Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE. Nr 35"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE Nr 35 Malarstwo, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne. Kraków, 15 grudnia 2012

3 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 35 Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA XII 2012 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 15 XII 2012, godzina Sala Rycerska, Restauracja Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

4 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń WSPÓŁPRACA: Bogdan Sądek SKŁAD: Aleksandra Madej, Maciej Żywolewski ZDJĘCIA: Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Fotografie prac Daniela Mroza pochodzą z archiwum rodziny artysty DRUK: Pierwsza strona okładki: Stażewski Henryk, Kompozycja nr 3, poz. 29 Czwarta strona okładki: Mróz Daniel, Potwór, poz. 63 COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2012 Katalog aukcyjny, wszelkie zawarte w nim opisy, zdjęcia i biogramy, podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jakiekolwiek kopiowanie, reprodukowanie i rozpowszechnianie katalogu w całości lub części bez uprzedniej zgody Salonu Antykwarycznego NAUTILUS stanowi naruszenie praw majątkowych zagrożone odpowiedzialnością cywilną i karną.

5 poz. 131 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. Malarstwo, rzeźba poz Rysunek poz Prace Daniela Mroza poz Grafika dawna poz Grafika XX wieku poz Varia poz Rzemiosło artystyczne poz Indeks s. 48 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł

6 Malarstwo, rzeźba 1. Gąsienica Szostak Jan (starszy) Orszak weselny, lata 30. Malarstwo na szkle; wym.: 36,5 x 7,5 cm; sygn. p.d.: Gąsienica Szostak. Obiekt ze zbiorów rodziny W. Skoczylasa. Cena wyw.: Pieniążek Józef Figurki w dworku Moniakowskim w Zubrzycy, lata 30. Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 32 x 26,5 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. tytuł. Praca w starym pp. Swoista Kunstkamera zgromadzona w XVII-wiecznym dworze sołtysim. Cena wyw.: Pieniążek Józef Kapliczka [św. Marka] w Nowym Sączu, 1937 Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 41 x 29,7 cm; sygn. piórem p.d.: J. Pieniążek, l.d. Nowy Sącz 1937; kompozycja naklejona na stary podkład. Akwarela przedstawia tzw. Kaplicę Szwedzką zbudowaną w 1771 na pamiątkę wypędzenia z miasta Szwedów w Cena wyw.: 2500

7 4. Gałek Stanisław Na hali w Tatrach, 1919 Olej, płótno naklejone autorsko na sklejkę; wym.: 75 x 97 cm; sygn. p.d.: St. Gałek / Na odwrocie ramy naklejka z wystawy: Kunstausstellung 1937 im Haus des Deutschen Kunst zu München. Cena wyw.: Masłowski Stanisław Powrót z karczmy, 1914 Olej, płótno; wym.: 61 x 90 cm; sygn. l.d.: ST. Masłowski Cena wyw.: Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 7

8 Aukcja nr Hofman Vlastimil Polonia Wizja, 1914 Olej, tektura autorsko naklejona na deskę; wym.: 48,6 x 67,4 cm; sygn. l.g.: Vl Hofmann 914; na odwrocie naklejka z Salonu Wiosennego TPSP w Krakowie w 1914 oraz owalna pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie. Najwcześniejsza znana wersja Polonii autorstwa Hofmana kolejne pochodzą z lat 1915 oraz Obraz powstał jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej w innych znanych pracach, powstałych już w trakcie wojny, autoportret artysty został zastąpiony postacią żołnierza. Cena wyw.: Wachtel Wilhelm Tratwa, 1906 Olej, tektura; wym.: 24,8 x 31,6 cm; sygn. p.d.: Wilhelm Wachtel; na odwrocie trzy naklejki z wystaw Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (1906, 1909, bd). Cena wyw.:

9 8. Axentowicz Teodor Portret młodej kobiety Pastel, akwarela, karton; wym.: 49 x 34 cm; sygn. p.d.: TAxent. Cena wyw.: Męcina-Krzesz Józef Panna młoda, po 1890 Olej, deska; wym.: 46 x 37,4 cm; sygn. p.d.: J. de Mencina-Krzesz; praca po konserwacji (naprawa pękniętej deski). Cena wyw.: Rychter-Janowska Bronisława Łabędzie, 1930 Olej, tektura; wym.: 34 x 48 cm; sygn. i dat. p.d.: B. Rychter Janowska Cena wyw.: 7000 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 9

10 Aukcja nr Kossak Juliusz Potyczka pod Iłżą, lata 90. XIX w. Akwarela, papier; wym. w świetle oprawy: 67 x 45 cm; sygn. l.d.: Juliusz Kossak. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności pracy przez syna artysty, Tadeusza Kossaka, oraz spisana przez niego obszerna informacja o przebiegu bitwy. Zbliżona kompozycyjnie praca znajduje się w Muzeum Narodowym w Krakowie (por. K. Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław 1988, poz. 599). Cena wyw.: Masłowski Stanisław Pejzaż znad Świdra, 1923 Akwarela, tektura; wym.: 68 x 92 cm; sygn. p.d.: Stanisław Masłowski / Wielkie Świdry Cena wyw.:

11 13. Pieniążek Józef Męka Pańska z Libuszy, 1939 Akwarela, karton; wym: 41,8 x 30,7 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek / Libusza 25/8 1939; kompozycja naklejona na stary podkład. Cena wyw.: Podgórski Stanisław Motyw z Beńkowej Wiszni majątku Fredrów, 1928 Olej, deska; wym.: 18 x 25 cm; sygn. l.d.: S. Podgórski; na odwrocie tytuł, data i podpis artysty. Cena wyw.: Pieniążek Józef Kościół drewniany na Sądecczyźnie, lata 30. Akwarela, karton; wym.: 44 x 31,3 cm; nie sygn.; kompozycja naklejona na stary podkład. Cena wyw.: Figura Chrystusa Ukrzyżowanego, lata XVII wieku Kość słoniowa, rzeźbiona, cyzelowana, polerowana; element drewniany, konstrukcyjny; Niemcy, Augsburg; wys.: 12,2 cm; znaki: nie posiada; stan zachow.: brak rąk, części nóg, krzyża; zażółcenia. Cena wyw.: 2500 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 11

12 Aukcja nr Ociepka Teofil Zielony lew, 1963 Olej, płótno; wym.: 42,5 x 42 cm; sygn. p.d.: T. Ociepka/63 r. Cena wyw.: Kruczek Marian Husarz, 1964 Beton, metal, kamień, materiały różne; wys.: 53,5 cm; sygn. d.: K.M. oraz na odwrocie mon. wiąz.: KM/64 oraz dedykacja autorska ołówkiem. Cena wyw.: Leszczyńska-Kluza Danuta Pejzaż fantastyczny, lata 60. Olej, tektura; wym.: 69 x 56,5 cm; sygn. na odwrocie: Danuta Leszczyńska-Kluzowa. Praca ze zbioru F. i B. Kędziorków (na oprawie opis kolekcjonerski). Cena wyw.: 4000

13 20. Bobińska-Paszkowska Janina Pejzaż z Kazimierza Dolnego, ok Olej, papier; wym.: 21,3 x 14,8 cm; sygn. p.d.: J. Bobińska-Paszkow. Na odwrocie naklejka z opisem. Cena wyw.: Pucek Antoni Zamek Orawski, 1943 Olej, płótno; wym.: 103 x 73,5 cm; dat. i sygn. p.d.: Pucek 43. Na odwrocie opis: N4 Zamki Orawskie. Cena wyw.: Grott Teodor Pejzaż z Saint Tropez (Artysta w plenerze), 1917 Akwarela, papier; wym. w świetle pp: 29,5 x 46,5 cm; sygn. p.d.: Teodor Grott, St. Tropez 1917; praca wystawiana w 1918 w krakowskim Pałacu Sztuki TPSP; na odwrocie numer i opis kredką, zatarta pieczątka TPSP; praca z kolekcji Artura Schroedera, działacza TPSP w Krakowie. Cena wyw.: Grabska Janina Martwa natura z piwoniami, 1949 Olej, płótno; wym.: 75 x 58 cm; sygn. p.d.: Ja. Grabska, l.d. dedykacja artystki dla ojca; na odwrocie obraz W prasowalni. Cena wyw.: 4500 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 13

14 Aukcja nr Rzepiński Czesław Pejzaż, 1931 Tusz lawowany, papier; wym.: 23 x 34,5 cm; sygn. l.d.: Rzepiński Praca powstała podczas pobytu artysty w Paryżu, okresie o szczególnym znaczeniu dla jego dorobku. Cena wyw.: Taranczewski Wacław Martwa natura, 1948 Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm; sygn. p.d.: W. T Cena wyw.:

15 26. Kolnik Artur Martwa natura, lata 40. XX wieku. Olej, płótno; wym.: 46 x 55 cm; sygn. p.d.: Kolnik oraz sygn. i tyt. na odwrocie: Kolnik Nature morte. Cena wyw.: Bieniek Ignacy Martwa natura, lata 40. XX wieku Olej, płótno; wym.: 99,5 x 82,5 cm; nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez przyjaciela artysty, prof. Józefa Marka. Cena wyw.: Marek Józef Matka (z cyklu Ukrzesłowienie), 1961 Drewno; wys.: 160 cm, wym. podstawy: 29 x 50 cm; sygn. na tyle podstawy: Marek 61. Cena wyw.: 6500 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 15

16 Aukcja nr Stażewski Henryk Kompozycja nr 3, 1979 Akryl, płyta; wym.: 65 x 65 cm; sygn. na odwrocie: nr /H. Stażewski oraz dedykacja artysty dla kolekcjonera. Oprawa autorska. Cena wyw.:

17 30. Oprządek Leszek Bez tytułu, 2012 Akryl, płótno; wym.: 100 x 70 cm; sygn. i dat. na odwrocie. Obraz prezentowany na wystawie Mathematical Inspiration in Contemporary Art (Kraków). Lit.: By Form and Number, katalog wystawy, Kraków 2012, s. 46. Cena wyw.: Wnęk Grzegorz Deskorolkarze, 2007/2008 Olej, płótno; wym.: 145 x 160 cm; opis i sygn. na odwrocie. Lit.: Grzegorz Wnęk. Malarstwo, Nautilus, Kraków 2008, s. 85, il. Cena wyw.: Zieliński Krystyn XXIII-1989, 1989 Akryl, płyta pilśniowa; wym.: 61 x 61 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka z wystawy. Lit.: Krystyn Zieliński Sztuka bez granic, katalog wystawy, Łódź 2010, s. 72. Cena wyw.: Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 17

18 Aukcja nr Kantor Tadeusz Kompozycja abstrakcyjna, koniec lat 40. Akwarela, papier; wym.: 24,6 x 41 cm; sygn. p.d.: T. Kantor. Stan zachow.: nieznaczne ubytki papieru przy brzegach kompozycji. Cena wyw.: Orbitowski Janusz Pejzaż, lata 60. Olej, płótno; wym.: 58 x 72 cm; sygn. l.d.: J. Orbitowski. Cena wyw.: Stanek Zdzisław Bez tytułu (Światłoformy), ok Technika własna; wym.: 44,8 x 62,3 cm; nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez siostrę artysty. Cena wyw.:

19 36. Stanek Zdzisław Z cyklu Planety, lata 60. XX wieku Technika własna, collage; wym.: 34,5 x 48,7 cm; nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez siostrę artysty. Cena wyw.: Krzysztofiak Hilary Kompozycja, 1962 Technika mieszana, płótno; wym.: 130 x 100 cm; sygn. na odwrocie: Hilary 62 r. Cena wyw.: Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 19

20 Rysunek poz. 39 poz. 40 poz Autor nieznany Rynek Główny w Krakowie, przed 1879 Ołówek, gwasz, papier; wym.: 30 x 36,5 cm; nie sygn. Praca nie konserwowana, ślady po owadach. Cena wyw.: Berlewi Henryk Portret kobiety, 1930 Kredka, ołówek, papier; wym.: 63 x 47,7 cm; sygn.: H. Berlewi 30; uszkodzone narożniki. Cena wyw.: poz. 41 poz Karpiński Alfons Akt siedzący Ołówek, papier; wym.: 22 x 15 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Karta ze szkicownika artysty. Praca po konserwacji. Cena wyw.: Karpiński Alfons Akt stojący (ze studium dłoni) Ołówek, papier; wym.: 24 x 18,7 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Praca po konserwacji. Cena wyw.: 1200 poz. 43 poz Karpiński Alfons Akt potrójny Ołówek, papier; wym.: 26,9 x 21,3 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Praca po konserwacji. Cena wyw.: Marek Piotr Pociągi pod specjalnym nadzorem Tusz, papier; wym.: 19 x 12,7 cm; nie sygn. Cena wyw.: Marek Piotr Bez tytułu Tusz, papier; wym.: 20,4 x 14 cm; sygn. p.d.: Marek. Cena wyw.: 800 poz. 45 poz Marek Piotr Bez tytułu Tusz, papier; wym.: 20,2 x 13,8 cm; sygn. p.d.: Marek. Cena wyw.:

21 poz Stopka Andrzej Autoportret, przed 1939 Sepia, piórko, papier; wym. w świetle pp: 23,5 x 17,5 cm; nie sygn.; na odwrocie opis kolekcjonerski; potwierdzenie autentyczności przez siostrę artysty. Cena wyw.: Szancer Jan Marcin Don Kichot atakuje, ok Piórko, papier; wym.: 13 x 21 cm; sygn. p.d.: JMS. Projekt ilustracji do książki Don Kichot z Manczy, wydanej w 1947 przez Łódzki Instytut Wydawniczy. Cena wyw.: Szmaj Stefan Łowicz Nowy Rynek, 1942 Ołówek, papier; wym.: 12 x 19 cm; sygn. oł. p.d.: Szmaj /Łowicz 42. Cena wyw.: Szmaj Stefan Łowicz kościół św. Ducha, 1943 Ołówek, papier; wym.: 13,7 x 21 cm; sygn. oł. p.d: SZMAJ/43, l.d.: Łowicz. Cena wyw.: Szmaj Stefan Łowicz klasztor bernardynek, 1943 Ołówek, papier; wym.: 13,8 x 21 cm; sygn. p.d.: SZMAJ/43, tyt. l.d. Cena wyw.: Szmaj Stefan Łowicz Nowy Rynek, 1943 Ołówek, papier; wym.: 13,8 x 21 cm; sygn. oł. p.d.: SZMAJ /43, tyt. l.d. Cena wyw.: Szmaj Stefan Łowicz Ratusz, 1943 Ołówek, papier; wym.: 12,5 x 17,5 cm; sygn. p.d.: SZMAJ/43, tyt. l.d. Cena wyw.: 700 poz. 49 poz. 50 poz. 51 poz. 52 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 21

