43. Aukcja Dzieł Sztuki

Download "43. Aukcja Dzieł Sztuki"

1 43. Aukcja Dzieł Sztuki Katalog aukcji Malarstwo, rysunek, grafika. Kraków, sobota, 6 grudnia 2014, godz. 12:00

2 Zawartość katalogu I. II. III. IV. Malarstwo, rzeźba poz Rysunek poz Grafika dawna poz Grafika XX wieku poz Regulamin str. 90

3 43. Aukcja Dzieł Sztuki Katalog aukcji Malarstwo, rysunek, grafika. Kraków, sobota, 6 grudnia 2014, godz. 12:00

4 Szanowni Państwo Zapraszamy do wzięcia udziału w 43 już aukcji malarstwa, rysunku i grafiki. Od września tego roku firma, niedawno obchodząca swe 20-lecie, działa jako Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny spółka z o.o. spółka komandytowa. Licytacja odbędzie się w naszej nowej siedzibie przy ul. Świętego Jana 12, w kamienicy powstałej jeszcze w XIV wieku. Gotycki gmach w 1611 została przebudowana przez Jana Baptystę Petriniego i Giovanniego Trevano. Zleceniodawcą był Zygmunt Alancy (Alantsee), ławnik Sądu Wyższego Prawa Niemieckiego na Zamku Krakowskim, rajca miejski i burmistrz, jeden z pierwszych członków Arcybractwa Miłosierdzia. Kamienica znana była jako Krauzowska, od nazwiska Krzysztofa Krauze, rajcy miejskiego, dzięki którego inicjatywie w połowie XVII wieku w herbie Krakowa znalazł się polski orzeł. Z jego czasów pochodzi kamienny portal oraz krata żelazna w nadprożu bramy. W 1912 kamienicę kupił Klemens Bąkowski, prawnik i historyk Krakowa, autor wielu cennych prac naukowych i dokumentacyjnych. W testamencie zapisał budynek Towarzystwu Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Towarzystwo, niesłychanie zasłużone dla miasta, pozostaje właścicielem do dziś. Anonsując nadchodzącą aukcję pragniemy zwrócić uwagę na najciekawsze obiekty, jakie naszym zdaniem, przygotowaliśmy w ofercie. Jest ona zróżnicowana i atrakcyjna. W pierwszej części niniejszego przewodnika znajdą Państwo informacje o wybranych dziełach, w drugiej - wykaz wszystkich oferowanych na prac. Pełny katalog ma formę PDF-a i jest umieszczony na naszej stronie pl, w formie umożliwiającej pobranie lub przeglądanie on line. 4

5 Michał Gorstkin-Wywiórski Powrót rybaków (Port rybacki w Volendam. Holandia), 1914 Poz. 46 w katalogu aukcyjnym 5

6 Marcin Kitz Przejście przez bród, Poz. 12 w katalogu aukcyjnym 6

7 I. Malarstwo Julian Fałat Dwór zimą, 1913 Poz. 3 w katalogu aukcyjnym Juliusz Kossak Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882 Poz. 13 w katalogu aukcyjnym Choć wielu kojarzy Nautilusa z bogatą ofertą graficzną, to jednak malarstwo było początkiem działalności firmy i jest stale, w dobrym wyborze, obecne w naszej ofercie. Także tym razem oferujemy spory zestaw prac powszechnie lubianych i chętnie kupowanych twórców. Z obrazów z początku ubiegłego stulecia warto zwrócić uwagę na sporych rozmiarów dzieła Witolda Stefana Matejki i Michała Gorstkina Wywiórskiego (ten reprodukowany w Tygodniku Ilustrowanym z 1914). Ze sztuki starszej wart uwagi jest monumentalny portret kobiecy Aleksandra Raczyńskiego oraz tajemnicze dzieło o tematyce patriotycznej sygnowane monogramem WL i datowane na rok W technice akwareli wykonany jest duży, podwarszawski pejzaż Stanisława Masłowskiego, widok Małego Rynku w Krakowie, dzieło Stanisława Tondosa oraz. niezwykłej urody, szkicowe kompozycje Juliusza Kossaka. Uwagę zwraca efektowna praca Henryka Uziembły przedstawiająca targ w Pińsku na Polesiu oraz niewielki, ale piękny i ciekawy olej Marcina Kitza z sielskim pejzażem. W krakowskie upodobania trafiają prace Emila Krchy, Janiny Kraupe-Świderskiej czy Stanisława Kamockiego. Ducha przedwojennej Rzeczypospolitej oddaje udana kompozycja pędzla Juliana Fałata. 7

8 W ofercie znalazły się trzy prace Wacława Taranczewskiego. Malarstwo bliższe nam chronologicznie reprezentują prace Eugeniusza Gepperta, Wiesława Obrzydowskiego, Krzysztofa Buckiego, Stanisława Wójtowicza czy Zbysława Maciejewskiego. Jak zawsze zaskakują doskonałością formy prace artystów związanych ze Śląskiem Urszuli Broll, Zdzisława Stanka czy Mariana Maliny. Korespondują z nimi powstałe we Francji kompozycje Józefa Jaremy i Marii Sperling oraz niezwykła, zaskakująca formą prace Janiny Muszanki-Łakomskiej. Eugeniusz Geppert Martwa natura, 1973? Poz. 7 w katalogu aukcyjnym Wacław Taranczewski Martwa natura, lata 60. Poz. 40 w katalogu aukcyjnym Krzysztof Bucki Akt z kotem, Poz. 2 w katalogu aukcyjnym

9 Emil Krcha Pejzaż z kopami Poz. 17 w katalogu aukcyjnym 9

10 1. Broll Urszula Kompozycja, 1954 Technika mieszana; wym. w świetle pp: 18,2 x 28,2 cm; sygn. na odwrocie: Broll / zł. 2. Bucki Krzysztof Akt z kotem, 1961 Olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm; sygn. p.d.: Bucki zł 10

11 3. Fałat Julian Dwór zimą, 1913 Olej, tektura; wym.: 42,5 x 69,5; sygn. l.d.: J.Fałat zł. 4. Fleck Wojciech Akt orientalny, lata 50. Olej, płyta; wym.: 26 x 20 cm; sygn. l.d.: Woj. Fleck zł 5. Gałek Stanisław Prządka, lata 30. Olej, płótno; wym.: 77 x 57 cm; sygn. l.d.: St. Gałek zł 11

12 6. Gąsienica-Szostak Jan Zapasy [z niedźwiedziem], 1930 Drewno bejcowane na czarno; wym.: 11 x 27,5 x 14,5; sygn. na podstawie: G. Szostak 30 oraz (po przeciwnej stronie) tytuł: Zapasy zł 7. Geppert Eugeniusz Martwa natura, 1973? Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm; sygn. p.d.: E. Geppert, data słabo czytelna zł 12

13 8. Gramatyka Antoni Wąwóz, przed 1918 Olej, płótno, tektura; wym.: 25,5 x 36,5 cm; sygn. l.d.: A Gramatyka. Na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie zł 9. Kamocki Stanisław Szałasy na Hali Jaworzyńskiej, przed 1918 Olej, tektura; wym.: 49 x 76,5 cm; sygn. p.d.: S. Kamocki. Na odwrocie naklejka z opisem (autor, tytuł, technika: farbami olejnemi) oraz ceną w koronach austriackich zł 13

14 10. Kamocki Stanisław Pejzaż z drewnianym kościółkiem, lata 30. Olej, tektura; wym.: 34 x 44 cm; sygn. l.d.: Kamocki zł 11. Karszniewicz Jerzy Kwitnące sady [Pejzaż z Woli Justowskiej], lata 20. Olej, tektura; wym.: 15,2 x 22,5 cm; sygn. l.d.: JK zł 14

15 12. Kitz Marcin Przejście przez bród Olej, płótno; wym.: 28 x 34,7 cm; sygn. p.d.: Kitz. Paca ze zbioru Mariana Tyrowicza, dar artysty dla jego ojca. Załączone oświadczenie jego spadkobierczyni zł 13. Kossak Juliusz Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882 Akwarela wielobarwna, papier naklejony na tekturę; wym. w świetle pp: 29,5 x 38,5 cm; sygn. p.d.: J.Kossak; drobne ubytki prawego marginesu, otwór w l.g. narożniku. Ilustracja do cyklu W. Pola Mohort zamówionego przez lwowskiego wydawcę Hermana Altenberga, opublikowanego drukiem w Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz zł 15

16 14. Kossak Juliusz Detal kompozycji Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882 Akwarela wielobarwna, papier naklejony na tekturę; wym. 33 x 46,8 cm; nie sygn.; zachowana bibułka ochronna. Ilustracja do cyklu W. Pola Mohort zamówionego przez lwowskiego wydawcę Hermana Altenberga, opublikowanego drukiem w Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz zł 15. Kossak Juliusz Somosierra, ok Akwarela wielobarwna, papier naklejony na karton: wym.: 35,5 x 50 cm; nie sygn.; naddarta bibułka zabezpieczająca zł 16

17 16. Kraupe-Świderska Janina Wieże Krakowa, 1947 Olej, płótno; wym.: 77 x 97 cm; sygn. l.d.: J. Kraupe; na odwrocie: JANINA KRAUPE / WIEŻE KRAKOWA / OLEJ zł 17. Krcha Emil Pejzaż z kopami Olej, płótno; wym.: 64,5 x 100 cm; sygn.. p.d.: Krcha. Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez syna artysty zł 17

18 18. Maciejewski Zbysław Ostra impreza, 1974 Technika mieszana, papier; wym. w świetle pp: 41,5 x 50,8 cm; na licu i odwrocie stempelki kolekcjonerskie jkk przyjaciela artysty. Na odwrocie także opis i datowanie pracy zł 19. Malina Marian Martwa natura z dzbanem, 1948 Akwarela naklejona na karton; wym. komp.: 27,5 x 18,5 cm; sygn. oł. p.d.: M. Malina zł 20. Malina Marian Stragan z owocami, ok Akwarela naklejona na karton; wym. komp.: 22,5 x 16,8 cm; nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty. 650 zł 18

19 21. Masłowski Stanisław Pejzaż znad Świdra, 1923 Akwarela, tektura; wym.: 68 x 92 cm; sygn. p.d.: Stanisław Masłowski / Wielkie Świdry zł 22. Matejko Witold Stefan Wiejskie chaty, ok Olej, płótno; wym.: 85 x 146 cm; sygn.: St. Matejko zł 19

20 23. Meleniewska Matylda Kwiaty w wazonie, 1915 Olej, płótno; wym.: 73 x 56 cm; sygn. p.d.: M. Meleniewska / Kraków zł 20

21 24. Muszanka-Łakomska Janina Fryz 34, 1960 [praca dwustronna] Technika własna, collage, płyta pilśniowa; wym.: 29 x 88 cm; sygn. p.d zł 25. Obrzydowski Wiesław Portret potrójny [obraz dwustronny], 2004 Akryl, płótno; wym.: 65 x 95 cm; sygn. i datowany po obu stronach płótna zł 21

22 26. Podgórski Stanisław Niebo o wschodzie słońca, ok Olej, deska; wym.: 17 x 22 cm; sygn. l.d.: S. Podgórski zł 27. Podsadecki Kazimierz Krowy na folwarku. Witkowice, 1968 Olej, płótno; wym.: 25 x 35 cm; sygn. i dat. p.d.: r. 968 / Podsadecki zł 28. Potrzebowski Jerzy Powrót z polowania, lata 60. Akwarela, papier; wym.: 42 x 58 cm; sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski. Praca oprawiona zł 22

23 29. Raczyński Aleksander Portret kobiecy, 1861 Olej, płótno; wym.: 130 x 100 cm; sygn. l.b.: R 61 r. Efektowna rama z epoki zł 23

24 30. Radzikowski Walery Eljasz Spacer w parku, 1888 Akwarela, papier; wym.: 15 x 13,6 cm; sygn. oł. p.d.: monogram wiązany WE / 1888 / 20/ zł 31. Rzepiński Czesław Pejzaż [Willa w parku] Olej, płótno; wym.: 38 x 46 cm; sygn. p.d.: Rzepiński zł 24

25 32. Sperling Maria Kompozycja, lata 50. Olej, tempera, papier; wym.: 646 x 500 cm; sygn. tuszem (podwójna) przy dolnej krawędzi: Maria Sperling zł 33. Sperling Maria Kompozycja, lata 60. Technika własna, collage; wym.: 295 x 180 cm; sygn. śr.d.: Maria Sperling zł 34. Sperling Maria Kompozycja w czerwieni, 1958 Monotypia; wym.: 500 x 649 cm; sygn. tuszem p.d.: Maria Sperling zł 25

26 35. Sperling Maria Kompozycja, lata 50. Monotypia; wym.: 612 x 480 cm; sygn. tuszem p.d.: Maria Sperling. Przy p.b. zaplamienie niebieskim tuszem zł 36. Stanek Zdzisław Obraz świateł 2, 1961 Technika własna; wym. komp: 585 x 410 mm; sygn. tuszem p.d.: Z. Stanek 61, l.d. tytuł. Lit.: ST-53. Katowicki underground artystyczny po 1953, Katowice 2003, s zł 37. Stanek Zdzisław Kompozycja, lata 60. Technika własna; wym.: 702 x 500 mm; sygn. tuszem na odwrocie: Z. Stanek zł 26

27 38. Stanek Zdzisław Martwa natura z naczyniami, lata 60. Technika własna; wym.: 43,3 x 55,8 cm. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez brata artysty. 850 zł 39. Taranczewski Wacław Mała malarka, 1942 Kredka, gwasz, papier; wym.: 37 x 23 cm; nie sygn.; na odwrocie szkic ołówkiem. Lit.: M. Kosińska, Wacław Taranczewski, Arkady 1960, s. 40; il. s zł 27

28 40. Taranczewski Wacław Martwa natura, lata 60. Olej, płótno; wym.: 60 x 75 cm; sygn. p.d.: T. Oprawa autorska zł 28

29 41. Tondos Stanisław Mały Rynek w Krakowie, koniec XIX wieku Akwarela, papier; wym.: 54 x 76 cm; sygn. p.d.: Tondos zł 42. Uziembło Henryk Z Polesia [Targ na garnki w Pińsku], 1934 Pastel; wym.: 50 x 70 cm; sygn. l.g.: Henryk Uziembło Pińsk Na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie z 1937 i opis autorski. Obraz przedstawia m.in. nieistniejącą, zburzoną przez bolszewików, katedrę w Pińsku zł 29

30 43. WL [autor nieznany] Szymon Konarski i kozacy, 1844 Olej, płótno; wym.: 42,2 x 52,5 cm; sygn. monogr. l.d.: WL 844 p zł 30

31 44. Wójtowicz Stanisław Pompeje, 1974 Olej, płótno; wym.: 100 x 72,5 cm; sygn. p.d.: St. Wójtowicz, sygn. powtórzona na odwrocie. Obraz wystawiany w Lit.: Katalog wystawy Miedzy negatywem a pozytywem, Kraków 2002, poz. 15 il zł 45. Wójtowicz Stanisław Do cyklu Sen, lata 60. Deska drzeworytnicza; wym.: 71 x 50 cm; na odwrocie szkic do kolejnej pracy zł 31

32 46. Wywiórski-Gorstkin Michał Powrót rybaków (Port rybacki w Volendam. Holandia), 1914 Olej, płótno; wym.: 82 x 121 cm; sygn. l.d. Na odwrocie naklejka Salonu Wiosennego TPSP (ok. 1914) z tytułem Wjazd rybaków oraz TPSP w Poznaniu (ok. 1914). Na krośnie stempel berlińskiej firmy: Leopold Hess. Obraz reprodukowany w Tygodniku Ilustrowanym, R. 1914, s Lit.: L. Grajewski, Bibliografia ilustracji w czasopismach polskic h, Warszawa 1972, s

33 II. Rysunek Ta cały czas nie doszacowana gałąź sztuki daje możliwość dokonania wyboru spośród prac zarówno klasyków, jak i awangardy. Koneserom oferujemy ołówkowy rysunek Artura Grottgera przedstawiający starego lirnika i opiekujących się nim chłopców, powstały ok podczas pobytu artysty w gościnnym dworze Konopków w Mogilanach. Uwagę zwracają także szkice Józefa Mehoffera, pochodzące z okresu paryskich studiów artysty, z pośród których jeden wkomponowany został później w znaną grafikę Anioł zemsty. Znawcy znajdą w ofercie karykatury wykonane przez Fryderyka Pautscha i Kazimierza Sichulskiego. Z okresu Wielkiej Wojny pochodzi patriotyczno-militarna kompozycja przedstawiająca ułanów płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Okres międzywojenny to m.in. rzadka praca Wacława Pająka, artysty z kręgu Ecole de Paris oraz szkic Janusza Marii Brzeskiego, przywołujący na myśl kardry z film Fritza Langa. Wśród prac powstałych po 1945 uwagę zwraca kompozycja scenograficzna Jerzego Skarżyńskiego, do filmu Jerzego Hasa Sanatorium pod Klepsydrą. Wybór mają miłośnicy twórczości Mai Berezowskiej i Jerzego Panka. Alfons Karpiński Rozmowa, ok Poz. 56 w katalogu aukcyjnym Juliusz Kossak Grenadierzy królewscy w bitwie pod Etoges, 1898 Poz. 59 w katalogu aukcyjnym 33

34 47. Berezowska Maja Walczące odaliski, lata 50. Tusz, gwasz; wym.: 24 x 48 cm; sygn. p.d.: Maja Berezowska. Praca oprawiona zł 49. Berezowska Maja Pocałunek I, 1954 Tusz, gwasz; wym.: 22,5 x 30,5 cm; sygn. p. d. Maja Berezowska 54. Na odwrocie tuszowy stempel cenzury z Wariant kompozycji wykorzystanej na okładce książki Maja Berezowska, wydanej w 1958 w Warszawie, przez wydawnictwo Polonia. Praca oprawiona. 800 zł 48. Berezowska Maja Serenada współczesna, lata 50. Tusz, gwasz; wym.: 30,2 x 20 cm; sygn. p. d. : Maja Berezowska. Postaci charakterystyczne dla Warszawy końca lat. 50. Praca oprawiona zł 50. Berezowska Maja Pocałunek II, 1955 Tusz, gwasz; wym.: 23 x 33,3 cm; sygn. p. d.: Maja Berezowska 55. Na odwrocie tuszowy stempel cenzury z Wariant kompozycji wykorzystanej na okładce książki Maja Berezowska, wydanej w 1958 w Warszawie, przez wydawnictwo Polonia. Praca oprawiona. 800 zł 34

35 51. Berezowska Maja Miłosny szał, 1975 Akwarela, tusz; wym.: 40 x 30 cm; sygn. na odwrocie: Zbyszkowi Mokrzyckiemu maja Berezowska / 17 VI 75 r. Na g.r. notatka artystki: Dorobić fraszkę o miłosnych igraszkach zł 52. Brzeski Janusz Maria Metropolis II, 1929 Tusz, karton; wym.: 25 x 20 cm; sygn. p.d.: Janusz Maria Brzeski, Paris Na odwrocie nieaktualne naklejki kolekcjonerski i galeryjne z opisem. Grafika naklejona (górny brzegiem) na karton z pieczątką świadczącą o pochodzeniu ze spuścizny autora. Praca oprawiona zł 53. Chlanda Marek Scena IX, 1976 Akwerela, tusz, ołówek, karton; wym.: 68 x 98 cm; sygn. oł. d.: M. Chlanda, śr.d.: rysunki kliniczne rysunek IX zł 35

36 54. Fabijański Stanisław Dąb, 1896 Rysunek ołówkiem, papier; wym.:36,8 x 27,9 cm; sygn. oł. l.d.: St. Fabijański / W prawym dolnym narożniku ślad po konserwacji. 600 zł 55. Grottger Artur Lirnik i chłopcy, ok Ołówek, papier; owal: 16,5 x 12,2 cm; nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone w 1946 przez dra Kazimierza Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie. Praca, oprawiona w XIX-wieczne pp, pochodzi ze zbioru rodziny Konopków, powstała w latach , kiedy artysta przebywał w ich dworze w podkrakowskich Mogilanach zł 36

37 56. Karpiński Alfons Rozmowa, ok Rysunek kredką; wym. w świetle pp.: 14,7 x 18,9 cm; sygn. p.d. oł.: A. Karpiński zł 57. Karpiński Alfons Portret kobiecy, ok Ołówek, papier żeberkowy; wym.: 46 x 30,7 cm; sygn. oł. p.d.: A. Karpiński Paryż zł 37

38 58. Kossak Juliusz Przed okienkiem, 1880 Akwarela w sepii, papier naklejony na karton: wym.: 38 x 46 cm; nie sygn.; naddarta bibułka zabezpieczająca. Ilustracja do Pieśni Wincentego Pola. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 437; reprodukcja Kłosy z 1880 (przez Edmunda Gorazdowskiego) zbiory MNK-III-ryc zł 59. Kossak Juliusz Grenadierzy królewscy w bitwie pod Etoges, 1898 Ołówek, papier naklejony na karton: wym.: 27,5 x 49 cm; nie sygn., Praca uwierzytelniona przez Wojciecha Kossaka: Szkic własnoręczny mego śp. Ojca Juliusza, Wojciech Kossak i pieczęć sygnetowa. Według K. Olszańskiego to jedna z ostatnich kompozycji Juliusza. Wykorzystał ją Wojciech Kossak, malując w tym samym, 1898, obraz dla cesarza Wilhelma II. Za obraz Wojciech Kossak został odznaczony krzyżem kawalerskim Orderu Żelaznej Korony Pruskiej. Lit.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz zł 38

39 60. Mehoffer Józef Akt, ok Węgiel/papier; wym.: 62 x 47 cm; niesygnowany; naddarcia marginesów bez szkody dla kompozycji; zaplamienia. Kompozycja z okresu studiów w Paryżu. W zbiorach muzealnych znajdują się inne kompozycje artysty przedstawiające tę samą modelkę zł 61. Mehoffer Józef Akt, ok Węgiel/papier; wym.: 62 x 47,5 cm; niesygnowany; naddarcia marginesów bez szkody dla kompozycji; zaplamienia Kompozycja z okresu studiów w Paryżu. Szkic nagiej kobiety wykorzystał Mehoffer w grafice Anioł zemsty (1903) zł 62. Mehoffer Józef Studia głów kobiecych, ok Rysunek ołówkiem, papier; wym.: 16,8 x 24,4 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer; śr. d. notatki autorskie zł 39

40 63. Pająk Wacław Głowa, 1922 Sangwina, papier; wym. w świetle pp: 29 x 22,8 cm; sygn. l.d.: W.Pająk / Paris 22. Na odwrocie nalepka galeryjna z lat 20. Lit.: A. Wierzbicka, Ecole de Paris: pojęcie, środowisko, twórczość, Warszawa 2004, s zł 64. Panek Jerzy Lew z Pilicy, 1979 Kredka, akwarela, papier; wym.: 20,2 x 28,6 cm; sygn. l.g.: / Panek. Dwustronna karta ze szkicownika z opisami artysty do rozwinięcia kompozycji zł 40

41 65. Panek Jerzy Portret [podwójny] dra Jana Mitarskiego, 1991 Kredka, karton; wym.: 610 x 428 mm; praca dwustronna; sygn. 1.: 8 XI 91 Panek, 2.: litera P. Stan bardzo dobry zł 66. Pautsch Fryderyk Karykatura Jana Stanisławskiego, po 1907? Tusz, serwetka; wym.: 16,2 x 16,2 cm; sygn. tuszem p.d.: F. Pautsch, l.g.: +Stanisławski. 800 zł 67. Pautsch Fryderyk Karykatura Kazimierza Sichulskiego, ok Tusz, serwetka; wym.: 16,2 x 16,2 cm; sygn. tuszem p.d.: F. Pautsch, l.g.: Kolega K. Sichulski. 800 zł 41

42 68. Rybkowski Tadeusz Powitanie Beliniaków, 1915 Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 265 x 366 mm; sygn. oł. p.d.: TR (monogram wiązany), 22/6/915, niżej tytuł. Na odwrocie szkic ułana na koniu oł., sygn. p.b.: Tadeusz Rybkowski. Praca oprawiona zł 69. Sichulski Kazimierz Karykatura Mariana Dąbrowskiego, 1934 Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 26 x 19 cm; sygn. oł. p.d.: Sich., l.d. tytuł. Karykatura najważniejszego człowieka międzywojennej prasy, twórcy m.in. Ilustrowanego Kuriera Codziennego zł 42

43 70. Skarżyński Jerzy Sanatorium pod Klepsydrą, 1973 Akwarela, tusz, papier naklejony na karton; wym.: 334 x 630 mm; nie sygn.; drobne uszkodzenia marginesów. Jedna z plansz scenograficznych do filmu Wojciecha Jerzego Hasa Sanatorium pod Klepsydrą, wg prozy Brunona Schulza. Lit.: Mapy wyobraźni. Mapy surrealne Jerzego Skarżyńskiego, Katowice 2012, s zł 71. Skarżyński Jerzy Siedząca postać, 1947 Pastel, kredka; wym.: 47,5 x 31 cm; sygn. p.d.: Skarżyński Lit.: Mapy wyobraźni. Mapy surrealne Jerzego Skarżyńskiego, Katowice 2012, s zł 43

44 72. Taranczewski Wacław Mała malarka, lata 30. Sangwina, papier; wym.: 23,7 x 29,1 cm; nie sygn. Taranczewski powracał wielokrotnie do raz namalowanych motywów, tworząc ich kompozycyjne warianty, kolorystyczne wersje i stylistyczne parafrazy. Seria Mała malarka sięga rodowodem lat 30. To jeden z niewielu szkiców dostępnych jeszcze na rynku antykwarycznym, gdyż niemal cała spuścizna artysty (szkice, akwarele, rysunki i projekty) znajduje się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu zł 73. Uniechowski Antoni Chyłkiem, lata 40. Tusz lawowany na papierze, wym.: 29,8 x 21,2 cm; nie sygn zł 44

45 III. Grafika dawna W dziale grafiki dawnej szczególną uwagę należy zwrócić na dwa sztychy z wydanego w Kolonii w 1618 roku dzieła Georga Brauna i Fransa Hogenberga Theatrum praecipuarum totius mundi urbium, jednego z naważniejszych wydawnictw poświęconych ikonografii dawnych miast. Dla miłośników Krakowa i jego zabytków ciekawym akcentem mogą być barwne litografie pochodzące ze wspólnej teki Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa Klejnoty miasta Krakowa. Georg Braun, Franz Hogenberg Widok Kalwarii Zebrzydowskiej [Mons Calvariae], 1618 Poz. 77 w katalogu aukcyjnym 45

46 74. Album de Wilna Józef Ignacy Kraszewski, Litografia; pełna plansza: 566 x 400 mm; sygn. l.d.: Lafosse lith, p.d.: Imp. Lemercier a Paris. Pod kompozycją podpis i dedykacja dla J. Wilczyńskiego dla Wincentego Korwin-Piotrowskiego (w jęz. francuskim). Plansza z Album de Wilna Jana K. Wilczyńskiego, seria II, nr 31. Lit.: J. Jaworska, Albumy Wileńskie, Rocznik MNW, t. XX/1976, poz. kat. 89, s zł 75. Album de Wilna Szyszak z czasów Zygmunta I, Litografia barwna; pełna plansza: 566 x 400 mm; sygn. l.d.: Thurwanger lith, p.d.: Imp. Lemercier a Paris. Pod kompozycją tytuł w języku polskim i francuskim. Plansza z Album de Wilna Jana K. Wilczyńskiego, seria II, nr 39. Lit.: J. Jaworska, Albumy Wileńskie, Rocznik MNW, t. XX/1976, poz. kat. 89, s zł 76. Braun Georg, Hogenberg Franz Plan Zamościa, 1618 Miedzioryt kolorowany; wym.: 352 x 462 (plansza 440 x 560) mm; opis w kartuszach (Zamoscium Nova Poloniae Civitas a Magnifico Eius Regni Cancellario a Fundamentis Extructa); dwucentymetrowe pęknięcie dolnego marginesu w miejscu złożenia. Plan z ok opublikowany w dziele G. Brauna i F. Hogenberga,,Theatri praecipium totius mundi urbiun..., Kolonia, 1618; na odwrocie fragment opisu miasta w języku łacińskim zł 46

47 77. Braun Georg, Hogenberg Franz Widok Kalwarii Zebrzydowskiej [Mons Calvariae], 1618 Miedzioryt; wym.: 324 x 455 mm; nie sygn. Widok sanktuarium wraz ze stacjami Drogi Krzyżowej i zamkiem w Lanckoronie (ważniejsze elementy założenia opisane). Tytuł pod górną ramką, z prawej. Poniżej kartusz z dedykacją dla Mikołaja Zebrzydowskiego i sylwetką św. Michała Archanioła. Pod górną ramką z lewej portret papieża Pawła V. Na odwrocie tekst łaciński z opisem i pag. 45. Pod kompozycją, z p. dawna pieczęć własnościowa. Niewielkie naddarcie w miejscu wydawniczego złożenia, stan dobry. Praca z VI tomu dzieła G. Brauna i F. Hogenberga Theatrum praecipuarum totius mundi urbium (Kolonia 1618) zł 78. Kossak Juliusz, Tondos Stanisław Baszty Krakowa, 1886 Litografia barwna; pełna plansza; wym. komp.: 291 x 214 mm; sygn. pł. p.d.: JK/TS. Pod kompozycją tytuł i informacja typograficzna. Plansza z teki miasta Krakowa : dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa, wyd. W. Łuszczkiewicz, Kraków zł 47

48 79. Kossak Juliusz, Tondos Stanisław Muzeum książąt Czartoryskich, 1886 Litografia barwna; pełna plansza; wym. komp.: 291 x 214 mm; sygn. pł. p.d.: Tondos. Pod kompozycją tytuł i informacja typograficzna. Plansza z teki Klejnoty miasta Krakowa : dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa, wyd. W. Łuszczkiewicz, Kraków zł 80. Kossak Juliusz, Tondos Stanisław Dziedziniec Collegium Maius, 1886 Litografia barwna; pełna plansza; wym. komp.: 214 x 291 mm; sygn. pł. l.d.: Tondos. Pod kompozycją tytuł i informacja typograficzna. Plansza z teki Klejnoty miasta Krakowa : dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel Juliusza Kossaka i Stanisława Tondosa, wyd. W. Łuszczkiewicz, Kraków zł 48

49 81. Płoński Michał Żyd z Amsterdamu, 1829 Akwaforta; wym.: 160 x 130; sygn. pł. p.d.: M.Plonski f oraz no 10, śr. d. tytuł w jęz. francuskim. Na odwrocie nota kolekcjonerska z 1808; praca po konserwacji. Plansza z teki Recueil de 19 planches etudes de figures, dessinees d apres nature, a Amsterdamen 1702 (1802) en gravees spirituellement a l eau fore par M. Płoński a Paris. Lit. : Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań 1886, kat. 13, s. 244; W. Tatarkiewicz, Michał Płoński, Warszawa 1926, il. na tabl. 800 zł 49

50 IV. Grafika XX wieku Dział rozpoczyna wyjątkowo mocny akcent kompletna Teka Melpomeny. To prawdziwy rarytas. Wybór prac Konstantego Brandla uzupełnia Zuchwały ogrodnik Józefa Mehoffera, jedna z bretońskich prac Karola Mondrala oraz niewielki, ale znakomity, portrecik kobiecy, dzieło Jerzego Merkla. Prac Jana Rubczaka, Władysława Bieleckiego czy Józefa Pieniążka nie trzeba znawcom grafiki zachwalać. Ciekawostką jest piękny plakat turystyczny Stefana Norblina reklamujący uroki Górnego Śląska widokiem drewnianego kościoła oraz zestaw humoresek Samuela Cyglera. Rzadko spotykane są dwie okupacyjne prace Stefana Mrożewskiego przedstawiające opactwo cysterskie Jędrzejowie. Wśród licznych prac powstałych po 1945 zwracają uwagę subtelne i niezwykłe linoryty Józefa Gielniaka. Konkurują z nimi odmienne w formie i drapieżności prace Jerzego Panka, Jerzego Dudy-Gracza i Jerzego Nowosielskiego. Zachęcamy do przyjrzenia się litografiom Jana Lebensteina, Jana Lenicy czy Lucjana Mianowskiego, efektownym pracom zdolnym zindywidualizować dowolny gabinet czy salon. Ciekawy i obszerny jest zbiór prac wybitnego łódzkiego artysty Stanisława Fijałkowskiego oraz trzy prace Tymona Niesiołowskiego. Miłośników minimalizmu zainteresować powinny grafiki współczesnych twórców japońskich, wystawiane na katowickiej Intergrafii. Witold Wojtkiewicz Jadwiga Mrozowska i Andrzej Mielewski jako Klara i Albin w Ślubach panieńskich Aleksandra Fredry Poz. 82 w katalogu aukcyjnym 50

51 82. Teka Melpomeny, 1904 Autolitografie [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków 1904 tabl. nlb. różnej wielkości 38; wym. teki: 515 x 400 mm.; Bystrzycki Sobiesław Włodzimierz: 1.Emerytura, 2. Leon Stępowski w roli Hamleta w sztuce W. Szekspira Hamlet ; Frycz Karol Józef: 3. Marian Jednowski, Józefa Wójcicka i Aleksander Zelwerowicz jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicami, 4. Helena Sulima jako Rachel w sztuce S. Wyspiańskiego Wesele, 5. Michał Przybyłowicz jako Stańczyk w sztuce S. Wyspiańskiego Wesele, 6. Zelwerowicz i Popławski, 7. Felicja Rutkowska, Ludwiga Fulda i Bronisława Jeremi w sztuce Siostry Bliźnie, 8. Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 9. Leszczyński Jerzy, 10. Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 11. Jadwiga Mrozowska i Józef Sosnowski jako Psyche i Blaks w sztuce Jerzego Szaniawskiego Eros i Psyche, 12. Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 13. Marian Jednowski, Adolf Walewski i Leon Stępowski w sztuce Piotra Augusta Carona Beaumarchais Wesele Figara, 14. Paulina Wojnowska, 15. Michał Tarasiewicz z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 16. Kazimierz Kamiński jako malarz Priola, 17. Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicami, 18. Andrzej Mielewski jako Apolinary z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 19. Bolesław Puchalski jako Poseł w sztuce Żuławskiego Eros i Psyche ; Kuczborski Stanisław: 20. Marian Jednowski jako Don Basilio w sztuce Beaumarchais Wesele Figara, 21. Kotarbiński jako Sheylock w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 22. Taniec Chochoła ze sztuki S. Wyspiańskiego Wesele ; Procajłowicz Antoni Stanisław: 23. Arkawin, 24. Michał Przybyłowicz, 25. Władysława Ordonówna, 26. Stanisława Wysocka; Rzecki Szreniawa Stanisław: 27. Józef Kotarbiński jako Shylock i Stanisław Bronicz jako Tubał w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 28. Bronisława Jeremi jako pazik Porcji w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 29. Helena Sulima w roli Jessiki w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 30. Michał Przybyłowicz jako król w sztuce Kopciuszek, 31. Franciszek Frączkowski, 32. Helena Górska, 33. Arkawin, 34. Marianna Łazarewicz, 35. Franciszek Frączkowski i Marianna Łazarewicz; Sichulski Kazimierz: 36. Józef Sosnowski i Władysława Ordonówna w Bolesławie Śmiałym ; Wojtkiewicz Witold: 37. Jadwiga Mrozowska z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 38. Jadwiga Mrozowska jako Psyche w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 39. Jadwiga Mrozowska i Andrzej Mielewski w Ślubach Panieńskich. Bardzo rzadkie w komplecie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz zł 51

52 83. Bartłomiejczyk Edmund Hucuł z koniem [Burza], 1937 Drzeworyt; wym.: 224 x 260 mm w świetle pp.; sygn. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk Sygn. pł. l.g. monogram wiązany. 800 zł 84. Bielecki Władysław Kraków. Wawel - Baszta Sandomierska i malarz, 1924 Drzeworyt barwny; wym.: 168 x 170 mm; sygn. oł. p. d.: Władysław Bielecki del. et. Imp. / 924 (?), l.d. tytuł i technika; praca po konserwacji. 500 zł 52

53 85. Bielecki Władysław Kraków. Wawel Wieża Zegarowa, 1924 Drzeworyt barwny; wym.: 210 x 173 mm; sygn. oł. p. d.: Wład. Bielecki del. et imp. / 924, l.d. tytuł i technika. 500 zł 86. Bielecki Władysław Klimontów - sień zajazdu, 1925 Drzeworyt barwny; wym.: 300 x 315 mm; sygn. pł. l.d. monogram wiązany, oł. p.d.: Władysław Bielecki del. et. Imp. 925., l.d. tytuł i technika zł 53

54 87. Konsanty Brandel Scherzo [Zabawa], 1917 Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 98 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 88. Brandel Konstanty Pająk [L Araignee], 1908 Sucha igła, rylec; wym. komp.: 118 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 89. Brandel Konstanty Krajobraz, wspomnienie z pielgrzymki do Mont St. Michel [Paysage M.St.M], 1913 Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 188 x 129 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d. tytuł. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 54

55 90. Brandel Konstanty Rozkład [La Dissolution], 1919 Akwaforta, sucha igła, akwatinta; wym. komp.: 302 x 228 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: I E/A. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 91. Brandel Konstanty Zemsta [Damnee], 1932 Sucha igła, rylec; wym. komp.: 123 x 166 mm; sygn. stempelkiem autorskim KB. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 55

56 92. Brandel Konstanty Pocałunek straszliwy [La Baiser Monstre], 1918 Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 176 x132 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: Odbitka stanowa. Rzadkie. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 93. Brandel Konstanty Jonasz [Jonas], 1916 Akwaforta, sucha igła, rylec; wym. komp.: 178 x 127 mm; sygn. oł. p.d.: K. Brandel. Stan II z dodanym napisem: TOLLE MIHI VITAM QUIAM MORS MIHI MELIUS EST. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz zł 94. Bułhak Jan Wilno. Katedra. Widok ogólny, lata 30. Fotografia; wym.: 11,4 x 15,8 cm; na odwrocie pieczęcie autorskie J. Bułhaka. 400 zł 95. Chomicz Witold, luminacja Wieży Srebrnych Dzwonów na Wawelu, 1935 Drzeworyt, bibuła; wym.: 225 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: W. Chomicz, l.d.: oryg. drzeworyt; sygn. pł.: WCH. Lit.: M. Laskowska, Witold Chomicz, Kraków 2012, poz. V zł 56

57 96. Chomicz Witold Kapituła Orderu Białego Kruka, 1962 Linoryt barwny; wym. komp.: 335 x 330 mm; sygn. pł. p.d.: Chomicz. Dyplom dla stowarzyszenia bibliofilskiego, odbitka na pełnym arkusz. Lit.: M. Laskowska, Witold Chomicz, Kraków 2012, poz. XI zł 97. Chomicz Witold Szopka krakowska, 1938 Drzeworyt; wym. w świetle pp: 320 x 275 mm; sygn. pł. p.d. monogram wiązany; sygn. oł. p.d.: W.Chomicz, l.d.: oryg. drzeworyt. Lit.: M. Laskowska, Witold Chomicz, Kraków 2012, poz. V zł 98. Chrostowski - Ostoja Stanisław Podwórze, 1933 Drzeworyt; wym.: 225 x 166 mm; sygn. oł. l.d.: ST. O- Chrostowski; sygn. pł. monogram SC (na suszącym się praniu). Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 55, il. s zł 57

58 99. Cygler Samuel Dentysta I, lata 30. Autolitografia; wym.: 219 x 276 mm; sygn. oł. p.d.: Cygler, l.d. technika. Prace stanowią kompletna, choć krótką opowieść. 800 zł 100. Cygler Samuel Dentysta II, lata 30. Autolitografia; wym.: 219 x 276 mm; sygn. oł. p.d.: Cygler, l.d. technika. Prace stanowią kompletna, choć krótką opowieść. 800 zł 101. Cygler Samuel Dentysta III, lata 30. Autolitografia; wym.: 219 x 276 mm; sygn. oł. p.d.: Cygler, l.d. technika. Prace stanowią kompletna, choć krótką opowieść. 800 zł 58

59 102. Dretler Flin Stefania Liryki wakacyjne Nad morzem ( Więcirz ), lata 50 Drzeworyt, papier chiński; wym.: 163 x 205 mm w świetle pp.; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin, l.d. tytuł. Lit.: Muzea Polskie w Ameryce. Zbiory graficzne, Kraków 2008, s. 173, poz zł 103. Dretler Flin Stefania Liryki wakacyjne Lampion, lata 50. Drzeworyt, papier chiński; wym.: 210 x 162 mm w świetle pp.; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin, l.d. tytuł. 400 zł 104. Duda Gracz Jerzy Państwo młodzi, 1962 Drzeworyt; wym. komp.: 297 x 117 mm; sygn. oł. p.d.: Jerzy Duda-Gracz 62. Zamięcie i drobne pęknięcia górnego i dolnego marginesu zł 105. Duda Gracz Jerzy Pasterka, 1965 Drzeworyt; wym. komp.: 200 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jerzy Duda-Gracz Praca oprawiona zł 59

60 106. Dzieliński Kazimierz Chrystus w Ogrojcu, 1931 Kwasoryt; wym.: 247 x 287 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński Reprodukcja obrazu z Górnego Śląska. 600 zł 107. Dzieliński Kazimierz Kościół św. Wojciecha w Krakowie, lata 30. Akwaforta, akwatinta, wym.: 33 x 25 cm; sygn. oł. p.d. (sygn. zatarta), l.d. tytuł. 800 zł 60

61 108. Endo Susumu Przestrzeń i przestrzeń. Ołówek 10, 1989 Litografia, offset; wym.: 450 x 450 mm; sygn. oł. p.d.: Susumu Endo 89, l.d.: 11/100. Praca wystawiana ma Międzynarodowej Wystawie Grafiki w Katowicach (zachowana naklejka z opisem w jęz. angielskim). Lit.: Katalog Intergrafia 91, Katowice 1991, il. s zł 109. Endo Susumu Kompozycja sferyczna, 1988 Litografia, offset; wym.: 450 x450 mm; sygn. oł. p.d.: Susumu Endo 88, l.d. 36/100. Praca wystawiana ma Międzynarodowej Wystawie Grafiki w Katowicach zł 61

62 110. Fijałkowski Stanisław Anioł, 1968 Linoryt; wym. komp.: 534 x 352 mm (plansza: 690 x 496 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 68, l.d. tytuł zł 111. Fijałkowski Stanisław 29 IX 1969, 1969 Linoryt; wym. komp.: 525 x 407 mm (plansza: 670 x 515 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 69, l.d. tytuł. Odbitka nr 11/ zł 112. Fijałkowski Stanisław XLIX Autostrada, 1986 Linoryt; wym. komp.: 526 x 361 mm (plansza: 660 x 500 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 86, l.d. tytuł. Odbitka nr 13/ zł 113. Fijałkowski Stanisław 11 XII 1970, 1970 Linoryt; wym. komp.: 421 x 325 mm (plansza: 612 x 457 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 70, l.d. tytuł. Odbitka nr 23/ zł 62

63 114. Fijałkowski Stanisław Piękny prawdomówny, 1973 Linoryt; wym. komp.: 355 x 275 mm (plansza: 525 x 420 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 73, l.d. tytuł zł 115. Fijałkowski Stanisław Jedenasta czarna szarfa, 1986 Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 155 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 86, l.d. tytuł. Odbitka nr 40/ zł 116. Fijałkowski Stanisław 13 II 1981, 1986 Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 130 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski, l.d. tytuł. Pod kompozycją dedykacja autorska zł 117. Fijałkowski Stanisław 30.I.1961, 1961 Litografia; wym. komp.: 264 x 185 mm; sygn. oł. l.d.: St. Fijałkowski, dalej tytuł zł 63

64 118. Fijałkowski Stanisław Postylla Ofiarowanie, 1976 Linoryt; wym.:360 x 415 mm (plansza 480 x 570 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 76, l.d. tytuł, śr.d.: odb.[itka] próbna. Pod kompozycją dedykacja autorska zł 119. Fijałkowski Stanisław Czerwona szarfa, 1995 Serigrafia barwna; wym. komp.: 665 x 480 mm (plansza: 910 x 696 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 95, l.d. tytuł. Odbitka nr 3/ zł 64

65 120. Get-Stankiewicz Eugeniusz Nosorożec Durera (Rhinocerus), 1974 Serigrafia barwna; wym. komp.: 290 x 405 mm (plansza: 362 x 510 mm); sygn. oł. p.d.: Get 74; sygn. pł. l.g.: Get 74. Odbitka nr 9/50. Na odwrocie ślad zawilgocenia zł 121. Gielniak Józef Mój czarodziejski Bukowiec [Improwizacja V], 1959 Linoryt na bibule; wym. komp.: 237 x 296 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d.: Mój czarodziejski Bukowiec (dediee au dr S. Warszewski); śr.d. linoryt 1959 r. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 8; M. Hermansdorfer, Józef Gielniak :, Wrocław 2006, s zł 65

66 122. Gielniak Józef Improwizacja dla Grażynki II, 1965 Linoryt na bibule; wym.: 165 x 215 mm (plansza: 320 x 445 mm); sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. tytuł, śr.d.: linoryt Odbitka nr 5/20. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak :, Wrocław 2006, s. 55; I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz zł 123. Gielniak Józef Sanatorium (Neufmoutiers), 1958 Linoryt na bibule; wym.: 163 x 235 mm (plansza: 345 x 460 mm); sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr.d.: linoryt 58 r. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 1. M. Hermansdorfer, Józef Gielniak :, Wrocław 2006, s zł 66

67 124. Goryńska Wiktoria Królowa Morza, 1946 Drzeworyt; wym.: 306 x 218 mm; sygn. oł. l.d.: Wiktoria Goryńska 1946/II, p.d. tytuł i technika. Grafika z 1936, II edycja. Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, s. 176, poz. 103, W. Goryńska. Katalog wystawy, Warszawa 1977, s. 44, poz zł 125. Gottlieb Leopold Caritas, 1906 Litografia barwna; wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm); sygn. pł. l.d.: Leopold Gottlieb [ ] Originallithographie; poniżej komp. napisy typograficzne: tytuł, technika, wydawca. Grafika wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kunst zł 126. Iwan Friedrich Karkonosze, lata 20. Akwatinta, akwaforta; wym. komp.: 95 x 133 mm; sygn. oł. p.d.: Fried. Iwan. 240 zł 127. Iwan Friedrich Karkonosze, lata 20. Akwatinta, akwaforta barwna; wym. komp.: 129 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: Fried. Iwan. 300 zł 67

68 128. Jahl Władysław Rumak i osioł, 1951 Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d artist; odbitka stanowa grafiki z teki Don Quichotte, Paryż Rzadkie. Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d artist; odbitka stanowa grafiki z teki Don Quichotte, Paryż Rzadkie. 500 zł 129. Jahl Władysław Don Kichot powraca do domu, 1951 Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 3me etat; odbitka stanowa grafiki z teki Don Quichotte, Paryż Rzadkie. 500 zł 130. Jahl Władysław Don Kichot w ogniu walki, 1951 Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 4me etat ea; odbitka stanowa grafiki z teki Don Quichotte, Paryż 1951 Rzadkie. 500 zł 131. Jahl Władysław Kondukt, 1951 Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 3me etat; odbitka stanowa grafiki z teki Don Quichotte, Paryż Rzadkie. 500 zł 68

69 132. Jamontt Bronisław Drzewa, 1925 Akwaforta; wym.: 190 x 240 mm; sygn. pł. p.d.: BJ. Praca z kolekcji Krystyny Wróblewskiej. Na odwrocie naklejki kolekcjonerski i galeryjne z opisem. Praca oprawiona. 800 zł 133. Jarema Józef Kompozycja, 1955 Linoryt barwny; wym. komp.: 245 x 320 mm; sygn. tuszem p.d.: 55 Jarema. Na odwrocie dedykacja autorska z zł 69

70 134. Karpiński Alfons Zestaw sześciu grafik Techniki metalowe; różne formaty; odbitki z oryginalnych płyt wykonane w latach 90. XX wieku. Płyty znajdują się dziś w zbiorach muzealnych zł 70

71 135. Kowalski Leon Kwiaty Krakowa, przed 1937 Akwaforta kolorowana ręcznie; wym.: 173 x 242 mm; sygn. oł. p.d.: Leon Kowalski, l.d. tyt.: Kwiaty Krakowa / oryg. akwaforta. 650 zł 136. Krasnodębska-Gardowska Bogna Dąb z cyklu Drzewa polskie, 1933 Drzeworyt; wym.: 245 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: BG. Krasnodębska- Gardowska. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog p[rac ze zbiorów Biblioteki Narodowej, Warszawa 1999, poz zł 137. Kratochwila-Widymska Józefa Akt nad rzeką, lata 40. Autolitografia barwna; wym.: 198 x 147 mm; sygn. oł. cyrylicą p.d. 600 zł 71

72 138. Kuczyński Edward Toruń z Kępy Bazarowej, 1952 Akwaforta; wym.: 196 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński 52, l.d. tytuł. Praca oprawiona. 500 zł 139. Lebenstein Jan Terrakota, lata 70. XX wieku Litografia barwna; wym.: 330 x 240 mm; sygn. oł.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 13/ zł 72

73 140. Lebenstein Jan Affrontement, 1973 Litografia barwna; wym.: 500 x 690 mm; sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73. Affrontement. Odbitka nr 72/100. Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów, red. M. Hermansdorfer, Wrocław 2000 poz zł 141. Lebenstein Jan Suzanne, 1973 Litografia barwna; wym.: 700 x 495 mm; sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73 Suzanne. Odbita nr 58/ zł 73

74 142. Lenica Jan Lulu, lata 90. Serigrafia; wym.: 650 x 480 mm; sygn. oł. p.d.: Lenica; egz. 35/ zł 143. Lenica Jan Kompozycja roślinna, lata 90. Serigrafia; wym.: 460 x 640 mm; sygn. oł. p.d.: Lenica; egz. 109/ zł 74

75 144. Mehoffer Józef Zuchwały ogrodnik II, 1912 Akwaforta; wym.: 215 x 300 mm, sygn. p.d.: Józef Mehoffer. Na marginesie ślad po konserwacji. Lit.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków 1964, poz zł 145. Merkel Jerzy Portret kobiety, 1910 Akwaforta; wym.: 122 x 86 mm, sygn. i dat. w obrębie komp. l.d.: J. Merkel 1910 r. 800 zł 75

76 146. Mianowski Lucjan Most, 1989 Litografia barwna; wym. komp.: 468 x 400 mm (plansza: 640 x 530 mm); sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 89, śr.d. tytuł, p.d. E/A zł 147. Mianowski Lucjan Przed lustrem B, 1976 Litografia barwna; wym. komp.: 686 x 465 mm (plansza: 800 x 600 mm); sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 76, l.d. tytuł, E/A zł 76

77 148. Mondral Karol Powrót z połowu. Portrieux, 1913 Akwaforta; wym. komp.: 247 x 333 mm; sygn. oł. p.d. Praca po konserwacji. Lit.: Karol Mondral. Twórczość graficzna między Paryżem, Bydgoszczą a Poznaniem, Bydgoszcz 2013, poz zł 149. Mrożewski Stefan Opactwo w Jędrzejowie I, 1941 Drzeworyt, bibuła; wym. komp.: 255 x 295 mm (plansza: 530 x 420 mm); sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski 1941, l.d. tytuł; sygn. pł. monogram wiązany MS na szkicowniku artysty). Uszkodzenie górnego marginesu, bez szkody dla kompozycji. Lit.: A. Pietrzyk, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 240, il zł 77

78 150. Mrożewski Stefan Refektarz w opactwie jędrzejowskim, 1941 Drzeworyt, bibuła; wym. komp.: 245 x 298 mm (plansza: 420 x 531 mm); sygn. oł. p.d.: Stefan Mrożewski 1941, l.d. tytuł; sygn. pł. p.d. monogram wiązany MS. Uszkodzenie lewego marginesu, bez szkody dla kompozycji. Lit.: A. Pietrzyk, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 289 (pod innym tytułem) 1200 zł 151. Niesiołowski Tymon Dziewczynka, 1955 Akwaforta; wym.: 146 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: Tymon 55, l.d. tytuł zł 152. Niesiołowski Tymon Portret dziewczyny, 1956 Akwaforta; wym. komp.: 215 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: Tymon zł 153. Niesiołowski Tymon Portret mulatki, 1962 Akwaforta; wym. komp.: 212 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: Tymon, l.d.: zł 78

79 154. Norblin Stefan Polska - Górny Śląsk - stary kościół drewniany, 1925 Litografia barwna, wym.: 98,1 x 61,5 cm; sygn. pł. l.d.: S. Norblin. Plakat odbity w Zakł. Graficznych E. i Dr K. Koziańskich, na zlecenie Polskich Kolei Państwowych. Bardzo rzadkie. Lit.: Dydo I 115; A. Szablowska, M. Seńkiw, Plakat polski, Warszawa 2009, s zł 155. Nowosielski Jerzy Czarny akt, 1960 Linoryt; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Jerzy Nowosielski, p.b. data. Wkładka do katalogu: Jerzy Nowosielski, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, wrzesień zł 79

80 156. Ogawa Kouichi Błękitna sfera nr 16, 1990 Litografia, offset; wym.: 650 x 900 mm; śr. d. tytuł (po japońsku i angielsku); p.d.: AP. Praca wystawiana ma Międzynarodowej Wystawie Grafiki w Katowicach. Lit. Katalog Intergrafia 91, Katowice 1991, il. s zł 157. Pamuła Jan Układ XXXII, 1989 Serigrafia barwna; wym. komp.: 335 x 220 mm (plansza 470 x 310 mm)l sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d.: Układ XXXII; odb. nr 5/ zł 80

81 158. Panek Jerzy Lew i Wiatr, 2000 Odprysk, karton; wym. komp.: 480 x 640 mm (plansza 560 x 750 mm); praca nie sygn., odbita w trzech egzemplarzach przez Krzysztofa Tomalskiego; J. Panek nie sygnował żadnej z odbitek ze względu na stan zdrowia; opis ołówkiem obcą ręką; na odwrocie notatka kolekcjonerska zł 159. Panek Jerzy Głowa [Portret dra Jana Mitarskiego], 1956 Drzeworyt; wym. komp.: 240 x 185 mm (plansza: 500 x 350 mm); sygn. oł. p.d.: Panek 56, l.d. Głowa. Poniżej dedykacja autorska z grudnia 1958, pamiątka wizyty u J. Mitarskiego zł 81

82 160. Pieniążek Józef Kościół św. Świerada w Tropiu, 1937 Akwaforta; wym.: 245 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek; sygn. i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek, Tropie 1937; l.d. oł.: Kościółek św. Świerada w Tropiu, p.d. oł. dedykacja autora dla prof. Tadeusza Seweryna. 700 zł 161. Pieniążek Józef Chłopiec pasący krowy, 1932 Akwaforta; wym.: 155 x 109 mm, sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. datowania oraz p.d. oł.: J.Pieniążek. 600 zł 162. Pieniążek Józef Wilno. Kościół św. Kazimierza, 1923 Akwaforta; wym.: 183 x 104 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Wilno 1923, p.d.: J. Pieniążek. Wyblakła sygnatura ołówkiem. Na odwrocie nota: Tow. Sztuk Pięknych / we Lwowie za r Grafika była premią dla członków towarzystwa. 700 zł 163. Pietsch Andrzej Cracovia, 1999 Akwaforta dwubarwna; wym. komp.: 147 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: A Pietsch 1999, l.d. tytuł. 300 zł 82

83 164. Pietsch Andrzej Podróż artystyczna II // Artists journey II, 1975 Akwaforta barwna; wym. komp.: 625 x 430 mm; sygn. oł. p.d.: Pietsch 1975, l.d. tytuł. Odbitka nr 11/ zł 165. Rubczak Jan Stara dzwonnica, ok Akwaforta; wym.: 131 x 96 mm; nie sygn. 600 zł 166. Rubczak Jan Ogrojec przy kościele św. Barbary, ok Akwaforta; wym.: 244 x 230 mm; nie sygn. Grafika oprawiona w pp, na którym, z lewej, opis zł 83

84 167. Siedlecki Franciszek Portret Stefana Żeromskiego, lata 20. Akwaforta, akwatinta, wym.: 240 x 180 mm, sygn. oł. p.d.: Franciszek Siedlecki. 400 zł 168. Siudmak Wojciech Tristan et Iscut, 1979 Litografia; wym.: 550 x 410 mm; sygn. oł. p.d.: W. Siudmak 1979; śr.d. tytuł; poniżej dedykacja autorska; odbitka nr 23/ zł 169. Skoczylas Władysław Profil Janosika [Główka górala] Drzeworyt; wym.: 222 x 218 mm; nie sygn. Dodatkowo oryginalna bibułka ochronna z opisem typograficznym. Dodatek artystyczny do zeszytu gwiazdkowego Tygodnika Ilustrowanego. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz zł 170. Sperling Maria Kompozycja, 1957 Litografia barwna; wym. komp.: 298 x 230 mm; sygn. pł. p.d.: ms 57; w p.d. dedykacja autorki dla Jeana i Marii Michelon zł 84

85 171. Stanisławski Jan Katedra św. Marka w Wenecji, ok Litografia barwna; wym.: 145 x 154 mm, niesygn. Pod kompozycją nota edytorska litografierni Pruszyńskiego w Krakowie; grafika z Życia R. IV, nr 1. Na dole planszy dedykacja Andrzeja Olesia, oł., Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej , Kraków 2000, s. 150, il. 176; I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie 1997, kat. 536; Artysta na wakacjach. Gierymski, Stanisławski, Weiss i inni, katalog wystawy, Wilanów 2005, s zł 172. Stankiewicz Zofia Wawel, ok Akwaforta; wym. w świetle pp: 245 x 298 mm; sygn. oł. l.d.: Zofia Stankiewicz, p.d. tytuł. Praca naklejona na karton. 800 zł 85

86 173. Steller Paweł Rębacz, 1950 Drzeworyt; wym.: 248 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: P. Steller 1950, l.d. tytuł i technika. Lit.: L. Szaraniec, Paweł Steller, Katowice zł 174. Steller Paweł Filozof, 1936 Drzeworyt; wym.: 278 x 207 mm; sygn. oł. p.d.: P. Steller 1936, l.d. tytuł i technika. Lit.: L. Szaraniec, Paweł Steller, Katowice zł 175. Szmaj Stefan Bożek II. Praojciec, 1918 Linoryt; wym. komp.: 130 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: St. Szmaj 1918, l.d. tytuł. Na odwrocie opis autorski i data wykonania płyty, odbitka z zł 176. Szmaj Stefan Bożek III. Astarte, 1918 Linoryt; wym. komp.: 130 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: St. Szmaj 1918, l.d. tytuł. Na odwrocie opis autorski i data wykonania odbitki zł 86

