- Kornelia Lis
1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 21 grafika, rysunek, malarstwo, monotypia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA V 2009 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 30 V 2009, godzina 1200 Galeria ZPAP Pryzmat, ul. Łobzowska 3, Kraków
2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski Okładka: fragment poz Visscher Claes Janszoon ( ), Wygnanie z raju, XVII w. COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2009
3 poz. 181 Zawartość katalogu: I. II. III. IV. V. VI. VII. Monotypia poz Malarstwo, rysunek poz Grafika dawna poz Grafika przed 1945 poz Grafika po 1945 poz Biogramy - indeks s. 61 Regulamin s. 69 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej
4 Monotypia poz. 1 poz. 2 Kantor tadeusz ( ) 001. Kompozycja abstrakcyjna, 1950 Monotypia; wym.: 30 x 43 cm; sygn. p.d.: T. Kantor; l.d.: cena wyw.: 5200 stern Jonasz ( ) 002. Kompozycja, ok Monotypia; wym.: 33,8 x 26,8 cm; nie sygn.; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Barbarę Jaroszyńską-Stern, żonę artysty. cena wyw.: Kompozycja, połowa lat 50. Monotypia; wym.: 33,5 x 26,5 cm; sygn. oł. l.d.: J. Stern; p.d.: Monotypia; poniżej napis oł.: Życie [Literackie] 8 ½ x 11 cm (ilustracja ukazała się w 1958, wraz z opowiadaniem K. Filipowicza); załączona ekspertyza. Stan: pionowy ślad złożenia. cena wyw.: Kompozycja, ok Monotypia; wym.: 21 x 29,5 cm; nie sygn.; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Barbarę Jaroszyńską-Stern, żonę artysty. cena wyw.: 2350
5 poz. 3 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 4 5
6 Aukcja nr 21 poz. 5 poz. 5 poz. 7 poz. 8 poz. 6 6
7 Dawski stanisław ( ) 005. Zakonnica Monotypia; wym.: 30 x 21 cm; sygn. p.d.: Dawski; l.d. tytuł. cena wyw.: Akt kobiecy Monotypia; wym.: 30 x 20 cm; sygn. p.d.: Dawski. cena wyw.: Akt kobiecy Monotypia; wym.: 28 x 20 cm; sygn. śr.d.: Dawski. cena wyw.: 900 poz. 9 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks kraupe-świderska Janina (ur. 1921) 008. Szermierze, 1952 Monotypia; wym.: 33 x 40 cm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1952; l.d. tytuł. cena wyw.: 2000 Marczyński adam ( ) 009. Bez tytułu, przełom lat 50. i 60. Monotypia barwna; wym.: 58 x 46,5 cm; sygn. p.d.: Marczyński. cena wyw.: 4000 kunz włodzimierz ( ) 010. Ptaki, 1958 Monotypia; wym.: 39 x 50 cm; sygn. p.d.: W. Kunz, l.d. datowanie. cena wyw.: 2150 poz. 10 7
8 Aukcja nr 21 kraupe-świderska Janina (ur. 1921) poz Wisznu, 1958 Monotypia; wym.: 53 x 35 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe cena wyw.: Z cyklu Niobe, 1957 Monotypia barwna; wym.: 34,8 x 41 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1957; l.d. tytuł. Lit.: Janina Kraupe. Grafiki i monotypie, Kraków 1997, poz. 61. cena wyw.: 1420 poz. 11 kunz włodzimierz ( ) 013. Ptak, 1958 Monotypia; wym.: 39 x 50 cm; sygn. p.d.: W. Kunz, l.d. datowanie. cena wyw.: poz. 12
9 Malarstwo, rysunek poz. 14 poz. 15 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks Lenica alfred ( ) 014. Kompozycja, lata 50. Gwasz, papier; wym.: 21 x 26,5 cm; sygn. p.d.: Lenica. cena wyw.: 2500 taranczewski wacław ( ) 015. Mała malarka, lata 30./40. XX w. Technika mieszana (kredka, gwasz, akwarela), papier; wym.: 37 x 23 cm; nie sygn.; na odwrocie szkic ołówkiem. cena wyw.:
10 Aukcja nr 21 poz. 16 Beksiński zdzisław ( ) Bez tytułu, 1992 Olej, płyta; wym.: 72 x 61 cm; sygn. na odwrocie: Beksiński cena wyw.: 30000
11 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 17 BroLL urszula (ur. 1930) 017. Kompozycja z cyklu Alikwoty, 1962 Olej, płótno; wym.: 100 x 85 cm; nie sygn. Potwierdzenie autentyczności wystawione przez Urszulę Broll cena wyw.:
12 Aukcja nr 21 poz. 18 poz. 19 starowieyski franciszek ( ) 018. Kompozycja Olej, papier naklejony na płótno; wym.: 162 x 98 cm; sygn. monogramem wiązanym w obrębie kompozycji. cena wyw.: kowalewski paweł (ur. 1958) Intymność Olej, płyta; wym.: 107 x 78 cm; sygn. p.d.: Z. Kowalewski; na odwrocie: Intymność, Z. Kowalewski. cena wyw.: 5000
13 MiKuLsKi KaziMierz ( ) poz Portret kobiecy z aktem, 1961 Collage (akwarela, tusz, fotografia, kamień) na papierze i tekturze; wym.: 23 x 18 cm; sygn. p.g.: KM61. Na odwrocie naklejka Galerii Lambert w Paryżu oraz zezwolenie Wydziału Kultury Powiatowej Rady Narodowej m. Krakowa (z 5 X 1961) na wywóz dzieła za granicę. cena wyw.: wójtowicz stanisław ( ) 021. Portret kobiety, lata 50. XX w. Olej na płótnie; wym.: 98 x 78,5 cm; sygn. l.d.: S. Wójtowicz. cena wyw.: Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz
14 Aukcja nr 21 poz. 22 waniek eugeniusz ( ) 022. Płonąca paleta, 1970 Olej, płótno; wym.: 100 x 69 cm; sygn. l.d.: E. Waniek 70; na odwrocie: Eug. Waniek, Płonąca paleta cena wyw.: 9000 pamuła Jan (ur. 1944) 023. Bez tytułu, 2000 Olej, płótno; wym.: 54 x 54 mm; sygn. p.d.: Pamuła 2000; na odwrocie: Jan Pamuła 4/2000. cena wyw.: 3500 MaKowsKi zbigniew (ur. 1930) 024. Bez tytułu Tusz, papier; wym.: 21 x 28 cm; sygn. na odwrocie: Zbigniew Makowski. cena wyw.:
15 poz. 23 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz
16 Aukcja nr 21 poz. 25 taranczewski wacław ( ) Autoportret, 1943 Pastel, karton; wym.: 97 x 67 cm; sygn. p.d.: T. czerwiec cena wyw.: Mała malarka, lata 30./40. XX w. Technika mieszana, papier; wym.: 18 x 24 cm; nie sygn. cena wyw.: Mała malarka, lata 30./40. XX w. Tusz, węgiel; wym.: 25 x 27 cm; nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty. cena wyw.: Mała malarka, lata 30./40. XX w. Sangwina, papier; wym.: 23,7 x 29,1 cm; nie sygn. cena wyw.: 3000
17 poz. 26 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 27 poz
18 Aukcja nr 21 poz. 29 poz. 30 MacieJewski zbysław M. ( ) 029. Kwiaty na łące, 1996 Akryl, płótno; wym.: 100 x 120 cm; sygn. l.d.: Zb. Maciejewski cena wyw.: chrystow sławomir (ur. 1976) 030. Archanioł Michał zwalczający diabła-potwora, 2008 Tusz, akwarela, papier; wym.: 49 x 35 cm; sygn. oł. p.d.: S. Chrystow cena wyw.: 1500 urbanowicz witold (ur. 1931) 031. Kompozycja, 1987 Technika mieszana, karton; wym.: 68 x 97 cm; sygn. l.d.: WU w obrębie kompozycji: WITOLD URBANOWICZ cena wyw.: 6000 damasiewicz witold ( ) Skorpion ogrodowy, 1992 Olej, płótno; wym.: 60 x 47 cm; sygn.; datowany i tytułowany na odwrocie: W. Damasiewicz [ ], cena wyw.: 2400
19 poz. 31 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz
20 Aukcja nr 21 poz poz. 34
21 wójcik HenryK (ur. 1920) 033. Kompozycja Olej, płótno; wym.: 137 x 115 cm; sygn. p.d.: HEN. WÓJCIK. cena wyw.: 6000 ciecierski tomasz (ur. 1945) 034. Remember..., 1976 Technika mieszana, papier; wym.: 29 x 44 cm; nie sygn. cena wyw.: 3000 Bieniasz MacieJ (ur. 1938) 035. Postać mężczyzny, 1978 Olej, płótno; wym.: 80 x 65 cm; sygn. na odwrocie: M. Bieniasz 1978 ol/pł. cena wyw.: 7400 ciężki JakuB (ur. 1979) 036. Tektura, 2004 Olej, płótno; wym.: 100 x 140 cm; na odwrocie: Jakub Ciężki, Tektura, cena wyw.: 3200 poz. 36 poz. 35 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 21
22 Aukcja nr 21 poz. 37 poz
23 poz. 39 poz. 40 Borcz rafał (ur. 1973) 037. Nocny autobus, 2004 Olej, akryl, płótno; wym.: 139 x 178 cm; sygn. p.d.: Borcz; na odwrocie R. Borcz, Nocny cena wyw.: 5000 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks folfas andrzej (ur. 1948) 038. Orkiestra, 1997 Olej, płótno; wym.: 120 x 140 cm; sygn. śr.d.: Folfas 97. cena wyw.: 6000 sroka JaceK (ur. 1957) 039. Kompozycja, 1998 Olej, płótno; wym.: 106 x 85 cm; sygn. l.g.: Sroka 1998; na odwrocie: Jacek Sroka cena wyw.: 8000 kraupe-świderska Janina (ur. 1921) 040. Krakowskie lata Akwarela, papier; wym.: 70 x 50 cm; sygn. p.d.: J. Kraupe. cena wyw.:
24 Aukcja nr 21 poz. 41 KossaK Jerzy ( ) 041. Patrol kirasjerów, 1933 Olej, sklejka; wym.: 30,5 x 40 cm; sygn. p.d.: Jerzy Kossak cena wyw.: 7000 wyczółkowski Leon ( ) 042. Żubr, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w passe-partout. cena wyw.: Żubr, lata 20. XX w. / Dwa bawoły, lata 20. XX w. Praca dwustronna, ołówek, papier; 1. wym.: 20 x 32,5 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół; 2. wym.: 20 x 32,5 cm; nie sygn., oprawione w passe-partout. Cykl znakomitych rysunków z natury. Artysta genialnie przedstawił puszczańskie olbrzymy lekką, swobodną kreską, kojarzącą się ze sztuką japońską. cena wyw.: Żubr, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w passe-partout. cena wyw.: 6000
25 poz. 42 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 43 poz
26 Grafika dawna poz. 45 adam Victor ( ) 045. Depart des Polonais, połowa XIX w. Litografia; wym. komp. 270 x 375 mm (wym. planszy 410 x 540 mm); sygn. pł.: Vor. Adam i Courtin del. et lith. Imp. Par A. Godard. Wydawca: Goupil, Vibert i Con., Paris. Poniżej kompozycji napisy tytułowe i opisowe w języku francuskim i angielskim. Rzadka, bardzo dobrze zachowana grafika. cena wyw.: 1400 poz. 47 auer KaroL (ok po 1858) 046. Biecz w obwodzie jasielskim, przed 1837 Litografia wg A. Gorczyńskiego; wym. planszy: 240 x 290 mm; sygn.: A. Gorczyński rys. Auer lit.; u P. Pillera we Lwowie; grafika z Galicja w obrazach, Lwów Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 400 Boissieu Jean-Jacques ( ) 047. Autoportret, 1796 Akwaforta; wym.: 325 x 255 mm; sygn. pł. p.d.: JJB Odbitka przycięta bez szkody dla kompozycji. Lit.: Le Blanc 20 III, de Boissieu 102 VI; M.F. Perez, L' oeuvre gravé de Jean-Jacques de Boissieu, , Genewa cena wyw.: 2000 poz. 46 poz. 52 dahlberg erik ( ) 048. Karol Gustaw w obozie szwedzkim przyjmuje poselstwo polskie prowadzone przez Krzysztofa Przyjemskiego / Plan miasta Koła i okolicy, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 300 x 380 mm; sygn. pł.: L. Le Potre. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 2. cena wyw.: 800