22 Daniel Mróz Daniel każdą oddaną mu do zilustrowania książkę czyta dokładnie, od deski do deski ( ), a potem ilustruje ją tak, jakby jej wcale nie czytał. Dla Mroza czyjeś teksty są tylko pretekstem. W. Franz, Książki powijanie. Philobiblońska suita Daniel Mróz niezapomniana dla wielu już pokoleń czytelników postać o stu twarzach, zawsze rozpoznawalnych i bliskich sercu każdego miłośnika literatury. W bieli papieru i czerni tuszu, w świecie licznych syntez artystycznych zarówno technicznych (mariaż XIX-wiecznego drzeworytu reprodukcyjnego z Ernstowskim nowoczesnym kolażem), jak i znaczeniowych (wielogłowi ludzie, humanoidalne roboty, krowo-tygrysy), kreując, interpretował powierzone mu do zilustrowania teksty, zawsze subiektywnie. Wizje jego mają tyle siły przekazu, że dla wielu połączyły się w całość z tekstami Stanisława Lema ( Bajki robotów, Cyberiada ), Sławomira Mrożka ( Słoń ), Ludwika Jerzego Kerna ( Bajki, bajki, bajki ), Jerzego Szaniawskiego ( Profesor Tutka ) i wielu innych. Bohaterami prac Daniela Mroza są zazwyczaj jednostki pozostawione sobie, wycięte ze świata gęsto zakreskowanym tłem. Rysunek postaci często jest prowadzony szerokimi płaszczyznami,, o uproszczonej, zsyntetyzowanej formie, zmuszającej odbiorcę do skupienia całej uwagi i rozbudzenia wyobraźni, żeby go odczytać. Nic nie jest podane wprost. Autor prowadzi z widzem twórczy dialog skojarzeniowy, doprawiony subtelnym poczuciem humoru, lekką satyrą. Przekształca czytelnika w interpretatora sztuki. Styl rysunków Daniela Mroza wyróżnia daleko postępująca synteza, gdzie linia jest głównym elementem ekspresji artystycznej, często na granicy karykatury, nigdy nie rezygnujący jednak z pewnej dozy realizmu. Artysta osiągnął najwyższy poziom ilustratorskiego kunsztu, gdzie każda z ilustracji stanowi samodzielne dzieło sztuki, a równocześnie łączy się ściśle z tekstem. Do tego stopnia, że Mrożek napisał do niego: Od tej pory wszyscy myślą, że ja to Ty, a Ty to ja, ponieważ moje nazwisko jest zdrobnieniem Twojego, a Twoje rysunki tak dobrze ilustrują mój tekst, że nikt nie wierzy, że to kto inny pisał, a kto inny rysował. Mróz Daniel ( ). Grafik, rysownik, scenograf. Całe życie związany z Krakowem. Syn Stanisława Mroza, dziennikarza i redaktora tygodnika ilustrowanego Na Szerokim Świecie. Przed wojną krótko uczył się w krakowskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego. Studia odbył w latach 1947/ /52 na ASP (Wydział Poligraficzny i Grafiki) oraz na PWSSP (trzyletnie Studium Scenograficzne, pod kierunkiem prof. Mariana Eilego). W latach pracował jako grafik-ilustrator dla tygodnika Przekrój, po roku 1978 został stałym współpracownikiem (liczne projekty okładek). Stworzył wiele niezapomnianych ilustracji książkowych i okładek do utworów m.in.: Stanisława Lema ( Księga robotów, Bajki robotów, Cyberiada, Summa technologiae okładka), Sławomira Mrożka ( Słoń, Deszcz, Wesele w Atomicach ), Ludwika Jerzego Kerna ( Tu są bajki ), Juliusza Verne ( Wokół księżyca, Wyprawa do wnętrza ziemi ). Od lat 60. projektował scenografie do spektakli teatralnych w całej Polsce. poz. 56 poz. 54 poz

23 poz. 55 poz. 53 poz. 59 poz. 60 poz. 63 I wił się wściekle całkami nieokreślonymi potwór pod razami równań królewskich, i padał rozprzęgnięty na zbiór nieprzeliczalny niewiadomych, i zrywał się znowu podniesiony do wyższej potęgi, a król go róźniczkami, aż operatory funkcyjne leciały na wszystkie strony. Stanisław Lem, Bajki robotów poz. 61 poz

24 Aukcja nr Mróz Daniel Słoń, 1958 (il. s. 20) Piórko, tusz, papier; wym.: 35 x 22,5 cm; sygn. p.d.: Daniel Mróz. I strona okładki (wersja czarno-biała) książki Sławomira Mrożka Słoń (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1958). Lit.: Daniel Mróz, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2010, s Cena wyw.: Mróz Daniel Wiosna w Polsce, 1958 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 31,5 x 19 cm; sygn. p.d.: Daniel Mróz. Ilustracja do opowiadania Wiosna w Polsce, z książki Sławomira Mrożka Słoń (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1958). Lit.: Daniel Mróz, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2010, s. 69; Daniel Mróz. Rysunki i ilustracje, katalog wystawy, Jelenia Góra 2011, il. s Cena wyw.: Mróz Daniel Brzozowa aleja, 1960 (il. s. 20) Piórko, tusz, papier; wym.: 32 x 19,5 cm; sygn. p.d.: Daniel Mróz. Ilustracja do opowiadania Brzozowa aleja, z książki Jerzego Szaniawskiego Łgarze Pod Złotą Kotwicą (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1960). Cena wyw.: 2000 poz. 62 Istoty chodziły na dwu nogach, miały ręce, głowy, oczy, uszy i usta; co prawda usta te znajdowały się pośrodku czoła, uszy pod brodą (i to po parze z każdej strony), oczu zaś dziesięcioro, różańcem umieszczonych na policzkach, ale podróżnikowi, który jak ja, odkrył w swych wyprawach najdziwaczniejsze twory, istoty te do złudzenia przypominały ludzi. Stanisław Lem, Księga robotów 53. Mróz Daniel Bajka o piszących dzięciołach, 1956 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 24,3 x 15 cm; sygn. p.d.: Daniel Mróz. Ilustracja do tomiku Ludwika Jerzego Kerna Do widzenia zwierzęta (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1956). Lit.: Daniel Mróz, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2010, s. 81; Daniel Mróz. Rysunki i ilustracje, katalog wystawy, Jelenia Góra 2011, il. s. 81. Cena wyw.: Mróz Daniel Bajka o orkiestrze, 1956 (il. s. 20) Piórko, tusz, papier; wym.: 16 x 19,5 cm; sygn. l.b.: Daniel Mróz. Ilustracja do tomiku Ludwika Jerzego Kerna Do widzenia zwierzęta (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1956). Cena wyw.: Mróz Daniel Złote myśli, 1956 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 20,7 x 15 cm; sygn. p.d.: Daniel Mróz. Ilustracja do opowiadania Złote myśli z książki Jerzego Szaniawskiego Profesor Tutka (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1956). Lit.: Daniel Mróz, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2010, s. 32. Cena wyw.: Mróz Daniel Jenerał, 1960 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 32 x 19,5 cm; sygn. p.d.: Daniel Mróz. Ilustracja do opowiadania Jenerał, z książki Jerzego Szaniawskiego Łgarze Pod Złotą Kotwicą (Wyd. Literackie, Kraków 1960). Cena wyw.: Mróz Daniel Opowiadania profesora Tutki, 1960 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 28,2 x 18,5 cm; nie sygn. (opis autora dla przygotowalni poniżej kompozycji). Ilustracja do: Jerzy Szaniawski Opowiadania profesora Tutki, zamieszczonego w tygodniku Przekrój nr 781, s. 11, Cena wyw.: Mróz Daniel Profesor Tutka. Nowe opowiadania, 1962 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 24,2 x 13,4 cm; sygn. na pp. p.d.: Daniel Mróz. Odwrót szmuctytułu książki Jerzy Szaniawski Profesor Tutka. Nowe opowiadania (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1962). Cena wyw.: Mróz Daniel Księgi robotów [Indioci], 1961 Piórko, tusz, papier; wym.: 25 x 17,6 cm; nie sygn.; IV strona okładki Księgi robotów Stanisława Lema (Iskry, Warszawa 1961). Lit.: Bestiariusz Lema według Mroza, Gdynia 2012, s Cena wyw.: Mróz Daniel Bajki robotów[potwór], 1964 (il. s. 21) Piórko, tusz, papier; wym.: 29,5 x 29,5 cm; nie sygn. Ilustracja do: Stanisław Lem Bajki robotów, miesięcznik POLSKA nr 12 (124), 1964; na odwrocie widoczne zagięcia papieru oraz opisy i pieczątki wydawnictwa. Lit.: Daniel Mróz. Rysunki i ilustracje, katalog wystawy, Jelenia Góra 2011, il. s. 50; Bestiariusz Lema według Mroza, Gdynia 2012, s Cena wyw.:

25 Grafika dawna poz. 84 poz. 83 poz. 72 poz. 86 poz. 69 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne poz. 75 poz

