WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY
- Paweł Kaczor
- 4 lat temu
1 WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Estymacja Kwota osiągnięta 1. Wlastimil HOFMAN Scena alegoryczna z aniołem olej, deska zł 2. Jerzy KOSSAK - pracownia Żołnierze olej, płyta zł 3. January SUCHODOLSKI Scena batalistyczna ze Stefanem Czarnieckim zł sprzedaż warunkowa 4. Franz Joachim BEICH Odsiecz twierdzy Ostrzyhom (Gran) 16 sierpnia 1685 z dublowanymi pasami brzeżnymi Wojciech KOSSAK Sanna zł 6. Mieczysław REYZNER W parku, Soter JAXA- MAŁACHOWSKI Sosny nad morzem, 1935 gwasz, tektura, papier zł 1
2 8. Karol WIERUSZ- KOWALSKI Scena rodzajowa zł 9. Wojciech WEISS Tulipany zł 10. Stanisław Ignacy WITKIEWICZ Portret Jerzego Rożniewicza, 1918 węgiel, pastel, papier zł 11. Stefan FILIPKIEWICZ Pejzaż zimowy akwarela, gwasz, tektura? zł 12. Alfons KARPIŃSKI Róże zł 13. Wlastimil HOFMAN Anioł, 1924 ; zł 14. Adam SETKOWICZ Wesele krakowskie olej, dykta Zygmunt JÓZEFCZYK W drogę Stanisław DZIEMAŃSKI Morskie Oko, 1937 akwarela, papier Stanisław JANOWSKI Kurort, zł 2
3 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier 18. Leon GETZ Miasto nocą, 1964 akwarela, papier Stanisław ŻURAWSKI Krajobraz morski z Niechorza zł 20. S. AUGUSTYNOWICZ XX wiek Góral olej, sklejka Erno ERB Targ zł 22. Stefan FILIPKIEWICZ Ogród zł 23. Teodor AXENTOWICZ Dama w kapeluszu pastel, gwasz, tektura zł 24. Adam SETKOWICZ Scena rodzajowa akwarela, tektura zł 25. Czesław WASILEWSKI Zaprzęgi naklejone na tekturę zł 26. Zefiryn ĆWIKLIŃSKI Wypas owiec,
4 27. Michał STAŃKO Krokusy w Dolinie Chochołowskiej zł 28. Alfons KARPIŃSKI Piwonie Buckley MACGURRIN Pejzaż miejski naklejone na tekturę Wiktor ZIN Wnętrze węgiel, kredy, papier zł 31. Bolesław BIEGAS Projekt - zestaw dwóch prac ołówek, papier Jerzy PANEK Portret w czapce ołówek, papier w kratkę Jerzy DUDA-GRACZ Obraz 974 / holenderski, 1985 olej, płyta pilśniowa zł 34. Jerzy NOWOSIELSKI Hierarchowie akwarela, pióro, papier Jerzy NOWOSIELSKI Spotkanie przy stole długopis niebieski, papier zł 36. Edward DWURNIK Czerwone, zł
5 37. Ryszard WINIARSKI Seria ośmiu prac Order vertical game 4 x 4, 1981 akryl, ołówek, deska zł 38. Ryszard WINIARSKI Order vertical game 4 x 4, 1981 akryl, ołówek, deska Ryszard WINIARSKI Chance in game (przypadek w grze), 1990 akryl, ołówek, płyta zł 40. Bronisław KIERZKOWSKI Kompozycja, 1960 technika własna, gwasz, papier (fakturowany) Gerard Jürgen BLUM- KWIATKOWSKI Układ zamknięty zestaw czterech prac akryl, sklejka, płyta MDF zł 42. Jerzy SKĄPSKI Muzykanci zł 43. Jan TARASIN Kompozycja, 1991 akwarela, gwasz, papier Tadeusz KANTOR Szlachcic - projekt kostiumu gwasz, karton czarny Tadeusz KANTOR Kompozycja abstrakcyjna technika mieszana, papier zł zł
6 46. Antoni HASKA Kompozycja zł 47. Gerard Jürgen BLUM- KWIATKOWSKI Układ kwadratów zestaw trzech prac serigrafia, papier zł 48. Jan BERDYSZAK Kompozycja, 1963 akwarela, papier milimetrowy zł 49. Stanisław DRÓŻDŻ Przypadek X, 1972 technika graficzna, papier Shalom Tomas NEUMAN Obiekt tkanina barwna, olej, sklejka, znalezione przedmioty, elementy elektryczne zł 51. Shalom Tomas NEUMAN Rise, z serii: Toxic Paradise, 1989 olej, sklejka, znalezione przedmioty, elementy elektryczne zł 52. Wiesław OBRZYDOWSKI Portret córki - praca dwustronna, 2004 olej, technika własna, sklejka Joseph BEUYS Vitex agnus castus offset
7 Jan SAUDEK The Story of Flowers zestaw pięciu fotografii fotografie barwne Magdalena ABAKANOWICZ Głowa, z teki: Katharsis, 1985 miękki werniks, papier Jan CHWAŁCZYK Układ geometryczny I, 1990 gwasz, karton Jan CHWAŁCZYK Układ geometryczny II, 1990 gwasz, karton Antoni MIKOŁAJCZYK Znaki świetlne fotografia czarno-biała, brom Jan ZIEMSKI Kompozycja monotypia - ebru, papier naklejony na tekturę Salvador DALÍ Z cyklu: Historia Don Kichota z La Manchy, 1980 Pastorał akwaforta z akwatintą, pokolorowana, papier bawełniany Arches Joan MIRÓ Mars litografia barwna, papier zł zł
8 Fernand LÉGER Piknik litografia barwna, papier Paul KLEE Sen zimowy litografia barwna, papier André MASSON Księżyc litografia barwna, papier Roman RAMATI- HAUBENSTOCK Układ, 1972 akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier Roman RAMATI- HAUBENSTOCK Struktura barwna, 1972 akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier Jerzy KAŁUCKI Tub, 1993 serigrafia, papier zł Antonin KRATOCHVIL David Bowie fotografia czarno-biała Zbigniew LIBERA Wieża strażnicza, z cyklu: Lego. Obóz koncentracyjny (egzemplarz autorski) fotografia barwna (odbitka) na papierze fotograficznym matowym (Kodak Royal Paper) zł zł 8
9 70. Jacek SROKA Bez tytułu, 1989 olej, płyta Władysław PODRAZIK Epifania, 2011 Norman LETO Studentki, zł THE KRASNALS. WHELKI KRASNAL Royal Family, 2015 Norman LETO Kwiaty wiszą pod sufitem, 2007 THE KRASNALS. WHELKI KRASNAL Nowa fala, 2017 akryl, płótno Kacper BOŻEK Cnota terroru, 2015 akwaforta, sucha igła Jaremi PICZ Epicentrum akryl, płótno Barbara WRONISZEWSKA Prostokąt literalny, z cyklu: Czarno na białym, 2018 atrament, płótno zł zł zł zł zł zł 9
Bardziej szczegółowo7 700 zł 9 000-11 000 7 700
Bardziej szczegółowoMalarstwo / Painting
Bardziej szczegółowoOferta sprzedaży z dnia
Bardziej szczegółowoklasyf(1) Mistrzostwo seria z 50 G 1 z 5 po- Po lotach
klasyf(1) Mistrzostwo seria z 50 G 1 z 5 + 1 103 58449.677 Stankiewicz Ryszard 156211 26 11 9 12 7 5936.574 3 735490 + 2 103 57470.679 Kania Marek 156104 22 9 4 5 7 6117.131 2 741770-3 102 56884.142 Brzykcy
Bardziej szczegółowoI Aukcja Dzieł Sztuki
Bardziej szczegółowoWYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Limit. Kierunek/specjalność
Kierunek/specjalność w zakresie sztuki muzycznej Kierunek otrzymał akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Forma i poziom studiów WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY Limit Kryterium zakres kwalifikacji 24 Dla kandydatów
Bardziej szczegółowoXXIII Aukcja Dzie³ Sztuki
Bardziej szczegółowoWYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Kryterium zakres kwalifikacji
Kierunek/specjalność w zakresie sztuki muzycznej w zakresie sztuki muzycznej Forma i poziom studiów I stopnia WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY Limit Kryterium zakres kwalifikacji 24 Dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ: Etap
Bardziej szczegółowoBALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA
Bardziej szczegółowoSTART 01.12.2009 www.starter.org.pl *******************************
SALON ZIMOWY 3 Przedświąteczna sprzedaż prac ******************************* START 01.12.2009 www.starter.org.pl ******************************* Szczegóły i rezerwacje: starter@starter.org.pl, marika.zamojska@gmail.com
Bardziej szczegółowoVII AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ 27 PAŹDZIERNIKA 2016 SHERATON KRAKÓW HOTEL, UL. POWIŚLE 7
VII AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ 27 PAŹDZIERNIKA 2016 SHERATON KRAKÓW HOTEL, UL. POWIŚLE 7 1 Podziękowania dla Mecenasa Kultury kancelarii JWP Kancelaria Adwokacka Wilk Majkowska Spółka Komandytowa
Bardziej szczegółowoRząd Polski. 1. prezydent Bronisław Komorowski<br> 2. premier Donald Tusk<br> 3. Waldemar Pawlak<br> 4. Elżbieta Bieokowska<br> 5.
Rząd Polski 1. prezydent Bronisław Komorowski 2. premier Donald Tusk 3. Waldemar Pawlak 4. Elżbieta Bieokowska 5. Michał Boni 6. Jolanta Fedak 7. Adam Giersz 8. Cezary Grabarczyk
Bardziej szczegółowoZbiorcza lista Materiały na egzamin wstępny 2019 MALARSTWO
Bardziej szczegółowoWojciech Sygut Marzena Kwiecień. tworzyć. Zeszyt ćwiczeń
Bardziej szczegółowoOBWIESZCZENIE MIEJSKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ W NOWYM MIE
Bardziej szczegółowoSamorząd Gminy Kłecko od 1990r.
Samorząd Gminy Kłecko od 1990r. Kadencja 1990-1994 BURMISTRZ od czerwca 1990r. - Jan Borkowicz Z/C Burmistrza od 1990 - Henryk Pieniowski - 31 marca 1991r. odwołany ze stanowiska, od października 1994r.
Bardziej szczegółowoAUKCJA 137 18 PAŹDZIERNIKA 2014 R. Kraków
AUKCJA 137 18 PAŹDZIERNIKA 2014 R. Kraków DESA Dzieła Sztuki i Antyki sp. z o.o. ul. Floriańska 13 31-019 Kraków Tel. 12 422-31-14 Fax. 12 422-98-91 biuro@desa.art.pl www.desa.art.pl Patronat medialny
Bardziej szczegółowoFORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW
STANOWISKO: asystent SŁOWA KLUCZOWE: UMCS, asystent, rysunek sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne lub kwalifikacji I stopnia dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej
Bardziej szczegółowoLista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile
Bardziej szczegółowo1. Agata Nowosielska MATKA, 2014 rok. 61 x 46 cm sygnowany na odwrocie.
aukcja 1. Agata Nowosielska MATKA, 2014 rok 61 x 46 cm sygnowany na odwrocie. 2. Tomasz Kopcewicz z serii "po drodze", 2011r 50 x 46cm sygnatura na odwrocie: Kopcewicz 29.10.011. 3. Honorata Martin, 2008
Bardziej szczegółowoOgłoszenie o przetargu na sprzedaż składników majątku ruchomego
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż składników majątku ruchomego 1. Nazwa i siedziba sprzedającego. MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH Al. Szucha 23 00-580 Warszawa 2. Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:
Bardziej szczegółowoPONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła
Bardziej szczegółowoKOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY z Mistrzostw Klubu SENIOR LOK Gdańsk. Protokół nr 1
Gdańsk, dnia 05-06.09.2015r. KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY z Mistrzostw Klubu SENIOR LOK Gdańsk Organizator: SENIOR LOK GDAŃSK Obsada Sędziowska: Kierownik zawodów Sędzia Główny Zawodów Sędzia stanowiskowy
Bardziej szczegółowoGOÓĘBIE MÓODE DO WYSTAWY W KAT: STANDARD OKRĘGOWY 2016 R Lp. NAZWISKO IMI?
GOÓĘBIE MÓODE DO WYSTAWY W KAT: STANDARD OKRĘGOWY 2016 R. 1 BARTH JANUSZ 2 PL-083-16--8913 5 188.75 914.93 2 WOJCIECHOWSKI RYSZARD 1 PL-0453-16-4339 5 186.05 994.54 3 RUTKOWSKI JAN 1 PL-453-16--6090 5
Bardziej szczegółowoAUKCJA 117 2CZERWCA2012 R. Kraków
AUKCJA 117 2CZERWCA2012 R. Kraków Wydawca: DESA sp. z o.o. ISSN 1429-6098 Dyrektor Domu Aukcyjnego: Jerzy Majewski Opracowanie katalogu: Krzysztof Konieczny, Anna Kozakiewicz, Jadwiga Oczko-Kozłowska,
Bardziej szczegółowoPONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła.
