Konspekt lekcji w klasie IV

Podobne dokumenty
Temat: Programujemy historyjki w języku Scratch tworzymy program i powtarzamy polecenia.

Treści nauczania zgodne z podstawą programową:

Metody: a) metoda lekcji odwróconej; b) pogadanka; c) ćwiczenia praktyczne; d) ćwiczenia interaktywne; e) burza mózgów; f) pokaz filmu edukacyjnego.

KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY VI

DOBRE PRAKTYKI ERASMUS + mgr Marta Faroń Lekcja plastyki (1x45 min.) Perspektywa zbieżna.

Scenariusz zajęć nr 4 Temat: Pozory często mylą czy wszystkie czarownice są złe?

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PLASTYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W PLESZEWIE. Barbara Walter

Tytuł: Budowa i działanie narządu wzroku

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Przedmiotowy system oceniania język polski Rok szkolny: 2017/2018 Klasy: 4-7

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I III

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCEN

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZEDMIOTU: JĘZYK POLSKI

KONSPEKT LEKCJI ZAJĘC TECHNICZNYCH W KLASIE IVa. Poznanie przepisów dotyczących ruchu pieszych na drodze

Scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej Budżet partycypacyjny czego potrzebuje nasza okolica?

DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ

języka obcego i sprawności językowych. Korelacja języka angielskiego z innymi przedmiotami to

Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny z przedmiotu PRACOWNIA RYSUNKU I TECHNIK REKLAMY:

JĘZYK POLSKI WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY ORAZ SPOSOBY SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIA KLASA V

Temat 20. Techniki algorytmiczne

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z MUZYKI

Kryteria na poszczególne oceny klasa 4 (zgodnie z nową podstawą programową)

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH W RAMACH WSPÓŁPRACY ZESPOŁU SZKÓŁ Z MCDN 2016/2017

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: oblicza wartości liczbowe wyrażeń algebraicznych mnoży jednomiany.

KRYTERIA OCENY ROCZNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z MUZYKI

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS IV-VI SP

Cele nauczania: a)poznawcze: Cele ogólne kształcenia: -uczeń umie odejmować ułamki dziesiętne. Aktywności matematyczne:

Temat: Podsumowanie wiadomości z działu: Nie tylko kalkulator ćwiczenia z wykorzystaniem monitora interaktywnego. Zajęcia komputerowe klasa VI a

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z MUZYKI

Wymagania z języka polskiego. Klasa 6 PROPOZYCJE KRYTERIÓW OCENY I METOD SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ

Funkcja rosnąca, malejąca, stała współczynnik kierunkowy

ANALIZA I INTERPRETACJA WYNIKÓW BADANIA DIAGNOSTYCZNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE III GRUDZIEŃ 2011

KONSPEKT MATEMATYKA. Temat lekcji: Rozwiązujemy zadania tekstowe wykorzystując dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY V

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z MUZYKI KLASA 4

Scenariusz zajęć dla uczniów gimnazjum

Scenariusz zajęd nr 56 Temat: Podziwiamy dzieła malarstwa europejskiego. Cele operacyjne: Uczeo:

RAMOWY PLAN METODYCZNY III

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASACH IV - VI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 7

Scenariusz dodatkowych zajęd z zajęd wyrównawczych przeprowadzonych r. w ramach projektu,,szkoła w działaniu

Programowanie i techniki algorytmiczne

Scenariusz dodatkowych zajęd z zajęd wyrównawczych z geografii przeprowadzonych r. w ramach projektu,,szkoła w działaniu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO KLASA 4 SZKOŁA PODSTAWOWA

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Funkcje i instrukcje języka JavaScript

Cele: uczeń zna pojęcie symetrii potrafi zebrać potrzebne informacje i korzystać zróżnych źródeł informacji

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

Kryteria oceniania z języka niemieckiego (klasa VII) Słuchanie

Temat: Uzależnienia są groźne na tropie papierosów, alkoholu i gier komputerowych.

KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO SŁOWA NA START W KLASIE IV i VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

PSO JEZYK POLSKI KL. IV - VI. a. konkretne wiadomości z kształcenia literackiego, kulturowego oraz nauki o języku i ortografii.

Przedmiotowy system oceniania z języka polskiego dla klasy V. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ozimku Wiesława Sękowska

Konspekt lekcji języka polskiego w klasie szóstej szkoły podstawowej. Temat: DLACZEGO POWIEŚĆ HISTORYCZNA NIE JEST PODRĘCZNIKIEM HISTORII?

PROGRAM ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL. V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

ARKUSZ OBSERWACYJNY LEKCJI. Uwagi nauczyciela hospitującego lekcję koleżeńską na temat zajęć:

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Figury płaskie. Uczeń:

PLAN METODYCZNY LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV C

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Zawody dawniej i dziś. Temat ośrodka dziennego: Kim chcę zostać?

Koło matematyczne 2abc

JĘZYK POLSKI WYMAGANIA EDUKACYJNE KLASA IV (ocenę wyższą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania ocen niższych pozytywnych)

Analiza i interpretacja utworu poetyckiego w świetle matury z języka polskiego w 2015 roku

Scenariusz lekcji matematyki Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach.

DZIAŁANIA NA LICZBACH WYMIERNYCH - ZADANIA TEKSTOWE

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA WYMAGANIA EDUKACYJNE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKÓW OBCYCH DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III

Przedmiotowy system oceniania z przedmiotu zajęcia techniczne w w Szkole Podstawowej w Mordarce

Kryteria ocen z historii w klasie I, II, III gimnazjum

Scenariusz lekcji plastyki w klasie piątej szkoły podstawowej. Temat: Dwa style w sztuce średniowiecza: romaoski i gotycki.

Scenariusz zajęd nr 3 Temat: W rocznicę wybuchu II wojny światowej szukamy śladów tamtych wydarzeo w naszej okolicy.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

DODAWANIE I ODEJMOWANIE SUM ALGEBRAICZNYCH

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIECHNICACH

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCEN KLASYFIKACYJNYCH. Prezentowane poniżej kryteria ogólne dotyczą oceniania na koniec etapu edukacyjnego w klasach 6-8

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

W KLASACH IV VI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RZGOWIE. - pomoc uczniowi w planowaniu pracy i rozwoju,

Powtórzenie i utrwalenie wiadomości zajęcie zaplanowane na 3 godziny lekcyjne (przyroda + technika) w klasie V szkoły podstawowej

Scenariusz lekcji otwartej matematyki w klasie II gimnazjum

Dodawanie ułamków zwykłych lekcja w kl.ivb mgr Sylwia Naliwko nauczyciel matematyki w Zespole Szkół im.ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie.

Scenariusz godziny wychowawczej w klasie VI

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności. Scenariusz lekcji

Jaki utwór nazywamy bajką?

Kryteria ocen z zakresu historii w klasie IV, V, VI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA HISZPANSKIEGO Kl. III gimnazjalna

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Wykresy funkcji. Uczeń:

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS 4-6

1. Scenariusz lekcji: Tuningi samochodów

Słowne: pogadanka, gra dydaktyczna Jaki to ptak?, praca grupowa, analiza wykresów, analiza rysunków przedstawiających sylwetki ptaków.

Temat zajęć: Poznawanie właściwości i zastosowań magnesu. Rodzaj zajęć: lekcja wprowadzająca nowe pojęcia z zakresu oddziaływań (siły magnetyczne)

OCENA CELUJĄCA SPRAWNOŚĆ MÓWIENIA SPRAWNOŚĆ PISANIA GRAMATYKA I SŁOWNICTWO

Cofnij nagraj zatrzymaj

Wymagania edukacyjne i zasady oceniania z PLASTYKI dla uczniów klas IV

Przedmiotowe zasady oceniania z języka polskiego Opracowany przez mgr Katarzynę Krzyścin

Czytać, myśleć, uczestniczyć. Program nauczania ogólnego języka polskiego w klasach IV VI szkoły podstawowej.

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

Transkrypt:

Konspekt lekcji w klasie IV Temat lekcji: W świecie baśni Henryk Sienkiewicz Bajka Cele lekcji: Uczeo: Metody: Czyta ze zrozumieniem ( treści nauczania w podstawie programowej ) I/1.1, 1.2 Odszukuje informacje w tekście I/1.7 Opowiada i analizuje treśd utworu Bajka I/1.6 1.7 Proponuje inny tytuł baśni Posługuje się różnymi źródłami wiedzy I/2 Wyjaśnia czym się charakteryzuje baśo I/1.5 II/2.11 Podaje tytuły i autorów wybranych baśni II/2.11 Tworzy reklamę baśni III/1.5 III/1.1 Prezentuje reklamę baśni - III/1.4 Wyraża swoje zdanie na temat wartości ponadczasowych ważnych w życiu człowieka: dobrod serca/ dobry człowiek w zestawieniu z wartościami przemijającymi: piękno, uroda człowieka II/ 1.2 2.1,2,3, II/ 4 Dba o kulturę i estetykę języka podczas budowania wypowiedzi ustnej i pisemnej II/2.7,1,5 Wykazuje się samodzielnością, pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia reklamy III/1.1 Aktywnie pracuje w czasie lekcji i w zespole III/1.1 Cel wychowawczy: Ukazanie ponadczasowej roli pięknych wartości jaką jest dobro serca Rozmowa kierowana, praca z tekstem, metody aktywizujące - reklama Formy pracy: Indywidualna, w małych zespołach Środki dydaktyczne Podręcznik do klasy IV, Karta pracy, przykładowe reklamy Przebieg lekcji a. Faza wprowadzająca 1. Czynności organizacyjne: powitanie, sprawdzenie obecności, kontrola ilościowa zadania domowego i jakościowa 2. Podanie tematu i celu lekcji:

3. Uczniowie zastanawiają się, która z dotychczas poznanych baśni jest ich zdaniem najciekawsza. Osoby chętne wypowiadają się na temat ulubionych baśni i uzasadniają ich wybór. b. Faza realizacyjna: 1. Nauczyciel poleca uczniom cichą lekturę utworu Bajka s. 128 2. Pozapoznaniu się z tekstem uczniowie próbują określid : czas, miejsce opisanych wydarzeo oraz wymieniają postacie występujące w tekście Czas -.. Miejsce:.. Postacie: 3. Na polecenie nauczyciel uczniowie wykonują dw. 2,3,4 Zatrzymują się na dyskusji dobrod serca, dobry człowiek, pomoc innym, udział w akcjach charytatywnych, pomoc niepełnosprawnym Czy w dzisiejszym czasie łatwo byd dobrym, uczciwym człowiekiem dlaczego? Co przemija, a co pozostaje? Dlaczego wróżka podarowała księżniczce dobrod? Dw. 5 Uczniowie proponują inny tytuł baśni zapisują na tablicy swoje propozycje 4. Uczniowie otrzymują karty pracy i wykonują dwa zadania w 2- osobowych grupach Sprawdzamy dwiczenia. 5. Praca nad reklamą baśni a. Co to jest reklama, gdzie można się z nią spotkad, w jakim celu jest tworzona? b. Co można byłoby mied/ kupid przy pomocy baśni Bajka? ( urodę, czar piękności, piękne oczy, bogactwo, piękną postad, złoto oraz dobrod) c. Próby stworzenia reklamy baśni lub produktów poprawiających urodę, eliksirów młodości itd. Hasło reklamowe, tekst reklamowy ze słownictwem, rysunek Najciekawsza baśo na świecie BAJKA Chcesz byd piękny i młody, szukaj poprawy swej urody! Skorzystaj z pomocy mądrych wróżek, a nie pożałujesz! Przewidziane gratisy. Dobrod - to jedyny niewyczerpany skarb! Uroda i piękno przeminie, a dobro wiecznie trwa i jest jak źródło, z którego im więcej czerpiesz tym więcej go napłynie! Skorzystaj z rad mądrej królowej! Dobro jest niezniszczalne, im więcej przekazujesz tym bardziej się mnoży! Bądź dobrym i miłym człowiekiem! Tylko to może cię uszczęśliwid. Skorzystaj z rad mądrej królowej! Polecamy cudowny lek na poprawę twej urody! - LEKSTAR! Możesz go nabyd tylko u Wróżek z BAJKI za jedyne 99,99 zł! Taka okazja się nie powtórzy! Zakup już teraz! Praca uczniów grupach 2- osobowych

c. Faza podsumowująca 1. Powtórzenie krótkie o czym była lekcja? 2. Co uczeo powinien zabrad do życia z tej lekcji, co autor chciał przekazad uczniom? Przypomnienie wartości ponadczasowych 3. Wyróżnienie aktywnych uczniów 4. Zadanie domowe: Dokoocz reklamę baśni czy produktu upiększającego człowieka. Zredaguj ją poprawnie, zapisz starannie, wykonaj rysunek. Opracowała: mgr Barbara Kozioł 25.03.2015 rok

Zał.1 Przykładowe reklamy Najciekawsza baśń na świecie BAJKA! Chcesz być piękny i młody, szukaj poprawy swej urody! Skorzystaj z pomocy mądrych wróżek, a nie pożałujesz! Przy zakupie Przewidziane gratisy. Dobroć - to jedyny niewyczerpany skarb! Uroda i piękno przeminie, a dobro wiecznie trwa i jest jak źródło, z którego im więcej czerpiesz tym więcej go napłynie! Skorzystaj z rad mądrej królowej! Dobro jest niezniszczalne, im więcej przekazujesz tym bardziej się mnoży!

Bądź dobrym i miłym człowiekiem! Tylko to może cię uszczęśliwić. Skorzystaj z rad mądrej królowej! Polecamy cudowny lek na poprawę twej urody! - LEKSTAR! Możesz go nabyć tylko u Wróżek z BAJKI za jedyne 99,99 zł! Taka okazja się nie powtórzy! Zakup już teraz!