Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 40. Malarstwo, rysunek, prace B. Schönborna, fotografia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 40 Malarstwo, rysunek, prace B. Schönborna, fotografia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 8-12 X 2013 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 12 X 2013, godzina Sala Rycerska, Restauracja Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Agnieszka Mazoń SKŁAD: Maciej Żywolewski ZDJĘCIA: Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski DRUK: Pierwsza strona okładki: Teodor Axentowicz, Plakat II wystawy SZTUKI, 1898, poz Czwarta strona okładki: Hipolit Lipiński, Widok na Kleparz w Krakowie fragment, poz. 11. COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2013 Katalog aukcyjny, wszelkie zawarte w nim opisy, zdjęcia i biogramy, podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jakiekolwiek kopiowanie, reprodukowanie i rozpowszechnianie katalogu w całości lub części bez uprzedniej zgody Salonu Antykwarycznego NAUTILUS stanowi naruszenie praw majątkowych, zagrożone odpowiedzialnością cywilną i karną.

3 poz. 168 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. VI. Malarstwo, rysunek, akwarela poz Bronisław Schönborn - rysunek poz Fotografia poz Grafika dawna poz Grafika XX w. poz Indeks s. 49 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł

4 Malarstwo, rysunek, akwarela poz Autor nieznany Pawilon ku czci Józefa Poniatowskiego, 1830 Akwarela, papier; wym. w świetle pp: 18 x 24,5 cm; nie sygn.; na odwrocie opis w jęz. ang.: Poniatowski Grave in the Elster at Leipzig / Pavilion erected to his Memory / in M. Reichenbach s Garden. Aug Ciekawe i nieznane polonicum. Cena wyw.: Berezowska Maja Obserwacja, lata 60. Piórko, akwarela; wym. w świetle pp: 19,7 x 25,7 cm; sygn. piórkiem p.d.: Maja Berezowska. Cena wyw.: Breitenwald Roman Bryczka na dworskim podjeździe, 30./40. XX w. Olej, tektura; wym.: 35,8 x 50 cm; sygn. l.d.: R. Breitenwald; na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający osiodłanego konia przywiązanego do ogrodzenia. Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz ojciec Projekt pomnika Ołówek, papier; wym.: 22 x 28 cm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski; z prawej dwie fotografie przedstawiające rzeźbiarski szkic elementów pomnika (postać żołnierza). Cena wyw.: D Ostoya [Soszyński Jerzy] Wieczór St.[anisława] Wyspiańskiego, 1909 Gwasz, karton; wym.: 64 x 48 cm; sygn. l.d.: d Ostoya. Projekt plakatu wieczornicy ku czci Stanisława Wyspiańskiego, urządzonego w Paryżu przez PPS-Prawicę. Na odwrocie stara nalepka kolekcjonerska. Soszyński ( ), rysownik i karykaturzysta osiadły w Paryżu. W czasie I wojny światowej służył w Legii Cudzoziemskiej. Współpracował z wieloma pismami francuskimi; uzdolniony karykaturzysta. Cena wyw.: Gawdzik-Brzozowska Barbara Erazm, 1918 (il. s. 9) Tusz, papier czerpany; wym.: 30 x 24 cm; sygn. l.d.: Erazm B. Gawdzik 81. Autorska rama. Cena wyw.: 800 poz Kantor Tadeusz Witkacy, lata 60. (il. s. 9) Tusz, papier; wym.: 28,5 x 19,2 cm; sygn. kredką p.d.: T. Kantor, l.g.: Witkacy. Na rolnych rogach ślady podklejenia. Twórca Cricotu uczynił z Witkacego na wiele lat jedynego autora w swoim teatrze. Mątwa (1956), W małym dworku (1961 i późniejsze wersje), Wariat i zakonnica (1963), Kurka wodna (1967), Nadobnisie i koczkodany (1973), Umarła klasa przywołująca fragmenty Tumora Mózgowicza (1975) to kolejne etapy teatru Cricot 2 w pierwszym dwudziestoleciu jego działalności. Cena wyw.: Kochanowski Roman Para na tle wiejskiego pejzażu Akwarela, ołówek, karton; wym. w świetle pp: 11 x 16,5 cm; sygn. p.d.: R. Kochanowski. Praca oprawiona, w 1/3 od lewej ślad załamania kartonu. Cena wyw.: Kruszewski Józef Wincenty Przed kościołem, lata 90. XIX w. Akwarela, papier; wym.: 27 x 42,5 cm; sygn. piórkiem p.d.: Kruszewski. Na odwrocie naklejka z wystawy malarstwa XIX w. w Muzeum Wielkopolskim (1932). Cena wyw.: Krycevsky (Krychevsky) Mykola Sekwana w Paryżu, 1950 Akwarela, tusz, karton; wym.: 50 x 60,5 cm; sygn. l.d.: Krycevsky 1950 / nov. Praca znanego reprezentanta ukraińskiej Ecole de Paris, absolwenta akademii w Kijowie, który w 1932 wystawiał w paryskiej Galerie Zak. Lit.: N. V. Krichevsky: Nekrolog. Russkaya mysl. September 16, 1961, p. 5; Tolshchin, A. Skulptor, zhivopisets, risovalshchik. Russkaya mysl. March 2, 1972, p. 9; Ladyzhynsky, V. Ukrayinski mysttsi v Paryzhi, p. 28; Popowycz, V. Mykola Krychevsky. Notatky z mystetstva. 1981, No. 21, pp ; Knyhatvorchosty, p. 506; Popowycz, V. Ukrayinski mysttsi u Zakhidniy Yevropi pislia 1945 roku. Mystetstvo ukrayinskoyi diaspory, p. 105; Khudozhniki Russkogo Zarubezhya, pp Cena wyw.: 1000

5 Hipolit Lipiński ( w Krakowie) w latach i studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie ( u J. Matejki), a w latach w Monachium u T. Dietza, H. Anschütza i F. von Seitza. W 1872 wrócił do Krakowa. W latach był nauczycielem rysunku i malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. A. Baranieckiego. Współorganizował Muzeum Narodowe w Krakowie (1879). Wszedł w skład Komitetu Organizacyjnego, wraz z Henrykiem Siemiradzki i Juliuszem Kossakiem. Malował sceny rodzajowe, ukazujące życie ludności wiejskiej i miejskiej, oraz pejzaże i widoki zabytków Krakowa (Targ na Kleparzu, 1875; Procesja Bożego Ciała, ok ; Lajkonik na Zwierzyńcu, ok. 1881; Dworek w Dębnikach, ok. 1883; Obchód Środy Popielcowej na rynku krakowskim, Widok na klasztor Norbertanek w Krakowie). Po 1880 skupił się na pejzażach i wedutach, osiągając w nich prawdziwą doskonałość. Z reguły miały gładką i gęstą powierzchnię, uzyskaną za pomocą wielokrotnie nawarstwianej farby. Na uwagę zasługują pejzaże tatrzańskie malowane drobnymi plamkami, pełne nastroju gasnącego romantyzmu. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Narodowym w Krakowie. Pochowany na Cmentarzu Rakowickim. Kleparz, przedmieście Krakowa o średniowiecznej metryce, do 1792 cieszyło się statusem odrębnego miasta. Położone na północ od miasta, oddzielone od niego murami z Barbakanem i Bramą Floriańską, przez wieki było ogromnym skupiskiem gospód i zajazdów. Jeszcze w XIX zabudowę stanowiły głównie parterowe, kryte gontem domki, a jedyną budowlą z prawdziwego zdarzenia był widoczny na płótnie kościół św. Floriana. Kleparz nie miał szczęścia, puszczali go z dymem Szwedzi, Austriacy i Rosjanie. Ruch budowlany u schyłku XIX i na początku XX w. unicestwił dawną zabudowę oraz podzielił rozległy, widoczny na obrazie, Rynek Kleparski na odrębne wnętrza urbanistyczne (w jego część powstał Plac Matejki). Obraz Lipińskiego to nie tylko cenny i rzadki przykład malarstwa krakowskiego związanego z pierwszym okresem funkcjonowania Akademii, ale i swoisty dokument pokazujący świat, który zniknął bezpowrotnie. Oferowany na aukcji obraz należy do klasycznego nurtu twórczości malarza, który wielokrotnie przedstawiał miejsca targowe Krakowa. Oprócz Widoku na Kleparz w Krakowie (jedna z wersji znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie) znane są także: Targ na Placu Szczepańskim oraz Targ na Rynku [Głównym] pod Sukiennicami. 11. Lipiński Hipolit Widok na Kleparz w Krakowie Olej, płótno; wym.: 35 x 83,5 cm; sygn. p.d.: H. Lipiński. Efektowna, stara rama. Cena wyw.: Malarstwo, rysunek, akwarela Schőnborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 5

6 Aukcja nr 40 poz. 15 poz Makarewicz Julian Wójt Mykoła Poletyło, ok Akwarela, karton; wym.: 31 x 11 cm; sygn. p.d.: mal / J. Makarewicz, p.g. tytuł; praca po konserwacji. Portret przedstawiciela rusińskiej szlachty, której gniazda znajdowały się w Ziemi Chełmskiej, a w XIX w. na Huculszczyźnie. Cena wyw.: Nikifor Krynicki Kościół w miasteczku, 1965 Akwarela, karton; wym.: 22,3 x 15,8 cm; na dole charakterystyczny dla artysty ciąg drukowanych liter imitujący opis; na odwrocie pieczęć tuszowa: Nikifor artysta / Krynica-wieś oraz opis kolekcjonerski oł.: Krynica 1965 / Zakup u Nikifora. Cena wyw.: Podsadecki Kazimierz Pola z góry, 1969 Olej, płótno; wym.: 25 x 38 cm; sygn. p.d.: Podsadecki, l.d. data. Na odwrocie autorski opis pracy (oł.) i stara naklejka aukcyjna. Cena wyw.: Podsadecki Kazimierz Czerwcowy wieczór, 1962 Olej, tektura; wym.: 21,5 x 30 cm; sygn. l.d.: Podsadecki Na odwrocie autorski opis pracy (oł.) i stara naklejka aukcyjna. Cena wyw.: Riesen Eduard Motywy wojenne, (il. s. 9) Rysunki tuszem. 1. Furgon wojskowy; wym.: 88 x 110 mm; sygn. l.d.: Riesen Pies-ratownik; wym.: 58 x 232 mm; sygn. p.d.: Ed. Riesen / Berlin Misterne oryginały ilustracji przeznaczonych dla niemieckich wydawnictw propagandowych. 17. Riesen Eduard Świat baśni, (il. s. 9) Rysunki tuszem: 1. Królewna Śnieżka; wym.: 108 x 168 mm; sygn. p.d.: Ed. Riesen / Berlin, l.d.: Leśniczy i skrzaty; wym.: 108 x 168 mm; sygn. l.d.: Ed. Riesen / Berlin /1917. Oryginały ilustracji przeznaczonych do edycji baśni braci Grimm. poz Schmutzer Ferdinand Ratusz we Wrocławiu, 1905 Akwarela, karton; wym.: 39,4 x 30,1 cm; sygn. l.d.: F. Schmutzer / Rathaus. Breslau W dolnej partii rozbudowany sztafaż ze scenami z życia miejskiego. Praca znanego wiedeńskiego malarza i grafika, od 1901 członka Wiener Secession, profesora i rektora tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Sielski Roman Grający w piłkę, ok Akwarela, papier; wym.: 26 x 36,5 cm; nie sygn.; na odwrocie opis cyrylicą sporządzony przez wdowę po artyście, oraz numer inwentarzowy ze spuścizny po malarzu. Cena wyw.: Sielski Roman Nagie kobiety na plaży, ok Akwarela, papier; wym.: 26 x 36,5 cm; sygn. oł. l.d. monogram wiązany RS1937; na odwrocie opis cyrylicą sporządzony przez wdowę po artyście, oraz numer inwentarzowy ze spuścizny po malarzu. Cena wyw.: Sielski Roman Na plaży, 1958 lub 1959 Olej, karton; wym.: 20,2 x 26 cm; nie sygn.; pod kompozycją i na odwrocie opis cyrylicą sporządzony przez wdowę po artyście, oraz numer inwentarzowy ze spuścizny po malarzu. Cena wyw.:

7 poz. 22 poz. 23 poz. 21 poz Skarżyński Jerzy Kobiety swawolne, 1983 Technika mieszana; wym.: 59 x 94,5 cm; sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 83 oraz sygn. i tyt. na odwrocie; praca wystawiana. Cena wyw.: Stern Jonasz Kompozycja, ok Akwarela, papier; wym.: 27 x 21 cm; nie sygn.; na odwrocie opis i potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty, Barbarę Jaroszyńską-Stern. Cena wyw.: Wawrosz Karol 1. Góral z okolic Żywca, 1894 (il. s. 9) Ołówek, karton; wym.: 17,5 x 10,9 cm; sygn. oł. p.d.: K. Wawrosz. Przy górnej krawędzi opis: Pamiątka z działu etnograficznego wystawy krajowej we Lwowie w Góral z okolic Żywca. 2. Góralka z okolic Żywca, 1894 Ołówek, karton; wym.: 17,5 x 10,9 cm; sygn. oł. p.d.: K. Wawrosz. Przy górnej krawędzi opis: Pamiątka z działu etnograficznego wystawy krajowej we Lwowie w Góralka z okolic Żywca. Cena wyw.: Weiss Wojciech Akt siedzącej na krześle Ołówek, akwarela; wym. w świetle oprawy: 60 x 43,5 cm; sygn. p.d. monogram wiązany oł. WW. Na odwrocie owalny stempel artysty z faksymile podpisu artysty i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty. Poniżej nr Lit.: Katalog wystawy Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Łaziska Dolne , poz. 144, s. 56. (il. str. 8) Cena wyw.: Wiciński Henryk Postać, lata 30. (il. s. 9) Ołówek, papier; wym.: 19,2 x 14,8 cm; nie sygn.; na odwrocie numer wycofanego depozytu Muzeum Narodowego w Krakowie MD6614/19. Cena wyw.: Wiciński Henryk Figura w draperii, (il. s. 9) Ołówek, papier; wym.: 20,5 x 15,7 cm; nie sygn.; na odwrocie numer wycofanego depozytu Muzeum Narodowego w Krakowie MD7144/19. Cena wyw.: Wiciński Henryk Całun, lata 30. (il. s. 9) Ołówek, papier; wym.: 22,5 x 15,2 cm; nie sygn.; na odwrocie numer wycofanego depozytu Muzeum Narodowego w Krakowie MD6765. Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Uliczka w Krzemieńcu, ok Ołówek, karton; wym.: 28,5 x 21,5 cm; nie sygn.; na odwrocie różne wersje autorskiego monogramu W; rysunek jest studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje). Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Malarstwo, rysunek, akwarela Schőnborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks

8 Aukcja nr 40 poz. 32 poz poz Wilkanowicz Roman Drewniane domy w Krzemieńcu, ok Ołówek, karton; wym.: 21,5 x 28,5 cm; nie sygn.; rysunek jest studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje). Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Widok Krzemieńca z lotu ptaka, ok Ołówek, karton; wym.: 29,5 x 22,5 cm; nie sygn.; rysunek jest studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje); na odwrocie szkic innego ujęcia kompozycji. Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Drewniane domy w Krzemieńcu, ok Tusz, karton; wym.: 22,5 x 17 cm; nie sygn.; studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje). Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Podwórko w Krzemieńcu, ok Tusz, karton; wym.: 16,2 x 19,3 cm; nie sygn.; studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje). Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Uliczka w Krzemieńcu (z kamiennym ogrodzeniem), ok Tusz, karton; wym.: 17,7 x 19 cm; nie sygn.; studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje). Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s. 144 (tamże reprodukcja drzeworytu wykonanego na podstawie oferowanego studium). Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Zamek w Olesku, ok Tusz, karton; wym.: 18,1 x 22 cm; nie sygn.; studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Zamek króla Jana III Sobieskiego w Olesku, wydanej w 1 [!] egzemplarzu w 1937 (Grońska nie notuje) dla ks. Romana Sanguszki z Gumnisk; na odwrocie ołówkowy szkic wieży zamkowej. Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Widok Krzemieńca z lotu ptaka, ok Tusz, karton; wym.: 25,2 x 18 cm; nie sygn.; studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje); na odwrocie szkic głowy konia. Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Podwórko w Krzemieńcu, ok Tusz, karton; wym.: 18,2 x 20,5 cm; nie sygn.; studium do drzeworytu, jaki wszedł w skład teki Krzemieniec I-X, wydanej w Poznaniu w 1936 (Grońska nie notuje); na odwrocie spis zamówienie papieru do druku teki. Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s. 463; W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s Cena wyw.: Wilkanowicz Roman Cztery gracje, 1933 (il. s. 9) Ołówek, papier; wym.: 20 x 21,5 cm; sygn. na odwrocie: R.T.Wilkanowicz 933. Lit.: Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań 1996, s Cena wyw.: 450

9 poz. 6 poz. 7 poz. 24 poz. 26 poz. 27 poz. 28 poz. 16 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks poz. 17 poz. 38 9

10 Bronisław Schönborn Bronisław Waldemar Schönborn ( ), zakochany w Krakowie Poznaniak, z wykształcenia był romanistą. Finezyjnego rysunku nauczył się studiując architekturę, malarstwo i rysunek w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie. Do Krakowa trafił po wojnie i niemal natychmiast rozpoczął prace nad cyklem Pro Cracovia, w którym z czasem znalazło się niemal 2000 prac. Wiele z nich znalazło się w muzeach, weszło w skład zbiorów rozmaitych instytucji kultury. Chętnie kupowali je kochający swoje miasto Krakowianie, profesorowie, lekarze, prawnicy. Proponowany na naszej aukcji zespół rysunków Schönborna dokumentujących krakowskie zabytki, przenosi nas w czasy, kiedy przestrzeni publicznej nie szpeciły szyldy i reklamy, parkujące wszędzie samochody, cudaczne dorożki i toporne meleksy. Czarno-białe prace pokazują czyste piękno kościołów i kamienic, ich niezwykłą i wysublimowaną formą. Prace są doskonałe warsztatowo. Realistyczne, ale nie nudne, wydobywają kreską i światłocieniem piękne detale architektoniczne. 39. Schönborn Bronisław Kraków. Widok na Wawel od Placu na Groblach, 1965 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 67 cm; sygn. p.d.: B.W. Schönborn / Cracovia / 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Sukiennice od ul. Szewskiej, 1970 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 67,5 cm; sygn. p.d.: Schönborn Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 2500 poz Schönborn Bronisław Kraków. Kościół św. Idziego, 1966 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 48 cm; sygn. p.d.: Sch. 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół SS. Norbertanek na Zwierzyńcu, 1968 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 55 x 48,5 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Brama Floriańska od strony Plant, 1970 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1970; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1000 poz Schönborn Bronisław Kraków. Kościół św. Marka, 1969 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 41 cm; sygn. p.d.: Sch. 1969; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.:

11 45. Schönborn Bronisław Kraków. Prezbiterium kościoła OO. Franciszkanów, 1970 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 36,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1970; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Lwy przed Wieżą Ratuszową, 1968 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 33,5 x 48 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół i klasztor OO. Paulinów na Skałce, 1966 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 67,5 x 47,8 cm; sygn. p.d.: Sch. 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Katedra na Wawelu, 1965 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 69 x 50,3 cm; sygn. p.d.: B.W. Schönborn 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Dziedziniec wawelski, 1965 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 64,5 x 47 cm; sygn. p.d.: B.W. Schönborn / na Wawelu / 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół św. Piotra i Pawła od strony Plant, 1969 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 33 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół Bożego Ciała, 1967 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 68 x 47 cm; sygn. p.d.: Sch 1967; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Pomnik Tadeusza Kościuszki na Wawelu, 1966 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 69 x 47 cm; sygn. p.d.: Sch 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1500 poz. 48 poz. 46 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 53. Schönborn Bronisław Kraków. Prezbiterium Kościoła Mariackiego, 1967 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 69 x 45,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1967; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1800 poz

12 54. Schönborn Bronisław Kraków. Pomnik Grunwaldzki, 1970 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle oprawy: 48 x 33,5 cm; sygn. p.d.: rec. Sch. 1970; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół i klasztor OO. Reformatów, 1969 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 50 cm; sygn. p.d.: Sch. 1969; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1000 poz Schönborn Bronisław Kraków. Kościół Mariacki od ul. Floriańskiej, 1966 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół św. Andrzeja, 1965 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 34,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Sukiennice i hełm Wieży Ratuszowej, 1968 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 60,5 x 42 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Portal pałacu Lubomirskich, ul. Św. Jana 15, 1966 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 49 x 35 cm; sygn. p.d.: Sch. 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 900 poz Schönborn Bronisław Kraków. Klasztor SS. Norbertanek od Rudawy, 1966 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 44,5 x 65,5 cm; sygn. p.d.: B.W. Schönborn / Sverincze [Zwierzyniec] / 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Fasada kościoła OO. Dominikanów, 1969 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 54 x 48 cm; sygn. p.d.: Schönborn Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1200 poz Schönborn Bronisław Kraków. Barbakan od Placu Jana Matejki, 1965 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 33,5 x 41,8 cm; sygn. p.d.: Sch. 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.:

13 63. Schönborn Bronisław Kraków. Kościół OO. Pijarów, 1968 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 54 x 47 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Planty za kościołem OO. Reformatów, 1967 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 66 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Portal Pałacu Wielopolskich, 1965 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 53 x 36 cm; sygn. p.d.: Sch. 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Barbakan od Bramy Floriańskiej, 1968 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 49 x 33 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół św. Józefa, 1968 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 49 x 34 cm; sygn. p.d.: Sch Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Baszta Pasamoników, 1969 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 47,5 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1969; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Collegium Maius, 1969 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1969; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kościół św. Anny, 1969 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1969; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Rynek Główny. Pałac Zbaraskich, 1969 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1969; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1000 poz. 64 poz. 67 poz. 70 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 13

14 poz Schönborn Bronisław Kraków. Wawel Kurza Stopka, 1970 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Sch. 1970; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Barbakan, 1970 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 65 cm; sygn. p.d.: B. Schönborn 1970; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Procesja na ul. Mikołajskiej, 1963 Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 63 x 47 cm; sygn. p.d.: B.W. Schönborn 63; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Kaplice katedry i Wieża Srebrnych Dzwonów (il. s. 16) Ołówek, akwarela, karton; wym. w świetle pp: 48,5 x 31,5 cm; sygn. p.d.: B. Schönborn; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Spichlerz Ulanowskich w Kazimierzu Dolnym (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle oprawy: 59 x 43; sygn. p.d.: B. Schönborn; na odwrocie naklejka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Wawel Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 34 x 44,5 cm; sygn. p.d.: B. Schönborn; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: 1000 poz Schönborn Bronisław Kraków. Sukiennice od pomnika Adama Mickiewicza, 1965 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 47,5 x 68 cm; sygn. p.d.: B. Schönborn 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Fasada boczna Sukiennic Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 48 x 67,5 cm; sygn. p.d.: B. Schönborn; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Prałatówka Kościoła Mariackiego, 1967 (il. s. 15) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 59 x 66,5 cm; sygn. p.d.: Sch 1967; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Katedra na Wawelu, 1965 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 47 x 58 cm; sygn. p.d.: Sch 1965; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.: Schönborn Bronisław Kraków. Sukiennice od ul. Brackiej, 1966 (il. s. 16) Ołówek, karton; wym. w świetle pp: 47 x 64 cm; sygn. p.d.: Sch 1966; na ramie stara tabliczka inwentaryzacyjna. Praca zakupiona bezpośrednio od artysty, oprawiona. Cena wyw.:

