NFI Empik Media & Fashion opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2005 roku

NFI Empik Media & Fashion opublikował wyniki finansowe za 2004 rok

NFI Empik Media & Fashion opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2005 roku.

Zmiana PLN 000 PLN 000 %

NFI Empik Media & Fashion (Grupa EM&F) opublikował zaudytowane wyniki finansowe za 2005 rok oraz plany rozwoju na rok 2006.

Liczba punktów otwartych w okresie 2 6

Grupa EM&F podsumowuje działalność za 3 kwartały 2006 roku: > najważniejsze wydarzenia > wyniki finansowe > dalsze plany rozwoju.

Podsumowanie realizacji planów oraz wyniki finansowe Grupy EM&F w III kwartale 2013 r.

* Uwaga: Porównanie obejmuje dane bilansowe odpowiednio z 30 czerwca 2005 r. i 31 grudnia 2004 r.

Wybrane dane i wskaźniki finansowe 9 miesięcy 9 miesięcy Wzrost PLN000 PLN000 %

ANALIZA FINANSOWA ZARZĄDU. Wybrane dane i wskaźniki finansowe. 12 miesięcy 12 miesięcy Wzrost PLN000 PLN000 %

Przychody ,0. Strata netto przysługująca akcjonariuszom ,3. Marża brutto * 41,6% 39,8%

I) Przychody Grupy EM&F w III kwartale 2009 r. oraz w okresie 9 miesięcy zakończonym 30 września 2009 r.

NFI HETMAN NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O SPÓŁCE

za rok luty 2014

ANALIZA FINANSOWA ZARZĄDU ZA OKRES DWUNASTU MIESIĘCY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2006

Analiza Finansowa Zarządu

ANALIZA FINANSOWA ZARZĄDU ZA OKRES ZAKOŃCZONY 30 CZERWCA 2007 r. i 30 CZERWCA 2006 r.

Prezentacja wyników za I kwartał 2011 r. 16 maja 2011 r.

NG2 W I PÓŁROCZU 2009 ROKU: DOBRE WYNIKI W OBLICZU KRYZYSU, UMOCNIENIE POZYCJI LIDERA RYNKU

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA 2018 ROK

Przychody z działalności kontynuowanej ,1 Przychody z działalności zaniechanej Razem ,0

GRUPA EM&F. - Podsumowanie działalności oraz wyniki finansowe w IV kwartale 2008 r. i w całym 2008 r. - Dalsze plany rozwoju. 24 lutego 2009 r.

Suma wpłaconych stawek wzrosła o 10,7% w pierwszych trzech kwartałach 2012

REKORDOWE WYNIKI NG2 W 2008 ROKU PODWOJENIE ZYSKU NETTO ORAZ DALSZY DYNAMICZNY ROZWÓJ SIECI SPRZEDAŻY

DOBRE WYNIKI NG2 W I KWARTALE 2009 ROKU PRZY BARDZO TRUDNYCH WARUNKACH ZEWNĘTRZNYCH DALSZY ROZWÓJ SIECI SPRZEDAśY

ANALIZA FINANSOWA ZARZĄDU ZA OKRES DZIEWIĘCIU MIESIĘCY ZAKOŃCZONY 30 WRZEŚNIA 2007 r. i 30 WRZEŚNIA 2006 r.

Powierzchnia handlowa. Powierzchnia handlowa

Rosnąca sieć sprzedaży i bardzo dobre wyniki finansowe Grupy EM&F w I połowie 2008 r.

Wyniki Finansowe Grupy EMF za III kwartał listopad 2012

Informacja o działalności Banku Millennium w roku 2004

Prezentacja wyników za III kwartał 2010 r. 15 listopada 2010 r.

RAPORT OKRESOWY KWARTALNY SKONSOLIDOWANY

Wstępne niezaudytowane wyniki finansowe za 2017 rok

Wyniki finansowe za III kwartał roku obrotowego 2017/2018. Warszawa, 14 maja 2018 r.

W I KWARTALE 2012 WYGRANE BRUTTO WZROSŁY O 15,9% ROK DO ROKU, RENTOWNOŚĆ ZOSTAŁA UTRZYMANA

GRUPA EM&F - Wyniki finansowe i podsumowanie działalności w okresie 9 miesięcy 2008 r. i w III kwartale 2008 r. - Dalsze plany rozwoju

ANALIZA FINANSOWA ZARZĄDU ZA OKRES SZEŚCIU MIESIĘCY ZAKOŃCZONY 30 CZERWCA 2009 ROKU i 30 CZERWCA 2008 ROKU

Prezentacja wyników za 1Q 2017 r. Warszawa, 30 maja 2017 r.

stabilna sprzedaż z m2 (876 zł/m2 w IQ2018 r. vs 876 zł/m2 w IQ2017) poprawa % marży detalicznej brutto (z 48,8% do 50,8%)

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku

W pierwszym kwartale 2018 roku Fortuna Entertainment Group przyjęła zakłady w wysokości 797,0 mln euro, odnotowując wzrost o 163,7%

Dino Polska przychody i zyski szybują w górę

NG2 PO IV KWARTAŁACH 2009 ROKU: DOBRE WYNIKI W OBLICZU KRYZYSU NA RYNKU DETALICZNYM ORAZ UMOCNIANIE POZYCJI RYNKOWEGO LIDERA

Wyniki finansowe Grupy EM&F w II kwartale 2014 r.

Agenda.

III kwartał 2014 Zmiana %

KOMUNIKAT PRASOWY. Multikino kończy 2010 rok wzrostem wyników operacyjnych i z optymizmem ocenia potencjał kolejnego roku

CDRL S.A. Spółka zadebiutowała na warszawskiej GPW w październiku 2014 r., po przeprowadzeniu Oferty Publicznej o wartości 14,9 mln zł.

Wyniki finansowe za I kwartał roku obrotowego 2018/2019. Warszawa, 13 listopada 2018 r.

Warszawa, r. I. Najważniejsze wydarzenia w Grupie EM&F w I kwartale 2008 r. realizacja przyjętej strategii:

Wyniki za trzy kwartały 2013 r. oraz plany rozwoju spółki

CDRL S.A. Wszystkie kolekcje są projektowane w Polsce, przez własny zespół projektantów pracujący dla Spółki.

KOMUNIKAT PRASOWY PRZEDZIAŁ CENOWY DLA AKCJI KOMPUTRONIK S.A. USTALONY NA POZIOMIE OD 35 ZŁ DO 39,10 ZŁ

PODSUMOWANIE I-IX 2017 ROK

Uzgodnienie wybranych danych finansowych do skonsolidowanego sprawozdania finansowego

Skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej LOTOS za I kwartał 2012 (MSSF)

Prezentacja wyników za 1-3Q 2016 r. Warszawa, 09 listopada 2016 r.

Podsumowanie wyników w 2016 r.

Grupa EM&F - profil działalności

Prezentacja wyników za 1Q 2016 r. Warszawa, 12 maja 2016 r.

RAPORT OKRESOWY KWARTALNY JEDNOSTKOWY

Wzrostu w Grupie Empik w związku ze znaczącą poprawą sprzedaży artykułów nie-wydawniczych, wzrostu w segmencie Digital i sprzedaży przez Internet.

Grupa Empik Media & Fashion S.A.

Spotkanie z Zarządem OEX S.A. Wyniki 2015 Warszawa, 6 kwietnia 2016

Prezentacja wyników za 1H 2017 r. Warszawa, 29 sierpnia 2017 r.

Komunikat Prasowy Warszawa, 20 sierpnia 2010

CDRL S.A. Od 2010 roku Spółka oferuje swoje produkty w sklepach internetowych i planuje ich rozwój na kolejnych rynkach.

Wyniki finansowe za II kwartał 2012/2013 r. Perspektywy rozwoju

PREZENTACJA INWESTORSKA

Wyniki finansowe III kwartał Wyniki Finansowe za II kwartał 2012

ZNAKOMITE WYNIKI FINANSOWE I UMOCNIENIE POZYCJI RYNKOWEJ LIBET W 2011 ROKU

Prezentacja wyników za III kwartał 2012 roku

Prezentacja wyników Grupy PÓŁNOC Nieruchomości S.A. za I kwartał 2011 roku. Kraków, 9 maja 2011roku

Wstępne niezrewidowane wyniki gospodarcze za rok 2015

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 2014 R

W pierwszym kwartale 2017 roku Fortuna przyjęła zakłady na kwotę 302,2 mln EUR, co stanowi wzrost o 20,1%

MONNARI TRADE S.A. Prezentacja wyników za III kwartał 2015 r.

Prezentacja wyników za 2016 r. Warszawa, 21 marca 2017 r.

GRUPA EM&F - Wyniki finansowe i podsumowanie planu rozwoju w I połowie 2008 r. - Dalsze plany na 2008 r. 2 września 2008 r.

Warszawa, 10 listopada 2011 roku

Profil Grupy Spółka dominująca

KOLEJNY REKORD POBITY

Aneks NR 2 do prospektu emisyjnego SCO-PAK SA zatwierdzonego przez KNF w dniu 13 czerwca 2012 roku.

Prezentacja wyników za IQ 2015 r. Warszawa, 14 maja 2015 r.

Wyniki i strategia Grupy NG2. Grupa NG2 zanotowała dobre wyniki w pierwszym półroczu dzięki wysokiej marży i obniżce kosztów.

Prezentacja wyników w za I kwartał 2010 r. 14 maja 2010 r.

Szanowni Akcjonariusze i Inwestorzy

RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. I KWARTAŁ 2012 r. POZNAŃ 15 MAJA 2012 r.

KOMUNIKAT PRASOWY Poznań, 10 listopada 2016

Komunikat prasowy Warszawa, 16 maja 2005 NFI Empik Media & Fashion opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2005 roku W dniu 16 maja 2005 r. zgodnie z obowiązującymi przepisami Zarząd przedłożył Komisji Papierów Wartościowych i Giełd raport za pierwszy kwartał 2005 r.: rozszerzoną skonsolidowaną informację finansową NFI Empik Media & Fashion S.A.. Opublikowane wyniki zostały sporządzone zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2005 r. z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej (MSSF). NFI Empik Media & Fashion osiągnął w pierwszym kwartale łączne przychody ze sprzedaży (wyłączając działalność zaniechaną) w wysokości 252,113 mln zł, co oznacza wzrost o 7.7% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2004 (234,043mln zł). Ogółem, przychody ze sprzedaży detalicznej wzrosły w I kwartale o 7,3% w porównaniu z 2004 rokiem. 23 mln zł przychodów ze sprzedaży zostało wygenerowane przez sklepy otwarte w 2004 r. i nowo otwarte w pierwszym kwartale 2005 r. Przychody z działalności hurtowej w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego wzrosły o 9%. Wynik EBITDA wyniósł 2,669 mln zł a strata na działalności operacyjnej wyniosła 5,270 mln zł. Strata netto z działalności kontynuowanej za pierwszy kwartał 2005 wyniosła 5,795 mln zł co oznacza poprawę o 51% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2004 (11,821 mln zł). 1

Segment Moda i Uroda odnotował wzrost przychodów o 5,9% do 106.3 mln zł. (w roku 2004 100.4 mln zł). Znacznej poprawie uległ wynik EBITDA, który mimo, że nadal ujemny, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2004 poprawił się o 81% i wyniósł minus 1.8 mln zł. (minus 9.3 mln zł w 2004). Strata z działalności operacyjnej segmentu Moda i Uroda w I kwartale wyniosła 4.8 mln zł, w porównaniu ze stratą 12.3 mln zł w 2004 roku. Ujemna EBITDA oraz strata operacyjna w styczniu i lutym są typowe dla segmentu Moda i Uroda, gdyż jest to zwyczajowy okres posezonowych przecen i wyprzedaży kolekcji jesienno-zimowych. Marże brutto w tych miesiącach spadają o 15-20% w porównaniu do miesięcy w pełnym sezonie. Stąd negatywne wyniki dla tego segmentu zwyczajowo pojawiają się w pierwszym, a potem w trzecim kwartale roku (wyprzedaże kolekcji wiosenno-letnich w lipcu i sierpniu). Sprzedaż segmentu Media i Rozrywka wzrosła w pierwszym kwartale o 9,1% do 145.9 mln zł (w 2004 roku wyniosła 133.7 mln zł). Zysk EBITDA segmentu Media i Rozrywka wyniósł 5.4 mln zł (2004 7.5 mln zł*). Zysk z działalności operacyjnej tego segmentu wyniósł 0.5 mln zł (2004-4.1 mln zł*). *EBITDA i zysk operacyjny w zeszłym roku zawierały transakcje jednorazowe takie jak sprzedaż nieruchomości do Dawtrade. EM&F otworzył w pierwszym kwartale 2005 r. 5 nowych sklepów oraz 1 laboratorium fotograficzne o łącznej powierzchni sprzedaży 2.9 tys m2, w wiodących centrach handlowych. W 2005 NFI EMF planuje otwarcie 40 do 50 nowych sklepów o łącznej powierzchni 18-25 tys. m2. 2

Wyniki finansowe - podstawowe pozycje: (w tys zł) IQ 2005 IQ 2004 Zmiana 2005/2004 Sprzedaż skonsolidowana z działalności 252 113 234 043 7,7% kontynuowanej Moda i uroda 106 263 100 365 5,9% Media i rozrywka 145 850 133 678 9,1% EBITDA z działalności kontynuowanej 2 668-1 788 249,2% Strata z działalności operacyjnej, kontynuowanej Moda i uroda -1 803-9 325 80,7% Media i rozrywka 5 389 7 537-28,5% -5 270-8 198 35,7% Moda i uroda -4 838-12 294 60,6% Media i rozrywka 502 4 096-87,7% Strata netto z działalności kontynuowanej -5 795-11 821 51,0% Strata netto przysługująca akcjonariuszom -5 803-13 202 56,0% Zysk na akcję -0,053-0,132 59,9% Poprawa efektywności Marża brutto na działalności kontynuowanej w pierwszym kwartale 2005 r. wyniosła 37,2% (36,2% w I kwartale 2004 r.) Grupa EMF kontynuowała wzrost zakupów z Turcji oraz Chin oraz w mniejszym stopniu z krajów Unii Europejskiej w celu osiągnięcia korzyści związanych ze słabnącym kursem USD, jak również ze względu na możliwość zakupów po bardziej konkurencyjnych cenach. Przewidywany jest dalszy wzrost zakupów w tych krajach, co powinno zaowocować znaczącym wzrostem rentowności Grupy EMF. Uzyskiwanie lepszych warunków zakupu było też możliwe dzięki wykorzystaniu efektu skali: wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz rosnącemu udziałowi w rynku we wszystkich segmentach Grupy EMF. Istotny wpływ na rozwój marży miało też efektywniejsze zarządzanie wyprzedażami i przecenami w pierwszym kwartale 2005 r. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2004, doprowadziło do redukcji kosztów wyprzedaży 3

Sieć sprzedaży i inwestycje W pierwszym kwartale 2005 roku Grupa EMF otworzyła 5 nowych sklepów i 1 laboratorium fotograficzne o łącznej powierzchni sprzedaży około 2,940 m2. Sklepy te wygenerowały 1.4 mln zł sprzedaży. Zgodnie z trendem rynkowym, sklepy te zostały otwarte w wiodących centrach handlowych. Na dzień 31 marca 2005 roku Grupa EMF posiadała 169 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży 93.319 m2. W pierwszym kwartale 2005 r. Grupa poniosła wydatki inwestycyjne w wysokości 13.5 mln zł (8.6 mln zł w roku 2004). Wydatki na rozwój wyniosły 8.7 mln zł (4.3 mln zł w roku 2004) z czego 5.6 mln zł (3.0 mln zł w roku 2004) zostało przeznaczone na segment Mody & Urody a 3.1 mln zł (1.3 mln zł w roku 2004) zostało przeznaczone na segment Media & Rozrywka. Rozwój w I kwartale 2005 Sklepy łącznie stan na 31 marca 2005 Nowe sklepy Nowa Liczba sklepów Powierzchnia powierzchnia łącznie sprzedaży łącznie sprzedaży(m2) (m2) EMPiK 2 1 361 60 27 916 EMPiK Foto 1 30 42 3 242 Galeria Centrum 12 29 731 SMYK 2 1 305 22 18 874 Young Fashion Zara 7 9 529 Ultimate Fashion Esprit, RI, Wallis 1 240 26 4 028 6 2 936 169 93 319 Segmenty działalności Moda i Uroda Sprzedaż w segmencie Moda & Uroda wzrosła o 5.9% do 106.3 mln zł (w roku 2004 100.4 mln zł). Galeria Centrum Zgodnie z informacją Zarządu, sprzedaż Galerii Centrum w pierwszym kwartale 2005 r. wrosła o 1% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2004 r. Wzrost ten osiągnięto pomimo zmniejszenia powierzchni handlowej w sklepie przy ulicy Marszałkowskiej. Sprzedaż w pozostałych sklepach, po wyłączeniu sklepu przy ul. Marszałkowskiej, wzrosła o 10.5%. Ultimate Fashion Sprzedaż Ultimate Fashion wzrosła o 9.8%. Spółka otworzyła w pierwszym kwartale 2005 roku sklep w Galerii Kazimierz w Krakowie, który od momentu otwarcia uzyskał 100 tys. zł przychodów ze sprzedaży. 4

Young Fashion Sprzedaż Young Fashion w pierwszym kwartale 2005 r. wzrosła o 15.4% w porównaniu do pierwszego kwartału 2004 r. Do wzrostu przychodów ze sprzedaży przyczyniły się wyniki sklepów otwartych w 2004 r., które wyniosły 3.7 mln zł. Optimum Distribution Polska Sprzedaż Optimum Distribution Polska w pierwszym kwartale 2005 r. wzrosła o 5.6% na co złożyły się wzrost sprzedaży kosmetyków i artykułów optycznych odpowiednio o 13.3 % i 6.4 %. Wzrost ten skompensował spadek sprzedaży odzieży sportowej i innych towarów. Optimum Distribution Czechy Sprzedaż Optimum Distribution CZ&SK w pierwszym kwartale 2005 r. spadła o 2.6% w przeliczeniu na PLN, podczas gdy w Koronach Czeskich wzrosła o 7.7% do 76.3 milionów. Powodem jest umocnienie się złotego w tym okresie, w porównaniu do 2004 r. Sprzedaż kosmetyków wzrosła ( w K.Cz) o 11.4 % podczas gdy sprzedaż artykułów optycznych wzrosła o 0.5 %. W pierwszym kwartale roku 2005, EBITDA dla tego segmentu wyniosła minus 1.8 mln zł (w roku 2004 - minus 9.3 mln zł) a strata z działalności operacyjnej tego segmentu wyniosła 4.8 mln zł (w porównaniu ze stratą w wysokości 12.3 mln. zł wykazaną w pierwszym kwartale roku 2004). Wpływ na wynik tego sektora miała ujemna EBITDA Galerii Centrum, która w pierwszym kwartale 2005 r. wyniosła 6.4 mln zł (w 2004 r. minus 7.6 mln zł) oraz a strata operacyjna w wysokości 8.3 mln zł (w 2004 r. minus 9.5 mln zł ). Ujemna EBITDA oraz strata operacyjna w styczniu i lutym są typowe dla segmentu Moda i Uroda, gdyż jest to zwyczajowy okres posezonowych przecen i wyprzedaży kolekcji jesienno-zimowych. Marże brutto w tych miesiącach spadają o 15-20% w porównaniu do miesięcy w pełnym sezonie. Stąd negatywne wyniki dla tego segmentu zwyczajowo pojawiają się w pierwszym jak również w trzecim kwartale (wyprzedaże kolekcji wiosenno-letnich w lipcu i sierpniu). Media i rozrywka Sprzedaż segmentu Media & Rozrywka wzrosła w pierwszym kwartale 2005 r. o 9.1% do 145.9 mln zł (133.7 mln zł w roku 2004). EMPiK Zgodnie z wiedzą Zarządu, sprzedaż Empiku wzrosła o 7.5 %, wyłączając działalność fotograficzną ( Empik Foto ) i dział kosmetyczny. Sprzedaż Empik Foto w pierwszym kwartale 2005 r. zmniejszyła się o 13.8 % do 5.9 mln złotych (2004 PLN 6.8 mln zł) po części z powodu zmiany preferencji klientów (przeniesienie wydatków na wywoływanie zdjęć z technologii analogowej na cyfrową, przy czym wzrost w technologii cyfrowej nie pokrywa jeszcze strat z analogowej) jak również 5

decyzji Grupy o zamknięciu niektórych sklepów miedzy pierwszym kwartałem 2004 r. i w 2005 r. Powołano nowy zarząd z intencją pełniejszej integracji tej części biznesu ze sklepami Empik. Trwają obserwacje efektywności działalności niektórych placówek sieci, z perspektywą ich zamknięcia lub włączenia do istniejących sklepów Empik-u. W pierwszym kwartale 2005 r. dwie placówki zostały zamknięte a jedna nowa otwarta w sklepie Empik-u w Krakowie, w Galerii Kazimierz. Marzec przyniósł znaczącą poprawę sprzedaży, co sugeruje, że negatywny trend powinien zostać zatrzymany. Smyk Łączna sprzedaż Smyka wzrosła w pierwszym kwartale 2005 r. o 19.8 % do 26.8 mln złotych (2004 22.3 mln zł). Na efektywność Smyka silny wpływ miały sklepy otwarte w zeszłym roku oraz 2 nowo otwarte w pierwszym kwartale 2005 r. W pierwszym kwartale 2005 r. Empik i Smyk otwarły po dwa nowe sklepy w krakowskiej Galerii Kazimierz oraz poznańskim King Cross. Empik zamknął sklep w Gdańsku. Na dzień 31 Marca 2005 r., Empik posiadał 60 sklepów, Empik Foto 42 laboratoria, a Smyk 22 sklepy.. W pierwszym kwartale 2005 r. EBITDA dla tego segmentu wyniosła 5.4 mln zł (2004 7.5 milionów zł) a zysk operacyjny - 0.5 mln zł, w porównaniu do 4.1 mln zł w 2004 r. EBITDA i zysk operacyjny w zeszłym roku zawierały transakcje jednorazowe takie jak sprzedaż nieruchomości do Dawtrade. Dalsze perspektywy rozwoju Jak podano w sprawozdaniu finansowym na koniec 2004 roku, Grupa zamierza otworzyć w 2005 roku od 40 do 50 nowych sklepów o łącznej powierzchni handlowej sięgającej od 18,000 a 25,000 m2. Do 31 marca 2005 r. Grupa otworzyła 6 sklepów (w tym 1 laboratorium fotograficzne) o łącznej nowej powierzchni handlowej 2,940 m2. W kwietniu Grupa otworzyła kolejne 3 sklepy o łącznej nowej powierzchni handlowej 1,300 m2, w C.H. Promenada w Warszawie; podczas gdy kolejny sklep Zara o powierzchni 1400 m2 otwarto w Krakowie w Galerii Kazimierz. W drugim kwartale przewidziane są kolejne nowe sklepy Empik i Smyk w Katowicach (C.H. 3 Stawy) oraz w Poznaniu (C.H. Plaza). 14 kwietnia 2005 r. NFI Empik Media & Fashion S.A. podpisał porozumienie wstępne z hiszpańską firmą Inditex SA właścicielem między innymi marki Zara, stanowiące, że pod warunkiem dopełnienia pewnych warunków oraz osiągnięcia przez strony ostatecznego porozumienia, Inditex SA nabędzie od NFI EM&F S.A. w tym roku 51 % udziałów w spółce Young Fashion Sp. z o.o, będącej wyłącznym franszyzobiorcą marki Zara w Polsce, oraz kolejne 29 % w 2008 roku. W drugim kwartale Grupa, poprzez swój podmiot zależny Ultimate Fashion Sp. z o.o podpisała umowę franszyzową z firmą Mexx Europe BV, będącego częścią Grupy Liz Clairborne. Mexx jest jedną z wiodących marek modnej odzieży na świecie. Umowa gwarantuje Ultimate Fashion wyłączność na prowadzenie w Polsce sklepów z odzieżą i akcesoriami marki Mexx przez 10 lat. 6

W pierwszym kwartale Grupa, poprzez swój podmiot zależny Ultimate Fashion Sp. z o.o, podpisała umowę wstępną z Aldo Group International AG. Aldo jest jedną z wiodących marek światowych oferujących modne obuwie i akcesoria w średnich przedziałach cenowych. Porozumienie, z automatycznie odnawialnymi okresami, zakłada wyłączność na dystrybucję marki Aldo w Polsce na okres do 20 lat. Dodatkowych informacji udziela: Katarzyna Górecka Dyrektor ds. Komunikacji NFI Empik Media & Fashion S.A. Tel. (22) 583 37 70/71, katarzyna.gorecka@emf.pl Grupa NFI Empik Media & Fashion S.A.jest czołowym operatorem marek konsumenckich na rynku polskim. Do NFI Empik Media & Fashion S.A.należą m.in. wiodące polskie specjalistyczne sieci handlowe: Empik, Smyk, Galeria Centrum; spółki specjalizujące się w zarządzaniu wiodącymi sieciami odzieży markowej jak np. Zara, Esprit, Mexx, Aldo, River Island, Wallis a także sieci salonów fotograficznych EMPIK Foto. NFI Empik Media & Fashion S.A. posiada również udziały w największej sieci perfumerii w Polsce Sephora - oraz w spółkach zajmujących się wyłączną dystrybucją marek kosmetycznoperfumeryjnych, takich jak m.in. Chanel, Dior, Clarins, Shiseido, Calvin Klein. Marki zarządzane przez NFI Empik Media & Fashion S.A.są bardzo dobrze rozpoznawalne i postrzegane jako wiodące na rynku. NFI Empik Media & Fashion S.A. prowadzi także działalność w Czechach i na Słowacji, poprzez spółkę Optimum Distribution CZ&SK. 7