Scenariusz zajęć otwartych dla nauczycieli w klasie I B



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć Temat: Jaka jest pogoda jesienią?

Scenariusz zajęć wolnego wyboru dla dzieci sześcioletnich

OŚRODEK TEMATYCZNY: WIOSNA PACHNĄCA MAJEM

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

Zestaw scenariuszy. Temat bloku czterech zajęć. Cztery pory roku. 1. Jesień

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz lekcji. Tytuł lekcji Kolorowe zwiastuny wiosny. Data i miejsce realizacji Marzec/kwiecień Sala zajęć.

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Scenariusz zajęć. -dodaje i odejmuje w zakresie 100 bez przekroczenia progu dziesiątkowego;

Scenariusz zajęć. Metody: burza mózgów, rozmowa, patyczki, technika świateł drogowych, informacja błyskawiczna.

Scenariusz zajęć nr 6

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM EDUKACJI PLASTYCZNEJ DLA KLASY I

Scenariusz zajęć nr 91 Temat: Wiosna w kolorach poznajemy rośliny kwiatowe.

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć w klasie III

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRATÓWCE. CELE ZAJĘĆ

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 2

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

Scenariusz lekcji matematyki w klasie V. Temat: Przykłady potęg o wykładniku naturalnym - (2 godziny).

SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTEGRALNYCH. Dzień aktywności klasa II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć dla 5- latków

MARZEC. Uważnie słucha opowiadań, tekstu mówionego, wypowiada się na jego temat;

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Metryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b- tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi w formie ustnej;

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Wracamy do szkoły. Scenariusz nr 1

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę - działam - idę w świat

Scenariusz zajęć nr 2

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 1

Scenariusz zajęć zintegrowanych

Scenariusz zajęć dla klasy III. Temat ośrodka pracy: Morskie opowieści. Temat dnia: Spotkanie z deszczem.

Projekt edukacyjny: Szukamy wiosny

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Zawody, których jeszcze nie znamy.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Wymagania edukacyjne za pierwsze półrocze klasy III

Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl I. Jak pies z kotem

Scenariusz zajęć nr 7

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Bajka o śnieżynce i przebiśniegu"

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH PRZEPROWADZONYCH W KL. IIa PRZEZ WANDĘ SMYL DN r.

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Wracamy do szkoły. Scenariusz nr 10

KLASOWY SYSTEM OCENIANIA

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące: burza mózgów, obserwacja, pogadanka, działanie praktyczne. Formy pracy: indywidualna zróżnicowana, zbiorowa.

Scenariusz nr 7. I. Tytuł scenariusza: Deszczowa muzyka. Autor scenariusza: Barbara Lentowczyk. Blok tematyczny: Jesienna pogoda

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia W lesie. W jesiennym lesie. Zagadnienia z podstawy programowej

Cele szczegółowe: Uczeń: - śpiewa piosenki pt. Familijny blues, Piosenka dla babci, Piosenka o dziadku,

Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, praca z książką, burza mózgów, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze

Scenariusz zajęć nr 1

, PAKIET 59, SCENARIUSZE LEKCJI,

Scenariusz nr 2 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę - działam - idę w świat

SCENARIUSZ ZA JĘĆ KLASA: III BLOK TEMATYCZNY: TEMAT: PODSTAWA PROGRAMOWA:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH KLASA II Opracowany przez Zofię Twardowską i Elżbietę Kołodziejczuk OŚRODEK TEMATYCZNY: RODZINNE SPOTKANIA

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Zakupy. Zakupy. Zagadnienia z podstawy programowej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Wzrok i słuch Wzrok i słuch Zagadnienia z podstawy programowej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 8

Powroty ptaków. 1. Cele lekcji. 2. Metoda i forma pracy. 3. Środki dydaktyczne. a) Wiadomości. b) Umiejętności. b) Postawy

Temat: W jaki sposób badamy zjawiska pogodowe?

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Wiosna budzi zapachami i kolorami

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć rewalidacji dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Scenariusz zajęć nr 89 Temat: Wiosenne zmiany w pogodzie opisujemy wybrane miesiące.

Zabawy w/g Batti Strauss czwartek, 19 czerwca :58 - Poprawiony czwartek, 19 czerwca :24

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie II MARZEC 2018

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Obszar wsparcia: Zabawy edukacyjne rozwijające sprawność ręki, przygotowujące do pisania. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa I, edukacja przyrodnicza, krąg tematyczny Kosmos Temat: Nasze Słońce

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

KONSPEKT ZAJĘĆ Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 SZKOLNI PRZYJACIELE WSiP EDUKACJA POLONISTYCZNA

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

Scenariusz zajęć otwartych w grupie przedszkolnej. Rozwijanie umiejętnosci społecznych w grze dydaktycznej.

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie I, Dookoła biało

Autor: Magdalena Kubacka Klasa I Edukacja: muzyczna Cel/cele zajęć: Temat lekcji: Deszczowa muzyka

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Transkrypt:

Katarzyna Kuśka nauczycielka Zespołu Szkół w Rydułtowach Blok tematyczny: Wiosna Scenariusz zajęć otwartych dla nauczycieli w klasie I B Temat dnia: Zwiastuny wiosny. Zajęcia zintegrowane z elementami pedagogiki zabawy, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej Cele główne: Zapoznanie ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną Doskonalenie umiejętności czytania, pisania i liczenia za pomocą zabaw edukacyjnych Cele operacyjne: Wiedza: Zna nazwy przedstawionych zwierząt, roślin, przedmiotów oraz zjawisk atmosferycznych Wie jakie zmiany zachodzą w przyrodzie na wiosnę Zna poznane litery alfabetu oraz cyfry Zna zasady zabaw muzyczno- ruchowych Rozumienie: Uczeń rozumie polecenia nauczyciela Rozumie zasady poszczególnych zabaw i zadań Umiejętności: Rozpoznaje przedmioty na ilustracji Redaguje zagadki na ich temat Swobodnie wypowiada się na podany temat Czyta wyrazy i potrafi je podzielić na głoski Z uwagą ogląda filmik i potrafi odpowiedzieć na pytania Uzupełnia krzyżówkę nazwami zwierząt, zapisuje rozwiązanie Gra na instrumentach pod dyktando n- la Rozwiązuje łamigłówki Liczy w zakresie 13 Uzupełnia magiczne kwadraty Koncentruje uwagę na wykonywanym zadaniu

Postawy: Uczeń dba o przyjazną atmosferę podczas zabawy Szanuje pomysły oraz pracę innych Metody: Słowna Praktyczna Gier i zabaw Formy pracy: Zbiorowa jednolita Grupowa jednolita Indywidualna jednolita Środki dydaktyczne: Tablica interaktywna E-book Magnetofon Nagrania muzyczne do zabaw ruchowych Ilustracje związane z wiosną Piórka i kwiatki Instrumenty Filmik Klocki i szarfy Karty do czytania globalnego Ćwiczenia

Przebieg zajęć Powitanie gości. Wprowadzenie do zajęć poprzez zabawę Dźwięki wiosny. Dzieci siedzą na dywanie. Nauczyciel podaje zasady zabawy- uczniowie mają znaleźć w sali ilustracje nie zdradzając innym, co się na nich znajduje. 2 osoby wychodzą za drzwi. Następnie nauczyciel dzieli dzieci na grupy: zwierzęta, rośliny, zjawiska atmosferyczne i przedmioty, przydzielając im różne odgłosy. Zadaniem dzieci, które wracają do klasy jest pogrupowanie uczniów według wydawanych dźwięków. Następnie uczniowie redagują zagadki lub pokazują gestem znaczenie własnych ilustracji ( nauczyciel losuje kolorowe klocki, aby ustalić, kto zadaje zagadkę, a kto odpowiada) Rozmowa na temat zwiastunów wiosny: Dlaczego zebraliśmy takie rysunki? Co je łączy? Jakie zwierzęta się budzą z zimowego snu? Jak nazywają się pierwsze wiosenne kwiaty? Jakie ptaki przylatują do nas na wiosnę? Jak zachowują się ludzie? Jaka jest pogoda? Kiedy przyszła do nas wiosna? Tworzenie słońca pojęć- zawieszanie rysunków na tablicy. Zabawa- Głoskomania Dzieci siedzą w kręgu. Jedna osoba stoi w środku czyta wyraz i głoskuje go. Wypowiadając pierwszą głoskę, wskazuje na siebie, a potem na kolejne osoby z kręgu. Ten, na kogo wypadnie ostatnia głoska, wstaje i kontynuuje zabawę, a osoba ze środka siada na jego miejscu. Powitanie wiosny zabawą muzyczną Witam Cię Oglądanie filmiku z zasobów Scholaris Zwiastuny wiosny - zabawa na tablicy interaktywnej. Ćwiczenia dłoni i palców przed pisaniem. Uzupełnianie krzyżówki, zapis rozwiązania w ćwiczeniach. ( Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca) Zabawa muzyczno- ruchowa Deszczyk Gra w wiosenną pogodę na instrumentach: Słoneczko grają trójkąty Deszczyk- Grzechotki Burza- bębenki Śnieg- dzwonki z rączką Wiatr- tamburyno

Słoneczko za chmurką- patyczki Nauczyciel wskaźnikiem wskazuje rysunki pogody dzieci grają pod dyktando bez muzyki i z muzyką- Wiosna w błękitnej sukience. Zabawy wyciszające Masażyki- do wiersza Laury Łącz Spadła deszczu kropla PLUM Zawiał ciepły wietrzyk SZUM Coś pachnie w powietrzu KWIAT Zamienia się wokoło ŚWIAT Co to tak śpiewa? - PTAK Czyżby przyszła wiosna? -TAK!!! Ćwiczenia oddechowe. Połowa grupy otrzymuje ptasie piórka, a druga połowa grupy staje pod wiszącymi (przymocowanymi do lamp) kwiatuszkami wprawianie w ruch przedmiotów poprzez dmuchanie. Po chwili zmiana. Ćwiczenia w ławce- ruchy naprzemienne (leniwe ósemki, sowa, ładowanie akumulatora, kapturek myśliciela) Wiosenne łamigłówki matematyczne. Nauczyciel wyświetla na tablicy łamigłówkę. Każdy kwiatek np. bratek to ta sama liczba. Kiedy dziecko poda jaką jest liczbą, odwraca wszystkie kartoniki z tą roślinką i wykonuje kolejne obliczenia. bratek+ bratek = 10 Sasanka + bratek = 9 10 zawilec =7 Zawilec + pierwiosnek = 13 Sasanka + zawilec +bratek = 12 Zabawa na tablicy interaktywnej- uzupełnianie magicznych kwadratów. Zabawa na kolana Uczestnicy siedzą na krzesłach w kręgu. Prowadzący stoi z boku. Zadaje pytania, na które można odpowiedzieć "tak" lub "nie", np.: "Czy słyszałeś dziś jakiegoś ptaszka"? Kto może odpowiedzieć twierdząco, przesiada się na krzesło, znajdujące się z prawej strony. Jeżeli już ktoś na nim siedzi, zajmuje miejsce na jego kolanach. Osoba ta jest wtedy zablokowana i musi czekać, aż jej kolana będą wolne

( na jednym krześle mogą siedzieć najwyżej 3 osoby). Zabawę kończymy w chwili, gdy komuś uda się wrócić na swoje miejsce. Podsumowanie zajęć ewaluacja wymień jak najwięcej informacji o tym, co robiliśmy na zajęciach. Pożegnanie.