Hospitacja Diagnozująca



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Scenariusz opracowały: Elżbieta Kozak i Sabina Wojtal TEMAT ZAJĘĆ: JAKIE SĄ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z CZYTANIA KSIĄŻEK? UMIEMY KORZYSTAĆ Z ENCYKLOPEDII.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć dydaktycznych w klasie 0. Doskonalenie sprawności dokonywania złożonych czynności myślowych.

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

Scenariusz zajęć w klasie III z wykorzystaniem techniki Celestyna Freineta

EDUKACJA MUZYCZNA. Lp. numer karty obszar tytuł karty opis słowa kluczowe edukacja pozycja

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Wracamy do szkoły. Scenariusz nr 4

RAPORT. Raport opracowały: ANALIZA WYNIKÓW MIĘDZYPRZEDMIOTOWEGO SPRAWDZIANU UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI DLA KLAS VI

1 1. Uzasadnienie wyboru metody: Metoda GRUPY ZADANIOWE jest według mnie najbardziej optymalna do prowadzenia zajęć integracyjnych w grupach dla

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

Temat: Cechy baśni na podstawie utworu Janiny Porazińskiej pt. O dwunastu miesiącach

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018

Scenariusz nr 22 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY ŁĄCZONEJ: II III Opracowała: Elżbieta Mateusiak OSRODEK TEMATYCZNY: ZIMA W PEŁNI TEMAT DNIA: W KRAINIE LODU

W księgarni i bibliotece edukacja wczesnoszkolna klasa I

TEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH)

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Wędrówki po świecie. Scenariusz nr 2

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Wszyscy dla wszystkich, czyli o tych, którzy ksiąŝki kochają

#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III opracowany przez mgr Agnieszkę Solińską

KONSPEKT Z OBCHODÓW DNIA WIOSNY W EUROPIE 2010

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Metody pracy: czynna, słowna, oglądowa, działań praktycznych. Formy pracy: indywidualna jednolita, grupowa.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

MUZYKA klasa IV Śródroczne wymagania edukacyjne na poszczególne stopnie. Gra na instrumentach

Przedmiotowy system oceniania PRZYRODA. Sposób informowania o wymaganiach na poszczególne oceny:

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące: burza mózgów, obserwacja, pogadanka, działanie praktyczne. Formy pracy: indywidualna zróżnicowana, zbiorowa.

PROGRAM KÓŁKA ORTOGRAFICZNEGO Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT DLA KLAS I-III

Wyruszamy w fantastyczną podróż

Scenariusz nr 32 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

MUZYKA klasa 4 Śródroczne wymagania edukacyjne na poszczególne stopnie. Gra na instrumentach

Wymaganie edukacyjne z muzyki klasa IV

Cel g ówny: Diagnoza umiej tno ci cichego czytania ze zrozumieniem. Cel po redni: Sprawdzenie umiej tno ci uwa nego s uchania oraz pracy w grupie.

I TYDZIEŃ STYCZNIA PODSUMOWANIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH TRZYLATKI. Aktywność i działalność dziecka

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy II szkoły podstawowej

2. Czy jestem patriotą? Karol Wojtyła *** [Ziemia trudnej jedności]. Quiz wiedzy o naszej ojczyźnie

mgr Małgorzata Czornik Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach Ośrodek tematyczny: W świecie książek. Temat dnia: Spotkanie z książką.

KRYTERIA OCENY ROCZNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV

Program zajęć wyrównawczych z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej w kształceniu zintegrowanym klasa III B

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia W bibliotece W bibliotece Zagadnienia z podstawy programowej

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Przedmiotem pomiaru są umiejętności zgodne z Podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych z dnia r.

Scenariusz zajęć kształcenia zintegrowanego dla klasy II. Temat ośrodka: W jesiennym nastroju Temat dnia: Kodeks postępowania na koncercie

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE 1

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Przedmiotowy System Oceniania w klasie I

Scenariusz nr 38 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 39 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASIE III Z ZASTOSOWANIEM TIK

Załącznik nr 1. Rozwiąż krzyżówkę

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy II z wykorzystaniem metod aktywizujących

Scenariusz zajęć nr 7

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTU MUZYKA W KLASACH IV-VI. Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który: Ocenę bardzo dobrą otrzymuje uczeń, który:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

Agnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO

SCENARIUSZ 2-GODZINNYCH ZAJĘĆ, WYCHOWAWCZYCH NA TEMAT: ASERTYWNOŚĆ - JAK BYĆ SOBĄ

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 SZKOLNI PRZYJACIELE WSiP EDUKACJA POLONISTYCZNA

Scenariusz nr 7. I. Tytuł scenariusza: Książki oknem na świat. Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Historia książki

Zaproszenie do świata baśni, bajek i wierszy

I GRA MUZYKA - WYD. : NOWA ERA według nowej podstawy programowej

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

WYMAGANIA I KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS I III. obowiązujące od roku szkolnego 2015/2016

Metody i techniki nauczania: ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia interaktywne, zabawa ruchowa.

Scenariusz zajęć. -dodaje i odejmuje w zakresie 100 bez przekroczenia progu dziesiątkowego;

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA WYMAGANIA EDUKACYJNE, KRYTERIA WYSTAWIANIA STOPNI

Zestaw scenariuszy. Scenariusz integralnej jednostki tematycznej klasa III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Scenariusz zajęć nr 22 Temat: Podróż po Polsce poznajemy różne krajobrazy

Dodawanie ułamków zwykłych lekcja w kl.ivb mgr Sylwia Naliwko nauczyciel matematyki w Zespole Szkół im.ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, praca z książką, burza mózgów, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze

Temat dnia: Wybuchł pożar. Co robić?"

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I - III

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: W świecie książki. Temat ośrodka dziennego: Zanim kupisz książkę.

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

Scenariusz nr 31 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Odkryjmy bogactwo książek WIZYTA PARTNERSKA W RAMACH PROGRAMU COMENIUS

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 4 Temat: Pozory często mylą czy wszystkie czarownice są złe?

Transkrypt:

Hospitacja Diagnozująca 1. Data: 25 marca 2004r., klasa II b, prowadząca Beata Mikłas 2. Ośrodek tematyczny: Sspotkania z książką 3. Cele główne: Czytanie ze zrozumieniem Efektywne współdziałanie w zespole i współpraca w grupie 4. Cele operacyjne: Uczeń potrafi: uporządkować treść zadania matematycznego rozpoznawać bohaterów książek dla dzieci odczytywać skojarzenia wyszukiwać w wyrazach innych nazw, określeń efektywnie pracować w grupie 5. Temat dnia: Bajkowa podróż. 6. Metody: praca z tekstem z ilustracjami, metody problemowoaktywizujące 7. Formy: dominująca: praca grupowa jednolita i zróżnicowana, elementy pracy indywidualnej i zbiorowej jednolitej i zróżnicowanej 8. Czas trwania: 135 minut 9. Środki dydaktyczne: karty zadań, karty skojarzeń, polecenia ćwiczeń, znaczki, nazwy grup, alfabetyczne hasło, słoneczko pracy grupowej, krzyżówki, ilustracje, tytuły książek dla dzieci, koperty ze zwierzętami, zadania tekstowe, teksty do historyjki obrazkowej, płyta CD z wiosenną muzyką, plataninki, mapa Polski, zagadki, karty oceny dla grup i dla rodziców, nuty, pięciolinia, słowa- szyfranty, słowa- nagrody 10. Literatura: I. Szyndler Pomyśl, zapamiętaj, zapisz J. Stec Zagadki dla najmłodszych U. Bissinger- Ćwierz Pedagogika zabawy W. Karolak Działania Twórcze B. Podniesińska Spotkanie z baśnią - Poradnik Bibliotekarza

Przebieg zajęć CZĘŚĆ WSTĘPNA 1. Każde dziecko wykonuje ćwiczenie gimnastyki mózgu (rodzaj ćwiczenia zapisany na wylosowanej przez dziecko kartce), ćwiczeniom towarzyszy muzyka. 2. Zabawa w skojarzenia- wprowadzenie do zajęć. Nauczyciel prezentuje dzieciom- różne wyrazy, a oni kolejno mówią, z czym on im się kojarzy. BAJKA, CZYTAĆ, PINOKIO, GRUPA, TUWIM, WIOSNA,, PODRÓŻ 3.Zaproszenie do grupowej podróży- przekazanie dzieciom paszportów- uprawniających ich do podróży po bajkowych krainach ( uzupełnią go na końcu zajęć). Wprowadzenie do pracy grupowej), czytanie indywidualne dialogów, przejście do stolików(dialogi pochodzą z różnych bajek). Powstają grupy Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Kota w butach, Królewny Śnieżki, Jasia i Małgosi. Na stoliku nazwa grupy i znaczek dla każdego dziecka. 4. Przypomnienie zasad pracy w grupie (SŁONECZKO).Kto i jak nas będzie oceniał, karty dla rodziców, słowa na podium- element samooceny, gdzie przykleją słowo nagrodę na najwyższym 1 miejscu, niżej na 2, czy też na 3 miejscu).odczytanie hasła wiodącego UWAŻNIE CZYTAJ WSZYSTKIE TEKSTY (rozsypanka wyrazowa z wykorzystaniem znajomości alfabetu).

