Aukcja letnia Nr 1 (24)
- Bogusław Szczepaniak
1 Salon Antykwaryczny AUKCJE Aukcja letnia Nr (24) Rysunek, akwarela, monotypia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2-9 VI 200 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 9 VI 200, godzina 2 00 Galeria ZPAP Pryzmat, ul. Łobzowska 3, Kraków
2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 3-05 Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 200
3 poz. 262 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. VI. VII. Plany, widoki, mapy poz. -5 Akwarela, monotypia, rysunek poz Grafika dawna poz Dawne portrety poz Grafika XX i XXI wieku poz Biogramy s. 50 Indeksy s. 58 Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej
4 Aukcja Letnia nr (24) poz. 9 poz. 3 poz. 49 poz. 2 poz. 20 4
5 poz. 27 poz poz. 8 poz. 9 poz. 33 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Biogramy Indeks poz. 4 5
6 Plany, widoki, mapy poz. 7 poz. poz. 2 poz. 5 poz. 6. Zamek w Bobrownikach Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 5 x 97 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), Chełmno nad Wisłą [Przeprawa promowa i panorama] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 7 x 98 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 3. Częstochowa. Oblężenie Jasnej Góry przez wojska szwedzkie Bodenehr Gabriel St., początek XVIII w. Miedzioryt; wym.: 69 x 280 mm; sygn. p.d. G. Bodenehr fec. et exc. A.V [Aug. Vind. (=Augsburg)]; po prawej i lewej stronie grafiki opisy w językach polskim i niemieckim, komentujące przebieg działań wojennych. Grafika (nr 39) pochodzi z dzieła G. Bodenehra Curiose Staats und Kriegs Theatrum in Polen durch unterschiedliche geographische, topographische und historische Land-Carten, Grundrisse und Prospect Erläutert. Augspurg (Augsburg) b.r. (ok. 730). (il. s. 4) Cena wyw.: Fantastyczny widok polskiego miasta Schedel Hartmann, 493 Drzeworyt; wym.: 92 x 223, wym. karty: 443 x 299 mm; karta z Liber Chronicarum, Nuremberg (oficyna Antona Kobergera), 493; ilustracja towarzyszy opisowi Polski; na odwrocie opisy Moraw i Śląska; karta z edycji (łacińskiej) z lipca 493. (il. s. 5) Cena wyw.: Gdańsk. Wydmy koło Górek Zachodnich Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. v. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), 85. 6
7 6. Gdańsk. Długi Targ z Ratuszem i Dworem Artusa Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 22 x 200 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 7. Gdańsk. Zielona Brama i Zielony Most na Motławie Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 97 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 8. Gdańsk. Widok przeprawy przy Gęsiej Karczmie Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 20 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. (il. s. 5) 9. Gdańsk. Dworzec kolejowy i Biskupia Górka Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 200 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: N.D. Natur gez. (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. (il. s. 5) 0. Gdańsk. Wejście do portu Mann C.A. Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 20 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw.. Gdańsk. Plac Dominikański Mann C.A. Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 2. Gdańsk. Klasztor w Oliwie Mann C.A. Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 98 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji, niewielkie ślady odbitego druku. Grafika z jw. 3. Genua i Florencja Camocio G. F., ok. 572 Miedzioryt; wym.: 330 x 480 mm; nie sygn.; w opisach pod kompozycjami: cum priuilegio. Widoki panoramiczne miast, opisy w kartuszach; widok Genui uzupełniony o opisy przedmiejskich poz. poz. 3 poz. 4 umocnień i infrastruktury portu; na odwrocie opisy miast w jęz. łacińskim. Rycina, wykonana ok. 560, z dzieła G. Brauna i F. Hogenberga Civitates orbis terrarum, wydanego w Kolonii w l , t. I (572). 4. Gniew [Panorama miasta z zamkiem] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 8 x 20 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), 85. Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Biogramy Indeks 7
8 Aukcja Letnia nr (24) 5. Grudziądz [Panorama miasta] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 8 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 8 poz. 5 poz. 6 poz. 8 poz. 22 poz Hamburg. Widok na port i dzielnicę St. Pauli Suhr Peter, ok. 830 Litografia kolorowana; wym. kompozycji: 360 x 650 mm; sygn. pł. l.d.: Nach der Nat. u. auf Stein gez. v. P. Suhr; poniżej kompozycji opis. Grafika po konserwacji. Cena wyw.: Jurkowce nad Dniestrem Lange Antoni, ok. 823 Litografia kolorowana; wym.: 273 x 405 mm; sygn. pod kompozycją l.d.: des. Ant. Lange, p.d.: litho. chez Piller a Leopol. Pod kompozycją opis: Vue de Jurkowce Pres de Mohilow sur le Dnister du cote du Jardin. Grafika analogiczna do prac zamieszczonych w albumie Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 823; plansza nie obcięta. Bardzo rzadkie. Lit.: M. Opałek Litografia Lwowska, Wrocław 958. Cena wyw.: Korzeniowo [Kurzebrack] k/ Kwidzynia. [Port rzeczny] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 96 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), Widok Krakowa Schedel Hartmann, 493 Drzeworyt kolorowany; wym.: 255 x 530 mm; podwójna karta z Liber Chronicarum, Nuremberg (oficyna Antona Kobergera), 493; na odwrocie widok Lubeki oraz schematyczny wizerunek św. Stanisława (obydwa kolorowane); widok pochodzi z 2 edycji (pierwszej niemieckojęzycznej) z grudnia 493 (I nakład, łaciński, z lipca 493, miał nakład 500 egz, II nakład, niemiecki, 000 egz.). Cena wyw.: Cracau [Panorama Krakowa] Schut Peter, ok. 635 Miedzioryt; wym.: 220 x 272 mm; nie sygn. XVIII-wieczna wersja (zmieniony opis w kartuszu) pracy wzorowanej na widoku Krakowa M. Meriana; widok naśladowany m.in. przez P. Schenka St. i J. Wolffa. (il. s. 4) Cena wyw.: Kraków Probst Georg Baltasar,. poł. XVIII w. Augsburg Miedzioryt kolorowany wg. F.B. Wernera; wym. komp.: 280 x 45 mm (plansza 350 x 430 mm); sygn. p.d.: Georg Baltasar Probst exud. Lit.: T. Niewodniczański, Imago Poloniae, t. II, s. 223, poz. 06/2. (il. s. 4) Cena wyw.: 3500
9 22. Kraków. Wawel i klasztor Norbertanek od strony Wisły Zagajewski Emil, lata 40. XIX w. Litografia wg rysunku H. Waltera; wym.: 55 x 260 mm; sygn. pł. l.d.: ZE, p.d.: lith. Czasu w Krakowie. Cena wyw.: Kościół OO. Bonifratrów na Kazimierzu przy Krakowie Brydak Jan, 860 Litografia tonowana; wym.: 72 x 25 mm; sygn. pł. l.d.: Rys z nat. i lit. J. Brydak; p.d.: Odbito w litografii Czasu w Krakowie; pod kompozycją tytuł. (il. s. 3) 24. Kraków [Widok od strony Zwierzyńca] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 6 x 98 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), Kraków. Kościół Panny Maryi [także Sukiennice sprzed remontu, odwach i budynek Wielkiej Wagi] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 5 x 96 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 26. Kwidzyń [Panorama miasta i zamek] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 96 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 27. Lithuania [Mapa Litwy] Hondius Henryk, 627 Miedzioryt kolorowany; wym.: 370 x 433 mm; sygn. p.d.: Per Gerardum Mercatorem Cum Priuilegio. Mapa z atlasu G. Mercatora, Das ist Abbildung der gantzen Welt mit allen darin begriffenen Ländern und Provintzen, Amsterdam 627. Stan zachowania: mapa zdublowana. (il. s. 5) Cena wyw.: Lwów. Rusi południowey miasto stołeczne Autor nieznany, poł. XIX w. Litografia piórkowa; wym.: 320 x 500 mm; nie sygn. Replika klasycznej panoramy miasta z dzieła G. Brauna i F. Hogenberga Civitates orbis terrarum, wydanego w Kolonii w l , t. VI (67); opisy i kartusze w jęz. polskim. Po konserwacji. Cena wyw.: Malbork (2 prace). Malbork. Główne wejście do zamku. Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 200 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. poz. 25 poz. 26 poz. 28 poz. 29. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), Malbork od strony Nogatu. Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 200 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. (il. s. 5) 9 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Biogramy Indeks
10 Aukcja Letnia nr (24) 30. Nowogródek Pomorski [Panorama miasta] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 9 x 200 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. poz Pelplin Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 32. Płock [Wzgórze Katedralne] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 5 x 98 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polskie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. poz. 3 poz Poloniae [Mapa Polski] Grodecki Wacław, 584 Miedzioryt kolorowany; wym.: 372 x 500 mm; w l.d. rogu kartusz z opisem: Poloniae finitimarumque locorum descriptio. Auctore Wencesiao Godrecdo. Polono. Mapa z atlasu Abrahama Orteliusa, Theatrum orbis terrarum, Antwerpia 584; na odwrocie opis Poloniae Regnum... [s. 86]. Piękny egzemplarz. (il. s. 4) Przywidz koło Gdańska Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. Gez. v. J. Greth. lith v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. poz. 35 poz Sartowice [Sartowitz] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 7 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm) sygn. pł.: Gez. v Romer, Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 36. Stary Sącz Alt Rudolf, 842 Chromolitografia; wym. planszy: 20 x 250 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: R. Lang lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien 842. (il. s. 3) Cena wyw.: Świecie [Panorama od strony lądu] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 7 x 97 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z: 0
11 F. Brändstater, Die Weichsel historisch, topographisch, malerisch unter Mitwirkung einer Anzahl von Kundigen Manner beschrieben von, Marienwerder (Kwidzyn), Kościół świętokrzyski Cegliński Julian (827-90) Litografia tonowana wg rysunku W. Gersona; wym.: 88 x 236 mm; sygn. pł. p.d.: Cegliński lito.; l.d.: Gerson rysował; śr.: w Litografii Banku Pols:; pod kompozycją tytuł: Kościół świętokrzyzki. Grafika z czasopisma Księga Świata. Wiadomości z dziedziny nauk przyrodzonych, historyi krajów i ludów, Warszawa 856, cz Tczew [Panorama miasta i galar wiślany] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 20 x 200 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann; Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 40. Toruń (2 prace). Toruń [Panorama od strony Wisły] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 8 x 93 mm (wym. pl.: 55 x 235 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 2. Toruń. Ratusz na Rynku Starego Miasta Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 8 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. 4. Warszawa [Widok od strony Pragi] Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 5 x 96 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm) sygn. pł.: Gez. u. Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa Warszawa w starych albumach, Warszawa 978, s (il. s. 3) 42. Warszawa. Kościół XX Karmelitów Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 6 x 92 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw. poz. 42 poz. 38 poz. 39 poz. 40. poz Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Biogramy Indeks 43. Warszawa. Katedra Św. Trójcy Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 7 x 92 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw.
12 Aukcja Letnia nr (24) 44. Warszawa. Kościół Św. Krzyża Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 5 x 93 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. v. C.A. Mann (gedr. v Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter in Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw. poz. 43 poz Warszawa. Pałac w Królikarni Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 7 x 94 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. V. C.A. Mann (gedr. V Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter In Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw. 46. Warszawa. Pałac w Wilanowie Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 7 x 95 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. V. C.A. Mann (gedr. V Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter In Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw. 47. Warszawa. Pałac w Łazienkach Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 6 x 99 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. V. C.A. Mann (gedr. V Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter In Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw. poz. 45 poz. 46 poz Warszawa. Widok Zamku Królewskiego Mann C.A., 85 Litografia tonowana; wym. komp.: 5 x 92 mm (wym. pl.: 55 x 240 mm); sygn. pł.: Lith. V. C.A. Mann (gedr. V Otto Grote); Lith. Inst. V. C.G. Kanter In Marienwerder; polsko-niemieckie napisy tytułowe. Stan zachowania: zbrązowienie w obrębie kompozycji. Grafika z jw. Lit. jw. 49. Vilna Lituaniae metropolis [Panorama Wilna] Lannoy Guillebert, 58 Miedzioryt kolorowany; wym.: 365 x 503 mm (plansza 395 x 520 mm); widok miasta z lotu ptaka; na pierwszym planie postacie w ubiorach z epoki; u dołu, w ozdobnym kartuszu, objaśnienie (w języku niemieckim) 28 ważniejszych gmachów miasta. Rycina z atlasu G. Brauna i F. Hogenberga, Civitates Orbis Terrarum, wydanego w Kolonii w (tom II, tabl. 59). Lit.: T. Niewodniczański, Imago Poloniae, Warszawa 2002, t. II, poz. K6/. (il. s. 4) Cena wyw.: Wilno [Dolny Zamek] Orda Napoleon, 875 Litografia tonowana; wym. planszy: 320 x 445 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie; pod kompozycją tytuł i opis. Plansza z: Album widoków 2
13 poz. 48 poz. 50 poz. 5 gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków, seria I i II, Warszawa 875. Stan zach.: drobne zażółcenia p. marginesu. Lit.: SAP, t. VI, s ; SAP, t. V, s ; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 959; I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 973. Cena wyw.: Wilno [Ruiny pałacu Barbary Radziwiłłówny] Orda Napoleon, 875 Litografia tonowana; wym. planszy: 320 x 445 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. z natury Napoleon Orda, p.d.: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie; pod kompozycją tytuł i opis. Plansza z: Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków, seria I i II, Warszawa 875. Stan zach.: punktowe zażółcenia bez szkody dla kompozycji. Lit.: SAP, t. VI, s ; SAP, t. V, s ; A. Banach, Polska książka ilustrowana, Kraków 959; I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskiej, Warszawa 973. Cena wyw.: 800 poz. 23 poz. 36 poz. 4 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 3
14 Aukcja Letnia nr (24) poz. 55 poz. 97 poz. 92 poz. 88 4
15 poz. 00 poz. 99 poz. 0 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 5
16 Akwarela, monotypia, rysunek poz. 54 poz. 56 poz Betley Wojciech Ruiny zamku w Bochotnicy, 9 Ołówek, karton; wym.: 9 x 27,7 cm; sygn. p.d. WB (monogram wiązany) Bochotnica XI 9; praca naklejona na podkład z pieczątką własnościową oraz informacją: Rysował Wojciech Betley. Ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego. 53. Betley Wojciech Ruiny zamku w Ciechanowie, 908 Kredka, karton; wym.: 22,5 x 30 cm; sygn. l.d. WB (monogram wiązany) Ciechanów 9 X 08; praca naklejona na podkład z pieczątką własnościową oraz informacją: Ciechanów zamek. Rysował Wojciech Betley. Ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego. 54. Betley Wojciech Będzin. Zamek i synagoga, 908 Ołówek, kredka, karton; wym.: 2,8 x 28,5 cm; sygn. l.d. WB (monogram wiązany) Będzin 3 V 08; praca naklejona na podkład z pieczątką własnościową oraz informacją: Będzin. Rysował Wojciech Betley. Ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego. 55. Broll Urszula Akt nad wodą, 956 Akwarela, tusz, papier; wym.: 29,5 x 20,5 cm; sygn. oł. na odwrocie: Broll 56; na odwrocie szkic aktu tuszem. (il. s. 4) Cena wyw.: Broll Urszula Martwa natura z wazonami (szkic do obrazu), 952 Gwasz, akwarela, ołówek/papier; wym.: 29,5 x 20,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie. Cena wyw: Broll Urszula Powidoki, 955 Akwarela, gwasz, werniks, papier; wym.: 43 x 55 cm w świetle pp; sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie. Cena wyw.: Brzeski Jan Maria Autoportret, 933 Kredka, papier; wym.: 2,5 x 9 cm; sygn. p.d. kompozycji JMB33; na odwrocie ołówkowy szkic kobiety grającej w karty. 59. Chrystow Sławomir Uciekający, 200 Tusz, akwarela, papier; wym.: 49,5 x 68,7 cm; sygn, dat. i tyt. p.b.: S. Chrystow/Kraków 200/Uciekający. Cena wyw.: Chrystow Sławomir Czary, 2008 Tusz, papier; wym.: 35 x 40 cm; sygn. i dat. śr.d.: S. Chrystow 2008, tyt. p.d. Cena wyw.: 000 6
17 6. Czwartos Ignacy Smok, 2009 Tusz, papier; wym.: 4,2 x 30 cm; sygn. d.: Ignacy Czwartos; dat. g.: 2009 rok. Cena wyw.: Czwartos Ignacy Piękny pies, 2008 Tusz, papier; wym.: 0,3 x 30,2 cm; sygn. d.: Ignacy Czwartos; dat. g.: 2008 rok. Cena wyw.: Czwartos Ignacy Uczta IV, 2009 Tusz, papier; wym.: 4 x 9,5 cm; sygn. d.: Ignacy Czwartos; dat. g.: 2009 rok. Cena wyw.: Danford Charles Zestaw widoków tatrzańskich z l. 80. XIX w. Efekt wyprawy angielskiego przyrodnika w Karpaty. Towarzyszył w niej arcyksięciu Rudolfowi Habsburgowi. a. Widok Morskiego Oka i jego otoczenia od pn-zach. Akwarela, papier; wym.: 23 x 3,2 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym. Obok dwa mniejsze pejzaże: Pejzaż z drzewami, akwarela, papier; wym: 6,7 x 0,5; nie sygn.; Pejzaż górski z kozicą, tempera, płótno; wym. komp.: 2,5 x 7 cm; nie sygn. b. Miejscowość Titel (obecnie Serbia) nad Dunajem Ołówek, akwarela, papier; wym.:,5 x 8,3 cm; sygn. i tyt. oł. l.d. Widok z Doliny Rybiego Potoku na Mięgusziecki Szczyt Wielki, Cubrynę i Mnicha. Akwarela, papier; wym.: 27,2 x 7,3 cm; sygn. tuszem p.d. monogramem wiązanym. Wioska na tle fragmentu Tatr Bielskich Ołówek, papier; wym.: 9 x 3,5 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym. Leżąca kozica Ołówek, papier; wym.: 9 x 3 cm; sygn. oł. c. Widok znad Długiego Stawu w Dolinie Wielickiej na Wielicki Szczyt i Przełęcz Polski Grzebień. Akwarela, papier; wym.: 23 x 3 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym. Widok znad Hrebienoka na Dolinę Zimnej Wody, z masywem Pośredniej Grani oraz Łomnicy Akwarela, papier; wym.: 23 x 3 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym. d. Widok z pn.-zach. z Przełęczy Polski Grzebień, na Dolinę Świstową i Zmarzły Staw. Akwarela, papier; wym.: 7,5 x 27,5 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym. Widok na Łomnicę z uzdrowiska Stary Smokowiec. Akwarela, papier; wym.: 7 x 27 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym; na odwrocie ołówkowy szkic ruin zamku. Widok Morskiego Oka i jego otoczenia z pn.-zach. Akwarela, papier; wym.: 24,8 x 37 cm; sygn. tuszem l.d. monogramem wiązanym. e. Widok z obszaru Tatr Wysokich Akwarela, papier; wym.: 27 x 7,5 cm; sygn. l.d. monogramem wiązanym. Cena wyw.: 9800 poz. 59 poz. 62 poz. 64a poz. 64c poz. 64d2 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 7
18 Aukcja Letnia nr (24) 65. Halicka Alicja Warszawa. Łazienki. Teatr na Wyspie, 956 Tempera, gwasz; wym.: 30 x 22 cm; sygn. p.d.: Halicka. Cena wyw.: Hoffmann Adam Nad wodą, 968 Akwarela, kredka, papier; wym.: 50 x 35 cm; sygn. p.d.: AH 8/IX 968; na odwrocie sygn. oł.: NAD WODĄ Adam Hoffmann 968. Cena wyw.: 200 poz. 65 poz Jakubowski Stanisław Perun, 924 Monotypia barwna; wym.: 3 x 23,4 cm; sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 7 XI 924, l.d.: Perun (Monotypja). poz. 68 poz. 73 poz. 8 poz. 85 poz. 7b 68. Jakubowski Stanisław Hucułka, lata 20. Monotypia barwna; wym.: 2 x 6,7 cm; sygn. p.d.: St. Jakubowski (na podkładzie); w l.g. rogu płyty: monogram wiązany; monotypia naklejona na papier. Cena wyw.: Jakubowski Stanisław Pnie, lata 20. Monotypia barwna; wym.: 23,7 x 7 cm; sygn. oł. p.d.: St Jakubowski; l.d.: Monotypia; w l. d. rogu płyty: monogram wiązany. 70. Jakubowski Stanisław Perun, Prowe, Trigław, Bielboh, lata 20. Tusz, gwasz, ołówek na tincie; wym.: 34 x 33,5 cm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.g. rogu płyty: monogram wiązany. Cena wyw.: Jakubowski Stanisław Zespół trzech rysunków, lata 20. Ołówek, papier; średni wym.: 26 x 3 cm; sygn.: St. Jakubowski; jeden datowany 4 X 922; dwa motywy fantazyjnej architektury prasłowiańskiej; szkic pnia drzewa. Cena wyw.: Jakubowski Stanisław Sad, lata 20. Monotypia barwna; wym.: 9,3 x 8,3 cm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w p.g. rogu płyty: monogram wiązany. 73. Jakubowski Stanisław Łada, lata 20. Akwarela, tusz; wym.: 8 x 6 cm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. 74. Jarema Józef Kompozycja abstrakcyjna, 962 Technika mieszana, papier; wym.: 52 x 40 cm; sygn. l.d.: 62 J. Jarema; na odwrocie dodatkowe sygn. i dat. Cena wyw.:
19 75. Jasiński Feliks Ogród, 890 Akwarela, papier; wym.: 2,5 x 20,3 cm; nie sygn. Karta ze szkicownika artysty. 76. Jasiński Feliks Młyn wodny, 890 Akwarela, papier; wym.: 2,3 x 20,5 cm; nie sygn. Karta ze szkicownika artysty. 77. Jasiński Feliks Pejzaż, 890 Akwarela, papier; wym.: 2,3 x 20,5 cm; nie sygn. Karta ze szkicownika artysty. 78. Jasiński Feliks Pejzaż z domami, 892 Ołówek, papier; wym.:,7 x 9,3 cm; datowany: [8]92. Karta ze szkicownika artysty. 79. Jasiński Feliks Miasteczko, 896 Ołówek, papier; wym.: 2,5 x 6,7 cm; sygn. oł. p.d. JSN, dat.: 3 Aout 896. Karta ze szkicownika artysty. 80. Jasiński Feliks Panorama miasteczka, 896 Ołówek, papier; wym.: 7 x 2,7 cm; dat.: 27 Juillet 896. Karta ze szkicownika artysty. 8. Kotsis Aleksander Szkice pejzażowe, 2. poł. XIX w. Ołówek, karton; wym.: 27,4 x 39,4 cm; sygn. monogramem wiązanym: AK; l.d. opis właścicielski: Szkice Aleksandra Kotsisa; na pierwszej stronie karty: stodoła pod skałą oraz zabudowania gospodarcze; na odwrocie mostek nad strumieniem. Karta naklejona na podkład z pieczęcią własnościową Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Kruszewski Józef Wincenty Przed kościołem, lata 90. XIX w. Akwarela, papier; wym.: 27 x 42,5 cm; sygn. piórkiem p.d. Kruszewski. Na odwrocie naklejka z wystawy malarstwa XIX w. w Muzeum Wielkopolskim (932). 83. Krzystoszański J. Portal kościoła NMP w Krakowie, 9 Akwarela, karton; wym.: 30,7 x 20,8 cm; sygn. p.d.: J. Krzystoszański 9; w kartuszu opis: Szkic portalu w kosciele NPMaryi w Krakowie; praca naklejona na podkład z pieczątką własnościową. Ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego. 84. Mikulski Kazimierz Dwa akty kobiece, 995 Tusz, papier; wym.: 30 x 23,8 cm; sygn. p.d.: KMikulski. Cena wyw.: 2000 poz. 86 poz Mikulski Kazimierz Tłuścioch-Lalka, 969 Gwasz, ołówek; wym.: 6,2 x,5 cm; sygn. na odwrocie pp.: Mikulski, projekt lalki do przedstawienia Sindbad Żeglarz B. Leśmiana w Teatrze Lalki i Maski Groteska z 969. Cena wyw.: Młodożeniec Jan Nakarmisz kruki, 976 Tusz, karton; projekt plakatu; wym.: 28,5 x 2 cm; sygn. p.g.: Jan Młodożeniec; l.g.: Carlos Saura; p.d.: Nakarmisz kruki [powinno być Nakarmić kruki ]. Plakat nie został zrealizowany, dystrybutor filmu wybrał ostatecznie projekt A. Klimowskiego. Cena wyw.: Nikifor Krynicki Krynica Zdrój Kredka, papier; wym.: 5,6 x 22,7 cm; tyt. d.: Krynica Zdroj Krakowski Willa, na odwrocie trzy pieczątki własne artysty. Cena wyw.: 500 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 9
20 Aukcja Letnia nr (24) 88. Noakowski Stanisław Wnętrze, 927 Akwarela, papier; wym.: 6 x 46,5 cm; sygn. p.d.: SN (monogram wiązany); praca naklejona, w oryg. pp. (il. s. 4) Noakowski Stanisław Dziedziniec arkadowy, 96 Tusz, akwarela, papier; wym.: 39 x 34 cm; sygn. p.d.: SN (monogram wiązany) VI 96; praca naklejona, w oryg. pp. Cena wyw.: Noakowski Stanisław Brama wjazdowa, 98 Akwarela, tusz, papier; wym.: 45,5 x 33,5 cm; sygn. p.d.: SN (monogram wiązany) 2 VI 98; praca naklejona, w oryg. pp. Cena wyw.: 3200 poz Orbitowski Janusz Kompozycja owalna, 995 Tusz, papier; wym.: owal. wys.: 46,5 cm, szer.: 35,6 cm; sygn. i dat. oł. p.d.: Janusz Orbitowski Rapacki Józef Pejzaż z rzeką. Mazowsze, 903 Akwarela, papier; wym.: 37 x 25,7 cm; sygn. p.d.: Józef Rapacki 903. (il. s. 4) Cena wyw.: Rapacki Józef Kompozycja z zabudowaniami dworskimi. Mazowsze, ok. 900 Akwarela, papier; wym.: 37 x 25,7 cm; sygn. p.d.: Józef Rapacki. Cena wyw.: Rosenstein Erna Kompozycja abstrakcyjna, 976 Tusz, papier; wym.: 2 x 25 cm; sygn. w obrębie kompozycji p.d.: E. Rosenstein 976. Cena wyw.: 800 poz. 90 poz Szukalski Stanisław Zespół rysunków, Ołówek, papier; wym. arkuszy: 29,7 x 2,2 cm.. Mężczyzna w meloniku, sygn. monogramem wiązanym, 93; 2. Dziewczyna z harmonią, sygn. monogramem wiązanym, 93; 3. Król Maciuś I, nie sygn.; 4. Po nitce do kłębka, sygn. monogramem wiązanym, 93. Cena wyw.: Skarżyński Jerzy Pocałunek, lata 60. XX w. Tusz, papier; wym.: 32 x 23 cm; nie sygn.; zbiory rodziny artysty. Cena wyw.: Sperling-Jarema Maria Kompozycja abstrakcyjna, 958 Technika mieszana, papier; wym.: 54,3 x 35 cm; sygn. p.d.: M. Sperling 58; na odwrocie kompozycja geometryczna (oł.). (il. s. 4) Cena wyw.: Stanek Zdzisław Światła w międzyprzestrzeni, 959 Technika mieszana, papier; wym.: 36 x 26 cm; nie sygn. Lit: 20
21 Zdzisław Stanek. Prace z lat 50. i 60., kat. wystawy, Kraków Stanek Zdzisław Kompozycja świetlna, ok. 960 Technika mieszana, papier; wym.: 42,5 x 60 cm; potwierdzenie autentyczności przez siostrę artysty [na odwrocie]. (il. s. 4) Cena wyw.: Stanek Zdzisław Światła w międzyprzetrzeni, 959 Technika mieszana; wym.: 32, x 22,9 cm; nie sygn. Lit: Zdzisław Stanek. Prace z lat 50. i 60., kat. wystawy, Kraków (il. s. 4) 0. Taranczewski Wacław Mała malarka, lata 30./40. XX w. Sangwina, papier; wym.: 23,7 x 29, cm; nie sygn. (il. s. 4) Taranczewski Wacław Mała malarka, lata 30./40. XX w. Tusz, węgiel, ołówek; wym.: 25 x 27 cm; nie sygn.; na odwrocie fragment innej kompozycji ołówkiem; praca ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: Umińska Jadwiga Kompozycja, lata 50. Monotypia; wym.: 30 x 42 cm; sygn. p.d.: Jadwiga Umińska. Cena wyw.: Witkiewicz Stanisłw Ignacy Dyliżans, 926 Tusz, papier; wym.: 22,5 x 28 cm; sygn. p.d.: Witkacy 926/ NP III Wyspiański Stanisław Zygmunt August, Barbara Radziwiłłówna i Mikołaj Radziwiłł, 907 Ołówek, kalka; wym.: 38 x 30,8 cm; nie sygn. Szkic kostiumów do scenografii niedokończonego dramatu Zygmunt August sceny dramatyczne (prace nad sztuką i jej inscenizacją przerwała śmierć artysty). Cena wyw.: 2000 Autor nieznany 06. Dama w rokokowej sukni, XVIII w. Akwarela, papier czerpany ze znakami wodnymi; wym.: 24,2 x 8,4 cm; nie sygn.; opis w jęz. francuskim na odwrocie. Pieczęć własnościowa. Karta naklejona na podkład. Ze zbioru Jana Sas- Zubrzyckiego. 07. Ostróg na Wołyniu, lata 20. Ołówek, węgiel, karton; wym.: 25 x 35 cm; nie sygn. poz. 95d poz. 04 poz Stroje hiszpańskie, początek XIX w. Zespół trzech akwarel na papierze; wym.: 2 x 3,2 cm; nie sygn.. Pielgrzym do Santiago, 2. Szlachcianka w białej sukni, 3. Wieśniaczka z dzieckiem; pieczęć własnościowa i opis techniki. Karty naklejone na podkład. Ze zbioru Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: 900 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 2
22 Aukcja Letnia nr (24) poz. poz. 0 poz. 7 poz. 3 poz
23 Grafika dawna poz. 09 poz. 5 poz. 8 poz. 2 poz Adam Albert Patrol kirasjerów przy dworskiej studni, ok. 830 Litografia; wym.: 28 x 305 mm; sygn. pł. p.d.: AAdam. Pod kompozycją opis: Jachimczki le 28 Juin. Opis typograficzny: Imprimee chez l editeur J. M. Hermann a Munich. Scena z kampanii napoleońskiej, w której A. Adam brał udział, opublikowana w dziele Voyage pittoresque et militaire de Willenberg en Prusse jusqu e Moscou fait 82 pris sur le terrain meme, et lithographie par Albert Adam, Monachium, Dürer Albrecht Der Martyrium der zehntausend Christen [Męczeństwo 0 tysięcy chrześcijan], 497 Drzeworyt, papier czerpany; wym. komp.: 388 x 285 mm; sygn. na pł. monogramem wiązanym AD. Grafika samoistna, nie była częścią publikacji zwartej. Rzadkie (odbitka z. poł. XVI w.). Stan zach.: wyraźny ubytek w p.d. rogu. Lit.: Bartsch 7; Meder 28; A. Deguer, Albrecht Dürer. Samtliche Holzschnitte, Burghaus 98 poz. 08. (il. s. 22) Cena wyw.: Dürer Albrecht Die Hl. Familie mit Joachim und Anna [Święta Rodzina ze św. Anną i św. Joachimem], 5 Drzeworyt, papier czerpany; wym.: 236 x 58 mm; odbitka przycięta do granic kompozycji; sygn. pł. l.g.: AD (monogram wiązany) 5. Samoistna grafika, nie pochodząca z książki; odbitka z epoki. Rzadkie. Stan zachowania: niewielkie naddarcia planszy oaz podklejenie, przetarcia na odwrocie. Na odwrocie opisy własnościowe (m.in. J. Storch a Milan 797). Lit.: Bartsch 96, Meder 226. (il. s. 22) Cena wyw.: Redlich Henryk Unia lubelska 569 rok, 88/82 Premia TPSP w Krakowie za rok 88/82. Akwaforta wg obrazu Jana Matejki; wym.: 580 x 868 mm; sygn. na pł. p.d.: Rytował na miedzi Henryk Redlich w Warszawie, tyt. na pł. l.d. Cena wyw.: 2300 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks
24 Aukcja Letnia nr (24) 3. Rembrandt van Rijn Uczony w swojej pracownik (Faust), ok. 652 Akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 2 x 62 mm; fragment filigranu z motywem winogron; stan III/XVIII w. Jedna z najbardziej interesujących grafik Rembrandta; przedstawia uczonego alchemika utożsamianego z Johannem Faustem (który miał studiować magię i czarnoksięstwo w Krakowie). Lit.: Bartsch 270; K. Krużel, Rembrandt van Rijn, Kraków 2006, s (il. s. 22) cena: Rembrandt van Rijn (kopia) Ukrzyżowanie, początek XIX w. Akwaforta, sucha igła; 33 x 97 mm; sygn. l.d. Rembrandt inv[enit]; naśladownictwo klasycznej pracy Rembrandta. Stan zachowania: zakwaszenia papieru. Lit.: Hollstein 79, kopia I, s. 44. Cenawyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Eliasz, na oczach Elizeusza, wzięty do nieba w wozie ognistym, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer excudit; pod kompozycją l.d.: Pieter Potter pinnit; p.d.: P. Nolpe fec.; opis w jęz. łac. i holend. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; na zgięciu (od dołu ryciny) naddarcie dł. 5 cm. Cena wyw.: 2000 poz Visscher Claes Janszoon młodszy Eliasz, w obecności Achaba, składa ofiarę całopalną, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. pod opisem kompozycji l.d.: I. Breenbergh invent.; ś.d.: Vischer excudit; p.d.: Pieter Nolpe schulp.; opis w jęz. łac. i holend. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Samson burzy dom Filistynów, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: N. Vischer excud., S. Vouet inventor; opis w jęz. holend., franc., niem. i ang. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. (il. s. 22) Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Sen Jakuba, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Vischer excudit; opis w jęz. holend. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; na zgięciu (od dołu ryciny) naddarcie dł. 2 cm. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Rzeź niewiniątek, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Iacobus Tintoret inventor; ś.d.: Geetruyt Rogmans schulp. Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. (il. s. 4) Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Chrzest Jezusa w Jordanie, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie poz. 9 kompozycji p.d.: Marten de Vos inven., Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. (il. s. 22) Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Chrystus i niewierny Tomasz, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Gualterus Crabeth inventor; p.d.: C.V. Dalen sculp..; tytuł w jęz. łac. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; od dołu drobne naddarcia arkusza bez szkody dla kompozycji. Cena wyw.: Visscher Claes Janszoon młodszy Bóg oddaje Synowi Człowieczemu władzę sądu, XVII w. Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Marten de Vos inventor, Vischer excudebat; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z: The Holy Bible, Oxford 686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; na zgięciu (od dołu ryciny) naddarcie dł. 2 cm. Cena wyw.: 2000
25 poz. 25 poz. 35 poz. 29 poz. 39 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 25
26 Dawny portret 24. Cesarz Franciszek Józef I Pochwalski Kazimierz, ok. 900 Akwaforta; wym.: 393 x 247 mm; sygn. pł. p.d.: K. Pochwalski, Hahn sc. Pod kompozycją: Viribus Unitis i fascimille cesarskiego podpisu; l.d. sucha pieczęć z koroną cesarską i napisem: An Ehren und an Siegen Reich. Plansza z bibliofilskiego albumu J. von Helferta, An Ehren und an Siegen Reich. Bilder aus Österreichs Geschichte, Wien, ok Cena wyw.: Jan II Kazimierz Merian Caspar (?), 652 Miedzioryt; wym.: 280 x 72 mm; nie sygn. Portret w owalu ¾; niżej draperia z napisem: Ioannes Casimrus dei gratia Rex Poloniae, Mag: Dux Lithuaniae, Rusiae, Prusiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniae, Smolensciae, Severiae, Czernichoviaeque: nec non Suecorum Gothorum Vandalorum que Haereditarius Rex. Grafika z pracy Theatrum Europaeum, Frankfurt n. Menem 652, t. VI, s Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. 2, poz (il. s. 25) poz Jan II Kazimierz Autor nieznany, 2. poł. XVII w. Miedzioryt; wym.: 78 x 2 mm; nie sygn. Kompozycja wg obrazu D. Schulza i miedziorytu W. Hondius; opis pod kompozycją: Iuan Casimiro [herb Rzeczypospolitej oraz Snopek Wazów] Rey de Polonia; wersję z postacią odwróconą w lewo wykonał pierwotnie J. Sandrart. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 998, suplement, poz Gen. Karol Kniaziewicz Kurowski Józef Szymon, ok. 842 Litografia; wym.: 300 x 240 mm; sygn. pod kompozycją z p.: Litho. d apres nature par Kurowski, z l.: Imp. Lemercier, Benard et C.; pod portretem fascimille podpisu Kniaziewicza, niżej Karol Kniaziewicz; w wieńcu laurowym wymienione pola bitew (Gaeta, Neapol, Trebbia, Hohenlinden, Smolensk, Moskowa [sic]). Odmienny wariant ryciny opisanej w Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. II, poz Jan Łaski (młodszy) Hondius Hendrik St., 602 Miedzioryt; wym.: 68 x 20 mm; sygn. pł. p.g.: H. fe.; pod portretem opis: IOANNES ALASCO POLONUS Temporibus fonit te saris Anglia. Lasce Nobilis, et vera Nobilitatis amans. Sic tua te pietas dunit, patriaque reduxit Incolumem. gentil lumen, amorque tue. Cum privill. Na odwrocie fragment druku w jęz. holend. Rycina pochodzi z dzieła J. Verheiden, J. Knox, A. Hyperius, Af-beeldingen van sommighe in Godts-woort ervarene mannen, die bestreden hebpoz Gen. Jan Henryk Dąbrowski Autor nieznany, 829 Litografia; wym. kompozycji: 80 x 70 mm; nie sygn.; I. H. Dabrowski/Generał jazdy Senator Wojewoda. Pod kompozycją napis typograficzny: Poznań w Litografii K.[arola] A.[ntoniego] Simona. Grafika z: Zbiór wizerunków wsławionych w ostatnich czasach Polaków, Poznań [829]. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. I, poz Henryk Walezy Larmessin Nicolas, przed 76 Miedzioryt; wym.: 238 x 70 mm; sygn. (w owalu): De Larmessin Sculp. Pod kompozycją w owalu ozdobionym herbami Polski i Francji nota biograficzna i opis edytorski: A Paris Chez P. Bertrand Rue Saint Jacques A La Pomme D or, proche St. Seuerin. Grafika z pracy wydanej przez P. Bertranda Portraits gravure cuivre Imprimee sur papier representant - avec notice biographique, Paris
27 poz. 28 ben den Roomschen Antichrist, Haga 603, pierwszego hol. wydania sławnej serii portretowej postaci najbardziej zasłużonych dla reformacji. Lit.: Hollstein, Hendrick Hondius (994), ; Bibl. Belg. V 4; Simoni V 58; Van Someren, Cat. Portr., 69c; Hollstein IX, H. Hondius 59; NNBW VIII, (il. s. 25) 30. Michał Korybut Wiśniowiecki Merian Caspar (?), 682 Miedzioryt; wym.: 64 x 7 mm; nie sygn. Poniżej kompozycji opis: Piastvs Michael Korybvtvs Wiecnewicky [!] Rex Poloniae. Grafika z pracy Theatrum Europaeum, Frankfurt n. Menem 682, t. XI, plansza między ss. 78 i 79. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. III, poz Michał Korybut Wiśniowiecki Merian Caspar (lub Matthaus mł.), przed 677 Miedzioryt; wym: 70 x 24 mm; na wstędze napis: Michale Thomas Koribut Dux Wiesniowiecius etc. electus 9.9 Junii 669 Rex Poloniae. Grafika z dzieła Theatrum Europeaum, Frankfurt n. Menem 677, t. X, plansza między stronami 282 i 283. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. III, poz Jerzy Mniszech Kilian Lucas, przed 637 Miedzioryt; wym.: 92 x 25 mm; sygn. pod kompozycją: Lucas Kilianus Aug[ustan]us Scalpsit. W owalu opis: Illustris. d. Georg Mnischek comes de magna et Parva Kvnczyce Palat. Sendomirien. & Magni Moscoviae Dvis & Socer. U dołu cytat z biblijnej Księgi Tobiasza. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. III, poz poz. 30 poz Julian Ursyn Niemcewicz Llanta Jacques Francois, 834 Litografia; wym.: 250 x 220 mm; sygn. l.d.: Llanta 834, p.d.: Lith. de Villain; pod portretem fascimille podpisu Niemcewicza i opis: Julien Ursin Niemcewicz. Tablica z dzieła J. Straszewicza, Die Polen und die Polinnen der Revolution vom 29 November 830, Stuttgart [832-37]. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 992, t. III, poz Cena wyw.: 450 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 27
28 Aukcja Letnia nr (24) 34. Edward Reszke Desmoulin Louis, ok. 900 Akwaforta; wym.: 60 x 30 mm (odcisk płyty); sygn. w obrębie kompozycji: L. Desmoulin. Pod kompozycją opis oł.: Reszke. Chantem polonais; odbitka przedliterowa. Bardzo rzadki portret wielkiego polskiego śpiewaka operowego. 35. Portret konny Jakuba Sobieskiego Autor nieznany, ok. 683 Miedzioryt; wym.: 339 x 287 mm; nie sygn. Pod kompozycją opis: Jacobus Koenigliches Prinz in Polen; propagandowy sztych niem.; para z wizerunkiem Jana III (zob. lit. il. 206); wzorowany na akwafortach S. Della Belli (koń, strój jeźdźca); w tle scena bitwy z Turkami; jedyny znany konny wizerunek królewicza Jakuba. Rzadkie! Lit.: M. Morka, Polski nowożytny portret konny i jego europejska geneza, Ossolineum 986, s. 50, il (il. s. 25) Cena wyw.: 2400 poz Stanisław August Poniatowski Teigl, 783 Miedzioryt; wym. komp.: 98 x 25 mm; syg. pł. pod komp. z p.: Teigl sculp. London 783. Pod kompozycją opis: Stanislaus Augustus [herb Rzeczypospolitej i Ciołek Poniatowskich] King of Poland. Niżej napis typograficzny: Published according to Act of Parliament. Jan st 784 by T. Cadell in the Strand. Grafika z pracy W. Coxa, Travels into Poland, Russia, Londyn 785, t. I, s. 5. Lit.: E. Hutten-Czapski, Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie polskich osobistości, reprint Warszawa 200, poz Stanisław August Poniatowski Krethlow Jan Ferdynand Gotfryd, 785 Miedzioryt punktowy; wym. komp.: 95 x 53 mm, owal: 58 x 49 mm; sygn. pł. śr. pod kompozycją: Krethlow Sc. 795; niżej opis: Stanislaus Augustus Poniatowski geb. d. 7 Jan. 732, Reg. seit d. 7 Sep. 764 i to samo w jęz. franc. Grafika z: Almanach historique et genealogique pour l anne 796 [ ] par D. Chodowiecki, Berlin 796. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 995, t. V, poz Stanisław August Poniatowski Ridley William, 794 Miedzioryt; wym. komp.: 35 x 95 mm; sygn. pł.: W. Ridley Sculp. Pod kompozycją opis: Stanislaus Augustus King of Poland. Niżej napis typograficzny: Published as the Act. directs, August.794 by B. Crosby 4 Stationers Court. Lit.: E. Hutten-Czapski, Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie polskich osobistości, reprint Warszawa 200, poz poz Władysław IV Jode Pieter [II] de, przed 65 Miedzioryt; wym.: 64 x 20 mm; sygn. pod opisem: P. de Iode fecie et excud. Opis w wolutowym cokole: Vladislavs IV Dei Gratia Rex Poloniae ac Svecia etc. Praca pochodzi z albumu portretów władców Theatrum pontificum, imperatorum, regum, ducum, principum, etc. pace et bello illustrium, wydawanego i wznawianego przez P. de Jode St. i P. de Jode Mł. w Antwerpii, w l Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 995, t. V, poz (il. s. 25) 28
29 poz. 36 poz. 40 poz. 37 poz Jan Zamoyski Custos Dominicus, przełom XVI i XVII w. Miedzioryt; wym.: 78 x 40 mm; nie sygn. W otoku portretu: Iohannes de Zamoscio Cancellarius et svmmvs dux exercitvv Regni Poloniae; tekst powtórzony nad portretem; pod grafiką krótki tekst panegiryczny w jęz. łac. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, Warszawa 995, t. V, poz Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks 29
30 Aukcja Letnia nr (24) poz. 45 poz. 52 poz. 88 poz. 207 poz. 263 poz
31 poz. 266 poz. 288 poz. 204 poz. 239 poz. 249 poz. 258 Akwarela, monotypia, rysunek Grafika dawna Portrety Grafika widokowa Grafika XX w. Biogramy Indeks poz
32 Grafika XX i XXI wieku 4. Acedański Zygmunt Martwa natura, lata 30. Akwaforta; wym.: 9 x 20 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, l.d.: Akwaforta. Martwa natura. 42. Acedański Zygmunt Mniszka, lata 60. XX w. Linoryt barwny; wym.: 245 x 320 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański, p.d.: Linoryt. poz Acedański Zygmunt Duszniki Zdrój. Muzeum Papiernictwa, lata 60. XX w. Linoryt; wym.: 325 x 430 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański, p.d.: Linoryt. 44. Acedański Zygmunt Tarnów, lata 60. XX w. Linoryt; wym.: 295 x 578 mm; sygn. oł. l.d.: Z. Acedański, p.d.: Linoryt. 45. Bartłomiejczyk Edmund Martwa natura z owocami, 930 Drzeworyt barwny; wym.: 240 x 85 mm; sygn. i dat. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 930 r. (il. s. 30) poz Bartłomiejczyk Edmund Kolęda, lata 30. Drzeworyt; wym.: 5 x 45 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Stary góral, 935 Drzeworyt; wym.: 45 x 20 mm; sygn. i dat. oł. śr.d.: E.Bartłomiejczyk 935 oraz pł. p.g. monogram wiązany: EB. Cena wyw.: Bartłomiejczyk Edmund Dziady przy bramie cmentarnej, 939 Drzeworyt; wym.: 235 x 300 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 39; płyta p.d. monogram wiązany: EB; grafika z: Zbiór drzeworytów, Warszawa 939; odbitka numerowana 42/50. Cena wyw.: 000 poz Bartłomiejczyk Edmund Kosiarz, 939 Drzeworyt; wym.: 230 x 300 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, płyta l.d. monogram wiązany: EB; grafika z: Zbiór drzeworytów, Warszawa 939. Cena wyw.:
Bardziej szczegółowoSpuścizna ANTON ROY GANZ ( ) I Ambasador Szwajcarii w Warszawie V A R S A V I A N A. Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.
Spuścizna ANTON ROY GANZ Ambasador Szwajcarii w Warszawie (1902-1993) I - 53 V A R S A V I A N A Rapperswil 2013 (2016) Ganz Anton Roy.doc 1 Spis treści: I. Materiały biograficzne sygn. 1 II. Działalność
Bardziej szczegółowoPolskie Towarzystwo Numizmatyczne. Aukcja 28
259 256 258. *259. 260. 261. 262. 10 złotych 1997 Stefan Batory, Av: Orzeł, rok, nominał i napis, Rv: Popiersie i napis, men. Warszawa, mikro-rysy w tle F. K 128 10 złotych 1997 Stefan Batory, Av: Orzeł,
177 *177. *178. 178 1 złote 1932 Av: orzeł, rok i napis, Rv: głowa kobiety, men. Warszawa srebro, wypukły napis PRÓBA, plamki na awersie i rewersie ø20 mm, waga 3,41 g,nakład 120 szt. Kop. 2888 R5, F P
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 20 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa
Bardziej szczegółowoPolonia Maior - Fontes
* KARTOGRAFIA * Bibliografia: Górska Gołaska K., Katalog planów, cz. 1 2, Poznań 1968 n. Historische Pläne und Grundrisse von Städten d Ortschaften in Polen, hrg. A. Jammers, bearb. E. Klemp, Wiesbaden
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 40. Malarstwo, rysunek, prace B. Schönborna, fotografia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 40 Malarstwo, rysunek, prace B. Schönborna, fotografia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 8-12 X 2013 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota,
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 16-23 X 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 23 X 2010, godzina
Bardziej szczegółowoW anonimowym starodruku Stragona Abo Stołeczne Miasto Poznań Oraz Ta bula accuratissima...,
29. Panorama Poznania wykorzystana w projekcie bloku (il. 42) i koperty (il. 31 i 32). Po lewej stronie widoczna jest katedra, pośrodku kościół farny św. Marii Magdaleny (źródło: folder Wydawnictwa pocztowe,
Bardziej szczegółowoTOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH , W KRAKOWIE WYSTAWA POŚMIERTNA P A W LA D A D L E Z A W Y S TAWA Z BI O R O W A J A N A HRYNKOWSKIEGO TUDZIEŻ
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH, W KRAKOWIE WYSTAWA POŚMIERTNA P A W LA D A D L E Z A W Y S TAWA Z BI O R O W A J A N A HRYNKOWSKIEGO WYSTAWA TUDZIEŻ BIEŻĄCA WRZESIEŃ 1 9 4 6 KRAKÓW/ PAŁAC SZTUKI,
Bardziej szczegółowoSTYCZEŃ 2014 r. 3 odznaka srebrna i złota Dodatkowo: PAŁAC SZTUKI Towarzystwo Przyjaciół 3 wszystkie odznaki
STYCZEŃ 2014 r. Załącznik nr 1 Lp. Data Dzień Temat Liczba 1. 25 stycznia Sobota MUZEUM KATEDRALNE 3 odznaka brązowa Zwiedzamy kościół pw. Św. Św. Piotra i Pawła Dodatkowo: PAŁAC SZTUKI Towarzystwo Przyjaciół
Bardziej szczegółowoZałącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I
Załącznik nr 10 do SIWZ/ Załącznik nr 3 do umowy Wykaz jednostek aktowych przeznaczonych do konserwacji Część I Lp. Zestawienie ilościowe materiałów z grupy I Nr ewid. Konserwacja Skanowanie Rys. planu
Bardziej szczegółowoMARZENA JAGIEŁŁO. hermeneutyka chleba powszedniego
507 506 *506. *507. 10 000 złotych 1987 Jan Paweł, Av: Orzeł, rok, nominał i napis, Rv: Półpostać błogosławiąca i napis, men. Warszawa, F. P 364 10 000 złotych 1988 Jan Paweł, Av: Orzeł, rok, nominał i
Bardziej szczegółowoZAŁĄCZNIK do Ogólnopolskiej Odznaki Krajoznawczej PTTK Szlakiem Rezydencji Królów i Książąt
ZAŁĄCZNIK do Ogólnopolskiej Odznaki Krajoznawczej PTTK Szlakiem Rezydencji Królów i Książąt Wielkopolska LP Miejscowość Gmina Powiat Pobyt monarchy (ów) 1. Giecz Dominowo średzki 2. Gniezno Gniezno gnieźnieński
Bardziej szczegółowoHenryk Rutkowski. Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku
Henryk Rutkowski Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku Przedmiotem zainteresowania jest terytorium województwa kaliskiego na dawnych mapach, z których tylko późniejsze przedstawiają
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 22. malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 22 malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17-21 XI 2009 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 21
Bardziej szczegółowoMalarstwo / Painting
Bardziej szczegółowoFot.1. Tzw. Przekop Wisły uważany obecnie za główny odcinek ujściowy tej rzeki (fot. J. Angiel)
Fot.1. Tzw. Przekop Wisły uważany obecnie za główny odcinek ujściowy tej rzeki (fot. J. Angiel) Fot.2. Ujście do Morza Bałtyckiego Wisły Śmiałej (Górki Zachodnie; fot. J. Angiel) Fot. 3. Ujście do Morza
Bardziej szczegółowoBALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA
Bardziej szczegółowoWojciech Sygut Marzena Kwiecień. tworzyć. Zeszyt ćwiczeń
Bardziej szczegółowoSkarby Stanisława Augusta
Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Władysław III Warneńczyk (1434 1444) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby
Bardziej szczegółowoSzlaki handlowe w średniowieczu między Wisłą a Pilicą
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Szlaki handlowe w średniowieczu między Wisłą a Pilicą zestawienie bibliograficzne w wyborze Wybór i opracowanie Marta Boszczyk Kielce 2013 Korekta Bożena Lewandowska
Bardziej szczegółowoWykaz rycin, fotografii i map
Wykaz rycin, fotografii i map 319 Wykaz rycin, fotografii i map Główne ośrodki wczesnomiejskie w dorzeczu środkowej Wisły, s. 16. Rozmieszczenie znalezisk skarbów monet wczesnośredniowiecznych i najważniejszych
Bardziej szczegółowoNajstarsze litograficzne widokówki malborskie. Bernard Jesionowski. Malbork 2008
Najstarsze litograficzne widokówki malborskie Bernard Jesionowski Malbork 2008 Bernard Jesionowski - Najstarsze litograficzne widokówki malborskie Strona 1 W 1869 roku poczta Austrowęgier wydała pierwsze
Bardziej szczegółowoNa prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa
Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Kraków Kraków położony jest w województwie małopolskim. Był siedzibą królów Polski. To król Kazimierz Odnowiciel przeniósł swoja siedzibę z
Bardziej szczegółowoGRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 29 XI 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 29
Bardziej szczegółowoPublikacje dostępne w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14, Gniezno
Publikacje dostępne w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14, Gniezno Encyklopedia Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej Jednotomowa encyklopedia stanowiąca kompendium wiedzy o Gnieźnie i regionie.
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE. Nr 31
Salon Antykwaryczny AUKCJE Nr 31 Malarstwo, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika. Kraków, 10 grudnia 2011 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 31 Malarstwo, akwarela, rysunek, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Bardziej szczegółowoPiotr K osek fotografie / Photographs. Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text. Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design
Piotr K osek fotografie / Photographs Kazimierz Kuczman, Jerzy T. Petrus tekst / Text Lech Majewski projekt graficzny / Graphic Design Widok Krakowa z Wawelem w dziele Georga Brauna i Fransa Hogenberga
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18. grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18 grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 24 IV 26 IV 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 26
Bardziej szczegółowoZarządzenie Nr 40/2013 Burmistrza Miasta Lubawa z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie założenia gminnej ewidencji zabytków miasta Lubawa
Zarządzenie Nr 40/2013 Burmistrza Miasta Lubawa z dnia 29 maja 2013 r. w sprawie założenia gminnej ewidencji zabytków miasta Lubawa Na podstawie art. 22 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie
Bardziej szczegółowoChełmno ul. Franciszkańska 8. kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium MB Bolesnej ("Fara")
Chełmno ul. Franciszkańska 8 kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium MB Bolesnej ("Fara") Opis kościoła: Jacek i Maria Łempiccy, Święci w Polsce i ich kult w świetle historii, Kraków 2008, str. 74-75,
Bardziej szczegółowoSPUŚCIZNA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO. JANA i JADWIGI ( ) I - 65
SPUŚCIZNA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO JANA i JADWIGI (1914-2005) I - 65 Rapperswil 2014 Nowak Jezioranski Jan.doc 1 Spis treści: I. Materiały biograficzne sygn. 1 II. Materiały dot. organizacji wystawy Nowaka
Bardziej szczegółowoJak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej?
Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej? Wszystkie pozycje, które są wykorzystane podczas prezentacji muszą zostać wymienione w ramowym planie prezentacji jako literatura
Bardziej szczegółowoBANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW
Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0048 695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl;
Bardziej szczegółowoNOCNA WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK Oddział Sztuki Dawnej
NOCNA WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK 21.05.2016 Oddział Sztuki Dawnej Albert Lipczynski 1876-1974 cena za 1 sztukę: 47,00 zł; po przecenie cena za 1 sztukę: 10,00 zł Album dla Gdańska 2008 Album dla Gdańska 2009 Album
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 23. malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 23 malarstwo, grafika, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 7-10 IV 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 10
Bardziej szczegółowoBibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum
Libri librorum Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum [Mikołaj z Szadka?] [Naznamionowanie dzienne miesiącow nowych pełnych lata 1520?] [Kraków, Hieronim Wietor, 1519/1520]. pl o do druku
Bardziej szczegółowoPodstawowe informacje o projekcie
Podstawowe informacje o projekcie Projekt pt. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego Od Ladislava Mednyanszkeho do Jana Kantego Pawluśkiewicza jest realizowany w ramach Programu Współpracy
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29 Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 V-3 VI 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4
Bardziej szczegółowoWykaz pocztówek i fotografii.
1. MŻo/118 Widokówka z widokiem na zachodnią pierzeję rynku w Żorach, fotografia podbarwiana. Wysokość - 14cm Szerokość - 9.2cm 2. MŻo/119 Widokówka przedstawiająca fragment żorskiego rynku - pierzeja
Bardziej szczegółowoJęzyk Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej
Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH (17-23.06.2011) 1 010 a p 2004504719 150 a Architektura rosyjska x zabytki 2 010 a p 2004512376 150 a Bóżnice x zabytki z Czechy
Bardziej szczegółowo1. Techniki graficzne
Bardziej szczegółowoAUKCJA NR 21 grafika, rysunek, malarstwo, monotypia
Bardziej szczegółowoPAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ
PAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ Scenariusz lekcji do filmu edukacyjnego Noc w galerii PAŃSTWA NIEMIECKIE A ROZBIORY RZECZYPOSPOLITEJ. CZĘŚĆ I: WPROWADZENIE 2 Czas pracy: 45 minut. Materiały
Bardziej szczegółowoUmowy dotacyjne MKZ
Umowy dotacyjne MKZ - L.p. Nr konkursu Nazwa konkursu Nazwa własna zadania NR umowy Nazwa podmiotu Kwota dotacji Data rozpoczęcia Data zakończenia 1 1471 2 1471 3 1471 4 1471 III EDYCJA. III EDYCJA. III
Bardziej szczegółowoEMISJA MONET I BANKNOTÓW W 2002 ROKU
BANK I KREDYT styczeƒ 2003 Emisja znaków pieni nych 89 EMISJA MONET I BANKNOTÓW W 2002 ROKU MONETY Monety przeznaczone na cele kolekcjonerskie niekruszcowe Zwierz ta Êwiata - ó w b otny - : 2002, poni
Bardziej szczegółowoZabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze
Zabytki architektury średniowiecznej na Kielecczyźnie zestawienie bibliograficzne wydawnictw zwartych w wyborze Wybór i oprac. 2015 r. Bożena Lewandowska Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Rozwinięcie
Bardziej szczegółowoKomunikat Aktualizujący Nr 1 do Prospektu Emisyjnego Podstawowego VI Programu Emisji Obligacji. PCC Rokita Spółka Akcyjna
Komunikat Aktualizujący Nr 1 do Prospektu Emisyjnego Podstawowego VI Programu Emisji Obligacji PCC Rokita Spółka Akcyjna zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 25 czerwca 2018 roku Niniejszy
Bardziej szczegółowoWirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem
Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie XII / 12 2017
606 *606. *607. 607 grosz 1545. Av: popiersie i napis, Rv: orzeł śląski, rok i napis, men. Legnica, odmiana stempla, szpiczasta broda Kop. 4925 R grosz 1545. Av: popiersie i napis, Rv: orzeł śląski, rok
Bardziej szczegółowoFESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE
FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE ZWIĄZEK Z A W O D O W Y POLSKICH ART. PLASTYKÓW W LUBLINIE WOLNY SALON PAŹDZIERNIK 1946 SALE KATOL, UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO AL, RACŁAWICKIE 14 FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE POD
Bardziej szczegółowoZałącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II
Załącznik nr 11 do SIWS/załącznik nr 3 do umowy Wykaz dokumentacji fotograficznej przeznaczonej do konserwacji - Część II Lp NrEwid Opis zawartości fotografii Wymiary (szer x wys cm) Uwagi/ opisy znajdujące
Bardziej szczegółowoRAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ
Załącznik nr 6 do specyfikacji PCFE.272.87.2011 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ I. Nazwa szkoły: Liceum Ogólnokształcące im.
Bardziej szczegółowoSALVADOR DALI GRAFIKI WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ
Bardziej szczegółowoFOTOGRAFII 13.00-14.00 PRZERWA
10 listopada / piątek / KATOWICE / godz. 17.00 / Otwarcie wystaw: Antoni Kreis WIEŻE Marek Locher CISZA MIEJSC PRZESZŁYCH I-III Oraz prezentacja multimedialna MOTYWY ŚLĄSKA / GALERIA SZYB WILSON, Ul. Oswobodzenia
Bardziej szczegółowoNiedzica akwarela, gwasz/papier 29,5 x 20,5 cm u dołu napis: NIDIJEZICAWIEŚWILLAPCIAOHOKILWAWILLA
Niedzica akwarela, gwasz/papier 29,5 x 20,5 cm NIDIJEZICAWIEŚWILLAPCIAOHOKILWAWILLA CENA: 5 000 zł Ratusz z odwróconą chorągiewką akwarela, gwasz/papier KCANHOWMIASTOWILLAPRZYBOARYPOZASIE; na odwrociu
Bardziej szczegółowoWirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI
Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część Pocztówki Okolicznościowe, z Mapkami, Moulin Rouge i Reprodukcjami Malarstwa oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie XI
Bardziej szczegółowoLp. Nazwa Ulica Miejscowość Kod pocztowy Nazwa placówki 1 Alior Bank S.A. ul. Narutowicza 24 Biała Podlaska Alior Bank S.A. 2 Alior Bank S.A.
Lp. Nazwa Ulica Miejscowość Kod pocztowy Nazwa placówki 1 Alior Bank S.A. ul. Narutowicza 24 Biała Podlaska 21-500 Alior Bank S.A. 2 Alior Bank S.A. ul. Lipowa 34 Białystok 15-427 Alior Bank S.A. 3 Alior
Bardziej szczegółowoSalon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 32 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA. 26-30 III 2012 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA
Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 32 Malarstwo, akwarela, rysunek, grafika, plakat, rzeźba WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26-30 III 2012 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota,