Cyprian Kamil ( ) Solo (Melancholia), 1861 Litografia; wym.: 216 x 268 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: C. Norwid F. 1861; l.d.: Lith. Saint Aubin Pass. Verdeau 33 [Paris]; śr.: Solo. Lit.: H. Widacka, Nieznany Norwid: grafika, Warszawa 1996, s , il. 20; Katalog wystawy Cyprian Norwid, Warszawa 1946, s. 115, poz Rzadka grafika; była konfiskowana przez władze carskie. 0 poz. 135 poz. 134 poz Orłowski Aleksander ( ) / Gaugain Thomas Paweł I zaszczyca Kościuszkę wizytą w więzieniu, 1801 Miedzioryt punktowy kolorowany; wym.: 378 x 540 mm; sygn. pł. l.d.: Alexander Orlowski del., p.d. Thos Gaugain Sculp; pod kompozycją opis w języku angielskim (Paul I, Emperor of all the Russians Condescending to Visit Kosciuszko in Prison) i francuskim; u dołu słabo czytelny adres londyńskiego wydawcy; praca po konserwacji, przycięta do granic kompozycji, napisy kompletne. Grafika wykonana wg rysunku Orłowskiego z Rzadkie. cena wyw.: Orłowski Aleksander ( ) / Gaugain Thomas Uwolnienie Kościuszki i jego towarzyszy, 1801 Miedzioryt punktowy kolorowany; wym.: 378 x 540 mm; sygn. pł. l.d.: Alexander Orlowski del., p.d. Thos Gaugain Sculp; pod kompozycją opis w języku angielskim (Kosciusko and the Polish Nobles obtaining); praca po konserwacji, przycięta do granic kompozycji i górnej linii opisów. Grafika wykonana wg rysunku Orłowskiego z Bardzo rzadka praca (il. s. 46). cena wyw.: 2000 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 45

46 Aukcja nr 23 accuratissime ex vetusteis monumenteis formata, Rzym 1561; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Bromberg S., Philipp Clüver and the incomparable Italia Antiqua, Boston cena wyw.: Rossini Luigi ( ) Rzym. Curia Ostilia, 1820 Miedzioryt; wym.: 395 x 475 mm; sygn. na pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1820; w obrębie kompozycji skromny kartusz: Avansi della Curia Ostilia suc Monte Celio; grafika z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica. Rome cena wyw.: 1600 poz Piranesi Giovanni Battista ( ) Rzym. Widok wnętrza świątyni Bachusa, obecnie kościoła Św. Urbana, 1767 Akwaforta, papier żeberkowy; wym.: 405 x 600 mm; opisana i sygnowana u dołu na płycie: Veduta interna dell`antico Tempio di Bacco in oggi Chiesa di S. Urbano due miglia distante da Roma fuori di porta S. Sebastiano. Grafika z cyklu Vedute di Roma, Lit.: L. Ficacci, Piranesi. The Complete Etchings, Taschen 2000, poz. 952, po konserwacji. cena wyw.: Piranesi Giovanni Battista ( ) Rzym. Widok wnętrza świątyni Tempio della Tosse [w Tivoli], 1764 Akwaforta, papier żeberkowy; wym.: 628 x 461 mm; sygn. pł. p.d.: Piranesi f.[ecit], l.d.: In Roma presso l Autore a paoli due e mezzo; w skromnym kartusz, o obrębie kompozycji opis: Veduta interna del Tempio della Tosse construito di mattoni e di tussi. A Muri co quali erano state riturate le finestre ne tempi bassi; grafika z cyklu Vedute di Roma, Lit.: L. Ficacci, Piranesi. The Complete Etchings, Taschen 2000, poz. 941, po konserwacji. cena wyw.: Rossini Luigi ( ) Rzym. Brama na Forum Nerwy, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 435 x 530 mm; sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta della parte posteriore degl avanzi del Foro Nerva da altri Erario publico; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica. Rome cena wyw.: Rossini Luigi ( ) Rzym. Świątynia Deus Ridiculus, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 350 x 605 mm; sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta del Tempio delle Camene, da altri del Dio Ridicolo _ furio di Porta Latina nella Valle Della Caffarella; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica. Rome cena wyw.: 1600 poz Pirro Ligorio (ok ) Plan antycznego Rzymu, ok Akwaforta; wym.: 285 x 365 mm; stan bdb; grafika z dzieła gdańszczanina Philippa Clüvera, Italia antiqua, Leiden 1624 (pośmiertne wydanie przez Daniela Heinsiusa); pierwotnie wydana w dziele Michele Tramezzino, Antiquae urbis imago 46 poz. 138

47 144. Schenk Peter ( ) Widok Krakowa, przed 1702 Miedzioryt, akwaforta; wym.: 215 x 270 mm; sygn. płyty l.d.: Pet. Schenk ex. in. Amst[erdam]; l.d.: tytuł holden.: CRACAU, eene seer oude Groote en vermaerde Stadt van gantsch Polen, p.d. tytuł łac.: CRACOVIA, vetustisima amplissima Poloniae Civitas; widok Krakowa pochodzi z cyklu stu widoków najważniejszych miast świata Hecatompolis, sive Totius orbis Terrarum Oppida Nobiliora Centum; exquisite collecta atque eleganter depicta, Amsterdam, cena wyw.: Stęczyński Maciej Bogusz ( ) Krościenko od północy, 1847 Litografia; wym.: 113 x 190 mm, sygn. pł.: Rys. z nat. i lit. M B. Stęczyński 1847; p.d.: z lit. P. Pillera we Lwowie. Grafika z: Okolice Galicji, Lwów 1849, nakładem K. Jabłońskiego. Lit.: M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław cena wyw.: Stęczyński Maciej Bogusz ( ) Jabłonica w Karpatach nad Prutem, 1852 Litografia w sepii; wym.: 87 x 126 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z nat. i na kam. B. Stęczyński 1852; p.d.: w litog. St. Jabłońskiego; śr. d.: tytuł. cena wyw.: 160 poz. 143 poz. 141 poz. 146 poz. 142 poz. 140 poz. 144 Malarstwo, monotypia, rysunek Grafika Wydawnictwa artystyczne Biogramy Indeks 47

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29 Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 V-3 VI 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

Lista zwycięzców za okres r.

Malarstwo / Painting

Malarstwo / Painting 1 2 1. KOTOWSKI Jan Polowanie z chartami, 65 x 94 cm KaT. Pa-3212 2. KOSSaK KarOl Sanie zaprzężone w parę koni, 51 x 69 cm KaT. Pa- 3213 1. KOTOWSKI Jan Hunt with Greyhounds, 65 x 94 cm CaT. Pa-3212 2.

Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I

Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I Lp. Zestawienie ilościowe materiałów z grupy I Nr ewid. Konserwacja Skanowanie Rys. planu

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

LISTA LAUREATÓW Nagroda IV stopnia zestaw do grillowania

Piotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design

Piotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Piotr K osek fotografie / Photographs Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Widok Krakowa z Wawelem w dziele Georga Brauna i Fransa Hogenberga

KATALOG STRAT. oprac. MONIKA BARWIK 1. 2.

KATALOG STRAT.   oprac. MONIKA BARWIK 1. 2. KATALOG STRAT https://skradzionezabytki.pl oprac. MONIKA BARWIK 1. 2. 3. 4. 1. LEONARD STROYNOWSKI (1858-1935 ) Czytająca olej, płótno; 100x150 cm Kat. 10445; kradzież, 2014 2. KARL WAHLER (1863-1931)

Kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej

Aukcja letnia Nr 1 (24)

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 08.04.2019 r. 7.oo + Stanisław Ustupski 7.oo Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla Elżbiety i Henryka w 47 rocz. ślubu 8.oo + Leszek Janicki int. od Fordońskiego

Mieczysława B. Małgorzata R.

Mieczysława B. Małgorzata R. Imię i Nazwisko Małgorzata K. Joanna W. Anna Z. Elżbieta G. Dorota D. Aneta Ś. Justyna Z. Marek M. Bożena N. Cecylia M. Maria Z. Aneta S. Taisa R. Justyna G. Jadwiga C. Paula W. Monika M. Marcin G. Marta

Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław

Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław Źródło: http://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/36086,ostatni-weekend-lata-z-historia-final-projektu-polskie-panstwo-podzie mne-portret.html Wygenerowano: Niedziela,

GRUPA I MUZYKA. Ogiński. Polonez As- dur op. 53. http://dano2005classic.wrzuta.pl/audio/2nnzwjordxq/f.chopin_polonez_as-dur_op.53. Fryderyk.

GRUPA I MUZYKA. Ogiński. Polonez As- dur op. 53. http://dano2005classic.wrzuta.pl/audio/2nnzwjordxq/f.chopin_polonez_as-dur_op.53. Fryderyk. GRUPA I MUZYKA TWÓRCA DZIEŁO ŹRÓDŁO- TUTAJ MOŻECIE POSŁUCHAĆ Polonez http://w430.wrzuta.pl/audio/2n9g60jge1d/polonez_pozegnanie_ojczyzny michal_kleofas_oginski Pożegnanie ojczyzny Michał Ogiński Fryderyk

ARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII

ARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII Katalog prac - Aukcja, Galeria, Warszawa ul. Foksal 2, dn. 08.06.. 001 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 1 TECHNIKA MIESZANA 002 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 2 TECHNIKA MIESZANA

autor: Stanisław Rodziński

autor: Stanisław Rodziński Nakad: 30 egz. Wystawa pt. PF Kraków 2017 jest 310 ekspozycją zorganizowaną przez Galerię Ekslibrisu w Krakowie. Projekt wystawy, opracowanie, tekst i redakcja Katalogu - Jacek Owczarek Skład komputerowy

510158196 +48 510158196

Wyniki pierwszego kolokwium Podstawy Programowania / INF

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy. Spuścizna ANTON ROY GANZ Ambasador Szwajcarii w Warszawie (1902-1993) I - 53 V A R S A V I A N A Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.doc 1 Spis treści: I. Materiały biograficzne sygn. 1 II. Działalność

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW 2009 1 RYNEK GŁÓWNY W KRAKOWIE Przy przygotowaniu materiałów z ochotą pracowali: - Wanda Adamek - Krystyna Chmielińska - Barbara Giedroyć - Maria Kałuża - Barbara Myszkowska -

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30. Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30 Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17 X-21 X 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 22 X 2011, godzina 12 00 Sala

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 EP-271-26/15 ZAŁĄCZNIK NR 1 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 I. WYDAWNICTWA

FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE

FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE ZWIĄZEK Z A W O D O W Y POLSKICH ART. PLASTYKÓW W LUBLINIE WOLNY SALON PAŹDZIERNIK 1946 SALE KATOL, UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO AL, RACŁAWICKIE 14 FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE POD

INFORMACJA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ. z dnia 17 marca 2015 r.

INFORMACJA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ. z dnia 17 marca 2015 r. ZPOW-640-26/15 INFORMACJA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 17 marca 2015 r. o utworzonych komitetach wyborczych w związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi na dzień 10 maja

William Shakespeare ( )

William Shakespeare ( ) CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W KONINIE PUBLICZNA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W KONINIE FILIA W KOLE William Shakespeare (1564-1616) Zestawienie bibliograficzne w wyborze ze zbiorów CDN PBP w Koninie Filii

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY