AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

Download "AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 8 VI 10 VI 2006 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. św. Tomasza 8, Kraków AUKCJA Sobota, 10 VI 2006, godz Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. św. Tomasza 8, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. św. Tomasza Kraków tel.: fax: kom. : ; nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski DRUK: ul. J. Lea Kraków Na okładce: Adam Hoffmann, Majakowski z Muzą na pochodzie, (fragment). Spis treści: I. Grafika dawna poz. 1 6 II. Grafika XX i XXI wieku poz III. Akwarela, Rysunek, Collage poz III. Fotografia poz Regulamin str. 48 COPYRIGHT: Salon Antykwaryczny Nautilus 2006

3 Grafika dawna poz. 2 poz. 5 Daumier Honore ( ) 1. Konferencja w Londynie, ok litografia kolorowana; wym. kompozycji: 225 x 300 mm; sygn. w obrębie płyty H.D., poniżej: lith. de Benard. Rycina po konserwacji. (il. s. 42) Tematyka związana z historycznym spotkaniem dyplomatycznym poświęconym utrzymaniu dotychczasowego porządku politycznego Europy. Cena wyw.: 800 Norblin Jan Piotr ( ) 2. Wynalazek rysunku, 1775 akwaforta, akwatinta; wym.: 205 x 157 mm; sygn. pł. l.d.: J.P. Norblin f Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 15; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s Cena wyw.: Kazanie św. Jana Chrzciciela, 1808 akwaforta; wym.: 500 x 635 mm; sygn. pł.: Rembrandt Sc, Wczesna odbitka. Stan zach.: p.g. narożnik uszkodzony (ślad rozdarcia, przyklejony do całości); w lewej części naddarcie sięgające 2 cm wgłąb kompozycji, niewielkie prześwity papieru. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 5; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s Cena wyw.: Wskrzeszenie Łazarza [wielkie] akwaforta; wym.: 185 x 167 mm; nie sygn. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 7; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s Cena wyw.:

4 poz. 4 poz. 6 poz Pożegnanie akwaforta; wym.: 185 x 167 mm. Lit. F. Hillemacher, Catalogue raisonné de l oeuvre gravé de Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine, Paris 1848, poz. 16; E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, s Cena wyw.: 1000 Płoński Michał ( ) 6. Koszykarz, 1805 akwaforta; wym.: 298 x 228 mm; sygn. pł. (l.d. pod centralną postacią): M.Płoński f Najlepsza praca artysty, jednocześnie wybitne dzieło polskiej grafiki XIX w. Lit.: W. Tatarkiewicz, Michał Płoński, Warszawa 1926, il. na okładce, także tablica. E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań J. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa Cena wyw.:

5 Grafika XX i XXI wieku Acedański Zygmunt ( ) 7. Dziewczynka z motylkiem, lata 60. XX w. linoryt barwny; wym.: 255 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika po konserwacji, naklejona na tekturę. (il. s. 42) Cena wyw.: Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach, lata 60. XX w. linoryt; wym.: 415 x 690 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański. Stan zach.: pionowy ślad złożenia. Cena wyw.: Duszniki Zdrój (dawna architektura), lata 60. XX w. dwa linoryty; wym.: 320 x 435 i 325 x 430 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański. Cena wyw.: 600 poz Czerwona Róża, lata 60. XX w. linoryt; wym.: 440 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Cena wyw.: Garncarz, lata 60. XX w. drzeworyt; wym.: 245 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika po konserwacji, naklejona na papier. Cena wyw.: Krzemieniec ul. Miodowa, 1937 drzeworyt sztorcowy; wym.: 178 x 237 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1, Wrocław 1983, s. 61, poz. 2, 3. 5 Cena wyw.: 500

6 poz. 12 poz Żniwiarze I drzeworyt; wym.: 240 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika naklejona na papier. Cena wyw.: Żniwiarze II drzeworyt; wym.: 265 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Stan zach.: grafika po konserwacji, naklejona na papier. Cena wyw.: Zmierzch linoryt barwny; wym.: 448 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. Cena wyw.: 400 poz. 32 poz. 33 poz. 35 6

7 AUKCJA Świątek, 1981 linoryt barwny; wym.: 475 x 350 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Z. Acedański Dzikie Pola pejzaż, 1981 linoryt; wym.: 165 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański Odpoczynek górników linoryt; wym.: 405 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. 19. Galeria technika mieszana; wym.: 335 x 550 mm; sygn. oł. p.d.: Z. Acedański. 20. Architektura bułgarskiego miasteczka linoryt; wym.: 545 x 370 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański. Axer Otto ( ) 21. Zuzanna i starcy, 1929 akwaforta; wym.: 195 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: O. Axer 29 Bieniek Krystyna (ur. 1930) 22. Domy i dzieci, 1961 linoryt; wym.: 410 x 290 mm; sygn. oł. l.d.: Krystyna Bieniek. Brandel Konstanty ( ) 23. Młodość i Chimera, 1908 akwaforta, akwatinta; wym.: 58 x 69 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. (il. s. 42) Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Pocałunek, 1908 akwaforta, akwatinta; wym.: 183 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Taniec, 1908 akwaforta, akwatinta; wym.: 69 x 66 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Czas, 1908 akwaforta, rylec; wym.: 69 x 65 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 23. Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 300 poz. 29 7

8 poz Dwie głowy, 1908 miękki werniks, akwaforta, sucha igła, akwatinta, rylec; wym.: 138 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Wspomnienie z Senlis, 1909 akwaforta, sucha igła; wym.: 79 x 59 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Magdalena, 1909 miękki werniks, sucha igła, rylec; wym.: 90 x 59 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Krajobraz z Łapinóżką w rypińskim, pole, 1913 akwaforta; wym.: 66 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Wierzba, 1913 akwaforta, sucha igła; wym.: 66 x 114 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 44. Cena wyw.: Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: Erquy. Przestrzeń, 1913 akwaforta; wym.: 100 x 156 mm; sygn. pł. l.d.: Brandel, sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Skała w Erquy, 1913 akwaforta, sucha igła; wym.: 99 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz

9 AUKCJA 14 poz. 37 poz Piekło, 1908 akwaforta; wym.: 58 x 76 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Pocałunek, 1908 akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 120 x 72 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz Cieślewski Tadeusz syn ( ) 36. Lux in Tenebris, 1932 drzeworyt; wym.: 222 x 168 mm; sygn. pł. TCS. Grafika wykonana na konkurs graficzny Rozbrojenie moralne, ogłoszony przez redakcję czasopisma Grafika. Lit. M. Grońska, Tadeusz Cieślewski syn, Wrocław 1962, s. 122, poz Cena wyw.: Zamość. Drzeworyt, Koło Miłośników Książki w Zamościu 1929 teka siedmiu drzeworytów; wym. plansz: 325 x 245 mm, wym. odb. pł.: 142 x 95 mm. Egzemplarz na papierze zwykłym nr 215 (odbito 500 egzemplarzy). Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: 700 Dobrowolski Odo ( ) 38. Zakochani z wielogłowym smokiem litografia; wym.: 310 x 240 mm; sygn. l.d.: Odo Dobrowolski. (il. s. 42) Dyboska Stefania (1890 przed 1966) Cena wyw.: Samotna sosna akwaforta, akwatinta; wym.: 200 x 265 mm; sygn. oł. p.d.: S. Dyboska, l.d.: Samotna sosna. Cena wyw.: 400 9

10 poz. 45 poz. 50 Gutowski Wiktor Ignacy ( ) 40. Most na rzece Wilii, 1919 litografia na tincie; wym.: 420 x 550 mm; sygn. pł. l.d.: Wilia. WI Gutowski 17. lipca Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Zamek ks. Giedymina w Lidzie, 1919 litografia na tincie; wym.: 425 x 545 mm; sygn. pł. p.d.: WI Gutowski Stan zach.: uszkodzenie w dolnej części ryciny. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: 400 Hoffmann Adam ( ) 42. Pomnik akwaforta; wym.: 180 x 138 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: Na plaży, ok miękki werniks; wym.: 128 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: Majakowski z Muzą na pochodzie, 2. połowa lat 40. XX w. sucha igła; wym.: 195 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: Diana, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 198 x 135 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: Chłopiec z psem, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 115 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: Pasterz, 2. połowa lat 40. XX w. litografia piórkiem; wym.: 130 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: Grajek, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 150 x 193 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Cena wyw.: 360 poz

