System automatycznej identyfikacji danych - ProTrace

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "System automatycznej identyfikacji danych - ProTrace"

Transkrypt

1 System automatycznej identyfikacji danych - ProTrace Proponujemy Państwu nowoczesne oprogramowania stworzone w oparciu o platformę Microsoft.NET i J2EE, które pozwala na doskonalenie wewnętrznych procesy przedsiębiorstw w obszarach logistyki, produkcji oraz jakości. Proponuje system automatycznej identyfikacji danych ProTrace działający na mobilnych terminalach z wykorzystaniem kodów kreskowych do rejestracji danych; Oferujemy kompleksowe wsparcie przedsiębiorstwa przez pełen zakres usług związanych z optymalizacją procesów wewnętrznych firm, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych. Proponujemy: - consulting informatyczny; - analizy procesów wewnętrznych; - wdrożenia dedykowanych pod procesy oraz potrzeby systemów ProTrace; - integrację oprogramowania z innymi systemami np. klasy MRPII/ERP; - dobór, dostawy i instalacje najbardziej korzystnych rozwiązań sprzętowych; - szkolenia pracowników; - opiekę serwisową i help-desk; - modyfikacje i rozwój systemów zgodnie z potrzebami. Zastosowanie najnowszych technologii informatycznych i bezwzględna dbałość o Klienta to wartości, które towarzyszą nam na każdym etapie prowadzonych rozmów i prac. Kierujemy swoją ofertę do osób odpowiedzialnych za logistykę, produkcję i jakość. Dzięki proponowanym rozwiązaniom można skuteczniej ewidencjonować gromadzone informacje eliminując jednocześnie błędy ludzkie i przyspieszając wykonywane zadania. Szerokie możliwości monitoringu i analizy wykonywanych prac pozwalają na efektywną kontrolę, lepsze zorientowanie oraz podejmowanie właściwych decyzji w odpowiednim czasie.

2 System ProTrace System automatycznej identyfikacji o nazwie ProTrace jest mobilnym oprogramowaniem działającym między innymi na terminalach przenośnych z wbudowanymi czytnikami kodów kreskowych. Wraz z odpowiednio dobranym sprzętem, pracując w sieci radiowej i w połączeniu z systemem zintegrowanym klasy MRPII/ERP, ProTrace stanowi znakomite źródło bezbłędnych i dokładnych informacji. Nośnikiem danych identyfikowanych przez ProTrace jest kod kreskowy bądź tag RFID. Pracownicy produkcyjni i magazynowi pracują z systemem zainstalowanym na terminalach. Osoby zarządzające i administrujące oprogramowaniem mają dostęp do niego na komputerze PC. ProTrace umożliwia automatyczne rejestrowanie wykonywanych operacji od chwili przyjęcia dostaw przez wszystkie prace magazynowe i produkcyjne do momentu kompletowania oraz wysyłki lub dostawy wyrobów finalnych do klientów. System doskonale sprawdza się zarówno w firmach produkcyjnych jak i dystrybucyjnych. Zastosowanie systemów automatycznej identyfikacji danych to klucz do dokładności, bezbłędności i szybkości w ewidencjonowaniu informacji o wykonywanych pracach logistycznych i produkcyjnych. Główne cechy wyróżniające ProTrace idealne dopasowanie do oczekiwań i procesów wewnętrznych przedsiębiorstw; obiektowa budowa, która w elastyczny sposób umożliwia dowolne kompletowanie funkcji systemu zgodnie z potrzebami oraz pozwala na wdrożenie rozwiązania etapami; nowoczesna technologia Microsoft.NET; bogata funkcjonalność systemu obejmująca logistykę produkcji, produkcję, kontrolę jakości oraz wszystkie operacje magazynowe; mobilność pracowników i dostęp do danych w czasie rzeczywistym; brak opłat licencyjnych wartość ProTrace wyceniana jest na bazie ilości obiektów funkcjonalnych na jedną lokalizację. Wpływa to korzystnie na finalną wartość oprogramowania. Dokładna oferta cenowa przedstawiana jest po rozpoznaniu procesów przedsiębiorstwa i oczekiwanej funkcjonalności systemu.

3 Miejsca zastosowania i zarys funkcjonalności ProTrace Miejsca zastosowania ProTrace Obszary funkcjonalne ProTrace Magazyn materiałów do produkcji Miejsca kompletacji surowców i półfabrykatów do produkcji Produkcja w tym strefy buforowe Magazyn wyrobów gotowych Zarządzanie logistyką produkcyjną Zarządzanie produkcją Zarządzanie magazynem wyrobów gotowych i dystrybucyjnym Kontrola jakości Magazyn dystrybucyjny Na przedstawione powyżej obszary składa się wiele różnorodnych obiektów funkcjonalnych. Ich zarys przedstawiono w dalszej części opracowania. Obiekty systemu, na etapie projektu technicznego, są elastycznie łączone i konfigurowane z uwzględnieniem procesów produkcyjnych oraz magazynowych. Wiele z nich posiada kilka wariantów, które pozwalają dostosować oprogramowanie idealnie do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Istnieje możliwość wyboru i wdrożenia w pierwszym etapie tylko najbardziej newralgicznych obszarów oraz docelowo rozwijania systemu o inne funkcje. Jesteśmy również otwartci na realizację projektów obejmujących pojedyncze obiekty np. funkcje przyjęć magazynowych lub kompletacji wysyłek. Każdy projekt rozpoczynamy od analizy problemów przedsiębiorstwa, które można wyeliminować przez zastosowanie systemu automatycznej identyfikacji. Na tej podstawie przedstawia wizję usprawnienia wraz z szacunkową ofertą. Dzięki analitycznemu podejściu oraz modułowej budowie systemu Klient ma pewność, że rozwiązanie informatyczne będzie dostosowane do jego wymagań i specyfiki usprawnianych procesów.

4 Obiekty funkcjonalne ProTrace e w i d e n c j a o n l i n e Logistyka Produkcja Kontrola jakości Przyjęcia dostaw i n t e g r a c j a z s y s t e m e m k l a s y MRP II / ERP Lokalizacja magazynowa przyjętych i oznakowanych kodem kreskowym jednostek* Przesunięcie magazynowe przyjętej jednostki Przesunięcie magazynowe z podziałem na mniejsze lub większe jednostki Przepakowanie jednostki Kompletacja jednostek na bazie zapotrzebowania na produkcji Wydanie jednostek do produkcji Zwrot zapasu jednostki z produkcji na magazyn Znakowanie wyrobów gotowych Przesunięcie z produkcji na magazyn wyrobów gotowych Zarządzanie lokalizacją magazynową Inwentaryzacja Kompletacja wysyłek Wydanie z magazynu Dostarczenie do dalszego ogniwa łańcucha dostaw Rejestracja czasu pracy pracowników produkcyjnych Rejestracja zmian surowców, półfabrykatów Rejestracja zmian narzędzi Zgłoszenie zapotrzebowania na jednostki w danych miejscach produkcyjnych Zużycie jednostki na produkcji Rejestracja zapasu jednostki na produkcji Rejestracja odpadu jednostki na produkcji Zgłoszenie produkcyjne Obieg kart Kanban na bazie kodów kreskowych karty logistyczne i produkcyjne Identyfikacja wad surowców Identyfikacja wad na poszczególnych etapach produkcji Identyfikacja wad wyrobów gotowych lub towarów w magazynie dystrybucyjnym Kontrola jakości może być połączona z ewidencją danych o reklamacjach do dostawców realizowaną winnym systemie. Przykładowe raporty: - raport z przyjęć magazynowych - raport inwentaryzacyjny - aktualny stan magazynowy dla danej referencji - raport traceability z historii wytworzenia - raport z historii zmian na liniach produkcyjnych w różnych aspektach: zmian pracowników, maszyn, surowców, narzędzi itd. - raport ze zgłoszeń produkcyjnych - raport wad produkcyjnych dla danej referencji - raport ze zgłoszeń produkcyjnych z wadami * jednostka dowolnie zdefiniowana w przedsiębiorstwie jednostka logistyczna począwszy od surowców, przez półprodukty do wyrobów gotowych, określona wg partii lub innych miar. Jednostka jest identyfikowana przez ProTrace w zależności od potrzeb związanych z głębokością śledzenia informacji. Istnieje możliwość ewidencji nawet co do pojedynczych sztuk. W przypadku firm dystrybucyjnych towar handlowy.

5 ProTrace w magazynie ProTrace usprawnia zarządzanie różnymi typami magazynów pozwalając na przyspieszenie i bezbłędność ewidencji operacji magazynowych począwszy od przyjęć magazynowych przez przesunięcia między magazynami bądź strefami, kompletację i zużycie do produkcji, przygotowywanie wysyłek i wydań zgodnie z zamówieniami. System może zarządzać lokalizacją magazynową optymalizując przydział miejsc i podpowiadając pracownikom poprzez terminal rozmieszczenie jednostek logistycznych według zdefiniowanych obszarów oraz stref magazynowych. Automatyczna identyfikacja danych eliminuje odręczną ewidencję oraz umożliwia szybkie rejestrowanie procesów wejścia, przemieszczania i wyjścia jednostek logistycznych. Istotnym usprawnieniem jest automatyczna aktualizacja stanów magazynowych w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie w błyskawiczny sposób identyfikuje jednostki i ich ilości przypisane do zamówień oraz umożliwia realizowanie wydań wg różnych procedur (np. wg zasad FIFO). Dzięki funkcjom podziału i łączenia jednostek znacznie można przyspieszyć i zautomatyzować przygotowywanie zestawów kompletacyjnych (miksów). System usprawnia przeprowadzanie inwentaryzacji; wykorzystując terminal radiowy spis z natury odbywa się zdecydowanie szybciej niż przy zastosowaniu metody tradycyjnej przy jednoczesnym zminimalizowaniu ewentualnych pomyłek. ProTrace daje szerokie możliwości analityczne poprzez rozbudowany moduł raportowania danych. Każdy raport jest przygotowany wg wymagań przedsiębiorstwa. W prosty i szybki sposób można filtrować zebrane dane wg potrzebnych parametrów analitycznych. Automatyczna identyfikacja odbywa się dzięki znakowaniu jednostek logistycznych za pomocą etykiet z unikalnymi kodami kreskowymi, które ProTrace generuje, waliduje i przetwarza po zeskanowaniu. Proponowane oprogramowanie może wykorzystywać do wewnętrznej identyfikacji również kody dostawców np. w standardach Galia czy GS1 (EAN- UCC), za które w Polsce odpowiada GS1 Polska reprezentowana przez Instytut Logistyki i Magazynowania. W komunikacji z systemem klasy MRPII/ERP ProTrace zapewnia dokładny monitoring wykonywanych prac magazynowych umożliwiając dostęp do danych bez opóźnień i błędów wynikających wcześniej z odręcznej ewidencji. Dzięki opisanym powyżej możliwościom ProTrace wzbogaca funkcjonalność systemu zintegrowanego dostarczając przedsiębiorstwu zawsze na czas niezwykle cenne dane. Dostęp do aktualnych danych w każdym momencie Praca w sieci radiowej i integracja ProTrace z oprogramowaniem klasy MRPII/ERP umożliwia wymianę danych w bardzo szybkim tempie. Pracownicy posiadają dostęp do aktualnych stanów magazynowych oraz do danych o realizowanych operacjach. Efekt? - Eliminacja opóźnień informacyjnych, odręcznej ewidencji, przepływu papierowych dokumentów, zliczeń i poszukiwań jednostek referencji. Lepsze możliwości kontroli i analizy prac ProTrace umożliwia dokładny monitoring realizowanych prac, przepływów materiałowych i towarowych oraz pracowników. Zbiera dane o historii realizowanych operacji i wiąże je ze zleceniami, osobami, referencjami danych indeksów i innymi zdarzeniami. Funkcje analityczne ProTrace pozwalają na błyskawiczne wyciągnięcie raportów o historii realizowanych prac lub zleceń w różnych przekrojach.

6 Przykładowe problemy magazynowe, które eliminuje ProTrace: Przyjęcia magazynowe Przesunięcia magazynowe Kompletacja wysyłek - Pracownicy popełniają błędy podczas przyjęć ewidencjonując nieprawidłowe informacje o parametrach przyjęcia np. ilości, numerze asortymentu. Konieczne są korekty. - Informacje o przyjęciach magazynowych spływają do programu magazynowego z opóźnieniem, gdyż są wpisywane do komputera PC okresowo. - Magazynier, który przyjmuje dostawę nie ma bezpośredniego dostępu do programu ewidencji magazynowej, co sprawia, że nie jest w stanie szybko sprawdzić, czy towar był rzeczywiście zamówiony w dostarczonej ilości. - Brakuje automatycznego oznakowania jednostek. Nie wiadomo, które zostały przyjęte, a które nie. Podchodząc do danej nie sposób szybko stwierdzić kto ją przyjął, kiedy i jako jaki asortyment. - Etykiety z kodem kreskowym naklejane przez dostawcę są niezrozumiałe dla pracownika - bez otwierania opakowania nie jest w stanie on stwierdzić czy dostarczono rzeczywiście to co figuruje na kwicie dostawy. - Pracownicy popełniają błędy podczas wprowadzania do programu magazynowego danych o przesunięciach (błędne ilości, nazwy magazynów, numery asortymentów). Konieczne są korekty. - Przesuwając daną jednostkę pracownik zlicza / sprawdza ilości, porównuje numery asortymentu. Odręczna identyfikacja zajmuje dużo czasu i może spowodować pomyłki. - Magazynier, który przesuwa daną jednostkę nie ma dostępu w każdym miejscu w magazynie do programu magazynowego. Nie może się od razu dowiedzieć czy dana jednostka bądź miejsce celowe przesunięcia nie zostało przykładowo zablokowane przez logistykę bądź jakość lub czy dana partia materiału już figuruje w podanym magazynie itp. - By móc dowiedzieć się ile materiału zostało w danym opakowaniu zbiorczym trzeba zliczać pozostałe małe opakowania. Jest to czasochłonne i utrudnia m.in. inwentaryzację. Brakuje automatycznej kontroli ilości i przepływu jednostek w magazynie. - Pracownicy popełniają błędy przygotowując wysyłki. Wówczas klienci otrzymują niewłaściwy towar, jego ilość bądź dostają go z opóźnieniem. - Trudno jest zidentyfikować towar opisany długim numerem. Problemem jest sprawdzenie wysyłki z zamówieniem, gdyż wymaga to porównywania długich numerów. - Odręczne zliczanie opakowań może prowadzić do pomyłek. Jednostka bywa pominięta bądź zliczona dwukrotnie. - Odręczne dokumentowanie jaka jednostka (z jaką historią produkcji) trafiła do jakiego klienta wymaga czasu i skrupulatności ewidencji. Papierowa ewidencja zwiększa możliwość zaistnienia pomyłki. od analizy problemów do usprawnień: Automatyczna ewidencja dokumentacji magazynu Skrupulatna kontrola Dostęp do aktualnych danych Eliminacja strat i nadużyć Mobilność pracy Optymalizacja i uporządkowanie Redukcja kosztów magazynowych Poprawa jakości pracy i realizacji zleceń

7 ProTrace na produkcji W przedsiębiorstwach produkcyjnych ProTrace pozwala na usprawnienie przepływu informacji pomiędzy logistyką i produkcją, a także umożliwia przyspieszenie oraz bezbłędność ewidencji różnorodnych zdarzeń produkcyjnych. Zastosowanie systemu wpływa na odtworzenie historii procesu logistycznego i produkcyjnego (traceability). Oprogramowanie zbiera i waliduje dane udostępniając je w systemach klasy MRPII/ERP w czasie rzeczywistym. Możliwości ProTrace pozwalają na wzbogacenie funkcjonalności systemów zintegrowanych. ProTrace może działać również samodzielnie. Doskonała kontrola produkcji System z powodzeniem wykorzystywany jest do kontroli przepływu surowców oraz półproduktów podczas wszystkich etapów wytworzenia. Zbiera również informacje o czasie pracy pracowników produkcyjnych wiążąc wszystkie istotne informacje z planami i zleceniami produkcyjnymi. Mobilny przepływ informacji między logistyką i produkcją Oprogramowanie ma także zastosowanie w mobilnej ewidencji rezerwacji surowców i półproduktów na dane miejsca produkcyjne oraz realizacji wydań zapotrzebowanych jednostek na produkcję np. według zasad FIFO. Funkcjonalność ProTrace w tym obszarze jest cennym ogniwem łączącym przepływ danych od magazynów materiałowych przez zużycie lub zwroty z produkcji niewykorzystanych jednostek. Za pomocą ProTrace na terminalu można również identyfikować odpady produkcyjne kontrolując przykładowo stopień odpadów w stosunku do pracowników i inne istotne parametry produkcyjne. obieg informacji i ewidencja danych na terminalu radiowym tok produkcyjny magazyn wyrobów gotowych strefy buforowe przy produkcji (kompletacja i miejsca odkładcze) aktualizacja stanów magazynowych on-line

8 magazyn materiałowy Wśród istotnych elementów ewidencji produkcyjnej jest zgłoszenie produkcyjne oraz aktualizacja stanów magazynowych związana z rozchodem wewnętrznym materiałów do produkcji, a także na końcu etapu produkcyjnego przyjęcia wytworzonych wyrobów na magazyn. W ProTrace ewidencja ta odbywa się w sposób mobilny. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa przesunięcie na magazyn wyrobów gotowych system zaewidencjonuje od razu przy zgłoszeniu produkcyjnym lub dopiero w momencie lokalizacji wyrobu we wskazanym miejscu magazynowym. Lean manufacturing W przedsiębiorstwach stosujących zasady lean manufacturing w oparciu o obieg kart Kanban, ProTrace usprawnia ich sterowanie między logistyką a produkcją. Nośnikiem danych jest kod kreskowy na kartach Kanban, za pomocą którego ProTrace ewidencjonuje i udostępnia w czasie rzeczywistym dane o przepływach jednostek materiałowych związanych z zapotrzebowaniami, zużyciem i wyprodukowaniem wyrobu gotowego. Następnie kod kreskowy na karcie logistycznej magazynu wyrobów gotowych pozwala ewidencjonować w ProTrace przyjęcia z produkcji na magazyn oraz wszystkie inne przepływy produktów na tym magazynie. Efektywna kontrola jakości Oprogramowanie nasze jest również cennym źródłem bezbłędnych i zawsze aktualnych danych dla kontroli jakości. Wybrane obiekty funkcjonalne ProTrace umożliwiają mobilną ewidencję problemów jakościowych począwszy od surowców przez półprodukty, wyroby gotowe. Wady jakościowe można zgłosić bezpośrednio w miejscu ich wystąpienia na terminalu oraz dodatkowo identyfikować grupę błędów. Z ProTrace można w błyskawiczny sposób generować raporty jakościowe np. raport zgłoszeń produkcyjnych wszystkich wyrobów w stosunku do wyrobów wadliwych i.in. Każdy raport jest przygotowany wg specyfikacji wymagań przedsiębiorstwa.

9 Przykładowe problemy produkcyjne, które eliminuje ProTrace: - Śledzenie produkcji, identyfikacja przyczyn powstania niezgodności i problemów jakościowych jest czasochłonne. Wymaga wiedzy o tym kto/kiedy pracował w określonym miejscu, jaka maszyna, w jakiej konfiguracji i z wykorzystaniem jakich narzędzi wytworzyła dany wyrób. Ważne są też dane z jakich materiałów i półproduktów powstał wyrób. - Zbieranie tych informacji na papierowych arkuszach wymaga wielokrotnego wpisywania podobnych adnotacji. Brakuje automatycznej ewidencji i kontroli nad tym, czy wszystkie dane poprawnie zostały wprowadzone. - Dokumentowanie historii w formie papierowej prowadzi do powstawania ogromnego i drogiego w utrzymaniu archiwum papierowych dokumentów. - Dokumenty te mogą zawierać wiele błędów związanych z prowadzeniem odręcznej ewidencji. - Dokumentowanie papierowe pochłania wiele czasu, zaś w klasycznym systemie informatycznym wymagane jest pochodzenie pracownika do komputera PC, pomimo, że powinien być on w innym miejscu (np. powinien nadzorować pracę maszyny). - Brakuje sprawnego źródła danych o zgłoszonych potrzebach materiałowych do produkcji w danych miejscach produkcyjnych. Z powodu braku bieżącej informacji magazyn zbyt wolno reaguje na zgłoszone zapotrzebowania. - Powstają różnorodne problemy przy ewidencjonowaniu zapasów materiałów na produkcji. Często pobierane są błędne materiały do produkcji (np. z nowej partii, mimo iż na produkcji są jeszcze pozostałości ze wcześniejszych dostaw). Powstają problemy z szybkim rozliczaniem zużycia surowców pod dane zlecenia produkcyjne. Brak bowiem aktualnej informacji o bieżącym stanie magazynowym i miejscu lokalizacji. - Należy zgłosić wyprodukowane wyroby, aby stany magazynowe mogły być poprawnie zaktualizowane oraz aby stan zlecenia produkcyjnego był dokładnie określony. Informacje te są często zbierane w formie papierowej i następnie z opóźnieniem wprowadzane do systemu informatycznego. Powstają przy tym błędy, przeoczenia, opóźnienia. Brak jest prawidłowej informacji o stanie bieżącym produkcji. - Informacje o powstaniu wyrobów wadliwych ewidencjonowane są zbyt wolno, aby dział jakości mógł na nie sprawnie i szybko reagować. od analizy problemów do usprawnień: Automatyczna ewidencja dokumentacji produkcji Skrupulatna kontrola Dostęp do aktualnych danych Eliminacja strat i nadużyć Mobilność pracy Optymalizacja i uporządkowanie Redukcja kosztów produkcyjnych Poprawa jakości pracy i realizacji zleceń

10 Architektura sprzętowo-programowa ProTrace System ProTrace jest oprogramowaniem typu klient-serwer. Jego działanie uzależnione jest przede wszystkim od działania centralnego komputera, na którym zainstalowany jest serwer terminali, menedżer wersji oraz serwer bazodanowy. Komputery PC powinny mieć zainstalowaną aplikację ProTrace i dostęp do bazy danych, aby mogły pracować w systemie. Terminale mobilne pracują w jednej sieci lokalnej z serwerem terminali, który pośredniczy w połączeniu z bazą danych. widok na terminalu przyjęcie magazynowe Na system składają się następujące komponenty: Serwer aplikacji działający na komputerze z systemem operacyjnym min Windows 2000 Professional, Windows XP Professional lub Windows 2000/2003 Server; DBMS Microsoft SQL Server 2000/2005; terminale z wbudowanymi czytnikami kodów Architektura systemu: kreskowych; klient PC działający na komputerze z systemem operacyjnym Windows 2000 lub nowszym. Na serwerze powinny być zainstalowane oraz skonfigurowane źródła ODBC do odpowiednich systemów zewnętrznych. widok na terminalu zapotrzebowanie materiałów na produkcję Użytkownicy pracujący z systemem dzielą się na 3 grupy: Użytkownicy systemu: Użytkownicy terminali którzy realizują czynności operacyjne w informatyzowanym procesie; Użytkownicy klienta PC mają możliwość definiowania ustawień ProTrace oraz wykonywania czynności zarządczych. Administratorzy serwera zmieniający ustawienia serwera aplikacji. Serwer aplikacji jest usługą, która łączy pracę terminali z informacjami zawartymi w bazie danych. Dodatkowo zapewnia udostępnienie funkcji i wyglądu aplikacji terminalowej. Dzięki takiej budowie nie ma potrzeby ingerencji w oprogramowanie na terminalu przy jakiejkolwiek modyfikacji. Menedżer wersji jest usługą, która zapewnia automatyczny upgrade oprogramowania klienta PC w przypadku zmian na serwerze. Budowa taka oznacza, że wykonanie jakichkolwiek zmian wymaga jedynie przeinstalowania ProTrace w centralnym miejscu na serwerze. Pozostała część aplikacji wykona tą zmianę automatycznie bez nakładu pracy instalatora.

11 Nowoczesna technologia Microsoft.NET System ProTrace został przygotowany w nowoczesnej technologii Microsoft.NET. Dla poprawnego działania systemu wymagane jest zainstalowanie komponentu Microsoft Framework 1.1. Generowane raporty i wydruki zostały wykonane przy wykorzystaniu narzędzia Crystal Reports. Doradzamy w doborze najbardziej korzystnych rozwiązań sprzętowych. Dostarcza i instaluje sprzęt oraz sieci radiowe, które umożliwiają transfer danych online do systemów zintegrowanych. Integruje również system ProTrace z systemami klasy MRPII/ERP. Interfejsy do systemów klasy MRPII/ERP System ProTrace jest idealną propozycją dla przedsiębiorstw, które wdrożyły systemy klasy MRPII/ERP, ale nadal brakuje im funkcjonalności na poziomie śledzenia danych o procesach magazynowania i produkcji w czasie rzeczywistym. Realizujemy połączenia systemu ProTrace z większością dostawców systemów MRPII/ERP, wśród nich m.in. TETA, EXACT Software, Comarch, Epicor/Scala, SAP, IFS i wielu innych. Połączenie ProTrace z systemami zintegrowanymi przygotowywane jest w zależności od wymagań danego projektu informatycznego. Połączenie może być zrealizowane według następujących sposobów: On-line przy każdym zapytaniu o informację ProTrace uruchamia odpowiednie procedury połączenia z systemem MRPII/ERP i pobiera potrzebne dane. Podobnie ProTrace łączy się z głównym systemem podczas zapisywania danych. System zintegrowany jest systemem nadrzędnym, z którego ProTrace pobiera dane o dostawcach, indeksach referencji i inne informacje. Dzięki temu danych nie trzeba dublować wpisując je dwukrotnie. Off-line ProTrace czerpie potrzebne dane z systemu głównego co pewien określony czas. Zaimportowane dane są składowane i używane do czasu ich aktualizacji podczas następnego połączenia z systemem MRPII/ERP. Mieszane dowolne połączeniu obu opisanych powyżej możliwości. Terminale radiowe System ProTrace współpracuje z urządzeniami mobilnymi wielu marek. Wśród nich Symbol, LXE, PSC Falcon. Aplikacja może być również zainstalowana na terminalach wózkowych. Każde z tych urządzeń posiada wbudowany czytnik kodów kreskowych oraz wysokie parametry przemysłowe. Dzięki temu terminale można z powodzeniem wykorzystywać w warunkach produkcyjnych i magazynowych.

12 Korzyści wyboru systemu ProTrace Twoi klienci: nie składają już reklamacji gdyż zawsze otrzymują bezbłędne i terminowe zamówienia; ład organizacyjny przedsiębiorstwa utrwala pozytywny wizerunek wśród współpracujących firm; wzrasta lojalność Twoich klientów. Twoi dostawcy: cenią przedsiębiorstwo za umiejętność współpracy w ramach łańcucha dostaw; jeśli chcesz, mają dostęp do danych o stanach magazynowych, które należy uzupełnić co sprzyja redukcji zapasów; z łatwością automatycznie identyfikujesz różne standardy kodów kreskowych widoczne na etykietach dostawców; poprawia się przepływ informacji pomiędzy Twoim przedsiębiorstwem i dostawcami. Istotne zalety dla zarządzających: dostęp do zawsze aktualnych danych w czasie rzeczywistym (dane o stanach magazynowych, miejscu lokalizacji, toku prac magazynowych i produkcyjnych i.in.); lepsze możliwości monitoringu realizowanych prac i badania wydajności pracowników; niezastąpione źródło wiedzy dzięki szerokim możliwościom analitycznym i szybkiego dostępu do bezbłędnych danych; możliwość optymalizacji i uporządkowania procesów oraz automatyzacji ewidencji; eliminacja czasochłonności pracy związana z odręczną rejestracją istotnych informacji; eliminacja wszelkich błędów, strat czasu pracy związanych ze zliczaniem, sprawdzaniem, kontrolowaniem i korektami; redukcja kosztów magazynowych i produkcyjnych; poprawa jakości, eliminacja błędów, terminowość, ład organizacyjny wpływają bezpośrednio na zadowolenie partnerów i klientów przedsiębiorstwa.

13 A Twoi pracownicy Korzyści, które otrzymują zarządzający pozwalają pracownikom na bardziej wydajną pracę. Lepsze możliwości monitoringu wykonywanych prac wpływają na większe zaangażowanie do pracy. Innym istotnym czynnikiem zwiększenia motywacji pracowników jest eliminacja problemów odręcznej ewidencji, braku dostępu do aktualnych danych czy czasochłonności wykonywania zadań operacyjnych. Specjalnie przygotowane nieskomplikowane widoki ekranów ProTrace, umożliwiają szybkie przeszkolenie i łatwość codziennej obsługi aplikacji. ProTrace posiada również liczne mobilne podpowiedzi dla pracowników, dzięki którym można mieć pewność, że nie popełnią oni błędów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że praca operacyjna jest łatwiejsza, bardziej zorganizowana oraz pozbawiona problemów wynikających z błędów, odręcznych zliczeń i tradycyjnej ewidencji. Rozwiązanie w stronę innowacji TOT.NET Razem możemy optymalizować i automatyzować procesy wewnętrzne. Wybór proponowanych przez naszą firmę rozwiązań znacznie wpływa na podwyższenie jakości oraz na redukcję błędów ludzkich i opóźnień. Korzyścią wdrożenia ProTrace jest przejrzysta, bezbłędna informacja zawsze na czas. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorstwa, którym zależy na usprawnieniu procesów logistycznych, produkcyjnych, kontroli jakości przez inwestycję w nowoczesne rozwiązania i technologie informatyczne.

Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych

Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych Przemysław Bartoszek www.goldensoft.pl pbartoszek@goldensoft.pl tel. 697-695-662 Cel prezentacji Prezentowane

Bardziej szczegółowo

platforma informatyczna do gromadzenia danych w procesach logistycznych i produkcyjnych z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji www.bcspolska.

platforma informatyczna do gromadzenia danych w procesach logistycznych i produkcyjnych z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji www.bcspolska. BCS POLSKA www.bcspolska.pl Obsługa dokumentów logistycznych Weryfikacja danych na dokumentach magazynowych Rejestracja zdarzeń Formowanie nośników logistycznych na końcu linii produkcyjnej (traceability)

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie do pracy grupowej pomaga doskonalić procesy przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie do pracy grupowej pomaga doskonalić procesy przedsiębiorstwa. [ Tytułem wstępu ] Każdego dnia strumienie informacji i zadań aktywizują pracowników w efektywnym wykorzystaniu czasu pracy. Tylko umiejętne zarządzanie nimi pozwala w ostatecznym efekcie na uzyskanie

Bardziej szczegółowo

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS Zintegrowany system zarządzania magazynem Zwiększ konkurencyjność Twojej firmy już dziś dzięki poprawie działań magazynowo-logistycznych

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL Kim jesteśmy REWISTA WMS GLOBAL Zmienia się technologia, zmieniają się potrzeby. Nasza misja wciąż pozostaje ta sama. Usprawnić życie firmy, ułatwić pracę człowieka, udoskonalić proces. Od blisko 15 lat

Bardziej szczegółowo

Istnieje możliwość prezentacji systemu informatycznego MonZa w siedzibie Państwa firmy.

Istnieje możliwość prezentacji systemu informatycznego MonZa w siedzibie Państwa firmy. system informatyczny wspomagający monitorowanie i planowanie zapasów w przedsiębiorstwie System informatyczny MonZa do wspomagania decyzji managerskich w obszarze zarządzania zapasami jest odpowiedzią

Bardziej szczegółowo

TAG RADIOWY W MAGAZYNIE

TAG RADIOWY W MAGAZYNIE Tomasz Pisarek Jantar sp. z o.o. Elżbieta Hałas Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska TAG RADIOWY W MAGAZYNIE Technologia zwana często EPC/RFID wykorzystuje identyfikację za pomocą fal radiowych

Bardziej szczegółowo

Założenia sytemu Weaver WMS Architektura systemu Weaver WMS Integracja z systemami finansowo-księgowymi oraz ERP

Założenia sytemu Weaver WMS Architektura systemu Weaver WMS Integracja z systemami finansowo-księgowymi oraz ERP Weaver WMS http://weaversoft.pl/pages/products/wms/ Założenia sytemu Weaver WMS Architektura systemu Weaver WMS Integracja z systemami finansowo-księgowymi oraz ERP Założenia systemu Weaver WMS Zrozumienie

Bardziej szczegółowo

Zwykły magazyn. Centralny magazyn

Zwykły magazyn. Centralny magazyn Zwykły magazyn Centralny magazyn Celem mojej pracy jest zaprezentowanie i przedstawienie w formie pisemnej zasad prawidłowego funkcjonowania magazynów zarówno w przemyśle jak i handlu oraz zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie szeregu zagadnień, dotyczących

Bardziej szczegółowo

Broszura aplikacyjna ANT Factory Portal

Broszura aplikacyjna ANT Factory Portal Broszura aplikacyjna ANT Factory Portal System nadzoru linii produkcyjnych: śledzenie partii produkcyjnej. System do nadzoru produkcji on-line, w czasie rzeczywistym. Kraków, 2011 Kraków Spółka informatyczna

Bardziej szczegółowo

...Gospodarka Materiałowa

...Gospodarka Materiałowa 1 Gospodarka Materiałowa 3 Obsługa dokumentów magazynowych 4 Ewidencja stanów magazynowych i ich wycena 4 Inwentaryzacja 4 Definiowanie indeksów i wyrobów 5 Zaopatrzenie magazynowe 5 Kontrola jakości 5

Bardziej szczegółowo

...Zarządzanie MWS ... 1

...Zarządzanie MWS ... 1 1 Zarządzanie MWS 3 Struktura magazynu 4 Definicja nośników 4 Zlecenie komplementacji 4 Kontrola wysyłki 5 Zlecenie załadunku 5 Obsługa dostaw 5 Operacje wewnętrzne i zewnętrzne 5 Inwentaryzacje 5 Konsolidacja

Bardziej szczegółowo

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM PODSTAWA PRAWNA Każda instytucja publiczna oraz przedsiębiorstwa zobowiązane są do prowadzenia ewidencji majątku oraz jego okresowej inwentaryzacji.

Bardziej szczegółowo

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji DataConsult Nagrody DataConsult Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Informacje o wybranych funkcjach systemu klasy ERP Realizacja procedur ISO 9001

Informacje o wybranych funkcjach systemu klasy ERP Realizacja procedur ISO 9001 iscala Informacje o wybranych funkcjach systemu klasy ERP Realizacja procedur ISO 9001 Opracował: Grzegorz Kawaler SCALA Certified Consultant Realizacja procedur ISO 9001 1. Wstęp. Wzrastająca konkurencja

Bardziej szczegółowo

BUDUJ PRZEWAGE Z, OPTYMALIZACJA PROCESÓW ŁANCUCHA DOSTAW

BUDUJ PRZEWAGE Z, OPTYMALIZACJA PROCESÓW ŁANCUCHA DOSTAW BUDUJ PRZEWAGE Z, OPTYMALIZACJA PROCESÓW ŁANCUCHA DOSTAW RSC Auto ID działa w branży automatycznej identyfikacji od 1997 roku, a od 2004 roku jest także konwerterem etykiet i taśm termo-transferowych oraz

Bardziej szczegółowo

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja def. Operacja w procesie magazynowym polegająca na pobraniu zapasów ze stosów lub urządzeń do składowania

Bardziej szczegółowo

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS SYSTEM MAGAZYNIER JEST PRODUKTEM DEDYKOWANYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH OPROGRAMOWANIE ERP COMARCH CDN XL. JEST TO KOM- PLEKSOWE ROZWIĄZANIE INFORMATYCZNE

Bardziej szczegółowo

Rejestracja produkcji

Rejestracja produkcji Rejestracja produkcji Na polskim rynku rosnącym zainteresowaniem cieszą się Systemy Realizacji Produkcji (MES). Ich głównym zadaniem jest efektywne zbieranie informacji o realizacji produkcji w czasie

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny system informatyczny. zarządzanie magazynem. wspomagający BCS POLSKA. www.bcspolska.pl

Nowoczesny system informatyczny. zarządzanie magazynem. wspomagający BCS POLSKA. www.bcspolska.pl BCS POLSKA www.bcspolska.pl Optymalizacja procesów i operacji magazynowych Zarządzanie przestrzenią składowania Rozbudowane moduły funkcjonalne Monitorowanie stanu magazynu w czasie rzeczywistym Zgodność

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ Nr 2017_CP_1856 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA pn.: 2017_CP_1856 Automatyzacja procesów magazynowych 1. Zakres prac i warunki wykonania 1.1. Przedmiot i zakres Zamówienia Wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

Ponad to oferujemy sprzęt elektroniczny wykorzystywany w przemyśle, produkowany przez naszą firmę:

Ponad to oferujemy sprzęt elektroniczny wykorzystywany w przemyśle, produkowany przez naszą firmę: W skład systemu MerSoft ERP wchodzą następujące programy: 1. System Obrotu Towarowego 2. Inwentaryzacja 3. Księgowość 4. Środki Trwałe 5. EDI 6. Dostawcy 7. Księga kancelaryjna 8. Mapa magazynu 9. Produkcja

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów Dawid Doliński Dlaczego MonZa? Korzyści z wdrożenia» zmniejszenie wartości zapasów o 40 %*» podniesienie poziomu obsługi

Bardziej szczegółowo

Sage ERP X3 dla dystrybucji

Sage ERP X3 dla dystrybucji Wstęp Sage ERP X3 jest systemem oferującym szeroką gamę rozwiązań dla firm z branży dystrybucyjnej. Poprzez szerokie możliwości parametryzacji system można dopasować do konkretnych potrzeb w zależności

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Draszba S.A. Al. Gen. Józefa Hallera 233a 80-502 Gdańsk www.heavyduty.pl

Dane Klienta: Draszba S.A. Al. Gen. Józefa Hallera 233a 80-502 Gdańsk www.heavyduty.pl Dane Klienta: Draszba S.A. Al. Gen. Józefa Hallera 233a 80-502 Gdańsk www.heavyduty.pl Draszba S.A. jest właścicielem marki Heavy Duty (HD) i Marisha oraz dystrybutorem wysokiej jakości obuwia Dr. Martens,

Bardziej szczegółowo

WMS System Zarządzania Powierzchnią Magazynową

WMS System Zarządzania Powierzchnią Magazynową WMS System Zarządzania Powierzchnią Magazynową SKRÓCONY OPIS FUNKCJONALNOŚCI 1. URZĄDZENIA MOBILNE 2. ADRESOWANIE 3. ADMINISTRACJA 4. MAGAZYN 5. DYSPOZYCJE 6. KARTOTEKI 7. ETYKIETY 8. RAPORTY 9. MODUŁ

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: PHP Maritex. ul. Rdestowa 53D. 81-577Gdynia. www.maritex.com.pl

Dane Klienta: PHP Maritex. ul. Rdestowa 53D. 81-577Gdynia. www.maritex.com.pl Dane Klienta: PHP Maritex ul. Rdestowa 53D 81-577Gdynia www.maritex.com.pl Firma P.H.P. Maritex została założona w 1987 roku i jest obecnie jedną z największych, dynamicznie rozwijających się hurtowni

Bardziej szczegółowo

LOGISTYKA. Definicje. Definicje

LOGISTYKA. Definicje. Definicje LOGISTYKA Magazynowanie Definicje Magazyn: jednostka funkcjonalno-organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów w wyodrębnionej przestrzeni budowli magazynowej według ustalonej

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych www.streamsoft.pl Obserwować, poszukiwać, zmieniać produkcję w celu uzyskania największej efektywności. Jednym słowem być jak Taiichi Ohno, dyrektor

Bardziej szczegółowo

innowacyjna magazynowa LogistyKa

innowacyjna magazynowa LogistyKa innowacyjna magazynowa LogistyKa Zaawansowane systemy zarządzania magazynem WMS SYSTEM EXPERTWMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące

Bardziej szczegółowo

Z myślą o naszych klientach kreujemy innowacyjne rozwiązania

Z myślą o naszych klientach kreujemy innowacyjne rozwiązania 1 Z myślą o naszych klientach kreujemy innowacyjne rozwiązania to zintegrowane z systemem informatycznym, innowacyjne rozwiązanie dla firm, zorientowanych na ograniczenie kosztów utrzymania zapasów. Skutecznie

Bardziej szczegółowo

Identyfikacja towarów i wyrobów

Identyfikacja towarów i wyrobów Identyfikacja towarów i wyrobów Identyfikacja towarów i wyrobów w firmie produkcyjnej jest kluczowa pod kątem profesjonalnej obsługi Klienta. Firma chcąc zapewnić wysoką jakość swoich wyrobów musi być

Bardziej szczegółowo

WEBINAR. Kiedy kody kreskowe, kiedy RFID a kiedy technologia głosowa?

WEBINAR. Kiedy kody kreskowe, kiedy RFID a kiedy technologia głosowa? WEBINAR Kiedy kody kreskowe, kiedy RFID a kiedy technologia głosowa? Agenda 2 Krok 1 Technologie Krok 2 Narzędzia urządzenia i oprogramowanie Krok 3 Podejście do wdrożenia Krok 4 Co wybrać, czyli wady

Bardziej szczegółowo

Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1

Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 Znakowanie, zarządzanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 Szkolenia obejmuje przegląd najważniejszych i najczęściej stosowanych standardów GS1 wraz z praktycznymi informacjami na temat

Bardziej szczegółowo

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie Firma MC Bauchemie Firma MC Bauchemie w Środzie Wielkopolskiej to wyspecjalizowany zakład produkcyjny dodatków do betonu, produktów

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. Ul. Sikorskiego 28 44-120 Pyskowice NIP 6480001415 REGON 008135290. Oferty pisemne prosimy kierować na adres: Hybryd Sp. z o.o.

ZAPYTANIE OFERTOWE. Ul. Sikorskiego 28 44-120 Pyskowice NIP 6480001415 REGON 008135290. Oferty pisemne prosimy kierować na adres: Hybryd Sp. z o.o. ZAPYTANIE OFERTOWE Pyskowice, dn. 28.04.2014r. Szanowni Państwo, Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do złożenia ofert na ujęte w niniejszym zapytaniu ofertowym zakupy w związku z realizowanym w ramach

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10. 87-100 Toruń. www.trokotex.pl

Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10. 87-100 Toruń. www.trokotex.pl Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10 87-100 Toruń www.trokotex.pl Zakłady Laminatów Poliestrowych Trokotex Sp. z o.o. są obecne na polskim rynku od 1987 roku, a ich produkty, głównie zbiorniki

Bardziej szczegółowo

Cechy systemu MRP II: modułowa budowa, pozwalająca na etapowe wdrażanie, funkcjonalność obejmująca swym zakresem obszary technicznoekonomiczne

Cechy systemu MRP II: modułowa budowa, pozwalająca na etapowe wdrażanie, funkcjonalność obejmująca swym zakresem obszary technicznoekonomiczne Zintegrowany System Informatyczny (ZSI) jest systemem informatycznym należącym do klasy ERP, który ma na celu nadzorowanie wszystkich procesów zachodzących w działalności głównie średnich i dużych przedsiębiorstw,

Bardziej szczegółowo

MatDem usprawnia operacje, które odbywają się w obszarze gospodarki

MatDem usprawnia operacje, które odbywają się w obszarze gospodarki Rozwiązania dla Logistyki Wstęp. Optymalizacja procesów logistycznych, monitoring łańcuchów dostaw i automatyzacja pracy w magazynach to kluczowe kierunki usprawnień w zarządzaniu logistyką. Zadowolenie

Bardziej szczegółowo

Jantar TRACE. Wspomaganie kompletacji danych

Jantar TRACE. Wspomaganie kompletacji danych Jantar TRACE 3 Wspomaganie kompletacji danych Ewidencja produkcji Wspomaganie operacji magazynowych Wspomaganie kompletacji danych W przedsiębiorstwach produkcyjnych istnieje potrzeba połączenia ewidencji

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl Dane Klienta: Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. ul. Towarowa 9 10-959 Olsztyn www.agroma.olsztyn.pl Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. to firma z wieloletnimi tradycjami. Istnieje na polskim

Bardziej szczegółowo

Relentless Innovation

Relentless Innovation IBCS Poland www.ibcs.pl system zarządzania magazynem Accellos One Warehouse to system wspomagający nadzorowanie procesów magazynowych od chwili przyjęcia produktu, przez cały czas jego przebywania w magazynie,

Bardziej szczegółowo

E-logistyka Redakcja naukowa Waldemar Wieczerzycki

E-logistyka Redakcja naukowa Waldemar Wieczerzycki E-logistyka Redakcja naukowa Waldemar Wieczerzycki E-logistyka to szerokie zastosowanie najnowszych technologii informacyjnych do wspomagania zarządzania logistycznego przedsiębiorstwem (np. produkcją,

Bardziej szczegółowo

MAGAZYNY SPRZEDAŻ LOGISTYKA MAGFA GMG Poprawiony czwartek, 10 czerwca 2010 17:50

MAGAZYNY SPRZEDAŻ LOGISTYKA MAGFA GMG Poprawiony czwartek, 10 czerwca 2010 17:50 System obsługuje główne procesy logistyczne począwszy od planowania i budżetowanie dostaw, ewidencji zamówień do dostawców, rejestracji dostaw i zakupów (również import), ewidencji obrotu magazynowego,

Bardziej szczegółowo

Investing f or Growth

Investing f or Growth Investing for Growth Open Business Solution OB One - zintegrowane oprogramowanie modułowe wspomagające zarządzanie firmą w łatwy i przejrzysty sposób pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby księgowe, administracyjne

Bardziej szczegółowo

Tag radiowy w magazynie

Tag radiowy w magazynie Tomasz Pisarek Jantar Sp. z o.o. ElŜbieta Hałas Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska Tag radiowy w magazynie Technologia zwana często EPC/RFID wykorzystuje technologię identyfikacji za pomocą

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. b) Sprzęt do zintegrowanego zarządzania produkcją i magazynem

ZAPYTANIE OFERTOWE. b) Sprzęt do zintegrowanego zarządzania produkcją i magazynem 15 marca 2016 roku... pieczęć zamawiającego ZAPYTANIE OFERTOWE 1. Przedmiot zamówienia: a) Oprogramowanie do zarządzania produkcją i magazynem b) Sprzęt do zintegrowanego zarządzania produkcją i magazynem

Bardziej szczegółowo

AUREA BPM Oracle. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7

AUREA BPM Oracle. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 AUREA BPM Oracle TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 ORACLE DATABASE System zarządzania bazą danych firmy Oracle jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Oracle Database

Bardziej szczegółowo

System Arialis Hurtownia Farmaceutyczna opis systemu. Obsługa cen i upustów - Obsługa kartoteki cen urzędowych

System Arialis Hurtownia Farmaceutyczna opis systemu. Obsługa cen i upustów - Obsługa kartoteki cen urzędowych System Arialis Hurtownia Farmaceutyczna opis systemu System Arialis Hurtownia Farmaceutyczna jest aplikacją dedykowaną dla przedsiębiorstw zajmujących się obrotem środków farmaceutycznych. System jest

Bardziej szczegółowo

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A.

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A. Case Study aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0 Wdrożenie w firmie Finder S.A. PRZEDSTAWIENIE FIRMY Finder jest operatorem systemu lokalizacji i monitoringu, wspomagającego zarządzanie pracownikami w terenie

Bardziej szczegółowo

Laboratorium magazynowe RFID SAP ERP

Laboratorium magazynowe RFID SAP ERP Laboratorium magazynowe RFID SAP ERP Kod kreskowy - Jest to graficzne odwzorowanie informacji przy pomocy kresek i odstępów pomiędzy tymi kreskami. Kod kreskowy umożliwia zakodowanie informacji w celu

Bardziej szczegółowo

Zakupy i kooperacje. Rys.1. Okno pracy technologów opisujące szczegółowo proces produkcji Wałka fi 14 w serii 200 sztuk.

Zakupy i kooperacje. Rys.1. Okno pracy technologów opisujące szczegółowo proces produkcji Wałka fi 14 w serii 200 sztuk. Zakupy i kooperacje Wstęp Niewątpliwie, planowanie i kontrola procesów logistycznych, to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Podejmowanie trafnych decyzji zależy od bardzo wielu czynników.

Bardziej szczegółowo

Standardy GS1 na rzecz bezpieczeństwa łańcucha dostaw. Anna Gawrońska-Błaszczyk 9 czerwca 2011

Standardy GS1 na rzecz bezpieczeństwa łańcucha dostaw. Anna Gawrońska-Błaszczyk 9 czerwca 2011 Standardy GS1 na rzecz bezpieczeństwa łańcucha dostaw Anna Gawrońska-Błaszczyk 9 czerwca 2011 ILiM GS1 Polska rok założenia: 1967 forma prawna: instytut badawczy założyciel: Ministerstwo Gospodarki organizacja

Bardziej szczegółowo

Zapytanie ofertowe. planuje zakup usług doradczych. Zapytanie kierowane jest do firm z branży informatycznej.

Zapytanie ofertowe. planuje zakup usług doradczych. Zapytanie kierowane jest do firm z branży informatycznej. Kraków, 07.07.2014 Zapytanie ofertowe W zawiązku z realizowanym projektem POIG 8.2 firma LABRO TECHNOLOGIE ul. Czerwone Maki 59/22 30-392 Kraków NIP 954-111-33-29 Regon: 273427089 planuje zakup usług doradczych.

Bardziej szczegółowo

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 1. WPROWADZENIE... 3 2. KORZYŚCI BIZNESOWE... 4 3. OPIS FUNKCJONALNY VILM... 4 KLUCZOWE FUNKCJE

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ OCENY PARAMETRÓW TECHNICZNYCH

FORMULARZ OCENY PARAMETRÓW TECHNICZNYCH FORMULARZ OCENY PARAMETRÓW TECHNICZNYCH Nazwa: System klasy ERP Ilość: 1 sztuka Strona 1 Specyfikacja techniczna: Lp. Moduł/funkcjonalność Charakterystyka Wartość oferowana TAK/NIE* Uwagi Oferenta 1 Moduł

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 01/04/2014

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 01/04/2014 Lubliniec, dnia 17 kwietnia 2014r. Schwer Fittings Sp. z o.o. Ul. Oleska 34 42-700 Lubliniec Do ZAPYTANIE OFERTOWE NR 01/04/2014 Zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty handlowej w ramach Działania

Bardziej szczegółowo

Partnerzy GS1 Polska oraz ich autorskie produkty Zgodne z GS1

Partnerzy GS1 Polska oraz ich autorskie produkty Zgodne z GS1 Jakub Lewandowski, Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska Partnerzy GS1 Polska oraz ich autorskie produkty Zgodne z GS1 W roku 2010, IliM-GS1 Polska oferuje firmom możliwość współpracy w Programie

Bardziej szczegółowo

Elektroniczna Ewidencja Materiałów Wybuchowych

Elektroniczna Ewidencja Materiałów Wybuchowych Elektroniczna Ewidencja Materiałów Wybuchowych Dyrektywa Dyrektywa Komisji Europejskiej 2012/4/UE z dnia 22 lutego 2012 określa obowiązek wprowadzenia w życie elektronicznej ewidencji materiałów wybuchowych

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie oprogramowania klasy WMS, dostarczenie licencji na oprogramowanie dla użytkowników oraz szkolenia dla użytkowników.

Wdrożenie oprogramowania klasy WMS, dostarczenie licencji na oprogramowanie dla użytkowników oraz szkolenia dla użytkowników. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z wdrożeniem oprogramowania klasy WMS (Warehouse Management System) dla Zamawiającego w ramach projektu realizowanego przez przedsiębiorcę: Modernizacja magazynu

Bardziej szczegółowo

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą Transport pod pełną kontrolą System Obsługi Ofert Transportowych SOOT to aplikacja umożliwiająca firmie usprawnienie, optymalizację i pełną kontrolę procesów logistycznych w obszarze transportu na każdym

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie procesami w Twojej firmie Wygodne. Mobilne. Sprawdzone.

Zarządzanie procesami w Twojej firmie Wygodne. Mobilne. Sprawdzone. - monitorowanie zgłoszeń serwisowych - kontrola pracy serwisantów - planowanie przeglądów i odbiorów - mobilna obsługa zgłoszeń - historia serwisowania urządzeń - ewidencja przepływu części serwisowych

Bardziej szczegółowo

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Spis treści Wstęp Zarządzanie bazą nagród i materiałów promocyjnych Obsługa zamówień Zakup produktów Magazynowanie Dystrybucja nagród Logistyka dokumentacji IT

Bardziej szczegółowo

Katalog handlowy e-quality

Katalog handlowy e-quality 1 / 12 Potęga e-innowacji Katalog handlowy e-quality 2 / 12 e-quality to system ERP do zarządzania obsługą reklamacji, oparty na aplikacjach webowo-mobilnych działających w czasie rzeczywistym. Istotą

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie - uwarunkowania, wyodrębnienie, organizacja i ich optymalizacja

Realizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie - uwarunkowania, wyodrębnienie, organizacja i ich optymalizacja Realizacja procesów logistycznych w przedsiębiorstwie - uwarunkowania, wyodrębnienie, organizacja i ich optymalizacja Cele szkolenia Założeniem treningu menedżerskiego jest: - zapoznanie uczestników z

Bardziej szczegółowo

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa. prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn, proces magazynowy, gospodarka magazynowa prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Magazyn def. (I): Wyodrębnione pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszoną

Bardziej szczegółowo

Odchudzanie magazynu dzięki kontroli przepływów materiałów w systemie Plan de CAMpagne

Odchudzanie magazynu dzięki kontroli przepływów materiałów w systemie Plan de CAMpagne Odchudzanie magazynu dzięki kontroli przepływów materiałów w systemie Plan de CAMpagne Wstęp Jednym z powodów utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa jest utrzymywanie zbyt wysokich poziomów zapasów,

Bardziej szczegółowo

...Finanse Księgowość Koszty

...Finanse Księgowość Koszty 1 Środki Trwałe 3 Ewidencja obrotów 4 Kartoteka elementów majątku trwałego 4 Amortyzacja 4 Księgowanie 5 Przeszacowanie 5 Inwentaryzacja 5 Kartoteki pomocnicze 6 Raporty 6 2 Środki Trwałe Wysokie koszty

Bardziej szczegółowo

Relentless Innovation

Relentless Innovation IBCS Poland www.ibcs.pl Relentless Innovation Zastosowania: System informatyczny wspomagający mobilną obsługę operacji magazynowych oraz zarządzanie przestrzenią magazynową Produkcja magazyny surowców

Bardziej szczegółowo

http://weaversoft.pl/pages/products/wms/ Raporty dostępne w systemie Weaver WMS

http://weaversoft.pl/pages/products/wms/ Raporty dostępne w systemie Weaver WMS Weaver WMS http://weaversoft.pl/pages/products/wms/ Raporty dostępne w systemie Weaver WMS Zarządzanie, raportowanie i analizy System Weaver WMS udostępnia zestaw wbudowanych raportów, które pozwalają

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych www.streamsoft.pl Obserwować, poszukiwać, zmieniać produkcję w celu uzyskania największej efektywności. Jednym słowem być jak Taiichi Ohno, dyrektor

Bardziej szczegółowo

System LSM do elektronicznej ewidencji materiałów wybuchowych

System LSM do elektronicznej ewidencji materiałów wybuchowych Seminarium: Nowy sposób ewidencji materiałów wybuchowych i środków strzałowych w zakładach górniczych obowiązujący od dnia 5 kwietnia 2015 r zgodny z wymaganiami Dyrektywy 2008/43/WE Kraków, dnia 13.02.2015

Bardziej szczegółowo

o Zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży IT o Specjalizacja w zakresie projektowania, programowania i wdrażania złożonych modeli

o Zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży IT o Specjalizacja w zakresie projektowania, programowania i wdrażania złożonych modeli o Zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży IT o Specjalizacja w zakresie projektowania, programowania i wdrażania złożonych modeli biznesowych o Współpraca z wiodącymi producentami oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Nowa jakość zarządzania zasobami IT

Nowa jakość zarządzania zasobami IT Nowa jakość zarządzania zasobami IT Premiera programów uplook i statlook wersja 3 Październik 2008 r. co nowego w wersji 3 Zupełnie nowa architekturabazująca na systemie wtyczek, dla których można dowolnie

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Polska Sp. z o.o. (dawniej Corporate Express Polska Sp. z o.o.) to jeden z największych na świecie dostawców

Bardziej szczegółowo

29. kwietnia 2013 roku

29. kwietnia 2013 roku 29. kwietnia 2013 roku "Aby móc zachować konkurencyjność na rynku konieczna była decyzja o wdrożeniu nowoczesnego i zintegrowanego rozwiązania, które usprawni i ujednolici nasze procesy, a także zautomatyzuje

Bardziej szczegółowo

System kontroli kosztów oraz dostępu do urządzeń

System kontroli kosztów oraz dostępu do urządzeń System kontroli kosztów oraz dostępu do urządzeń Jest to wielomodułowy system, komponowany według potrzeb oraz wymagań Klienta dający możliwość kontroli wykonywanych zadań, w tym monitorowanie kosztów

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie do obsługi pralni przemysłowej

Oprogramowanie do obsługi pralni przemysłowej Oprogramowanie do obsługi pralni przemysłowej System do obsługi klienta instytucjonalnego aplikacja ma na celu ułatwienie i zautomatyzowanie pracy pralni w zakresie prania dostarczanej przez klientów odzieży

Bardziej szczegółowo

Koszalin, październik 2007. Opracowanie: Sławomir Hałka Współpraca i uzgodnienia: Paweł Skrzypczak, Leszek Bochniak

Koszalin, październik 2007. Opracowanie: Sławomir Hałka Współpraca i uzgodnienia: Paweł Skrzypczak, Leszek Bochniak !"#$%&'(')#*+,!-, 34567859:9 #',!(./#%#$.0%*&1&2($!#0 3!'2&;%$%# Koszalin, październik 2007 Opracowanie: Sławomir Hałka Współpraca i uzgodnienia: Paweł Skrzypczak, Leszek Bochniak Zastosowania Informatyki,

Bardziej szczegółowo

5. Logistics meeting Logistyka w branży odzieżowej

5. Logistics meeting Logistyka w branży odzieżowej 5. Logistics meeting Logistyka w branży odzieżowej Zastosowanie RFID w branży odzieżowej Poznań, 5 grudnia 2012 Agenda Krótko o nas Krótko o RFID HADATAP RFID dla logistyki HADATAP RFID dla sklepu Podsumowanie

Bardziej szczegółowo

Oferta na dostawę, instalację i wdrożenie systemu Zarządzanie Opakowaniami Zwrotnymi w wersji dla firm zajmujących się dystrybucją gazów technicznych

Oferta na dostawę, instalację i wdrożenie systemu Zarządzanie Opakowaniami Zwrotnymi w wersji dla firm zajmujących się dystrybucją gazów technicznych Oferta na dostawę, instalację i wdrożenie systemu Zarządzanie Opakowaniami Zwrotnymi w wersji dla firm zajmujących się dystrybucją gazów technicznych 1. Referencje W ostatnim okresie czasu zrealizowaliśmy

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE TOWAREM NA PALETACH W MAGAZYNIE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA BY CTI

ZARZĄDZANIE TOWAREM NA PALETACH W MAGAZYNIE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA BY CTI ZARZĄDZANIE TOWAREM NA PALETACH W MAGAZYNIE WYSOKIEGO SKŁADOWANIA BY CTI 1. Opis produktu. Współpracując z firmami produkcyjnymi, wykorzystującymi w codziennej pracy magazyny wysokiego składowania, stworzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Qualiac Stock and Logistics

Qualiac Stock and Logistics POLSKA MAGAZYN I LOGISTYKA Qualiac Stock and Logistics Qualiac Stock and Logistics jest modułem systemu Qualiac ERP, umożliwiającym monitorowanie stanu zapasów firmy w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcji

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce

Wykorzystanie technologii RFID w produkcji i logistyce technologii w produkcji i logistyce Co to jest technologii (z ang. Radio-frequency identification) to ogólny termin używany, aby opisać technologię która umożliwia automatyczną identyfikację, inaczej rozpoznanie

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI Jak skutecznie planować, nadzorować i rozliczać proces dostawy w firmie produkcyjnej? Studium przypadku. Andrzej Kułakowski interlan SP. J. systemy informatyczne dla

Bardziej szczegółowo

LAT DATACONSULT KOMPETENCJE DOŚWIADCZENIA W BRANŻY WMS PONAD 10 BLISKO 200 KLIENTÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ PONAD 300 PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH

LAT DATACONSULT KOMPETENCJE DOŚWIADCZENIA W BRANŻY WMS PONAD 10 BLISKO 200 KLIENTÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ PONAD 300 PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH DATACONSULT DataConsult jest dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych, które wspomagają zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw. Firma specjalizuje się w optymalizacji przepływów procesów

Bardziej szczegółowo

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu PRODUKCJA BY CTI Opis programu 1. Opis produktu. Moduł Produkcja by CTI jest programem w pełni zintegrowanym z systemem Comarch ERP Optima. Program ten daje pełną kontrolę nad produkcją, co pozwala zmniejszyć

Bardziej szczegółowo

Karty katalogowe 2012 PZI TARAN

Karty katalogowe 2012 PZI TARAN MUNICOM.premium Karty katalogowe 2012 PZI TARAN MUNICOM.premium by PZI TARAN System MUNICOM.premium jest zintegrowanym pakietem oprogramowania do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem Autorem systemu

Bardziej szczegółowo

Korzyści z wdrożenia Plan-de-CAMpagne

Korzyści z wdrożenia Plan-de-CAMpagne Korzyści z wdrożenia Plan-de-CAMpagne Chaos informacyjny w obszarze produkcji i realizacji zamówień jest bolączką producentów, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu i energii by dokładnie analizować

Bardziej szczegółowo

emagazyn zarządzanie magazynem za pomocą skanerów kodów kreskowych.

emagazyn zarządzanie magazynem za pomocą skanerów kodów kreskowych. emagazyn zarządzanie magazynem za pomocą skanerów kodów kreskowych. Wstęp Program emagazyn jest dodatkiem do systemu enova365 i współpracuje z modułem enova365 Handel w wersji złotej. emagazyn służy do

Bardziej szczegółowo

Sage ERP X3 dla produkcji

Sage ERP X3 dla produkcji Wstęp Sage ERP X3 jest systemem oferującym kompleksowe rozwiązania we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem produktem począwszy od fazy projektowania poprzez wycenę, planowanie, realizację, rozliczenie

Bardziej szczegółowo

Nowa jakość zarządzania zasobami IT. Premiera programów uplook i statlook wersja 3

Nowa jakość zarządzania zasobami IT. Premiera programów uplook i statlook wersja 3 Nowa jakość zarządzania zasobami IT Premiera programów uplook i statlook wersja 3 Październik 2008 r. Materiały szkoleniowe dla Partnerów co nowego w wersji 3 Zupełnie nowa architektura bazująca na systemie

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp 11

Spis treści. Wstęp 11 Spis treści Wstęp 11 Rozdział 1. Znaczenie i cele logistyki 15 1.1. Definicje i etapy rozwoju logistyki 16 1.2. Zarządzanie logistyczne 19 1.2.1. Zarządzanie przedsiębiorstwem 20 1.2.2. Czynniki stymulujące

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne Rozwiązania IT

Nowoczesne Rozwiązania IT S t r o n a 1 Nowoczesne Rozwiązania IT 22 Lata doświadczenia w produkcji oprogramowania Produkcja.NET ZINTEGROWANE ROZWIĄZANIE MRP DLA FIRM PRODUKCYJNYCH Kiosk Warsztatowy Dlaczego nasz Tryb system rejestracji

Bardziej szczegółowo

Kompleksowy system zarządzania lekiem

Kompleksowy system zarządzania lekiem Kompleksowy system zarządzania lekiem ZARZĄDZANIE I CONTROLLING ODDZIAŁY SZPITALNE APTEKA CENTRALNA ZLECENIE LEKU WYDANIE ZAMÓWIENIA LOGISTYKA NA ODDZIALE KONTROLA TERAPII PACJENTA PODANIE LEKU PACJENTOWI

Bardziej szczegółowo

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych Inżynier Procesu Zarobki: min. 3500 zł brutto (do negocjacji) czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych określenie cyklu produkcyjnego opis działań produkcyjnych dla nowych projektów,

Bardziej szczegółowo