15 poz. 42 poz. 39 poz. 41 poz. 61 poz. 80 poz. 45 poz. 47 poz. 49 poz. 54 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks poz. 57 poz. 58 poz. 65 poz

16 Aukcja nr 40 poz. 60 poz. 78 poz. 69 poz. 71 poz. 72 poz. 75 poz. 63 poz. 76 poz. 73 poz. 81 poz

17 83. Bąkowski Janusz Macewa, lata 70. Fotografia cz-b; wym.: 432 x 440 mm; na odwrocie pieczątka autorska i stempel ze zgodą WKZ na wywóz pracy za granicę. Fotografia 84. Bąkowski Janusz Pejzaż, 1973 Fotocollage naklejony na płótno; wym.: 600 x 1050 mm; sygn. na odwrocie: Oryginał / Janusz Bąkowski / Pejzaż 1973 r.; niżej wpisane informacje o prezentacji obiektu na wystawach indywidualnych w Warszawie (X 1975) i Wrocławiu (XII 1976-I 1977); pieczątka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalająca na wywóz obiektu. Cena wyw.: Bułhak Jan Wiatrak pod Kleckiem (Nowogódczyzna) Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką), oraz stemple amerykańskiej agencji Ervin S. Acel w Nowym Jorku. 86. Bułhak Jan Warszawa. Stare Miasto Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka. 87. Bułhak Jan Zima pod Wilnem, 1927 Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 88. Bułhak Jan Wilno. Katedra, 1937 Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką), oraz stemple Polskich Kolei Państwowych i przedwojennego Wydziału Turystyki Ministerstwa Komunikacji. 89. Bułhak Jan Warszawa. Park w Łazienkach Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 90. Bułhak Jan Puszcza na Kresach Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). poz. 83 poz. 84 poz. 85 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 91. Bułhak Jan Kresy. Stodoły zimą Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka. 92. Bułhak Jan Wilno. Katedra Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). poz

18 poz. 96 poz. 98 Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 99. Bułhak Jan Wilno. Ostra Brama Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Kościół w Komorowicach na Śląsku Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Wilno. Portal Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka Bułhak Jan Warszawa. Park w Łazienkach Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 93. Bułhak Jan Karpaty Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 94. Bułhak Jan Warszawa. Plac Zamkowy i katedra św. Jana Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, błędny opis (jego ręką). 95. Bułhak Jan Lublin. Panorama miasta Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 96. Bułhak Jan Wilno. Skopówka Fotografia cz-b; wym.: 158 x 112 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 97. Bułhak Jan Karpaty Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 98. Bułhak Jan Wilno. Zaułek przy Bernardynach poz Bułhak Jan Wilno. Panorama miasta Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Warszawa. Pomnik Jana III w Łazienkach Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) 105. Bułhak Jan Lublin. Brama Grodzka Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Lublin. Brama Grodzka II Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka Bułhak Jan Wilno. Panorama miasta, 1925 Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Warszawa. Detal z pałacu bruhlowskiego Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką). 18

19 109. Bułhak Jan Warszawa. Posąg Zygmunta III Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Lwów. Park Kilińskiego Fotografia cz-b; wym.: 112 x 158 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka, opis (jego ręką) Bułhak Jan Wilno. Park Fotografia sepiowa; wym.: 160 x 120 mm; w p.d. r. sucha pieczęć: Jan Bułhak / Wilno Chomętowska Zofia Pejzaże polskie Zestaw 6 fotografii cz-b; wym.: 85 x 135 mm; na odwrocie pieczątka autorska; w zestawie m.in.: targ na Rusi, zamek w Trokach, Rynek Starego Miasta w Warszawie, Tatry. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Kościół w Brochowie Fotografia cz-b; wym.: 172 x 128 mm; na odwrocie pieczęć firmowa i opis. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Warszawa. Kolumnada pałacu bruhlowskiego Fotografia cz-b; wym.: 128 x 172 mm; na odwrocie pieczęć firmowa. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Krynica zimą Fotografia cz-b; wym.: 128 x 172 mm; na odwrocie pieczęć firmowa oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Tatry. Hala Ornak Fotografia cz-b; wym.: 128 x 172 mm; na odwrocie pieczęć firmowa. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Widok na Tatry Fotografia cz-b; wym.: 128 x 172 mm; na odwrocie pieczęć firmowa i opis. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Kazimierz Dolny. Domy przy Rynku Fotografia cz-b; wym.: 128 x 172 mm; na odwrocie pieczęć firmowa i opis. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Kraków. Katedra wawelska Fotografia cz-b; wym.: 172 x 128 mm; na odwrocie pieczęć firmowa i opis. Cena wyw.: 150 poz. 116 poz Firma Photo-Plat Szczawnica. Panorama uzdrowiska Fotografia cz-b; wym.: 165 x 225 mm; na odwrocie pieczęć firmowa oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku. Cena wyw.: Firma Photo-Plat Wilków koło Kazimierza Dolnego Fotografia cz-b; wym.: 165 x 225 mm; na odwrocie pieczęć firmowa oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku. Cena wyw.: Fot-Pol Zaleszczyki. Panorama miasta, 1938 Fotografia cz-b; wym.: 95 x 145 mm; na odwrocie pieczęć firmowa. Cena wyw.: Harędziński Karol Jezioro w Porąbce Fotografia cz-b; wym.: 125 x 175 mm; na odwrocie pieczęć autorska oraz stempel przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Jaroszyński Jan Gorgany. Źródło pod Chomiakiem Fotografia cz-b; wym.: 128 x 180 mm; na odwrocie pieczęć autorska J. Jaroszyńskiego, opis (jego ręką), oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i archiwum przedwojennego Wydziału Turystyki Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: 200 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 19

20 poz. 125 poz Jaroszyński Jan Tatry. Morskie Oko Fotografia cz-b; wym.: 128 x 180 mm; na odwrocie pieczęć autorska J. Jaroszyńskiego, opis (jego ręką). Cena wyw.: Jaroszyński Jan Tatry. Morskie Oko Fotografia cz-b; wym.: 128 x 180 mm; na odwrocie pieczęć autorska J. Jaroszyńskiego, opis (jego ręką), oraz stempel Polish Art. Service w Nowym Jorku. Cena wyw.: Jaroszyński Jan Tatry. Na Zawracie Fotografia cz-b; wym.: 128 x 180 mm; na odwrocie pieczęć autorska J. Jaroszyńskiego, opis (jego ręką), oraz stempel linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Jędrzejewski E.[dward] Czarnohora. Widok na Howerlę Fotografia cz-b; wym.: 125 x 175 mm; na odwrocie pieczęć autorska, opis (jego ręką), oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Kaczanowski Paweł Tatry. Morskie Oko i Mnich Fotografia cz-b; wym.: 175 x 125 mm; na odwrocie pieczęcie opis oraz stempel przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Krzeptowski Adam Tatry. Kolejka na Kasprowy Wierch Fotografia cz-b; wym.: 125 x 175 mm; na odwrocie pieczęć autorska, opis (jego ręką), oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Marcinkowski Zdzisław Łódź. Plac Wolności, lata 30. Fotografia cz-b; wym.: 125 x 173 mm; na odwrocie pieczęć autorska, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia- America Line i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Motyka S.[tanisław] Wspinaczka w Tatrach Fotografia cz-b; wym.: 175 x 125 mm; na odwrocie opis oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Mucha Stanisław Krynica. Tor saneczkowy Fotografia cz-b; wym.: 127 x 172 mm; na odwrocie pieczęć autorska, opis, oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Mucha Stanisław Krynica. Panorama uzdrowiska Fotografia cz-b; wym.: 127 x 172 mm; na odwrocie pieczęć autorska, opis, oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Poddębski Henryk Hel. Domy rybackie Fotografia cz-b; wym.: 120 x 170 mm; na odwrocie pieczęć autorska H. Poddębskiego, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Poddębski Henryk Ruiny zamku Czorsztyn Fotografia cz-b; wym.: 120 x 170 mm; na odwrocie pieczęć autorska H. Poddębskiego, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Poddębski Henryk Warszawa. Sala obrad plenarnych sejmu Fotografia cz-b; wym.: 120 x 170 mm; na odwrocie pieczęć autor- 20

21 ska H. Poddębskiego, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Poddębski Henryk Warszawa. Dachy i wieże Starego Miasta Fotografia cz-b; wym.: 120 x 170 mm; na odwrocie pieczęć autorska H. Poddębskiego, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Poddębski Henryk Warszawa. Zamek Królewski Fotografia cz-b; wym.: 120 x 170 mm; na odwrocie pieczęć autorska H. Poddębskiego, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Poddębski Henryk Tatry. Zielony Staw zimą Fotografia cz-b; wym.: 120 x 170 mm; na odwrocie pieczęć autorska H. Poddębskiego, opis (jego ręką), oraz stemple linii żeglugowych Gdynia-America Line. Cena wyw.: Welzel Otto Karkonosze. Śnieżne Kotły Fotografia sepiowa; wym.: 125 x 172 mm; na odwrocie stempel autorski. Cena wyw.: Welzel Otto Jelenia Góra. Panorama miasta Fotografia sepiowa; wym.: 125 x 172 mm; w lewym d.r. sucha pieczęć: Welzel / Hirschberg. Cena wyw.: Wieczorek A.[ntoni] Chata pod Krosnem, 1936 Fotografia cz-b; wym.: 125 x 175 mm; na odwrocie pieczęcie autorskie, opis (jego ręką), oraz stemple amerykańskiej agencji Ervin S. Acel w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Wytwórnia Fotografii Tatrzańskiej Watra Morskie Oko i Mięguszowieckie Turnie Fotografia cz-b; wym.: 90 x 140 mm; na odwrocie pieczęć firmowa oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Zieliński A.[dam] Howerla w Czarnohorze Fotografia cz-b; wym.: 175 x 125 mm; na odwrocie pieczęć autorska, opis (jego ręką), oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Zwoliński T.[adeusz] i S.[tefan] Pole krokusów na Cyrhli Toporowej poz. 140 poz. 148 Fotografia cz-b; wym.: 90 x 140 mm; na odwrocie pieczęć firmowa oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Zwoliński T.[adeusz] i S.[tefan] Tatry. Kolejka na Kasprowy Wierch Fotografia cz-b; wym.: 128 x 178 mm; na odwrocie pieczęć firmowa oraz stemple Polish Art. Service w Nowym Jorku i przedwojennego Wydziału Turystycznego Ministerstwa Komunikacji. Cena wyw.: Zestaw I Kresy Zestaw 16 fotogramów z lat 20. i 30.; maks. wym.: 200 x 250 mm; na niektórych pieczęcie przedwojennych instytucji promujących sztukę i krajobraz Polski; w zestawie m.in. Prut, Wilno, Lwów, Troki, Pińsk, Żółkiew, Polesie, tratwy na Czeremoszu, skały w Bubniszczach. Cena wyw.: Zestaw II Centralna i południowa Polska Zestaw 33 fotogramów z lat 20. i 30.; maks. wym.: 200 x 250 mm; w zestawie m.in. Warszawa, Kraków, Lublin, Częstochowa, Tatry. Cena wyw.: Zestaw III Puszcza Białowieska Zestaw 3 fotogramów z lat 20. i 30.; maks. wym.: 200 x 250 mm; w zestawie m.in. puszcza, spław drewna na Kanale Augustowskim. Cena wyw.: 300 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 21

22 Grafika dawna 151. Autor nieznany Zygmunt III Waza, XVII w. (il. s. 27) Miedzioryt; wym. komp.: 178 x 120 mm; plansza: 297 x 187 mm; nie sygn.; portret władcy w owalnej ramie, na prostokątnym tle; popiersie w zbroi z kryzą i orderem Złotego Runa; kompilacja portretów wykonanych przez Lucasa Kiliana Autor nieznany Panorama Warszawy, 1735 (il. s. 27) Miedzioryt kolorowany; wym.: 133 x 113 cm; nie sygn.; pod kompozycją podpis Warschauw, na p.g. rogiem numer 81. Widok Warszawy od strony Pragi pochodzi z I edycji dzieła Kleyne en Beknopte Atlas, of Tooneel des Oorlogs in Europa wydanej w Amsterdamie przez spadkobierców Johannesa Ratelbanda. Stan dobry, szerokie marginesy. Cena wyw.: Autor nieznany Warszawa. Panorama od strony Wisły, ok Miedzioryt; wym.: 270 x 377 mm; nie sygn.; na sfalowanej wstędze tytuł: Warschau Die Könige Residenz nach ihrem schönsten Lager gegen die Weichsel zu. Pod kompozycją legenda z nazwaniem 27 ważniejszych budowli; grafika docięta do granic kompozycji. Cena wyw.: Bartolozzi Francesco Modlitwa, lata 60. XVIII w. Akwaforta wg kompozycji Guercina; wym.: 265 x 390 mm; sygn. pł. p.d.: F. Bartolozzi sculp. nn Londre; grafika obcięta z trzech stron do kompozycji, pochodzi z 2 tomu dzieła 82 prints engraved by F. Bartolozzi, etc, from the original drawings of Guercino, in the collection of His Majesty, London, wyd. Richard Dalton, po Cena wyw.: Braun Georg, Hogenberg Frans Widok Kalwarii Zebrzydowskiej [Mons Calvariae], 1618 Miedzioryt; wym.: 324 x 455 mm; nie sygn. Widok sanktuarium wraz ze stacjami Drogi Krzyżowej i zamkiem w Lanckoronie (ważniejsze elementy założenia opisane). Tytuł pod górną ramką, z prawej. Poniżej kartusz z dedykacją dla Mikołaja Zebrzydowskiego i sylwetką św. Michała Archanioła. Pod górną ramką z lewej portret papieża Pawła V. Na odwrocie tekst łaciński z opisem i pag. 45. Pod kompozycją, z p. dawna pieczęć własnościowa. Niewielkie naddarcie w miejscu wydawniczego złożenia, stan dobry. Praca z VI tomu dzieła G. Brauna i F. Hogenberga Theatrum praecipuarum totius mundi urbium (Kolonia 1618). Pomysłodawcą, autorem opisów panoram, wstępu i dedykacji oraz redaktorem i wydawcą był Georg Braun ( ), archidiakon w Dortmundzie i dziekan w Kolonii. Wykonawcą rytowanych w miedzi panoram był flamandzki kartograf Franz Hogenberg ( ), grawer map Orteliusa. Cena wyw.: 2000 poz. 153 poz. 154 poz. 155

23 poz. 157 poz. 160 poz Bruyn Abraham de Jeździec włoski z lancą, 1575 Miedzioryt; wym.: 150 x 112 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis w jęz. niem., w p.g.r. po łacinie. Grafika docięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem. Plansza z dzieła Diversarum gentium armatura equestris. Ubi fere Europae, Asiae atque Africae equitandi ratio, Ingolstadt Cena wyw.: Bruyn Abraham de Dworzanin włoski, 1575 Miedzioryt; wym.: 155 x 112 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis w jęz. niem. i po łacinie. Grafika docięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem. Plansza z dzieła Diversarum gentium armatura equestris. Ubi fere Europae, Asiae atque Africae equitandi ratio, Ingolstadt Cena wyw.: Bruyn Abraham de Szlachcic niemiecki wyruszający w pole, 1575 Miedzioryt; wym.: 150 x 112 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis w jęz. niem., w p.g.r. po łacinie. Grafika docięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem. Plansza z dzieła Diversarum gentium armatura equestris. Ubi fere Europae, Asiae atque Africae equitandi ratio, Ingolstadt Cena wyw.: Bruyn Abraham de Chorąży niemiecki, 1575 (il. s. 27) Miedzioryt; wym.: 155 x 112 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis w jęz. niem., w l.g.r. po łacinie. Grafika docięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem. Plansza z dzieła Diversarum gentium armatura equestris. Ubi fere Europae, Asiae atque Africae equitandi ratio, Ingolstadt Cena wyw.: Bruyn Abraham de Jeździec ciężkiej jazdy tureckiej, 1575 Miedzioryt; wym.: 145 x 112 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis w jęz. niem. i po łacinie. Grafika docięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem. Plansza z dzieła Diversarum gentium armatura equestris. Ubi fere Europae, Asiae atque Africae equitandi ratio, Ingolstadt Cena wyw.: Bruyn Abraham de Sułtan Murad III, 1575 Miedzioryt; wym.: 160 x 115 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis w jęz. niem., w p.g.r. po łacinie. Grafika docięta do granic kompozycji, z zachowanym opisem. Plansza z dzieła Diversarum gentium armatura equestris. Ubi fere Europae, Asiae atque Africae equitandi ratio, Ingolstadt Cena wyw.: Brydak Jędrzej Widok Krakowa od Podgórza, 1860 (il. s. 27) Litografia barwna (rzadka odmiana); wym.: 141 x 592 mm; sygn. na płycie p.d.: J. Brydak. Grafika z przewodnika Ambrożego Grabowskiego Kraków i jego okolice, Kraków Pod kompozycją stara pieczęć własnościowa i notatka (oł.) o źródle pochodzenia widoku. Lit.: J. Banach, Dawne widoki Krakowa, Kraków 1983, s Cena wyw.: 800 Malarstwo, rysunek, akwarela Schönborn Fotografia Grafika dawna Grafika XX wieku Indeks 23

24 Aukcja nr Brydak Jędrzej Kraków. Widok od Mogiły Kościuszki, 1863 Litografia tonowana; wym. komp.: 262 x 392 mm (plansza: 415 x 550 mm); sygn. pł. p.d.: J. Brydak; pod kompozycją. l.d.: Rys. z Nat i lit J. Brydak 1863; p.d.: Odbito w litografii Czasu W. Kirchmayera; pod komp. tytuł i nota edytorska. W p.d. dawna pieczęć własnościowa. Naddarcie górnego marginesu bez szkody dla kompozycji. Cena wyw.: 1600 poz Coquart A. Widok Warszawy z lotu ptaka, ok Miedzioryt; wym.: 232 x 338 mm; sygn. pł.: A. Coquart sculp. W obrębie kompozycji umieszczono widok z lotu ptaka w formie planu, panoramę miasta od strony Pragi; dodano widok i plan zamku w Łowiczu. Mapa była przygotowana dla atlasu Nicolasa de Fer Forces de l Europe ou Introduction a la fortification, Paris Cena wyw.: Dietrich Krzysztof Fryderyk Wnętrze katedry krakowskiej, 1851 Akwatinta, akwaforta; wym.: 560 x 400 mm; sygn. pł.: Stachowicz del. F. Dietrich sc.; odbił Lemercier w Paryżu; grafika z albumu Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia, Petropoli 1851 [2 wyd.]. Pęknięte marginesy, bez szkody dla kompozycji. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie, Warszawa Cena wyw.: 1200 poz. 164 poz. 166 poz Dietrich Krzysztof Fryderyk, Piwarski Jan Feliks Zbrojownia Warszawska: Widok zewnętrzny, 1829 Akwatinta, akwaforta; egzemplarz kolorowany; wym.: 215 x 310 mm, wym. arkusz: 342 x 448 mm; grafika po konserwacji marginesów, kompozycja w stanie bardzo dobrym, ładny stary kolor. Pod kompozycją tytuł, nad: Zbrojownia warszawska (również w jęz. francuskim). Tablica z Wnętrza zbrojowni warszawskiej w IV-ch farbnych tablicach, zrysował i wydał J. Piwarski, Konser. Gabinetu Rycin przy Bibl. Publ. Warsz., Profes. Szkoły Przygotowawczej do Instytutu Politechnicznego, Warszawa Album dedykował Piwarski Ignacemu Ledóchowskiemu, pułkownikowi artyleryi Królestwa Polskiego, dyrektorowi arsenału warszawskiego, kawalerowi legii honorowej. Zawierał 4 tablice, autorem rysunków i konturów na płycie był J. F. Piwarski, akwatintowych wypełnień F. K. Dietrich. Jak pisał Władysław Bentkowski: Oprócz zwyczajnej broni z wielkim smakiem ułożonej, w głównej sali zachowywano zabytki szacowne, a między innymi lance ułanów polskich ze szwadronu Kozietulskiego. Większość nakładu w 1832 została wykupiona z nakazu cenzury carskiej, stąd na początku XX w. w katalogach H. Wildera był określany jako wielka rzadkość. Praca ze zbiorów M. Tyrowicza. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie: rytownicy warszawscy. Warszawa 1989, s. 144, poz Cena wyw.: Dietrich Krzysztof Fryderyk, Piwarski Jan Feliks Zbrojownia Warszawska: Sala Jazdy, 1829 Akwatinta, akwaforta; egzemplarz kolorowany; wym.: 215 x 302 mm, wym. arkusz: 356 x 445 mm; grafika po konserwacji marginesów, kompozycja w stanie bardzo dobrym, ładny stary kolor. Pod kompozycją tytuł i data, nad: Zbrojownia warszawska (również w jęz. francuskim). Tablica z Albumu wnętrz zbrojowni warszawskiej, Warszawa Praca ze zbiorów M. Tyrowicza. Dodatkowe informacje zob. pozycja 166. Cena wyw.:

strona 1 Syrynia 2010-06-09 Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem

strona 1 Syrynia 2010-06-09 Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem strona 1 Syrynia 2010-06-09 Syrynia Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem strona 1 Bila Hora 2010-06-09 Bila Hora Opis przedmiotu: Biała Góra

Etap szkolny POWODZENIA!

Etap szkolny POWODZENIA! ...SP...w... Krakowska Matematyka 2011/2012 Nie od razu Kraków zbudowano Etap szkolny POWODZENIA! Wzgórze Wawelskie Katedra Wawelska Na Wzgórzu Wawelskim znajdują się dwa zabytkowe zespoły budowlane: Zamek

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora

KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW. Seniora KRAKÓW W OCZACH SENIORÓW 2009 1 RYNEK GŁÓWNY W KRAKOWIE Przy przygotowaniu materiałów z ochotą pracowali: - Wanda Adamek - Krystyna Chmielińska - Barbara Giedroyć - Maria Kałuża - Barbara Myszkowska -

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Kraków Kraków położony jest w województwie małopolskim. Był siedzibą królów Polski. To król Kazimierz Odnowiciel przeniósł swoja siedzibę z

CITY-TOURS. centralna rezerwacja melexów

CITY-TOURS. centralna rezerwacja melexów CITY-TOURS centralna rezerwacja melexów ZWIEDZANIE KRAKOWA W naszych pojazdach w wygodny sposób zwiedzą Państwo najwazniejsze miejsca Starego Miasta, dawnej dzielnicy żydowskiej - Kazimierza i Podgórze

Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW LP. MIEJSCOWOŚĆ OBIEKT/ ZESPÓŁ OBIEKTÓW ADRES 1 Bogucice budynek mieszkalny Bogucice nr 41 2 Bogucice kapliczka Bogucice przy nr 8, Dz. nr 306/3 3 Bogucice

Kraków. 3. Proszę opisać trasę, z hotelu Continental do Wieliczki widzianą z okien autokaru.

Kraków. 3. Proszę opisać trasę, z hotelu Continental do Wieliczki widzianą z okien autokaru. Egzamin dla kandydatów na przewodników miejskich Kraków 25.10.2005 r. część ustna Zestaw I 1. Kraków przedlokacyjny. 2. Proszę oprowadzić wycieczkę po placu Matejki i placu św. Ducha. 3. Proszę opisać

Kraków. 3. Proszę wymienić i zlokalizować konsulaty generalne znajdujące się w Krakowie.

Kraków. 3. Proszę wymienić i zlokalizować konsulaty generalne znajdujące się w Krakowie. Egzamin dla kandydatów na przewodników miejskich Kraków 10.07.2006 r. część ustna Zestaw V 1. Kraków za panowania Wazów. 2. Legendy związane z Rynkiem Głównym. 3. Kabarety współczesnego Krakowa. Zestaw

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy. Spuścizna ANTON ROY GANZ Ambasador Szwajcarii w Warszawie (1902-1993) I - 53 V A R S A V I A N A Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.doc 1 Spis treści: I. Materiały biograficzne sygn. 1 II. Działalność

W anonimowym starodruku Stragona Abo Stołeczne Miasto Poznań Oraz Ta bula accuratissima...,

W anonimowym starodruku Stragona Abo Stołeczne Miasto Poznań Oraz Ta bula accuratissima..., 29. Panorama Poznania wykorzystana w projekcie bloku (il. 42) i koperty (il. 31 i 32). Po lewej stronie widoczna jest katedra, pośrodku kościół farny św. Marii Magdaleny (źródło: folder Wydawnictwa pocztowe,

Brzeg Praski; 1909; fot. Józef B. Ćwikiel; źródło Warszawa w Starej Fotografii, wyd. Bosz, str. 12. Narrator:

Brzeg Praski; 1909; fot. Józef B. Ćwikiel; źródło Warszawa w Starej Fotografii, wyd. Bosz, str. 12. Narrator: FORSZPAN Brzeg Praski; 1909; fot. Józef B. Ćwikiel; źródło Warszawa w Starej Fotografii, wyd. Bosz, str. 12 Narrator: Jaka to wioska? Co to za dziecko na tej wiejskiej ścieżce? Kim są trzej mężczyźni w

KRAKÓW I WIELICZKA - 2 DNI

KRAKÓW I WIELICZKA - 2 DNI KRAKÓW I WIELICZKA - 2 DNI WYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA I WIELICZKI 2 DNI 1 DZIEŃ: Przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta, m.in. Wawel: Katedra, Groby Królewskie, Dzwon

Katalog turystyczny WAWEL CUP 37.

Katalog turystyczny WAWEL CUP 37. Katalog turystyczny Przyjazd na Wawel Cup to dla wielu aktywny wypoczynek oraz możliwość poznania atrakcji turystycznych i przyrodniczych naszego regionu. Specjalnie dla naszych gości z zagranicy (i nie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZAPYTANIE OFERTOWE

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZAPYTANIE OFERTOWE Kielce, dn. 24.03.2011 Publiczne Gimnazjum w Bidzinach Bidziny 121 27-532 Bidziny gm. Wojciechowice tel. (015) 861-83-43, fax (015) 861-84-34 pgbidziny@wp.pl ZAPYTANIE OFERTOWE Dotyczy: Projektu Równe

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II.

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. PRACA ZBIOROWA ELŻBIETA GIL, NINA MAJ, LECH PROKOP. ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. CZĘŚĆ IV. PODKARPACKIE. OPRACOWAŁ I WYKONAŁ LECH PROKOP, UL. ZAMKOWA 2/1,

Wyjątkowość krakowskich zabytków scenariusz lekcji

Wyjątkowość krakowskich zabytków scenariusz lekcji Wyjątkowość krakowskich zabytków scenariusz lekcji GRUPA DOCELOWA: uczniowie szkół ponadpodstawowych METODA: a) mini-wykład połączony z prezentacją multimedialną Wyjątkowość krakowskich zabytków ; b) rozmowa

Kraków. Zestaw A. 1. Historia Krakowskich Błoń. 2. Tablice pamiątkowe na drodze królewskiej. 3. Krużganki kościoła Franciszkanów.

Kraków. Zestaw A. 1. Historia Krakowskich Błoń. 2. Tablice pamiątkowe na drodze królewskiej. 3. Krużganki kościoła Franciszkanów. Egzamin dla kandydatów na przewodników miejskich Kraków 9.07.2007 r. część ustna Zestaw A 1. Historia Krakowskich Błoń. 2. Tablice pamiątkowe na drodze królewskiej. 3. Krużganki kościoła Franciszkanów.

KATALOG TURYSTYCZNY.

KATALOG TURYSTYCZNY. KATALOG TURYSTYCZNY Przyjazd na Wawel Cup to dla wielu aktywny wypoczynek oraz możliwość poznania atrakcji turystycznych i przyrodniczych naszego regionu. W 2019 roku wracamy do Krakowa, czyli miasta bogatego

TROPEM LUBELSKICH LEGEND I OPOWIEŚCI - klasa 4a

TROPEM LUBELSKICH LEGEND I OPOWIEŚCI - klasa 4a TROPEM LUBELSKICH LEGEND I OPOWIEŚCI - klasa 4a Legendy: Czarcia Łapa; Kamień nieszczęścia Obiekty: Muzeum na Zamku, Kaplica Trójcy Świętej, Ogród Saski, Cmentarz ul.lipowa 1. TRASA WĘDRÓWKI Zadanie 1-

CITY-TOURS. centralna rezerwacja melexów CITY-TOURS centralna rezerwacja melexów ZWIEDZANIE KRAKOWA W naszych pojazdach w wygodny sposób zwiedzą Państwo najważniejsze miejsca Starego Miasta, dawnej dzielnicy żydowskiej - Kazimierza i Podgórza

XXV WSCHODNIA SZKOŁA LETNIA 2015

XXV WSCHODNIA SZKOŁA LETNIA 2015 XXV WSCHODNIA SZKOŁA LETNIA 2015 P R O G R A M DATA 10.00-12. 00 WYKŁADY 12.00 13.00 Przerwa obiadowa 13. 00-16. 00 SEMINARIA Wt 30/VI Sr. 1/VII 2/VII Przyjazdy uczestników (zakwaterowanie ESDM, ul. Długa

Zarządzenie Nr 40/2013 Burmistrza Miasta Lubawa z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie założenia gminnej ewidencji zabytków miasta Lubawa

Zarządzenie Nr 40/2013 Burmistrza Miasta Lubawa z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie założenia gminnej ewidencji zabytków miasta Lubawa Zarządzenie Nr 40/2013 Burmistrza Miasta Lubawa z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie założenia gminnej ewidencji zabytków miasta Lubawa Na podstawie art. 22 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Kwota dofinansowania MRPO (zł) Nazwa Wnioskodawcy

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Kwota dofinansowania MRPO (zł) Nazwa Wnioskodawcy Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Lista projektów wybranych przez Zarząd Województwa Małopolskiego do dofinansowania w ramach konkursu nr

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie Załącznik do Zarządzenia Nr 11 Ministra Kultury z dnia 20 czerwca 2005 r. STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Muzeum Narodowe w Krakowie, zwane dalej "Muzeum" działa w szczególności

KARKONOSZE NA DAWNEJ GRAFICE MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W KARPACZU

KARKONOSZE NA DAWNEJ GRAFICE MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W KARPACZU KARKONOSZE NA DAWNEJ GRAFICE MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W KARPACZU KARKONOSZE NA DAWNEJ GRAFICE Patronat honorowy Jerzy Pokój Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Grafika na okładce Panorama Karkonoszy

Zespół nr 0015 Bożena Utrata

Zespół nr 0015 Bożena Utrata Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Milanówku Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku ul. Spacerowa 4 05-822 Milanówek Zespół nr 0015 Bożena Utrata Udostępnianie zdjęć powyżej rozdzielczości 535px możliwe

Egzamin Humanistyczny Maturus. Warszawa

Egzamin Humanistyczny Maturus. Warszawa Warszawa Pałac Saski i Plac Saski w czasach zaborów. Na placu Saskim widać cerkiew postawioną jako symbol rosyjskiego panowania nad Polakami, którzy przez całą historię opierali swą tożsamość między innymi

Rejestr Zabytków - Jelenia Góra - 27.08.2015

Rejestr Zabytków - Jelenia Góra - 27.08.2015 Lp. OBSZARY MIASTA OBIEKT ADRES NR FUNKCJA NUMER REJE- STROWY DATA WPISU DO REJESTRU ZABYTKÓW 1 Jelenia Góra willa Armii Krajowej 9 dom mieszkalny A/4971/1076/J 18.06.91 2 Jelenia Góra bank i lokale usługowe

Piotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design

Piotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Piotr K osek fotografie / Photographs Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Widok Krakowa z Wawelem w dziele Georga Brauna i Fransa Hogenberga

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

Pałac Krasińskich widok niezrealizowanego założenia dziedzińca pałacu z otoku panoramy Warszawy F. C. Schmidta w 1740 r.

Pałac Krasińskich widok niezrealizowanego założenia dziedzińca pałacu z otoku panoramy Warszawy F. C. Schmidta w 1740 r. Pałac Krasińskich widok niezrealizowanego założenia dziedzińca pałacu z otoku panoramy Warszawy F. C. Schmidta w 1740 r. wg S. Mossakowski Pałac Krasińskich FRONTON - pracownia architektoniczno konserwatorska

Stare-zdjecia.pl KONSPEKT - SANOK TEMAT : ARCHITEKTURA SANOKA POZNAWANIE DZIEJÓW MIASTA NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH BUDOWLI MIEJSKICH PROJEKT

Stare-zdjecia.pl KONSPEKT - SANOK TEMAT : ARCHITEKTURA SANOKA POZNAWANIE DZIEJÓW MIASTA NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH BUDOWLI MIEJSKICH PROJEKT PROJEKT Stare-zdjecia.pl POZNAWANIE DZIEJÓW MIASTA NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH BUDOWLI MIEJSKICH KONSPEKT - SANOK TEMAT : ARCHITEKTURA SANOKA CELE EDUKACYJNE I DYDAKTYCZNE: POZNAWANIE I ROZUMIENIE ROLI ORAZ

WYKAZ OBIEKTÓW UJĘTYCH W GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

WYKAZ OBIEKTÓW UJĘTYCH W GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW WYKAZ OBIEKTÓW UJĘTYCH W GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW 1. Historyczne obiekty kubaturowe: OBIEKT KOLONIA URZĘDNICZA I 1. BUDYNEK WIELORODZINNY UL. DWORCOWA 29 2. BUDYNEK WIELORODZINNY UL. DWORCOWA 30 3. BUDYNEK

Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze

Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze Wybór i oprac. 2015 r. Bożena Lewandowska Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Rozwinięcie

PĘTLA STRONIE-BYSTRZYCA 78,9 km

PĘTLA STRONIE-BYSTRZYCA 78,9 km PĘTLA STRONIE-BYSTRZYCA 78,9 km Jest to bardzo trasa prowadząca przez najbardziej lesistą gminę w Polsce, przez Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Proponujemy ją dla aktywnych rowerzystów, którzy poradzą sobie

1. WARSZAWA - PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE

1. WARSZAWA - PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE 1. WARSZAWA - PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE - reaktor jądrowy Maria w Świerku - spektakle teatralne, - Kino I-MAX 3 D, 4D, 5D, - Powązki - zwiedzanie Cmentarza Wojskowego, - MUZEA: Muzeum Powstania Warszawskiego,

Kraków. 2. Krakowski Studencki Festiwal Piosenki odbył się po raz pierwszy w roku: a. 1972, b. 1967, c. 1962, d

Kraków. 2. Krakowski Studencki Festiwal Piosenki odbył się po raz pierwszy w roku: a. 1972, b. 1967, c. 1962, d Egzamin dla kandydatów na przewodników miejskich Kraków 5.11.2012 r. część pisemna (wersja B) 1. Krakowskie Planty mają powierzchnię: a. ok. 1 km 2, b. ok. 2 km 2, c. ok. 10 ha, d. ok. 20 ha. 2. Krakowski

Kraków. 2. Krakowski Studencki Festiwal Piosenki odbył się po raz pierwszy w roku: a. 1957, b. 1962, c. 1967, d

Kraków. 2. Krakowski Studencki Festiwal Piosenki odbył się po raz pierwszy w roku: a. 1957, b. 1962, c. 1967, d Egzamin dla kandydatów na przewodników miejskich Kraków 5.11.2012 r. część pisemna (wersja A) 1. Krakowskie Planty mają powierzchnię: a. ok. 20 ha, b. ok. 10 ha, c. ok. 1 km 2, d. ok. 2 km 2. 2. Krakowski

Wykaz rycin, fotografii i map

Wykaz rycin, fotografii i map Wykaz rycin, fotografii i map 319 Wykaz rycin, fotografii i map Główne ośrodki wczesnomiejskie w dorzeczu środkowej Wisły, s. 16. Rozmieszczenie znalezisk skarbów monet wczesnośredniowiecznych i najważniejszych

Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki:

Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki: Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki: - najwyższy budynek w Polsce, - ma 42 piętra, - wybudowali go Rosjanie, - w tym roku ma już 63 lata W Pałacu Kultury i Nauki mieści się Muzeum

SCENARIUSZ KONKURSU HISTORYCZNEGO CZYZNASZKRAKÓW?

SCENARIUSZ KONKURSU HISTORYCZNEGO CZYZNASZKRAKÓW? SCENARIUSZ KONKURSU HISTORYCZNEGO CZYZNASZKRAKÓW? 1. Konkurs jest przeznaczony zawsze dla klas pierwszych i drugich. 2. Celem konkursu jest: popularyzacja wiedzy o Krakowie zwiększenie zainteresowań młodzieży

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Białystok 2011 SPIS TREŚCI OD REDAKTORA... 9 CZĘŚĆ I POLSKA SZKOŁA PLANOWANIA URBANISTYKI I ARCHITEKTURY Tadeusz Barucki Zapomniana architektura II Rzeczpospolitej...

Budżet dla programu rozwojowego szkoły realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" realizowanego z EFS. II kwartał 2007 m-c V.

Budżet dla programu rozwojowego szkoły realizowanego w ramach Projektu Super Szkoła realizowanego z EFS. II kwartał 2007 m-c V. L.p. Budżet dla programu rozwojowego szkoły realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" realizowanego z EFS. Pozycja budżetu 1. Koszty osobowe projektu: 1.1 1.1.1 1.1.2 1.1.3 1.1.4 1.2 1.2.1 1.3 1.4

KATOLICKI CMENTARZ PARAFIALNY

KATOLICKI CMENTARZ PARAFIALNY KATOLICKI CMENTARZ PARAFIALNY przy ul. Opolskiej ( Oppelner Strasse ) na Księżu Małym ( Klein Tschansch ) we Wrocławiu Widok na aleję główną Cmentarza Parafialnego przy ul. Opolskiej ( Oppelner Strasse

Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II

Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II Lp NrEwid Opis zawartości fotografii Wymiary (szer x wys cm) Uwagi/ opisy znajdujące

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie XII / 12 2017

Muzeum w Łęczycy OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM I AGENCJI EVENTOWYCH. www.zamek.leczyca.pl

Muzeum w Łęczycy OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM I AGENCJI EVENTOWYCH. www.zamek.leczyca.pl Muzeum w Łęczycy OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM I AGENCJI EVENTOWYCH www.zamek.leczyca.pl MUZEUM W ŁĘCZYCY Zamek - siedziba łęczyckiego muzeum - został zbudowany przez króla Polski Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej

EMISJA MONET I BANKNOTÓW W 2002 ROKU