PONIEDZIAŁEK 21.05.2018 r. NMP Matki Kościoła. 7.3o + Rodzice: Helena, Stanisław, siostra Stefania (k) i zmarli z rodzin z obojga stron 7.3o 9.oo + Barbara Cierlecka w 1 rocz. śm., Zofia, Jan Maruszczak,
Bardziej szczegółowoprof. dr hab. Maciej Ćwiek mgr inż. arch. Hugon Kowalski
y Kierunki Warsztaty / Oprowadzania / Konsultacje Prowadzący Miejsce Godzina Liczba uczestników prezentacja kierunku animacja Animacji Animacja oprowadzenie po wszystkich pracowniach katedry (z prezentacją
Bardziej szczegółowoPONIEDZIAŁEK r. ÂÂ
PONIEDZIAŁEK 04.03.2019 r. ÂÂ 7.00 + Stanisława (k), Andrzej, Lucyna 7.00 + Wanda Ziółkiewicz w dniu urodzin 8.00 + Mieczysława (k) Borowska - 4 Msza św. Gregoriańska 8.00 + Stanisława (k) i Zenon Rzepeccy
Bardziej szczegółowoGRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
Bardziej szczegółowoniej kopa sportowego o szablę Gen. Dezyderego Chłapowskiego - Turew
1 Walenciak Daniel 4 31 3 3 4 40 4 52 4 21 19 147 2 Dominiczak Stanisław 4 34 4 15 3 11 3 13 4 52 18 125 3 Knuła Marian 4 27 4 42 4 25 2,5-1 3-7 17,5 86 4 Kasprzak Marek 3 23 3 9 4 29 3 13 4 72 17 146
Bardziej szczegółowoWyniki wyborów do Rady Gminy Goleszów przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r.
- - Wyniki wyborów do Rady Gminy Goleszów przeprowadzonych w dniu listopada 0 r. Okręg wyborczy nr Goleszów Dolny obejmujący mandat. GANDOR Magdalena Anna zgłoszona przezkomitet Wyborczy Wyborców Jarosława
Bardziej szczegółowoMistrzostwo Oddziału kat.a z "50"
Mistrzostwo Oddziału kat.a z "50" 1 FILIPEK Stefan - WOLSZON Zygmunt 424,05 2 TAZBIR Marcin 500,78 3 ANDRZEJCZAK Stefan 515,92 4 WITTSTOCK Wiktor 537,00 5 RACHUNEK Stanisław 660,33 6 ZAPADKA Roman 733,74
Bardziej szczegółowoPLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej)
Bardziej szczegółowoUCHWAŁA NR XXVII/182/91 Rady Miasta Krakowa z dnia 5 lipca 1991 r. w sprawie ustalenia składów osobowych Komisji Rady Miasta Krakowa.
UCHWAŁA NR XXVII/182/91 w sprawie ustalenia składów osobowych Komisji. Na podstawie art. 21 ust. ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym /Dz. U. Nr 16 poz. 95 i Nr 34 poz.
Bardziej szczegółowoTYP :29 1 z11. poz-1 poz-2 Dane z obecnego lotu Nazwisko i imię hodowcy nr-kom włoż konk
TYP-10-10 2019-07-21--01:29 1 z11 = 1 90 43447.730 Ptasiński Adam 162133 31 24 59 68 10 6137.916 1 550940 + 2 85 39461.229 Kapusta Jacek 162510 45 24 23 33 8 5088.424 2 559930 = 3 74 38877.971 Kowalski
Bardziej szczegółowoII AUKCJA SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO
II AUKCJA SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO 28 LUTEGO 2015 KRAKÓW, RADISSON BLU HOTEL, UL. STRASZEWSKIEGO 17 II AUKCJA SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO KRAKÓW, RADISSON BLU HOTEL, UL. STRASZEWSKIEGO 17
Bardziej szczegółowoFESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE
FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE ZWIĄZEK Z A W O D O W Y POLSKICH ART. PLASTYKÓW W LUBLINIE WOLNY SALON PAŹDZIERNIK 1946 SALE KATOL, UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO AL, RACŁAWICKIE 14 FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE POD
Bardziej szczegółowoALFABETYCZNA LISTA CZŁONKÓW RADY KURATORÓW ZNiO WSZYSTKICH KADENCJI
ALFABETYCZNA LISTA CZŁONKÓW RADY KURATORÓW ZNiO WSZYSTKICH KADENCJI L.p. Imię i nazwisko, stopień naukowy 1. Prof. dr hab. Andrzej Baborski 2. Prof. Władysław Bartoszewski 3. Prof. dr hab. Marek Bojarski
Bardziej szczegółowoWYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Kryterium zakres kwalifikacji
WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY Kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Forma studiów i poziom kształcenia I stopnia Kryterium zakres kwalifikacji
Bardziej szczegółowoREJONOWA LISTA KONKURSOWA 13/2019 POLSKIEGO ZWIĄZKU HODOWCÓW GOŁĘBI POCZTOWYCH REJONOWA. z lotu gołębi starych, odbytego z miejscowości SULINGEN II
REJONOWA LISTA KONKURSOWA 13/2019 POLSKIEGO ZWIĄZKU HODOWCÓW GOŁĘBI POCZTOWYCH REJONOWA z lotu gołębi starych, odbytego z miejscowości SULINGEN II Data odbytego lotu - 15.07.2019 rok Odległość do punktu
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR MAJA 2019 KATOWICE
AUKCJA NR 177 11 MAJA 2019 KATOWICE Wydawca: DESA Sp. z o.o. [ISSN 1429-6098] Opracowanie katalogu: Ewa Palmrich, Maria Mitman Noty biograficzne dotyczące artystów polskich opracowano na podstawie materiałów
Bardziej szczegółowoPODSUMOWANIE WYNIKÓW LOTÓW GOŁĘBI DOROSŁYCH 2018 ODDZIAŁ BESKID SĄDECKI
PODSUMOWANIE WYNIKÓW LOTÓW GOŁĘBI DOROSŁYCH 2018 ODDZIAŁ BESKID SĄDECKI Kat. A 1 247-OLECH DAMIAN DARIUSZ 146,39 2 216-OGORZAŁEK ANDRZEJ-KRZY 170,61 3 304-MICHALIK PAWEŁ 222,14 4 326-PACHO MARCIN 242,62
Bardziej szczegółowoAUKCJA 24 PAŹDZIERNIKA 2018 godzina 19:00 ul. Emilii Plater 10, Warszawa
AUKCJA DZIEŁ SZTUKI AUKCJA 24 PAŹDZIERNIKA 2018 godzina 19:00 ul. Emilii Plater 10, 00-669 Warszawa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 5 24 PAŹDZIERNIKA 2018 godziny otwarcia: poniedziałek piątek 12:00 18:00 w soboty
Bardziej szczegółowoStrona 1 z 20. Okręg Częstochowa Oddział 0479 PRZYSTAJŃ Lista Konkursowa nr 7 z lotu Sangerhausen w dniu
Okręg Częstochowa Oddział 0479 PRZYSTAJŃ Lista Konkursowa nr 7 z lotu Sangerhausen w dniu 07.06.2015 Współrzędne miejsca wypuszczenia 51:27:53.5 N 11:16:27.2 E. 1.Godzina wypuszczenia gołębi...: 06:10:00
Bardziej szczegółowoARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII
Katalog prac - Aukcja, Galeria, Warszawa ul. Foksal 2, dn. 08.06.. 001 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 1 TECHNIKA MIESZANA 002 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 2 TECHNIKA MIESZANA
Bardziej szczegółowoIV Aukcja Dzieł Sztuki Sztuka Współczesna. 11 października 2016
Bardziej szczegółowoKATALOG. IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011
KATALOG IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011 Jesienne Bieszczady rozmiar: 40 x 60 cm olej cena wywoławcza: 200 zł autorka: Nina Jankowska Malarstwo jest dla mnie spełnieniem marzeń, których wcześniej,
Bardziej szczegółowoWYNIKI WIELKIEGO TESTU HISTORYCZNEGO 2012 PRZEPROWADZONEGO Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45
WYNIKI WIELKIEGO TESTU HISTORYCZNEGO 2012 PRZEPROWADZONEGO Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 1. Pierwszy król Polski, który pochodził z dynastii Piastów to:
Bardziej szczegółowoRok 2011 na polskich aukcjach - podsumowanie
Bardziej szczegółowoSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy opis przedmiotu Załącznik nr 1 do SIWZ Załącznik nr 1 do umowy Część I 1. Smycz gruba (wg projektu nr 1) Opis przedmiotu: materiał: satyna w kolorze czarnym; szerokość 20 mm; plastikowa czarna
Bardziej szczegółowoAPARAT BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE Kadra kierownicza
APARAT BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE Kadra kierownicza WOJEWÓDZTWO SUWALSKIE Nazwisko i imię Imię ojca KW MO/WUSW w Suwałkach Komendanci/szefowie Kaczmarek Franciszek Franciszek płk 1 VI 1975 16 IV 1989 Wi licz-iwańczyk