11 AUKCJA 14 poz. 49 poz Balon pocztowy, 2. połowa lat 40. XX w. akwaforta; wym.: 165 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. 50. Kobieta z owocami, lata 40. XX w. litografia; wym.: 315 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Ad. Hoffmann. Hrynkowski Jan ( ) Cena wyw.: 360 Cena wyw.: Ucieczka do Egiptu, ok drzeworyt; wym.: 202 x 145 mm; sygn. pł. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Rzadka grafika formistyczna Dziewczynka w kożuszku z różą, 1923 litografia barwna; wym.: 410 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki Autolitografie, Kraków (il. s. 43) Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s Cena wyw.: 700 Jarocki Władysław ( ) 53. Jordan I ( Święto Jordanu ), 1912 litografia barwna; wym.: pl.: 480 x 640 mm; nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław Cena wyw.: Hucuł, 1912 litografia barwna; wym. pl.: 480 x 640 mm; nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław Cena wyw.:

12 poz. 62 poz. 59 Kasimir Luigi ( ) 55. Brama Floriańska, 1915 litografia; wym. pl.: 245 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Luigi Kasimir. Kraupe-Świderska Janina (ur. 1921) 56. Babka, 1948 akwaforta; wym.: 170 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe Wróżka, 1947 akwatinta; wym.: 175 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe Cena wyw.: 400 Cena wyw.: 400 Cena wyw.: Autoportret, 1948 miękki werniks; wym.: 181 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. (il. s. 53) Lit. Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50, Kraków 2000, poz. 1. Cena wyw.: Sen rybaka, 1948 miękki werniks; wym.: 181 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Lit. Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50, Kraków 2000, poz. 8. Cena wyw.: Oczekiwanie rywala, 1947 akwaforta; wym.: 85 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe Pejzaż miejski, 1948 akwaforta; wym.: 185 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948 r. (il. s. 43) Cena wyw.: 400 Cena wyw.: Człowiek i wszechświat, 1948 akwaforta, akwatinta; wym.: 149 x 123 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948 r. Lit. Katalog wystawy: Janina Kraupe, Grafiki i monotypie lata 40-50, Kraków 2000, poz. 2. Cena wyw.:

13 AUKCJA 14 poz. 60 poz Ekslibris Świderskich, 1948 sucha igła; wym.: 90 x 55 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe Tancerze, 1948 akwaforta; wym.: 135 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948 r. (il. s. 64) 65. Pasjans, 1948 miękki werniks; wym.: 185 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 48. Cena wyw.: 100 Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 600 Kulisiewicz Tadeusz ( ) 66. Kalisz, 1924 zespół czterech suchorytów: 1. Ze starego Kalisza (wym.: 235 x 125 mm), 2. Kościół Panny Marii (wym.: 235 x 155), 3. Wejście do kościoła OO. Bernardynów (wym.: 225 x 155 mm), 4. Kościół Kanoników Regularnych (wym.: 240 x 120). Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: 1600 Laszenko Aleksander ( ) 67. Wodopój, 1935 drzeworyt barwny, w.: 395 x 264 mm, sygn. oł. l.d.: A. Laszenko. (il. s. 42) Lit.: K. Kotula, Aleksander Laszenko, Katalog wystawy malarstwa i grafiki, Włocławek 1992, kat. 66 Cena wyw.: 700 Lutomski Zbigniew (ur. 1934) 68. Mszyca litografia barwna; wym.: 540 x 980 mm; sygn. oł. p.d.: Lutomski Z. Odbitka nr 21/50. Cena wyw.:

14 poz. 76 poz. 74 Malina Marian ( ) 69. Chłopiec z ptakiem w klatce, 1948 litografia na tincie; wym.: 295 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 48, odb. nr l.d.: ep 4. Cena wyw.: Arlekiny, 2. połowa lat 40. XX w. litografia kolorowana sepią; wym.: 280 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina. Poniżej dedykacja artysty. Cena wyw.: Podsłuchiwanie, ok linoryt; wym.: 552 x 521 mm; nie sygn. 72. Parodia Rembrandta, 1981 linoryt; wym.: 545 x 395 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1981 R. 73. Kompozycja klasyczna, 1964 cellografia; wym.: 520 x 440 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1964 R. (il. s. 43) Nowakowska-Acedańska Irena ( ) Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 700 Cena wyw.: Madonna Bolesna, przed 1939 drzeworyt; wym.: 250 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Stan zach.: odbitka naklejona na papier. Cena wyw.: Madonna, przed 1939 drzeworyt; wym.: 275 x 256 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Stan zach.: grafika obcięta do odbitki płyty i naklejona na papier; p.d. róg ślady rozdarcia. Cena wyw.: Stara Agata, 1935 drzeworyt; wym.: 210 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Grafika z cyklu Lwów dawny w grafice. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1, Wrocław 1983, s. 138, poz Cena wyw.:

15 AUKCJA 14 poz. 72 poz Pod mostem, 1934 linoryt; wym.: 148 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Stan zach.: odbitka po konserwacji, naklejona na papier. Cena wyw.: Wieś dzisiejsza, lata 50. XX w. linoryt; wym.: 210 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: Irena Nowakowska-Acedańska. Ossecki Wilhelm ( ) Cena wyw.: Zabytki budownictwa na Podkarpaciu. Okolice Krynicy, ok teka 7 drzeworytów; wym. plansz: 370 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: Ossecki. Zachowana oryginalna okładka. W tece widoki świątyń w Wojtkowie, Tyliczu, Powroźniku i Mochnaczce. Stan bdb. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: 700 Raczyński Stanisław ( ) 80. Śmigus, lata 40. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 330 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: St. Raczyński. Ritter Maria ( ) Cena wyw.: Chłopak, 1937, Paryż akwatinta; wym.: 145 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: M.Ritterówna 1937, l.d.: Chłopak. Cena wyw.: Przy stole, lata 30., Paryż litografia; wym.: 245 x 205 mm; sygn. oł. l.d.: M.Ritterówna, l.d.: Litografia. 15 Cena wyw.: 300

16 poz. 84 poz. 83 Rózga Leszek (ur. 1924) 83. Różne, przełom l. 60. i 70. XX w. trzy grafiki; akwaforta, sucha igła; wym.: 103 x 103 mm, 102 x 103 mm, 95 x 95 mm. Cena wyw.: 600 Skórczewski Krzysztof (ur. 1947) 84. Quattro bulini, Mediolan 1987 druk z serii: Serie incisioni originali di artisti polacchi, wydanej przez Aliną Kalczyńską. Książka zawiera miedzioryt Dla Aliny I i Dla Aliny II ; wym.: 149 x 200 mm. Egzemplarz numerowany: 30 z 50. Cena wyw.: 900 Stanisławski Jan ( ) 85. Villa d Este, 1901 litografia barwna; wym. komp.: 156 x 205 mm; sygn. pł. JS. (il. s. 42) Lit. Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik , Warszawa 1998, il. 41, A. Giełdoń-Paszek, Jan Stanisławski, Bielsko-Biała Cena wyw.: 1000 Steller Paweł ( ) 86. W stalowni, 1939 drzeworyt barwny; wym.: 285 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: P. Steller Lit. Paweł Steller. Życie i twórczość. Muzeum Historii Katowic, Katowice 2006, cz. 2, s. 127, il Cena wyw.: 600 Styrylska Celina (ur. 1923) Ur w Krakowie. Studia artystyczne odbyła na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1947 uzyskała absolutorium w pracowni E. Eibischa, dyplom w Od 1948 należy do ZPAP, od 1980 do Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów XYLON. Działalność pedagogiczna: w była wykładowcą liternictwa w katowickim Wydziale Grafiki, do 1983 wykładowcą kompozycji na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie oraz w latach była pedagogiem w Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Od 1948 bierze udział w wystawach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 1965 udział w wystawach polskiej grafiki za granicą, m.in. w Argentynie, Włoszech, Anglii, na Węgrzech, we Francji, Danii, Szwecji, Norwegii, Austrii, Niemczech, w USA. Działalność artystyczna w zakresie malarstwa, grafiki artystycznej, grafiki 16

17 AUKCJA 14 poz. 83 poz. 87 użytkowej, mozaiki i witrażu. Jest m.in. autorką aranżacji wnętrza kabaretu literackiego Drobnerówka w Krakowie, mozaiki biurowca w Krakowie, realizacji malowideł ściennych w ośmiu kościołach Polski Południowej; współpracowała przy projektach witraży w kościołach: św. Marcina i katedry św. Jana w Warszawie. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Argentynie, Francji, Rumunii, Niemczech, USA, Hiszpanii, Szwecji, Kanadzie. Lit.: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. 50-lecie Wydziału Grafiki Filii w Katowicach Dżokej, 1957 litografia; wym.: 210 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska, l.d.: litografia, Cena wyw.: Nad wodą, lata 50. XX w. litografia na tincie; wym.: 210 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Na odwrocie naklejka CBWA Kraków. Cena wyw.: Pluton, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 450 x 430 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 1/35. (il. s. 44) Cena wyw.: Mars, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 498 x 496 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 6/20. (il. s. 45) Cena wyw.: Mars, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza; wym.: 498 x 496 mm; nie sygn. (il. s. 45) Cena wyw.: Neptun, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 580 x 545 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 5/20. (il. s. 45) Cena wyw.:

18 poz. 103 poz Merkury, 1968 drzeworyt barwny; w.: 500 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka nr: 2/20. (il. s. 45) Cena wyw.: Uran, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 500 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 5/20. (il. s. 45) Cena wyw.: Plejada asteroid, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt barwny; wym.: 595 x 400 mm; sygn. oł. p.d.: Celina Styrylska. Odbitka numerowana: 6/20. (il. s. 44) Cena wyw.: Plejada asteroid, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza; wym.: 595 x 400 mm; nie sygn. (il. s. 44) 97. Plejada asteroid II, 2. połowa lat 60. XX w. drzeworyt jednobarwny; wym.: 595 x 395 mm; nie sygn. 98. Plejada asteroid II, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza; wym.: 595 x 395 mm; nie sygn. (il. s. 44) 99. Wenus, 2. połowa lat 60. XX w. deska drzeworytnicza ; wym.: 575 x 540 mm; nie sygn. (il. s. 45) Suberlak Stefan (ur. 1928) Cena wyw.: 500 Cena wyw.: 1600 Cena wyw.: 500 Cena wyw.: Na jarmarku, 1962 linoryt barwny; wym.: 670 x 545 mm; sygn. oł. p.d.: St. Suberlak Stan zach.: odbitka obcięta do odcisku płyty. Cena wyw.:

19 AUKCJA 14 poz. 102 poz. 113 Szulc Marian ( ) 101. Kompozycja, ok akwaforta; wym.: 230 x 185 mm; sygn. p.d.: Szulc M Dziewczyna z warkoczem, lata 40. XX w. miękki werniks; wym.: 215 x 175 mm; sygn. p.d.: Szulc M Martwa natura, lata 40. XX w. akwaforta; wym.: 112 x 90 mm; sygn. p.d.: Szulc M. Lit. I Wystawa Sztuki Nowoczesnej. 50 lat później, Kraków 1999, ss Taranczewski Wacław ( ) 104. Portret kobiety, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 155 x 115 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty Siedząca, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 160 x 100 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty Głowa mężczyzny, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 155 x 115 mm; sygn. pł.: T. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 700 Cena wyw.: 600 Cena wyw.: 300 Cena wyw.: 300 Cena wyw.: 300 Cena wyw.: Portret kobiety, 2. połowa lat 20. XX w. dwa linoryty; wym.: 110 x 140 i 110 x 135 mm (różne stany odbitki); nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. (il. s. 43) Cena wyw.:

20 poz. 108 poz Autoportret, 2. połowa lat 20. XX w. linoryt; wym.: 213 x 150 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Chrystus w Ogrojcu, koniec lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 275 x 200 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna [zob. pozycja 148]. Ze zbiorów rodziny artysty. Stan zach.: po prawej stronie zażółcenia; centralnie ślady złożenia. Cena wyw.: Św. Franciszek z Asyżu, koniec lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 280 x 200 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna [zob. pozycja 149]. Ze zbiorów rodziny artysty. Stan zach.: zabrudzenia marginesów bez szkody dla kompozycji. Cena wyw.: Martwa natura z ptakiem, 2. połowa lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 195 x 275 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Pejzaż z architekturą, 2. połowa lat 20. XX w. drzeworyt; wym.: 155 x 210 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Mała malarka, lata 30. XX w. litografia piórkiem, odbitka czarną farbą; wym.: 135 x 155 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.:

21 AUKCJA 14 poz. 116 poz Mała malarka, lata 30. XX w. litografia piórkiem, odmienny wariant kolorystyczny; wym.: 135 x 155 mm; nie sygn. Bardzo rzadka praca graficzna. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 600 Tomkiewicz Zygmunt ( ) 115. W barze, 1935 drzeworyt; wym.: 102 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Tomkiewicz 1935 Kraków. Poniżej dedykacja artysty. (il. s. 22) Cena wyw.: 240 Wójtowicz Stanisław ( ) 116. Kościół Mariacki, 1943 drzeworyt; wym.: 216 x 175; sygn. oł. p.d.: S. Wójtowicz 43. Poniżej, na papierowej koszulce, dedykacja artysty. Cena wyw.: Poeta, 1957 drzeworyt, wym.; 300 x 144 mm, sygn. dat. i tyt. oł., odbitka autorska: 7/50. Grafika odbita na XVII wiecznym dokumencie z pieczęciami sygnetowymi. Cena wyw.: Podwórko na krakowskim Kazimierzu, 1942 litografia kredą i tuszem, wym.; 220 x 190 mm, sygn. oł. p.d.: Wójtowicz 42, l.d.: Lit. kred. tuszem. Bardzo rzadka i wczesna praca wybitnego polskiego grafika. Cena wyw.:

22 poz. 115 poz. 119 poz Adam i Ewa, 1960 drzeworyt; wym.: 370 x 205 mm, sygn. kredką p.d.: S. Wójtowicz; odbitka numerowana: 4/50. Cena wyw.: 600 Wyczółkowski Leon ( ) 120. Kraków, 1915 teka 12 litografii kredą i piórem; wym. plansz: 390 x 275; sygn. pł.: L. Wyczółkowski. Zachowana oryginalna okładka. Stan okładki i plansz bdb; ubytek w dolnej części spisu treści (ok. 9 cm), dodatkowo drugi spis treści bez ubytku. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Uliczka, 1912 litografia; wym. komp.: 140 x 265 mm (plansza 370 x 500 mm); sygn. oł. p.d. Grafika z: Teka ukraińska, 1912, wyd. 50 egz., kamienie i płyty zniszczone. Grafika po konserwacji. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 623; I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, s. 105, il. 89. Cena wyw.:

23 AUKCJA 14 poz Anioł barokowy w kościele pocysterskim w Koronowie, 1927 litografia kredą; wym.: 540 x 335 mm; sygn. połączona z dedykacją artysty l.d.: L. Wyczółkowski. Stan zach.: w p.g. narożniku pęknięcie papieru zachodzące na kompozycję; po prawej, wzdłuż, pęknięcie papieru na marginesie, bez szkody dla kompozycji. Lit. A. Brosig, Dzieła graficzne Wyczółkowskiego, Poznań 1932, poz Cena wyw.:

24 poz Sędzielina, 1924 litografia tuszem, gumą, prószona; wym.: 475 x 365 mm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczółkowski. Stan zach.: pięknie odbita i zachowana grafika. Lit. A. Brosig, Dzieła graficzne Wyczółkowskiego, Poznań 1932, poz. 133; W. Ozdoba-Kosierkiewicz, Grafika Polska. Katalog zbiorów, Kielce 1986, il. s Cena wyw.:

25 AUKCJA 14 Akwarela, rysunek, collage poz. 127 poz. 129 Broll Urszula (ur. 1930) 124 Kompozycja, 1961 gwasz, tempera; wym.: 22,5 x 32,5 cm; sygn. na odwrocie Broll, Cena wyw.: Postaci na dziedzińcu kopalni, 1956 tusz, papier; wym.: 23 x 32 cm; sygn. tusz p.d.: Broll.56. Na odwrocie: Kompozycja na czarnym tle. Cena wyw.: Kompozycja, 1967 gwasz, tempera; wym.: 23 x 32 cm; sygn. na odwrocie: Broll Kompozycja, 1961 gwasz, tempera; wym.: 29,8 x 47 cm; sygn. na odwrocie: Broll 61. Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: Kompozycja, 1967 akwarela; wym.: 48,5 x 31 cm; sygn. na odwrocie Urszula Broll, (il. s. 47) Cena wyw.:

26 poz. 132 Bunsch Ali (właśc. Alojzy, ) 129. Kompozycja, po 1956 akwarela, papier naklejony na tekturze; wym.: 19,5 x 34 cm; na odwrocie oł.: Ali Bunsch Ryba, po 1956 tusz, papier naklejony na tekturze; wym.: 24,5 x 34 cm; na odwrocie oł.: Ali Bunsch. 0 Folfas Andrzej (ur. 1948) 131. The Year in Arts (erotyk), przełom XX i XXI w. technika mieszana, collage, tusz, olej; zeszyt 16-kartkowy; wym.: 21 x 15 cm; sygn.: Folfas. Cena wyw.: Bez tytułu (erotyk), przełom XX i XXI w. technika mieszana, collage, akwarela, gwasz; zeszyt 12-kartkowy; wym.: 28 x 22 cm; sygn.: Folfas. Cena wyw.: 600 Janikowski Mieczysław Tadeusz ( ) 133. Kompozycja, przełom lat 40. i 50. XX w. frottage, papier; wym.: 22,5 x 15,5 cm; sygn. oł. p.d.: MJ. Cena wyw.: Kompozycja, przełom lat 40. i 50. XX w. frottage, papier; wym.: 22,5 x 15,5 cm; sygn. oł. p.d.: M. Janikowski. (il. s. 47) Cena wyw.: 1000 Malczewski Jacek ( ) poz Mecenas [ Jacek Malczewski i Karol Lanckoroński] ; przełom XIX i XX w. rysunek piórkiem na papierze firmowym TPSP w Krakowie; wym.: 22 x 28 cm; sygn. p.g.: J.Malczewski. Rysunek po konserwacji. Cena wyw.:

27 Malina Marian ( ) 136. Kompozycja z rybą, lata 50./60. akwarela, tusz, kompozycja naklejona na papier; wym.: 30 x 42,5 cm; nie sygn. Cena wyw.: Kompozycja, lata 50. technika mieszana; wym.: 34 x 28 cm; nie sygn. (il. s. 47) 138. Postać przy stole, lata 50. technika mieszana; wym.: 43 x 24,5 cm; nie sygn Kompozycja, lata 50. technika mieszana; wym.: 26 x 36 cm; nie sygn. Cena wyw.: 800 Cena wyw.: 600 Cena wyw.: Kompozycja z postacią, 1960 akwarela, tusz, papier; wym.: 23 x 32 cm; sygn. p.d.: M. Malina. Kompozycja z postacią Cena wyw.: Kompozycja na czerwonym tle, 1955 akwarela, tusz, ołówek na papierze; wym.: 30,5 x 21,5 cm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1955 R. Cena wyw.: Szermierze, 1961 tusz, papier; wym.: 31 x 40 cm; sygn. tusz p.d.: M. Malina 61 R Mężczyzna z nagim torsem, 1950 akwarela, tusz; wym.: 27,5 x 18,5 cm; sygn. śr.d.: M. Malina 1950 r poz. 125 AUKCJA 14 Cena wyw.: 800 Cena wyw.:

28 poz. 144 poz. 145 Nowosielski Jerzy (ur. 1923) 144. Profil kobiecy, Paryż 1983 rysunek piórkiem na papierze; wym.: 29,5 x 21 cm; sygn. piórkiem l.d.: Jerzy Nowosielski Paris 83. Cena wyw.: 4000 Potworowski Piotr Tadeusz ( ) 145. Akt w fotelu technika mieszana, papier; wym.: 31,9 x 23,7 cm; sygn. oł. śr.d.: Potworowski pour excite nr 5. Cena wyw.: 1600 Taranczewski Wacław ( ) 146. Akt pod lustrem, 1938 akwarela; wym.: 23,5 x 29 cm; nie sygn., w l.d. data: 26 V 1938, p.d.: Dobrzyca. Ze zbiorów rodziny artysty. (il. s. 47) Autoportret, lata 30. XX w. sangwina; wym.: 23,5 x 17 cm; sygn. oł. p.d.: WT. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Chrystus w Ogrojcu, koniec lat 20. XX w. tusz na papierze; wym.: 26,5 x 22 cm; nie sygn. Szkic do bardzo rzadkiej pracy graficznej [zob. pozycja 109]. Ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Św. Franciszek z Asyżu, koniec lat 20. XX w. dwa szkice tuszem na papierze; wym.: 28,5 x 20,5 cm i 26 x 23 cm; nie sygn. Szkic do bardzo rzadkiej pracy graficznej [zob. pozycja 110]. Ze zbiorów rodziny artysty. (il. s. 47) Cena wyw.:

29 AUKCJA 14 poz Mała malarka ; lata 30. XX w. tusz, węgiel; wym.: 25 x 27 cm; nie sygn. Ze zbiorów rodziny artysty Mała malarka sangwina, papier; wym.: 23,7 x 29,1 cm; nie sygn. (il. s. 47) 152. Mała malarka technika mieszana, papier; wym.: 18,6 x 24 cm; nie sygn Modelki w pracowni technika mieszana, papier; wym.: 19,7 x 27,2 cm; nie sygn. poz. 150 Cena wyw.: Cena wyw.: 1600 Cena wyw.: 1400 poz

30 poz. 160 Uniechowski Antoni ( ) 154. Opera paryska, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. tusz p.d.: AU Trzej Królowie, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU Potyczka, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU Pan Wołodyjowski i Zagłoba, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. tusz p.d.: AU Dama i dziewka, lata 50. XX w. tusz, papier; wym.: 21 x 30 cm; sygn. tusz p.d.: AU Karnawał w Rzymie, 2. połowa lat 50. XX w. tusz lawowany na papierze; wym.: 29,5 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU. Ilustracja do: A. Dumas, Hrabia Monte Christo, Warszawa 1956, t. I Hulanka, przełom lat 50. i 60. XX w. akwarela, tusz na papierze; wym.: 30 x 21 cm; sygn. tusz p.d.: AU Zaloty, przełom lat 50. i 60. XX w. akwarela, tusz na papierze; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. tusz p.d.: AU. poz Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: 1000 Cena wyw.: Cena wyw.: 2000 Cena wyw.: 2000 Cena wyw.:

31 AUKCJA 14 poz. 162 Weiss Wojciech ( ) 162. Pejzaż, lata 20. XX w. akwarela, papier; wym.: 27 x 40,5 cm; sygn. oł. p.d: WW, l.d.: 1921 lub Cena wyw.: 2800 Wójtowicz Stanisław ( ) 163. Portret mężczyzny, 1976 technika mieszana, na tekturze; wym.: 30 x 50 cm; sygn. p.d.: S. Wójtowicz, data l.d.: Cena wyw.: 1500 poz

32 poz. 164 Wyczółkowski Leon ( ) 164. Kościół Dominikanów w Lublinie, 1918 akwarela, papier; wym.: 32 x 23 cm; sygn. z dedykacją artysty, oł. p.d.: L. Wyczółkowski. Na odwrocie naklejka wystawy TPSP w Poznaniu z opisem akwareli. Cena wyw.:

33 AUKCJA 14 Fotografie zabytków architektury polskiej ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego Jan Sas-Zubrzycki ( ), architekt, historyk architektury, uważany jest za jednego z czołowych przedstawicieli późnego historyzmu. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Lwowskiej. Był inspektorem Budownictwa Miejskiego i członkiem lwowskiej Izby Inżynierskiej. Jako profesor historii architektury pracował na Politechnice Lwowskiej, był też dziekanem Wydziału Architektury tej uczelni. Należał do najgorętszych zwolenników rodzimości w sztuce i propagatorów stylu narodowego, utożsamianego z tzw. gotykiem nadwiślańskim. Wybudował (jak sam twierdził) ponad 100 kościołów głównie w małych miastach galicyjskich. Do najważniejszych należą kościoły: św. Józefa i oo. redemptorystów na Podgórzu w Krakowie, misjonarzy w Tarnowie, dominikanów w Czortkowie, kapucynów we Lwowie oraz kościoły w Tłustem (Podole), Bielczy koło Bochni, Masłowie, Szczurowej, Biegonicach, Borzęcinie Górnym. Zajmował się również konserwacją architektury sakralnej, m. in. według jego projektu odnowiono wieże kościoła mariackiego w Krakowie. Planował restaurację ratusza we Lwowie i magistratu w Krakowie, wybudował gmach Rady Powiatowej w Myślenicach, ratusze w Niepołomicach i Zatorze. Posługiwał się formami neogotyckimi, neoromańskimi i neorenesansowymi. Oferowany zespół zdjęć jest częścią podręcznego warsztatu historyka architektury. Wszystkie zdjęcia zostały opisane przez właściciela, a fotografie wykonane osobiście są dodatkowo sygnowane Błażowa. Kościół parafialny; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p.d. sygnatura) z przełomu XIX i XX w.; 17,8 x 13 cm; odbitka z zakładu artystyczno-fotograficznego J. W. Cupaka w Krośnie; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Bóbrka koło Krosna. Drewniany kościół parafialny [opisany przez Zubrzyckiego już zburzony ]; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15 x 11,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- -Zubrzyckiego Bóbrka koło Krosna. Drewniany kościół parafialny, portal we wnętrzu kościoła; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p.d. monogram JSZ) z przełomu XIX i XX w.; 15 x 11,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Bóbrka koło Krosna. Drewniany kościół parafialny, portal wejściowy; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 11,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Brzeżany. Nagrobek Jana Sieniawskiego i sarkofagi w kaplicy zamkowej; fotografia J. Krzysztofowicza z przełomu XIX i XX w.; 15,8 x 10,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- -Zubrzyckiego Cerkiew drewniana w Karpatach; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 15,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Chodecz [powiat włocławski, gubernia warszawska]. Chata kujawska z drewnianym podcieniem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,7 x 10,7 cm. Czarnca [powiat włoszczowski, gubernia kielecka]. Spichlerz murowany; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Ciężkowice. Domy podcieniowe w rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10 x 15,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.:

34 poz Czerna koło Krzeszowic. Stara studnia w zespole klasztoru Karmelitów; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (l.d. monogram JSZ) z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 1o cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Czorsztyn i Niedzica. Widok na zamki i dolinę Dunajca; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,6 x 17,9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Drohobycz. Drewniana dzwonnica przy cerkwi Świętego Krzyża; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15,7 x 11,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Gołogóry koło Złoczowa. Ruiny zamku; fotografia z lat 20. XX w.; 8 x 11,5 cm; dar Zygmunta Herzoga, komisarza budownictwa w starostwie w Złoczowie. Szymbark. Kasztel i budynek folwarczny. fotografia z lat 20. XX w.; 8 x 11,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Goraj. Pomnik żołnierzy polskich poległych w bitwie ze Szwedami; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 17,3 x 12,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) 178. Jadowniki. Drewniany kościół parafialny; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p. d. monogram wiązany) z przełomu XIX i XX w.; 15,3 x 12,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Jadowniki. Stary kościół drewniany (dopisek ołówkiem: zburzony w 1908 r.), remont fundamentu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,5 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- -Zubrzyckiego Jarosław. Portal kościoła św. Anny; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego z przełomu XIX i XX w.; 15,6 x 12,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Jarosław. Stary dom z piętrowym podcieniem (dawna wikarówka); fotografia z 1911; 11,6 x 16,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Na odwrocie przyklejony list ucznia Zubrzyckiego, Mieczysława Dobrzańskiego, z informacją o sfotografowanej budowli i zapro- 34

35 AUKCJA 14 szeniem do odbycia wycieczki po zabytkach okolic Jarosławia Kalwaria Zebrzydowska. Podcień na przedzie Kaplicy Grobu Matki Boskiej; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,3 x 12,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Kobylanka. Dzwonnica przy kościele parafialnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,5 x 8,3 cm. Zbyszyce. Prezbiterium kościoła parafialnego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11, 5 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Kocwa [powiat pińczowski, gubernia kielecka]. Stodoła kryta strzechą, o ścianach wyplatanych z łozy; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7 x 10,4 cm. Żabkowo. Stodoła kryta strzechą z drewnianym podcieniem o rzeźbionych słupach; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,5 x 10,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Kraków. 1. i 2. Kościółek św. Benedykta na Podgórzu (od zachodu i południa). Wiśniowiec. 1. Brama zamkowa. 2. Dziedziniec i fasada zamku (pałacu); fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Kraków. Baszta Pasamoników i mury obronne od strony Teatru Słowackiego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,5 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Kraków. Dawna zabudowa ul. Krakowskiej; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego (p.d. monogram JSZ) z przełomu XIX i XX w.; 11,1 x 16,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Kraków. Dom przy ul. Łobzowskiej 37, z drewnianym mostkiem przerzuconym nad Młynówką Królewską; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10,8 x 15 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Kraków. Łaźnia w budynkach Dolnych Młynów Królewskich; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,5 x 17,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 poz. 186 poz

36 poz. 187 poz Kraków. Stara brama przy ul. Łobzowskiej 38 [przez Zubrzyckiego opisana już zburzona ]; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 12,5 x 17,4 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Kraków. Stare domy przy ul. Krakowskiej; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,6 x 16,5 cm. Na odwrocie uszkodzona fotografia kościoła w Błażowej, zaprojektowanego przez J. Sas-Zubrzyckiego; wym. 17,2 x 12, 8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) Cena wyw.: Krasiczyn. Zamek od strony ogrodu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10,7 x 15,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Krechów. 1. Baszta ośmioboczna, 2. Kościół bazylianów (od południa); fotografie Roznarowicza z 1924; wym. zdjęć 10,5 x 5,9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Na odwrocie planszy fotograficzna reprodukcja obrazu Bougureau Zdjęcie z krzyża ; wym. 13,7 x 8,7 cm Kromiłów [Kromołów; gubernia piotrkowska]. Dwór alkierzowy kryty gontem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,1 x 10,5 cm. Kuhajów [Dawidów]. Cerkiew w 1612 roku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 36

37 AUKCJA Krościenko Niżne. Drzwi do drewnianej dzwonnicy; fotografia arch. Romana Mossony`ego z przełomu XIX i XX w.; 5,2 x 8,3 cm. Libusza. Kościół drewniany; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 11,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Krosno. Detal architektoniczny z kaplicy Oświęcimów; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Krosno. Herby z fryzów w kaplicy Oświęcimów; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Krosno. Podcieniowe domy przy rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11 x 15,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Krościenko Niżne [koło Krosna]. Wolnostojąca dzwonnica drewniana przy kościele parafialnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15 x 11 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas- Zubrzyckiego Krzemieniec. 1. Wejście do kościoła licealnego, 2. Ogród botaniczny, 3. i 4. Archaiczne domy miejskie; fotografie P. Nowaka z 1922 (?); wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Lanckorona. Ruiny zamku od strony wschodnie; zdjęcie Bogdana Benedyktowicza z 1896; wym. 11,6 x 16,5 cm; na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający lokalizację baszty w ciągu murów; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Lwów. Fasada kościoła Dominikanów; fotografia J. Sas-Zubrzyckiego z przełomu XIX i XX w.; 20 x 14 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 150 poz

38 203. Łuck. Brama zamkowa. Zbaraż. Dzwonnica przy kościele. Ostróg. Baszta i cerkiew zamkowa. Krzemieniec. Widok na Górę Zamkową (Bony); fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Łuck. Stara zabudowa miasta. Leżajsk. Dzwonnica kościoła farnego. Sokal. Obwarowania klasztoru. Przeworsk. Bożnica; fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Nałęczów. Kobieta przy ogrodowej studni. Autorski opis: Studnia w ogrodzie willi Pani Beni; fotografia z przełomu XIX i XX w.; wym. 16,5 x 11,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Niedźwiedź koło Mszany Dolnej. Drewniany kościół parafialny; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,5 x 11,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Ogrodzieniec. Ruiny zamku; fotografia z 1910; 15,7 x 21,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Ojców. Dolina Prądnika; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,6 x 22,6 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) 209. Ojców. Kaplica na Wodzie; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 11 cm. Pieskowa Skała. Zamek od strony stawów (Sułoszowej); fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 9,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Ojców. Skała Sokolica i wodospad na Prądniku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 17 x 23 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Ojców. Skały wapienne w Dolinie Prądnika; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,6 x 23 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Oleksińce. Dwór; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,2 x 15,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Żółkiew. Bożnica i drewniana zabudowa miasta; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8,5 x 11,1 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Ołyka. 1. Brama zamku Radziwiłłów, 2. Kościółek w ogrodzie za kolegiatą. Krzemieniec. Panorama z Góry Zamkowej. Zawichost. Kaplica przy południowej ścianie fary; fotografie P. Nowaka z 1922 (?); wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Otfinów. Wolnostojąca dzwonnica kościelna; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10 x 7,6 cm. Przerośl koło Nadwórny. Wierni na placu przed drewnianym kościołem parafialnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 10,9 x 8,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Pelplin. Zespół katedralny od strony ogrodu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,5 x 16 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 38

39 AUKCJA 14 poz. 202 poz Pieskowa Skała. 1. Zamek, 2. Pałka Krakusa (Maczuga Herkulesa) na przedpolu zamku; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 11, 5 x 8,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Poczajów. 1. Ławra Poczajowska od południa, 2. Ławra Poczajowska od północy, 3. Taras od północnej strony kościoła, 4. Kuchnia klasztorna; fotografie P. Nowaka z 1922 (?); wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Podhorce. Bryczki przed starą karczmą; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,6 x 16,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) 219. Poznań. Katedra na Ostrowie Tumskim, pomnik Mieszka I i Bolesława Chrobrego w Złotej Kaplicy; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Poznań. Katedra na Ostrowie Tumskim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Poznań. Ostrów Tumski i fragmenty pruskich fortyfikacji; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 11,7 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Radziechów koło Skawiny. Drewniana bramka w ogrodzeniu kościoła parafialnego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Różanówka. Dzwonnica przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,8 x 7,7 cm. Muszkarów. Dzwonnica przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 7,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Skąpe [powiat lipnowski, gubernia płocka]. Murowane domy szczytowe przy rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6 x 10,7 cm. Krasnobród [powiat zamojski, gubernia lubelska]. Drewniane domy podcieniowe przy rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,2 x 10,7 cm. 39

40 225. Sokal. 1. Dzwonnica, 2. Apsyda kościoła parafialnego; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8,5 x 7,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Stryków [powiat brzeziński, gubernia piotrkowska]. Karczma na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,5 x 11 cm. Sławków. Karczma [w linii zabudowy rynku]; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8,2 x 11 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Sucha Beskidzka. Dom zwany Starą Propinacją; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,2 x 10,3 cm. Chorostków koło Halicza. Wieś polska. Domy kryte strzechą na skarpie nad stawem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Sucha Beskidzka. Domy z wyżką : 1. Dom Krupki, 2. Dom Karola Kuliga; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 9 x 8,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Święty Krzyż. 1. Attyka szczytu wschodniego, 2. Hełm kaplicy Ossolińskich. Wiśniowiec. 3. Czworak obok zamku, 4. Kościół parafialny; fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Święty Krzyż. 1. Ławy kapłańskie w prezbiterium. Międzyrzecz Wołyński. 2. Wnętrze kościoła, 3. Fortyfikacje klasztoru, 4. Klasztor; fotografie P. Nowaka z 1922; wym. zdjęć 5,7 x 5,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Tatry. Kapliczka drewniana z ludową figurą Madonny z Dzieciątkiem; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 9,3 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) Cena wyw.: Tatry. Kapliczka w Dolinie Kościeliskiej; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 14,2 x 10 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. (il. s. 46) Cena wyw.: Tęgobórz [powiat włoszczowski, gubernia kielecka]. 1. Fasada pałacu z portykiem, 2. Stara karczma nakryta łamanym, gontowym dachem; fotografie prof. Miczyńskiego z 1904; 7,6 x 11 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Tłuste. Dzwonnica przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,2 x 7,6 cm. Kobiety w podcieniu przy cerkwi; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,2 x 11 cm Trześniów koło Rymanowa. Neogotycki kościół parafialny; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15,5 x 11,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Warszawa. Wnętrze kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 22,3 x 17 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Warszawa-Natolin. Most w pałacowym parku; fotografia (stykówka) z przełomu XIX i XX w.; 9 x 9 cm. Jeżewo. Chimery w pałacowym parku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9 x 9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 40

41 AUKCJA Wdzydze [Kiszewskie]. 1. Dom kaszubski z drewnianym podcieniem. 2. Detal ciesielski wiązanie słupa w podcieniu; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 5,5 x 7,3 cm Węgrów [gubernia siedlecka]. Apteka na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,2 x 10,6 cm. Przedbórz. Targ na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,2 x 10,6 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Wiśnicz Nowy. Wnętrze kopuły w kaplicy zamkowej. Krosno. Wnętrze kopuły w kaplicy Oświęcimów; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 10,2 x 7,8 cm Włocławek. Żydzi przed synagogą; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7 x 5,8 cm. Szarogród. Bożnica renesansowa; 5,3 x 7,2 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Zakopane. Stara kapliczka przy drodze do Poronina; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,8 x 9 cm. Chorostków koło Halicza. Drewniany zespół kościoła parafialnego z ogrodzeniem i dzwonnicą; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7 x 9 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Zamość. Kamienica ormiańska przy Rynku Wielkim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 15,4 x 10,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Zamość. Podcieniowe kamienice przy Rynku Wielkim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6,6 x 10,5 cm. Żwaniec. Podcieniowe domy na rynku; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 6 x 10,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Zaosie koło Nowogródka. Świronek [spichlerz] drewniany; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 5,6 x 7,5 cm. Strzyżki [powiat włocławski, gubernia warszawska]. Chata z ozdobnym detalem ciesielskim; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,8 x 10,5 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Zawichost. Stara karczma i studnia; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 9,5 x 16,1 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Zbrzyż [Podole]. Baszta warowna obudowana domem mieszkalnym; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 8,7 x 7,5 cm. Latyczów [Podole]. Baszta zamkowa; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 7,2 x 6,7 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Złoczów. Żebraczka i wierni przed portalem kościoła parafialnego; fotografia z przełomu XIX i XX w.; 16,3 x 12 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego Żółkiew. 1. Austriaccy oficerowie na dziedzińcu zamku; w tle skrzydło zachodnie, 2. Brama zamkowa od strony rynku; fotografie z przełomu XIX i XX w.; 8 x 10,8 cm; pieczątka: Ze zbiorów Jana Sas-Zubrzyckiego. 41

Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II

Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II Lp NrEwid Opis zawartości fotografii Wymiary (szer x wys cm) Uwagi/ opisy znajdujące

Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW Obiekty wpisane do GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW LP. MIEJSCOWOŚĆ OBIEKT/ ZESPÓŁ OBIEKTÓW ADRES 1 Bogucice budynek mieszkalny Bogucice nr 41 2 Bogucice kapliczka Bogucice przy nr 8, Dz. nr 306/3 3 Bogucice

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO Katowice, dnia 17 lutego 2017 r. Poz. 982 UCHWAŁA NR 273/XXIX/2017 RADY MIEJSKIEJ W KŁOBUCKU z dnia 7 lutego 2017 r. w sprawie zmiany Gminnego Programu Opieki nad

50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. wys. 30 cm. Korpus umieszczony na krzyżu wtórnie. Brak obydwu ramion, uszkodzenia i przetarcia polichromii. Konserwacja pełna w 2007 r. (M. Serafinowicz).

38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 39. Otwarcie sesji naukowej Dop piekna nadprzyrodzonego. Rozwój sztuki sakralnej od X do

Spis obiektów zabytkowych nieruchomych na terenie Powiatu Łosickiego wpisanych do rejestru zabytków

Spis obiektów zabytkowych nieruchomych na terenie Powiatu Łosickiego wpisanych do rejestru zabytków Spis obiektów zabytkowych nieruchomych na terenie Powiatu Łosickiego wpisanych do rejestru zabytków Lp. Gmina Miejscowość Nazwa zabytku zdjęcie obiektu 1 Miasto i Gmina Łosice Chotycze Zespół Dworsko parkowy:

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Kwota dofinansowania MRPO (zł) Nazwa Wnioskodawcy

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Kwota dofinansowania MRPO (zł) Nazwa Wnioskodawcy Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1624/10 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 30 grudnia 2010 r. Lista projektów wybranych przez Zarząd Województwa Małopolskiego do dofinansowania w ramach konkursu nr

Skarb architektury w Polsce. T. 4, 100 tablic, od l. 301 do l. 400 / J. S. Zubrzycki. Szczecin, Spis tablic

Skarb architektury w Polsce. T. 4, 100 tablic, od l. 301 do l. 400 / J. S. Zubrzycki. Szczecin, Spis tablic Skarb architektury w Polsce. T. 4, 100 tablic, od l. 301 do l. 400 / J. S. Zubrzycki. Szczecin, 2012 Spis tablic Gniezno. Rrzeźba nadprożowa drzwi bocznych z katedry, XIV w. 301 Rydzyna. Zamek XV, XVIII

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.

Spuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy. Spuścizna ANTON ROY GANZ Ambasador Szwajcarii w Warszawie (1902-1993) I - 53 V A R S A V I A N A Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.doc 1 Spis treści: I. Materiały biograficzne sygn. 1 II. Działalność

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Głubczyce. Lp. Miejscowość Obiekt Adres Uwagi

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Głubczyce. Lp. Miejscowość Obiekt Adres Uwagi Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Głubczyce. Lp. Miejscowość Obiekt Adres Uwagi 1. Bernacice kościół filialny pw. św. Trójcy 2. Bernacice

Wykaz zabytków znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Dobrzyo nad Wisłą

Wykaz zabytków znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Dobrzyo nad Wisłą Załącznik do Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2017-2020 Wykaz zabytków znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Dobrzyo nad Wisłą Lp. Miejscowośd Obiekt Czas powstania Rejestr zabytków

Trasa wycieczki: Siemiatycze na Podlasiu. czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa

Trasa wycieczki: Siemiatycze na Podlasiu. czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa Trasa wycieczki: na Podlasiu czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa Opis wycieczki Zapraszamy Państwa do Siemiatycz, miasta powiatowego na Podlasiu. Historię

Wydarzenia w dniu

Wydarzenia w dniu 800 lat Raciborza http//800lat.raciborz.pl/wydarzenia_800_lat/kalendarium_imprez/2015-06-21/printpdf Wydarzenia w dniu 2015-06-21 Wydarzenia w dniu 21 czerwiec 2015 Wybierz dzień 2015-06-21 Przejdź Bieżące

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II.

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. PRACA ZBIOROWA ELŻBIETA GIL, NINA MAJ, LECH PROKOP. ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. CZĘŚĆ IV. PODKARPACKIE. OPRACOWAŁ I WYKONAŁ LECH PROKOP, UL. ZAMKOWA 2/1,

KARTA ADRESOWA ZABYTKU NIERUCHOMEGO

KARTA ADRESOWA ZABYTKU NIERUCHOMEGO A-1 ZESPÓŁ KOŚCIÓŁA PARAFIALNEGO p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Żyrzynie 1804 1892 r. Żyrzyn wschodnia część wsi pomiędzy ulicą Tysiąclecia, a płaską doliną rzeki Duży Pioter działka ewidencyjna Nr 529/1

Podlaski Przełom Bugu 2017

Podlaski Przełom Bugu 2017 Podlaski Przełom Bugu 2017 1 XXII Międzynarodowy Plener Fotograficzny Podlaski Przełom Bugu 2017 Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach ul. Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce, tel./fax 25 794 31

WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI

WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI WYSTAWY I PUBLIKACJE MUZEALNE POŚWIĘCONE OLSZTYNOWI 1992 2013 Fotografie: Piotr Jaworek, Krzysztof Kapusta, Grzegorz Kumorowicz, Małgorzata Kumorowicz, Wojciech Sękowski Skany: Katarzyna Dauksza Opracowanie

Umowy dotacyjne MKZ

Umowy dotacyjne MKZ Umowy dotacyjne MKZ - L.p. Nr konkursu Nazwa konkursu Nazwa własna zadania NR umowy Nazwa podmiotu Kwota dotacji Data rozpoczęcia Data zakończenia 1 1471 2 1471 3 1471 4 1471 III EDYCJA. III EDYCJA. III

Nazwa i opis przedmiotu

Nazwa i opis przedmiotu Przedwojenna fotografia przedstawiające płytę żorskiego rynku. 1. przedwojenna przedstawiająca portret zbiorowy komendantów żorskiej policji. 2. z ok XIX/XX wieku. Portret, sepia. 3. z ok XIX/XX wieku.

KARTA GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW

KARTA GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW 1. OBIEKT BUDYNEK MIESZKALNY KARTA GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW 2. OBECNA FUNKCJA MIESZKALNA 3. MATERIAŁ DREWNO, KAMIEŃ, BLACHA 4. DATOWANIE 1929 R 5. MIEJSCOWOŚĆ 22. FOTOGRAFIE 6. GMINA 7. POWIAT 8.WOJEWÓDZTWO

Beneficjenci II edycji

Beneficjenci II edycji Beneficjenci II edycji Dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wszystkich

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gminy Głuchołazy. ul. Lompy

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gminy Głuchołazy. ul. Lompy Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gminy Głuchołazy. Uwaga: tabela nie obejmuje stanowisk archeologicznych Lp. Miejscowość Obiekt Adres Uwagi

EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA KONECK KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE

EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA KONECK KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE EWIDENCJA ZABYTKÓW KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA KONECK POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE WIEŚ KONECK LP OBIEKT LOKALIZACJA FORMA OCHRONY 1 KOSCIÓŁ PARAFIALNY w zespole kościoła

WYKAZ GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW NIERUCHOMYCH DLA GMINY LUBICZ (opracowanie: E. Bożejewicz r.)

WYKAZ GMINNEJ EWIDENCJI ZABYTKÓW NIERUCHOMYCH DLA GMINY LUBICZ (opracowanie: E. Bożejewicz r.) LP. MIEJSCOWOŚĆ ULICA NR OBIEKT (funkcja pierwotna) NR DZIAŁKI DATOWANIE FORMA OCHRONY 1. Brzezinko 26 Dwór z zespołu podworskiego 88/13, 83, 82/2 II poł. XIX w. 2. Brzezinko Park podworski II poł. XIX

1889 1987. 11. 4 A/1483

1889 1987. 11. 4 A/1483 WYKAZ ZABYTKÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE GMINY BRZEŚĆ KUJAWSKI Lp. Miejscowość Obiekt Czas powstania Rejestr zabytków 1 Brzezie kościół parafialny rzymskokatolicki pw. św. Józefa 1930-1936 2 Brzezie

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Skoroszyce. Lp Miejscowość Obiekt Ulica Nr Uwagi

Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Skoroszyce. Lp Miejscowość Obiekt Ulica Nr Uwagi Wykaz obiektów zabytkowych nieruchomych ujętych w ewidencji zabytków zlokalizowanych na terenie gm. Skoroszyce. Lp Miejscowość Obiekt Ulica Nr Uwagi 1. Brzeziny kościół filialny pw. św. Marcina 61 2. Brzeziny

Trasa wycieczki: Zabytki sakralne Łomży. czas trwania: 5 godzin, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa

Trasa wycieczki: Zabytki sakralne Łomży. czas trwania: 5 godzin, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa Trasa wycieczki: Zabytki sakralne Łomży czas trwania: 5 godzin, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa Opis wycieczki to duże miasto w województwie podlaskim nad rzeką Narwią. Historia

Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa)

Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa) Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa) Ossolińscy na Podlasiu. Okruchy wspomnień to tytuł wystawy, która jest czynna od 27 października w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w

Inwentaryzacja i waloryzacja zasobów kultury materialnej

Inwentaryzacja i waloryzacja zasobów kultury materialnej Inwentaryzacja i waloryzacja zasobów kultury materialnej na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego Podsumowanie i wnioski oprac. mgr Piotr Rochowski Drewniana rzeźba ludowa Matki Bożej z Dzieciątkiem

GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINY SZYDŁOWIEC maj 2017r.

GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINY SZYDŁOWIEC maj 2017r. Lp ID MIEJSCOWOŚĆ ULICA NR OBIEKT 1. 4 Łazy 102 dom mieszkalny pocz XX w. 2. 6 Łazy 69 dom mieszkalny 3. 7 Łazy kapliczka 1939r. 4. 8 Łazy 20 dom mieszkalny I poł. XX w. 5. 9 Łazy 51 dom mieszkalny I poł.

Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na wystawę ikon autorstwa Barbary Ruchały,

Wykaz zabytków nieruchomych ujętych w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Pawłowice

Wykaz zabytków nieruchomych ujętych w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Pawłowice Wykaz zabytków nieruchomych ujętych w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Pawłowice OBIEKTY KUBATUROWE Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr OI.0050.0071.2017 Wójta Gminy Pawłowice z dnia 31 maja 2017 r. 1. 1

EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA ZAKRZEWO KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE

EWIDENCJA ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA ZAKRZEWO KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE EWIDENCJA ZABYTKÓW KARTY ADRESOWE ZABYTKÓW GMINA WIEJSKA ZAKRZEWO POWIAT ALEKSANDROWSKI WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO POMORSKIE WSIE: GĘSIN, KOBIELICE, KOLONIA BODZANOWSKA, KOLONIA ZAKRZEWO STARE, LEPSZE, SEROCZKI,

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Chojnacie

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Chojnacie Kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina w Chojnacie Chojnata jest starą wsią. Powstała nie później niż w XIII w. Niegdyś posiadała duże znaczenie dzięki zakonowi benedyktynów, którzy posiadali tutaj

Ze zbiorów Instytutu im. Herdera w Marburgu

Ze zbiorów Instytutu im. Herdera w Marburgu Widok z lotu ptaka z roku 1925 na obie miejscowości Księże Małe ( Klein Tschansch ) oraz Księże Wielkie ( Gross Tshansch ) jeszcze przed wybudowaniem bloków mieszkalnych osiedla Klein Tschansch z lat 1928

Wykaz obiektów z Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Chrzanów

Wykaz obiektów z Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Chrzanów Wykaz obiektów z Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Chrzanów Nr 1. CHRZANÓW 1 kamienica mieszkalna 2. Aleja Henryka 2/4 kamienica mieszkalna 3. 3 kamienica mieszkalna 4. 5 kamienica mieszkalna 5. 6 dom mieszkalny

Skoczów miasto urodzenia Jana Sarkandra

Skoczów miasto urodzenia Jana Sarkandra Skoczów miasto urodzenia Jana Sarkandra Opis miasta: Jacek i Maria Łempiccy, Święci w Polsce i ich kult w świetle historii, Kraków 2008, s. 197-198 (wydanie papierowe) lub: Jan Sarkander, Skoczów - http://sancti_in_polonia.wietrzykowski.net/2j.html

Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki:

Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki: Pałac Kultury i Nauki powstał 22 lipca 1955 r. Ciekawostki: - najwyższy budynek w Polsce, - ma 42 piętra, - wybudowali go Rosjanie, - w tym roku ma już 63 lata W Pałacu Kultury i Nauki mieści się Muzeum

Podlaski. Przełom Bugu 2014. Podlaski

Podlaski. Przełom Bugu 2014. Podlaski Podlaski Przełom Bugu 2014 Podlaski Przełom Bugu 2014 1 XIX Międzynarodowy Plener Fotograficzny Podlaski Przełom Bugu 2014 Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach ul. Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce,

ZARZĄDZENIE NR 412/2016 BURMISTRZA KRAPKOWIC. z dnia 16 maja 2016 r. w sprawie założenia Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Krapkowice

ZARZĄDZENIE NR 412/2016 BURMISTRZA KRAPKOWIC. z dnia 16 maja 2016 r. w sprawie założenia Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Krapkowice ZARZĄDZENIE NR 412/2016 BURMISTRZA KRAPKOWIC z dnia 16 maja 2016 r. w sprawie założenia Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Krapkowice Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie

Obiekty wskazane do wpisania do gminnej ewidencji.

Obiekty wskazane do wpisania do gminnej ewidencji. Obiekty wskazane do wpisania do gminnej ewidencji. MIEJSCOWOŚĆ KOD NOWA ULICA I NUMER OBIEKT NR EWID DZ STAN ZACHOWANIA DATOWANIE NR REJESTRU Brusiek 42-286 DW 789, stodółka 128 drewniana XIX w naprzeciwko

Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze

Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze Wybór i oprac. 2015 r. Bożena Lewandowska Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Rozwinięcie

3- Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa (Ecce Homo) Lp. Forma - Nr zdjęcia i data wyk. - Lokalizacja (miasto, woj., obiekt) - Uwagi

3- Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa (Ecce Homo) Lp. Forma - Nr zdjęcia i data wyk. - Lokalizacja (miasto, woj., obiekt) - Uwagi 3- Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa (Ecce Homo) Lp. Forma - Nr zdjęcia i data wyk. - Lokalizacja (miasto, woj., obiekt) - Uwagi 56. Rzym, ob. w ko SS. Name di Maria Chr. Ecce Homo; 71. Lublin, fg w baz.

FOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA

MATERIAŁY DO DZIEJÓW SZTUKI SAKRALNEJ NA ZIEMIACH WSCHODNICH DAWNEJ RZECZYPOSPOLITEJ Redakcja naukowa: Jan K. Ostrowski CZĘŚĆ I

MATERIAŁY DO DZIEJÓW SZTUKI SAKRALNEJ NA ZIEMIACH WSCHODNICH DAWNEJ RZECZYPOSPOLITEJ Redakcja naukowa: Jan K. Ostrowski CZĘŚĆ I Światosław Lenartowicz, Jan K. Ostrowski, Jerzy T. Petrus,, Jan K. Ostrowski Wstęp Oznaczenia i skróty Piotr Krasny Kościół parafialny p.w. Św. Jana Chrzciciela w Biskowicach Kościół parafialny p.w. Św.

Wieża Trynitarska jest najwyższym punktem zabudowy staromiejskiej Lublina. Została wzniesiona w 1693 roku w miejscu dawnej furty miejskiej jako

Wieża Trynitarska jest najwyższym punktem zabudowy staromiejskiej Lublina. Została wzniesiona w 1693 roku w miejscu dawnej furty miejskiej jako WIEŻA TRYNITARSKA Wieża Trynitarska jest najwyższym punktem zabudowy staromiejskiej Lublina. Została wzniesiona w 1693 roku w miejscu dawnej furty miejskiej jako dzwonnica. Dzisiejszy wygląd zawdzięcza

2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU

2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU 2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU CENNIK USŁUG PRZEWODNICKICH W JĘZYKU POLSKIM: Dzienny ryczałt za zwiedzanie trwające do 4 godzin - 2000 CZK, każda kolejna godzina powyżej 4 godzin 500 CZK. Terminy świąteczne:

Spis treści. 3 Zakres terytorialny i chronologiczny pracy 5 Sztukaterie italianizujące a listwowe dekoracje sklepienne

Spis treści. 3 Zakres terytorialny i chronologiczny pracy 5 Sztukaterie italianizujące a listwowe dekoracje sklepienne Spis treści xiii Od redaktora xiv Od autora 1 Wstęp 3 Zakres terytorialny i chronologiczny pracy 5 Sztukaterie italianizujące a listwowe dekoracje sklepienne 9 Specyfika badań nad sztukateriami 17 Stan

Tabela ewidencyjna zabytków (Załącznik nr 1 do Zarządzenia Prezydenta nr 2472/04 z dnia 12 października 2004r.)

Tabela ewidencyjna zabytków (Załącznik nr 1 do Zarządzenia Prezydenta nr 2472/04 z dnia 12 października 2004r.) Tabela ewidencyjna zabytków (Załącznik nr 1 do Zarządzenia Prezydenta nr 2472/04 z dnia 12 października 2004r.) Lp. Adres Rodzaj obiektu 1. Al. Jachowicza 14 Willa 2. Al. Jachowicza 20 Zespół szkoły powszechnej:

Zespół nr 0015 Bożena Utrata

Zespół nr 0015 Bożena Utrata Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Milanówku Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku ul. Spacerowa 4 05-822 Milanówek Zespół nr 0015 Bożena Utrata Udostępnianie zdjęć powyżej rozdzielczości 535px możliwe

WYKAZ ZABYTKÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE GMINY BRZEŚĆ KUJAWSKI (STAN NA KWIECIEŃ 2008 ROKU)

WYKAZ ZABYTKÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE GMINY BRZEŚĆ KUJAWSKI (STAN NA KWIECIEŃ 2008 ROKU) WYKAZ ZABYTKÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE GMINY BRZEŚĆ KUJAWSKI (STAN NA KWIECIEŃ 2008 ROKU) Lp. Gmina Miejscowość Obiekt Czas powstania 1 Brześć Kujawski Brzezie kościół filialny rzymskokatolicki murowany

Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury Uwaga: terminy imprez mogą ulec zmianie Nazwa Miejsce Organizator Styczeń 2019 r. Wystawa Wydział Artystyczny UMCS Lublin Galeria 20stycznia 2019r. Gminny

Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej

GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW. Brama w zespole kościoła par. p.w. św. Marcina Nr 181. Dzwonnica w zespole kościoła par. p.w. św.

GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW. Brama w zespole kościoła par. p.w. św. Marcina Nr 181. Dzwonnica w zespole kościoła par. p.w. św. Aneks nr 1 GMINNA EWIDENCJA ZABYTKÓW Lp. Miejscowość Obiekt 1. Kościół par. p.w.św. Marcina 2. Adres Nr 181 Brama w zespole kościoła par. p.w. św. Marcina Nr 181 Wpis do rejestru zabytków rej. zab. A-282