5. Omówienie zasad pracy-każde rozwiązane poprawnie zadanie wskaże miejsce gdzie odnaleźć kolejne i gdzie szukać nagrody. Szef zawsze wyznacza reprezentanta, który szuka nagrody i kolejnego zadania. Część zadań dzieci odczytują samodzielnie- wspólnie, cicho, część czyta nauczyciel. Zadanie Pierwsze CZĘŚĆ GŁÓWNA Krzyżówka- rozwiązanie wskazuje miejsce ukrycia kolejnego zadania oraz miejsce gdzie jest pierwsze słowo- nagroda BRAWO Załącznik nr1 Zadanie Drugie Z jakiej to książki? Pokolorujcie rysunek. Powiedzcie o czym mogą rozmawiać te postacie. Odnajdźcie tytuł,(naklej na kartce) i kolejne słowo- nagrodę ZNAKOMICIE Załącznik nr 2 Nauczyciel czyta fragment wiersz J. Tuwima, które zwierzę kojarzy Wam się z tym wierszem (przypomina o naradzeniu się) W kopercie z ilustracją tego zwierzęcia znajduje się kolejne zadanie Zadanie Trzecie Uporządkujcie zadanie i rozwiążcie je wynik wskaże Wam kartkę z nagrodą i kolejnym zadaniem. Nagroda- SUPER Załącznik nr 3 Zadanie Czwarte Przeczytajcie tekst i zilustrujcie go. Wybierzcie reprezentanta grupy, który zaprezentuje ten tekst. Załącznik nr 4

Cała klasa wspólnie porządkuje powstałą historyjkę Z jakiej to bajki? Powiedzcie gdzie ukryła się kolejna nagroda i kolejne zadanie? Czy może któreś z tych zwierząt pojawia się w tej bajce? (KOŃ) Nagroda- WSPANIALE Przerywnik muzyczny- na środek wychodzi ta grupa, z której nazwą związana jest czytaną przeze mnie zagadką. Gdy wszystkie grupy są już na środku sali, tańczymy wiosenny taniec. Zadanie Piąte Nazwa jakiego miasta tutaj się ukryła? Może pomogą Wam te wyrazy. Załącznik nr 5 Nauczyciel prezentuje mapę Polski, grupy odszukują swoje miasto, kolejne zadanie i nagrodę- DOSKONALE Zadanie Szóste Znajdź w wyrazie nazwę nuty POMIDOR, DOMEK, REKIN, PARASOL, FASOLA). Odszukaj nutę na pięciolinii tam ukryła się kolejna nagroda. BARDZO DOBRZE Załącznik nr 6 Quiz dla gości PODSUMOWANIE Ocena- podium Ocena rodziców- każdy podsumowuje kartę i wręcza kwiatek najlepszej wg niego grupie. Uzupełnienie paszportów Załącznik nr 7 Opracowała Beata Mikłas

Arkusz hospitacji diagnozującej dla klasy drugiej Kompetencja Kluczowa Cele operacyjne Nr Wskaź nika Wskaźniki I Czytanie ze zrozumieniem Uczeń potrafi: 1. uporządkować treść zadania matematycznego 2.rozpoznać bohaterów książek dla dzieci 3.określić jakiej bajki, wiersza dotyczy prezentowany fragment 4.odczytać skojarzenia 5. wyszukiwać w wyrazach innych nazw 1a 1b 2a 3a 4a Uczeń zna prawidłową konstrukcję zadania tekstowego Uczeń potrafi zastosować, w trakcie rozwiązywania zadania, porównywanie ilorazowe i różnicowe Uczeń zna treść i bohaterów bajek; Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Pinokio, Kot w butach, Królewna Śnieżka Uczeń potrafi prawidłowo wnioskować na podstawie fragmentu bajki, wiersza Uczeń potrafi wykorzystać posiadaną wiedzę aby odczytać nazwę miasta korzysta ze skojarzeń 5a Uczeń rozpoznaje i odczytuje w podanym wyrazie solmizacyjną nazwę nut II. Efektywne współdziałanie w zespole i współpraca w grupie 6. Uczeń potrafi efektywnie pracować w grupie 6a 6b Uczeń aktywnie uczestniczy w wykonywaniu zadań Uczeń prezentuje wyniki pracy grupowej 6c Uczeń dokonuje oceny prasy własnej i grupy

Stopień opanowania badanych umiejętności: Grupa Kompetencja Kluczowa nr 1 Kompetencja kluczowa nr 2 1a 1b 2a 3a 4a 5a 6a 6b 6c Czerwony Kapturek Jaś i Małgosia Kot w butach Pinokio Kopciuszek Królewna Śnieżka Stopień opanowania umiejętności: 3- bardzo dobry 2- dobry 1- na poziomie dopuszczającym 0- nie opanowano