Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 17. WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 1 XII 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 17 grafika, rysunek, malarstwo, wydawnictwa, fotografia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 1 XII 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 1 XII 2007, godzina Restauracja Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski Na okładce: Jean Sadeler, Pokłon Trzech Króli, 1585 Spis treści: I. Grafika dawna II. Grafika XX i XXI w. III. Konwoluty IV. Rysunek V. Malarstwo VI. Wydawnictwa artystyczne VII. Fotografie VIII. Regulamin str. 71 poz / s. 4 poz / s. 14 poz / s. 42 poz / s. 43 poz / s. 49 poz / s. 55 poz / s. 59 COPYRIGHT: Salon Antykwaryczny Nautilus 2007

3 Aleksander Orłowski Dostojnik perski, 1819 poz Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej:

4 I Grafika dawna poz. 1 Jost Ammann ( ) 1. Sylwetki szlachty europejskiej [m.in. sylwetki Polaków], 1579 akwaforta, miedzioryt; wym.: 270 x 360 mm; sygn. pł.: rozdzielone IA i VZ. Grafika z niemieckiego wydania dzieła Barthélemy ego de Chasseneu, Catalogus de gloria mundi, Frankfurt am Mein, Sebald Hans Beham ( ) 2. Syn marnotrawny opuszczający dom miedzioryt; wym.: 58 x 98 mm [odbitka obcięta]; sygn. pł. l.d.: HSB. Grafika z cyklu Przypowieść o synu marnotrawnym, plansza 1 z 4. Lit.: Bartsch, Powrót syna marnotrawnego miedzioryt; wym.: 58 x 97 mm [odbitka obcięta]; sygn. pł. L.d.: HSB. Grafika z cyklu Przypowieść o synu marnotrawnym, plansza 4 z 4. Lit.: Bartsch, 31 Gabriel Bodenehr Starszy ( ) 4. Widok Krakowa, pocz. XVIII w. miedzioryt; wym.: 160 x 450 mm; sygn. płyty p.d.: G. Bodenehr fec, excudit. Grafika z dzieła G. Bodenehra, Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen [...], Augsburg Jędrzej Brydak ( ) 5. Widok Krakowa, 1860 litografia z tintą; wym.: 141 x 592 mm; sygn. na płycie p.d.: J. Brydak. Grafika z przewodnika Ambrożego Grabowskiego Kraków i jego okolice, Kraków Lit.: J. Banach, Dawne widoki Krakowa, Kraków 1983, s

5 AUKCJA 17 poz. 4 Erik Dahlberg ( ) 6. Brześć Litewski, miasto i twierdza, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 260 x 480 mm; sygn. pł.: per E. I. Dahlberg. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Karol Gustaw w obozie szwedzkim przyjmuje poselstwo polskie prowadzone przez Krzysztofa Przyjemskiego / Plan miasta Koła i okolicy, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 300 x 380 mm; sygn. pł.: L. Le Potre. Grafika z: jw.; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Bitwa pod Filipowem, 12 X 1656, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 292 x 382 mm. Grafika z: jw.; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Bitwa pod Gołębiem, 8 II 1656, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Noel Cochin sculp. Grafika z: jw.; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Bitwa pod Wojniczem, 23 IX 1655, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Dalb: delin.; W. Swidde fecit Grafika z: jw.; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Bitwa w widłach Wisły i Sanu, 25 III 1656, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 285 x 565 mm. Grafika z: jw.; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Iłża. Widok miasta i zamku, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 216 x 345 mm. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Jerzy Rakoczy u Karola Gustawa pod Modliborzycami, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm; sygn. pł.: Erich Jonson Dahlberg le supr. castror metat ad viv delineavit. J. Le Pantre sculp. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz

6 poz. 13 Erik Dahlberg ( ) 14. Panorama Gdańska. Rzut systemu obronnego i topografia przedmieść, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 300 x 385 mm; sygn. pł.: De la Pointe sculp. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Pilawa. Plan fortecy morskiej i Zalewu Wiślanego, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 253 x 317 mm; sygn. pł.: Erich Jonson Dahlberg le supr. castror metat ad viv delineavit. J. Le Pantre sculp. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Pińczów. Widok zamku, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 210 x 333 mm. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Przysięga magnatów. Dwie sceny przysięgi na wierność na imię karola Gustawa. I. 16 X 1655 na przedpolu Krakowa [m.in. Aleksander Koniecpolski, Jan Sobieski, Michał Wiśniowiecki]. II 3 XI 1655 pod Sandomierzem [m.in. Stanisław Rewera Potocki i Stanisław Lanckoroński], k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 383 mm; sygn. pł.: Dahlberg ad vivum delin. W. Swidd sculp. Holmiae Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Spotkanie Karola Gustawa z Jerzym Rakoczym w pobliżu Ćmielowa, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 300 x 385 mm; sygn. pł.: Dahlberg ad viv delineavit. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz

7 AUKCJA 17 poz. 37 poz. 22 poz Szczecin z lotu ptaka, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: E. I. D. B. delinea. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Toruń, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm; sygn. pł.: E. I. Dahlberg del. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Zakroczym. Przejście przez Wisłę wojsk szwedzkich i Rakoczego, k. XVIII w. miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm; sygn. pł.: E. Dahlberg delineavit. L. Perelle sculp. Grafika pochodzi z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz Philibert-Louis Debucourt ( ) 22. Przedający obrazy (według J.P. Norblina), 1817 akwatinta barwna; wym.: 225 x 140 mm; sygn. pł.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp. Grafika pochodzi z cyklu Costumes polonaises, Paris Odbitka naklejona na karto, przycięta bez szkody dla kompozycji i napisów. Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1880, s W 1804 Norblin opuścił Polskę, ale nie oznaczało to zerwania z polska tematyką. Szczególnym dziełem pozostaje seria rysunków przedstawiających typy polskie, sceny rodzajowe a zatytułowana Zbiór ubiorów polskich. W zbiorach Czartoryskich znajduje się 81 plansz powstałych w l (na podstawie szkiców robionych w Polsce). Były przeznaczone do powielenia w grafice (Debucourt zreprodukował 50 wybranych plansz). 23. Baby przed kościołem św. Jana [w Warszawie], 1817 akwatinta barwna; wym. komp.: 255 x 160 mm {plansza 360 x 255 mm]; sygn. pł.: Norblin del., Debucourt sculp. Grafika pochodzi z cyklu Costumes polonaises, Paris Grafika po konserwacji. Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1880, s

8 Paul Decker syn ( ) 24. Moscowita, lata 30. XVIII w. miedzioryt; wym.: 370 x 420 mm; sygn. pł.: Paul Decker inv. et deiln.; Cum Priv. Sac. Caes. Maj.; Mart Engelbrecht excud. Aug. Vind; Christian Frid. Lotte sc. Grafika symboliczna i satyryczna apoteoza Rosji pochodzi z cyklu wykonanego przez Paula Deckera syna Laconicum Europae speculum quo IX. illius praecipuae nationes... certis characteribus et symbolis discernuntur, Augsburg, Martin Engelbrecht [ ]. Stan zachowania: ślady złożenia, w dolnej części docięcie do odcisku płyty. Lit.: E. Łomnicka-Żakowska, Graficzne portrety Augusta II i Augusta III Wettynów, Warszawa 1997, s Frederick Dielman ( ) 25. Bryczka (według A. Wierusza-Kowalskiego), ok akwaforta; wym.: 360 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Frederick Dielman; pł. l.d.: F. Dielman, p.d.: A. Wierusz-Kowalski. Graficzna replika obrazu A. Wierusza-Kowalskiego; stan bardzo dobry. Charles Jean François ( ) 26. Personifikacja Samopoznania według Charlesa Eisena, 1760 sposób kredkowy; wym.: 305 x 222 mm; sygn. pł. l.d.: C. Eisen del., Francois sculp. Et ex. CPR. Grafika wystawiana. Lit.: Katalog Hogarth i jego wiek, Kraków 2001, s. 94, il Henryk Grabiński ( ) 27. Odrzykoń, 1880 litografia piórkiem; wym.: 310 x 225 mm; sygn. pł. l.d.: HG, 1880, Odrzykoń Grafika z teki Widoki Galicji i guberni południowych Królestwa Polskiego, Lwów Wejście do jaskini, okolice Urycza, 1880 litografia piórkiem; wym.: 310 x 225 mm; sygn. pł. l.d.: HG, 1880, Urycz Grafika z teki Widoki Galicji i guberni południowych Królestwa Polskiego, Lwów Delatyń, 1880 litografia piórkiem; wym.: 310 x 225 mm; sygn. pł. l.d.: HG, Delatyń 18. Grafika z teki Widoki Galicji i guberni południowych Królestwa Polskiego, Lwów Skole, 1880 litografia piórkiem; wym.: 310 x 225 mm; sygn. pł. l.d.: HG, Skole Grafika z teki Widoki Galicji i guberni południowych Królestwa Polskiego, Lwów Ruiny zamku w Melsztynie, 1880 litografia piórkiem; wym.: 310 x 225 mm; sygn. pł. l.d.: HG 1880, Melsztyn Grafika z teki Widoki Galicji i guberni południowych Królestwa Polskiego, Lwów Blasius Höfel ( ) 32. Jasełka w Polszcze, w drugiej połowie XVIII wieku (według Norblina), 1858 miedzioryt; wym.: 400 x 288 mm; sygn. pł.: malował Norblin; w drukarni A. Wetteroth; rytował Blasius Hofel. Grafika (reprodukcja obraz z galerii hr. Andrzejowej Potockiej) była premią TPSP w Krakowie za rok Grafika po konserwacji. Lit.: P. Smolik, J. P. Norblin. Prace rytownicze, Łódź 1934, il

9 AUKCJA 17 poz. 24 poz. 38 Romeyn de Hooghe ( ) 33. Konferencja pokojowa w Bredzie, 1667 akwaforta; wym.: 420 x 540 mm [odbitka nieznacznie przycięta]; sygn. pł.: R. de Hooghe f. et inv.; te Amsterdam by I. Ottens. Grafika po konserwacji. Lit.: Benezit, t. 5 (1976), s Gerard de Lairesse ( ) 34. Namaszczenie Salomona, 1668 akwaforta, miedzioryt; wym.: 435 x 535 mm; sygn. pł. p.d.: Gerard de Lairese; pinx. scul. et excudit 1668; Amstelodami. Grafika po konserwacji. Lit.: Benezit, t. 6 (1976), s. 389/ Barthelemy Lauvergne ( ) 35. Brama Floriańska, 1840 litografia tonowana, wym. pl.: 360 x 540 mm. Grafika z: Voyages en Scandinavie en Laponie, Paris 1840, ed. A. Bertrand. Lit. Polska cała. Katalog starych książek, map i rycin XV-XIX w. Polski dotyczących, Warszawa 1991, s. 186, poz Jean Baptiste Le Prince ( ) 36. Le Marchand de Limonade, 1765 akwaforta; wym.: 215 x 178 mm; sygn. pł. l.d.: Le Prince Odbitka obcięta bez szkody dla kompozycji. Lit.: Benezit, t Le Marchand de Pouleta, 1765 akwaforta; wym.: 215 x 178 mm; sygn. pł. l.d.: Le Prince Odbitka obcięta bez szkody dla kompozycji. Lit.: Benezit, t La Diseuse de Bonnaventure Russienne, przed 1790 akwaforta, miedzioryt; wym. komp.: 442 x 370 mm; sygn. pł. Le Prince Pinxit, R. Gaillard Sculp.; poniżej kompozycji dedykacja: Dédié a Monsier L empereur, Ancien Echevin de la ville de Paris. Po prawej stronie artysta umieścił sugestywną postać sarmackiego szlachcica. 2 9

10 Johann Eckhard Löfer 39. Kraków. Widok od północnego-zachodu, 1638 miedzioryt z dwóch płyt; wym.: 105 x 145 i 105 x 147 mm; sygn. pł. (1, 2): [ Johann] E.[ckhard] L[öfer]. Grafika z: D. Meissner, Sciographia Cosmica. Das ist Newes Emblematisches Büchlein..., Norymberga 1637/ Gustaw Carl Friedrich Lüderitz ( ) 40. Adam Mickiewicz (według F. Tepy), Paryż 1856 akwatinta, akwaforta; wym.: 280 x 225 mm; sygn. F. Tepa w Paryżu Odbitka obcięta do kompozycji. Grafika była premią TPSP w Krakowie za rok Jan Piotr Norblin ( ) 41. Postaci, przełom XVIII i XIX w. zespół 17 akwafort; numery wg katalogu F. Hillemachera: 27 (81 x 56 mm), 34 (67 x 52), 54 (23 x 20), 56 (62 x 53), 57 (74 x 61), 61 (68 x 46; uszkodzony p.d. narożnik), 66 (69 x 61), 70 (26 x 21), 73 (26 x 22), 77 (19 x 17), 82 (39 x 19), 83 (36 x 19), 85 (29 x 15), 86 (29 x 14), 90 (21 x 12), 92 (17 x 12), 93 (16 x 12); grafiki podklejone na kartonik. Grafiki pochodzą ze zbioru J. Hrynkowskiego. Lit.: F. Hillemacher, Catalogue des Estampes, Paris Aleksander Orłowski ( ) 42. Dostojnik perski, 1819 litografia, wym.: 525 x 418 mm, sygn. pł. l.d.: 1819 A. Orłowski, p.d. Pieczęć tłoczona z herbem Orłowskiego. Grafika z cyklu: Collection de Dessins Lithographies per Alexandre Orlowski, Stan zach.: zażółcenia papieru, grafika naklejona na stary karton. Lit.: Aleksander Orłowski, W-wa 1958, poz. 13 s Wódz Kurdów, 1819 litografia, wym.: 519 x 410 mm, sygn. pł. l.d.: A. Orłowski 1819; p.d.: Imprime a St. Petersbourg chez Beggrow oraz pieczęć tłoczona z herbem Orłowskiego. Grafika z cyklu: Collection de Dessins Lithographies per Alexandre Orlowski, Stan zach.: zażółcenia papieru, grafika naklejona na stary karton. W l.d. Części widoczne niewielkie przetarcia. Lit.: Aleksander Orłowski, W-wa 1958, poz. 14 s. 276; W. Tatarkiewicz, Al. Orłowski, W-wa 1926, il. okładka 0 Giovanni Battista Piranesi ( ) 44. Bassorilievo antico di marmo che si vede nel Giardino Aldobrandini, 1778 akwaforta, wym.: 385 x 650 mm, sygn. pł. l.d.: Cavalier Piranesi del. e inc. Grafika z cyklu: G. B. Piranesi, Vasi, Candelabri Cippi, sarcofagi, Roma Lit.: J. Wilton Ely, G. B. Piranesi. The Complete Etchings, vol. II, San Francisco 1994, poz Veduta della Basilica di S. Maria Maggiore, przed akwaforta, wym.: 375 x 535 mm, sygn. pł. p.d.: Piranesi del scul. Grafika z Vedute di Roma, Roma Lit. J. Wilton-Ely, G. B. Piranesi. The Complete Etchings, San Francisco 1994, poz Aegidius Sadeler (ok ) 46. Pejzaże, początek XVII w. zespół 18 grafik wykonanych według rysunków J. Brueghela, R. Savery ego i P. Stevensa; miedzioryt, akwaforta na papierze czerpanym z filigranem (krzyż maltański i napis C. SA- VADE; 1. wym.: 190 x 290 mm; sygn. pł. l.d.: Joan Breugel invent. Eg. S. ex; cum priv. Sac. Caes. Maj x 280 mm; sygn. pł. l.d.: Joan Breugel invent. Eg. S. ex; cum priv. Sac. Caes. 10

11 AUKCJA 17 poz. 41 poz. 43 Maj. 3. wym.: 205 x 290 mm; nie sygn. 4. wym.: 205 x 290 mm; nie sygn. 5. wym.: 215 x 285 mm; sygn. pł. Cum Privil. Sac. Caes. Majest. Roelant Saverij Inventor. 6. wym.: 220 x 280 mm; nie sygn. 7. wym.: 240 x 265 mm; sygn. pł.: Petrus Stephani invenit. Egid. Sadeler ecxunt. 8. wym.: 240 x 365 mm; sygn. pł.: Egid. Sadeler ecxunt. 9. wym.: 220 x 280 mm; sygn. pł.: Roelant Saverij Invent. 10. wym.: 220 x 280 mm; sygn. pł.: Roelant Saverij Invent.; uszkodzona dolna część grafiki. 11. wym.: 195 x 250 mm; nie sygn. 12. wym.: 220 x 275 mm; sygn. pł.: Egidius Sadeler ex. 13. wym.: 240 x 370 mm; sygn. pł.: Petrus Stephani Invent. Egid. Sadeler excunt. 14. wym.: 235 x 360 mm; Egid. Sadeler ex.; lewa krawędź grafiki obcięta. 15. wym.: 220 x 280 mm; nie sygn. 16. wym.: 225 x 285 mm; sygn. pł.: Roelant Savrij invent. 17. wym.: 165 x 250 mm; sygn. pł.: Pet. Stephani Invent. Marco Sedeler excudit. Cu Privil. S.C. Maj. Eg. Sadeler excund. Praga. 18. wym.: 170 x 250 mm; sygn. pł.: Pet. Stephani Invent. Marco Sedeler excudit. Cu Privil. S.C. Maj. Eg. Sadeler excund. Praga. Grafiki, odbitki z 2. połowy XVIII w., pochodza z cykli: Pejzaże z Tyrolu, Pejzaże czeski i z innych. Lit.: Hollstein XXI, Dutch and Flemish Etchings, engravings..., Amsterdam Jean Sadeler (1550 ok. 1) 47. Pokłon Trzech Króli, 1585 (il. s. 12) miedzioryt; 170 x 130 mm (odbitka obcięta); sygn. pł.: M.de Vos fig.; J. Sadeler sculpsit Odbitka naklejona na gruby, czerpany papier. Lit.: Benezit, 1976, t. 9, s Henryk Walter (zm. 1860) 48. Ratusz na Kazimierzu, lata 60. XIX w. litografia tonowana; wym. pl.: 260 x 310 mm. Grafika z tzw. Albumu walterowskiego, po konserwacji. Lit.: A. Banach, Kraków malowniczy 300 Bronisław Zaleski ( ) 49. Pejzaż z domem według Rembrandta, po 1863 akwaforta; wym.: 155 x 350 mm; sygn. oł. l.d.: Zaleski d apres Rembrandt. Artysta wykonał cztery grafiki według dzieł Rembrandta. Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1880, s

12 poz. 39 poz. 47 poz. 52 poz. 53 NN 50. Widok Krakowa, XVIII w. akwaforta; wym.: 175 x 275 mm; sygn. pł.: J. Eder ex., AC Sommer fec; poniżej kompozycji: Prospect der Stadt Cracau, w l.g.: XIX Święty Franciszek, XVIII w. miedzioryt kolorowany; wym.: 255 x 190 mm. Na odwrocie oł.: Miedzioryt kolorowany ręcznie (odpustowy). Grafika ze zbiorów J. Hrynkowskiego Trójca Święta, przełom XVIII i XIX w. drzeworyt; wym. komp.: 345 x 280 [pl. 430 x 360 mm]; napis śr.d.: Obraz Swyetet Troycy. Bardzo dobrze zachowany drzeworyt ludowy. Grafika z e zbioru J. Hrynkowskiego 53. Matka Boska Częstochowska, przełom XVIII i XIX w. drzeworyt; wym. komp.: 335 x 280 [plansza 430 x 360 mm]; napis w otoku: Prawdziwy wizerunek obrazu Panny Maryi Czestochowsky ktora cudami słyniaca. Bardzo dobrze zachowany drzeworyt ludowy. Grafika z e zbioru J. Hrynkowskiego 54. Kraków. Wawel i klasztor Norbertanek od strony Wisły, lata 40. XIX w. litografia; wym.: 155 x 260 mm; sygn. pł. l.d.: ZE, p.d.: lith. Czasu w Krakowie

13 poz. 44 poz. 49 poz. 46

14 II Grafika XX - XXI w. Zygmunt Acedański ( ) 55. Gliwice, 1970 drzeworyt; wym.: 175 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański 970, l.d.: Drzeworyt/Gliwice Grajek, lata 30. drzeworyt; wym.: 233 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.: Drzeworyt (Grajek). 57. Martwa natura, lata 30. akwaforta; wym.: 190 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.: Akwaforta. Martwa natura. Jiri Anderle (ur. 1936) 58. Hommage aux victimes de terrorisme. Fragment nr V, 1980 sucha igła, mezzotinta; wym.: 960 x 635 mm; sygn. oł. l.d.: Anderle; odbitka nr 27/ Horst Antes (ur. 1936) 59. Kompozycja [z cyklu Die gefleckte Figur], 1984 litografia barwna; wym.: 700 x 540 [plansza 850 x 650 mm]; sygn. oł. p.d.: Antes; odb. nr 19/ Aleksander Archipenko ( ) 60. Kompozycja figuralna [Dwa akty], 1919 litografia; wym. pl.: 350 x 260 mm; na odwrocie nadruk: Archipenko/Figürliche Komposition. Orginallitographie. Grafika z czasopisma Genius. Zeitschrift für alte und werdende Kunst, t. V, Monachium poz. 58 poz. 60

15 AUKCJA 17 poz. 56 poz. 62 Edmund Ludwik Bartłomiejczyk ( ) 61. Burza, lata 30. drzeworyt; wym.: 210 x 250 mm; sygn. oł.: drzeworyt oryg. Edm. Bartłomiejczyk Tadeusz Tuszewski. Grafika z teki 16 prac graficznych Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Pójdź, Żołnierzyku Boży (Pieta), 1920 litografia barwna, wym.: 225 x 190 mm Litografia była dodatkiem do Tygodnika Ilustrowanego, nr 52 z 25 XII 1920 r. Pieta E. Bartłomiejczyka była alegorią związaną z wojną polsko-bolszewicką. Grafika w b. dobrym stanie. Zachowana pierwsza strona T.I. (nieco postrzępiona) 1200 Włodzimierz Bielecki ( ) 63. Wawel. Legenda, 1928 drzeworyt barwny; wym.: 255 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del et sulp. 928, l.d.: Wawel. Legenda; oryg. drzeworyt. Poniżej dedykacja artysty. 400 Kacper Bożek (ur. 1974) 64. Mistrz i Małgorzata, 2007 teka 12 grafik, z frontyspisem i katalogiem wystawy, wydana w 2007; wym. kompozycji ok.: 340 x 445 mm [plansza 510 x 645 mm]; sygn. oł. p.d. Kacper Bożek i data, tytuł śr., l.d. numer 1/100. Plansze: Piąty prokurator (2006, akwaforta, akwatinta, miękki werniks), Dowód siódmy (2004, akwaforta, akwatinta), Gribojedow (2006, akwaforta, akwatinta), Fatalne mieszkanie (2005, akwaforta), Varietes (2005, akwaforta, akwatinta), Chwała kogutowi (2005, akwaforta, akwatinta), Mistrz i Małgorzata (2004, akwaforta, akwatinta, mezzotinta), Pogrzeb (2007, akwaforta), Lot (2007, akwaforta, akwatinta), Bal (2007, akwaforta, akwatinta), Mistrz (2006, akwaforta, mezzotinta), Diabli wiedzą dokąd (2007, akwaforta). (il. s. 16) 0 15

16 poz. 64 cd. Kacper Bożek (ur. 1974) 65. Alternatywny świat z tyłu, 1998 litografia barwna; wym.: 500 x 700 mm; sygn. p.d.: Kacper Bożek, ś.d.: tytuł, l.d.: E/A Ponura determinacja, 1999 litografia barwna; wym.: 445 x 745 mm; sygn. p.d.: Kacper Bożek 1999, ś.d.: tytuł. Odbitka autorska Konstanty Brandel ( ) 67. Leda, 1908 sucha igła, rylec; wym.: 90 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. (il. s. 18) Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Śmierć Apollina, 1908 akwatinta, akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 78 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Janusz Maria Brzeski ( ) 69. L`Eglise, 1929 drzeworyt; wym.: 125 x 125 mm; oprawa autorska; sygn. piórkiem p.d.: Janusz Marja Brzeski, Paris 1929, po lewej: No1(1-100) Music Hall, 1929 drzeworyt; wym.: 125 x 125 mm; oprawa autorska; sygn. piórkiem p.d.: Janusz Marja Brzeski, Paris 1929, l.d.: No1(1-100). 400 Jerzy Budziszewski (obecnie Joshua Benor; ur. 1950) 71. Teka graficzna, 1982 teka 6 plansz (4 serigrafie i 2 collage) wydana przez Galerie Konstruktiv Tendens w Sztokholmie; wym.: 360 x 360 mm; serigrafie sygn. na odwrocie tuszem: Budziszewski 83; collage sygn. p.d.: Budziszewski 82, l.d.: 6/120; karta z opisem prezentującym artystę (na odwrocie tekst dr Bożeny Kowalskiej); całość w kartonowej tece

17 AUKCJA 17 poz. 68 poz. 76 Tadeusz Cieślewski syn ( ) 72. Kościół św. Anny w Warszawie, 1929 drzeworyt; wym.: 145 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn. Stan bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 115, poz Sień zabytkowego domu w Zamościu, 1929 drzeworyt; wym.: 143 x 94 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, l.d.: Stan bardzo dobry Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 116, poz Polska leży nad morzem, 1936 drzeworyt na tincie; wym.: 183 x 246; nie sygn. Grafika została wykorzystana przez Ambasadę Polską w Waszyngtonie jako karta z życzeniami świątecznymi. Stan bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Warszawa 1962, s. 133, poz Piotr Chmura ( ?) 75. Oracz, lata 20. XX w. drzeworyt; wym.: 140 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Chmura P., l.d.: Oracz. 240 Aniela Cukierówna ( ) 76. Krzemieniec Góra Bony, 1934 drzeworyt barwny; wym.: 290 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, l.d.: Krzemieniec G. Bony. Bardzo rzadka Andrzej Czeczot (ur. 1933) 77. Baba Jaga, 1990 matryca linorytnicza; wym.: 230 x 270 mm. Matryca do grafiki z New York Fables. Bajki nowojorskie, Nowy Jork-Chotomów

18 poz. 67 poz. 79 cd. Andrzej Czeczot (ur. 1933) 78. Erotyk, lata 80. matryca linorytnicza; wym.: 280 x 228 mm. Matryca do grafiki z New York Fables. Bajki nowojorskie, Nowy Jork-Chotomów Stanisław Dawski ( ) 79. Dziewczyna z różą, k. lat 40. suchoryt; wym.: 315 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: Dziewczyna z różą. Stefania Dretler-Flin ( ) 80. Ulica Kanonicza, lata 40. drzeworyt; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: St. Flin-Dretler, l.d.: oryg. drzew. W posagu na nasze mieszkanie. 300 Stefania Dyboska (1890 przed 1966) 81. Krużganki, przełom lat 20. i 30. akwaforta; wym.: 280 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Dyboska. Drobne brązowe plamki, widoczne zwłaszcza na marginesach. Grafika po konserwacji. 400 Kazimierz Dzieliński (ok ) 82. Klasztor Norbertanek w Krakowie, lata 30. akwaforta; wym.: 205 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, l.d.: klasztor Norbertanek Dachy Krakowa, 1936 kwasoryt; wym.: 295 x 395 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1936, l.d.: kwasoryt własnoręczny (Dachy Krakowa)

19 AUKCJA 17 poz. 86 poz Wieże Wawelu, 1942 akwaforta; wym.: 260 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1942, l.d.: Wieże Wawelu. 240 Stefan Filipkiewicz ( ) 85. Kościół św. Andrzeja [Kraków], ok litografia barwna; wym.: 360 x 300 mm; sygn. pł. p.d.: SF. Grafika z teki Kraków. 6 autolitografii, Kraków po Grafika oprawiona. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28. Wiktoria Goryńska ( ) 86. Koszmar, 1926 drzeworyt; wym.: 247 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya J. Goryńska, l.d.: Lit.: M. Sitkowska, Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, kat. nr 43, il Wizja Joanny d Arc, 1927 drzeworyt; wym.: 244 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya J. Goryńska, l.d.: Lit.: M. Sitkowska, Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, kat. Nr Teodor Grott ( ) 88. Portret Leona Wyczółkowskiego, 1909 litografia; wym.: 220 x 250 mm [plansza 240 x 380 mm]; sygn. oł. l.d.: Teod. Grott, 909. Odbitka naklejona na karton. Krystyna Gruchalska-Bunsch 89. Scena symboliczna, 1949 kamienioryt; wym.: 290 x 390 mm; sygn. oł. p.d.: K. Gruchalska Elmyr de Hory ( ) 90. Portret kobiety litografia barwna; wym.: 450 x 450 mm [plansza 680 x 530]; sygn. oł. p.d. Elmyr

20 poz. 91 poz. 92 Jan Hrynkowski ( ) 91. Przy stole, 1967 drzeworyt; wym.: 165 x 138 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: 967 drzeworyt. Grafika ze zbior rodziny artysty Piesek, 1935 sucha igła; wym.: 155 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika ze zbior rodziny artysty. Friedensreich Hundertwasser ( ) 93. Paw, 1972 litografia barwna; wym.: 1000 x 700 mm; odb. nr 765 z 4200; sygn. stemplami autorskimi Stanisław Jakubowski ( ) 94. Snopy, 1928 monotypia; wym.: 85 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; 6 II 928, l.d.: monotypia, p.g.: Władysław Jarocki ( ) 95. Hucuł, 1912 litografia barwna; wym.: 480 x 640 mm.; nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s Andrzej Jurkiewicz ( ) 96. Joanna d Arc, ok kamienioryt; wym.: 180 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz, l.d.: kamienioryt. Wczesna praca artysty. 360 Luigi Kasimir ( ) 97. Gorlice, 1915 litografia; wym.: 175 x 220 mm; sygn. oł. l.d.: Luigi Kasimir, na płycie: Gorlice

21 AUKCJA 17 poz. 96 poz. 98 Grafika z teki: Galizien Ein Kunstlertagebuch, Wien 1915, ed. Kunstverlag Hugo Heller, nakład 500 egz. 400 Włodzimierz Konieczny ( ) 98. Dziewczynka, 1909 akwaforta; wym.: 178 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. Grafika z Teka graficzna... nr 1, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Kruczy pęd, 1909 litografia; wym.: 175 x 410 mm; nie sygn. Grafika z Teka graficzna... nr 1, Kraków 1909, podklejona na oryginalnym papierze. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Matka, 1909 akwaforta; wym.: 240 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Konieczny. (il. s. 22) Grafika z Teka graficzna... nr 1, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Zofia Kopycińska-Wilczkowa (ur. 1916) 101. Zakochani, 1960 drzeworyt; wym.: 235 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Wilczkowa 1960, l.d.: oryg. drzeworyt Zakochani. 350 Leon Kowalski ( ) 102. Rondel (Barbakan w Krakowie), lata 30. akwaforta kolorowana; wym.: 180 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Leon Kowalski, l.d.: Rondel. Poniżej sygn. dedykacja artysty

22 poz. 100 poz. 104 cd. Leon Kowalski ( ) 103. Kościół Mariacki w Krakowie, lata 30. akwaforta; wym.: 265 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: L. Kowalski. 300 Bogna Krasnodębska-Gardowska ( ) 104. Comedja I, 1966 lino-drzeworyt dwubarwny; wym.: 370 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Comedja I; odb. nr 1/20. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska:, W-wa 1995, poz Maska VI, 1966 linoryt barwny; wym.: 305 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Maska VI Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska:, W-wa 1995, poz Józefa Kratochwilowa-Widymska ( ) 106. Akt z lustrem, lata 20. drzeworyt; wym.: 180 x 150 mm; sygn. pł. p.d.: JKW. 500 Janina Kraupe-Świderska (ur. 1921) 107. Akrobaci, 1950 akwaforta; wym.: 260 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe Lit.: Janina Kraupe. Grafiki, monotypie. Lata 40. i 50., Kraków 2000, poz Matemorfozy I, 1963 linoryt barwny na płótnie; wym.: 565 x 350 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy I, epr. d art. I. Odbitka autorska Matemorfozy XVI, 1963 linoryt barwny na płótnie; wym.: 565 x 350 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy XVI, epr. d art. III. Odbitka autorska

23 AUKCJA 17 poz. 107 poz Ekslibrisy, lata 70. zespół 24 ekslibrisów; linoryt czarno-biały, barwny; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe. Niemal kompletny zespół ekslibrisów wykonanych przez artystkę Przebudzenie, 1971 linoryt barwny; wym.: 225 x 165 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1971, l.d.: Przebudzenie 54/75. Grafika umieszczona w obwolucie z nadrukiem: Galeria Krzysztofory. XI Wystawa Grupy Krakowskiej. Odmienna wersja kolorystyczna Przebudzenie, 1971 linoryt barwny; wym.: 225 x 165 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1971, l.d.: Przebudzenie 54/75. Grafika umieszczona w obwolucie z nadrukiem: Galeria Krzysztofory. XI Wystawa Grupy Krakowskiej. Odmienna wersja kolorystyczna Przebudzenie, 1971 linoryt barwny; wym.: 225 x 165 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1971, l.d.: Przebudzenie 48/75; Grafika umieszczona w obwolucie z nadrukiem: Galeria Krzysztofory. XI Wystawa Grupy Krakowskiej. Odmienna wersja kolorystyczna Przebudzenie, 1971 linoryt barwny; wym.: 225 x 165 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1971, l.d.: Przebudzenie 37/75; Grafika umieszczona w obwolucie z nadrukiem: Galeria Krzysztofory. XI Wystawa Grupy Krakowskiej. Odmienna wersja kolorystyczna Teka, 1987 linoryt barwny; wym.: 200 x 150 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1987; teka nr 13/30. W tece prace: Pieczęć Anioła, Słowa, Zapis muzyczny, Dance sacre, Transmutacja XVIII, fotografia artystki oraz dwa wiersze Myśl i Magia słów (rękopisy J. Kraupe). Całość w czarnej, kartonowej obwolucie

24 poz. 118 poz. 119 Zygmunt Król ( ) 116. Portret kobiety, lata 30. Litografia; wym.: 280 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: Król Zygmunt Portret kobiety. Profil, lata 30. Litografia; wym.: 200 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: Król Zygmunt. 320 Stanisław Kuczborski ( ) 118. Taniec Chochoła ze sztuki S. Wyspiańskiego Wesele, 1904 litografia barwna; wym.: 285 x 394 mm; sygn. pł. p.d.: St. Kuczborski. Grafika z Teki Melpomeny [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Kotarbiński jako Scheylock w sztuce Szekspira Kupiec wenecki, 1904 litografia; wym.: 343 x 247 mm; sygn. pł. p.d.: St. Kuczborski. Grafika z Teki Melpomeny [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Tadeusz Kulisiewicz ( ) 120. Hryc, 1931 drzeworyt; wym.: 310 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: T. Kulisiewicz. Grafika z teki Szlembark, Warszawa Stan bardzo dobry. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Marian Malina ( ) 121. Wnętrze, 1958 cellografia; wym.: 416 x 293 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 58 r., l.d.: Wnętrze Mężczyzna. Formy przestrzenne, 1958 drzeworyt kolorowany, cellografia; wym.: 240 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 58 r. Lit.: Marian Malina, Będzin 2005, poz. 44, il. s Przy stole, 1949 sucha igła; wym.: 208 x 136 mm; sygn. oł. p.d.: Malina 49, l.d.: suchoryt

25 AUKCJA 17 poz. 120 poz Postać z psem, przełom lat 50. i 60. drzeworyt; wym.: 415 x 290 mm; nie sygn Arlekiny, 1949 suchoryt, akwaforta; wym.: 275 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina Portret fantastyczny, 1949 suchoryt; wym.: 195 x 153 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 49, l.d.: suchoryt Kompozycja. Draperie, 1964 cellografia; wym.: 645 x 497 mm; nie sygn. Lit.: Marian Malina, Będzin 2005, poz. 73, il. s Kompozycja z postaciami III, 1966 drzeworyt; wym.: 430 x 605 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1966 r., l.d.: Kompozycja z postaciami. Lit.: Marian Malina, Będzin 2005, poz. 79, il. s Nota, 1976 linoryt; wym.: 556 x 432 wym.: M. Malina 1976 R., l.d.: Nota. Lit.: Marian Malina, Będzin 2005, poz Fotoplastikon, 1970 linoryt; wym.: 612 x 444 mm; sygn. oł. p.d.: M.Malina 1970 R, l.d.: Fotoplastikon. Lit.: Marian Malina, Będzin 2005, poz. 89, il. s Portret, lata 50./60. cellografia; wym.: 410 x 300 mm; nie sygn

26 poz. 135 poz. 136 cd. Marian Malina ( ) 132. Trzy postaci, 1958 drzeworyt kolorowy; wym.: 409 x 287 mm; nie sygn. Lit.: Marian Malina katalog wystawy w Muzeum Śląskim w Katowicach, 1990, poz Podsłuchiwanie, 1967 linoryt; wym.: 544 x 530 mm; nie sygn. Odbitka niepowtarzalna, wykonana na plakacie, w ramach twórczych poszukiwań artysty. Lit.: Marian Malina katalog wystawy w Muzeum Śląskim w Katowicach, 1990, poz Louis Marcoussis właśc. Ludwik Markus ( ) 134. M. G. Lepreux, ok akwaforta; wym.: 172 x 183 mm [plansza 410 x 330], sygn. ś.d. oł.: L.M. Grafika z cyklu Theatrales pour M. G. (plansza III). Stan bardzo dobry. Lit.: J. Lafranchis, Marcoussis, Paris La Toilette de la Mariee, ok akwaforta; wym.: 185 x 173 mm [plansza 410 x 330], sygn. ś.d. oł.: L.M. Grafika z cyklu Theatrales pour M. G. (plansza IV). Stan bardzo dobry. Lit.: J. Lafranchis, Marcoussis, Paris Lecon de danse, ok akwaforta; wym.: 175 x 180 mm [plansza 410 x 330], sygn. ś.d. oł.: L.M. Grafika z cyklu Theatrales pour M. G. (plansza V). Stan bdb. Lit.: J. Lafranchis, Marcoussis, Paris La Priere, ok akwaforta; wym.: 176 x 182 mm [plansza 410 x 330], sygn. ś.d. oł.: L.M. Grafika z cyklu Theatrales pour M. G. (plansza VI). Stan bardzo dobry. Lit.: J. Lafranchis, Marcoussis, Paris Zygmunt Menkes ( ) 138. Music Room, lata 40. litografia; wym.: 355 x 250 mm; sygn. oł. p.d. Z. Menkes. Stan bardzo dobry. 1 26

27 AUKCJA 17 poz. 138 poz. 139 Jerzy Merkel ( ) 139. Postaci litografia; wym.: 180 x 140 mm; nie sygn. Lucjan Mianowski (ur. 1933) 140. Bramkarz I, 1978 litografia barwna; wym.: 425 x 765 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 78, l.d.: Epr. d a, ś.d.: Bramkarz I Mecz, 1964 litografia barwna; wym.: 305 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 64, l.d.: E.A., ś.d.: Mecz Spacer po różowej łące, 1968 litografia barwna; wym.: 700 x 495 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 68, l.d.: Epr. d a, Spacer po różowej łące Adam Młodzianowski ( ) 143. Lazurowa grota, lata 60. drzeworyt; wym.: 145 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: A. Młodzianowski, l.d.: lazurowa grota Martwa natura, lata 60. drzeworyt; wym.: 200 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: A. Młodzianowski, l.d.: martwa natura; na odwrocie pieczątka artysty. 240 Karol Mondral ( ) 145. Piknik nad rzeką, lata 30. akwaforta; wym.: 162 x 145 mm; sygn. pł. l.d.: KM. 27

28 poz. 140 poz. 142 Stefan Mrożewski ( ) 146. Apokalipsa II, 1933 drzeworyt; wym.: 408 x 367 mm; sygn. fascimile p.d.: Stefan Mrożewski, Amsterdam 33, l.d.: Apokalipsa, na płycie l.d.: SM Oryginalna grafika z sygnaturą wydrukowaną w postaci fascimille. Praca wykonana przez artystę dla holenderskiego towarzystwa i wydawnictwa Vaevo (wymieniona w spisie ich grafik, w marcu 1940). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Boska Komedia. Piekło. Pieśń I: Troje symbolicznych zwierząt, 1939 drzeworyt; wym.: 321 x 251 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie l.d.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Boska Komedia. Piekło. Pieśń II: Wergiliusz opowiada o spotkaniu z Beatrycze, 1939 drzeworyt; wym.: 320 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie l.g.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Boska Komedia. Piekło. Pieśń III: Łódź Charona, 1939 drzeworyt; wym.: 320 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie p.d.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Boska Komedia. Piekło. Pieśń V: Krąg Piekła zmysłowi grzesznicy, 1939 drzeworyt; wym.: 320 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie p.d.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Boska Komedia. Piekło. Pieśń VI: Krąg Piekła Cerber, 1939 drzeworyt; wym.: 319 x 248 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie l.d.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków

29 AUKCJA 17 poz. 146 poz Boska Komedia. Piekło. Pieśń VII: Krąg Piekła chciwcy i rozrzutnicy, 1939 drzeworyt; wym.: 320 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie p.d.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Boska Komedia. Piekło. Pieśń VIII: Krąg Piekła Filippo Argenti, 1939 drzeworyt; wym.: 320 x 248 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie p.d.: MS. Niewielki ślad zalania górnego marginesu. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Boska Komedia. Piekło. Pieśń XIV: Bluźniercy cierpiący męki ogniowe, 1939 drzeworyt; wym.: 320 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski 1939, l.d.: Inferno; na płycie p.d.: MS. Stan bardzo dobry. Lit.: Boska Komedia Dantego w drzeworytach Stefana Mrożewskiego, Kraków Faust, 1932 drzeworyt; wym.: 276 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski, Paris 1932; l.d.: Faust, na płycie l.g.: SM. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Kobieta z owcą, lata 30. drzeworyt; wym.: 100 x 80 mm; sygn. płyty l.d.: SM Kościół św. Jana w Poznaniu, ok drzeworyt; wym.: 286 x 303 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski, Pologne, l.d.: St. Jean a Poznań. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Madonna z Dzieciątkiem, 1934 drzeworyt, bibuła; wym.: 298 x 249 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski, Amsterdam 34; na płycie: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz

30 poz. 158 poz. 164 cd. Stefan Mrożewski ( ) 159. Odjazd wojsk napoleońskich z Tulonu do Egiptu, Paryż 1931 akwaforta, akwatinta; 172 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski, Paris 1931; na pł. śr. d.: Grave en 1931 par Stephane Mrozewski d apres une speia originale de Martinet. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 55, s Portret Gilberta Keitha Chestertona, 1935 drzeworyt, bibuła; wym.: 273 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, l.d.: London Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Wróżba Panny Wodnej (Legendy Warszawy), 1937 drzeworyt, bibuła; wym.: 265 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend Warszawy, pł. l.d.: MS. Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Złota Kaczka (Legendy Warszawy), 1937 drzeworyt, bibuła; wym.: 270 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend Warszawy, pł. p.g.: MS. Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Pan Jezus u Fary (Legendy Warszawy), 1937 drzeworyt, bibuła; wym.: 265 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend Warszawy, pł. p.d.: MS. Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Cud u św. Anny (Legendy Warszawy), 1937 drzeworyt, bibuła; wym.: 265 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend 30

31 AUKCJA 17 poz. 156 poz. 160 Warszawy, pł. p.d.: MS. Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz Widmo (Legendy Warszawy), 1937 drzeworyt, bibuła; wym.: 265 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend Warszawy, pł. l.d.: MS. Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz O Basi Giżance (Legendy Warszawy), 1937 drzeworyt, bibuła; wym.: 265 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, 1937, l.d.: Z legend Warszawy, pł. l.d.: MS. Stan zachowania: lekkie zakwaszenie bibuły Zaułek paryski, 1925 drzeworyt; wym.: 355 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski Paris 1925, na płycie l.d.: MS. Odbitka nr 10/30 (l.d.). Bardzo dobry stan zachowania, szerokie marginesy. Rzadka praca artysty nie wymieniana w katalogu B.N Św. Krzysztof, lata 20. Drzeworyt; wym.: 265 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski Paris. Bardzo dobry stan zachowania, szerokie marginesy. Rzadka praca artysty nie wymieniana w katalogu B.N. Irena Nowakowska-Acedańska ( ) 169. Żółkiew. Zamek krużganek, 1933 linoryt; wym.: 95 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: I. Nowakowska-Acedańska; l.d.: Żółkiew. Zamek krużganek 1933; sygn. pł.: p.d.: INA. Grafika była wykorzystana w przewodniku E. Heya, Żółkiew, Żółkiew Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz

32 poz. 172 poz. 177 Irena Nowakowska-Acedańska ( ) 170. Żółkiew. Cerkiew OO. Bazylianów, 1933 linoryt; wym.: 95 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: I. Nowakowska-Acedańska; l.d.: Żółkiew. Cerkiew OO. Bazylianów 1933; sygn. pł.: p.d.: INA. Grafika była wykorzystana w przewodniku E. Heya, Żółkiew, Żółkiew Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Jan Pamuła (ur. 1944) 171. Powrót na brzeg morza, 1970 akwaforta, akwatinta barwna; 495 x 345 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d.: 1970 Powrót na brzeg morza, śr. d.: A.P. 700 Jerzy Panek ( ) 172. Jerzy Werner, 1941/1942, Prokocim akwaforta; wym.: 94 x 94 mm; sygn. oł. p.d.: Kurs IV Panek, l.d.: akwaforta. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, s. 62, poz Józef Pieniążek ( ) 173. Lwów. Wylot ulicy Łyczakowskiej, 1945 akwaforta, akwatinta; wym.: 248 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Lwów wylot ulicy Łyczakowskiej, pł. p.d.: 19JP45; po prawej dedykacja artysty Lwów. Widok na wieżę Korniakta (Cerkiew Wołoska), 1927 akwaforta; wym.: 145 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Stanisław Podgórski ( ) 175. Mury Krakowa, 1911 autolitografia barwna; wym.: 295 x 395 mm. Grafika z teki XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie, Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s

33 AUKCJA 17 Adolf Popławski ( ) 176. Widok na kościół św. Anny i Bernardynów w Wilnie, 1935 drzeworyt; wym.: 120 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: A. Popławski 35. Lit.: J. Kotkowski, Wilno w grafice, Toruń 1994, s. 68, poz Antoni Procajłowicz ( ) 177. Głowa kobiety, 1903 drzeworyt; wym.: 340 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: A. Procajłowicz 1903 r., pł. p.d.: PA. Grafika z Teka Stowarzyszenia Artystów Grafików, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Franciszek Prochaska ( ) 178. Fontanna, po 1945 akwaforta; wym.: 178 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: F. Prochaska, l.d.: 1/20 (II etat) Pejzaż miejski, po 1945 akwaforta; wym.: 233 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: F. Prochaska, l.d.: 1/20 (II etat). 400 Zofia Puszczyńska ( ) 180. Mandolinistka, lata 50. akwaforta; wym.: 205 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Puszczyńska Z. 240 Maria Ritter ( ) 181. Akt leżący, lata 20. zespół trzech prac: 1. sucha igła; wym.: 130 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Ritterówna. 2. sucha igła, ołówek; wym. 130 x 175 mm, nie sygn. 3. rysunek, ołówek; wym.: 10 x 16 cm; projekt grafiki; nie sygn Walenty Romanowicz ( ) 182. Wilno. Kościół śś. Piotra i Pawła, 1937 drzeworyt; wym.: 200 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: W. Romanowicz, l.d.: Wilno Lit.: J. Kotkowski, Wilno w grafice, Toruń 1994, s. 70, poz Wilno. Ostra Brama i Góra Zamkowa, 1937 drzeworyt; wym.: 202 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: W. Romanowicz, l.d.: Wilno Lit.: J. Kotkowski, Wilno w grafice, Toruń 1994, s. 70, poz. 57. Jan Rubczak ( ) 184. Kościół św. Idziego w Krakowie, 1907 akwaforta; wym.: 150 x 195 mm; nie sygn Wawel, ok akwaforta, miękki werniks; wym.: 225 x 298 mm; sygn. oł. p.d. (słabo czytelna), po lewej dedykacja autorska. Stan zachowania: zakwaszenie papieru, ślady zalania. Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej , Kraków 2000, s Maria Rużycka-Gabryel ( ) 186. Portret, 1929 akwaforta; wym.: 170 x 155 mm; sygn. oł. p.d.: M. Rużycka

34 cd. Maria Rużycka-Gabryel ( ) 187. Narowisty koń, 1929 akwaforta; wym.: 170 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: M. Rużycka Biecz w drzeworytach Marii Gabryel-Rużyckiej, teka 12 oryginalnych drzeworytów odbitych na papierze i bibule, zestaw będący podstawą do wydania teki drukiem; wym. teki: 340 x 255 mm. Zachowana oryginalna kartonowa teka projekt wykonany ręcznie przez artystkę (na wewnętrznej stronie stempel urzędu cenzury i data 1959) oraz próbna odbitka z okładki. Trzy spisy treści z korektą autorską. Grafiki: 1. Zaułek koło fary (1955; wym.: 178 x 223 mm), 2. Widok Biecza od strony Ropy (1955; wym.: 178 x 223 mm), 3. Dom Kromera (1956; wym.: 176 x 247 mm), 4. Fara Baszta dzwonnica (1955; wym.: 175 x 245 mm), 5. Biecz od strony toru kolejowego (1955; wym.: 213 x 265 mm), 6. Baszta (1954; wym.: 203 x 258 mm), 7. Biecz w słońcu (1956; wym.: 218 x 265 mm), 8. Baszta Katowska od strony podwórza (1955; wym.: 180 x 239 mm), 9. Stare domki za farą (1956; wym.: 107 x 287 mm), 10. Klasztor (1955; wym.: 107 x 287 mm), 11. Widok miasta (1956; wym.: 107 x 285 mm), 12. Brama Renesansowa (1955; wym.: 218 x 264 mm). Wszystkie grafiki sygn. oł. p.d.: M. Gabryel-Rużycka, data, l.d. tytuł. Na dolnych marginesach grafik ołówkowe uwagi redakcji technicznej Witold Rzegociński ( ) 189. Londyn, lata 20. akwatinta; wym.: 140 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Rzegociński Witold, l.d.: Londyn Kościół św. Anny w Krakowie, 1907 akwaforta; wym.: 195 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: Rzegociński Witold, 1907 oraz tytuł. 350 Kazimierz Sichulski ( ) 191. Wiatrak, 1912 autolitografia, wym.: 610 x 470 mm, sygn. pł. p.d.: Sichul Grafika z teki: Lamus, Lwów Odb. 150 egzemplarzy, nakład jednorazowy, płyty zostały zniszczone 1200 Władysław Skoczylas ( ) 192. Pochód zbójników II, 1919 drzeworyt; wym.: 200 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Lit.: M. Grońska, Władysław Skoczylas, Ossolineum 1966, il. na obwolucie; Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 32, s Taniec zbójników II, 1919 drzeworyt; wym.: 204 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków Święty Krzysztof, 1915 drzeworyt; wym.: 178 x 128 mm; grafika odbita dla czasopisma Sztuki piękne ; poniżej odbitki płyty drukowany napis: Święty Krzysztof (oryginalny drzeworyt W. Skoczylasa), Sztuki Piękne Motyw z Kazimierza, 1926 drzeworyt; wym.: 125 x 95 mm; nie sygn. Odbitka zamieszczona w katalogu wystawy prac artysty pt. Kazimierz nad Wisłą, Warszawa 1926 (nakładem Domu Sztuki, ul. Chmielna 5). Na odwrocie grafiki karta tytułowa katalogu. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 82, s

35 AUKCJA 17 poz. 200 poz Motyw ze Starego Miasta, 1930 drzeworyt, wym.: 172 x 142 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 176, s Anna Sobol-Wejman (ur. 1946) 197. Optymista, 1977 mezzotinta; wym.: 130 x 75 mm; sygn. oł. p.d.: Anna Wejman 77, l.d.: Optymista e/a. 300 Konrad Srzednicki ( ) 198. Ekspert selekcjoner, 1972 akwaforta, akwatinta barwna; wym.: 495 x 660 mm; sygn. oł. p.d.: Konrad Srzednicki, l.d.: 1972 Expert selekcjoner. Grafika oprawiona Leda, 1968 akwatinta, akwaforta barwna; wym.: 650 x 495 mm; sygn. oł. p.d.: Konrad Srzednicki, l.d.: 1968 Leda. Odbitka nr 35/ Ewa, 1969 akwatinta, akwaforta; wym.: 650 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Konrad Srzednicki, l.d.: 1968 Ewa. Odbitka nr 41/50. Jan Stanisławski ( ) 201. Topole, 1901 litografia barwna; wym. komp.: 205 x 110 mm; sygn. pł. l.d.: J.S. Grafika odbita na białym papierze do luksusowego wydania Chimery (T. IV, z , 1901) lub wersja próbna. Stan zachowania: ślad trzech złożeń papieru (zapewne wykorzystano do odbitki uszkodzony arkusz); piękna, kontrastowa odbitka. Lit.: A. Giełdoń-Paszek, Jan Stanisławski..., Bielsko-Biała

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB:

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB: GŁÓWNA/HOME INFORMACJE OFERTA AUKCJE -ARCHIWUM WYSTAWY WYDAWNICTWA KONTAKT WERSJA ZE ZDJĘCIAMI-WITH FOTO WERSJA BEZ ZDJĘĆ-TEXT ONLY NAUTILUS Salon Antykwaryczny. AUKCJA NR 16 19 V 2007, godz. 12.00 GRAFIKA

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18. grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18 grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 24 IV 26 IV 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 26

1. Techniki graficzne 1. Techniki graficzne Uczeń powinien: 1. 1. Cele lekcji 1. a) Wiadomości przyporządkować dzieła autorom, wskazać przykłady dzieł wprowadzających nową technikę plastyczną, zdefiniować pojęcia: akwaforta,

TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ,

TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ, lp ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WTORKI 16.30-18.30 NAUCZYCIELE PROWADZĄCY PAŹDZIERNIK 1. 01.10.2013 Adam vicedyrektor Bogumila Werner, dyr. Marian Olejniczak oraz pozostali nauczyciele plastycy

Najstarsze litograficzne widokówki malborskie. Bernard Jesionowski. Malbork 2008 Najstarsze litograficzne widokówki malborskie Bernard Jesionowski Malbork 2008 Bernard Jesionowski - Najstarsze litograficzne widokówki malborskie Strona 1 W 1869 roku poczta Austrowęgier wydała pierwsze

AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika

AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika Wystawa przedaukcyjna 8 II - 11 II 2006 Salon Antykwaryczny Nautilus ul. św. Tomasza 8, Kraków Aukcja Sobota, 11 II 2006, godz. 12 oo

TEMAT, CEL I SCENARIUSZ NAUCZYCIELE PROWADZĄCY METODY PROWADZONYCH ZAJĘĆ.

TEMAT, CEL I SCENARIUSZ NAUCZYCIELE PROWADZĄCY METODY PROWADZONYCH ZAJĘĆ. ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH SOBOTY 10.00 13.00 PAŹDZIERNIK 1. 05.10.2013 NAUCZYCIELE PROWADZĄCY Adam dyr. Marian Olejniczak TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ Piękno mozaiki artystycznej. 1.Spotkanie

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16. grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16 grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2 V 19 V 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 19

TYTUŁ PRACY 18 pkt, bold

TYTUŁ PRACY 18 pkt, bold ROZPRAWA DOKTORSKA 16 pkt Tytuł, Imię i Nazwisko Autora 16 pkt TYTUŁ PRACY 18 pkt, bold PROMOTOR: 14 pkt Tytuł, Imię i Nazwisko 14 pkt Warszawa, 2010 12 pkt 2 SPIS TREŚCI 16 pkt, bold STRESZCZENIE... 4

7.oo Z prośbą o dary Ducha św. dla Krystyny, Macieja, Emilii, Mateusza, Aleksandry (k), Krzysztofa, Moniki i Michała PONIEDZIAŁEK 05.06.2017 r. 7.oo Z prośbą o dary Ducha św. dla Krystyny, Macieja, Emilii, Mateusza, Aleksandry (k), Krzysztofa, Moniki i Michała 8.oo + Jadwiga w 1 rocz. śm. i Stefan, Marian w 45 rocz.

Henryk Rutkowski. Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku

Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej?

Krzysztof Kmieć: Ekslibrysy farmaceutów. Kraków 2004 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. 436. 246 Recenzje 2 Wojciech R o e s k e : Bibliografia polskiej historiografii farmaceutycznej 1816-1971. Warszawa 1973; Beata Wysakowska: Bibliografia analityczna polskiej historii farmacji 1990-1994. Warszawa

WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI

WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI 1992 2013 Fotografie: Piotr Jaworek, Krzysztof Kapusta, Grzegorz Kumorowicz, Małgorzata Kumorowicz, Wojciech Sękowski Skany: Katarzyna Dauksza Opracowanie

AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat

AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 29 XI 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 29

Nazwa i opis przedmiotu

Nazwa i opis przedmiotu Przedwojenna fotografia przedstawiające płytę żorskiego rynku. 1. przedwojenna przedstawiająca portret zbiorowy komendantów żorskiej policji. 2. z ok XIX/XX wieku. Portret, sepia. 3. z ok XIX/XX wieku.

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

W - Ż. Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Spis pochowanych W - Ż. Sektor/ Miejsce

W - Ż. Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Spis pochowanych W - Ż. Sektor/ Miejsce W - Ż Spis pochowanych W - Ż Nazwisko Imię Sektor/ Miejsce Rok Miesiąc Dzień Żył lat Wach Krzysztof A4/ I:25,26 2007 1 1 49 Wach Stanisław A4/ J:27,28 1997 4 10 69 Wachnik Antoni A3/ L:50,51 1961 5 27

Wstęp do inwentarza zbioru/zespołu Kolekcja Ireny i Michała Sokolnickich Nr zbioru/zespołu PL_1001_OK_1747

Wstęp do inwentarza zbioru/zespołu Kolekcja Ireny i Michała Sokolnickich Nr zbioru/zespołu PL_1001_OK_1747 Fundacja Ośrodka KARTA 02-536 Warszawa Narbutta 29 Wstęp do inwentarza zbioru/zespołu Kolekcja Ireny i Michała Sokolnickich 850-939 Nr zbioru/zespołu PL_00_OK_747 I Charakterystyka twórcy zbioru/zespołu

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 16-23 X 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 23 X 2010, godzina

Kierunek i poziom studiów: FILOLOGIA POLSKA, studia stacjonarne (poziom I) Sylabus modułu: Projektowanie i sztuka książki

Kierunek i poziom studiów: FILOLOGIA POLSKA, studia stacjonarne (poziom I) Sylabus modułu: Projektowanie i sztuka książki Uniwersytet Śląski w Katowicach str. 1 Kierunek i poziom studiów: FILOLOGIA POLSKA, studia stacjonarne (poziom I) Sylabus modułu: Projektowanie i sztuka książki Kod modułu: 02-FP-ERT-S1-PISK 1. Informacje

Kacper Bożek. Akwaforta towarzyska. 24 kwietnia - 15 maja Fundacja Promocji Sztuki Polskiej

Kacper Bożek. Akwaforta towarzyska. 24 kwietnia - 15 maja Fundacja Promocji Sztuki Polskiej 1 Kacper Bożek Akwaforta towarzyska 24 kwietnia - 15 maja 2015 Fundacja Promocji Sztuki Polskiej 5 Akwaforta Towarzyska Moja warszawska wystawa jest wyborem grafik wykonanych w przeciągu ostatnich piętnastu

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Kraków Kraków położony jest w województwie małopolskim. Był siedzibą królów Polski. To król Kazimierz Odnowiciel przeniósł swoja siedzibę z

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Konkurs Grafika inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego odbył się w ramach projektu

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła.

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła. PONIEDZIAŁEK 21.05.2018 r. NMP Matki Kościoła. 7.3o + Rodzice: Helena, Stanisław, siostra Stefania (k) i zmarli z rodzin z obojga stron 7.3o 9.oo + Barbara Cierlecka w 1 rocz. śm., Zofia, Jan Maruszczak,

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

autor: Stanisław Rodziński

autor: Stanisław Rodziński Nakad: 30 egz. Wystawa pt. PF Kraków 2017 jest 310 ekspozycją zorganizowaną przez Galerię Ekslibrisu w Krakowie. Projekt wystawy, opracowanie, tekst i redakcja Katalogu - Jacek Owczarek Skład komputerowy

43. Aukcja Dzieł Sztuki

PONIEDZIAŁEK r Wigilia Bożego Narodzenia.

PONIEDZIAŁEK r Wigilia Bożego Narodzenia. PONIEDZIAŁEK 24.12.2018 r Wigilia Bożego Narodzenia. 6.3o + Marianna, Jan Kłobuchowscy 6.3o + Jerzy, Aleksandra (k) Drążkiewicz 6.3o + Wojciech Skonieczny - 24 Msza św. Gregoriańska 8.oo + Franciszek w

TKANINA. XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013

TKANINA. XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 TKANINA XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze 2014 TKANINA XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 Muzeum Karkonoskie w

A) Barbara Smolenska " Fryderyk Chopin i jego muzyka"

A) Barbara Smolenska  Fryderyk Chopin i jego muzyka Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na usługę polegającą na wydrukowaniu 9 tytułów książek znajdujących się w planie wydawniczym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z podziałem na

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 24.04.2017 r. 7.oo + Alfred Banach 7 Msza św. Gregoriańska 7.oo W intencji Parafian 8.oo + Jadwiga i Jerzy Grześkowiak 8.oo + Tadeusz w 1 rocz. śm. 10.oo + Marianna Karwicka w 20 rocz. śm.

str. 1 Data złożenia oferty w Kancelarii Magistratu Sygnatura oferty w ewidencji Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

str. 1 Data złożenia oferty w Kancelarii Magistratu Sygnatura oferty w ewidencji Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK Wykaz ofert złożonych do otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2013 zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. Całoroczna

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła PONIEDZIAŁEK 10.06.2019 r. NMP Matki Kościoła 7.3o + Józef Gajewski w 4 rocz. śm. i zmarli z rodziny int. od żony 7.3o + Danuta i Jan Orczykowscy oraz Rodzice z obojga stron 9.oo + Janina, Ludwik, Lech,

Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na wystawę ikon autorstwa Barbary Ruchały,

(12) OPI S OCHRONN Y WZORU PRZEMYSŁOWEGO

(12) OPI S OCHRONN Y WZORU PRZEMYSŁOWEGO (12) OPI S OCHRONN Y WZORU PRZEMYSŁOWEGO (19) PL (11 ) 6731 (21) Nume r zgłoszenia: 20509 (51) Klasyfikacja : 19-04 (22) Dat a zgłoszenia: 01.09.2000 (54) Folde r (73) Uprawnion y z rejestracj i wzoru

PAŹDZIERNIK 1. 05.10.2013 19.10.2013 ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH SOBOTY 10.00 13.00 TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ NAUCZYCIELE PROWADZĄCY

PAŹDZIERNIK 1. 05.10.2013 19.10.2013 ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH SOBOTY 10.00 13.00 TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ NAUCZYCIELE PROWADZĄCY ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH SOBOTY 10.00 13.00 NAUCZYCIELE PROWADZĄCY PAŹDZIERNIK 1. 05.10.2013 Adam dyr. Marian Olejniczak 2. 19.10.2013 Adam Gudajczyk TEMAT, CEL I SCENARIUSZ ZAJĘĆ Piękno

Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 11 MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA,

Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 11 MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA, Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 11 MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA, Wystawa przedaukcyjna 7 XII - 10 XII 2004, Salon Antykwaryczny Nautilus ul. Św. Tomasza 8, Kraków 11 XII 2004, Dom Polonii,

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 EP-271-26/15 ZAŁĄCZNIK NR 1 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 I. WYDAWNICTWA

Chełmno ul. Franciszkańska 8. kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium MB Bolesnej ("Fara")

Chełmno ul. Franciszkańska 8. kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium MB Bolesnej (Fara) Chełmno ul. Franciszkańska 8 kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium MB Bolesnej ("Fara") Opis kościoła: Jacek i Maria Łempiccy, Święci w Polsce i ich kult w świetle historii, Kraków 2008, str. 74-75,

Jarocki, Jerzy ( )

Jarocki, Jerzy ( ) Jarocki, Jerzy (1929-2012) Artykuły Wywiady z lat 1964-2013 1964 Kudliński, Tadeusz. - Tydzień teatralny, 16.05.1964. Udane Kucharki : [Jarocki w PWST]. 1964. 1967 Sienkiewicz, Marian. Przedstawienia dyplomowe

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 18.02.2019 r. 7.oo + Irena Znajmiecka 18 Msza św. Gregoriańska 7.oo Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże Miłosierdzie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w pewnej intencji