Download "AUKCJA NR 21 grafika, rysunek, malarstwo, monotypia"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 21 grafika, rysunek, malarstwo, monotypia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA V 2009 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 30 V 2009, godzina 1200 Galeria ZPAP Pryzmat, ul. Łobzowska 3, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski Okładka: fragment poz Visscher Claes Janszoon ( ), Wygnanie z raju, XVII w. COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2009

3 poz. 181 Zawartość katalogu: I. II. III. IV. V. VI. VII. Monotypia poz Malarstwo, rysunek poz Grafika dawna poz Grafika przed 1945 poz Grafika po 1945 poz Biogramy - indeks s. 61 Regulamin s. 69 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej

4 Monotypia poz. 1 poz. 2 Kantor tadeusz ( ) 001. Kompozycja abstrakcyjna, 1950 Monotypia; wym.: 30 x 43 cm; sygn. p.d.: T. Kantor; l.d.: cena wyw.: 5200 stern Jonasz ( ) 002. Kompozycja, ok Monotypia; wym.: 33,8 x 26,8 cm; nie sygn.; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Barbarę Jaroszyńską-Stern, żonę artysty. cena wyw.: Kompozycja, połowa lat 50. Monotypia; wym.: 33,5 x 26,5 cm; sygn. oł. l.d.: J. Stern; p.d.: Monotypia; poniżej napis oł.: Życie [Literackie] 8 ½ x 11 cm (ilustracja ukazała się w 1958, wraz z opowiadaniem K. Filipowicza); załączona ekspertyza. Stan: pionowy ślad złożenia. cena wyw.: Kompozycja, ok Monotypia; wym.: 21 x 29,5 cm; nie sygn.; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Barbarę Jaroszyńską-Stern, żonę artysty. cena wyw.: 2350

5 poz. 3 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 4 5

6 Aukcja nr 21 poz. 5 poz. 5 poz. 7 poz. 8 poz. 6 6

7 Dawski stanisław ( ) 005. Zakonnica Monotypia; wym.: 30 x 21 cm; sygn. p.d.: Dawski; l.d. tytuł. cena wyw.: Akt kobiecy Monotypia; wym.: 30 x 20 cm; sygn. p.d.: Dawski. cena wyw.: Akt kobiecy Monotypia; wym.: 28 x 20 cm; sygn. śr.d.: Dawski. cena wyw.: 900 poz. 9 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks kraupe-świderska Janina (ur. 1921) 008. Szermierze, 1952 Monotypia; wym.: 33 x 40 cm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1952; l.d. tytuł. cena wyw.: 2000 Marczyński adam ( ) 009. Bez tytułu, przełom lat 50. i 60. Monotypia barwna; wym.: 58 x 46,5 cm; sygn. p.d.: Marczyński. cena wyw.: 4000 kunz włodzimierz ( ) 010. Ptaki, 1958 Monotypia; wym.: 39 x 50 cm; sygn. p.d.: W. Kunz, l.d. datowanie. cena wyw.: 2150 poz. 10 7

8 Aukcja nr 21 kraupe-świderska Janina (ur. 1921) poz Wisznu, 1958 Monotypia; wym.: 53 x 35 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe cena wyw.: Z cyklu Niobe, 1957 Monotypia barwna; wym.: 34,8 x 41 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1957; l.d. tytuł. Lit.: Janina Kraupe. Grafiki i monotypie, Kraków 1997, poz. 61. cena wyw.: 1420 poz. 11 kunz włodzimierz ( ) 013. Ptak, 1958 Monotypia; wym.: 39 x 50 cm; sygn. p.d.: W. Kunz, l.d. datowanie. cena wyw.: poz. 12

9 Malarstwo, rysunek poz. 14 poz. 15 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks Lenica alfred ( ) 014. Kompozycja, lata 50. Gwasz, papier; wym.: 21 x 26,5 cm; sygn. p.d.: Lenica. cena wyw.: 2500 taranczewski wacław ( ) 015. Mała malarka, lata 30./40. XX w. Technika mieszana (kredka, gwasz, akwarela), papier; wym.: 37 x 23 cm; nie sygn.; na odwrocie szkic ołówkiem. cena wyw.:

10 Aukcja nr 21 poz. 16 Beksiński zdzisław ( ) Bez tytułu, 1992 Olej, płyta; wym.: 72 x 61 cm; sygn. na odwrocie: Beksiński cena wyw.: 30000

11 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 17 BroLL urszula (ur. 1930) 017. Kompozycja z cyklu Alikwoty, 1962 Olej, płótno; wym.: 100 x 85 cm; nie sygn. Potwierdzenie autentyczności wystawione przez Urszulę Broll cena wyw.:

12 Aukcja nr 21 poz. 18 poz. 19 starowieyski franciszek ( ) 018. Kompozycja Olej, papier naklejony na płótno; wym.: 162 x 98 cm; sygn. monogramem wiązanym w obrębie kompozycji. cena wyw.: kowalewski paweł (ur. 1958) Intymność Olej, płyta; wym.: 107 x 78 cm; sygn. p.d.: Z. Kowalewski; na odwrocie: Intymność, Z. Kowalewski. cena wyw.: 5000

13 MiKuLsKi KaziMierz ( ) poz Portret kobiecy z aktem, 1961 Collage (akwarela, tusz, fotografia, kamień) na papierze i tekturze; wym.: 23 x 18 cm; sygn. p.g.: KM61. Na odwrocie naklejka Galerii Lambert w Paryżu oraz zezwolenie Wydziału Kultury Powiatowej Rady Narodowej m. Krakowa (z 5 X 1961) na wywóz dzieła za granicę. cena wyw.: wójtowicz stanisław ( ) 021. Portret kobiety, lata 50. XX w. Olej na płótnie; wym.: 98 x 78,5 cm; sygn. l.d.: S. Wójtowicz. cena wyw.: Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz

14 Aukcja nr 21 poz. 22 waniek eugeniusz ( ) 022. Płonąca paleta, 1970 Olej, płótno; wym.: 100 x 69 cm; sygn. l.d.: E. Waniek 70; na odwrocie: Eug. Waniek, Płonąca paleta cena wyw.: 9000 pamuła Jan (ur. 1944) 023. Bez tytułu, 2000 Olej, płótno; wym.: 54 x 54 mm; sygn. p.d.: Pamuła 2000; na odwrocie: Jan Pamuła 4/2000. cena wyw.: 3500 MaKowsKi zbigniew (ur. 1930) 024. Bez tytułu Tusz, papier; wym.: 21 x 28 cm; sygn. na odwrocie: Zbigniew Makowski. cena wyw.:

15 poz. 23 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz

16 Aukcja nr 21 poz. 25 taranczewski wacław ( ) Autoportret, 1943 Pastel, karton; wym.: 97 x 67 cm; sygn. p.d.: T. czerwiec cena wyw.: Mała malarka, lata 30./40. XX w. Technika mieszana, papier; wym.: 18 x 24 cm; nie sygn. cena wyw.: Mała malarka, lata 30./40. XX w. Tusz, węgiel; wym.: 25 x 27 cm; nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty. cena wyw.: Mała malarka, lata 30./40. XX w. Sangwina, papier; wym.: 23,7 x 29,1 cm; nie sygn. cena wyw.: 3000

17 poz. 26 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 27 poz

18 Aukcja nr 21 poz. 29 poz. 30 MacieJewski zbysław M. ( ) 029. Kwiaty na łące, 1996 Akryl, płótno; wym.: 100 x 120 cm; sygn. l.d.: Zb. Maciejewski cena wyw.: chrystow sławomir (ur. 1976) 030. Archanioł Michał zwalczający diabła-potwora, 2008 Tusz, akwarela, papier; wym.: 49 x 35 cm; sygn. oł. p.d.: S. Chrystow cena wyw.: 1500 urbanowicz witold (ur. 1931) 031. Kompozycja, 1987 Technika mieszana, karton; wym.: 68 x 97 cm; sygn. l.d.: WU w obrębie kompozycji: WITOLD URBANOWICZ cena wyw.: 6000 damasiewicz witold ( ) Skorpion ogrodowy, 1992 Olej, płótno; wym.: 60 x 47 cm; sygn.; datowany i tytułowany na odwrocie: W. Damasiewicz [ ], cena wyw.: 2400

19 poz. 31 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz

20 Aukcja nr 21 poz poz. 34

21 wójcik HenryK (ur. 1920) 033. Kompozycja Olej, płótno; wym.: 137 x 115 cm; sygn. p.d.: HEN. WÓJCIK. cena wyw.: 6000 ciecierski tomasz (ur. 1945) 034. Remember..., 1976 Technika mieszana, papier; wym.: 29 x 44 cm; nie sygn. cena wyw.: 3000 Bieniasz MacieJ (ur. 1938) 035. Postać mężczyzny, 1978 Olej, płótno; wym.: 80 x 65 cm; sygn. na odwrocie: M. Bieniasz 1978 ol/pł. cena wyw.: 7400 ciężki JakuB (ur. 1979) 036. Tektura, 2004 Olej, płótno; wym.: 100 x 140 cm; na odwrocie: Jakub Ciężki, Tektura, cena wyw.: 3200 poz. 36 poz. 35 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 21

22 Aukcja nr 21 poz. 37 poz

23 poz. 39 poz. 40 Borcz rafał (ur. 1973) 037. Nocny autobus, 2004 Olej, akryl, płótno; wym.: 139 x 178 cm; sygn. p.d.: Borcz; na odwrocie R. Borcz, Nocny cena wyw.: 5000 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks folfas andrzej (ur. 1948) 038. Orkiestra, 1997 Olej, płótno; wym.: 120 x 140 cm; sygn. śr.d.: Folfas 97. cena wyw.: 6000 sroka JaceK (ur. 1957) 039. Kompozycja, 1998 Olej, płótno; wym.: 106 x 85 cm; sygn. l.g.: Sroka 1998; na odwrocie: Jacek Sroka cena wyw.: 8000 kraupe-świderska Janina (ur. 1921) 040. Krakowskie lata Akwarela, papier; wym.: 70 x 50 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe. cena wyw.:

24 Aukcja nr 21 poz. 41 KossaK Jerzy ( ) 041. Patrol kirasjerów, 1933 Olej, sklejka; wym.: 30,5 x 40 cm; sygn. p.d.: Jerzy Kossak cena wyw.: 7000 wyczółkowski Leon ( ) 042. Żubr, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w passe-partout. cena wyw.: Żubr, lata 20. XX w. / Dwa bawoły, lata 20. XX w. Praca dwustronna, ołówek, papier; 1. wym.: 20 x 32,5 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół; 2. wym.: 20 x 32,5 cm; nie sygn., oprawione w passe-partout. Cykl znakomitych rysunków z natury. Artysta genialnie przedstawił puszczańskie olbrzymy lekką, swobodną kreską, kojarzącą się ze sztuką japońską. cena wyw.: Żubr, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w passe-partout. cena wyw.: 6000

25 poz. 42 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 43 poz

26 Grafika dawna poz. 45 adam Victor ( ) 045. Depart des Polonais, połowa XIX w. Litografia; wym. komp. 270 x 375 mm (wym. planszy 410 x 540 mm); sygn. pł.: Vor. Adam i Courtin del. et lith. Imp. Par A. Godard. Wydawca: Goupil, Vibert i Con., Paris. Poniżej kompozycji napisy tytułowe i opisowe w języku francuskim i angielskim. Rzadka, bardzo dobrze zachowana grafika. cena wyw.: 1400 poz. 47 auer KaroL (ok po 1858) 046. Biecz w obwodzie jasielskim, przed 1837 Litografia wg A. Gorczyńskiego; wym. planszy: 240 x 290 mm; sygn.: A. Gorczyński rys. Auer lit.; u P. Pillera we Lwowie; grafika z Galicja w obrazach, Lwów Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 400 Boissieu Jean-Jacques ( ) 047. Autoportret, 1796 Akwaforta; wym.: 325 x 255 mm; sygn. pł. p.d.: JJB Odbitka przycięta bez szkody dla kompozycji. Lit.: Le Blanc 20 III, de Boissieu 102 VI; M.F. Perez, L' oeuvre gravé de Jean-Jacques de Boissieu, , Genewa cena wyw.: 2000 poz. 46 poz. 52 dahlberg erik ( ) 048. Karol Gustaw w obozie szwedzkim przyjmuje poselstwo polskie prowadzone przez Krzysztofa Przyjemskiego / Plan miasta Koła i okolicy, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 300 x 380 mm; sygn. pł.: L. Le Potre. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 2. cena wyw.: 800

27 poz. 48 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 50 poz Bitwa pod Filipowem, 12 X 1656, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 292 x 382 mm. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 7. cena wyw.: Bitwa pod Gołębiem, 8 II 1656, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Noel Cochin sculp. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 12. cena wyw.: Bitwa pod Wojniczem, 23 IX 1655, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Dalb: delin.; W. Swidde fecit Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 5. cena wyw.: Zakroczym. Przejście przez Wisłę wojsk szwedzkich i Rakoczego, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm; sygn. pł.: E. Dahlberg delineavit. L. Perelle sculp. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz cena wyw.:

28 Aukcja nr 21 poz. 54 poz. 53 debucourt PHiLiBert-Louis ( ) 053. Żydówka polska wg. J.P. Norblina, 1817 Akwatinta; wym.: 260 x 165 mm (plansza 330 x 250 mm); odbitka: I stan, przedliterowy. Grafika z Zbiór rozmaitych strojów polskich, Paryż Bardzo rzadkie. Lit.: Ilustracja/figuracja. Katalog wystawy, Kraków cena wyw.: Chłop żmudzki wg. J.P. Norblina, 1817 Akwatinta; wym.: 250 x 165 mm (plansza 330 x 245 mm); odbitka: I stan, przedliterowy. Grafika z Zbiór rozmaitych strojów polskich, Paryż Bardzo rzadkie. Lit.: Ilustracja/figuracja. Katalog wystawy, Kraków cena wyw.: 1200 goltzius HendricK ( ) 055. Portret Dircka Volkertsza Coornherta, ok Miedzioryt; wym.: 510 x 410 mm; portret przedstawia nauczyciela artysty; jedna z jego najlepszych prac. Grafika po konserwacji; odbitka przycięta bez szkody dla kompozycji. Lit.: Bartsch 164; Hollstein 180 II. cena wyw.: 4500 Lange antoni ( ) Skwarżawa Nowa w Cyrkule Żółkiewskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 poz. 55

29 057. Widok ruin klasztoru kałuskiego w Cyrkule Stanisławowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 poz. 56 poz Widok domu we wsi Telacze w Cyrkule Brzeżańskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Widok hamerni w Demni w Cyrkule Stryjskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Widok monasteru w Pleśnianach w Cyrkule Złoczowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Kamień pod Uryczem w Cyrkule Stryjskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Widok wodospadu w Czerwonogrodzie w Cyrkule Stanisławowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 62 poz. 60 poz

30 Aukcja nr 21 poz. 63 poz. 64 poz. 66 poz Piranesi giovanni Battista ( ) 063. Circo di Caracalla, Akwaforta; wym.: 112 x 188 mm (plansza 265 x 380 mm); sygn. pł. l.d.: Piranesi F. Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 64. cena wyw.: Arco di Nerone Druso con gl Aquedotti di Caracalla, Akwaforta; wym.: 113 x 190 mm (plansza 270 x 380 mm); sygn. pł. l.d.: Piranesi incise. Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 65. cena wyw.: Veduta di Villa Lodovisi, Akwaforta; wym.: 123 x 195 mm (plansza 265 x 380 mm); sygn. pł. l.d.: Piranesi F. Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 87. cena wyw.: 1600 ridinger Martin elias ( ) 066. Koń polski, połowa XVIII w. Miedzioryt wg. J.E. Ridingera; wym.: 278 x 342 mm (plansza 335 x 490 mm); sygn. pł.: Joh. Elias Ridinger ad viv. del. et pinx..; Martin Elias Ridinger filio meo aeri incis. Lit.: Johan Elias Ridinger. Katalog wystawy, Kielce 1997, s. 85, poz. 119, s. 61 (il.). cena wyw.: 1600 VisscHer claes Janszoon ( ) 067. Dawid i Goliat wg. M. Heemskercka, XVII w. Miedzioryty; wym.: 405 x 515 mm; sygn. pł.: Nic. Vischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Św. Jan Apostoł i wizja apokaliptyczna (smok czyhający na Dziecko Dziewicy), XVII w. Miedzioryty; wym.: 400 x 510 mm; sygn. pł.: Martem Heemskerck inventor; monogram wiązany CJVischer Excu. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: 2000

31 poz. 70 poz. 71 poz. 67 poz Zwiastowanie pasterzom, XVII w. Miedzioryty; wym.: 315 x 385 mm; nie sygn. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Ucieczka do Egiptu, XVII w. Miedzioryty; wym.: 315 x 385 mm; nie sygn. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Esther przed Aswerusem wg. M. Heemskercka, XVII w. Miedzioryty; wym.: 415 x 515 mm; sygn. pł.: Heemskerck Invest.; monogram wiązany CJVischer Excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Syn marnotrawny, XVII w. Miedzioryty; wym.: 400 x 515 mm; sygn. pł. monogram wiązany: CJVischer Excudebat. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Sąd Salomona wg. P.P. Rubensa, XVII w. Miedzioryty; wym.: 415 x 515 mm; sygn. pł.: P.P. Rubensa in..; monogram wiązany CJVischer Excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Wygnanie z raju, XVII w. Miedzioryty; wym.: 410 x 515 mm; sygn. pł.: Nic. Vischer Excud. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry; ślad złożenia, wzdłuż złożenia (od dołu) nieznaczne pęknięcia papieru bez szkody dla tekstu. cena wyw.: 2000 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 31

32 Grafika do 1945 poz. 76 poz. 78 chrostowski ostoja stanisław ( ) 075. Las z wiewiórką II, 1931 Drzeworyt dwubarwny; wym.: 190 x 140 mm; sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: Lit.: Stanisław Ostoja Chrostowski. Katalog, Warszawa 1948, poz. 38. cena wyw.: 400 poz. 85 cukierówna aniela ( ) 076. Pejzaż miejski, 1935 Drzeworyt; wym.: 240 x 315 mm; sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, l.d.: 1935; ubytki w narożnikach, bez szkody dla kompozycji. cena wyw.: 4000 dunin PiotrowsKa Maria ( ) 077. Krawcowa Drzeworyt; wym.: 135 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: M. Dunin. cena wyw.: 300 Dzieliński kazimierz (ok ) 078. Budowa kapliczki zbójnickiej, 1938 Miedzioryt; wym.: 385 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1938, po lewej tytuł. cena wyw.: 1000 poz. 80

33 farrell frederick arthur ( ) 079. Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell, ok Teka 12 akwafort; wyd. Vicars Bros., London b. d.; nakład 50 egz.; wym. plansz: 270 x 465 mm, w świetle passe-partou: 199 x 363 mm; sygn. i numerowane oł. poniżej kompozycji; zawiera: a. Port of Gdynia, b. Cracow. The Square and Market, c. Cracow. The Royal Castle of Wawel and the Cracow Catherdal, d. Cracow. The Bastion on the Palace, e. Danzig. The Spires, f. Danzig. The Fishmarket, g. Warsaw. The Sigismund Column and the Royal Castle, h. Wilno. The University Courtyard with Old Arches, i. Wilno. The Basilica and Tower, j. Poznan. The Ancient Town Hall, k. Lwow. Panoramic view. Spis akwafort na oddzielnej karcie. cena wyw.: 6800 fijałkowska zofia ( ) 080. Niedźwiedź, 1938 Drzeworyt; wym.: 235 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: Zofia Fijałkowska. Lit.: J. Skłodowski, Tatry i Podhale w drzeworycie, Warszawa 1992, ilustracja. cena wyw.: 800 frycz KaroL ( ) poz Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 Litografia barwna, w.: 450 x 595 mm. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 369; Grafika Polska ok roku, Kraków 1968, p. 193 cena wyw.: 800 Jaźwiecki franciszek adam ( ) 083. Macierzyństwo, 1932 Litografia; wym.: 240 x 170 mm (wymiary kompozycji), sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki, 32, l.d.: Macierzyństwo. cena wyw.: 800 JurKiewicz andrzej ( ) poz. 82 poz. 81 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks Jarocki władysław ( ) 082. Szlachcic z Ukrainy Studium portretowe, 1910 Litografia; wym.: 610 x 450 mm; nie sygn.; grafika z teki Lamus, Lwów 1912, naklejona na tekturę. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów grafiki Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 1983, t. I, 92, poz cena wyw.: Sielanka, lata 20. XX w. Kamienioryt; wym.: 240 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz. cena wyw.: Joanna d Arc, ok Kamienioryt; wym.: 180 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz, l.d.: kamienioryt. Wczesna praca artysty. cena wyw.:

34 Aukcja nr 21 poz. 86 poz. 88 kotarbiński Mieczysław ( ) 086. Zbójnik, 1923 Wilno Drzeworyt; wym.: 480 x 380 mm; sygn. oł. p.d. dedykacja artysty dla ucznia Juliana Bohdanowicza. Lit.: SAP, t. IV, s cena wyw.: 1500 KuLisiewicz tadeusz ( ) 087. Oracz, 1929 Drzeworyt; wym.: 345 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29; grafika z teki Szlembark (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931). cena wyw.: Gazda, 1927 Drzeworyt; wym.: 204 x 139 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz; grafika po konserwacji. Lit.: J. Skłodowski, Tatry i Podhale w drzeworycie, Warszawa 1993, il. cena wyw.: 700 poz. 89 poz Kalisz, 1924 Zespół czterech suchorytów: 1. Ze starego Kalisza (wym.: 235 x 125 mm), 2. Kościół Panny Marii (wym.: 235 x 155), 3. Wejście do kościoła OO. Bernardynów (wym.: 225 x 155 mm), 4. Kościół Kanoników Regularnych (wym.: 240 x 120). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz cena wyw.: 1900 poz. 91

35 lam władysław ( ) 090. Portret matki, ok Suchoryt; wym.: 335 x 260 mm; sygn. piórkiem p.d.: Władysław Lam. cena wyw.: Pejzaż, ok Drzeworyt; wym.: 230 x 270 mm (plansza 280 x 320 mm); sygn. oł. p.d.: Lam Władysław. Grafika po konserwacji. Znakomity przykład formistycznego pejzażu. cena wyw.: Głowa Chrystusa, ok Drzeworyt; wym.: 260 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: Lam Władysław oraz na pł. l.g.: WZ. Grafika po konserwacji. Lit.: Władysław Lam. Katalog wystawy, Gdańsk 1964; M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, s cena wyw.: Ptasznik 6, ok Drzeworyt; wym.: 305 x 270 mm (plansza 350 x 305 mm); sygn. oł. p.d.: Lam Władysław. Grafika po konserwacji. Lit.: M. Bryl, Grupa Artystów Plastyków Świt, Poznań 1922, s. 76, il. 40. cena wyw.: 1500 LariscH KaroL adolf ( ) poz. 93 poz. 99 poz Biuro pośrednictwa pracy, 1932 Akwaforta; wym.: 117 x 92 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: tytuł; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 14. cena wyw.: Budują pański dom, 1931/1932 Akwaforta; wym.: 172 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 15. cena wyw.: Drezyna, 1932 Akwaforta; wym.: 191 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 21. cena wyw.: 1250 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 094. Koziołki, 1926 Akwaforta; wym.: 90 x 120 mm; sygn. o. p.d.: Larisch 926. cena wyw.: 1550 LewicKi LeoPoLd ( ) 095. Bezrobotni,1931/1932 Akwaforta; wym.: 118 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 13. cena wyw.: Muzykanci, lata 30. Akwatinta; wym.: 84 x 137 mm; sygn. oł. p.d. L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 44. cena wyw.: Na dworcu, 1931/1932 Sucha igła, wym.: 108 x 128 mm sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 46. cena wyw.:

36 Aukcja nr 21 poz. 104 poz x 480 mm); sygn. pł. p.d.: Ign. Łopieński sct, l.d.: Julian Fałat pxt. Praca wymieniona w SAP, T. V, s. 177 (biogram artysty). cena wyw.: 1000 poz Łódka, schyłek XIX w. Akwaforta; wym.: 290 x 410 mm; sygn. oł. p.d.: Ignacy Łopieński. cena wyw.: 1500 Mrożewski stefan ( ) Ze wspólnej miski, lata 30. Akwaforta; wym.: 110 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł; zapiski proweniencyjne. cena wyw.: Rzemieślnik, 1931/1932 Akwaforta; wym.: 135 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 63. cena wyw.: Siedzący, 1931/1932 Akwaforta; wym.: 157 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 65. cena wyw.: Zapracowani (W malarskiej pracowni), 1932 Akwaforta; wym.: 124 x 124 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Zapracowani; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz cena wyw.: 1250 łopieński ignacy ( ) 105. Cesarz Wilhelm II na polowaniu, 1893 Akwaforta (według Juliana Fałata); wym.: 175 x 340 mm (plansza 107. Kosiarze, 1932 Drzeworyt na bibule; wym.: 275 x 211 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, Oksa 1932; stan bdb. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 65. cena wyw.: Muzykanci uliczni, 1947 Drzeworyt na bibule; wym.: 237 x 207 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, Paris 1947; stan bdb. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz cena wyw.: Marcel Schwob, Le Roi au masque d or. Paris, 1929, k. 24, 8 drzeworytów na oddzielnych tablicach; sygn. ołówkiem p.d.: StefMrożewski; egzemplarz 68/100, na japońskim papierze, zawiera: a. W ogrodzie; b. Król na tronie; c. Scena ze starcem i dworzanami; d. Niewolnicy przed królem; e. Król z pochodnią; f. Król z maską w ręce; g. Prośba o jałmużnę; h. Opłakiwanie króla. Oprawa: teka ze skóry Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 35. cena wyw.: Leda z łabędziem, Paryż 1932 Drzeworyt na bibule; wym.: 151 x 200 mm; sygn. p.g.: MS, oł. p.d.: Stefan Mrożewski Paris Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, p. 70. cena wyw.: 2200

37 poz. 112 poz Taniec Don Kichota na cześć Dulcynei, 1930 Drzeworyt; wym.: 201 x 152 mm; sygn. na płycie l.g.: MS (monogram wiązany). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 84. cena wyw.: Amazonka, 1935 Drzeworyt; wym.: 70 x 92 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski Amsterdam 1935, l.d. oł.: 29/50, płyta p.d.: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz cena wyw.: Wiatrak w Brabancji, lata 30. Drzeworyt; wym.: 190 x 216 mm; sygn. oł. p.d.: StefMrożewski Amsterdam, l.d.: Windemill in Brabant. cena wyw.: 1200 poz. 111 oraz oł. p.d.: StefMrożewski Paris 1929; odbitka 38/100. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 36. cena wyw.: Sen Don Kichota, 1930 Drzeworyt; wym.: 201 x 150 mm; sygn. pł. p.d.: MS (monogram wiązany). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 87. cena wyw.: Szarża pod Rokitną, 1936 Drzeworyt; wym.: 255 x 292, sygn. pośrodku u d.: MS 1936 (monogram wiązany) oraz oł. l.d.: Szarża pod Rokitną; p.d.: StefMrożewski Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz cena wyw.: 1700 nowotnowa Janina ( ) 118. Viareggio Drzeworyt, odb. pł.: 95 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa, tyt. l.d. Lit.: I. Rylska, Katalog zbioru Gabinetu Grafiki MN we Wrocławiu, Wrocław 1983 (błędnie odczytany tytuł), str cena wyw.: 400 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 114. Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, 1931 Drzeworyt; wym.: 190 x 250; sygn. płyty p.g.: MS (monogram wiązany) oraz oł. p.d.: St. Mrożewski, Paris Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 58. cena wyw.: Złożenie do grobu, 1929 Drzeworyt; wym.: 150 x 170, sygn. l.d.: MS (monogram wiązany) ossecki wilhelm ( ) 119. Sosna na tle gór, ok Linoryt barwny; wym.: 210 x 90 mm; sygn. oł.: Ossecki; odbitka pierwsza. Lit.: J. Mulczyński, Słownik grafików Poznania i Wielkopolski XX wieku, Poznań 1996, s cena wyw.:

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PLASTYKI Kryteria oceny semestralnej i oceny rocznej podsumowującej pracę ucznia na lekcjach plastyki w kl.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PLASTYKI Kryteria oceny semestralnej i oceny rocznej podsumowującej pracę ucznia na lekcjach plastyki w kl. WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PLASTYKI Kryteria oceny semestralnej i oceny rocznej podsumowującej pracę ucznia na lekcjach plastyki w kl.5 1)Ocenę niedostateczną otrzymuje uczeń, który: nie opanował zakresu wiadomości

Album prac projektu. Akademia Plastyczna

Spotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską Termin: Od: 18-01-2011, 9:00 Do: 18-01-2011

Spotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską Termin: Od: 18-01-2011, 9:00 Do: 18-01-2011 Spotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską Termin: Od: 18-01-2011, 9:00 Do: 18-01-2011 Spotkanie Filia LBP nr 2, ul. Pomorska Spotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską wstęp wolny Przegląd kolęd

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 2016/ 2017

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 2016/ 2017 NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 06/ 07 I rok Podstawy Projektowania Dr Katarzyna Bucholc Kompozycja Brył i Płaszczyzn Dr Katarzyna Bucholc sem. I sem. II Perspektywa i Geometria Inż.

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 2015-16

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 2015-16 8 9 10 NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 01-1 II rok Podstawy Projektowania Wnętrz Dr Beata Dobryjanowicz Podstawy Projektowania Wystawiennictwa Dr Barbara Kowalewska Podstawy Komunikacji Wizualnej

Przepisy ogólne. Termin sprawdzianu kwalifikacyjnego ustala JM Rektor UAP.

ZASADY OCENIANIA PRZEDMIOTOWEW KLASIE V Z PLASTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W BYDGOSZCZY

ZASADY OCENIANIA PRZEDMIOTOWEW KLASIE V Z PLASTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W BYDGOSZCZY ZASADY OCENIANIA PRZEDMIOTOWEW KLASIE V Z PLASTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W BYDGOSZCZY Ocenianie przedmiotowe plastyki jest jednym z najtrudniejszych problemów z powodu szerokiego zakresu przedmiotu,

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW STANOWISKO: asystent SŁOWA KLUCZOWE: UMCS, asystent, rysunek sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne lub kwalifikacji I stopnia dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej

REGULAMIN. XVII Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2013

REGULAMIN. XVII Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2013 Dane o wystawie: XVII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FOTOGRAFICZNY PONIDZIE 2013 Wystawy: MOJA PREZENTACJA Galeria Zielona BWA PONIDZIE Galeria U Żródeł BSCK ODKRYWAMY PONIDZIE PIĘKNO PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH PONIDZIA

Podlaski. Przełom Bugu 2014. Podlaski

Podlaski. Przełom Bugu 2014. Podlaski Podlaski Przełom Bugu 2014 Podlaski Przełom Bugu 2014 1 XIX Międzynarodowy Plener Fotograficzny Podlaski Przełom Bugu 2014 Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach ul. Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce,

43. Aukcja Dzieł Sztuki

WYMAGANIA NA POSZCZEGÓLNE OCENY KLASA VI PLASTYKA

WYMAGANIA NA POSZCZEGÓLNE OCENY KLASA VI PLASTYKA WYMAGANIA NA POSZCZEGÓLNE OCENY KLASA VI PLASTYKA TEMAT WYMAGANIA NA OCENY 1 Lekcja organizacyjna. - wyodrębnia kształt przedmiotu i otacza konturem(2) - tworzy prostą pracę plastyczną z zastosowaniem

510158196 +48 510158196

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PLASTYKI DLA KLASY II GIMNAZJUM

Andrzej Guttfeld. Fot. Krzysztof Miller

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PLASTYKI KL.IV-V

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PLASTYKI KL.IV-V PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PLASTYKI KL.IV-V KRYTERIA OCENIANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW Niedostateczny - otrzymuje uczeń, który: - nie opanował wiadomości określonych programem nauczania, - nie potrafi rozwiązać

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16. grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16 grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2 V 19 V 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 19