- 1 - III. OLIZNI ROÓT ZIMNY 3. WYZNZNI ZSTĘPZJ KORONY ROÓT ZIMNY KPT L = 430,28m KK II L II = 169,00m = 260,00 R 1 = 500m i = 6% Ł 1 = 153,53m α = 17,5937 R 2 = 400m i = 7% Ł 2 = 137,32m α = 19,6696 R 3 = 600m i = 6% Ł 3 = 42,51m α = 4,0591 KŁK 3 PŁK 3 P 2 PŁK 2 P 4 P 3 PK II KŁK 2 L 2 = 169,79m = 451,38 PPT (0,0) L = 393,89m PK I KK I PŁK 1 KŁK 1 P1 L 1= 268,56m = 897,60 L I = 245,00m = 350,00 PPT = 0,00 m KM 5 + 125,00 PK I = 393,89 m KM 5 + 518,89 KK I = PŁK 1 = 393,89 + L I = 393,89 + 245,00 = 638,89 m KM 5 + 763,89 KŁK 1 = P 1 = 638,89 + Ł 1 = 638,89 + 153,53 = 792,42 m KM 5 + 917,42 zmiana grubości konstrukcji nawierzchni z 51 cm na 86 cm KM 6 + 047,00 P 2 = PŁK 3 = 792,42 + L 1 = 792,42 + 268,56 = 1060,98 m KM 6 + 185,98 KŁK 3 = P 3 = 1060,98 + Ł 3 = 1060,98 + 42,51 = 1103,49 m KM 6 + 228,49 P 4 = PŁK 2 = 1103,49 + L 2 = 1103,49 + 169,79 = 1273,28 m KM 6 + 398,28 KŁK 2 = PK II = 1273,28 + Ł 2 = 1273,28 + 137,32 = 1410,60 m KM 6 + 535,60 KK II = 1410,60 + L II = 1410,60 + 169,00 = 1579,60 m KM 6 + 704,60 KPT = 1579,60 + 430,28 = 2009,88 m KM 7 + 134,88 TYP I TYP II a TYP II b TYP III TYP IV
- 2-3.1. Odcinek prosty + krzywa przejściowa PK I KK I : TYP I (KM 5+125,00 m KM 5+763,89) 0,5 Z.K.R.Z. 4 % F 3.1.1. ane z rysunku F = 0,51 [m] = 3,50 [m] = 1,50 [m] 3.1.2. ane uzyskane na drodze analitycznej = 0,02 = 0,02 3,50 = 0,07 [m] = 0,06 = 0,07 0,06 1,50 = 0,16 [m] = 1,5 = 1,5 ( 0,16) = 1,5 0,24 [m] F = F = 0,51 [m] = F + 0,04 = 0,51 + 0,04 3,50 = 0,65 [m] 3.1.3. Obliczenie pola powierzchni nasypu = F + F F = 0,5 = 0,5 1,5 ( 0,16) ( 0,16) = 0,75 ( 0,16) 2 [m 2 ] F = 0,5 ( + ) = 0,5 ( 0,16 + 0,07) 1,50 = 0,75 (2 0,23) [m 2 ] = 0,75 ( 0,16) 2 + 0,75 (2 0,23) = 0,75 2 0,24 + 0,0192 + 1,5 0,1725 = = 0,75 2 + 1,26 0,1533 [m 2 ] 3.1.4. Obliczenie pola powierzchni wykopu = F F = 0,5 ( F + ) = 0,5 (0,51 + 0,65 ) 3,50 = = 0,5 (1,16 2) 3,50 = 3,50 + 2,03 [m 2 ] 3.1.5. Obliczenie wartości = 0,75 2 + 1,26 0,1533 = 3,50 + 2,03 0,75 2 + 4,76 2,1833 = 0 = b 2 4 a c = 29,2075 = 5,4044 4,76 + 5,4044 = = 0,430 m 2 0,75 3.1.6. Obliczenie szerokości zastępczej korony robót ziemnych na odcinku TYP I Z.K.R.Z. = 2 ( + + ) = 2 (3,50 + 1,50 + 1,5 ( 0,16)) = 10,810 m