26 Aukcja nr Aken Jan van Konie, połowa XVII w. Zespół 6 akwafort; wym. każdej ok.: 75 x 100 mm; sygn. na pl. nr 1: l.g.: I. van Aken fecit, p.d.: Clement de Ionge excud. Plansze (numerowane 1-6) z cyklu Verschiedene Pferde ; kompozycje inspirowane rysunkami Pietera van Laer; na odwrociach współczesny stempelek kolekcjonerski. Lit.: Hollstein III-IV/IV. Cena wyw.: 2400 poz Canaletto Antonio / Brustoloni Joannes Baptista Brama Arsenału w Wenecji, XVIII w. Akwaforta wg obrazu Antonia Canaletta; wym. komp.: 315 x 462 mm (plansza: 408 x 582 mm); sygn. pl. l.d.: A. Canal pinx, p.d.: Joannes Baptista Brustoloni sculp. Pod kompozycją opis: Magni Armamentarii Venetiarum portae duae articifibus altera, altera navibus duplex aditus / Apud Theodorum Viero In via Mercatoria vulgo dicta Dell Orololio C.P.E.S. Plansza [17] z 2. (rozszerzonego) wydania dzieła Prospectuum aedium, viarumque insigniorum urbis Venetiarum nautico certamine, ac nundinis adiectis [po 1779]. Na odwrociu stempelek kolekcjonerski. Cena wyw.: Carcaria Clario Warszawa. Wielka Sala (Balowa) zamku królewskiego, 1764 Miedzioryt z akwafortą, kolorowany; wym.: 258 x 398 mm; sygn. pł. przez wydawcę l.d.: a Paris chez Basset rue S. Jacques; nad kompozycją tytuł (lustrzanie): Perspective de la Sale de Varsovie. Poniżej kompozycji opis: Perspective de la Grande Sale de Varsovie ou se sont assembler tout les non ces et seigneur de la Pologne pour l election du nouveau roi / la 6 sept Scena potwierdzenia elekcji Stanisława Augusta. Grafika do tzw. latarni magicznej. Cena wyw.: 800 poz. 65 poz Dahlberg Erik Bitwa w widłach Wisły i Sanu, 25 III 1656, koniec XVIII w. Miedzioryt; wym.: 285 x 565 mm. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 16. Cena wyw.: Dahlberg Erik Plan oblężenia Krakowa przez wojska szwedzkie w 1655, koniec XVIII w. Miedzioryt; wym.: 250 x 318 mm. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 19. Na dolnym marginesie zapiski kolekcjonerskie (oł.) w jęz. niemieckim. Cena wyw.: Debucourt Philibert-Louis Żyd powra[ca]iący z bużnicy [sic], 1817 (il. s. 23) Akwatinta barwna wg J.P. Norblina; wym. w świetle pp: 203 x 122 mm; sygn. pł. l.d.: Norblin del, p.d.: Debucourt sculp. Pod kompozycją tytuł w jęz. polskim i francuskim; grafika z Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais według J. P. Norblina, Paryż Lit.: Ilustracja/figuracja, katalog wystawy, Kraków Cena wyw.: 1000 poz Dürer Albrecht Wizja św. Eustachego Heliograwiura z reprodukcją miedziorytu powstałego ok. 1501; znakomita kopia rzadkiej pracy Dürera; wym.: 350 x 258 mm; na odwrocie stempelek paryskiej kopiarni G. Rapilly (XIX w.). Cena wyw.:

27 71. Lange Antoni Widok wodospadu Bóktowica we wsi Pasieczny w cyrkule stanisławowskim, 1823 (il. s. 23) Litografia; wym. planszy: 530 x 393 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. Ant. Lange, p.d.: z litg. P. Pillera we Lwowie; pod kompozycją tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; praca po konserwacji. Lit.: M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław Cena wyw.: Löfer Johann Eckhard Panorama Krakowa, 1638 (il. s. 23) Miedzioryt; dwie plansze o wym.: 100 x 145 mm każda; sygn. pł.: [ Johann] E[ckhard] L[öfer]; dwuczłonowa panorama miasta (Cracaw die Hauptstatt in Polen) pochodząca z pracy D. Meissnera "Sciographia cosmica. Das ist Newes Emblematisches Büchlein", Norymberga 1638; nad widokiem sentencja: Damnum unius, alterius commodum / ubi mel, ibi fel, pod widokami dwuwiersze łacińskie i czterowiersze niemieckie. Cena wyw.: Maglioli Giovanni Andrea Śpiące putto i delfin, ok Akwaforta; wym.: 75 x 124 mm; sygn. pł. p.d.: A.I.M. Stan zachow.: grafika po konserwacji. Lit.: G. K. Nagler, Die monogramisten, t. I, 899, t. III, 1878; A. Zanetti, Gabinetto Cicognara, II, ; Berlin ornamentstichkatalog, 1939, Cena wyw.: Maglioli Giovanni Andrea Putto, koń morski i delfin, ok Akwaforta; wym.: 78 x 137 mm; sygn. pł. p.d.: I. A. magliolo fa. Stan zachow.: grafika po konserwacji. Lit.: G. K. Nagler, Die monogramisten, t. I, 899, t. III, 1878; A. Zanetti, Gabinetto Cicognara, II, ; Berlin ornamentstichkatalog, 1939, Cena wyw.: Maglioli Giovanni Andrea Putto i delfin, ok (il. s. 23) Akwaforta; wym.: 74 x 124 mm; nie sygn. Stan zachow.: grafika po konserwacji. Lit.: G. K. Nagler, Die monogramisten, t. I, 899, t. III, 1878; A. Zanetti, Gabinetto Cicognara, II, ; Berlin ornamentstichkatalog, 1939, Cena wyw.: Maglioli Giovanni Andrea Putto i koń morski, ok Akwaforta; wym.: 55 x 107 mm; nie sygn. Stan zachow.: grafika po konserwacji. Cena wyw.: Maglioli Giovanni Andrea Koń morski, ok Akwaforta; wym.: 58 x 107 mm; nie sygn. Stan zachow.: grafika po konserwacji. Cena wyw.: Maglioli Giovanni Andrea Fantastyczny stwór morski, ok Akwaforta; wym.: 51 x 104 mm; nie sygn. Stan zachow.: grafika po konserwacji. Cena wyw.: 1400 poz. 73 poz. 74 poz. 76 poz. 77 poz. 78 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 27

28 Aukcja nr Cegliński Julian Warszawa. Dwór gościnny Za Żelazną Bramą, 1859 Litografia barwna; wym.: 100 x 187 mm; nie sygn.; p.d. sygn. warszawskiej litografierni A. Pecq & Co; pod komp. tytuł w jęz. polskim i francuskim; widok z Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez J. Ceglińskiego i A. Matuszkiewicza, wydanego w Grafika wklejona w pp. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa, Warszawa w starych albumach, Warszawa Cena wyw.: 650 poz. 79 poz Matuszkiewicz Alfons Warszawa. Katedra prawosławna ŚŚ. Trójcy, 1859 Litografia barwna; wym.: 100 x 187 mm; sygn. pł. p.d.: Rys. z natury A. Matuszkiewicz; l.d. sygn. warszawskiej litografierni A. Pecq & Co; pod komp. tytuł w jęz. polskim i francuskim; widok z Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez J. Ceglińskiego i A. Matuszkiewicza, wydanego w Grafika wklejona w pp. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa, Warszawa w starych albumach, Warszawa Cena wyw.: Matuszkiewicz Alfons Warszawa. Ratusz, 1859 Litografia barwna; wym.: 100 x 187 mm; sygn. pł. p.d.: Rys. z natury A. Matuszkiewicz; l.d. sygn. warszawskiej litografierni A. Pecq & Co; pod komp. tytuł w jęz. polskim i francuskim; widok z Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez J. Ceglińskiego i A. Matuszkiewicza, wydanego w Grafika wklejona w pp. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa, Warszawa w starych albumach, Warszawa Cena wyw.: Matuszkiewicz Alfons Warszawa. Pałac Belwederski, 1859 Litografia barwna; wym.: 100 x 187 mm; sygn. pł. p.d.: Rys. z natury A. Matuszkiewicz; l.d. sygn. warszawskiej litografierni A. Pecq & Co; pod komp. tytuł w jęz. polskim i francuskim; widok z Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez J. Ceglińskiego i A. Matuszkiewicza, wydanego w Grafika wklejona w pp. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa, Warszawa w starych albumach, Warszawa Cena wyw.: Ottaviani Giovanni Rzym. Widok tzw. Scala Reggia projektu Berniniego, 1765 Miedzioryt wg obrazu Francesco Paniniego; wym. komp.: 494 x 716 mm; sygn. l.d.: Fran. Panini delin, p.d.: Gio Ottaviani inc.; pod kompozycją opis (Vedute Della Scala Reggia ordinata da Alepoz Merian Matthaus Panorama Krakowa, 1638 (il. s. 23) Miedzioryt; wym. komp.: 205 x 385 mm; nie sygn. Praca z dzieła J.L. Gottfrieda, Neuwe archontologia cosmica, Frankfurt nad Menem 1638; pod komp. legenda topograficzna (1-44), w jęz. łacińskim; boczne marginesy przycięte do odcisku płyty. Cena wyw.: Norwid Cyprian Kamil Sybilla, 1864 (il. s. 23) Akwaforta, sucha igła; wym.: 132 x 75 mm; sygn. pł. p.g.: C. Norwid f. 1864, na dole tytuł. Praca reprodukowana w czasopiśmie L Artiste 1868 (II), p.t. Figure de caractere. Lit.: Cyprian Norwid. Katalog wystawy, Muzeum Narodowe, Warszawa 1946, poz Rzadkość. Cena wyw.: 6000 poz

