AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

Download "AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE"

1 Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 12 malarstwo, grafika, plakat Wystawa przedaukcyjna Salon Antykwaryczny Nautilus ul. Św. Tomasza 8, Kraków Aukcja Sobota, , godz. 12 oo Salon Antykwaryczny Nautilus ul. Św. Tomasza 8, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Św. Tomasza Kraków tel.: fax: kom. : ; nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE: SKŁAD, ZDJĘCIA: DRUK: Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski Maciej Żywolewski Drukarnia Skleniarz COPYRIGHT: Salon Antykwaryczny Nautilus 2005

3 Regulamin: 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, przedmioty o wartości artystycznej i historycznej, oddane w komis lub będące własnością Salonu Antykwarycznego NAUTILUS. 2. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania. 3. Prowadzący aukcję ustala tzw. postąpienie w licytacji i ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów wystawionych do sprzedaży, zmiany kolejności licytowanych przedmiotów oraz do ich wycofania z aukcji bez podania przyczyny. 4. Aukcjoner w imieniu Salonu Antykwarycznego NAUTILUS ma prawo zaproponować do sprzedaży przedmioty, których nie ma w katalogu. 5. W przypadku uzasadnionego sprzeciwu, co do oferty kończącej licytację wyrażonego przez uczestnika licytacji bezpośrednio po jej zakończeniu, prowadzący aukcję ma prawo do ponownego przeprowadzenia licytacji lub do jej kontynuowania. 6. Do udziału w licytacji upoważnione są również osoby, które złożyły pisemne polecenie kupna najpóźniej na 24 godz. przed rozpoczęciem licytacji. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za właściwą realizację zleceń pisemnych, które napłynęły po tym terminie. 7. W zamówieniach pisemnych prosimy podać: nr pozycji w katalogu, nazwisko autora, pierwsze słowo tytułu oraz najwyższą oferowaną cenę (limit). Wysokość limitów oraz nazwiska osób lub nazwy instytucji biorących udział w licytacji drogą korespondencyjną są informacjami poufnymi. W imieniu tych osób i instytucji w licytacji będzie uczestniczył upoważniony przedstawiciel Salonu Antykwarycznego NAUTILUS. 8. W przypadku takich samych ofert pisemnych, decyduje kolejność ich doręczenia. Gdy w trakcie licytacji najwyższą zgłoszoną ofertą jest oferta pocztowa, zakup przedmiotu następuje za wylicytowaną cenę, która może być niższa od kwoty pocztowej. Jeżeli są conajmniej dwie oferty pocztowe na ten sam obiekt, aukcjoner może rozpocząć licytację od maksymalnego limitu przedostatniej oferty pocztowej powiększonego o jedno postąpienie (licytacja dla zwycięskiej oferty pocztowej). 9. Nabywcą przedmiotu staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 10. Biblioteka Jagiellońska i Biblioteka Narodowa mają prawo pierwokupu po cenach wylicytowanych. 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykluczenia z aukcji osób, które nie wywiązały się z przyjętych zobowiązań. 12. Do wylicytowanej kwoty Salon Antykwaryczny NAUTILUS dolicza 6 %. 13. Zakupione pozycje mogą zostać wysłane pocztą: * dla instytucji - kredytowo * dla osób prywatnych - za pobraniem bankowym (doliczając opłaty za wartość przesyłki wg taryfy pocztowej). 14. Osoby odbierające pozycje osobiście zobowiązane są wykupić je w ciągu 7 dni od daty aukcji. Po tym terminie naliczane będą ustawowe odsetki. 15. Płatników podatku VAT prosimy o wcześniejsze podanie numeru NIP. 16. Nabywca może w terminie 14 dni od dnia aukcji odstąpić od umowy kupna w przypadku, gdy opis katalogowy pozycji w sposób ewidentny odbiega od stanu faktycznego. W sprawach spornych roszczenia nabywcy zostaną uwzględnione po dostarczeniu przez niego wiarygodnej ekspertyzy w tym terminie. 17. Organizator, z zastrzeżeniem punktu 17, nie ponosi odpowiedzialności za kryte wady fizyczne wady prawne licytowanych pozycji, co nie wyłącza roszczeń wobec sprzedającego.

4 Działy: I. Malarstwo poz II. Rysunek poz III. Grafika poz IV. Plakat XIX/XX w. poz V. Plakat filmowy poz

5 I. Malarstwo: 1. Adam Gorczyński, Jadam z Zatora ( ) Ruiny zamku w Odrzykoniu olej na tekturze, w.: 46 x 56 cm, na odwrocie: Adam Gorczyński, ruiny zamku w Odrzykoniu Lit.: SAP, t. 2, ss zł. 2. Tadeusz Ajdukiewicz ( ) Zaprzęg konny, XIX/ XX w. olej na desce; w.: 20 x 20,5 cm; sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz zł. Malarstwo 5.

6 3. Zefiryn Ćwikliński ( ) Portret góralki olej na tekturze; 63 x 60 cm; sygn. l.d.: Z. Ćwikliński zł. 4. Witold Rzegociński ( ) Pejzaż z dorożką, 1910 olej na płótnie; 93 x 76 cm; sygn. i dat. p.d.: Rzegociński Witold zł.

7 5. Jacek Malczewski ( ) Portret Marii Balowej, 1916 olej na desce; 42 x 27,5 cm; sygn. p.g.: Jacek Malczewski oraz datowana (1916) dedykacja artysty zł. Malarstwo 7.

8 6. Jerzy Fedkowicz ( ). Kobieta z kielnią, przełom lat 40/50. olej na płótnie, w.: 95 x 70 cm; sygn. l.d.: Fedkowicz zł. 7. Józef Elster ( ) Akt kobiecy olej na płótnie; w.: 68 x 55 cm; sygn. p.d.: Elster zł. 8.

9 8. Jerzy Fedkowicz ( ) W sadzie, lata 50. XX w. olej na płótnie, w.: 85 x 100 cm; sygn. p.d.: Fedkowicz zł. 9. Konstanty Brandel ( ) Ogród Luksemburski, 1946 olej na płótnie; w.: 46 x 61 cm; sygn. i dat. p.d.: K. Brandel/ zł. Malarstwo 9.

10 10. Abraham Neumann ( ) Pejzaż olej na sklejce; w.: 46 x 55 cm, sygn. l.d.: A. Neumann zł. 11. Józef Kowner ( ) Miejski dom (Schtetl), 1935 olej na płótnie; w.: 70 x 80 cm; sygn. l.d.: J. Kowner 35. Lit.: Malinowski J., Malarstwo i rzeźba Żydów Polskich w XIX i XX w., W-wa 2000, s zł. 12. Norbert Nadel ( ) Wnętrze pokoju, lata 30. olej na płótnie, w.: 65 x 54 cm, sygn. p.d.: Norbert Nadel. Lit.: jw., s zł. 10.

11 13. Leopold Lewicki ( ) Spacer więźniów, 1938 olej na tekturze, w.: 35,8 x 35,5 cm; sygn. p.d.: Lewicki, na odwrocie napis ołówkiem: Leopold Lewicki przed Wystawy: - Grupa Krakowska , Pałac Sztuki w Krakowie, maj/ czerwiec 1979, nr kat. 131; - Ekspresjonizm w sztuce polskiej, M.N. Wrocław, oraz warszawska Zachęta ( ), poz. kat. nr 288; - Wystawa malarstwa i grafiki Leopolda Lewickiego, Kraków 2001, Salon Antykwaryczny NAUTILUS, kat. poz. nr 3. Lit.: A. Turowski, Budowniczowie Świata, Kraków 2000, il. 447, s zł. Malarstwo 11.

12 14. Jan Świderski ( ) Grodziec, 1933 olej na sklejce; sygn. p.d.: Jan Świderski; w.: 40,5 x 41,5 cm. Na odwrocie napis: Jan Świderski/ Grodziec / olej zł. 15. Zbigniew Gostwicki ( ) Kazimierz Dolny, 1938 olej na płótnie, w.: 47 x 45 cm, sygn. ś.d.: Z. Gostwicki. Lit.: Katalog wystawy, Zbigniew Gostwicki, Galeria Krzysztofory, Kraków 2005, il. s zł. 16. Kazimierz Podsadecki ( ) Kamieniołom w Mydlnikach, 1962 tempera olejna na płycie pilśniowej; w.: 27 x 45 cm; sygn. l.d.: Podsadecki, dat. p.d.: ; na odwrocie autorski opis obrazu zł. 12.

13 17. Andrzej Wróblewski ( ) Obraz dwustronny: Pejzaż miejski, 1948 akwarela i ołówek; w.: 23 x 30,7 cm; sygn. p.d.: A. Wróblewski. Na odwrocie Martwa natura z lampą naftową, lata 40. akwarela na papierze; w.: 13 x 18 cm; n/s zł. Malarstwo 13.

14 18. Zbigniew Gostwicki ( ) Martwa natura, przed 1950 olej na płótnie, w.: 47 x 45 cm, sygn. ś.d.: Jarosz Gostwicki, na odwrocie naklejka Domu Plastyków w Krakowie Lit.: Katalog wystawy, Zbigniew Gostwicki, Galeria Krzysztofory, Kraków 2005, il zł. 19. Zbigniew Gostwicki ( ) Martwa natura, ok olej na płótnie, w.: 47 x 45 cm, nie sygn. Lit.: jw., s zł. 20. Antoni Uniechowski ( ) La Bourdele akwarela, tusz na papierze; w.: 30 x 21,5 cm; sygn. piórkiem p.d.: AU zł. 14.

15 21. Marek Włodarski (Henryk Streng) ( ) Kompozycja z kartami, 1925 gwasz na tekturze; w. 28,5 x 21,5 cm; sygn. p.d.: Włodarski, dat. ś.d zł. 22. Eugeniusz Waniek (ur. 1906) Dekoracja z Bratniaka, 1930 r. gwasz, tusz, papier; sygn. p.d.: e.w. 1930; w.: 21,5 x 24,5 cm. Praca po konserwacji zł. 23. Erna Rosenstein ( ) Martwa natura gwasz na papierze; w.: 18 x 18 cm; sygn. p.d.: E. Rosenstein zł. Malarstwo 15.

16 24. Jan Szancenbach ( ) Martwa natura z rybami, 1986 olej na płótnie; w.: 80 x 90 cm; sygn. p.d.: Szancenbach, oraz sygn., tyt. i dat. na odwrocie: Jan Szancenbach, Ryby, zł. 25. Marian Malina ( ) Martwa natura z dzbanem, lata 50. XX w. olej na płótnie; w.: 53 x 70 cm; sygn. na odwrocie: M. Malina zł. 16.

17 26. Hanna Rudzka Cybisowa ( ) Pejzaż, 1978 olej na płótnie; w.: 65 x 81 cm; sygn. i dat. p.d.: H. Rudzka zł. 27. Edward Matuszczak ( ) Wioska w górach, lata 30. XX w. olej na tekturze; w.: 23,5 x 29,5 cm; sygn. na odwrocie ołówkiem: Matuszczak zł. Malarstwo 17.

18 28. Czesław Rzepiński ( ) Pejzaż z drzewami i domami, przełom lat 80. i 90.; olej na płótnie; w.: 46 x 64 cm; sygn. l.d.: Rzepiński zł. 29. Marian Malina ( ) Martwa natura z kwiatami i owocami, lata 50. XX w.; olej na płótnie, w.: 50 x 69 cm; sygn. p.g.: M. Malina, oraz na odwrocie: M. Malina zł. 18.

19 30. Jan Tarasin (ur. 1926) Brzeg III, 1969 kredka na papierze; w.: 51,5 x 37,5 cm; sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin zł. 31. Lucjan Mianowski (u. 1933) Ptak, 1965 tech. mieszana, akwarela, tusz, papier, w.: 64 x 51 cm, sygn. p.d.: Lucjan Mianowski zł. 32. Alfred Lenica ( ) Kompozycja, lata 40. akwarela i gwasz na papierze; w.: 29 x 41 cm; sygn. ś.d.: Lenica zł. Malarstwo 19.

20 33. Jan Lebenstein ( ) Figura osiowa, 1961 tusz na papierze; w.: 33,5 x 24,5 cm; sygn. p.d.: Lebenstein 61. Na odwrocie: Lebenstein, 1961, figure axiale 34. Jan Lebenstein ( ) Figura osiowa, 1961 tusz na papierze; w.: 33,4 x 24,2 cm; sygn. p.d.: Lebenstein 61. Na odwrocie: Lebenstein, 1961, figure axiale 35. Jan Lebenstein ( ) Figura, 1961 tusz na papierze; w.: 23,5 x 23,5 cm; sygn. p.d.: Lebenstein 61; tytuł l.d.: Figure zł zł zł. 20.

21 Malarstwo 36. Edward Matuszczak ( ) Kapliczka, 1933 olej na tekturze; w.: 30,5 x 25 cm; sygn. ołówkiem l.d.: Matuszczak, oraz sygn., tyt. i dat. na odwrocie: Matuszczak, Kapliczka, Czesław Rzepiński ( ) Wiosna pod Krakowem olej na płótnie; w.: 65 x 55 cm; sygn. p.d.: Rzepiński. 38. Czesław Rzepiński ( ) Las, lata 70. XX w. akwarela i gwasz na papierze; w.: 39 x 50 cm; sygn. p.g.: Rzepiński zł zł zł. 21.

22 39. Włodzimierz Kunz ( ) Małe lato 91 z cyklu: Toscana, 1991 technika własna, (olej na płótnie, collage); w.: 70 x 85 cm; sygn. p.d. oraz na odwrocie: Wł. Kunz zł. 40. Eugeniusz Tukan-Wolski (ur. 1928) Drzewa tech. mieszana, tektura, w.: 37 x 31 cm, sygn. p.d.: Tukan zł. 41. Erna Rosenstein ( ) Nadlatuje wciąż nowe, 1989 collage; w.: 51 x 50 cm; sygn. p.d.: E. Rosenstein oraz dat. l.d.: 1989, także na odwrocie zł. 22.

23 42. Janina Kraupe Świderska (u. 1921) Modelka, 1947 olej na płótnie, w.: 67 x 50 cm; sygn. l.d.: J. Kraupe, na odwrocie: Janina Kraupe/ Modelka/ olej zł. 43. Stanisław Wójtowicz ( ) Portret mężczyzny, 1976 tempera, olej na tekturze, w.: 30 x 50 cm, sygn. p.d.: S. Wójtowicz, dat. l.d.: zł. 44. Jerzy Panek ( ) Autoportret, 1993 kredka na papierze; w.: 29,5 x 21 cm; nie sygn. Praca pochodzi ze zbiorów rodziny J. Panka (pieczęć własnościowa). 800 zł. Malarstwo 23.

24 45. Kazimierz Mikulski ( ) Postać kobiety technika własna (piórko i akwarela) na papierze; w.: 23 x 35 cm; sygn. p.d.: Mikulski zł. 46. Jerzy Skarżyński ( ) Kompozycja, 1969 collage i tusz na papierze; w.: 72 x 50 cm; sygn. p.d.: J. Skarżyński 69. Praca wystawiana w Krzysztoforach zł. 47. Bogusław Szwacz (u. 1912) Kompozycja, 1953 akwarela na papierze; w.: 30 x 42 cm; sygn. i dat. p.d.: Szwacz zł. 24.

25 48. Jarosław Kawiorski (u. 1955) Siedząca postać, 2000/01 olej na płótnie, w.: 80 x 100 cm; sygn. i dat. na odwrocie zł. 49. Lucyna Patalita (u. 1955) Dziewczynka z kapeluszem, 2004 olej na płótnie, w.: 90 x 45 cm, sygn. l.d.: L. Patalita, oraz sygn., tyt. i dat. na odwrocie zł. 50. Elżbieta Kapusta (u. 1976) Pejzaż, 2003 akryl na płótnie, sygn. na odwrocie; w.: 81 x 101 cm. Malarstwo zł. 25.

26 51. Jarosław Modzelewski (u. 1955) Ksiądz we wnętrzu, 1993 olej na płótnie; w.: 81 x 116 cm; sygn., tyt. i dat. na odwrocie: Jarosław Modzelewski, ksiądz we wnętrzu, zł. 52. Michał Misiak (u. 1973) Deszczowe lato XV, 2004 olej na płótnie; w.: 110 x 170 cm; sygn., tyt. i dat. na odwrocie: Michał Misiak, Deszczowe lato XV, zł. 26.

27 53. Jerzy Kujawski ( ) Kompozycja, 1960 technika własna na papierze; w.: 50 x 74 cm; sygn. p.d.: Kujawski zł. Malarstwo 54. Jerzy Kujawski ( ) Kompozycja, 1960 technika własna na papierze; w.: 45 x 55 cm; nie sygn zł. 27.

28 55. Leszek Oprządek (u. 1964) Mieszkanie nr 108, 1992 tech. własna, olej, płótno; w.: 80 x 71 cm, sygn. p.d.: Oprządek; na odwrocie: Leszek Oprządek, 1992, Mieszkanie nr 108. Lit.: Kat. wyst., Abstrakt 95, Pałac Sztuki, Plac Szczepański, il zł. 56. Edward Matuszczak ( ) Kompozycja, 1958, Paryż technika mieszana, płótno; w.: 55,5 x 38 cm; sygn. l.d.: Matu oraz na odwrocie: matu/ E. Matuszczak/ Paris, zł. 28.

29 57. Edyta Sobieraj (ur. 1966) Martwa natura, 2005 olej na płótnie; w.: 60 x 70 cm, sygn. p.d.: Sobieraj i na odwrocie: Edyta Sobieraj zł. 58. Tomasz Daniec (ur. 1973) Terminal II, 2005 olej na płótnie; w.: 40 x 80 cm, sygn. i dat. p.d.: T. Daniec 2005; oraz na odwrocie: Terminal, T.Daniec zł. Malarstwo 29.

30 59. Władysław Podrazik (1953) Epifania, 1991 olej na płótnie; w.: 110 x 170 cm; sygn., tyt. i dat. na odwrocie. Lit.: Kat. Wystawy Fainesthai, BWA Kraków, Kwiecień 1992, s. 36, il zł. 60. Tamara Berdowska (ur. 1962) Bez tytułu, 2004 olej na płótnie; w.: 120 x 80 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Tamara/ Berdowska/ olej/ zł. 30.

31 61. Ryszard Winiarski (ur. 1936) Dziewiąta gra, 1991 akryl na desce; w.: 80 x 80 cm; sygn. p.d.: Winiarski 9, oraz na odwrocie. Lit.: Kat. wyst.: Polnische Avantgarde , Berlin1993, s. 94, il. Praca eksponowana na Targach Sztuki w Kolonii zł. Malarstwo 62. Ryszard Winiarski (ur. 1936) Dziesiąta gra, 1991 akryl na desce; w.: 80 x 80 cm; sygn. p.d.: Winiarski 91, oraz na odwrocie. Lit.: Kat. wyst.: Polnische Avantgarde , Berlin 1993, s. 96, il. Praca eksponowana na Targach Sztuki w Kolonii zł. 31.

32 II. Rysunek: 63. Chlebowski, Stanisław ( ). Szkicownik z podróży, lata 60. XIX w.; 15 x 23,5 cm; 104 strony, w tym 42 z rysunkami artysty zł. 64. Mehoffer, Józef ( ) Projekt exlibrisu dla biblioteki łańcuckiej; ołówek, papier, w.: 220 x 170 mm. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności zł. p Podsadecki, Kazimierz Akt siedzącej kobiety, 1964, rys. kredką, w.: 350 x 250 mm, sygn. p.d.: Podsadecki zł. 66. jw. Akt leżącej kobiety, 1964, węgiel, w.: 250 x 320 mm, sygn. i dat. p.d.: Podsadecki zł. 67. jw. Akt kobiety, 1964, węgiel, w.: 250 x 350 mm, sygn. p.d.: Podsadecki, dat. l.d.: zł. p Wyspiański, Stanisław ( ) Akt męski, 1897; rys. ołówkiem na bibule; w.: 330 x 165 mm; sygn. oł.: SW. 23 września Stan zach.: po konserwacji (uzupełnienie ubytków papieru) zł. III. Grafika: p Berdyszak, Jan (u. 1934) Kreis Komposition IV, 1966, drzeworyt barwny, w.: 1400 x 460 mm, sygn. p.d.: Jan Berdyszak 1966; poniżej tytuł. Na odwrocie sygn., tyt. i data zł. p Bielecki, Włodzimierz ( ) Kraków. Fragment z Sukiennic ; 1923; drzeworyt barwny; w.: 320 x 280 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Wł. Bielecki. Stan zach.: dobry 240 zł. 32.

33 p. 71 p. 79 p. 73 p Cieślewski, Tadeusz syn ( ) Madonna Rucellai, 1927; drzeworyt; w.: 180 x 132 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn. Stan zach.: dobry. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962, poz. 50, s zł. 72. jw. Lux in Tenebris, 1932; drzeworyt; w.: 222 x 168 mm; sygn. na płycie: TCS. Stan zach.: dobry. Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Ossolineum 1962, poz. 131, s zł. 73. Dawski-Kopciuch, Stanisław ( ) Rybak, sucha igła; w.: 195 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; odbitka autorska. Stan zach.: b.dobry 650 zł. 74. jw. Akt, monotypia; w.: 430 x 310 mm; sygn. kredką p.d.: Dawski. Stan zach.: b.dobry zł. 75. jw. Wielooka ; monotypia; w.: 430 x 310 mm; sygn. kredką l.d.: Dawski. Stan zach.: b.dobry zł. 76. jw. Odpoczynek, linoryt; w.: 250 x 395 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; odbitka autorska. Stan zach.: b.dobry zł. 77. jw. Macierzyństwo II, 1949; suchoryt; w.: 250 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski. Stan zach.: b.dobry 800 zł. 78. jw. Picasso, litografia; w.: 280 x 195 mm; sygn. zielonym tuszem p.d.: Dawski. Stan zach.: b.dobry zł. 79. jw. Portret kobiety, 1948; sucha igła; w.: 225 x 175 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Dawski 48. Stan zach.: b.dobry 600 zł. p.77 p. 84 Grafika 80. jw. Portret kobiety w kapeluszu ; sucha igła; w.: 240 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: D. Stan zach.: b.dobry. 600 zł. 33.

34 81. jw. Siedząca ; linoryt; w.: 400 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; odbitka autorska. Stan zach.: dobry 600 zł. 82. jw. Ślub ; linoryt; w.: 495 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski. Stan zach.: dobry 600 zł. 83. Fangor, Wojciech (ur. 1922) Kompozycja, 1968; akwatinta; w.: 25 x 25 cm; sygn. i dat. p.d.: Fangor 1968, l.d.: nr odbitki: 22/ zł. p. 91 p Filipkiewicz, Stefan ( ) Wiejski kościółek, przed 1914; drzeworyt barwny; w.: 135 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: S. Filipkiewicz. Stan zach.: b.dobry 800 zł. 85. Get-Stankiewicz, Eugeniusz (ur. 1942) Autoportret, 1990; akwaforta; w.: 385 x 195 mm; sygn. oł. w obrębie odbicia płyty: Odbitka próbna inna z okazji wizyty w pracowni. Get 7 maja Wrocław Stan zach.: b.dobry zł. 86. jw. Portret męski z sierpo-nosem, litografia barwna; w.: 110 x 70 mm; sygn. oł. p.d.: Get. Portret męski z długim językiem, litografia; w.: 95 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Get. Stan zach.: b.dobry. Dwie grafiki wspólnie oprawione. 600 zł. p. 93 p. 94 p jw. Portret męski z katarem i wymiotami, akwaforta barwna; w.: 160 x 105 mm; sygn. oł. p.d.: Get. Stan zach.: b.dobry. 600 zł. p. 96 p. 97 p jw. Mężczyzna z długim, czerwonym nosem, 1990; akwaforta; w.: 190 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: Get 90. Stan zach.: b.dobry 600 zł. 89. jw. Nosorożec Dürera ; linoryt; w.: 100 x 148 mm; sygn. oł. p.d.: Get. Stan zach.: b.dobry 600 zł. 90. jw. Autoportret z tęczą, 1986; litografia barwna; w.: 215 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: Get 86. Stan zach.: b.dobry 600 zł. 34.

35 p. 83 p jw. Łeb z rybą, 1986; miedzioryt, akwatinta barwna; 145 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: Get 86; odbitka 5/33. Stan zach.: b.dobry 360 zł. 92. jw. Dyrektor Wielkiego Czerwonego Cyrku, 1987; akwaforta, akwatinta barwna; w.: 310 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: Get 87; odbitka 15/25. Stan zach.: b.dobry 600 zł. 93. Gielniak, Józef ( ) Exlibris Jerzego Nowosielskiego, 1965; linoryt; w.: 65 x 47 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak. Stan zach.: b.dobry 400 zł. 94. jw. Exlibris Ignacego Witza, 1965; linoryt; w.: 50 x 36 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak. Stan zach.: b.dobry 400 zł. 95. jw. Exlibris dra med. Józefa Gardulskiego, 1966; linoryt; w.: 75 x 45 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak; dołączone życzenia od artysty z 30 XII Stan zach.: b.dobry 500 zł. 96. jw. Exlibris Zbigniewa Michniewicza ; 1965; linoryt; w.: 55 x 37 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak. Stan zach.: b.dobry 400 zł. p. 103 p. 102 p. 101 p. 105 Grafika 97. jw. Exlibris Jerzego Panka, 1964; linoryt; w.: 68 x 45 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak. Stan zach.: b.dobry. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, W-wa 1982, il. s zł. 98. jw. Exlibris Tadeusza Brzozowskiego, 1965; linoryt; w.: 52 x 40 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak. Stan zach.: b.dobry. Lit.: jw., il. s zł. 99. Hiszpańska-Neumann, Maria ( ) Wierzby, 1947; akwaforta; w.: 245 x 155 mm; sygn. i tyt. oł. (wraz z określeniem techniki) l.d.: M. Hiszpańska, dat. p.d.; poniżej odbitki dedykacja autorki. Stan zach.: dobry 360 zł jw. Pieta, 1960; drzeworyt na bibule; w.: 295 x 490 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 3/25. Stan zach.: dobry 600 zł. 35.

36 101. jw. Pieta III, 1961; drzeworyt na bibule; w.: 530 x 390 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 23/50. Stan zach.: dobry 600 zł jw. Nasza ziemia, 1957; drzeworyt na bibule; w.: 450 x 245 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 15/25. Stan zach.: dobry 600 zł jw. Pocieszenie, 1958; drzeworyt na bibule; w.: 395 x 295 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 25/25. Stan zach.: dobry 600 zł. p. 109 p jw. Staruszka, 1939; drzeworyt; w.: 190 x 110 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska. Stan zach.: dobry 360 zł. p. 115 p. 116 p Kopczyński, Bronisław ( ) Warszawa. Dom pod Okrętem, 1913; litografia; w.: 525 x 330 mm; sygn. piórkiem p.d.: Bron. Kopczyński, na płycie l.d.: BK, Stan zach.: dobry, grafika podklejona na papierze. 300 zł Kosmulski, Leon ( ) Architektura, 1941; miedzioryt; w.: 124 x 85 mm; sygn. na płycie l.d.: ryt. L. Kosmulski, p.d.: Wilno 1941; poniżej odb. pł. dedykacja artysty. Stan zach.: dobry 240 zł Kraupe-Świderska, Janina (u. 1921) Wnętrze lasu, 1961, linoryt, w.: 250 x 630 mm, sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1961, tyt. l.d.: Wnętrze lasu. Lit.: Janina Kraupe, grafiki, monotypie, akwarele, lata 60., katalog wystawy, Pod Rejentem, Nautilus 2001 r. 600 zł Langner, Wiktor ( ) Chrystus Zmartwychwstały, ze świętymi niewiastami, na tle Wawelu ; drzeworyt; w.: 135 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: W. Langner, oraz na płycie: WL. Stan zach.: dobry 240 zł jw. Święty Franciszek, 1946; drzeworyt; w.: 110 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: W. Langner 46. Stan zach.: dobry 240 zł Laszenko, Aleksander ( ) Małżeństwo, 1936; drzeworyt barwny; w.: 395 x 245 mm; sygn. oł. l.d.: A. Laszenko. Stan zach.: dobry. Lit.: K. Kotula, Aleksander Laszenko, Włocławek 1992, poz. 58, il zł. 36.

37 111. jw. Flamingi, 1934; drzeworyt; w.: 420 x 245 mm; sygn. oł. l.d.: A. Laszenko. Stan zach.: dobry. Lit.: K. Kotula, Aleksander Laszenko, Włocławek 1992, poz zł jw. Praczka, 1936; linoryt barwny; w.: 424 x 245 mm; sygn. piórkiem l.d.: A. Laszenko. Stan zach.: dobry. Lit.: K. Kotula, Aleksander Laszenko, Włocławek 1992, poz. 56, il zł. p Lebenstein, Jan ( ) Teka: Carnet Incomplet, litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe) wym. pl.: 48 x 36 cm. Tekę oraz grafiki wydano w 80 egz. num. i sygnowanych przez artystę. Oferowana teka nosi nr : 53 p. 113 a) Petite Vertu b) Corps Propre c) Ballon - Baba d) Scene Champetre e) Mythe en Commun f) Inassovvissement g) Trophees h) Petite Vice i) Kompozycja j) Kompozycja k) Attente l) Troika ł) Maitresse de Maison p. 119 p. 120 p. 118 Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów MN we Wrocławiu, Wrocław 2000, s zł Mondral, Karol ( ) Głowa wieśniaka (Bretania), 1925; akwaforta; w.: 133 x 170 mm; sygn. oł. i na płycie p.d.: K. Mondral Stan zach.: dobry 400 zł Mehoffer, Józef ( ) Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904, litografia, w. komp.: w.: 350 x 200 mm, sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Stan zach.: po konserwacji. Lit.: Katalog wystawy: Józef Mehoffer, Kraków 1964, poz zł jw. Portret O. Joachima Berthier, Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918; akwaforta, sucha igła; wym.: w.: 265 x 208 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer 800 zł. Grafika 37.

38 117. Menkes, Zygmunt ( ) Akt, lata 30. XX w., monotypia; w.: 185 x 130 mm; niesygnowana. Praca pochodzi ze zbiorów Lippert Gallery w Nowym Jorku. Stan zach.: dobry 800 zł Panek, Jerzy ( ) Jarmarczny konik III, 1967; drzeworyt na bibule; w.: 330 x 500 mm; sygn. oł. p.d.: Panek 67, l.d.: tytuł. Stan zach.: dobry. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz zł jw. Don Kichot IV, 1958; drzeworyt; w.: 400 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Panek. Stan zach.: dobry. Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, poz zł. p. 121 p Pankiewicz, Józef ( ) Autoportret, 1900; akwaforta, sucha igła; w.: 198 x 137 mm; sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Stan zach.: dobry. Lit.: M. Radojewski, Wystawa grafiki Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 18; H. Blum, Pankiewicz - grafika, Warszawa 1958, poz zł Procajłowicz, Antoni ( ) Dziewczyna w chuście, ok. 1905; litografia barwna; w.: 385 x 300 mm; sygn. na płycie p.d.: A. Procajłowicz, l.d.: Zakład Art. Lit.: A. Pruszynski, Kraków. Stan zach.: dobry 800 zł. p. 127 p Raczyński, Stanisław ( ) Budowa, lata 50. XX w.; drzeworyt barwny; w.: 295 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński, tyt. l.d.: Budowa. Stan zach.: dobry 200 zł jw. Barbakan, lata 50.; drzeworyt barwny; w.: 300 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński. Stan zach.: dobry 200 zł jw. Wiertacz ; lata 50. XX w.; drzeworyt barwny; w.: 295 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński, tytuł l.d.: Wiertacz. Stan zach.: dobry 200 zł jw. Sport w grafice, teka (1. Koszykówka, 2. Motocross, 3. Rzut kulą, 4. Piłka nożna, 5. Hokej, 6. Kolarstwo); lata 50. XX w.; drzeworyt; w. teki 35,5 x 27 cm; grafiki sygn. ołówkiem. Stan zach.: grafiki w bardzo dobrym stanie; grzbiet teki pęknięty w górnej części. 600 zł. p

39 126. Rapacki, Józef ( ) Z dawnej i niedawnej Warszawy. Album typów ulicznych, Warszawa 1926, nakładem Biblioteki Domu Polskiego; 20 autolitografii o wymiarach planszy w.: 485 x 345 mm. Stan zach.: teka oryginalna (brzegi podklejone taśmą), brzegi grafik podklejone od tyłu taśmą papierową (bez szkody dla kompozycji). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, s zł. p Rubczak, Jan ( ) Wawel, ok. 1909; akwaforta, miękki werniks; w.: 225 x 298 mm; słabo czytelna sygn. oł. p.d.; po lewej dedykacja autorska. Stan zach.: zakwaszenie papieru, ślady zalania. Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej , Kraków 2000, s zł jw. Stary kościółek, akwaforta; w.: 140 x 97 mm; sygn. oł. p.d.: J.Rubczak. Stan zach.: dobry 800 zł jw. Stare domy w Rouen ; akwaforta; w.: 250 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: J.Rubczak. Stan zach.: dobry, zakwaszenie papieru zł. p. 130 p Seifert, David ( ) Kobieta z dzieckiem, grafika z teki Gravures sur Bois, Paris 1925; drzeworyt na bibule; w.: 142 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Seifert, dat. l.d.: Paris 925. Stan zach.: dobry. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, s zł Skoczylas, Władysław ( ) Mały Rynek w Krakowie, 1911; akwaforta; w.: 245 x 340 mm; sygn. oł. p.d.: W.Skoczylas Stan zach.: ślady zakwaszenia papieru zł. p Skulicz, Witold (u. 1926) Pojedynek, 1949; litografia na tincie; w.: 330 x 230 mm; sygn. oł. p.d.: Skulicz Witold 49. Stan zach.: dobry 240 zł Stanisławski, Jan ( ) Zmrok, 1900; litografia barwna; w.: 110 x 211 mm; sygn. l.d.: J.S; na odwrocie dołączone oświadczenie J. Chrobaka potwierdzające autentyczność grafiki. Stan zach.: b.dobry. Lit.: Koniec wieku. Sztuka polskiego modernizmu. Katalog wystawy, Warszawa 1996, ss. 363 i zł. p Steinlen, Theophile-Alexandre ( ) Matka z dzieckiem, pocz. XX w.; litografia; w.: 290 x 260 mm; sygn. kredką p.d.: Steinlen, na płycie l.d.: Steinlen. Stan zach.: dobry, po konserwacji 600 zł. Grafika 39.

40 p. 135 p Tom, Józef ( ) Warszawa. Rynek Starego Miasta, 1917; litografia barwna; w.: 345 x 310 mm; sygn. oł. p.d.: J. Tom Stan zach.: dobry 300 zł jw. Kościół Bernardynów w Warszawie, 1920; litografia barwna; w.: 380 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Tom Stan zach.: grafika podklejona na papierze. 300 zł jw. Warszawa. Kościół św. Anny OO. Bernardynów, 1923; litografia, w.: 245 x 335 mm, sygn. oł. p.d.: J. Tom Stan zach.: dobry 300 zł Töpfer, Stanisław (u. 1917) Akt kobiecy, 1949; drzeworyt; w.: 145 x 70 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: S. Topfer 49. Stan zach.: dobry 240 zł Typy ludowe. Łowiczanie, pocz. XX w., dwie litografie barwne; plansze o wymiarach: w.: 275 x 795 mm i 270 x 780 mm; sygn.: Druk i Lit.: p.f. Jan Cotty w Warszawie; Stan zach.: dobry 600 zł. p Typy ludowe. Kurpie (puszczańskie), według rysunku G. Pillatiego, pocz. XX w.; litografia barwna; w.: 340 x 825 mm; sygn.: Druk i Lit.: p.f. Jan Cotty w Warszawie; Stan zach.: dobry 300 zł. p Weiss, Wojciech ( ) Głowa dziewczynki, 1916; miedzioryt; w.: 158 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: WW, oraz na płycie l.d.: WW. Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz zł jw. Żniwiarka, 1940; drzeworyt; w.: 330 x 230 mm; sygn. oł. p.d.: W.Weiss. Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz zł jw. Kopy - zachód słońca, 1925; drzeworyt; w.: 195 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: W.Weiss. Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz zł. p Wejman, Mieczysław ( ) Księżyc, ok. 1948; drzeworyt; w.: 180 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: M. Wejman. Stan zach.: pęknięcia papieru na marginesach (bez szkody dla kompozycji). 400 zł. 40.

41 145. jw. Kruki, 1941; drzeworyt; w.: 138 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: M. Wejman. Stan zach.: dobry 400 zł Wojnarski, Jan ( ) Słoneczniki, pocz. XX w.; litografia barwna; w.: 390 x 550 mm; sygn. oł. l.d.: Jan Wojnarski. Stan zach.: dobry, po konserwacji zł. p jw. Akt leżącej kobiety, 1912; akwaforta; w.: 78 x 48 mm; sygn. oł. l.d.: Jan Wojnarski 1912, p.d.: odb. własnoręczna. Stan zach.: dobry, po konserwacji. Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, il zł jw. Wybrzeże morskie, 1909; drzeworyt barwny; w.: 280 x 435 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Wojnarski 909. Stan zach.: dobry 700 zł jw. Adam i Ewa według Marcantonia Raimondiego, lata 20-te XX w.; akwaforta; w.: 230 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Wojnarski. Stan zach.: dobry 400 zł Wójtowicz, Stanisław ( ) Orkiestra, lata 50. XX w.; drzeworyt na bibule; w.: 245 x 345 mm; sygn. oł. p.d.: S. Wójtowicz. Stan zach.: dobry 400 zł. p Wyczółkowski, Leon ( ) Zagroda ze studnią na pierwszym planie, 1912; litografia; w.: 320 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół.; grafika z Teki Ukraińskiej (wydanej w 50 egz., do której kamienie i płyty zostały zniszczone). Stan zach.: dobry Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, s zł. p. 151 Grafika 41.

42 IV. Plakat XIX/XX w.: p. 152 p Plakat reklamowy Wystawy Jubileuszowej zorganizowanej w 50-lecie panowania cesarza Franciszka Józefa I, 1898; litografia barwna; w.: 895 x 1200 mm; sygn. na płycie: Atl. Schram, Kunstanstalt S. Czeiger, Wien. Stan zach.: po konserwacji zł Czajkowski, Józef ( ) Plakat reklamowy: I Wystawa Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana. Kraków 1902 ; 1902; litografia barwna; w.: 980 x 745 mm; nie sygn. Stan zach.: po konserwacji. Lit.: M. Czubinska, Polski plakat secesyjny, Kraków 2003, poz zł. p Fabijański, Stanisław ( ). Grafika Kobieta z gałązkami, fragment plakatu I Wystawy Dzieł Artystów Polskich; 1901; litografia barwna; w.: 600 x 890 mm; płyta sygn. w prawym dolnym rogu: SF. Stan zach.: dobry. Lit.: 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz zł. 42.

43 155. Weiss, Wojciech ( ) Plakat reklamowy: Raut Artystyczny w Sali Sokoła w Krakowie, 1898; litografia; w.: 630 x 1680 mm; sygn. pl. monog.: WW. Stan zach.: po konserwacji. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 221 (il.) zł. Plakat 156. Weiss, Wojciech ( ) Plakat reklamowy: Raut Artystyczny w Sali Sokoła w Krakowie, 1898; litografia ręcznie kolorowana, kolor oryg. z epoki; w.: 625 x 1680 mm; sygn. pl. monog.: WW. Stan zach.: po konserwacji. Praca kolorowana przez artystę. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 221 (il.); 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz zł. 43.

44 157. Plakat reklamowy Towarzystwa Fabryki Broni Steyer, prezentujący wojskowe rowery sprzedawane armii chińskiej; wersja polskojęzyczna; ok r.; litografia barwna; w.: 1250 x 940 mm. Stan zach.: po konserwacji zł Plakat reklamowy widowiska Tomcio Paluch wystawianego w Teatrze Miejskim w Krakowie; ok. 1896; litografia barwna; w.: 1118 x 790 mm (cz. litograficzna), do górnej części dolepiony afisz Teatru Miejskiego (w.: 280 x 790 mm); płyta sygn.: Lith. u. Druck. Von Oskar Consee, Munchen; w obrębie komp. pieczęć Biura Rozlepiań Afiszów i Ogłoszeń C. Makoszewskiej i data 12 VI Stan zach.: po prawej stronie ślady zalania, niewielkie pęknięcia papieru. Ślady złożenia zł. 44.

45 p. 159 p. 160 p Plakat reklamowy firmy rowerowej Hillman Herbert & Cooper Premier Cycle C o Lim d ; przed 1895; w dolnej części litografowany napis: Wyłączne zastępstwo F. Lord w Krakowie, ul. Grodzka 43, od 1 lipca 1895, ul. Floriańska 55; pieczęcie krakowskiego Biura Ogłoszeń przy ul. Wilnej 7 z datami: 20 IV i 30 IV 1895; litografia barwna; w.: 1000 x 745 mm. Stan zach.: po konserwacji. Bardzo rzadkie cracovianum zł Plakat reklamowy czeskiej firmy Slavia oferujący rowery; przed 1899; litografia barwna; w.: 855 x 625 mm; poniżej kompozycji sygn. zakładu litograficznego: Lit.: Ustav Umel. V. Neubert. Praha Smichov; w obrębie kompozycji piecz: Biuro Rozlepia Afiszów i Ogłoszeń C. Makoszewskiej, Kraków, Rynek Główny l. 7 oraz data 5 VI Stan zach.: po konserwacji. Twórcy firmy byli założycielami Skody zł Plakat reklamowy zakładów rowerowych Styria-Fahrrad Werze; ok. 1900; litografia barwna; w.: 1070 x 765 mm; odbito w zakładzie J. Aberle & Co. Berlin. Stan zach.: dobry, ślady złożenia zł. p Plakat reklamowy zakładów rowerowych Monarch Fahrrad - Werke Ig. Hauts Eidam Robert Dinzl Wien, ok. 1900; litografia barwna; w.: 905 x 610 mm; odbito w zakładzie J. Berle i Comp. Berlin. Stan zach.: pęknięcia papieru, podklejenie brzegów zł. Plakat 45.

46 p. 163 p. 164 p p Plakat reklamowy drezdeńskiej firmy rowerowej Schladitz-Fahrrader; przed 1901; litografia barwna; w.: 810 x 555 mm; sygnatura na płycie: B. Wennerberg; poniżej kompozycji: Kunstanstalt Grimme & Hempel Act.-Ges. Lepizig-Schleussing; w obrębie kompozycji pieczęć krakowskiego Biura Ogłoszeń z ul. Gołębiej 14 z datą 19 V Stan zach.: Po konserwacji zł Plakat reklamowy firmy Excelsior Pneumatic z Hanoweru; przed 1899; litografia barwna; w.: 885 x 585; poniżej kompozycji sygn. zakładu litograficznego: Hans Wasserkampf i Co, Hannover; w obrębie kompozycji pieczęć Biura Rozdzielni Afiszy C. Makoszewskiej, Kraków, Rynek Główny l. 7 oraz data 15 IV Stan zach.: po konserwacji zł Plakat reklamowy firmy rowerowej Styria Joh. [ann] Puch i Comp.; przed 1900 r.; litografia barwna; w.: 1140 x 800 mm; w dolnej części nalepiona reklama krakowskiego sprzedawcy: Główny zastępca w Galicji Antoni Larisch - skład rowerów i aparatów fotograficznych, Kraków, ul. Szewska l. 19; piecz krakowskiego Biura Ogłoszeń z 1 IV 189 Stan zach.: dobry, ślady złożenia zł Plakat reklamowy tutek papierosowych z krakowskiej fabryki Polonia Rudolfa Perliczki; ok. 1895; litografia barwna; w.: 1000 x 710 mm; w obrębie kompozycji pieczątki krakowskiego Biura Ogłoszeń z datami 5 IX 1895 i 11 IX Stan zach.: dobry zł.

47 167. Plakat reklamowy Fabryki Arcyksięcia Reinera polecający słynny jarzębiak z Izdebnika (w Galicji), przed 1901; litografia barwna; w.: 925 x 605 mm; sygn. w lewym dolnym rogu płyty: Zakład Art. Lit.: A. Pruszynski, Kraków; w obrębie kompozycji pieczęć Biura Ogłoszeń w Krakowie z data 23 IX Stan zach.: pękniecie papieru, podklejone brzegi zł Plakat reklamowy fabryki cykorii J. F. Kolba w Pradze; wersja polskojęzyczna, ok r.; litografia barwna; w.: 1090 x 835 mm; płyta sygnowana w prawym dolnym rogu: Vilem Pich a Synowe, Praha-Smichov. Stan zach.: naddarte marginesy (bez szkody dla kompozycji) zł Plakat reklamowy fabryki mydła Karol Fiber i Spółka; wersja polskojęzyczna, ok. 1900; litografia barwna; w.: 1142 x 650 mm; sygn. na płycie: Lith. J. i C. Handla. Stan zach.: wydarcie i podklejenie w lewej, dolnej części plakatu zł. 46. Plakat 47.

48 p. 170 p. 171 p Plakat reklamowy pasty do zębów Kalodent; wersja polskojęzyczna, ok. 1900; litografia barwna; w.: 1190 x 890 mm; sygn. na płycie: Fritz Schneller & Co, Nurnberg. Stan zach.: po konserwacji zł Plakat reklamowy wiedeńskiej firmy kosmetyczno - dentystycznej Anton J. Czerny; wersja polskojęzyczna, przed 1901 r.; litografia barwna; w.: 915 x 615 mm; odbito w pracowni litograficznej: Martin Bacher, Dresden; w obrębie kompozycji piecz: Biuro Ogłoszeń w Krakowie z data 1 IX Stan zach.: pęknięcie wzdłuż dolnej krawędzi papieru zł Plakat reklamowy berlińskiej firmy Siebold s Nahrungsmittel-Gesellschaft, ok. 1900; litografia barwna; w.: 940 x 760 mm; odbito w zakładzie J. Aberle & Co. Berlin. Stan zach.: pęknięcia, drobne rozdarcia marginesów. 800 zł Kossak Juliusz ( ). Wyścigi konne w Krakowie, 1895 r.; litografia barwna; w.: 520 x 840 mm; sygn. p. d. rogu płyty: JK 1895; poniżej: Zakład litogr. M. Salba w Krakowie; grafika służyła jako plakat reklamowy krakowskiej firmy Biuro Rozlepiania Afiszów C. Makoszewskiej. Stan zach.: pękniecie papieru w górnej części plakatu. Bardzo rzadka grafika zł. 48.

49 174. Lilien, Mozes Efraim ( ) Plakat reklamowy Tygodnika Ilustrowanego, 1900 r.; litografia barwna; w.: 930 x 600 mm; sygnatura na płycie: Lilien. Odbito w Drukarni i Litografii Jana Cotty w Warszawie; poniżej kompozycji stemple krakowskiego Biura Ogłoszeń z 1900 r. Stan zach.: po konserwacji. Bardzo rzadki plakat światowej klasy artysty - ilustratora. Lit.: 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz zł Gelbard, Jerzy ( ) Plakat propagandowy: Nie damy Śląska!, lata 20. XX w.; litografia barwna; w.: 990 x 715 mm; sygn. na płycie: Jerzy Gelbard. Odbito w Litografii Offset W. Główczewski, Warszawa. Stan zach.: dobry zł. Plakat 49.

50 V. Plakat filmowy: 176. Butenko, Bohdan (ur. 1931) Przygody misia Yogi ( Hey there it s Yogi Bear! ); amerykański film animowany; reż. W. Hanna i J. Barbera; plakat barwny; w.: 830 x 570 mm; sygn.: Butenko pinxit; wyd. CWF Warszawa 1972, nakład egz. 200 zł Bobrowski, Zygmunt (ur. 1932) Żółta łódź podwodna ( Yellow Submarine ); angielski film animowany; reż. G. Dunning; plakat barwny; w.: 820 x 580 mm; sygn.: ZBOBR; wyd. CWF Warszawa 1970, nakład egz. 600 zł. 50.

51 p. 178 p. 179 p Erol, Jakub (ur. 1941). Niewygodny kochanek ; film włoski; reż. U. Liberatore; plakat barwny; w.: 835 x 580 mm; sygn.: Erol 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł jw. Podróż za jeden uśmiech ; film polski; reż. S. Jedryka; plakat barwny; w.: 840 x 580 mm; sygn.: Erol; wyd. CWF Warszawa 1972, nakład egz. Lit.: Magazyn Filmowy, nr 32 (1972), s zł jw. Rzym ( Roma ); film włoski; reż. F. Fellini; plakat barwny; w.: 830 x 575 mm; sygn.: Erol; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł Flisak, Jerzy (ur. 1930). Dwoje na drodze ( Two for the road ); film amerykański; reż. S. Doney; wyst. A. Hepburn, A. Finney; plakat barwny; w.: 830 x 580 mm; sygn.: Flisak; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład egz. 200 zł. p. 181 p jw. Pali się moja panno ( Hori, ma panenko ); film czeski; reż. M. Forman; plakat barwny; w.: 820 x 575 mm; sygn.: Flisak; wyd. CWF Warszawa 1968, nakład egz. 200 zł. Plakat 51.

52 p. 183 p. 184 p jw. El Dorado ; film amerykański; reż. H. Hawks; wyst. J. Wayne, R. Mitchum; plakat barwny; w.: 830 x 585 mm; sygn.: Flisak; druk: Rzeszów 1973, nakład egz. 200 zł jw. Droga do Saliny ; film francuski; reż. G. Lautner; plakat barwny; w.: 805 x 570 mm; sygn.: Flisak; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł jw. Gracz ( Igrok ); film radziecki; reż. A. Batalow; plakat barwny; w.: 820 x 580 mm; sygn.: Flisak; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład egz. Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł Górka, Wiktor (ur. 1922). Królowe Dzikiego Zachodu ( Les Petroleuses); film francuski; reż. Ch. Jaque; wyst.: B. Bardot, C. Cardinale; pl. barwny; w.: 815 x 570 mm; sygn.: W. Górka 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł. p. 186 p jw. Kabaret ( Cabaret ); film amerykański; reż. B. Fosse; wyst. L. Minelli, M. York, J. Grey; plakat barwny; w.: 835 x 575 mm; sygn.: W. Górka 1973; druk: Rzeszów 1973, nakład Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł. 52.

53 p. 188 p. 189 p jw. 2001: Odyseja kosmiczna ( 2001 a Space Odyssey ); film amerykański; reż. S. Kubrick; plakat barwny; w.: 840 x 575 mm; sygn.: W. Górka 73; druk: Rzeszów 1973, nakład Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł jw. Miłosne przygody Moll Flanders ( The Amorous Adventures of Moll Flanders ); film angielski; reż. T. Young; plakat barwny; w.: 825 x 575 mm; sygn.: W. Górka 69; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład egz. Lit.: Magazyn Filmowy, nr 44 (1972), s zł jw. Zawodowcy ( The Professionals ); film amerykański; reż. P. Brooks; wyst. C. Cardinale, B. Lancaster, J. Palance; plakat barwny; w.: 830 x 575 mm; sygn.: W. Górka 68; wyd. CWF Warszawa 1970, nakład egz. 200 zł jw. Szpieg szoguna ( Shohin Kasegi ); film japoński; reż. S. Ozawa; plakat barwny; w.: 825 x 580 mm; sygn.: W. Górka 73; druk: Rzeszów 1973, nakład egz. Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł. p. 191 p Ihnatowicz, Maria (ur. 1937). Ned Kelly ; film angielski; reż. T. Richardson; wyst. M. Jagger, G. Gilmour; barwny; w.: 825 x 580 mm; sygn.: Mucha Ihnatowicz; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł. Plakat 53.

54 p. 193 p. 194 p Kiwerski, Ryszard. Władca much ( Lord of the Flis ); film angielski; reż. P. Brook; barwny; w.: 840 x 570 mm; sygn.: Ryszard Kiwerski; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład egz. 200 zł Krajewski, Andrzej (ur. 1933). Dzień oczyszczenia ; film polski; reż. J. Passendorfer; plakat barwny; w.: 820 x 585 mm; sygn.: Andrzej Krajewski 69; wyd. CWF Warszawa 1970, nakład egz. 200 zł jw., Francuski łącznik ( The French Connection ); film amerykański; reż. W. Friedkin; wyst.: G. Hackman, R. Schneider; plakat czarno-biały; w.: 800 x 575 mm; sygn.: Andrzej Krajewski 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 400 zł jw., Liliowa akacja ; film węgierski; reż. I. Szekely; plakat barwny; w.: 810 x 575 mm; sygn.: Andrzej Krajewski 73; druk: Rzeszów 1973, nakł egz. 200 zł. p p jw., Na niebie i na Ziemi ; film polski; reż. J. Dziedzina; plakat barwny; w.: 810 x 580 mm; sygn.: Andrzej Krajewski 73; druk: Rzeszów 1973, nakł egz. 200 zł.

55 p. 198 p. 199 p jw., Odstrzał ( Shootout ); film amerykański; reż. H. Hathway; wyst.: G. Peck; plakat barwny; w.: 805 x 575 mm; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł Młodożeniec, Jan (ur. 1929). Konformista ( Il Conformiste ); film włoski; reż. B. Bertolucci; plakat barwny; w.: 815 x 575 mm; sygn.: Jan Młodożeniec; druk: Rzeszów 1974, nakład egz. Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł jw., Klute ; film amerykański; reż. A. J. Pakula; wyst. J. Fonda, D. Sutherland; plakat barwny; w.: 820 x 575 mm; sygn.: Jan Młodożeniec; druk: Rzeszów 1973, nakład egz. 400 zł jw., Pan Hulot wśród samochodów ; film francuski; reż. J. Tati; plakat barwny; w.: 835 x 580 mm; sygn.: Jan Młodożeniec; druk: Rzeszów 1973, nakład egz. 400 zł. p. 201 p Pałka, Julian (ur. 1923). Perła w koronie ; film polski; reż. K. Kutz; plakat barwny; w.: 830 x 580 mm, sygn.: J. Pałka; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł. Plakat 55.

56 p. 203 p. 204 p Starowieyski, Franciszek (ur. 1930). Iluminacja ; film polski; reż. K. Zanussi; plakat barwny; w.: 810 x 575 mm; sygn.: F. Starowieyski 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł jw., Lokis ; film polski; reż. J. Majewski; plakat barwny; w.: 800 x 580 mm; sygn.: F. Starowieyski; wyd. CWF Warszawa 1970, nakład egz. 400 zł jw., Sanatorium Pod Klepsydrą ; film polski; reż. W. J. Has; plakat barwny; w.: 795 x 580 mm; sygn.: F. Starowieyski 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz zł Świerzy Waldemar (ur. 1931). Trzeba zabić te miłość ; film polski; reż. J. Morgenstern; plakat barwny; w.: 840 x 585 mm; sygn.: Świerzy; wyd. CWF Warszawa 1972, nakład egz. 200 zł. p. 206 p jw., Pan Wołodyjowski ; film polski; reż. J. Hoffman; plakat barwny; w.: 830 x 575 mm; sygn.: Świerzy; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład egz. 200 zł. 56.

57 p. 208 p. 209 p jw., Zaraza ; film polski; reż. R. Załuski; plakat barwny; w.: 835 x 585 mm; sygn.: Świerzy; wyd. CWF Warszawa 1972, nakład egz. Lit.: Magazyn Filmowy, nr 24 (1972), s zł jw., Sól ziemi czarnej ; film polski; reż. K. Kutz; plakat barwny; w.: 835 x 570 mm; wyd. CWF Warszawa 1970, nakład egz. 200 zł jw., Poślizg ; film polski; reż. J. Łomnicki; plakat barwny; w.: 835 x 580 mm; sygn. Świerzy; wyd. CWF Warszawa 1972, nakład egz. 200 zł Treutler Jerzy (ur. 1931). Pięć łatwych utworów ( Five Easy Pieces ); film amerykański; reż. B. Rafelson; wyst.: J. Nicholson, K. Black; plakat barwny; w.: 840 x 575 mm; sygn.: J.Treutler 73; wyd. CWF Warszawa 1974, nakład egz. 200 zł. p. 211 p. 212 Plakat 212. Żbikowski, Maciej (u. 1933), Szkoła kowbojów ( Bless the Beasts and Children ); film amerykański; reż. S. Kramer; plakat barwny; w.: 835 x 580 mm; sygn.: Żbikowski; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład egz. 200 zł. 57.

58 Indeks: Ajdukiewicz, Tadeusz poz. 2 Balowa, Maria poz. 5 Berdowska, Tamara poz. 60 Berdyszak, Jan poz. 69 Bielecki, Włodzimierz poz. 70 Bobrowski, Zygmunt poz. 177 Brandel, Konstanty poz. 9 Brzozowski, Tadeusz poz. 98 Butenko, Bogdan poz. 176 Chlebowski, Stanisław poz. 63 Cieślewski, Tadeusz syn poz. 71; 72 Czajkowski, Józef poz. 153 Ćwikliński, Zefiryn poz. 3 Daniec, Tomasz poz. 58 Dawski-Kopciuch Stanisław poz Elster, Józef poz. 7 Erol, Jakub poz Fabijański, Stanisław poz. 154 Fangor, Wojciech poz. 83 Fedkowicz, Jerzy poz. 6; 8 Filipkiewicz, Stefan poz. 84 Flisak, Jerzy poz Gelbard, Jerzy poz. 175 Get-Stankiewicz, Eugeniusz poz Gielniak, Józef poz Gorczyński, Adam poz. 1 Gostwicki, Zbigniew poz. 15; 18; 19 Górka, Wiktor poz Hiszpańska-Neumann, Maria poz Ihnatowicz, Maria poz. 192 Kapusta, Elżbieta poz. 50 Kawiorski, Jarosław poz. 48 Kiwerski, Ryszard poz. 193 Kopczyński, Bronisław poz. 105 Kosmulski, Leon poz. 106 Kossak, Juliusz poz. 173 Kowner, Józef poz. 11 Krajewski, Andrzej poz Kraupe-Świderska, Janina poz. 42; 107 Kujawski, Jerzy poz. 53; 54 Kunz, Włodzimierz poz. 39 Langner, Wiktor poz. 108; 109 Laszenko, Aleksander poz Lebenstein, Jan poz ; 113 Lenica, Alfred poz. 32 Lewicki, Leopold poz. 13 Lilien, Mozes, Efraim poz. 174 Malczewski, Jacek poz. 5 Malina, Marian poz. 25; 29 Matuszczak, Edward poz. 27; 37; 56 Mehoffer, Józef poz. 64; 115; 116 Menkes, Zygmunt poz. 117 Mianowski, Lucjan poz. 31 Mikulski, Kazimierz poz. 45 Misiak, Michał poz. 52 Młodożeniec, Jan poz Modzelewski, Jarosław poz. 51 Mondral, Karol poz. 114 Nadel, Norbert poz. 12 Neumann, Abraham poz. 10 Nowosielski, Jerzy poz. 93 Oprządek, Leszek poz. 55 Pałka, Julian poz. 202 Panek, Jerzy poz. 44; 97; 118; 119 Pankiewicz, Józef poz. 120 Patalita, Lucyna poz. 49 Podrazik, Władysław poz. 59 Podsadecki, Kazimierz poz. 16; Procajłowicz, Antoni poz. 121 Raczyński, Stanisław poz Rapacki, Józef poz. 126 Rosenstein, Erna poz. 23; 41 Rubczak, Jan poz Rudzka-Cybisowa, Maria poz. 26 Rzegociński, Witold poz. 4 Rzepiński, Czesław poz. 28; 36; 38 Seifert, David poz. 130 Skarżyński, Jerzy poz. 46 Skoczylas, Władysław poz. 131 Skulicz, Witold poz. 132 Sobieraj, Edyta poz. 57 Stanisławski, Jan poz. 133 Starowieyski, Franciszek poz Steinlen, Theophile-Alexandre poz. 134 Szancenbach, Jan poz. 24 Szwacz, Bogusław poz. 47 Świerzy, Waldemar poz Świderski, Jan poz. 14 Tarasin, Jan poz. 30 Tom, Józef poz Topfer, Stanisław poz. 138 Treutler, Jerzy poz. 211 Tukan-Wolski, Eugeniusz poz. 40 Uniechowski, Antoni poz. 20 Waniek, Eugeniusz poz. 22 Weiss, Wojciech poz ; 155; 156 Wejman, Mieczysław poz. 144; 145 Winiarski, Ryszard poz. 61; 62 Witz, Ignacy poz. 94 Włodarski, Marek poz. 21 Wojnarski, Jan poz Wójtowicz, Stanisław poz. 43; 150 Wróblewski, Andrzej poz. 17 Wyczółkowski, Leon poz. 151 Wyspiański, Stanisław poz. 68 Żbikowski, Maciej poz. 206 Słowniczek: akwaf. akwaforta akwat. akwatinta brw. bez roku wyd. dat. data ed. edycja graf. grafika il. ilustracja komp. kompozycja l.d. lewy dół l.g. lewa góra Lit.: literatura litogr. litografia marg. marginesy mdz. miedzioryt n/s. nie sygnowana odb. pł. odbicie płyty oł. ołówek p.d. prawy dół p.g. prawa góra pl. plansza pł. płyta poch. pochodzenie prow. proweniencja r. róg s. strona ra. rama repr. reprodukcja rys. rysunek stan zach. stan zachowania sygn. sygnowany śr.d. środek dół śr.g. środek góra tabl. tablice tech. technika tyt. tytuł w.: wymiary wyd. wydawca wym.: wymiary 58.

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz

Rybki, Kotki, Pieski... dla Walentynek

7 700 zł 9 000-11 000 7 700

PLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej)

PLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej) 1 9 5 6 M Ł O D Z I PLASTYCY LUBLIN JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej) W S T Ę P Grupa młodych plastyków lubelskich zorganizowała się w czasie trwania wystawy plastyków amatorów w styczniu 1956 roku. Wystawa

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY - 23.03.2017 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Cena wywoławcza Stanisław 1. ŻUKOWSKI Ku wiośnie, 1931 19 000 zł Estymacja 40 000-50 000

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

Poniższe wzory opisów bibliograficznych zostały opracowane dla potrzeb maturzystów naszej szkoły i są obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014.

Poniższe wzory opisów bibliograficznych zostały opracowane dla potrzeb maturzystów naszej szkoły i są obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014. Poniższe wzory opisów bibliograficznych zostały opracowane dla potrzeb maturzystów naszej szkoły i są obowiązujące w roku szkolnym 2013/2014. CAŁA KSIĄŻKA 1. Opis bibliograficzny (całej) książki (jednego

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY 7.03.2019 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Estymacja Kwota osiągnięta 1. Wlastimil HOFMAN Scena alegoryczna z aniołem olej, deska 6 000-8

50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. wys. 30 cm. Korpus umieszczony na krzyżu wtórnie. Brak obydwu ramion, uszkodzenia i przetarcia polichromii. Konserwacja pełna w 2007 r. (M. Serafinowicz).

WYNIKI VI AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VI AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI VI AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY - 28.04.2016 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Cena wywoławcza Estymacja Kwota osiągnięta 1. Jan GRUBIŃSKI Świt 8 000 zł 14 000-18 000

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

Jubileuszowa wystawa malarstwa i grafiki. Tadeusza apiñskiego. w Galerii Senatorska ul. Senatorska 11, Warszawa

Jubileuszowa wystawa malarstwa i grafiki. Tadeusza apiñskiego. w Galerii Senatorska ul. Senatorska 11, Warszawa Jubileuszowa wystawa malarstwa i grafiki Tadeusza apiñskiego 19 czerwca - 12 lipca 2008 r. w Galerii Senatorska ul. Senatorska 11, Warszawa Galeria czynna poniedzia³ek-pi¹tek: 11.00 19.00 sobota: 12.00-15.00

OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Załącznik nr 2 do Procedur REGULAMIN Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, niepełnosprawnych uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

43. Aukcja Dzieł Sztuki

Warszawa, dnia 28 maja 2013 r. Poz. 465 P O S T A N O W I E N I E PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. z dnia 7 marca 2013 r. o nadaniu odznaczeń

Warszawa, dnia 28 maja 2013 r. Poz. 465 P O S T A N O W I E N I E PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. z dnia 7 marca 2013 r. o nadaniu odznaczeń MONITOR POLSKI DZIENNIK URZĘDOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 28 maja 2013 r. Poz. 465 Rej. 84/2013 P O S T A N O W I E N I E PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 7 marca 2013 r. o nadaniu

REGULAMIN Konkursu Plastycznego pt. Mazowiecki Miesiąc Integracji dla organizacji pozarządowych zajmujących się integracją osób niepełnosprawnych

REGULAMIN Konkursu Plastycznego pt. Mazowiecki Miesiąc Integracji dla organizacji pozarządowych zajmujących się integracją osób niepełnosprawnych REGULAMIN Konkursu Plastycznego pt. Mazowiecki Miesiąc Integracji dla organizacji pozarządowych zajmujących się integracją osób niepełnosprawnych Organizator Organizatorem jest Agencja Planeta Kreatywna

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac. W niniejszym pliku znajdują się prace artystów związanych nie tylko z naszą Galerią.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac. W niniejszym pliku znajdują się prace artystów związanych nie tylko z naszą Galerią. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac. W niniejszym pliku znajdują się prace artystów związanych nie tylko z naszą Galerią. GALERIA EGO Wyspiańskiego 41/3, 60-751 Poznań tel.: (61) 662 67 67, +48

autor: Stanisław Rodziński

autor: Stanisław Rodziński Nakad: 30 egz. Wystawa pt. PF Kraków 2017 jest 310 ekspozycją zorganizowaną przez Galerię Ekslibrisu w Krakowie. Projekt wystawy, opracowanie, tekst i redakcja Katalogu - Jacek Owczarek Skład komputerowy

BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA

BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA Szanowni Państwo! Zapraszamy do obejrzenia eksponatów, które pojawią się na licytacji oraz kiermaszu podczas dorocznego BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA w dniu 6 lutego 2016r. Zdzisław

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O LEONIE WYCZÓŁKOWSKIM DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO 1. CELE KONKURSU 1) Celem Konkursu jest: - promowanie uczniów zdolnych -doskonalenie oraz rozwój

Oferta sprzedaży z dnia

Oferta sprzedaży z dnia Oferta sprzedaży z dnia 8.12.2011 Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą sprzedaży dzieł sztuki. W związku z trwającymi pracami nad digitalizacją naszej kolekcji, informujemy Państwa,

WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO WE WROCŁAWIU z dnia 1 grudnia 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa dolnośląskiego

WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO WE WROCŁAWIU z dnia 1 grudnia 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa dolnośląskiego WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO WE WROCŁAWIU z dnia 1 grudnia 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa dolnośląskiego Na podstawie art. 168 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011

Album prac projektu. Akademia Plastyczna

Tabela nr 9: wyroki, jakie zapadły w stosunku do oskarżonych o zbrodnie nazistowskie w pow. kutnowskim.

Tabela nr 9: wyroki, jakie zapadły w stosunku do oskarżonych o zbrodnie nazistowskie w pow. kutnowskim. 17 Malinowska Maria 18 Herter Emil 19 Drews Rudolf 20 Krajewski Roman 21 Maas Edmund 22 Kłódczyński Antoni Razem 0 1 2 0 0 5 14 Powyższa tabela ilustruje strukturę procesów i kar w stosunku do osób oskarżonych

AUKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJITURYSTYKI I REHABILITACJI 12.06.2014 r. Nr 4. Nr 1. Nr 5. Nr 2. Nr 3. Nr 6. Autor: Maria Pająk Tytuł: Kwiaty polne

AUKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJITURYSTYKI I REHABILITACJI 12.06.2014 r. Nr 4. Nr 1. Nr 5. Nr 2. Nr 3. Nr 6. Autor: Maria Pająk Tytuł: Kwiaty polne AUKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJITURYSTYKI I REHABILITACJI 12.06.2014 r. Nr 1 Autor: Dominika Owczarek Tytuł: Kobieta i kwiaty Nr 4 Autor: Maria Pająk Tytuł: Kwiaty polne Technika: Olej na płótnie Cena wywoławcza

ARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII

ARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII Katalog prac - Aukcja, Galeria, Warszawa ul. Foksal 2, dn. 08.06.. 001 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 1 TECHNIKA MIESZANA 002 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 2 TECHNIKA MIESZANA

Lista zwycięzców za okres r.

Regulamin Konkursu na Polskie Logo Wspólnoty Krwi Chrystusa ( WKC )

Regulamin Konkursu na Polskie Logo Wspólnoty Krwi Chrystusa ( WKC ) Regulamin Konkursu na Polskie Logo Wspólnoty Krwi Chrystusa ( WKC ) I. Informacje ogólne 1. Organizator: Rada Krajowa WKC wraz z Misjonarzami Krwi Chrystusa. 2. Konkurs obejmuje polskie opracowanie projektu

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 24.04.2017 r. 7.oo + Alfred Banach 7 Msza św. Gregoriańska 7.oo W intencji Parafian 8.oo + Jadwiga i Jerzy Grześkowiak 8.oo + Tadeusz w 1 rocz. śm. 10.oo + Marianna Karwicka w 20 rocz. śm.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 oraz Gimnazjum nr 26 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 oraz Gimnazjum nr 26 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie Społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 oraz Gimnazjum nr 26 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie Cele konkursu zaprasza uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie Józef Ignacy Kraszewski wzorem

FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE

FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE ZWIĄZEK Z A W O D O W Y POLSKICH ART. PLASTYKÓW W LUBLINIE WOLNY SALON PAŹDZIERNIK 1946 SALE KATOL, UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO AL, RACŁAWICKIE 14 FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE POD

Zapytanie ofertowe nr 1

Zapytanie ofertowe nr 1 Zapytanie ofertowe nr 1 na przygotowanie do druku oraz druk materiałów promocyjnych Działając na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2010r. Nr 113