- 3-3.2. Łuk poziomy R 1 + część krzywej koszowej P 1 P 2 : TYP II a (KM 5+763,89 KM 6+47,00) O 8 % K L Z.K.R.Z. ' ' ' F P R 3.2.1. ane z rysunku K = = = 0,51 [m] L = L = 3,50 [m] O = P = 1,25 [m] F = 1,00 [m] ; FP = 0,25 [m] 3.2.2. ane uzyskane na drodze analitycznej L = K = 0,51 [m] = L + 0,06 L = 0,51 + 0,06 3,50 = 0,72 [m] = L 0,06 L = 0,51 0,06 3,50 = 0,30 [m] = 0,06 L = 0,06 3,50 = 0,21 [m] O = 0,08 O = 0,21 0,08 1,25 = 0,31 [m] = + 0,06 L = + 0,06 3,50 = + 0,21 [m] F = + 0,06 F = + 0,21 + 0,06 1,00 = + 0,27 [m] RP = F 0,02 FP = + 0,27 0,02 0,25 = + 0,265 [m] O = 1,5 O = 1,5 ( 0,31) [m] P = 1,5 RP = 1,5 ( + 0,265) [m] 3.2.3. Obliczenie pola powierzchni nasypu = F O + F O + F F + F FPR + F RP F O = 0,5 O O = 0,5 ( 0,31) [1,5 ( 0,31)] = 0,75 ( 0,31) 2 = = 0,75 ( 2 0,62 + 0,0961) = 0,75 2 0,465 + 0,0721 [m 2 ] F O = 0,5 ( + O ) O = 0,5 ( 0,21 + 0,31) 1,25 = 0,625 (2 0,52) = = 1,25 0,325 [m 2 ] F F = 0,5 ( + F ) F = 0,5 ( + 0,21 + + 0,27) 1,0 = 0,5 (2 + 0,48) = = + 0,24 [m 2 ] F FPR = 0,5 ( F + PR ) FP = 0,5 ( + 0,27 + + 0,265) 0,25 = 0,125 (2 + 0,535) = = 0,25 + 0,0669 F RP = 0,5 RP P = 0,5 ( + 0,265) (1,5 ( + 0,265)) = 0,75 ( + 0,265) 2 = = 0,75 ( 2 + 0,53 + 0,070) = 0,75 2 + 0,3975 + 0,0527 [m 2 ] = [0,75 2 0,465 + 0,0721] + [1,25 0,325] + [ + 0,24] + [0,25 + 0,0669] + + [0,75 2 + 0,3975 + 0,0527] = 1,5 2 + 2,4325 + 0,1067 [m 2 ] 3.2.4. Obliczenie pola powierzchni wykopu = F F = 0,5 ( + ) = 0,5 (0,72 + 0,30 ) 7,0 = 3,50 (1,02 2) = = 7,0 + 3,57 [m 2 ]
- 4-3.2.5. Obliczenie wartości = 1,5 2 + 2,4325 + 0,1067 = 7,0 + 3,57 1,5 2 + 9,4325 3,4633 = 0 = b 2 4 a c = 109,752 = 10,476 9,4325 + 10,476 = = 0,348 m 2 1,5 3.2.6. Obliczenie szerokości zastępczej korony robót ziemnych na odcinku TYP II a Z.K.R.Z. = O + O + + P + P = = 1,5 ( 0,31) + 1,25 + 7,00 + 1,25 + 1,5 ( + 0,265) = 10,477 m 3.3. Łuk poziomy R 3 + część krzywej koszowej P 1 P 2 : TYP II b (KM 6+47,00 KM 6+228,49) O 8 % K L Z.K.R.Z. ' ' ' F P R 3.3.1. ane z rysunku K = = = 0,86 [m] L = L = 3,50 [m] O = P = 1,25 [m] F = 1,00 [m] ; FP = 0,25 [m] 3.3.2. ane uzyskane na drodze analitycznej L = K = 0,86 [m] = L + 0,06 L = 0,86 + 0,06 3,50 = 1,07 [m] = L 0,06 L = 0,86 0,06 3,50 = 0,65 [m] = 0,06 L = 0,06 3,50 = 0,21 [m] O = 0,08 O = 0,21 0,08 1,25 = 0,31 [m] = + 0,06 L = + 0,06 3,50 = + 0,21 [m] F = + 0,06 F = + 0,21 + 0,06 1,00 = + 0,27 [m] RP = F 0,02 FP = + 0,27 0,02 0,25 = + 0,265 [m] O = 1,5 O = 1,5 ( 0,31) [m] P = 1,5 RP = 1,5 ( + 0,265) [m]
- 5-3.3.3. Obliczenie pola powierzchni nasypu = F O + F O + F F + F FPR + F RP F O = 0,5 O O = 0,5 ( 0,31) [1,5 ( 0,31)] = 0,75 ( 0,31) 2 = = 0,75 ( 2 0,62 + 0,0961) = 0,75 2 0,465 + 0,0721 [m 2 ] F O = 0,5 ( + O ) O = 0,5 ( 0,21 + 0,31) 1,25 = 0,625 (2 0,52) = = 1,25 0,325 [m 2 ] F F = 0,5 ( + F ) F = 0,5 ( + 0,21 + + 0,27) 1,0 = 0,5 (2 + 0,48) = = + 0,24 [m 2 ] F FPR = 0,5 ( F + PR ) FP = 0,5 ( + 0,27 + + 0,265) 0,25 = 0,125 (2 + 0,535) = = 0,25 + 0,0669 F RP = 0,5 RP P = 0,5 ( + 0,265) (1,5 ( + 0,265)) = 0,75 ( + 0,265) 2 = = 0,75 ( 2 + 0,53 + 0,070) = 0,75 2 + 0,3975 + 0,0527 [m 2 ] = [0,75 2 0,465 + 0,0721] + [1,25 0,325] + [ + 0,24] + [0,25 + 0,0669] + + [0,75 2 + 0,3975 + 0,0527] = 1,5 2 + 2,4325 + 0,1067 [m 2 ] 3.3.4. Obliczenie pola powierzchni wykopu = F F = 0,5 ( + ) = 0,5 (1,07 + 0,65 ) 7,0 = 3,50 (1,72 2) = = 7,0 + 6,02 [m 2 ] 3.3.5. Obliczenie wartości = 1,5 2 + 2,4325 + 0,1067 = 7,0 + 6,02 1,5 2 + 9,4325 5,9133 = 0 = b 2 4 a c = 124,452 = 11,1558 9,4325 + 11,1558 = = 0,574 m 2 1,5 3.3.6. Obliczenie szerokości zastępczej korony robót ziemnych na odcinku TYP II b Z.K.R.Z. = O + O + + P + P = = 1,5 ( 0,31) + 1,25 + 7,00 + 1,25 + 1,5 ( + 0,265) = 11,155 m 3.4. Łuk poziomy R 2 + krzywa koszowa P 3 P 4 : TYP III (KM 6+228,49 KM 6+535,60) O 9 % 7 % K L Z.K.R.Z. 7 % 7 % 7 % ' ' ' 7 % F P R 3.4.1. ane z rysunku K = = = 0,86 [m] L = L = 3,50 [m] O = P = 1,25 [m] F = 1,00 [m] ; FP = 0,25 [m]
- 6-3.4.2. ane uzyskane na drodze analitycznej L = K = 0,86 [m] = L + 0,07 L = 0,86 + 0,07 3,50 = 1,105 [m] = L 0,07 L = 0,86 0,07 3,50 = 0,615 [m] = 0,07 L = 0,07 3,50 = 0,245 [m] O = 0,09 O = 0,245 0,09 1,25 = 0,3575 [m] = + 0,07 L = + 0,07 3,50 = + 0,245 [m] F = + 0,07 F = + 0,245 + 0,07 1,00 = + 0,315 [m] RP = F 0,02 FP = + 0,315 0,02 0,25 = + 0,31 [m] O = 1,5 O = 1,5 ( 0,3575) [m] P = 1,5 RP = 1,5 ( + 0,31) [m] 3.4.3. Obliczenie pola powierzchni nasypu = F O + F O + F F + F FPR + F RP F O = 0,5 O O = 0,5 ( 0,3575) [1,5 ( 0,3575)] = 0,75 ( 0,3575) 2 = = 0,75 ( 2 0,715 + 0,1278) = 0,75 2 0,53625 + 0,0959 [m 2 ] F O = 0,5 ( + O ) O = 0,5 ( 0,245 + 0,3575) 1,25 = = 0,625 (2 0,6025) = 1,25 0,3766 [m 2 ] F F = 0,5 ( + F ) F = 0,5 ( + 0,245 + + 0,315) 1,0 = 0,5 (2 + 0,56) = = + 0,28 [m 2 ] F FPR = 0,5 ( F + PR ) FP = 0,5 ( + 0,315 + + 0,31) 0,25 = 0,125 (2 + 0,625) = = 0,25 + 0,0781 F RP = 0,5 RP P = 0,5 ( + 0,31) (1,5 ( + 0,31)) = 0,75 ( + 0,31) 2 = = 0,75 ( 2 + 0,62 + 0,0961) = 0,75 2 + 0,465 + 0,0721 [m 2 ] = [0,75 2 0,53625 + 0,0959] + [1,25 0,3766] + [ + 0,28] + [0,25 + 0,0781] + + [0,75 2 + 0,465 + 0,0721] = 1,5 2 + 2,42875 + 0,1495 [m 2 ] 3.4.4. Obliczenie pola powierzchni wykopu = F F = 0,5 ( + ) = 0,5 (1,105 + 0,615 ) 7,0 = 3,50 (1,72 2) = = 7,0 + 6,02 [m 2 ] 3.4.5. Obliczenie wartości = 1,5 2 + 2,42875 + 0,1495 = 7,0 + 6,02 1,5 2 + 9,42875 5,8705 = 0 = b 2 4 a c = 124,124 = 11,1411 9,42875 + 11,1411 = = 0,571 m 2 1,5 3.4.6. Obliczenie szerokości zastępczej korony robót ziemnych na odcinku TYP III Z.K.R.Z. = O + O + + P + P = = 1,5 ( 0,3575) + 1,25 + 7,00 + 1,25 + 1,5 ( + 0,31) = 10,212 m
- 7-3.5. Odcinek prosty + krzywa przejściowa PK II KK II : TYP IV (KM 6+535,60 KM 7+134,88) 0,5 Z.K.R.Z. 4 % F 3.5.1. ane z rysunku F = 0,86 [m] = 3,50 [m] = 1,50 [m] 3.5.2. ane uzyskane na drodze analitycznej = 0,02 = 0,02 3,50 = 0,07 [m] = 0,06 = 0,07 0,06 1,50 = 0,16 [m] = 1,5 = 1,5 ( 0,16) = 1,5 0,24 [m] F = F = 0,86 [m] = F + 0,04 = 0,86 + 0,04 3,50 = 1,00 [m] 3.5.3. Obliczenie pola powierzchni nasypu = F + F F = 0,5 = 0,5 1,5 ( 0,16) ( 0,16) = 0,75 ( 0,16) 2 [m 2 ] F = 0,5 ( + ) = 0,5 ( 0,16 + 0,07) 1,50 = 0,75 (2 0,23) [m 2 ] = 0,75 ( 0,16) 2 + 0,75 (2 0,23) = 0,75 2 0,24 + 0,0192 + 1,5 0,1725 = = 0,75 2 + 1,26 0,1533 [m 2 ] 3.5.4. Obliczenie pola powierzchni wykopu = F F = 0,5 ( F + ) = 0,5 (0,86 + 1,00 ) 3,50 = = 0,5 (1,86 2) 3,50 = 3,50 + 3,255 [m 2 ] 3.5.5. Obliczenie wartości = 0,75 2 + 1,26 0,1533 = 3,50 + 3,255 0,75 2 + 4,76 3,4083 = 0 = b 2 4 a c = 32,8825 = 5,7343 4,76 + 5,7343 = = 0,650 m 2 0,75 3.5.6. Obliczenie szerokości zastępczej korony robót ziemnych na odcinku TYP IV Z.K.R.Z. = 2 ( + + ) = 2 (3,50 + 1,50 + 1,5 ( 0,16)) = 11,470 m