29 sandro VII ) i nota edytorska (Data in luce dalla Calcografia della Reverenda Camera Apostolica presso la Curia Innocenziana). Na odwrociu stempelek kolekcjonerski. Cena wyw.: Płoński Michał Postaci, 1802 (il. s. 23) Akwaforta; wym.: 95 x 184 mm; sygn. pł. p.d.: M. Płonski f / Grafika z teki Recueil de 19 planches etudes de figures, dessinees d apres nature, a Amsterdamen 1702 (1802) en gravees spiril uellement a l eau fore par M. Płoński a aris, po Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań Cena wyw.: Polzani Francesco Portrety artystów, XVIII w. Akwaforta, rylec, sucha igła; wym. ok. 110 x 90 mm; zespół 5 grafik wg Ikonografii A. van Dycka (odwrócone i fragmentaryczne powtórzenia):. 1. Hubrecht van der Eynde (sygn. pł. Ant. van Dyck pinx, FP.S); 2. Jacques Callot (sygn. pł. Ant. van Dyck pinx, F. Polanzani sculp); 3. Theodor Galle (sygn. pł. van Dyck P. F.P.S.); 4. Orazio Gentileschi (nie sygn.); 5. Inigo Jones (nie sygn.). Na odwrociach stempelki kolekcjonerskie i opisy; załączona szczegółowa ekspertyza. Cena wyw.: Radzikowski Walery Eljasz Pejzaż tatrzański i dwa szkice portretowe, 1867 Akwaforta; wym.: 160 x 206 mm; sygn. pł. l.b.: Kwasorytował Walery Eljasz R Cena wyw.: Teniers David Palacz, XVII w. Miedzioryt; wym.: 148 x 108 mm; sygn. p.d. monogramem wiązanym: DT. Anonimowa kopia grafiki Teniersa wykonana w XVII w. Na odwrociu stempelek kolekcjonerski. Cena wyw.: Visscher Cornelis Sprzedawca trutki na szczury, 1655 Heliograwiura; wym.: 359 x 309 mm; sygn. pł.: C.Visscher / Inv. Et sculp. / A 1655; pod kompozycją inskrypcja po łacinie; doskonała odbitka efektownej grafiki wykonana w 2. połowie XIX wieku; dołączona obszerna ekspertyza. Na odwrociu stempelek kolekcjonerski. Cena wyw.: 400 poz. 90 poz. 87 poz. 87 poz. 87 poz. 89 poz. 88 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne poz

30 Grafika XX wieku poz. 109 poz. 91 poz. 107 poz. 119 poz. 93 poz

31 poz. 124 poz. 152 poz. 115 poz. 159 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne poz. 150 poz

32 Aukcja nr Balthus (Balthazar Klossowski Rola) Portret dziewczynki, 1993 (il. s. 28) Litografia barwna, kaszerowana; wym. komp.: 472 x 360 mm (plansza: 640 x 515 mm); sygn. oł. p.d.: Balthus, l.d.: 58/100. Grafika wykonana na cele dobroczynne dla organizacji Lekarze Bez Granic; w Atelier Desjobert odbito 100 egz. numerowanych 1-100, 20 egz. I-XX, oraz 1 egz. nienumerowany podarowany do zbiorów Bibliotheque Nationale w Paryżu; załączona kserokopia certyfikatu wystawionego przez artystę. Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Hucuł z koniem, 1930 Drzeworyt barwny; wym.: 245 x 190 mm; sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1930, płyta p.d.: monogram wiązany: EB. Rzadka odmiana z dominującym kolorem niebieskim. Cena wyw.: 2000 poz Bartłomiejczyk Edmund Lany poniedziałek, 1933 (il. s. 28) Drzeworyt; wym.: 315 x 297 mm (plansza: 437 x 383 mm); sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk. Warszawa 1933 r. Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Warszawa 1971, s. 113, 398, il. 263; B. Kowalska, Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Janosik, 1926 Drzeworyt dwubarwny; wym.: 118 x 113 mm; sygn. oł. d.: E. Bartłomiejczyk 1926; sygn. pł. l.b. monogramem wiązanym. Lit.: I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, s. 150, il.; Dialog czarno na białym. Grafika polska i węgierska , katalog wystawy, Warszawa 2009, poz. II/39, il. s. 49. Cena wyw.: 800 poz Bartoszek Franciszek Pracze, 1932 Drzeworyt na bibule; wym.: 115 x 180 mm; dedykacja autorska oł. p.d.: Aloszcze Franc. Bartoszek 1932; na odwrocie zapiski oraz pieczęć kolekcjonerska. Grafika dedykowana Aleksandrowi Hawrylukowi, ukraińskiemu poecie, autorowi poematu Bereza, który zginął podczas bombardowania Lwowa przez Niemców w Cena wyw.: Barylski Wojciech Port rybacki w Ustce, 1954 Akwaforta; wym.: 242 x 207 mm; sygn. oł. p.d.: Wojciech Barylski 1954, l.d. tytuł, technika i numer egz. 20/50. Cena wyw.: Bożek Kacper Komedia romantyczna (stan II), 2008 Akwaforta; wym.: 390 x 500 mm; sygn. oł. p.d.: Kacper Bożek VIII/XXI, l.d.: stan II. Cena wyw.: Bożek Kacper Mediewistyka, Tryptyk; akwaforta, akwatinta; wym. plansz: 495 x 665 mm; 489 x 659 mm; 644 x 490 mm; sygn. datowany oł. p.d.: Kacper Bożek. Tryptyk składa się z plansz: Milites Templi (egz. 63/100), Domipoz

33 poz. 97 nicanes (egz. 64/100), Firma (egz. 66/100). Lit.: Kacper Bożek. Rysunek i grafika, Kraków Cena wyw.: Bunsch Franciszek Pan na piaskowym zamku, 1950 Drzeworyt; wym.: 86 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: Bunsch Franciszek, l.d.: Jules de la Madelène Pan na piaskowym zamku ; grafika przygotowana do zilustrowania książki wydanej przez PIW w Cena wyw.: Chrostowski Ostoja Stanisław Pochód żałobnic, 1938 Drzeworyt; wym.: 145 x 100 mm; sygn. pł. l.d.: SOC. Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski ( ), Warszawa 2007, poz Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz syn Sień zabytkowego domu w Zamościu, 1929 (il. s. 32) Drzeworyt; wym.: 93 x 144 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d. data. Grafika do teki siedmiu drzeworytów wydanych przez Koło Miłośników Książki w Zamościu, ale sygnowana ołówkiem przez artystę (w przeciwieństwie do grafik nakładowych). Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz syn Madonna Rucellai z Florencji, 1927 Drzeworyt; wym.: 180 x 129 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski jr.; grafika do książki Dawne miasta. Fiorenza, Oficyna Tyszkiewicza, Warszawa-Florencja Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 50. Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz syn Śpiąca, 1935 Drzeworyt; wym.: 170 x 132 mm; sygn. pł. w obrębie komp.: T. Cieśl syn. Portret żony artysty. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz. 182, s. 130, repr. poz. 40. Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz syn Ulica Freta w Warszawie, 1936 Drzeworyt; wym.: 132 x 180 mm; nie sygn. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, poz Cena wyw.: 800 poz. 100 poz. 98 poz. 99 poz. 102 poz. 104 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 33

34 Aukcja nr Dominik Tadeusz Pejzaż 2000, 2000 Artprint; wym.: 380 x 555 mm; sygn. oł. p.d.: T. Dominik, śr.d. tytuł, l.d.: Grafika komputerowa 1. Egz. Cena wyw.: Dunin Zygmunt Zaułek [Katedra], 1932 Drzeworyt, wellin; wym.: 250 x 188 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Dunin 1932, l.d.: Nr 1. Cena wyw.: 700 poz Dunin-Piotrowska Maria Turniej rycerski, 1928 (il. s. 28) Drzeworyt barwny na bibule; wym.: 193 x 254 mm; sygn. oł. p.d.: M. Dunin 1928, sygn. pł. l.d.: monogram wiązany MD. Cena wyw.: Dunin-Piotrowska Maria W drodze na Golgotę, 1937 Drzeworyt; wym.: 253 x 191 mm; sygn. oł. śr.d.: Marya Duninówna, p.d. data. Cena wyw.: 1000 poz Goryńska Wiktoria Portret szermierza, 1931 (il. s. 28) Drzeworyt; wym.: 251 x 304 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktoria J. Goryńska, l.d. data. Lit.: Wiktoria Goryńska. Katalog grafiki, Warszawa 1977, poz. 81; Grafika polska , Kraków 2003, s. 49. Cena wyw.: 1600 poz. 106 poz. 110 poz Jabłczyński Feliks Wizja zamku w Wiśniczu, ok Monotypia; wym.: 140 x 167 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. Wiśnicz. Cena wyw.: Jabłczyński Feliks Trzej królowie, 1915 Ceratoryt ręcznie kolorowany; wym.: 255 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 915. Cena wyw.: Jarocki Władysław Cyganka, lata 20. Litografia; wym. w świetle pp: 203 x 222 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Jarocki, l.d. tytuł. Cena wyw.: Kacprowski Stefan Lwowskie przedmieście, 1934 Akwatinta barwna; wym.: 204 x 262 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Kacprowski 1934, l.d.: akwatinta / Lwów. Cena wyw.: Kamieński Antoni Szkice z Puszczy Białowieskiej 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego, 1912 Teka litografii; wym.: 317 x 240 mm; sygn. pł.: A. Kamieński; dodatkowo opisy typograficzne wraz z tytułami prac; Wydawnictwo Towarzystwa Akcydensowego Świat, Warszawa 1912; wstęp 34

35 Z. Bartkiewicza; oprawa płócienna; zach. oryg. okładka kartonowa: Droga z Bielska do Białowieży, Olbrzym białowieski, Wieś Budy, Wieś Budy (zagroda), Szałas drwali, Zawały, Paśnik, Spotkanie w drodze, Podwoda, Żubry, Prządki, Litwin i Białorusin, Białowieżaneczka, Starzec. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s Cena wyw.: Karpiński Alfons Akt z papierosem, 1909 (il. s. 29) Akwatinta; wym.: 128 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: A. Karpiński. Paryż Artysta przedstawił słynną modelkę Jane Avril. Cena wyw.: Kosmulski Leon Miasto, 1952 Drzeworyt na bibule; wym.: 162 x 121 mm; sygn. oł. p.d.: L. Kosmulski, l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: Leon K. Cena wyw.: Kowalski Jan Weneckie gondole, lata 20. Drzeworyt; wym.: 87 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kowalski. Cena wyw.: Kowalski Leon Samotna sosna, lata 20. Akwaforta; wym.: 315 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Leon Kowalski, l.d. dedykacja autorska. Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Stary Port (Tulon), 1930 (il. s. 28) Drzeworyt barwny; wym.: 220 x 285 mm; sygn. oł. p.d. BGKrasnodębska-Gardowska. Lit.: M. Rogoyska, Drzeworyty Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, [w:] Plastyka, R. IV (1938), nr 4, il. s. 85. Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Jesień, 1935 Drzeworyt barwny; wym.: 179 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: BG. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł. Odmienny kolor niż w odbitkach z opisem edytorskim na odwrocie. Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Warszawa 1971, s. 420, il. 275; A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu, Warszawa 1999, poz. 46. Cena wyw.: Krasnodębska-Gardowska Bogna Krowy, 1954 Drzeworyt na bibule; wym.: 154 x 216 mm; sygn. oł. p.d.: B Krasnodębska Gardowska, tyt. l.d. Grafika z cyklu Gorce. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu, Warszawa 1999, poz. 97, s. 36. Cena wyw.: Kubiczek Danuta Zaułek w miasteczku, 1937 (il. s. 34) Drzeworyt, bibuła; wym.: 150 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: D. Kubiczek, l.d. data. Cena wyw.: 600 poz. 111 poz. 118 poz. 120 poz. 113 poz. 116 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne poz

36 Aukcja nr 35 poz. 127 poz. 128 poz Kulisiewicz Tadeusz Dziewczyna w chuście, 1931 Drzeworyt; wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz Dziewczyna w chuście odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki Szlembark, Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma Arkady, ukazującego się w l Cena wyw.: Lam Władysław Miasteczko w Prowansji, lata 20. (il. s. 29) Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 250 x 188 mm; sygn. oł. p.d.: W. Lam. Cena wyw.: Lam Władysław Dysputa, 1925 Drzeworyt; wym.: 250 x 188 mm (pl.: 295 x 385 mm); sygn. oł. p.d.: Władysław Lam. Grafika po konserwacji, pochodząca z teki Don Quijote, Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: 400 poz. 129 poz. 131 poz Laszenko Aleksander Oddech pustyni, 1933 Drzeworyt barwny; wym.: 420 x 240 mm; sygn. oł. l.d.: Laszenko, p.d. drzeworyt Praca wystawiona po raz pierwszy w 1933 w Płocku, na wystawie indywidualnej w salach Resursy Obywatelskiej. Lit.: K. Kotula, Aleksander Laszenko, Włocławek 1992, poz. 62 i s. 17. Cena wyw.: Lewicki Leopold Walka klasowa, 1932 Akwatinta; wym.: 106 x 172 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Na odwrocie znaki proweniencyjne (kolekcja Felicji i Bogdana Kędziorków); bardzo dobra odbitka. Grafika upamiętnia wystąpienia robotnicze w Krakowie; była prezentowana na wystawie w krakowskiej ASP w 1932, skąd, ze względów politycznych, została usunięta przez policję na wniosek Starosty Krakowskiego. Lit.: Leopold Lewicki i Grupa Krakowska, Kraków 1991, il. 35; Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 80, il. 53. Cena wyw.: Lam Władysław Port w Gdańsku, lata 50. Linoryt, bibuła; wym. komp.: 155 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: W. Lam. Cena wyw.: Lam Władysław Neapol i Zatoka Neapolitańska, 1965 Drzeworyt na bibule; wym.: 294 x 400 mm; sygn. oł. p.d.: W. Lam, l.d.: Neapol nr 8. W górnej części kompozycji zażółcenia. Cena wyw.: Lewicki Leopold Kompozycja, lata 60. Linoryt; wym.: 325 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Cena wyw.: Makowski Tadeusz Pastorałki, 1925 Sześć całostronicowych drzeworytów i finalików w drzeworycie do książki T. Czyżewskiego Pastorałki, Paryż 1925, wyd. 36

37 poz. 132 poz. 133 poz. 134 Polskie Towarzystwo Przyjaciół Książki; s. 34; wym. książki: 26,5 x 21,5 cm, odbito w łącznym nakładzie 520 egz.; egzemplarz nr LVIII (z 70 numerowanych cyframi rzymskim). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Malina Marian Postać stojąca, ok Drzeworyt kolorowany ręcznie; wym.: 420 x 290 mm; sygn. tuszem p. b.: M. Malina. Cena wyw.: Malina Marian Trzy figury, 1957 Drzeworyt autorsko wycięty i naklejony na barwny podkład; wym.: 401 x 289 mm; nie sygn. Na odwrocie naklejka z wystawy w muzeum w Sosnowcu ( ). Lit.: Katalog wystawy Mariana Maliny, Muzeum Śląskie 1990 (il.); Grafika polska , Kraków 2003, s Cena wyw.: Malina Marian Szkic do grafiki: Biegi średnie, 1956 Tusz, tempera, ołówek; elementy autorsko naklejone na podkład; wym.: 37,8 x 49,5 mm; sygn. oł. w obrębie kompozycji: M. Malina 1956 r., p.d. tytuł. Lit.: Katalog wystawy Mariana Maliny, Muzeum Śląskie Cena wyw.: 600 poz. 136 poz. 139 poz Malina Marian Kompozycja z postacią siedzącą, 1959 Drzeworyt barwny; wym.: 605 x 370 mm; sygn. oł. śr.d.: M. Malina 1959 r., nad sygnaturą tytuł. Lit.: Katalog wystawy Mariana Maliny, Muzeum Śląskie 1990, poz Cena wyw.: Malina Marian Kompozycja, 1960 Cellografia barwna; wym.: 375 x 330 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1960 r., l.d technika. Lit.: Katalog wystawy Mariana Maliny, Muzeum Śląskie 1990, poz Cena wyw.: Malina Marian Kompozycja wielobarwna Technika własna (drzeworyt barwny, gwasz; naklejone na autorsko barwiony podkład); wym.: 425 x 547 mm; sygn. nieczytelna (p.d.), zakryta naniesioną farbą. Cena wyw.: Martin Christian Ludwig Die Strasse, lata 20. Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 247 x 277 mm (pl.: 390 x 445 mm); sygn. oł. p.d.: Christian L. Martin. Cena wyw.: Misky Ludwik Wawel. Dziedziniec arkadowy Akwaforta; wym.: 197 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Misky, l.d. opis: Erker renesansowy Pałacu na Wawelu. Cena wyw.: 300 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 37

38 Aukcja nr Modzelewski Jarosław Ciekawy materiał z przeszłości, 2009 Teka litografii dwubarwnych; wym. pl.: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki sygn. oł. l.d.: Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł, p.d. nr egzemplarza (4 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków Oprawa oryg., suchy wytłok. Cena wyw.: Mrozińska Maria Wiosna, lata 20. Drzeworyt dwubarwny; wym.: 200 x 168 mm; sygn. oł. p.d.: Mrozińska Maria. Cena wyw.: 400 poz Mrożewski Stefan Zaułek paryski, ok (il. s. 28) Linoryt; wym.: 355 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Stef Mrożewski Paris, l.d.: 10/30; sygn. pł. l.d. monogramem wiązanym: MS. Rzadka praca z początkowego etapu pobytu artysty w Paryżu; nienotowana w podstawowej literaturze. Cena wyw.: Mrożewski Stefan Powstańcy Spartakusa, 1925 Linoryt; wym.: 290 x 176 mm; sygn. oł. p.d.: Stef Mrożewski Paris 1925, l.d.: 5/30; sygn. pł. l.d. monogramem wiązanym: MS. Rzadka praca z początkowego etapu pobytu artysty w Paryżu; nienotowana w podstawowej literaturze. Cena wyw.: Oleś Andrzej Akt, lata 30. Akwaforta; wym.: 88 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: A. Oleś. Cena wyw.: 300 poz Orwicz (Kociołek) Stefan Kraków. Prezbiterium Kościoła Mariackiego, lata 20. Akwaforta; wym.: 309 x 250 mm; sygn. oł. śr.d.: S. Orwicz. Cena wyw.: Pieniążek Józef Portret Ludomira Benedyktowicza, 1926 Akwatinta, akwaforta w sepii; wym.: 113 x 86 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Ludomir Benedyktowicz / + 1/ Cena wyw.: Pieniążek Józef Kraków, Podwórko na Kazimierzu, 1923 Akwaforta, akwatinta; wym.: 203 x 175 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek. Cena wyw.: Pochwalski Józef Mikołaj Stanisław Wiejskie podwórze, 1916 Akwatinta; wym.: 112 x 138 mm; sygn. tuszem l.d.: St. Pochwalski Cena wyw.: 400 poz

39 149. Pochwalski Józef Mikołaj Stanisław Geniusz, 1915 Miękki werniks, akwaforta; wym.: 145 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Kacper [pseud. artystyczny] Pochwalski. Cena wyw.: Rózga Leszek Miasteczko, 1964 (il. s. 29) Akwaforta; wym.: 300 x 472 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: L. Rózga 1964, l.d.: Miasteczko akwaforta 16/50. Cena wyw.: Rubczak Jan Kościół Mariacki w Krakowie, 1934 Litografia na kremowym papierze; wym.: 310 x 375 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d: Autolitografia. Praca naklejona na karton. Cena wyw.: Schinagel Emil Szachiści, przed 1930 (il. s. 29) Drzeworyt na bibule; wym.: 295 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: Schinagel, l.d. tytuł. Na środku, pod kompozycją, dedykacja autorska dla pani Maryli Rapaport. Grafika została później zreprodukowana i dołączona do holend. czasopisma Bijvoegsel van Kunst, nr 3, Cena wyw.: Scholtz Robert F. K. 1. Krakau [Wieża ratuszowa], 2. Die Tuchhalle in Krakau [Sukiennice], 1915 Para litografii; wym. pl.: 410 x 330 mm; sygn. pł. p.d.: Robert F.K. Scholtz; pod kompozycją opisy typograficzne i znak nakładcy; grafiki z teki Krieg und Kunst. Achtundvierzig Steinzeichnungen der Berliner Sezession, wydanego w Berlinie (w 1915) przez Juliusa Barda. Cena wyw.: Skoczylas Władysław a) Trójca Święta, 1916 Drzeworyt; wym.: 129 x 91 mm; nie sygn.; uszkodzony narożnik. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 19. b) Chrystus [Krucyfiks], 1915 Drzeworyt; wym.: 138 x 88 mm; nie sygn. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 38, poz. 13. c) Pieta [mała], 1916 Drzeworyt; wym.: 129 x 91 mm; nie sygn. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 38, poz. 18. Prace pochodzą ze zbiorów rodziny artysty. Stan zachow.: minimalne marginesy. Cena wyw.: Skoczylas Władysław Święty Krzysztof, 1915 Drzeworyt; wym.: 180 x 130 mm; nie sygn. Pod kompozycją opisy edytorskie (Święty Krzysztof / oryginalny drzeworyt W. Skoczylasa); odbitka przeznaczona dla czasopisma Sztuki Piękne. Lit.: Katalog Wystawa pośmiertna Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 11. Cena wyw.: Sopoćko Konstanty Maria Chrystus uciszający burzę, lata 30. (il. s. 38) Drzeworyt; wym.: 93 x 60 mm; nie sygn. Cena wyw.: 400 poz. 148 poz. 149 poz. 154a poz. 154b poz. 154c poz. 155 Malarstwo, rzeźba Rysunek Prace Daniela Mroza Grafika dawna Grafika XX wieku Varia Rzemiosło artystyczne 39

40 Aukcja nr Stańda Jan Miejski poranek, lata 30. Akwaforta; wym.: 162 x 105 mm; sygn. oł. p.d.: Stańda, l.d. tytuł. Cena wyw.: Stawowski-Kluska Józef Pochód zbójników, 1931 Drzeworyt; wym.: 127 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kluska 931, p.d. dedykacja autorska z 29 III 1932 dla Artura Schroedera (członka zarządu i sekretarza Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie). Cena wyw.: Steller Paweł Góralka z Istebnej, 1933 (il. s. 29) Drzeworyt; wym. komp.: 315 x 312 mm; sygn. oł. p.d.: P. Steller 1933, l.d.: Drzeworyt Góralka z Istebnej. Lit.: J. Humeński, Urzekło go piękno. Paweł Steller, Katowice 1984, il. 17. Cena wyw.: Steller Paweł Wisła [Kozińce], 1938 Drzeworyt barwny; wym.: 85 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: P. Steller 1938, l.d.: Drzeworyt Wisła. Cena wyw.: Stern Jonasz Getto lwowskie, Cykl 12 linorytów; odbitki tyt. i dat. oł., sygn. długopisem (w okresie późniejszym): a) Kryjówka w getcie, 1945, wym. pl.: 350 x 240 mm; b) Wysiedlenie II, 1946, wym. pl.: 310 x 210 mm; c) Wysiedlenie III, 1946, wym. pl.: 400 x 310 mm; d) Wywózka dzieci, 1947, wym. pl.: 230 x 305 mm; e) Brama do getta I, 1948, wym. pl.: 315 x 230 mm; f ) Brama do getta II, 1948, wym. pl.: 235 x 195 mm; g) Uwięziona, 1949, wym. pl.: 120 x 110 mm; h) Ulica w getcie II, 1950, wym. pl.: 220 x 330 mm; i) Mieszkańcy getta, 1954, wym. pl.: 240 x 200 mm; j) Ucieczka, 1956, wym. pl.: 230 x 330 mm; k) Bez tytułu [Przed egzekucją], wym. pl.: 230 x 335 mm; Wysiedlenie I, 1946, wym. pl.: 230 x 335 mm. Cena wyw.: Stopka Andrzej Portret ojca, lata 30. Akwaforta; wym.: 148 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: A. Stopka. Portret Andrzeja Stopki, pisarza ( ). Cena wyw.: Styrylska Celina Głowa (Fantom), 1966 Linoryt; wym.: 592 x 400 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska-Taranczewska, l.d.: 2/10, śr.d.: Głowa -66 oraz na odwrocie: >Tête< - Gravure sur bois / Celina Styrylska-Taranczewska. Poniżej na odwrocie zapiski i pieczątki kolekcjonerskie. Grafika wystawiana na I Krakowskim Międzynarodowym Biennale Grafiki w Cena wyw.: Styrylska Celina Głowa (Fantom), 1966 Płyta linorytnicza; wym.: 59,2 x 39,5 cm; sygn. na odwrocie: Tyt. Fantom / Aut. Celina Styrylska / Członk. Polskiej Sekcji / Międzynarodowego / Stowarzyszenia / XYLON. Cena wyw.: 1000 poz. 156 poz. 158 poz. 160 poz. 161a poz. 157 poz. 161b 40

~ TeatrN9wy. ~w Łodzi. Mała Sala ul. Zachodnia 93. Sławomir Mrożek EMIGRANCI. premiera: 7 maja 1977

~ TeatrN9wy. ~w Łodzi. Mała Sala ul. Zachodnia 93. Sławomir Mrożek EMIGRANCI. premiera: 7 maja 1977 ~ TeatrN9wy ~w Łodzi Mała Sala ul. Zachodnia 93 Sławomir Mrożek EMIGRANCI premiera: 7 maja 1977 Sławomir Mrożek EMIGRANCI A A X X Obsada: JAN ZDROJEWSKI BOGUSŁAW SOCHNACKI Reżyseria: Scenografia: WITOLD

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY - 23.03.2017 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Cena wywoławcza Stanisław 1. ŻUKOWSKI Ku wiośnie, 1931 19 000 zł Estymacja 40 000-50 000

Kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW 2009 1 RYNEK GŁÓWNY W KRAKOWIE Przy przygotowaniu materiałów z ochotą pracowali: - Wanda Adamek - Krystyna Chmielińska - Barbara Giedroyć - Maria Kałuża - Barbara Myszkowska -

50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. wys. 30 cm. Korpus umieszczony na krzyżu wtórnie. Brak obydwu ramion, uszkodzenia i przetarcia polichromii. Konserwacja pełna w 2007 r. (M. Serafinowicz).

7 700 zł 9 000-11 000 7 700

WYSTAWY CZASOWE Bursztyn Myrta Wystawa pod patronatem Profesora Władysława Bartoszewskiego Prezentowana od 14 czerwca do 30 września 2007

WYSTAWY CZASOWE Bursztyn Myrta Wystawa pod patronatem Profesora Władysława Bartoszewskiego Prezentowana od 14 czerwca do 30 września 2007 Bursztyn Myrta Wystawa pod patronatem Profesora Władysława Bartoszewskiego Prezentowana od 14 czerwca do 30 września 2007 Centrum Wystawowo-Konferencyjne Zamku Królewskiego na Wawelu Dzieła zadziwiające

Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na wystawę ikon autorstwa Barbary Ruchały,

LISTA LAUREATÓW Nagroda IV stopnia zestaw do grillowania

BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE

BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE Bibliografia z greki biblion książka, graphen pisać Bibliografia uporządkowany spis / wykaz,zestawienie dokumentów / zestawiony wg pewnych kryteriów, spełniający

Anna Małecka. Zamek Królewski w Warszawie wielokrotnie

Anna Małecka. Zamek Królewski w Warszawie wielokrotnie Anna Małecka WYSTAWY, WYSTAWY... NAJCIEKAWSZE EKSPOZYCJE Z OSTATNICH LAT W ZAMKU KRÓLEWSKIM W WARSZAWIE DOROCZNA WYSTAWA ORGANIZOWANA W MUZEUM ROLNICTWA IM. KSI DZA KRZYSZTOFA KLUKA W CIECHANOWCU 18 PAèDZIERNIKA

Zbiorcza lista Materiały na egzamin wstępny 2019 MALARSTWO

Zbiorcza lista Materiały na egzamin wstępny 2019 MALARSTWO Zbiorcza lista Materiały na egzamin wstępny 2019 MALARSTWO 1) ZADANIE Z MALARSTWA technika: olej, akryl, tempera (farby kryjące) - do wyboru podłoże: blejtram, płyta, karton lub brystol format 100x70 cm

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE SZKOLNE PLASTYKA KLASA IV

Album prac projektu. Akademia Plastyczna

CZESŁAW MIŁOSZ : życie i twórczość (bibliografia w wyborze)

CZESŁAW MIŁOSZ : życie i twórczość (bibliografia w wyborze) PUBLICZNA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W KONINIE FILIA W KOLE 62-600 Koło, ul. Toruńska 60 tel. (0-63) 2721261 e-mail kolo@pbpkonin.pl www.pbpkonin.pl CZESŁAW MIŁOSZ : życie i twórczość (bibliografia w wyborze)

Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość

Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej

WLASTIMIL HOFMAN WYSTAWA PRAC WARSZAWA 21 MAJA-10 CZERWCA

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0048 695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl;

Jarocki, Jerzy ( )

Jarocki, Jerzy ( ) Jarocki, Jerzy (1929-2012) Artykuły Wywiady z lat 1964-2013 1964 Kudliński, Tadeusz. - Tydzień teatralny, 16.05.1964. Udane Kucharki : [Jarocki w PWST]. 1964. 1967 Sienkiewicz, Marian. Przedstawienia dyplomowe

Radomsko. Ikonografia w Kościele OO. Franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Ważnym elementem wystroju kościelnego,

Radomsko. Ikonografia w Kościele OO. Franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Ważnym elementem wystroju kościelnego, Radomsko Ikonografia w Kościele OO. Franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Ważnym elementem wystroju kościelnego, kaplic i ołtarzy są obrazy, figury, freski i witraże świętych Postaci Kościoła.

Etap szkolny POWODZENIA!

Etap szkolny POWODZENIA! ...SP...w... Krakowska Matematyka 2011/2012 Nie od razu Kraków zbudowano Etap szkolny POWODZENIA! Wzgórze Wawelskie Katedra Wawelska Na Wzgórzu Wawelskim znajdują się dwa zabytkowe zespoły budowlane: Zamek

Piękna nasza Rydzyna cała

Piękna nasza Rydzyna cała Piękna nasza Rydzyna cała Historia Ciekawostki Zabytki Rydzyna jest miastem zabytkiem. Objęta jest opieką konserwatorską z uwagi na zachowany XVIII - wieczny układ przestrzenny oraz liczne zabytkowe budowle.

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY

autor: Stanisław Rodziński

autor: Stanisław Rodziński Nakad: 30 egz. Wystawa pt. PF Kraków 2017 jest 310 ekspozycją zorganizowaną przez Galerię Ekslibrisu w Krakowie. Projekt wystawy, opracowanie, tekst i redakcja Katalogu - Jacek Owczarek Skład komputerowy

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Konkurs Grafika inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego odbył się w ramach projektu

TEMAT, CEL I SCENARIUSZ NAUCZYCIELE PROWADZĄCY METODY PROWADZONYCH ZAJĘĆ.

TEMAT, CEL I SCENARIUSZ NAUCZYCIELE PROWADZĄCY METODY PROWADZONYCH ZAJĘĆ. ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH SOBOTY 10.00 13.00 PAŹDZIERNIK 1. 05.10.2013 NAUCZYCIELE PROWADZĄCY Adam dyr. Marian Olejniczak TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ Piękno mozaiki artystycznej. 1.Spotkanie