27 poz. 48 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 50 poz Bitwa pod Filipowem, 12 X 1656, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 292 x 382 mm. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 7. cena wyw.: Bitwa pod Gołębiem, 8 II 1656, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Noel Cochin sculp. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 12. cena wyw.: Bitwa pod Wojniczem, 23 IX 1655, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Dalb: delin.; W. Swidde fecit Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 5. cena wyw.: Zakroczym. Przejście przez Wisłę wojsk szwedzkich i Rakoczego, k. XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm; sygn. pł.: E. Dahlberg delineavit. L. Perelle sculp. Grafika z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga 1696; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz cena wyw.:
28 Aukcja nr 21 poz. 54 poz. 53 debucourt PHiLiBert-Louis ( ) 053. Żydówka polska wg. J.P. Norblina, 1817 Akwatinta; wym.: 260 x 165 mm (plansza 330 x 250 mm); odbitka: I stan, przedliterowy. Grafika z Zbiór rozmaitych strojów polskich, Paryż Bardzo rzadkie. Lit.: Ilustracja/figuracja. Katalog wystawy, Kraków cena wyw.: Chłop żmudzki wg. J.P. Norblina, 1817 Akwatinta; wym.: 250 x 165 mm (plansza 330 x 245 mm); odbitka: I stan, przedliterowy. Grafika z Zbiór rozmaitych strojów polskich, Paryż Bardzo rzadkie. Lit.: Ilustracja/figuracja. Katalog wystawy, Kraków cena wyw.: 1200 goltzius HendricK ( ) 055. Portret Dircka Volkertsza Coornherta, ok Miedzioryt; wym.: 510 x 410 mm; portret przedstawia nauczyciela artysty; jedna z jego najlepszych prac. Grafika po konserwacji; odbitka przycięta bez szkody dla kompozycji. Lit.: Bartsch 164; Hollstein 180 II. cena wyw.: 4500 Lange antoni ( ) Skwarżawa Nowa w Cyrkule Żółkiewskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 poz. 55
29 057. Widok ruin klasztoru kałuskiego w Cyrkule Stanisławowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 poz. 56 poz Widok domu we wsi Telacze w Cyrkule Brzeżańskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Widok hamerni w Demni w Cyrkule Stryjskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Widok monasteru w Pleśnianach w Cyrkule Złoczowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Kamień pod Uryczem w Cyrkule Stryjskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: Widok wodospadu w Czerwonogrodzie w Cyrkule Stanisławowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 430 x 590 mm; sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie. Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nie obcięta. Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław cena wyw.: 1500 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks poz. 62 poz. 60 poz
30 Aukcja nr 21 poz. 63 poz. 64 poz. 66 poz Piranesi giovanni Battista ( ) 063. Circo di Caracalla, Akwaforta; wym.: 112 x 188 mm (plansza 265 x 380 mm); sygn. pł. l.d.: Piranesi F. Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 64. cena wyw.: Arco di Nerone Druso con gl Aquedotti di Caracalla, Akwaforta; wym.: 113 x 190 mm (plansza 270 x 380 mm); sygn. pł. l.d.: Piranesi incise. Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 65. cena wyw.: Veduta di Villa Lodovisi, Akwaforta; wym.: 123 x 195 mm (plansza 265 x 380 mm); sygn. pł. l.d.: Piranesi F. Grafika z Variae Veduta di Roma Antica a Moderna, Roma Lit.: J. Wilton-Ely, GB Piranesi. The Complete Etchings, vol. I, San Francisco 1994, poz. 87. cena wyw.: 1600 ridinger Martin elias ( ) 066. Koń polski, połowa XVIII w. Miedzioryt wg. J.E. Ridingera; wym.: 278 x 342 mm (plansza 335 x 490 mm); sygn. pł.: Joh. Elias Ridinger ad viv. del. et pinx..; Martin Elias Ridinger filio meo aeri incis. Lit.: Johan Elias Ridinger. Katalog wystawy, Kielce 1997, s. 85, poz. 119, s. 61 (il.). cena wyw.: 1600 VisscHer claes Janszoon ( ) 067. Dawid i Goliat wg. M. Heemskercka, XVII w. Miedzioryty; wym.: 405 x 515 mm; sygn. pł.: Nic. Vischer excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Św. Jan Apostoł i wizja apokaliptyczna (smok czyhający na Dziecko Dziewicy), XVII w. Miedzioryty; wym.: 400 x 510 mm; sygn. pł.: Martem Heemskerck inventor; monogram wiązany CJVischer Excu. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: 2000
31 poz. 70 poz. 71 poz. 67 poz Zwiastowanie pasterzom, XVII w. Miedzioryty; wym.: 315 x 385 mm; nie sygn. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Ucieczka do Egiptu, XVII w. Miedzioryty; wym.: 315 x 385 mm; nie sygn. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Esther przed Aswerusem wg. M. Heemskercka, XVII w. Miedzioryty; wym.: 415 x 515 mm; sygn. pł.: Heemskerck Invest.; monogram wiązany CJVischer Excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Syn marnotrawny, XVII w. Miedzioryty; wym.: 400 x 515 mm; sygn. pł. monogram wiązany: CJVischer Excudebat. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Sąd Salomona wg. P.P. Rubensa, XVII w. Miedzioryty; wym.: 415 x 515 mm; sygn. pł.: P.P. Rubensa in..; monogram wiązany CJVischer Excudit. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. cena wyw.: Wygnanie z raju, XVII w. Miedzioryty; wym.: 410 x 515 mm; sygn. pł.: Nic. Vischer Excud. Grafika z The Holy Bible, Oxford 1686; oryginalne płyty były wykorzystywane przez cały XVII w., były przedmiotem sprzedaży i wymiany między wydawcami. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry; ślad złożenia, wzdłuż złożenia (od dołu) nieznaczne pęknięcia papieru bez szkody dla tekstu. cena wyw.: 2000 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 31
32 Grafika do 1945 poz. 76 poz. 78 chrostowski ostoja stanisław ( ) 075. Las z wiewiórką II, 1931 Drzeworyt dwubarwny; wym.: 190 x 140 mm; sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: Lit.: Stanisław Ostoja Chrostowski. Katalog, Warszawa 1948, poz. 38. cena wyw.: 400 poz. 85 cukierówna aniela ( ) 076. Pejzaż miejski, 1935 Drzeworyt; wym.: 240 x 315 mm; sygn. oł. p.d.: Aniela Cukierówna, l.d.: 1935; ubytki w narożnikach, bez szkody dla kompozycji. cena wyw.: 4000 dunin PiotrowsKa Maria ( ) 077. Krawcowa Drzeworyt; wym.: 135 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: M. Dunin. cena wyw.: 300 Dzieliński kazimierz (ok ) 078. Budowa kapliczki zbójnickiej, 1938 Miedzioryt; wym.: 385 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1938, po lewej tytuł. cena wyw.: 1000 poz. 80
33 farrell frederick arthur ( ) 079. Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell, ok Teka 12 akwafort; wyd. Vicars Bros., London b. d.; nakład 50 egz.; wym. plansz: 270 x 465 mm, w świetle passe-partou: 199 x 363 mm; sygn. i numerowane oł. poniżej kompozycji; zawiera: a. Port of Gdynia, b. Cracow. The Square and Market, c. Cracow. The Royal Castle of Wawel and the Cracow Catherdal, d. Cracow. The Bastion on the Palace, e. Danzig. The Spires, f. Danzig. The Fishmarket, g. Warsaw. The Sigismund Column and the Royal Castle, h. Wilno. The University Courtyard with Old Arches, i. Wilno. The Basilica and Tower, j. Poznan. The Ancient Town Hall, k. Lwow. Panoramic view. Spis akwafort na oddzielnej karcie. cena wyw.: 6800 fijałkowska zofia ( ) 080. Niedźwiedź, 1938 Drzeworyt; wym.: 235 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: Zofia Fijałkowska. Lit.: J. Skłodowski, Tatry i Podhale w drzeworycie, Warszawa 1992, ilustracja. cena wyw.: 800 frycz KaroL ( ) poz Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 Litografia barwna, w.: 450 x 595 mm. Grafika z Teki Melpomeny, Kraków Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 369; Grafika Polska ok roku, Kraków 1968, p. 193 cena wyw.: 800 Jaźwiecki franciszek adam ( ) 083. Macierzyństwo, 1932 Litografia; wym.: 240 x 170 mm (wymiary kompozycji), sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki, 32, l.d.: Macierzyństwo. cena wyw.: 800 JurKiewicz andrzej ( ) poz. 82 poz. 81 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks Jarocki władysław ( ) 082. Szlachcic z Ukrainy Studium portretowe, 1910 Litografia; wym.: 610 x 450 mm; nie sygn.; grafika z teki Lamus, Lwów 1912, naklejona na tekturę. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów grafiki Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 1983, t. I, 92, poz cena wyw.: Sielanka, lata 20. XX w. Kamienioryt; wym.: 240 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz. cena wyw.: Joanna d Arc, ok Kamienioryt; wym.: 180 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: A. Jurkiewicz, l.d.: kamienioryt. Wczesna praca artysty. cena wyw.:
34 Aukcja nr 21 poz. 86 poz. 88 kotarbiński Mieczysław ( ) 086. Zbójnik, 1923 Wilno Drzeworyt; wym.: 480 x 380 mm; sygn. oł. p.d. dedykacja artysty dla ucznia Juliana Bohdanowicza. Lit.: SAP, t. IV, s cena wyw.: 1500 KuLisiewicz tadeusz ( ) 087. Oracz, 1929 Drzeworyt; wym.: 345 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29; grafika z teki Szlembark (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931). cena wyw.: Gazda, 1927 Drzeworyt; wym.: 204 x 139 mm; sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz; grafika po konserwacji. Lit.: J. Skłodowski, Tatry i Podhale w drzeworycie, Warszawa 1993, il. cena wyw.: 700 poz. 89 poz Kalisz, 1924 Zespół czterech suchorytów: 1. Ze starego Kalisza (wym.: 235 x 125 mm), 2. Kościół Panny Marii (wym.: 235 x 155), 3. Wejście do kościoła OO. Bernardynów (wym.: 225 x 155 mm), 4. Kościół Kanoników Regularnych (wym.: 240 x 120). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz cena wyw.: 1900 poz. 91
35 lam władysław ( ) 090. Portret matki, ok Suchoryt; wym.: 335 x 260 mm; sygn. piórkiem p.d.: Władysław Lam. cena wyw.: Pejzaż, ok Drzeworyt; wym.: 230 x 270 mm (plansza 280 x 320 mm); sygn. oł. p.d.: Lam Władysław. Grafika po konserwacji. Znakomity przykład formistycznego pejzażu. cena wyw.: Głowa Chrystusa, ok Drzeworyt; wym.: 260 x 225 mm; sygn. oł. p.d.: Lam Władysław oraz na pł. l.g.: WZ. Grafika po konserwacji. Lit.: Władysław Lam. Katalog wystawy, Gdańsk 1964; M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, s cena wyw.: Ptasznik 6, ok Drzeworyt; wym.: 305 x 270 mm (plansza 350 x 305 mm); sygn. oł. p.d.: Lam Władysław. Grafika po konserwacji. Lit.: M. Bryl, Grupa Artystów Plastyków Świt, Poznań 1922, s. 76, il. 40. cena wyw.: 1500 LariscH KaroL adolf ( ) poz. 93 poz. 99 poz Biuro pośrednictwa pracy, 1932 Akwaforta; wym.: 117 x 92 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: tytuł; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 14. cena wyw.: Budują pański dom, 1931/1932 Akwaforta; wym.: 172 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 15. cena wyw.: Drezyna, 1932 Akwaforta; wym.: 191 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 21. cena wyw.: 1250 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 094. Koziołki, 1926 Akwaforta; wym.: 90 x 120 mm; sygn. o. p.d.: Larisch 926. cena wyw.: 1550 LewicKi LeoPoLd ( ) 095. Bezrobotni,1931/1932 Akwaforta; wym.: 118 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 13. cena wyw.: Muzykanci, lata 30. Akwatinta; wym.: 84 x 137 mm; sygn. oł. p.d. L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 44. cena wyw.: Na dworcu, 1931/1932 Sucha igła, wym.: 108 x 128 mm sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 46. cena wyw.:
36 Aukcja nr 21 poz. 104 poz x 480 mm); sygn. pł. p.d.: Ign. Łopieński sct, l.d.: Julian Fałat pxt. Praca wymieniona w SAP, T. V, s. 177 (biogram artysty). cena wyw.: 1000 poz Łódka, schyłek XIX w. Akwaforta; wym.: 290 x 410 mm; sygn. oł. p.d.: Ignacy Łopieński. cena wyw.: 1500 Mrożewski stefan ( ) Ze wspólnej miski, lata 30. Akwaforta; wym.: 110 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł; zapiski proweniencyjne. cena wyw.: Rzemieślnik, 1931/1932 Akwaforta; wym.: 135 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 63. cena wyw.: Siedzący, 1931/1932 Akwaforta; wym.: 157 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz. 65. cena wyw.: Zapracowani (W malarskiej pracowni), 1932 Akwaforta; wym.: 124 x 124 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d.: Zapracowani; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki, Kraków 2001, poz cena wyw.: 1250 łopieński ignacy ( ) 105. Cesarz Wilhelm II na polowaniu, 1893 Akwaforta (według Juliana Fałata); wym.: 175 x 340 mm (plansza 107. Kosiarze, 1932 Drzeworyt na bibule; wym.: 275 x 211 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, Oksa 1932; stan bdb. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 65. cena wyw.: Muzykanci uliczni, 1947 Drzeworyt na bibule; wym.: 237 x 207 mm; sygn. oł. p.d.: Stef. Mrożewski, Paris 1947; stan bdb. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz cena wyw.: Marcel Schwob, Le Roi au masque d or. Paris, 1929, k. 24, 8 drzeworytów na oddzielnych tablicach; sygn. ołówkiem p.d.: StefMrożewski; egzemplarz 68/100, na japońskim papierze, zawiera: a. W ogrodzie; b. Król na tronie; c. Scena ze starcem i dworzanami; d. Niewolnicy przed królem; e. Król z pochodnią; f. Król z maską w ręce; g. Prośba o jałmużnę; h. Opłakiwanie króla. Oprawa: teka ze skóry Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 35. cena wyw.: Leda z łabędziem, Paryż 1932 Drzeworyt na bibule; wym.: 151 x 200 mm; sygn. p.g.: MS, oł. p.d.: Stefan Mrożewski Paris Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, p. 70. cena wyw.: 2200
37 poz. 112 poz Taniec Don Kichota na cześć Dulcynei, 1930 Drzeworyt; wym.: 201 x 152 mm; sygn. na płycie l.g.: MS (monogram wiązany). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 84. cena wyw.: Amazonka, 1935 Drzeworyt; wym.: 70 x 92 mm; sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski Amsterdam 1935, l.d. oł.: 29/50, płyta p.d.: MS. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz cena wyw.: Wiatrak w Brabancji, lata 30. Drzeworyt; wym.: 190 x 216 mm; sygn. oł. p.d.: StefMrożewski Amsterdam, l.d.: Windemill in Brabant. cena wyw.: 1200 poz. 111 oraz oł. p.d.: StefMrożewski Paris 1929; odbitka 38/100. Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 36. cena wyw.: Sen Don Kichota, 1930 Drzeworyt; wym.: 201 x 150 mm; sygn. pł. p.d.: MS (monogram wiązany). Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 87. cena wyw.: Szarża pod Rokitną, 1936 Drzeworyt; wym.: 255 x 292, sygn. pośrodku u d.: MS 1936 (monogram wiązany) oraz oł. l.d.: Szarża pod Rokitną; p.d.: StefMrożewski Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz cena wyw.: 1700 nowotnowa Janina ( ) 118. Viareggio Drzeworyt, odb. pł.: 95 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa, tyt. l.d. Lit.: I. Rylska, Katalog zbioru Gabinetu Grafiki MN we Wrocławiu, Wrocław 1983 (błędnie odczytany tytuł), str cena wyw.: 400 Malarstwo Akwarela, rysunek Grafika Monotypia Biogramy Indeks 114. Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, 1931 Drzeworyt; wym.: 190 x 250; sygn. płyty p.g.: MS (monogram wiązany) oraz oł. p.d.: St. Mrożewski, Paris Lit.: A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 58. cena wyw.: Złożenie do grobu, 1929 Drzeworyt; wym.: 150 x 170, sygn. l.d.: MS (monogram wiązany) ossecki wilhelm ( ) 119. Sosna na tle gór, ok Linoryt barwny; wym.: 210 x 90 mm; sygn. oł.: Ossecki; odbitka pierwsza. Lit.: J. Mulczyński, Słownik grafików Poznania i Wielkopolski XX wieku, Poznań 1996, s cena wyw.:
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 20 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa
Bardziej szczegółowo08/12/2011 Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Koniecznej Pilachowskiej
2011 08/12/2011 Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Koniecznej Pilachowskiej Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, kierunek Konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Zrealizowała liczne prace
Bardziej szczegółowoUniwersytet Rzeszowski
Bardziej szczegółowoXX Plener Malarski SZYDŁÓW 2009
Bardziej szczegółowoMARZENA JAGIEŁŁO. hermeneutyka chleba powszedniego
Bardziej szczegółowoFOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA
10 listopada / piątek / KATOWICE / godz. 17.00 / Otwarcie wystaw: Antoni Kreis WIEŻE Marek Locher CISZA MIEJSC PRZESZŁYCH I-III Oraz prezentacja multimedialna MOTYWY ŚLĄSKA / GALERIA SZYB WILSON, Ul. Oswobodzenia
Bardziej szczegółowoREKTOR. Biuro Rektora i Kanclerza. Biblioteka Główna. Galeria ASP. Wydawnictwo ASP. Archiwum ASP. Biuro Radców Prawnych. Dział Spraw Pracowniczych
REKTOR PROREKTOR DS. NAUKI I SPRAW ZAGRANICZNYCH Biuro Współpracy z zagranicą Muzeum ASP Samodzielne stanowisko ds. stron internetowych PROREKTOR DS. STUDENCKICH Dział Nauczania Akademickie Biuro Karier
Dr Małgorzata DrozdWitek Urodziła się w 1978 roku w Łańcucie. Jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk
Bardziej szczegółowoPlan wynikowy z wymaganiami edukacyjnymi przedmiotu plastyka w zakresie klas 5 szkoły podstawowej
Plan wynikowy z wymaganiami edukacyjnymi przedmiotu plastyka w zakresie klas 5 szkoły podstawowej Temat 37. Dowiadujemy się, czym jest kontrast 38. Barwy kontrastowe na urodzinowym stole wykonanie pracy
Bardziej szczegółowoKAZIMIERZ TWARDOWSKI KAZIMIERZ TWARDOWSKI
Bardziej szczegółowoMUZEUM NARODOWE ZIEMI PRZEMYSKIEJ W PRZEMYŚLU Plac płk Berka Joselewicza 1
OTWARCIE 17 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK) 2014, GODZINA 17:00 * MUZEUM NARODOWE ZIEMI PRZEMYSKIEJ W PRZEMYŚLU Plac płk Berka Joselewicza 1 WPROWADZENIE DR GRAŻYNA STOJAK * wystawa czynna do 17 listopada 2014 Janusz
Bardziej szczegółowo16. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska Łódź 2017
15-07-17 1/5 Formy Grafiki, Polska Łódź 2017 kategoria: Wystawy i pokazy autor: Aleksandra Górska / Wydział Kultury Miejska Galeria Sztuki 22.06.2017 godz. 18:00 Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza
Bardziej szczegółowoinstytut sztuk wizualnych
Bardziej szczegółowoZbigniew Lutomski. Grafika
edycja 2012 Grafiki, rysunki i akwarele prof. Henryka Dąbrowskiego Kazimierz Dolny - Kościół Św. Anny Studium malarskie z natury Akwarela, karton 37x44 cm, rok 1950 Kazimierz Dolny Targ na rynku Studium
Bardziej szczegółowocelującą bardzo dobrą dobrą dostateczną dopuszczającą 1.Wymagania edukacyjne. PZO. 2.Sztuka co wiem, co pamiętam?
Temat Wymagania edukacyjne na ocenę Odniesienie do podstawy programowej celującą bardzo dobrą dobrą dostateczną dopuszczającą 1.Wymagania edukacyjne. PZO. 2.Sztuka co wiem, co pamiętam? Uczeń zna tematykę
Bardziej szczegółowo1. Pejzaż w malarstwie polskim XIX wieku
Bardziej szczegółowoZAJĘCIA ARTYSTYCZNE DLA GIMNAZJUM SZKOLNA PRACOWNIA ARTYSTYCZNA -OBLICZA PLASTYKI PLAN WYNIKOWY
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE DLA GIMNAZJUM SZKOLNA PRACOWNIA ARTYSTYCZNA -OBLICZA PLASTYKI PLAN WYNIKOWY PODSTAWA PROGRAMOWA- ROZPORZADZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Z DNIA 23 GRUDNIA 2008R. W SPRAWIE PODSTAWY
Bardziej szczegółowoSerigrafie Jerzy NowoSielSki
Serigrafie jerzy nowosielski Serigrafie Jerzy Nowosielski Jerzy Nowosielski (ur. w 1923 r., zm. 2011 r. w Krakowie) Kobieta jest symbolem Kościoła. A cerkiew i akt są do siebie podobne. Kształty barokowych
Bardziej szczegółowoAlbum prac projektu. Akademia Plastyczna
Bardziej szczegółowoWincenty Kućma. światło w cieniu WYSTAWA RZEŹBY, RYSUNKU I FOTOGRAFII
Wincenty Kućma światło w cieniu WYSTAWA RZEŹBY, RYSUNKU I FOTOGRAFII Wincenty Kućma, urodzony 25 maja 1935 roku w Zbilutce (obecnie Zbelutka) na Kielecczyznie. W latach 1957-1962 studiował na Wydziale
Bardziej szczegółowoSpotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską Termin: Od: 18-01-2011, 9:00 Do: 18-01-2011
Spotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską Termin: Od: 18-01-2011, 9:00 Do: 18-01-2011 Spotkanie Filia LBP nr 2, ul. Pomorska Spotkanie z zoopsychologiem Barbara Tomaszewską wstęp wolny Przegląd kolęd
Bardziej szczegółowoAKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 2016/ 2017
NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA w roku akademickim 06/ 07 I rok Podstawy Projektowania Dr Katarzyna Bucholc Kompozycja Brył i Płaszczyzn Dr Katarzyna Bucholc sem. I sem. II Perspektywa i Geometria Inż.
Bardziej szczegółowoWYMAGANIA EDUKACYJNE Z PLASTYKI Kryteria oceny semestralnej i oceny rocznej podsumowującej pracę ucznia na lekcjach plastyki w kl.
WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PLASTYKI Kryteria oceny semestralnej i oceny rocznej podsumowującej pracę ucznia na lekcjach plastyki w kl.5 1)Ocenę niedostateczną otrzymuje uczeń, który: nie opanował zakresu wiadomości
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 27. sztuka współczesna WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA AUKCJA AUKCJE. 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 27 sztuka współczesna WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4 XII 2010, godzina 13 00 Sala Rycerska
Bardziej szczegółowoDOMINIK WŁODAREK STYPENDIA I NAGRODY
DOMINIK WŁODAREK ur. 1976r. w Łodzi Mieszka i pracuje w Gdańsku oraz w Helsinkach w Finlandii Należy do Związku Artystów Grafików Fińskich; Stowarzyszenia Artystów w Helsinkach; Artystów Galerii Huuto
Bardziej szczegółowo1. Techniki graficzne
Bardziej szczegółowoNa ścieżkach wyobraźni
G A L E R I A Na ścieżkach wyobraźni Prezentowana wystawa prac jest efektem kontynuacji realizowanego od 2013 r. projektu edukacyjnego Na ścieżkach wyobraźni. Głównym motywem działania uczniów jest odniesienie
Bardziej szczegółowoWymagania na ocenę bardzo dobrą.
edycja 2013 Grafiki, rysunki i akwarele prof. Henryka Dąbrowskiego Kazimierz Dolny - Kościół Św. Anny Studium malarskie z natury Akwarela, karton 37x44 cm, rok 1950 Kazimierz Dolny Targ na rynku Studium
Bardziej szczegółowoAKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W WARSZAWIE WYDZIAŁ ARCHITEKTURY WNĘTRZ NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 2015-16
8 9 10 NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA W R. AKAD. 01-1 II rok Podstawy Projektowania Wnętrz Dr Beata Dobryjanowicz Podstawy Projektowania Wystawiennictwa Dr Barbara Kowalewska Podstawy Komunikacji Wizualnej
Bardziej szczegółowoWYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE SZKOLNE PLASTYKA KLASA IV
WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE SZKOLNE PLASTYKA KLASA IV WYMAGANIA ŚRÓDROCZNE: Wymagania na ocenę dopuszczającą: uczeń opanował zakres wiedzy i umiejętności na poziomie elementarnym, a także:
Bardziej szczegółowoWymagania Podstawowe na oceną dopuszczającą, dostateczną, dobrą, uwzględniające możliwości i zaangażowanie ucznia
Wymagania edukacyjne z przedmiotu plastyka klasa V do programu Ciekawi Świata Numer Temat Wymagania Podstawowe na oceną dopuszczającą, dostateczną, dobrą, uwzględniające możliwości i zaangażowanie ucznia
Bardziej szczegółowoKuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012
Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012 ROMAN KIRILENKO Tytuł wystawy Ziarna i Żarna można odnieść
Bardziej szczegółowoAndrzej Siemi ń ski. malarstwo. 27 V 2011-24 VII 2011 - Galeria J
Andrzej Siemi ń ski malarstwo 90-408, ul. Próchnika 3 tel. +48 42 632 67 07 e-mail: galeria.j@interia.pl www.galeriaj.pl Organizacja wystawy: Anna Niedzielska Julia Sowińska-Heim 27 V 2011-24 VII 2011
Bardziej szczegółowostr. 1 Data złożenia oferty w Kancelarii Magistratu Sygnatura oferty w ewidencji Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK
Wykaz ofert złożonych do otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2013 zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. Całoroczna
Bardziej szczegółowoBank pytań na egzamin ustny
Bardziej szczegółowoWojciech Sygut Marzena Kwiecień. tworzyć. Zeszyt ćwiczeń
Bardziej szczegółowoUNIWERSYTET ARTYSTYCZNY W POZNANIU 20 KWIETNIA 2016 *R Rezerwacja miejsc: pracowniawarsztatow@o2.pl Wydział Animacji PREZENTACJE SYSTEM MOTION CAPTURE W PROCESIE TWORZENIA FILMU ANIMOWANEGO I GIER KOMPUTEROWYCH
Bardziej szczegółowoPRACOWNIA FOTOGRAFII. Nie można stworzyć dzieła sztuki, jeśli nie jest ono zorganizowane jednoczącą je myślą. E.G. Craig
PRACOWNIA FOTOGRAFII Nie można stworzyć dzieła sztuki, jeśli nie jest ono zorganizowane jednoczącą je myślą. E.G. Craig Cel zajęć Nadrzędną ideą Pracowni jest umożliwienie uczestnikom aktywne zaistnienie
Bardziej szczegółowoKATALOG. IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011
KATALOG IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011 Jesienne Bieszczady rozmiar: 40 x 60 cm olej cena wywoławcza: 200 zł autorka: Nina Jankowska Malarstwo jest dla mnie spełnieniem marzeń, których wcześniej,
Bardziej szczegółowoczyńs w e l ek P r a
Marek Plewczyński 8 ABRAF Arkadiusz Mitko Arkadiusz Mitko Anna Bisiorek Biogram i swoje prace na str. 73 Paweł POL Krupa Urodził się w XX wieku naszej ery w Rybniku, gdzie mieszka i pracuje do dnia dzisiejszego.
Bardziej szczegółowoz działalności Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu w 2010 roku
S P R A W O Z D A N I E z działalności Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu w 2010 roku I. WYSTAWIENNICTWO 18.12.09 18.01.10 - Deski. Obrazy. Słowa - Muzeum Zamek Górków w Szamotułach (unikalna kolekcja
Bardziej szczegółowoMalarstwo / Painting
Bardziej szczegółowoFORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW
STANOWISKO: asystent SŁOWA KLUCZOWE: UMCS, asystent, rysunek sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne lub kwalifikacji I stopnia dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej
Bardziej szczegółowoJózef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina Pana Krzysztofa Żuka
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 oraz Gimnazjum nr 26 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie zaprasza uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego
Bardziej szczegółowoprof. dr hab. Maciej Ćwiek mgr inż. arch. Hugon Kowalski
y Kierunki Warsztaty / Oprowadzania / Konsultacje Prowadzący Miejsce Godzina Liczba uczestników prezentacja kierunku animacja Animacji Animacja oprowadzenie po wszystkich pracowniach katedry (z prezentacją