87 177. Szulc Marian Owad, lata 50. Litografia; wym. komp.: 255 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Marian Szulc, sygn. pł. p.d. Szulc M. Grafika z prywatnej kolekcji Mariana Maliny. 400 zł 178. Tarasin Jan Kompozycja, 1960 Litografia barwna, wym.: 205 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: JTarasin 60; dodatkowo trzy reprodukcje. Katalog wystawy w Galerii Krzywe Koło. 600 zł 87

88 179. Teka Kraków. Sześć autolitografii, 1928 Litografie barwne; wym.: 430 x 350 mm; tabl. nieliczbowanych 6; okładka Teka; bez spisu; prace: a. Stefan Filipkiewicz (Kościół św. Andrzeja); b. Jan Hrynkowski (Panorama z widokiem Wawelu); c. Władysław Jarocki (Barbakan i Brama Floriańska w zimie); d. Ignacy Pieńkowski (Fragment katedry z kaplicą Zygmuntowską); e. Jan Rubczak (Ulica Floriańska); f. Jan Wojnarski (Kościół św. Wojciecha). Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz zł 88

89 180. Tomaszewski Henryk Pantofelek, 1994 Litografia barwna; wym.: 405 x 692 mm; sygn. oł. p.d.: H. Tomaszewski 94 r. Odbitka nr 30/50. Kompozycja powstała w artysta wykorzystał ją jako element graficzny plakatu zapowiadającego wystawę malarstwa Teresy Pągowskiej. 800 zł 181. Waśkowski Antoni Stanisław Przybyszewski, ok Akwaforta; wym.: 80 x 65 mm; sygn. oł. p.d.: Waśkowski, oraz dedykacja: Stanisławowi Przybyszewskiemu / portret wrażeniowy. Rzadkie. 400 zł 182. Waśkowski Antoni Modelka, 1922 Akwaforta kolorowana; wym.: 100 x 65 mm; sygn. oł. p.d.: Waśkowski 922; pod kompozycja dedykacja autorska. 300 zł 183. Wąsowicz Wacław Krajobraz z rzeką [Krzemieniec?], lata 20. XX w. Drzeworyt; wym. komp.: 138 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: W. Wąsowicz. Lit.: W. Odorowski, Kolonia artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą, Kazimierz Dolny 2010, s zł 89

W anonimowym starodruku Stragona Abo Stołeczne Miasto Poznań Oraz Ta bula accuratissima...,

W anonimowym starodruku Stragona Abo Stołeczne Miasto Poznań Oraz Ta bula accuratissima..., 29. Panorama Poznania wykorzystana w projekcie bloku (il. 42) i koperty (il. 31 i 32). Po lewej stronie widoczna jest katedra, pośrodku kościół farny św. Marii Magdaleny (źródło: folder Wydawnictwa pocztowe,

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY - 23.03.2017 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Cena wywoławcza Stanisław 1. ŻUKOWSKI Ku wiośnie, 1931 19 000 zł Estymacja 40 000-50 000

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

Malarstwo / Painting

Malarstwo / Painting 1 2 1. KOTOWSKI Jan Polowanie z chartami, 65 x 94 cm KaT. Pa-3212 2. KOSSaK KarOl Sanie zaprzężone w parę koni, 51 x 69 cm KaT. Pa- 3213 1. KOTOWSKI Jan Hunt with Greyhounds, 65 x 94 cm CaT. Pa-3212 2.

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

W - Ż. Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Spis pochowanych W - Ż. Sektor/ Miejsce

W - Ż. Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Spis pochowanych W - Ż. Sektor/ Miejsce W - Ż Spis pochowanych W - Ż Nazwisko Imię Sektor/ Miejsce Rok Miesiąc Dzień Żył lat Wach Krzysztof A4/ I:25,26 2007 1 1 49 Wach Stanisław A4/ J:27,28 1997 4 10 69 Wachnik Antoni A3/ L:50,51 1961 5 27

Karol Estreicher twórca Bibliografii polskiej

Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa)

Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa) Październik - listopad - Ossolińscy na Podlasiu (wystawa) Ossolińscy na Podlasiu. Okruchy wspomnień to tytuł wystawy, która jest czynna od 27 października w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w

7.oo Z prośbą o dary Ducha św. dla Krystyny, Macieja, Emilii, Mateusza, Aleksandry (k), Krzysztofa, Moniki i Michała PONIEDZIAŁEK 05.06.2017 r. 7.oo Z prośbą o dary Ducha św. dla Krystyny, Macieja, Emilii, Mateusza, Aleksandry (k), Krzysztofa, Moniki i Michała 8.oo + Jadwiga w 1 rocz. śm. i Stefan, Marian w 45 rocz.

Zespół nr 0013 Lech Jabłoński. Liczba kart, dokumentów, stron, fotografii, map, etc.

Zespół nr 0013 Lech Jabłoński. Liczba kart, dokumentów, stron, fotografii, map, etc. Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Milanówku Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku ul. Spacerowa 4 05-822 Milanówek Zespół nr 0013 Lech Jabłoński Lp. Numer zespołu (wg formatu: archiwum / zespół /

Piotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design

Piotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Piotr K osek fotografie / Photographs Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Widok Krakowa z Wawelem w dziele Georga Brauna i Fransa Hogenberga

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 18.02.2019 r. 7.oo + Irena Znajmiecka 18 Msza św. Gregoriańska 7.oo Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże Miłosierdzie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w pewnej intencji

AUKCJA NR 47 AUKCJA. Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków

AUKCJA NR 47 AUKCJA. Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków AUKCJA NR 47 AUKCJA Sobota, 5 XII 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Świętego Jana 12, Kraków WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 XI-4 XII 2015 Od 1993 NAUTILUS Galeria i Dom Aukcyjny Sp. z

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY 7.03.2019 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Estymacja Kwota osiągnięta 1. Wlastimil HOFMAN Scena alegoryczna z aniołem olej, deska 6 000-8

Gorąco zapraszam do licytacji. W imieniu Zarządu Fundacji Dar Nadziei Dyrektor Zarządu Dr hab. Monika Baj-Krzyworzeka.

Gorąco zapraszam do licytacji. W imieniu Zarządu Fundacji Dar Nadziei Dyrektor Zarządu Dr hab. Monika Baj-Krzyworzeka. Szanowni Państwo, To już po raz dwunasty mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Aukcji Charytatywnej Dzieł Sztuki Fundacji Medycyny Regeneracyjnej Dar Nadziei. Pragnę serdecznie podziękować

Adamski Andrzej i Zofia: Antoni, Józefa, Maria, Józef Adamski Franciszek i Katarzyna: Józef, Jan, Zofia Adamski Jan i Anna Adamski Józef i Zofia:

Adamski Andrzej i Zofia: Antoni, Józefa, Maria, Józef Adamski Franciszek i Katarzyna: Józef, Jan, Zofia Adamski Jan i Anna Adamski Józef i Zofia: Adamski Andrzej i Zofia: Antoni, Józefa, Maria, Józef Adamski Franciszek i Katarzyna: Józef, Jan, Zofia Adamski Jan i Anna Adamski Józef i Zofia: Stanisław Adamski Józef Adamski Ludwik i Anastazja: Zofia,

7 700 zł 9 000-11 000 7 700

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie Załącznik do Zarządzenia Nr 11 Ministra Kultury z dnia 20 czerwca 2005 r. STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Muzeum Narodowe w Krakowie, zwane dalej "Muzeum" działa w szczególności

PLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej)

PLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej) 1 9 5 6 M Ł O D Z I PLASTYCY LUBLIN JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej) W S T Ę P Grupa młodych plastyków lubelskich zorganizowała się w czasie trwania wystawy plastyków amatorów w styczniu 1956 roku. Wystawa

Bibliografia załącznikowa. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014

Bibliografia załącznikowa. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014 Bibliografia załącznikowa Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014 OPIS BIBLIOGRAFICZNY Uporządkowany zespół danych o książce lub innym dokumencie służących do

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Konkurs Grafika inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego odbył się w ramach projektu

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE SZKOLNE PLASTYKA KLASA IV

Krzysztof Kmieć: Ekslibrysy farmaceutów. Kraków 2004 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. 436. 246 Recenzje 2 Wojciech R o e s k e : Bibliografia polskiej historiografii farmaceutycznej 1816-1971. Warszawa 1973; Beata Wysakowska: Bibliografia analityczna polskiej historii farmacji 1990-1994. Warszawa

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE