Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29 Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 V-3 VI 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4 VI 2011, godzina Dom Polonii, Rynek Główny 14, Kraków

2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Pierwsza strona okładki: Włodzimierz Tetmajer, Kobieta w stroju krakowskim, poz. 57 (fragment) Czwarta strona okładki: Leon Wyczółkowski, Arrasy w Katedrze Wawelskiej II, poz. 367 COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2011

3 poz. 271 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. Malarstwo, akwarela, rzeźba poz Rysunek poz Grafika dawna poz Grafika XX wieku poz Plakaty poz Wydawnictwa poz Varia poz. 498 Indeks s Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł

4 Malarstwo, akwarela, rzeźba 1. Tchórzewski Jerzy Kompozycja, początek lat 50. XX w. Technika mieszana; wym.: 70 x 100 cm; nie sygn.; rzadka praca pochodząca z tzw. okresu krakowskiego ( ). Załączone potwierdzenie autentyczności, wystawione przez syna artysty. Cena wyw.: Kochanowski Mikołaj Martwa natura z dzbankiem, lata 60. XX w. Olej, płótno; wym.: 79,5 x 63,5 cm; sygn. na odwrocie: Kochanowski Mikołaj. Cena wyw.: Hoffmann Adam Zodiak, 1972 Akwarela, węgiel, ołówek; wym.: 35,5 x 50 cm; sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 9 III Cena wyw.: 2400

5 4. Orbitowski Janusz 8/97, 1997 Technika mieszana; wym.: 61 x 40 cm; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Zieliński Krystyn XXIII-1989, 1989 Akryl, płyta pilśniowa; wym.: 61 x 61 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka z wystawy. Lit.: Krystyn Zieliński Sztuka bez granic, katalog wystawy, Łódź 2010, s. 72. Cena wyw.: Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 6. Marczyński Adam Kompozycja, lata 60. XX w. Akwarela; wym.: 48,6 x 67,8 cm; sygn. oł. p.d.: Marczyński. Cena wyw.:

6 Aukcja nr Hrynkowski Jan Martwa natura, lata 60. XX w. Olej, tektura; wym.: 42 x 31,5 cm; sygn. l.g.: j. hrynkowski. Cena wyw.: Grzywacz Zbylut Leży (z cyklu Lalki ), 1972 Olej, płótno; wym.: 60 x 73 cm; sygn. p.d.: Zbylut 72 oraz na odwrocie. Cena wyw.: Krcha Emil Portret kobiety, lata 30. XX w. Akwarela, ołówek, papier; wym.: 14,6 x 11 cm; sygn. oł. l.d.: E. Krcha. Cena wyw.: Bucki Włodzimierz Akt z kotem, 1961 Olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm; sygn. p.d.: Bucki Cena wyw.:

7 11. Berezowska Maja Scena erotyczna, 1974 Akwarela, tusz; wym.: 36,5 x 48,4 cm; sygn. i dat. p.d.: Maja Berezowska / Warszawa 74. Cena wyw.: Kawiorski Jarosław Akt, 2010 Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm; sygn. na odwrocie. Cena wyw.: 1900 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 13. Hoffmann Adam Po domowemu, 1971 Tusz, ołówek, węgiel; wym.: 37,5 x 50 cm; sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 17 VI Cena wyw.:

8 Aukcja nr Wnęk Grzegorz Ekwipunek podróżnika II, Olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Paulat Marta Dzieci, 2005 Olej, płótno; wym.: 30 x 40 cm; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Sandomierz Agnieszka Akt, 2005 Olej, płótno; wym.: 40 x 50 cm; sygn. na odwrocie. Cena wyw.: Pawela Laura Stop, 2004 Olej, płótno; wym.: 30 x 40 cm; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Wierzbowska Slaska Katarzyna Pranie II, 2009 Akryl, płótno; wym.: 55 x 46 cm; sygn. p.d. mon. wiąz.: KWS; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.:

9 19. Rzepka Allan Posiłek VII (z cyklu Znaki czasu), 1983/89 Olej, płótno; wym.: 50 x 50 cm; sygn. l.b.: allan 83/89, opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Berdowska Tamara Kompozycja, 2010 Olej, płótno; wym.: 60,5 x 50,5 cm; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Pamuła Jan Układ, 1980 Olej, płótno; wym.: 35 x 27 cm; sygn. p.d.: JAN PAMUŁA; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: 1000 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 21. Daniec Tomasz Terminal X, 2005 Olej, płótno; wym.: 110 x 110 cm, sygn. p.d.: T. Daniec Lit.: Tomasz Daniec. Terminal. Malarstwo, Nautilus, Kraków 2007, poz. 11, il. s. 25. Cena wyw.:

10 Aukcja nr Hrynkowski Jan Martwa natura, lata 60. XX w. Olej, tektura; wym.: 31,5 x 42 cm; sygn. p.d.: j. hrynkowski. Cena wyw.: Żurawski Stanisław Pejzaż, 1909 Olej, płyta; wym.: 32 x 40 cm; sygn. i datowany l.d.: St. Żurawski Cena wyw.: Nalbandian Simeon Martwa natura, 1929 Olej, płótno; wym.: 25 x 30 cm; sygn. p.d.: S.N Paris/1929. Na odwrocie zachowana naklejka z wystawy: Still Leoben Simon Nalbandian, Falkensee. Lit.: Vollmer, t. 3, s Cena wyw.: Fleck Wojciech Pejzaż z kasztelem, koniec lat 40. XX w. Olej, tektura; wym.: 24 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Woj. Fleck. Cena wyw.: Żurawski Stanisław Pejzaż z wiejskimi domami, 1924 Akwarela, papier; wym.: 27 x 32 cm; sygn. p.d.: St. Żurawski, l.d. dat. Cena wyw.: 1600

11 29. Taranczewski Wacław Mała malarka, 1942 Gwasz, tempera, karton; wym.: 31 x 37 cm (29,5 x 35 cm w świetle ppartout); nie sygn. Praca, pochodząca z kolekcji rodziny artysty, reprodukowana w M. Kosińska, Wacław Taranczewski, Warszawa 1960, s. 13. Cena wyw.: Taranczewski Wacław Mała malarka (Atelier), przed 1946 Olej, płótno; wym.: 160 x 177 cm; nie sygn.; na odwrocie dwie naklejki: ZPAP w Poznaniu, 1946; I Salon Wiosenny, 1946, ZPAP. Cena wyw.: Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 11

12 Aukcja nr Zieliński Krystyn IV/58, 1958 Technika mieszana; wym.: 38 x 72 cm; sygn. na odwrocie: Krystyn Zieliński 58; na odwrocie naklejka z wystawy w CBWA. Lit.: Krystyn Zieliński Sztuka bez granic, katalog wystawy, Łódź 2010, s. 42. Cena wyw.: Tchórzewski Jerzy Struktura, 1963/64 Gwasz, papier; wym.: 70 x 100 cm; sygn. l.d.: J. Tchórzewski/63/64. Lit.: Jerzy Tchórzewski. Obrazy z l , Galeria Krzysztofory, kat. wystawy, Kraków 1965, il. nlb. 4; Współczesność, 1965, nr 21 (20 X), il.; Jerzy Tchórzewski. Malarstwo, Galeria ZPAP, kat. wystawy, Warszawa 1966, nr 22; A. Wojciechowski, Młode malarstwo polskie , Wrocław 1975, il. 118; Jerzy Tchórzewski, Wrocław 1980, kat. wystawy, poz. 374, s. 79. Cena wyw.: Szczurek-Maksymiuk Maciej Kamienica XII, 2011 Technika mieszana, płótno; wym.: 46 x 55 cm; na odwrocie sygn.: Maciej Szczurek Maksymiuk / Cena wyw.:

13 34. Szczurek-Maksymiuk Maciej Mierzwice Nowe, 2011 Olej, płótno; wym.: 50 x 60 cm; na odwrocie sygn.: Maciej Szczurek Maksymiuk/ 2011 Mierzwice Nowe. Cena wyw.: Taszycki Jacek Samotny zwycięzca Olej, płótno; wym.: 90 x 110 cm; opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Krcha Emil Pejzaż (Lublin), lata 40. XX w. Akwarela; wym. w świetle pp.: 25,5 x 38,5 cm; sygn. p.d.: E. Krcha; praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty. Cena wyw.: 2000 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 13

14 Aukcja nr Batowski-Kaczor Stanisław Scena batalistyczna, 1914 Olej, tektura; wym.: 49 x 69 cm; sygn. p.d.: Batowski Cena wyw.: Orłowski Aleksander Krajobraz z Krymu, ok Tusz, pędzel, papier; wym.: 23,4 x 29,3 cm; sygn. l.d.: AO; na odwrocie (cyrylicą): A. Orłowski. Załączona ekspertyza T. Korpala z Cena wyw.: Dunikowski Xawery Plakieta z popiersiem Ignacego Daszyńskiego, ok Brąz; wym.: 30 x 24,5 cm; sygn. l.d.: Ks. Dunikowski; stan bardzo dobry. Lit. A. Kodurowa, Xawery Dunikowski, Warszawa Cena wyw.:

15 39. A.N. Żołnierze Starej Gwardii przy grobie księcia Józefa Poniatowskiego, XIX w. Olej, płótno; wym.: 72 x 59 cm; pod komp. opis w języku fr.; stan zachow.: obraz po konserwacji. Cena wyw.: A. N. Bitwa pod Lipskiem. Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego, 1. ćwierć XIX w. Akwarela, papier; wym.: 24,3 x 36 cm; nie sygn.; pod kompozycją opis w jęz. niem. Naiwna, pełna ludowego uroku kompozycja, wzorowana na popularnych w epoce sztychach. Cena wyw.: Szymanowski Wacław Projekt pomnika Artura Grottgera, znajdującego się na Plantach Krakowskich przy Pałacu Sztuki, 1898 Odlew gipsowy patynowany, na metalowym stelażu; wys. całości: 94 cm; cokołu: 70 cm; popiersia: 24 cm. Projekt kompozycji pochodzi z Kompozycja Ofiary wojny powstała w Realizacja całości w Dwuczęściowy cokół, w skład którego wchodzi: sześcienna baza z płaskorzeźbioną kompozycją Ofiary wojny od frontu oraz część górna, profilowana, stanowiąca podstawę dla popiersiowego portretu malarza. Postać ukazana frontalnie, z głową zwróconą w ¾ w prawo. Poła płaszcza przerzucona przez prawe ramię. Kompozycja na cokole (trzy akty). Na pierwszym planie dwie postaci, leżące w uścisku; w tle trzecia, siedząca bokiem do widza. Zarówno popiersie jak i relief na cokole patynowane przez artystę. Lit.: Wacław Szymanowski, katalog wystawy monograficznej, Muzeum Narodowe w Warszawie, Cena wyw.: Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 15

16 Aukcja nr Kossak Wojciech Na stepach kalifornijskich, 1927 Olej, płótno; wym.: 110 x 150 cm; sygn. l.d.: Wojciech Kossak 1927; efektowna rama z epoki; płótno powstało w wyniku pierwszej podróży artystycznej W. Kossaka do Stanów Zjednoczonych. Późniejsza replika obrazu (z 1930) reprodukowana: w K. Olszański, Wojciech Kossak, Ossolineum 1982, poz Cena wyw.: Krcha Emil Scena rodzajowa Olej, tektura; wym.: 14 x 19,5 cm; sygn. p.d.: Krcha. Cena wyw.: Fleck Wojciech Górski potok, koniec lat 40. XX w. Olej, tektura; wym.: 21 x 27 cm; sygn. p.d.: Woj. Fleck. Cena wyw.: 900

17 45. Reyzner Mieczysław Dziewczyna w stroju ludowym, 1897 Olej, płótno; wym.: 40,5 x 26,5 cm; sygn. l.d.: Mieczysław Reyzner. Cena wyw.: Wałach Jan Moja pracownia, 1922 Olej, tektura; wym.: 30 x 27 cm; sygn. l.d.: J. Wałach 1922; na odwrocie autorski opis oł.: Moja pracownia / Jan Wałach / Istebna / Cena wyw.: 2500 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 47. Rychter-Janowska Bronisława Łabędzie, 1930 Olej, tektura; wym.: 34 x 48 cm; sygn. i dat. p.d.: B. Rychter Janowska Cena wyw.:

18 Aukcja nr Hoffmann Adam Kanapa, 1970 Węgiel; wym.: 36,5 x 51 cm; sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 13V Ilustracja do Autodafé E. Canettiego. Cena wyw.: Pamuła Jan Impresja, 1989 Olej, płótno; wym.: 33 x 49 cm; sygn. p.d.: J. Pamuła; na odwrocie sygn., tyt. i dat. Cena wyw.: Hoffmann Adam Panienka z hienką, 1968 Węgiel; wym.: 50 x 38 cm; sygn. p.d. mon. wiąz: AH 22 II 68. Cena wyw.:

19 51. Hoffmann Adam Nocne zmory, 1976 Węgiel; wym.: 50 x 75 cm; sygn. mon. wiąz. p.d. w owalu: AH 3V 1976 oraz opis autorski na odwrocie. Cena wyw.: Nikifor Krynicki Wnętrze. Krenica wieś No 45, lata 30. XX w. Akwarela; wym.: 15 x 19,8 cm; sygn. w obrębie komp.: KRENICA [Krynica] WIEŚ No 45 IZALRIT POZKRA NIKIFOR; na odwrocie: 120 KKRZY; praca z kolekcji B. i F. Kędziorków dar A. Banacha. Cena wyw.: 3000 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 53. Waniek Eugeniusz Płonąca paleta, 1970 Olej, płótno; wym.: 100 x 69 cm; sygn. l.d.: E. Waniek 70; na odwrocie sygn., tyt. i dat. Cena wyw.:

20 Aukcja nr Rozwadowski Zygmunt Czwórka, 1917 Olej, płótno; wym.: 50 x 95 cm; sygn. i dat. l.d.: Z. Rozwadowski Cena wyw.: Bouchard Ludwik Po burzy, 1883 Olej, tektura; wym.: 25,5 x 32,8 cm; sygn. ol. l.d.: B. r Rzadka praca artysty, nauczyciela m.in. S. Noakowskiego. Cena wyw.: Wodzinowski Wincenty Zaloty, ok Olej, płótno; wym.: 40 x 60 cm; sygn. l.g.: W. Wodzinowski. Cena wyw.:

21 57. Tetmajer Włodzimierz Kobieta w stroju krakowskim, ok Olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 33 x 24 cm; sygn. p.d.: WT. Cena wyw.: Popławski Stanisław Rozpacz, 1910 Gips patynowany; wys.: 51 cm; sygn.: St. Popławski Unikatowa, wysokiej klasy praca pochodzi z wczesnego okresu twórczości krakowskiego artysty, ucznia Konstantego Laszczki i Alfreda Dauna, zafascynowanego w tym czasie osiągnięciami plastyki francuskiej zwłaszcza realizacjami Augusta Renoira oraz Charlesa Despiau. Do roku 1914 zrealizował on kilka alegoryczno-symbolicznych kompozycji, t.j.: Nędza, Rodzina i Macierzyństwo. W późniejszych latach jego twórczość zwraca się w stronę sztuki tradycyjnej, klasycyzującej, wzorowanej na rzeźbach włoskiego renesansu. Cena wyw.: 6500 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 59. Axentowicz Teodor Dziewczyna i starzec, ok Olej, tektura; wym.: 39 x 33 cm; sygn. p.d.: T. Axentowicz. Cena wyw.:

22 Rysunek 60. Brzozowski Tadeusz Piszący, lata 50./60. XX w. Tusz, kredka, papier; wym.: 19 x 26,5 cm; sygn. kredką l.d.: T. Brzozowski. Cena wyw.: 2200 poz Cyankiewicz Zdzisław Czytająca, 1947 Tusz, papier; wym.: 50 x 65 cm; sygn. tuszem śr.: Mito-Cyan 47 oraz l.d. pieczęć: ATELIER / CYANKIEWICZ / Cena wyw.: Cyankiewicz Zdzisław Kompozycja Tusz, papier; wym.: 66 x 50,5 cm; na odwrocie pieczątka: ATE- LIER / CYANKIEWICZ / Cena wyw.: Gumowski Jan Tchórz, lata 20. XX w. Tusz, piórko; wym. w świetle pp.: 8 x 9,1 cm; sygn. tuszem p.d.: J. Gumowski. Cena wyw.: 250 poz Koehler Ludomir Portret Juliusza Słowackiego, 2. połowa XIX w. Węgiel, karton; owal, wys.: 66 cm, szer.: 50 cm; sygn. p.d.: L. Koehler; stan zachow.: załamanie kartonu z lewej strony. (il. s. 25) Cena wyw.: Nikifor Krynicki Zestaw 12 rysunków, lata XX w. Ołówek; śr. wym.: 8 x 7 cm; obrazki na tekturkach, niektóre na opakowaniach z papierosów lub słodyczy; 1. Urzędnik za pulpitem; sygn. Porzsznik; na odwrocie pieczątka i numer 2/XI 229; 2. Męczeństwo na kole; 3. Anioł ze świecą; na odwrocie pieczątka: NIKI- FOR MALARZ KRYNICA; 4. W urzędzie; sygn.: Na rok 1934 [1937?] KRYNICA WSI; 5. Biskup prawosławny; 6. Ofiarowanie; 7. Biskup przy ołtarzu; 8. Organista z pacyfikałem; 9. Dwaj organiści za pulpitem; 10. Portret mężczyzny; sygn.: NA ROK 19238; na odwrocie szkic oł. kopiowym; 11. Święty; 12. Chrystus z uczniem w łodzi; zestaw pochodzi z kolekcji B. i F. Kędziorków (B. Kędziorek otrzymał je bezpośrednio od artysty, 10 IX 1959). Cena wyw.: 2200 poz Panek Jerzy Szkicownik, I-IV 1966 Akwarela, kredka, długopis; zeszyt kratkowany formatu A4 (s. 100); zawiera 93 kompozycje, studia do Ucieczki do Egiptu wg Rembrandta, Piekła Dantego (głowa lwa), drzeworytu Chorągiew i ekslibrisu D. Mroza; prace powstały między 26 I a końcem IV 1966; opisane i sygn. przez artystę w 1991; na wyklejce spis treści sporządzony i sygn. przez J. Panka 6 V 1991; na ostatnich kartach notatki i pokwitowania artysty. Cena wyw.: poz

23 poz. 66 poz. 66 poz. 67 poz. 67 poz. 69 poz Panek Jerzy Szkicownik, I-III 1970 Akwarela, tusz, długopis; zeszyt kratkowany formatu A4 (s. 96); zawiera 92 kompozycje, studia do Piekła Dantego, aktu leżącego, autoportretów i studiów architektonicznych; prace powstały między 30 I a połową III 1970; opisane i sygn. przez artystę w 1991; na wyklejce spis treści sporządzony i sygn. przez J. Panka 17 IV 1991; na ostatnich kartach notatki artysty. Cena wyw.: Skarżyński Jerzy Adam i Ewa, 1942 Tusz; wym.: 13,2 x 10,8 cm; sygn. tuszem p.d.: Skarżyński (il. s. 24) Cena wyw.: Skarżyński Jerzy Ilustracje do bajek, lata 50. XX w. Zestaw 5 rysunków tuszem: 1. Czapla w stawie (wym.: 15,7 x 24 cm; nie sygn.), 2. Lew i martwy pies (wym.: 10,4 x 14,1 cm; nie sygn.), 3. Kogut i żniwiarze (wym.: 16,1 x 24,1 cm; nie sygn.), 4. Pies w jamie (wym.: 16,2 x 22,1 cm; nie sygn.), 5. U stóp Zeusa (wym.: 16 x 23,7 mm; nie sygn.). Projekty ilustracji do książek: Bajki z tematów Ezopa, Warszawa 1953 oraz I. Krasicki, Bajki, Warszawa Cena wyw.: Skarżyński Jerzy Obłok Magellana, lata 50. XX w. Ołówek; zestaw 3 kart różnych formatów (maks. wym.: 30 x 21 cm) z sześcioma kompozycjami fantastycznymi (robot, laboratorium, kosmiczne miasto). Projekty ilustracji do drukowanych w Przekroju ( ) fragmentów książki S. Lema Obłok Magellana. Ilustracje nie zostały wykorzystane w żadnym wydaniu książkowym Cena wyw.: 1200 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 23

24 Aukcja nr Skarżyński Jerzy Spacer, 1960 Tusz; wym.: 23,3 x 22,8 cm; nie sygn. Stan zach.: od góry nacięcie gł. 2 cm; na odwrocie opis edytorski. Projekt ilustracji nr 4 do książki S. Rustawelego, Witeź w tygrysiej skórze, Warszawa Skarżyński Jerzy Oświadczyny, 1960 Tusz; wym.: 25,4 x 23 cm; nie sygn.; na odwrocie opis edytorski oraz pieczątka ze zgodą na wywóz pracy za granicę. Projekt ilustracji nr 11 do książki S. Rustawelego, Witeź w tygrysiej skórze, Warszawa poz Szancer Jan Dysputa. Studium w duchu rokoka, 1932 Tusz, piórko; wym.: 20,5 x 17 cm; sygn. p.d.: J. Szancer 32; na odwrocie opis kolekcjonerski; praca z kolekcji B. i F. Kędziorków. (il. s. 25) Cena wyw.: 1200 poz. 74 poz. 72 poz. 71 poz Ślendziński Wincenty Zespół 18 prac artysty, Pejzaż z zamkiem; tempera, papier; wym.: 20 x 26 cm; nie sygn. obraz naklejony na papier z zapiskami dotyczącymi majątku Gudionówka w Gubernii Charkowskiej. 2. Neptun i Ariadna, 1864; ołówek, papier; wym.: 20,5 x 26,5 cm; sygn. i dat.: Moskwa 1864 WŚ. 3. Samson, 1880; ołówek, papier; wym.: 19 x 24 cm; sygn. i dat. l.g.: Moskwa, Ślendziński, Samson, 1860; ołówek, papier; wym.: 18 x 20,5 cm; sygn. p.d.: WS Św. Sebastian, 1869; ołówek, węgiel, papier; wym.: 27,5 x 16,5 cm; sygn. p.d.: WŚ 1869; rysunek naklejony na papier z informacją o wykorzystaniu kompozycji do obrazu w jednym z moskiewskich kościołów. 6. Św. Sebastian, 1861; kredka, tusz. papier; wym.: 21 x 12 cm; sygn. p.d.: Moskwa, 1861, WS. 7. Wioska w Kuryżu, 1878; ołówek, papier; wym.: 17,5 x 27 cm; sygn. l.d.: WS I jakby lecieli choćby całe życie wypoczynek pożądany, 1866; ołówek, papier; wym.: 18 x 27 cm; sygn. g.: WS Okolice Wilna, 1859; ołówek, papier; wym.: 18 x 18,5 cm; sygn. oł. p.d.: 1859 WŚ. 10. Mężczyzna w kapeluszu i korekta z kuflem; ołówek, papier; wym.: 11 x 16 cm; nie sygn. 11. Studium portretu kobiety, 1869; ołówek, papier; wym.: 9,5 x 18 cm; sygn. p.d.: WŚ Wilno Wesele; ołówek, papier; wym.: 11 x 16 cm; sygn. p.d.: WS. 14. Z rzezi niewiniątek, 1860; ołówek, papier; wym.: 21 x 15 cm; sygn. i dat. p.g.: 1860 WS; na odwrocie szkic. 15. Dwustronne szkice; ołówek, papier; wym.: 16 x 19,5 cm; sygn. p.d.: WS. 16. Weranda; ołówek, papier; wym.: poz

25 16,5 x 24,5 cm; nie sygn. 17. Projekty kart; tempera, karton; wym.: 6 x 10,5 cm; nie sygn. 18. Grobowiec; ołówek, papier; wym.: 20,5 x 25,5 cm; sygn. p.d.: Szkic Gościmskiego Uniechowski Antoni W domu schadzek, lata 50. XX w. Tusz, piórko; wym.: 30 x 21 cm; nie sygn. 76. Uniechowski Antoni Trzej Królowie, lata 50. XX w. Tusz, piórko; wym.: 30 x 21 cm; sygn. p.d.: AU. Na odwrocie ppartout wtórny opis kolekcjonerski. Cena wyw.: 1200 poz Uniechowski Antoni W pociągu, lata 60. XX w. Tusz lawowany; wym. komp.: 27 x 15 cm; nie sygn.; praca z kolekcji B. i F. Kędziorków. Cena wyw.: Waśkowski Tadeusz Typ charakterystyczny. Portret Tytusa Czyżewskiego Węgiel, tusz lawowany, karton; wym.: 34 x 29 cm; sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski; na odwrocie dodatkowe informacje naklejone przez kolekcjonera. Cena wyw.: 1200 poz. 75 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks poz. 64 poz. 76 poz

26 Grafika dawna 79. Adam V. Victor Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego Litografia; wym. planszy: 322 x 487 mm; sygn. na pł. l.d.: V. Adam; poniżej kompozycji tytuł: PONIATOWSKY oraz l.d.: A Paris, chez Tessari rue du Cloitre-Dame, N 4. Cena wyw.: Alt Rudolf Tyniec, 1842 Chromolitografia; wym. komp.: 140 x 200 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien Grafika naklejona na stary podkład. (il. s. 27) poz Alt Rudolf Stary Sącz, 1842 Chromolitografia; wym. komp.: 140 x 200 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek lith. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien Grafika naklejona na stary podkład. (il. s. 27) poz. 83 poz A.K.? Polscy wieśniacy [Polen], 1879 Litografia barwna; wym. komp.: 202 x 139 mm; sygn. pł. p.d.: AK. Pod kompozycją tytuł i nota typograficzna: Art. Anst. v. A. Gatternicht in Stuttgart. Cena wyw.: Aubry Charles Cambrone [Gen. Cambronne na polu bitwy], lata 20. XIX w. Litografia; wym.: 473 x 335 mm; sygn. pł. l.d.: Aubry pinx, l.d. Charon sculp. Pod kompozycją tytuł i trzywierszowy opis dotyczący postawy generała pod Waterloo. Niżej noty typograficzne paryskich wydawców. 84. A. N. Kopiec Kościuszki [Kosciuszko-Hügel bei Krakau], ok Staloryt; wym.: 113 x 162 mm; nie sygn. Pod komp. tyt. i nota typograficzna: Bibliographisches Institut Hildburghausen. (il. s. 27) Cena wyw.: 200 poz. 87 poz A. N. Wrocław. Wyspa Piaskowa i katedra, ok Litografia; wym. komp.: 130 x 197 mm; nie sygn. Pod komp. tyt. w jęz. niem. oraz noty edytorskie. Cena wyw.: Beatrizet Nicolas [przypisywane] Roma victrix de Dacia provincia [Rzym triumfujący nad Dakami], 1549 Miedzioryt; wym.: 494 x 380 mm; sygn. wydawcy: Ant[onio] Lafreri *DXLVIIII [1549]; pod kompozycją opisy posągów - l.d: [Re]x barbarus numida captivus populi romani, śr.d.: Roma victrix de Dacia provincia subacta triumphans. Vultu ac habitu barbarorumq[ue] spolis inlustris, p.d.: rex barbarus numida captiuus populi romani. Pod kompozycją opis: Hae statuae, in antiquissimo mamore, erudita manu sculptae, maiestate, vetustatisque veneratione conspicuae, ac celebres; Romae, in hortis Faederici Cardinalis, Caesii, omnis generis signorum plenis; una, ampliore loco, honoris caussa, 26

27 poz. 80 poz. 81 poz. 84 collocatae. Wizerunki posągów odnalezionych na wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie. Grafika z Speculum Romanae Magnificentiae, Rzym [ ]. Lit.: A Catalogue of the Paintings, Miniatures, Drawings, Engravings, Rings and Miscellaneous Objects Bequeathed by The Reverend Alexander Dyce, London, South Kensington Museum, Cena wyw.: Benard Robert Przekrój kopalni w Wieliczce, 1770 Miedzioryt; wym.: 355 x 460 mm; sygn. p.d.: Benard Fecit. Pod kompozycją opis: Histoire Naturelle, Vue Generale de la Mine de Sel de Wieliczka en Pologne pres Cracovie. Nad kompozycją opis: Mineralogie, 7me Collection Filons et travaux des Minse. Pl. VII. Plansza z Encyclopedie ou dictionnaire raisonné des sciences, des arts et des métiers, Paryż (il. s. 26) Cena wyw.: Bonasone Giulio Aleksander Wielki i Roksana, połowa XVI w. Miedzioryt; wym.: 239 x 350 mm; sygn. pł. l.d.: IVLIO BO- NASONO / IN VENTOR; grafika przycięta do marginesu. G.K. Nagler w Künstler-Lexicon (t. II, München 1835, s. 32) pisze: Uważa się, że jest to przedstawienie miłości Aleksandra Wielkiego i Roksany według własnego pomysłu Bonasone. Lit.: Bartsch, Le peintre-graveur, Würzburg 1920, vol. XV, Nouvelle edition, s. 78/79, nr 100. (il. s. 26) Cena wyw.: 2500 poz. 90 poz Chodowiecki Daniel Ilustracje do współczesnej historii, 1789 Zestaw 4 miedziorytów; śr. wym.: 92 x 55 mm; 1. Porwanie króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego Obrady polskiego Sejmu 1789, 3. Gen. Laudon dziękuje żołnierzom za ciepłe przyjęcie [w obozie pod Dubicą]. 4. Potemkin zarzuca wysokiemu urzędnikowi tureckiemu spowodowanie krwawej łaźni [Oczaków]. Prace z cyklu Dwanaście ilustracji do współczesnej historii, 1789; opisy w jęz. niem. Lit.: Łomnicka-Żakowska E., Ryciny Daniela Chodowieckiego w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 2010, kat. 3505, 3506, 3509, Damman Ben Orszak uczestników turnieju w 1662 roku w Paryżu, XVII w. Miedzioryt; wym.: 374 x 498 mm (plansza: 414 x 547 mm); sygn. pł. l.d.: [D]aman Edit. Okolicznościowa grafika przedstawia (kolejno od lewej od dołu śledząc w górę) pięć turniejowych oddziałów: 1. odział dowodzącego turniejem marszałka (Antoine III Agénor de Gramont), 2. oddział rzymski z Ludwikiem XIV, królem Francji, jako cesarzem, 3. oddział perski, Filipa ks. Orleańskiego, zwanego Monsieur, 4. oddział turecki, pod wodzą ks.ludwika II de Condé, zwanego Wielkim Kondeuszem, 5. oddział indyjski, pod wodzą Henri Jules de Bourbon d'enghien, 6. oddział amerykański, księcia Henri II de Guisse (Gwizjusza). Efektowna rycina nie notowana w literaturze. Cena wyw.: 2000 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 27

28 Aukcja nr 29 poz. 93 poz. 93 poz. 93 poz. 93 poz. 93 poz. 93 poz Daulle Jean August III [Frederic Auguste III] Miedzioryt wg portretu pędzla L. de Silvestre a; wym.: 193 x 163 mm; sygn. pł. p.d. pod komp.: Grave par J. Daulle Graveur de Roy. Pod kompozycją imię w wersji franc. oraz tytulatura władcy. Grafika po konserwacji, górny i dolny margines przycięte bez szkody dla kompozycji i opisu. (il. s. 29) Cena wyw.: Della Bella Stefano Pejzaż pastwisko w górach, 1643 Akwaforta; wym.: 110 x 253 mm; stan II, sygn.: Israel excudit Cum priuilegio Regis. niżej nr 11 numer planszy w cyklu Divers paysages. Lit.: A. de Vesme, Stefano Della Bella. Catalogue Raisonne, poz Della Bella Stefano Wjazd do Rzymu prześwietnego ambasadora Polski [ Jerzego Ossolińskiego] w roku 1633, po 1633 Akwaforta; komplet rycin z 6-cio tablicowego cyklu; format całości 155 x 2637 cm (grafika odbita z sześciu płyt form. 155 x 428 mm, 155 x 423 mm, 155 x 420 mm, 155 x 425 mm, 153 x 424 mm, 154 x 504 mm). Jedna z najsłynniejszych rycin XVII w. o tematyce polskiej. Przedstawia uroczysty wjazd do Rzymu poselstwa króla Władysława IV do papieża Urbana VIII 27 XI Orszak sportretowany z natury; rycina o wielkiej wartości ikonograficznej ze względu na precyzje rysunku strojów, rzędów końskich, uzbrojenia. Tabl. 1: ENTRATA IN ROMA DELL ECCELmo AMBASCIATORE DI POLONIA L ANNO MDCXXXIII - czoło pochodu; przy lewej krawędzi obelisk z dedykacja Stefano Della Belli dla Wawrzyńca Medyceusza; sygn.: Stefano della Bella D D.; pod kompozycją, na całej długości ryciny, opis poszczególnych grup uczestniczących w orszaku (stan VI). Tabl. 2: Polscy łucznicy konni (stan III/IV). Tabl. 3: Jeźdźcy polscy oraz pokojowcy posła 28

29 poz. 99 poz. 97 prowadzący konie tureckie (stan III/IV). Tabl. 4: Tresowane konie tureckie i oraz koniuszy posła na czele pokojowców (stan III/IV). Tabl. 5: Panowie hiszpańscy, polscy i francuscy (stan III/IV). Tabl. 6: Polska szlachta w towarzystwie książąt i znakomitych Rzymian, na końcu pochodu Jerzy Ossoliński oznaczony literą X (stan III/ IV). Stan zach.: grafiki po dawnej konserwacji, obcięte do granic kompozycji z zachowaniem opisów. Lit.: Mistrzowie akwaforty włoskiej XVII wieku. Wystawa ze zbiorów Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (oprac. E. Budzińska i J. Talbierska ), Łódź 1985, s , poz Desnoyers Auguste Penibles adieux de Joseph Lesurques a sa famille, 1802 Miedzioryt wg obrazu H. Ledru; wym.: 490 x 600 mm; sygn. pł. l.d.: Hilaire Ledru invenit anno 6 [1798], p.d.: Auguste Desnoyers sculpsit, anno 10 [1802]; pod kompozycją opis: Malheureux! quel effort s'impose ta tendresse! / Crois-tu garder long-tems le secret de ton sort? / Tu peux de tes enfans abuser la jeunesse / Mais dans tes yeux leur mère a déja lu la mort oraz opisy typograficzne. Lit.: H. Beraldi, Les Graveurs du XIXe siecle. Guide de l amateur d estampes modernes, Paris 1886, s Cena wyw.: Dies Albert Christoph Avanzi della Villa di M. Bruto a Tivoli [Willa Brutusa w Tivoli], 1794 Miedzioryt; wym. odcisku pł.: 280 x 380 mm; sygn. pod komp. l.d.: A. C. Dies fec. Roma 1794; centralnie pod kompozycją tytuł. Plansza z dzieła Malerisch radierte Prospekte aus Italien, nach der Natur poz. 91 poz. 98 poz. 100 gezeichnet und zu Rom radiert, Norymberga Cena wyw.: 400 poz. 95 poz Dietrich Fryderyk Krzysztof Pułk 9 piechoty krakusów (wg J. F. Piwarskiego), 1831 Akwatinta, akwaforta; wym. planszy: 203 x 138 mm; formalna nazwa jednostki 9. Pułk Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego (sformowanej 10 I 1831 jako 1. Pułk Województwa Krakowskiego); jej dowódcą (do 14 VII 1831) był płk Samuel Różycki; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie rytownicy warszawscy, poz. 151, s Cena wyw.: Dietrich Fryderyk Krzysztof Strzelce Piesze górnicze, 1831 Akwatinta, akwaforta; wym. planszy: 203 x 138 mm; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie rytownicy warszawscy, poz. 151, s Cena wyw.: Dietrich Fryderyk Krzysztof Wolny Strzelec pieszy, 1831 Akwatinta, akwaforta; wym. planszy: 203 x 138 mm; sygn. pł. p.d. (w lustrze): Dietrich; pod tytułem w jęz. francuskim notka Lieut. Colon. Grothus; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie rytownicy warszawscy, poz. 151, s Cena wyw.: 400 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 29

30 Aukcja nr 29 miar: 110 x 140 mm; większość nie sygn., obcięta do granic komp.; wizerunki m.in.: cesarza Heliogabala, księcia Richmond, księcia saskiego Christiana II, księcia pruskiego Christiana Fryderyka, G. Chaucera, elektora brandenburskiego Fryderyka III (praca Philippa Kiliana). (il. s. 29) Cena wyw.: 300 poz Konwoluta Widoki Wenecji, 1856 Zespół 5 litografii ręcznie kolorowanych; śr. wym. komp.: 136 x 197 mm; większość sygn. na pł. l.d.: G. Rebellato dis.; dodatkowo opisy typograficzne (tyt. i nota wydawnicza: G. Brizeghel Litografo-Tipografo-Editore, Venezia). Stan zachow.: punktowe zaplamienia marginesów. Zespół zawiera widoki: 1. Albergo dell Europa, 2. S. Maria Gloriosa de Frari. Esterno dell abside, 3. S. Maria Gloriosa de Frari (krużganki), 4. Arsenale, 5. Cortile del Palazzo Ducale. Pochodzą z monumentalnego, rzadkiego dzieła F. Zanotto, Venezia prospettica, monumentale, storica ed artistica, Wenecja Cena wyw.: Konwoluta Zestaw grafik i rysunków XVIII-XIX w. Zestaw 10 grafik i rysunków tuszem; m.in.: 1. S. Della Bella, Studium trzech głów męskich; miedzioryt; wym.: 30 x 78 mm; nie sygn.; grafika z cyklu Recueil de divers griffonnementes, Lit. J. Talbierska, s S. Della Bella, Jeu de fables; miedzioryt; wym.: 57 x 89 mm, sygn. pł.: S. D Bella; frontispis z siedzącym amorkiem do bajek J. de Saint-Sorlina, Lit.: J. Talbierska, poz. II L. Flamerig, Stróż nocny; miedzioryt wym.: 139 x 102 mm; sygn. l.d. Leopold Flamerig, p.d.: imp. Paerron. 4. Amor w towarzystwie muz; miedzioryt; wym.: 240 x 190 mm; sygn. l.d.: Grave par J. Daullé (...) d'apres le dessin F. Boucher Cena wyw.: 450 poz Konwoluta Portrety postaci historycznych, XVII-XIX w. Zespół 9 prac w różnych technikach, gł. metalowych; śr. wypoz Haussard Jean-Baptiste Fille armenienne [Ormiańska panna młoda], 1713 Miedzioryt kolorowany; wym. odcisku płyty: 355 x 248 mm; sygn. pł. p.d.: J. Haussard sculp.; pod kompozycją opis: Fille armenienne, que l'on conduit à l'eglise pour la marier oraz opis typograficzny. Plansza z Recueil de cent estampes representant differentes nations du Levant, gravees sur les tableaux peints d'apres nature en 1707 et 1708, par ordre de M. de Ferriol ambassadeur du roi a la Porte, et mis a jour en 1712 et 1713, wyd. Le Hay, Paryż (il. s. 29) Cena wyw.: Kossak Juliusz Stanisław Rewera Potocki wracający z wyprawy tureckiej przyjmuje wyoraną buławę, 1877 Litografia barwna wg obrazu z 1873; wym.: 340 x 740 mm; sygn. pł. p.d.: Juliusz Kossak / Monachium / 1873; p.d. pł.: nieczytelna sygnatura wykonawcy litografii (Thurnanger [?] Lith.). Grafika, wykonana w zakładzie Lemerciera w Paryżu, premia TPSP za rok 1877/1878. Cena wyw.: Kossak Juliusz Wjazd cesarz Franciszka Józefa do Krakowa, ok Chromolitografia wg akwareli z 1880; wym.: 490 x 590 mm; sygn. pł. l.d.: Juliusz Kossak 1880; nota typograficzna pł. l.d.: Seitz Wandsbeck chrom. [Kunstanstalt G.W. Seitz, Hamburg-Wandsbek]. Cena wyw.: Lange Antoni Widok zamku w Podhorcach w cyrkule złoczowskim, 1823 Litografia; wym. planszy: 425 x 575 mm; sygn. pł. l.d.: ryso. Ant. Lange; p.d.: z lith. Pillera we Lwowie; tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika ze Zbioru najpiękniejszych i najinteresowniejszych okolic w Galicji, Lwów Lit.: M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław Cena wyw.: Lange Antoni Widok wsi Nowosiułki [!] w cyrkule złoczowskim,

31 Litografia; wym. planszy: 425 x 575 mm; sygn. pł. l.d.: rys. A. Lange; p.d.: z lith. Pillera we Lwowie; tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika ze Zbioru i najinteresowniejszych okolic w Galicji, Lwów Lit.: M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław Cena wyw.: Le Prince Jean Baptiste La Lampe Polonoise, 1771 Akwaforta; wym.: 155 x 205 mm; sygn. pł. l.d.: Le Prince Pod kompozycją tyt. Zachowany odcisk płyty. Lit.: Benezit, t. 6, Rastawiecki, s Lipiński Hipolit Wyjście procesji z kościoła św. Barbary w Krakowie, 1884 Heliograwiura wg obrazu H. Lipińskiego (w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie); wym.: 525 x 830 mm (odcisk płyty); sygn. pł. l.d.: Malował H. Lipiński, p.d.: Photograwura Goupil i Sp w Paryżu. Pod kompozycją tytuł i informacja: Nakład Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych za r [premia]. Cena wyw.: Luyken Jan Zacheusz na drzewie sykomory, przed 1712 Miedzioryt; wym. komp.: 343 x 447 mm; sygn. pł. p.d.: Johannes Luyken Inv. et Fecit, l.d.: Edit. a F. Houttuyn; pod kompozycją opis: Zacheus op de Vygeboom./ Zachee sur le Sycomore. Plansza ze sceną z Ewangelii św. Łukasza (rozdz. XIX, w. 4) pochodzi z jednego z najlepszych pod względem artystycznym cykli ilustracji do Nowego Testamentu; pochodzi z wydania F. Houttuyna (Amsterdam, 1747). Cena wyw.: Łopieński Ignacy Zimowa noc - Wilk samotnik, 1893 Akwaforta, akwatinta (wg A. Wierusza-Kowalskiego); wym.: 213 x 312 mm; sygn. na pł. p.d.: IGN. ŁOPIEŃSKI SCT, l.d.: A. WIERUSZ-KOWALSKI PXT; opis typograficzny: Druck & Verlag der Gesellshaft f. vervielf. Kunst in Wien. Cena wyw.: Maurice E. Vive la France! Vive la Pologne!, ok Litografia; wym. komp.: 300 x 235 mm; sygn. w obrębie komp. p.d. E. Maurice; pod komp. notki typograficzne (a Paris chez A. Bes et F. Dubreuil, imp. édit. rue Gît-le-Cœur 11) oraz tytuł i opis: Adieux des Polonais a la Republique Francaise 3 Avril Morghen Raffaello Madonna delle Seggiola [Madonna na krześle], po 1793 Miedzioryt wg Rafaela (kopia obrazu z Galleria Palatinata we florenckim Palazzo Pitti); wym. pł.: 420 x 355 mm; sygn. pł. p.d.: Raffaelle Morghen dis. e inc. in Firenze; pod komp. obszerna tytulatura (SUA ECCEL.ZA IL SIG.R MARCH.SE GENERAL MANFREDINI ec. ec. Al Promotore della Sua Fortuna...) oraz nota edytorska: In Firenze presson Nicolo Pagni; zachowane szerokie marginesy. Lit.: Nagler IX, 478. Cena wyw.: 400 poz. 112 poz. 106 poz. 107 poz. 111 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks poz

32 Aukcja nr 29 poz. 116 poz. 117 poz. 113 poz. 114 poz. 114 poz Petit Portret Marii Leszczyńskiej Królowej Francji i Polski Miedzioryt, ruleta; wym. komp.: 346 x 272 mm, planszy: 390 x 290; sygn. l.d.: Vanloo [Jean Baptiste] peinx., p.d.: Petit Sculp.; na cokole przedzielonym kartuszem z herbami Francji i Polski napis: MARIE PRINCESSE DE FRANCE ET DE POLOGNE REINE DE NAVARRE; poniżej kompozycji l.d.: AParis chez Petit qui le vent St. Jacques a St. Bernard., p.d.: Et chez la veve Chereau rue S t. Jacques au deux pilliers d or. Grafika niezwykle rzadka, niepojawiająca się w opracowaniu H. Widackiej ani E. Hüten-Czapskiego. Stan zachow.: bardzo dobry. Grafika naklejona z lewej strony na karton podkładowy. Cena wyw.: Recueil de dessins Recueil de dessins Graves d apres les fameux Maitres, tires de la Collection de l Academie Electorale Palatine des beaux Arts a Dusseldorf. Vol. I-III; wydanie folio (490 x 320 mm), Dusseldorf I. 1ere suite contenante 50 dessines, 1780; Francois Quenoy; 33 karty z frontispisem i 51 akwafortami (wg. m.in. Rafaela, Tycjana, Durera). II. 2de suite contenante 50 dessines, 1781; Bened. Lutti; 31 kart z frontispisem i 47 akwafortami (wg. m.in. Carraregioa, A. Carraciego, N. Poussina, G. Reniego). III. Recueil de 45 pieces imitees a l Eauforte d apres Raym. Lafage, tirees de la Collection de l Academie Electorale Palatine des beaux Arts a Dusseldorf, 1781; 30 kart z frontispisem i 44 akwafortami (błąd wydawniczy: brak planszy 30, zdublowana plansza 31). Oprawa kartonowa z epoki, na grzbiecie szyldziki. Stan dobry. Albumy tego typu rzadko zachowane są w całości, najczęściej rozbijano je na poszczególne ryciny. Cena wyw.: Redlich Henryk Mohort przedstawia stadninę Xięciu Józefowi Poniatowskiemu, 1870 Miedzioryt (wg obrazu Juliusza Kossaka); wym. komp.: 320 x 540 mm; wym. planszy: 480 x 675 mm; sygn. na pł. monogr. wiązanym p.d.: HR; poniżej komp. sygn. typograficznie l.d.: Malował Juliusz Kossak, p.d.: Rytował Henryk Redlich; poniżej tyt. oraz ded.: Towarzystwo Przyjaciół sztuk Pięknych w Krakowie Członkom swoim za rok Na odwrocie pieczątka własnościowa Jana Zubrzyckiego. (il. s. 31) Cena wyw.: Rossini Luigi Veduta dell Interno del Tempio di Claudio, in oggi S. Stafano, sul Monte Celio, 1822 Akwaforta; wym. komp.: 355 x 484 mm, planszy: 520 x 638 mm, sygn. l.d.: Rossini dis e inc, i dat. p.d.: Roma Grafika z dzieła Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica, Rzym Rossini Luigi Tempio di Romolo in oggi S. Teodoro, 1819 Akwaforta; wym. komp.: 364 x 644 mm, planszy: 520 x 644 mm, sygn. l.d.: Rossini dis e inc / Aranzi del Palazzo di Cesari, i dat. p.d.: Roma Grafika z dzieła Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica, Rzym Sadeler Justus Sceny myśliwskie, XVII w. Miedzioryty z cyklu przedstawiającego sceny myśliwskie wg 32

33 A. Tempesty; a) Polowanie na króliki, wym.: 80 x 118 mm; nie sygn. b) Polowanie na wilki, wym.: 79 x 118 mm; nie sygn. c) Polowanie na niedźwiedzia, wym.: 80 x 118 mm; nie sygn. d) Polowanie na strusie, wym.: 80 x 118 mm; nie sygn Schmutzer Ferdinand Entdecktes Geheimniss [Odkryta tajemnica], 1897 Akwaforta; wym. komp.: 113 x 91; sygn. oł. p.d: F. Schmutzer. Grafika odbita w firmie Giesecke & Devrient, dla wydawnictwa Seemann, Leipzig; zamieszczona w wiedeńskim czasopiśmie Zeitschrift für Bildende Kunst (R. 1897, po s. 304); odbitka autorska, bez opisów typograficznych (stan przedliterowy). Rzadkie. Cena wyw.: Schönberg J. Jan III Sobieski na Kahlenbergu, 1868 Litografia wg obrazu J.N. Geigera; wym. komp.: 235 x 320 mm; sygn. l.d.: Lith. J. Schönberg; grafika wykonana w zakładzie litograficznym W. Zoellnera w Wiedniu; pod kompozycją tytuł i opis postaci przedstawionych na obrazie Schöninger Leo Zdobycie Wolmaru na Szwedach przez Jakóba Potockiego r. 1601, 1865 Litografia (wg obrazu W. Eliasza-Radzikowskiego); wym. pł.: 480 x 382 mm, planszy: 655 x 475 mm; poniżej komp. sygn. typograficznie [München] l.d.: Malował W. Eliasz, śr. d.: Drukował Leo Schöninger, p.d.: Sztychował Leo Schöninger, poniżej tyt. oraz dedykacja: Towarzystwo Przyjaciół sztuk Pięknych w Krakowie Członkom swym za rok Na odwrocie pieczątka własnościowa Jana Sas-Zubrzyckiego. Cena wyw.: Suntach Antonio Para widoków wg Claude a J. Verneta, początek XIX w. a) La peche a ligne; wym.: 340 x 252 mm; sygn. pł. l.d.: J. Vernet pinxit, p.d.: Grave par Suntach; pod kompozycją tytuł i opis. b) La barque mise a flot; wym.: 340 x 252 mm; sygn. pł. l.d.: J. Vernet pinxit, p.d.: Grave par Suntach; pod kompozycją tytuł i opis. Prace wymagające konserwacji, oprawione w efektowne ramki. Cena wyw.: 400 poz. 118a poz. 118b poz. 118c poz. 118d Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks poz. 122a poz. 122b poz

34 Aukcja nr 29 poz. 134 poz. 127 poz. 227 poz. 142 poz. 166 poz. 150 poz

35 poz. 148 poz. 154 poz. 210 poz. 312 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks poz. 211 poz

36 Aukcja nr 29 poz. 194 poz. 195 poz. 198 poz. 264 poz. 286 poz. 218 poz

37 poz. 249 poz. 316 poz. 270 poz. 315 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks poz. 323 poz

38 Grafika XX wieku 123. Acedański Zygmunt Św. Hubert, lata 30. Drzeworyt na bibule; wym.: 235 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Zygmunt Acedański, tyt. l.d. Cena wyw.: Bagieński Stanisław Na straży morza polskiego, 1919 Litografia dwubarwna; wym.: 265 x 215 mm; nie sygn.; grafika umieszczona na okładce Tygodnika Ilustrowanego, Warszawa 1919; w obrębie kompozycji wtórnie wpisany oł. tytuł i autor. Cena wyw.: 300 poz. 123 poz Bak Imre Kompozycja geometryczna, 2005 Serigrafia artystyczna (silkscreen); wym.: 500 x 500 mm; sygn. oł.: Bak Grafika z teki 11 from Middle Europe, wydanej w 130 egz. przez Milan Dobeš Museum oraz Komart Gallery Bandura Jerzy Fleurs du mal Drzeworyt na bibule; wym.: 95 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d. Cena wyw.: 400 poz Bandura Jerzy Autoportret Drzeworyt na bibule; wym.: 125 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d. (il. s. 34) Cena wyw.: Bandura Jerzy Stado Drzeworyt na bibule; wym.: 210 x 105 mm; sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d. (il. s. 39) Cena wyw.: 400 poz. 131 poz Bartłomiejczyk Ludwik Edmund Pójdź, Żołnierzyku Boży (Pieta), 1920 Litografia barwna; wym.: 225 x 190 mm; nie sygn.; grafika umieszczona na okładce Tygodnika Ilustrowanego, Warszawa 1920, nr 52; pod kompozycją wtórnie wpisany oł. tytuł i autor Bartłomiejczyk Edmund Procesja huculska, koniec lat 30. Drzeworyt na kremowym podkładzie; wym.: 156 x 110 mm; sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. Wkładka graficzna do czasopisma Plastyka. Cena wyw.: Białostocki Jan Katedra (fantazja architektoniczna) Drzeworyt na bibule; wym.: 140 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Białostocki oraz na pł. p.d.: Jb. Cena wyw.: 400 poz

39 poz Bielecki Władysław Droga do klasztoru, lata 20. Drzeworyt barwny; wym. komp.: 123 x 113 mm; sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp.; l.d.: Drzeworyt oryg.; sygn. pł. l.d. monogram wiązany WB. Stan zach.: grafika obcięta do granic kompozycji, z zachowaniem dolnego marginesu. Cena wyw.: Bielecki Władysław Puszcza Białowieska. Żubry, lata 20. Drzeworyt barwny; wym. komp.: 352 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp.; l.d.: Puszcza Białowieska: Żubry / Oryg. drzeworyt. Cena wyw.: Bielecki Władysław Kopiec Kościuszki, 1924 Drzeworyt barwny; wym. komp.: 172 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp./924; l.d.: Kopiec Kościuszki/drzeworyt oryg. (il. s. 34) Cena wyw.: Bielecki Władysław Tyniec. Opatówka, 1925 Drzeworyt barwny; wym. komp.: 180 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp./925; l.d.: Tyniec: Opatówka/Oryg. drzeworyt; oryg. oprawa; zachowana naklejka aukcyjna (lata 30.) Oddziału Aukcyjnego Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego, Kraków, ul. Straszewskiego 27. Cena wyw.: 300 poz. 133 poz. 135 poz. 136 poz. 139 poz Brejtner Jan Wacław Rodzina, ok Drzeworyt na bibule; wym.: 170 x 248 mm; sygn. oł. p.d.: Wacław Jan Brejtner. Cena wyw.: Brejtner Jan Wacław Leda z łabędziem, ok Drzeworyt na bibule; wym.: 164 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: Wacław Jan Brejtner. Cena wyw.: Brejtner Jan Wacław Narcyz, ok Drzeworyt na bibule; wym.: 210 x 142 mm; sygn. oł. p.d.: Wacław Jan Brejtner. Cena wyw.: Brzozowski Stefan Uczony w swojej pracowni (kopia z Rembrandta), lata 40. Akwaforta; wym.: 219 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: kop. z Rembrandta /Brzozowski, techn. l.d. Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz syn Mydlarnia w Kielcach, 1941 Drzeworyt; wym.: 130 x 90 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski, dat. p.d. Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 39

40 Aukcja nr 29 poz. 144 poz. 144 poz. 145 poz. 146 poz Czerwiński Edward Z Bretanii, 1923 Litografia; wym. komp.: 175 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: Edw. Czerwiński / 1923, l.d.: Lan[n]ion, Bretanja. Praca wystawiana w 1951 w krakowskim TPSP (zachowana nalepka wystawowa), pochodzi ze zbioru X. Pusłowskiego Dobrodzicki Adam Pejzaż fantastyczny z architekturą, 1910 Litografia; wym.: 448 x 628 mm; sygn. oł. p.d.: Adam Dobrodzicki/910. (il. s. 34) Cena wyw.: Dobrowolski Odo (Otton) Namiestnictwo, 1915 Litografia; wym.: 305 x 430 mm; sygn. na pł.: Dobrowolski 1915; grafika pochodzi z teki Lwów, wydanej w l , zawierającej 10 litografii. Lit.: Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l , Wrocław 1983, s. 71, poz Dretler-Flin Stefania Warszawa, 1948 Teka wyd. przez Instytut Wydawniczy Poziom w Krakowie; dwanaście plansz dwubarwnych, na każdej dwie kompozycje drzeworytnicze; wym. pl.: 310 x 225 mm; 8 s. tekstu (przedmowa W. Kłyszewskiego). Plansze: Zamek Królewski; Plac Zamkowy od strony ul. Piwnej; Fasada Katedry św. Jana; Przejście koło Katedry na Kanonię; Rynek Starego Miasta; Sień kamienicy staromiejskiej; Kamienne Schodki; Panorama Starego Miasta od strony Wisły; Kościół NMP na Nowym Mieście; Ratusz; Fontanna w Ogrodzie Saskim; Kościół św. Aleksandra. Nakład 1900 egz. Grafiki w kartonowej tece. Stan zachowania: idealny. Cena wyw.: 500 poz. 152 poz Dretler-Flin Stefania Clown, 1959 Drzeworyt ręcznie podkolorowany na bibule; wym.: 300 x 253 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin, tyt. l.d., śr.d. dat.; e/a Dretler-Flin Stefania Rytmy II, 1959 Drzeworyt barwny na bibule; wym.: 360 x 265 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler Flin, tyt. i dat. l.d., num. l.d. 1/ Dretler-Flin Stefania Oczekujące, 1959 Drzeworyt ręcznie podkolorowany na bibule; wym.: 300 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin, tyt. i dat. l.d.; stan zachow.: podłużny ubytek w lewej górnej części pracy Dretler-Flin Stefania Oni, ok Drzeworyt barwny; wym.: 460 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: St.Dretler-Flin, tyt. l.d., śr.d.: 5/8. (il. s. 35) 149. Dretler-Flin Stefania Dwoje, 1969 Drzeworyt barwny na bibule; wym.: 420 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin, tyt. i dat. l.d., śr.d.: e/a Dretler-Flin Stefania Kwiaty śmierci, 1969 Drzeworyt barwny na bibule; wym.: 470 x 207 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin, tyt. i dat. l.d., śr.d.: e/a. (il. s. 34) 40

41 poz. 157 poz Dunin-Piotrowska Maria Warszawa. Dom pod Pelikanem Drzeworyt; wym.: 165 x 110 mm; sygn. na pł. p.g. mon. wiąz. Cena wyw.: Dzieliński Kazimierz Motyw góralski (Kapliczka) Akwaforta; wym.: 160 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, tyt. l.d. (il. s. 40) Cena wyw.: Fajó János Kompozycja geometryczna, 2005 Serigrafia artystyczna (silkscreen); wym.: 500 x 500 mm; sygn. oł. p.d.: Fajó Grafika z teki 11 from Middle Europe, wydanej w 130 egz. przez Milan Dobeš Museum oraz Komart Gallery Filipkiewicz Stefan Pejzaż z chałupą, ok Drzeworyt barwny; wym.: 138 x 179 mm; sygn. oł. p.d.: S. Filipkiewicz. Niezmiernie rzadko spotykana praca artysty. (il. s. 35) Cena wyw.: Filipkiewicz Stefan Kobieta z chrustem, ok Drzeworyt barwny na bibule; wym.: 142 x 118 mm; nie sygn. (il. s. 40) Cena wyw.: Filipkiewicz Stefan Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1926 Litografia barwna; wym.pl.: 420 x 340 mm; sygn. na pł. p.d.: SF; grafika z teki Kraków, Lit.: Grońska M., Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 28. Cena wyw.: 400 poz Gaj Jacek Anioły, 1965 Akwaforta, akwatinta; wym.: 201 x 308 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek- Gaj 1965; tyt. i nr l.d. 25/ Gaj Jacek Drzewo, 1965 Miedzioryt; wym.: 145 x 194 mm; sygn. oł. p.d.: JacekGaj1965, tyt. i num. l.d. II 15/ Gaj Jacek Drabiny, 1967 Miedzioryt; wym.: 147 x 183 mm; sygn. oł. p.d.: JacekGaj1967, tyt. l.d.; e/a Gaj Jacek Hommage a E. Canetti I-V, 1967 Akwaforta, akwatinta; wym.: 220 x 173 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek- Gaj1967, tyt. l.d., num. śr.d. 21/25. Cena wyw.: Gaj Jacek Szkoła, 1968 Miedzioryt; wym.: 130 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: JacekGaj68, l.d. tyt., num. śr.d. II 13/ Gebus-Baraniecka Stanisława Cerkiew w Worochcie, 1938 Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 226 x 155 mm; sygn. oł. p.d.: St. Gebus Baraniecka 1938, l.d. tytuł. Rzadka praca uczennicy O. Nowakiwskiego. (il. s. 34) Cena wyw.: Gedliczka Zdzisław Chrystus, 1932 Drzeworyt; wym. pl.: 295 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Zdzisław Gedliczka, l.d.: Chrystus / drzeworyt do legend / W Opuszczonej Pustelni / Jana Wiktora. Cena wyw.: 150 Malarstwo, akwarela, rzeźba Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Plakaty Wydawnictwa Varia Indeks 41

42 Aukcja nr Gedliczka Zdzisław Matka Boska, 1932 Drzeworyt; wym. planszy: 295 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Zdzisław Gedliczka, l.d.: Matka Boska / drzeworyt do legend / W Opuszczonej Pustelni / Jana Wiktora. Cena wyw.: 150 poz Gedliczka Zdzisław Chrystus II, 1932 Drzeworyt; wym. pl.: 295 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Zdzisław Gedliczka, l.d.: Chrystus / drzeworyt do legend / W Opuszczonej Pustelni / Jana Wiktora. Cena wyw.: Gielniak Józef Birbanci, 1958 Linoryt; wym.: 440 x 312 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; śr.d.: linoryt; l.d. tytuł i oznaczenie egzemplarza (4/8). Rzadka praca nie notowana w podstawowej literaturze. (il. s. 34) Cena wyw.: 3000 poz. 168 poz. 170 poz Gielniak Józef Improwizacja I (W hołdzie V. van Gogh), 1958 Linoryt na bibule; wym.: 180 x 260 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr.d.: linoryt 58 r. Lit.: Hermansdorfer M., Józef Gielniak, Wrocław 2006, il. s. 23, poz. kat. 14. Cena wyw.: Glasner Jakub Dziedziniec klasztoru ormiańskiego we Lwowie, 1940 Linoryt na bibule; wym.: 410 x 270 mm; sygn. oł. p.d.: JGlasner/1940 oraz na pł. p.d. mon. wiąz.: JG, tyt., techn. oł. l.d. (w j. niem.). Lit.: Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t.1: Grafika polska w l , Wrocław 1983, poz Gumowski Jan Kanty Krynica, 1931 Teka litografii barwnych, wydanych w postaci druku offsetowego przez W. Główczewskiego, Warszawa 1931; wym. pl.: 400 x 310 mm; na wszystkich sygn. pł.: J. Gumowski i daty; na każdej planszy opisy typograficzne; lekkie zabrudzenia teki, karta tytułowa i wstęp, plansze w stanie bdb (brak jednej). Lit.: J. Żywicki, Jana Gumowskiego motywy polskie, Lublin 2003, s. 214; Grońska M., Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz Cena wyw.: Güthlen Wilhelm Ostra Brama w Wilnie, 1916 Litografia kolorowana; wym.: 273 x 345 mm; sygn. pł. p.d.: Wilna. Ostra Brama./W. Güthlen, Juli Rzadkie Hayden Henryk Martwa natura z wazą i owocami, 1968 Litografia barwna; wym.: 386 x 496 mm; sygn. oł. p.d.: Hayden 1968; e/a. Cena wyw.: poz Hiszpańska-Neumann Maria Modlitwa, 1946 Drzeworyt na bibule; wym.: 200 x 120 mm; sygn. oł. l.d.: MHiszpańska, znak artystki w formie myszki, dat. p.d. (il. s. 43) Cena wyw.: 400

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30. Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30 Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17 X-21 X 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 22 X 2011, godzina 12 00 Sala

Voyage en Allemagne et en Pologne, commencé en 1776 francuska relacja podróżnicza z drugiej połowy XVIII wieku. Paulina Latek IINiSB UW

Voyage en Allemagne et en Pologne, commencé en 1776 francuska relacja podróżnicza z drugiej połowy XVIII wieku. Paulina Latek IINiSB UW Voyage en Allemagne et en Pologne, commencé en 1776 francuska relacja podróżnicza z drugiej połowy XVIII wieku. Paulina Latek IINiSB UW Analiza osiemnastowiecznej anonimowej relacji podróżniczej. Ramy

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0048 695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl;

K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla uczniów gimnazjów - etap szkolny

WOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ REJONOWY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. rok szkolny 2016/2017

WOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ REJONOWY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. rok szkolny 2016/2017 WOJEWODZKI KONKURS Z PLASTYKI STOPIEŃ REJONOWY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH rok szkolny 2016/2017 Pieczątka szkoły Kod ucznia Liczba punktów WOJEWÓDZKI KONKURS Z PLASTYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Barbary Ruchały Inspiracje Ikoną czyli Barbórkowe Ikonopisanie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na wystawę ikon autorstwa Barbary Ruchały,

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

Malarstwo / Painting

Malarstwo / Painting 1 2 1. KOTOWSKI Jan Polowanie z chartami, 65 x 94 cm KaT. Pa-3212 2. KOSSaK KarOl Sanie zaprzężone w parę koni, 51 x 69 cm KaT. Pa- 3213 1. KOTOWSKI Jan Hunt with Greyhounds, 65 x 94 cm CaT. Pa-3212 2.

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Konkurs Grafika inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego odbył się w ramach projektu

Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość

LISTA LAUREATÓW Nagroda IV stopnia zestaw do grillowania

38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 39. Otwarcie sesji naukowej Dop piekna nadprzyrodzonego. Rozwój sztuki sakralnej od X do

OpRac. MOnIKa barwik 3. barbacki bolesław 1. barbacki bolesław 4. barbacki bolesław 2. barbacki bolesław catalogue of losses PainTings

OpRac. MOnIKa barwik 3. barbacki bolesław 1. barbacki bolesław 4. barbacki bolesław 2. barbacki bolesław catalogue of losses PainTings Katalog strat NIMOZ OPRAC. MONIKA BARWIK [ MALARSTWO ] 1 2 Kradzież, 2015 r., Nowy Sącz 1. BARBACKI Bolesław Portret kobiety Kaja Piwońska, 1940 r. Olej, płótno, 55 x 45 cm Kat. 10556 2. BARBACKI Bolesław

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 EP-271-26/15 ZAŁĄCZNIK NR 1 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DRUK OFFSETOWY (WRAZ Z PAPIEREM ORAZ OPRAWĄ) WYDAWNICTW MNK W OKRESIE: GRUDZIEŃ 2015 LUTY 2016 I. WYDAWNICTWA

PLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej)

PLASTYCY LUBLIN. JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej) 1 9 5 6 M Ł O D Z I PLASTYCY LUBLIN JAN ZIEMSKI KOMPOZYCJA II (alej) W S T Ę P Grupa młodych plastyków lubelskich zorganizowała się w czasie trwania wystawy plastyków amatorów w styczniu 1956 roku. Wystawa

EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY

EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. MHS 2015 WPISUJE ZDAJĄCY KOD PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY PRZYKŁADOWY ARKUSZ

KATALOG STRAT. oprac. MONIKA BARWIK 1. 2.

KATALOG STRAT.   oprac. MONIKA BARWIK 1. 2. KATALOG STRAT https://skradzionezabytki.pl oprac. MONIKA BARWIK 1. 2. 3. 4. 1. LEONARD STROYNOWSKI (1858-1935 ) Czytająca olej, płótno; 100x150 cm Kat. 10445; kradzież, 2014 2. KARL WAHLER (1863-1931)

1998 rok. STEMPLE JEDNODNIOWE.

Bibliografia załącznikowa. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014

Bibliografia załącznikowa. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014 Bibliografia załącznikowa Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni rok szkolny 2013/2014 OPIS BIBLIOGRAFICZNY Uporządkowany zespół danych o książce lub innym dokumencie służących do

celującą bardzo dobrą dobrą dostateczną dopuszczającą 1.Wymagania edukacyjne. PZO. 2.Sztuka co wiem, co pamiętam?

celującą bardzo dobrą dobrą dostateczną dopuszczającą 1.Wymagania edukacyjne. PZO. 2.Sztuka co wiem, co pamiętam? Temat Wymagania edukacyjne na ocenę Odniesienie do podstawy programowej celującą bardzo dobrą dobrą dostateczną dopuszczającą 1.Wymagania edukacyjne. PZO. 2.Sztuka co wiem, co pamiętam? Uczeń zna tematykę

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz