Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

Podobne dokumenty
3. Cele sformułowane w języku ucznia: dowiesz się, czym są przypadki rzeczownika, dowiesz się, jak odmieniać rzeczownik przez przypadki

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Sposoby sprawdzania i oceniania osiągnięć edukacyjnych uczniów

Kryteria ocen z języka polskiego w klasie 4. Ocenę celującą - otrzymuje uczeń, którego wiedza znacznie przekracza poza obowiązujący program nauczania:

Wymagania edukacyjne z języka polskiego. dla klasy III gimnazjum

+ umiejętności/wiadomości opanowane, / umiejętność wymaga ćwiczeń/ wiadomości wymagają uzupełnienia - brak umiejętności /wiadomości.

PROGRAM ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL. V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Scenariusz zajęć nr 10 Temat: Poznajemy zasady panujące w naszej szkole.

Funkcja rosnąca, malejąca, stała współczynnik kierunkowy

im. Wojska Polskiego w Przemkowie

a) Przypomnienie wiadomości o ułamkach zwykłych. licznik

Lekcja jest zapisana w programie SMART Notebook i znajduje się na moim chomiku aniador3. Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna - edukacja matematyczna.

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

JĘZYK POLSKI WYMAGANIA EDUKACYJNE KLASA V

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY W KLASACH IV VI

Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z języka niemieckiego w klasie VII-ej w roku szkolnym 2017/2018

Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny roczne z języka polskiego dla klasy IV szkoły podstawowej

Przedmiotowy system oceniania z biologii w szkole podstawowej

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOWALEWIE POMORSKIM IM. MARII KONOPNICKIEJ PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY DLA KLAS IV VI

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY VI

1 / L1 / Temat: Körperteile

KRYTERIA OCENY ROCZNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV

Konspekt do lekcji matematyki dn r. w klasie V SP nr 11 w Rzeszowie

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z PRZYRODY w Szkole Podstawowej nr 17 im. Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w Pabianicach

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep

Metody i techniki nauczania: ćwiczenia praktyczne, zabawa ruchowa, gra dydaktyczna

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z CHEMII Gimnazjum nr 2 im. ks. St. Konarskiego w Łukowie Urszula Wojtalska, Agnieszka Bilska

JĘZYK POLSKI WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY ORAZ SPOSOBY SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIA KLASA V

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ

SCENARIUSZ LEKCJI. - pracować w sposób wytrwały i samodzielny, - pracować zgodnie z pozytywnymi postawami etycznymi, - dobrze organizować pracę,

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY DLA KLAS IV - VI

Jaki utwór nazywamy bajką?

1 / L1 / TEMAT: Hallo! Mein Name ist Klaus

ORGANIZACJA PROCESU OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LEGNICY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA PRZYRODA. I. OBSZARY AKTYWNOŚCI UCZNIA W czasie lekcji przyrody oceniane są następujące obszary aktywności ucznia:

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZEDMIOTU: CHEMIA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z BIOLOGII

Przedmiotowy system oceniania język angielski klasy I III

Ocenę wyższą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania pozytywnych ocen niższych.

OCENIANIE PRZEDMIOTOWE

Tytuł: Budowa i działanie narządu wzroku

Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z języka niemieckiego w klasie I.

Przedmiotowy system oceniania z przyrody dla klas IV VI Szkoły Podstawowej w Wólce Hyżneńskiej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Jesteśmy uczniami i kolegami

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE V

Metody: a) metoda lekcji odwróconej; b) pogadanka; c) ćwiczenia praktyczne; d) ćwiczenia interaktywne; e) burza mózgów; f) pokaz filmu edukacyjnego.

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY V

KRYTERIA OCENIANIA JĘZYK POLSKI

Renata Krzemińska. nauczyciel matematyki i informatyki

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK KASZUBSKI

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

Przedmiotowy System Oceniania

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III. Zespół Szkolno Przedszkolny w Łęgajnach

Scenariusz lekcji języka polskiego w klasie V. Czas realizacji - 45minut. Temat: Staś Tarkowski rycerz bez skazy. Cele lekcji: Uczeń:

1. Formy sprawdzania wiedzy i umiejętności ucznia wraz z wagami ocen

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY V

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA z języka mniejszości narodowej niemieckiego dla klas z 3 godzinami języka mniejszości w tygodniu

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY DLA KLASY VI SZKOŁA PODSTAWOWA W SKRZATUSZU

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam - idę w świat

Scenariusz zajęć nr 6

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA W KLASACH I-III

WYMAGANIA EDUKACYJNE I PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW II KLASY GIMNAZJUM POZIOM III.0

Temat: Ziemia na rozdrożu, czyli czas na działanie!

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z BIOLOGII

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE

KRYTERIA OCENY ROCZNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE V

PLAN METODYCZNY LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV C

ZAJĘCIA DLA DZIECI Z TRUDNOŚCIAMI W CZYTANIU I PISANIU ( MARZEC / KWIECIEŃ )

Jednostka modułowa: M3.J3 Posługiwanie się językiem obcym przy sporządzaniu i ekspedycji potraw

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z CHEMII W GIMNAZJUM IM. NA BURSZTYNOWYM SZLAKU W MIKOSZEWIE

BIOLOGII DLA KLAS I II III GIMNAZJUM IM. KS. KAROLA WOJTYŁY W NIEGOWICI

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA BIOLOGIA

Przedmiotowy system oceniania z chemii w Szkole Podstawowej nr 12 w Łodzi

Wymagania Edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 4. im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu. Geografia. Przedmiotem oceniania są:

Scenariusz nr 17 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

Przedmiotowe Zasady Oceniania z przyrody klasy IV VI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA BIOLOGIA GIMNAZJUM

ZASADY OCENIANIA na lekcjach MUZYKI. w Szkole Podstawowej Nr 4 w klasach IV-VII. mgr Kamil Szczechla

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY

Ich bin so allein SCENARIUSZ LEKCJI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny śródroczne z języka polskiego dla klasy VI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE KL. IV-VI DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 10 IM.

Przedmiotowy System Oceniania z biologii w Społecznym Gimnazjum nr 32 i Liceum Ogólnokształcącym nr 25 im. Marzenny Okońskiej w Warszawie

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOŁA NAUKOWEGO LINGWISTYCZNEGO prowadzonego w ramach projektu Uczeń Online

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego na rok szkolny 2016/2017

Analiza wyników egzaminu gimnazjalnego 2013 r. Test humanistyczny język polski Test GH-P1-132

Przedmiotowe ocenianie z matematyki

1. Przedmiotowy system oceniania wraz z wymaganiami na poszczególne oceny:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Transkrypt:

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. Klasa: IV b Przedmiot: język polski Nauczyciel: Kinga Bura Temat: Co nazywa przymiotnik i jak się odmienia? Termin: 25.02.2016 r. Odniesienie do podstawy programowej: odmiana przymiotnika Cel ogólny. Uczeń rozpoznaje w wypowiedziach podstawowe części mowy przymiotnik. Cele szczegółowe. Uczeń umie: określić rzeczownik i przymiotnik wskazać liczbę i rodzaj przymiotnika stosować poprawne formy gramatyczne Metody pracy: - zasada,,tylko raz, - zadanie na dobry początek - wskazanie cech swojego misia, - burza mózgów, - objaśnienie, - kostki decyzyjne, - gry edukacyjne na tablicy interaktywnej - gry dydaktyczno-ruchowe - notatka. Forma pracy: - praca indywidualna,

- praca grupowa, - praca z tekstem. Środki dydaktyczne: - e-podręcznik do kształcenia literackiego, - zeszyt, - tablica interaktywna, - miś / lalka, - dywaniki, - piłeczka, - naklejki, - kostki decyzyjne. Przebieg lekcji: Cz. I wstępna Powitanie gościa pani dyrektor. Sprawdzenie obecności uczniów. Cz. II główna Czynności nauczyciela i zadania dla uczniów 1. Zadanie na dobry początek - opisanie przez wybranego ucznia swojego misia. Przypomnienie - czym jest rzeczownik. Zadanie odpowiednich pytań wskazujących na cechy opisywanego przedmiotu. Wspólne określenie głównego Środki dydaktyczne Miś pluszowy. Diagnozowane obszary 1.Mówienie: 1) do rzeczywistych i wyobrażonych słuchaczy, z przejrzystością intencji, z uwzględnianiem różnorodnych sytuacji, ról i kontaktów międzyludzkich (oficjalnych i nieoficjalnych), 3) na temat zaobserwowanych

celu lekcji. (Uczeń wchodzi w rolę nauczyciela) zjawisk językowych (przy użyciu elementarnej terminologii językoznawczej wprowadzanej zależnie od możliwości uczniów), zrozumieniem, 2) rozmaitych wypowiedzi, w różnych celach i sytuacjach. 2. Nauczyciel prezentuje pozostałe cele lekcji. Uczniowie zapisują w zeszytach temat wyświetlony na tablicy interaktywnej. 3. Nauczyciel wyświetla notatkę na temat przymiotnika. Uczniowie zapisują ważne informacje w dowolny - czytelny dla nich sposób. 4. Następnie prezentuje odmianę przymiotników przez rodzaje. Zadaniem uczniów jest napisanie w czteroosobowych grupach swoich przykładów odmiany przymiotników przez rodzaje. Grupy, które zrobią to dobrze, zostaną nagrodzone naklejkami. Do pracy uczniowie używają kostek decyzyjnych. *Nauczycie zwraca uwagę na pracę uczniów, zwłaszcza tych, Tablica lekcyjna. Kostki decyzyjne. Naklejki. zrozumieniem. 3) w różnych prostych formach. zrozumieniem. 3) w różnych prostych formach.

którzy mają trudności w nauce. 5. Uczniowie po kolei uzupełniają zdania ćwiczenia wyświetlonego na tablicy interaktywnej. 6. Kolejne ćwiczenie będzie związane z piłeczką. Najpierw nauczyciel wyświetla przykład odmiany przez przypadki związków wyrazowych (przymiotnika z rzeczownikiem). Uczniowie stają w kole, osoba, która zaczyna zabawę podaje związek wyrazowy, rzuca piłkę do wybranej osoby, która ma odmienić te wyrazy przez kolejny przypadek. Osoby, które nie udzielą od razu poprawnej odpowiedzi, siadają na swoje miejsce. E-podręcznik. Piłeczka. zrozumieniem, zrozumieniem, 1.Mówienie: 1) do rzeczywistych i wyobrażonych słuchaczy, z przejrzystością intencji, z uwzględnianiem różnorodnych sytuacji, ról i kontaktów międzyludzkich (oficjalnych i nieoficjalnych). 7. Następnie dzieci ćwiczą odmianę przez przypadki dzięki metodom kolorowych dywaników. Chętne osoby, bądź wyznaczone za pomocą patyczków mają za zadanie stanąć przy dywaniku oznaczającym konkretny przypadek związany z danym związkiem wyrazowym, który podaje nauczyciel. Dywaniki. Patyczki. zrozumieniem

8. Uczniowie podsumowują informacje, które zdobyli na lekcji. Tworzą w dwuosobowych grupach notatkę dotyczącą odmiany przymiotnika. Zeszyt. 3) w różnych prostych formach. Cz. III końcowa Nauczyciel dziękuje uczniom za aktywny udział w lekcji i wręcza na koniec,,pamiętnik lekcyjny, dzięki któremu dokona ewaluacji wiedzy zdobytej przez każde dziecko. Następnie zadaje chętnym uczniom wykonanie na stronie learningapps zadań wiązanych z rzeczownikiem i przymiotnikiem. Kinga Bura