Konferencja portalu TaxFin.pl. Podatki CIT i VAT. - istotne zmiany w praktyce maja 2012 r., hotel Marriott, Warszawa. Sponsorzy Konferencji:

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Konferencja portalu TaxFin.pl. Podatki CIT i VAT. - istotne zmiany w praktyce. 15 16 maja 2012 r., hotel Marriott, Warszawa. Sponsorzy Konferencji:"

Transkrypt

1 Konferencja portalu TaxFin.pl Podatki CIT i VAT - istotne zmiany w praktyce maja 2012 r., hotel Marriott, Warszawa Sponsorzy Konferencji: Partnerzy merytoryczni:

2 Partnerzy: Patroni medialni: Prowadzący: Agnieszka Smolińska-Wiśnioch, senior menedżer, Działu Doradztwa Podatkowego VAT KPMG Agnieszka posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, głównie w zakresie podatków pośrednich. Od 2007 r. jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Doradza wielu znanym firmom z różnych sektorów gospodarki, szczególnie z branży dóbr konsumpcyjnych. Agnieszka była zaangażowana w wiele projektów z zakresu optymalizacji rozliczeń podatkowych oraz liczne przeglądy podatkowe. Reprezentuje klientów w trakcie postępowań przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Agnieszka posiada również bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów podatkowych. Jest autorem artykułów o tematyce podatkowej. Justyna Bauta-Szostak, partner, radca prawny i doradca podatkowy w MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy spółka doradztwa podatkowego sp. z o.o. Specjalizuje się w opodatkowaniu transakcji międzynarodowych, których stronami są polskie i zagraniczne osoby fizyczne, jak i międzynarodowe korporacje i polscy przedsiębiorcy. Justyna prowadziła szereg projektów dotyczących opodatkowania inwestycji zagranicznych w nieruchomości położone w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. Doradztwo podatkowe w tym zakresie obejmuje wszelkie etapy działalności - od podjęcia decyzji i wyboru najbardziej optymalnej formy prawnej dla inwestycji, poprzez bieżące doradztwo związane ze specyfiką branży deweloperskiej aż po wyjście z inwestycji. Justyna jest autorem publikacji z zakresu prawa podatkowego, m. in. współautorem pozycji Nieruchomości Sprzedaż, najem, dzierżawa. Skutki w PIT, CIT i VAT.

3 Izabela Prokofi, Tax Manager, doradca podatkowy, kancelaria Domański Zakrzewski Palinka Izabela Prokofi jest doradcą podatkowym, managerem w Praktyce Podatkowej kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Ma ponad ośmioletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym i prawnym, zdobyte w renomowanych międzynarodowych firmach doradczych, w zakresie transakcji międzynarodowych, międzynarodowym prawie podatkowym i celnym w zakresie efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie VAT, podatkach dochodowych, podatku od nieruchomości oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Doradza przedsiębiorcom z branży farmaceutycznej, motoryzacyjnej, energetycznej oraz sektora handlu detalicznego. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności podatkowe aspekty restrukturyzacji grup kapitałowych, optymalizacje podatkowe dla członków organów zarządzających spółek kapitałowych oraz kadry menedżerskiej. Jest absolwentką wydziału Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia MBA na Politechnice Warszawskiej we współpracy z HEC oraz London Business School. Jan Czerwiński, Senior Tax Consultant, radca prawny, kancelaria Domański Zakrzewski Palinka Jan Czerwiński jest radcą prawnym, Senior Tax Consultantem w Praktyce Podatkowej kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego m.in. podmiotom z sektora budowlanego, chemicznego, przetwarzania odpadów, produkcji opakowań oraz nieruchomości. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań podatkowych, przeprowadzaniu przeglądów podatkowych, planowaniu schematów transakcji oraz bieżącym doradztwie podatkowym i prawnym. Jan brał udział w projektach mających na celu optymalizację rozliczeń podatkowych, z uwzględnieniem sporów klasyfikacyjnych dotyczących towarów, identyfikację ryzyk podatkowych jak również odzyskanie nadpłaconego podatku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także roczne studia w School of Law University of East Anglia. Grzegorz Sprawka, tax senior konsultant, kancelaria Domański Zakrzewski Palinka Posiada doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie transakcji typu M&A, strukturyzacji międzynarodowych przejęć i reorganizacji grup kapitałowych dla funduszy inwestycyjnych oraz inwestorów branżowych. Przeprowadzał szereg podatkowych badań typu due diligence w różnych sektorach. Był także zaangażowany w opracowywanie oraz wdrażanie szeregu restrukturyzacji i optymalizacji podatkowych związanych zarówno z nabyciem jak też działalnością operacyjną spółek. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest doradcą podatkowym i członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

4 Małgorzata Dankowska, menadżer kancelarii TPA Horwath Menedżer i doradca podatkowy w firmie doradczej TPA Horwath. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2006 r. związana z TPA Horwath, gdzie koordynuje projekty z zakresu bieżącego doradztwa podatkowego oraz doradztwa transakcyjnego i restrukturyzacyjnego (M&A) na rynku nieruchomości komercyjnych oraz hotelowych. Autorka licznych publikacji i komentarzy podatkowych zarówno w prasie polskiej, jak i zagranicznej. Działalność szkoleniową prowadziła m.in. w ramach Akademii Hotelarza oraz przy współpracy z MediPharma Institute. Małgorzata uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu lokalnego i międzynarodowego prawa podatkowego. Sławomir Patejuk, menadżer w German Desk, TPA Horwath Sławomir specjalizuje się w doradztwie z zakresie podatków korporacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem prawa międzynarodowego. Podczas praktyki zawodowej brał udział w projektach związanych m.in. z akwizycjami przedsiębiorstw oraz przekształceniami własnościowymi. Doradza w szczególności podmiotom z sektora nieruchomości oraz energetyki. W TPA Horwath pracuje w zespole German Desk. Autor publikacji o tematyce podatkowej w prasie polskiej jak i zagranicznej. Wykładowca na konferencjach i szkoleniach podatkowych. Jako wykładowca współpracuje m.in. z mazowieckim odziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Przemek Skorupa, starszy menedżer w zespole Podatków Pośrednich Deloitte Przemysław Skorupa zajmuje stanowisko starszego menadżera w zespole Podatków Pośrednich Deloitte. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego na tym Wydziale. Przemysław jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych podmiotach świadczących usługi doradztwa podatkowego. W Deloitte zajmuje się przede wszystkim bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie VAT, projektami mającymi na celu optymalizację rozliczeń VAT przedsiębiorców, przeprowadzaniem przeglądów rozliczeń podatkowych, a także prowadzeniem szkoleń w zakresie podatków dla klientów z różnych branż. Zajmuje się doradztwem przede wszystkim dla klientów z sektora produkcyjnego, handlu i dystrybucji oraz farmaceutycznego.

5 Kamil Lewandowski, partner kancelarii FL Tax Kamil zdobywał doświadczenie zawodowe w międzynarodowych firmach doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki (Ernst & Young oraz KPMG) gdzie współpracował z dużymi krajowym przedsiębiorstwami jak również międzynarodowymi korporacjami. Następnie współpracował z kancelarią Parulski i Wspólnicy, przyczyniając się do jej dynamicznego rozwoju. Jego główną specjalizacją jest kompleksowe doradztwo w zakresie podatku VAT oraz CIT. W ramach swoich działań doradczych wypracowywał dla klientów efektywne i bezpieczne rozwiązania, pozwalające uzyskać istotne oszczędności podatkowe. Przeprowadzał kompleksowe audyty podatkowe oraz due diligence w największych spółkach m.in. z branży energetycznej, telekomunikacyjnej oraz finansowej. Jest współautorem komentarza Dyrektywa VAT wydanego nakładem wydawnictwa C.H. Beck. Marek Karasiewicz jest managerem w zespole Business Tax Advisory w Ernst & Young. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatku CIT przy czym posiada bogate doświadczenie w odniesieniu do transakcji i restrukturyzacji podatkowych nabyte w trakcie obsługi największych na polskim rynku transakcji M&A. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również ekonomię w Szkole Głównej Handlowej. Licencjonowany doradca podatkowy. Autor artykułów i współautor raportów branżowych o tematyce podatkowej. Edyta Piekarska, analityk biznesowy, BrainSHARE Analityk biznesowy i specjalista ds. aplikacji dla rynku usług księgowych. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Politechniki Warszawskiej. Od 2009 r. związana z produkcją i wdrażaniem aplikacji Saldeo ogólnopolskiej internetowej platformy komunikacji między biurem rachunkowym a klientami. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w księgowości oraz współpracuje z biurami rachunkowymi przy projektach internetowych.

6 Krzysztof Wojtas, architekt systemów, BrainSHARE Współzałożyciel i pomysłodawca aplikacji Saldeo. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu systemów informatycznych dla sektora biznesowego. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Informatyka. Krzysztof zajmuje się zagadnieniami związanymi z automatyzacją procesu księgowania i przesyłaniem rozliczeń podatkowych między firmami rachunkowymi a klientami. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z księgowością internetową. mec. Piotr Andrzejak - Partner w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Radca prawny i doradca podatkowy. Specjalista w zakresie prawa podatkowego, celnego i dewizowego, w szczególności w obszarze podatku VAT, optymalizacji podatkowej dla transakcji zagranicznych zarówno dla międzynarodowych spółek, jak i obcokrajowców przebywających w Polsce. Jako absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zdobywał doświadczenia zawodowe w zespole doradztwa podatkowego międzynarodowej firmy doradczej. Autor szeregu publikacji z zakresu prawa podatkowego w dziennikach Rzeczpospolita i Dziennik Gazeta Prawna. Pogram: Dzień 1: CIT 9:30 10:00 Rejestracja i przywitanie 10:00 10:30 I. Zakres nowelizacji przepisów obowiązujących na gruncie CIT w 2012 r.: Małgorzata Dankowska, Sławomir Patejuk, TPA Horwath - podstawa prawna nowelizacji przepisów, - przepisy przejściowe, - rok podatkowy inny niż kalendarzowy a stosowanie znowelizowanych przepisów, - zmiany w CIT w 2013 r., - kolejne planowane nowelizacje przepisów CIT. 10:30 11:00 II. Różnice kursowe po nowelizacji przepisów: Małgorzata Dankowska, Sławomir Patejuk, TPA Horwath - wybór metody rachunkowej i jej konsekwencje, - stosowanie metody podatkowej po nowelizacji przepisów, - problem kursu faktycznie zastosowanego, - różnice kursowe a środki trwałe, - różnice kursowe związane z podatkiem VAT.

7 11:00 11:30 III. Zmiany w przepisach dotyczące tworzenia, przekształcania oraz likwidacji spółek osobowych oraz kapitałowych: Justyna Bauta-Szostak, MDDP - wniesienie aktywów do spółek osobowych, - wycena aportu wniesionego do spółki osobowej lub kapitałowej, - zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, - likwidacja spółki osobowej, - likwidacja spółki kapitałowej, - restrukturyzacja kapitałowa w spółkach a koszty podatkowe w świetle uchwały NSA z r., - transakcja wymiany udziałów po nowelizacji przepisów, - możliwości optymalizacji podatkowej związane z nowelizacją przepisów. 11:30 11:45 Przerwa na kawę 11:45 12:15 IV. Nowelizacja przepisów w przedmiocie podatku u źródła: Grzegorz Sprawka, DZP - ograniczony oraz nieograniczony obowiązek podatkowy, - ustawa o CIT a postanowienia konwencji modelowej OECD oraz wybranych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, - dywidendy, umorzenie udziałów (akcji), łączenie oraz podział spółek kapitałowych po nowelizacji, - należności licencyjne w ustawie o CIT a należności licencyjne w postanowieniach modelowej konwencji OECD oraz w wybranych umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, - usługi o charakterze niematerialnym a podatek u źródła. 12:15 13:00 V. Przychody podatkowe w świetle najnowszego orzecznictwa sądowego oraz interpretacji organów podatkowych: Grzegorz Sprawka, DZP - pojęcie przychodu w orzecznictwie sądowym, - nieodpłatnie lub częściowo nieodpłatnie uzyskane przychody, - moment powstania przychodu z tytułu wykonania usługi, dostawy towarów oraz zbycia prawa, - zaliczki a powstanie przychodu, - przychody z tytułu usług rozliczanych w okresach rozliczeniowych, - przychody rozpoznawane w myśl zasady kasowej. 13:00 13:30 Lunch 13:30 14:15 VI. Nowoczesne metody przesyłu rozliczeń podatkowych do klienta: Edyta Piekarska, Saldeo Krzysztof Wojtas, Saldeo - problem rozliczania wielu podmiotów w biurach rachunkowych, - automatyzacja procesu przesyłania rozliczeń podatkowych,

8 - archiwizacja faktur i dokumentów księgowych, - nowoczesne praktyki komunikacji z klientem. 14: VII. Reguły ogólne dotyczące rozliczania kosztów podatkowych: Marek Karasiewicz, Ernst & Young Karolina Kozak, Ernst & Young - definicja kosztu podatkowego, - szczególne pozycje kosztowe zaniechane inwestycje, straty w środkach obrotowych, inwestycje w obcych środkach trwałych, - koszty o charakterze bezpośrednim i ich ujmowanie w czasie, - koszty inne niż bezpośrednie, - przykłady wydatków kontrowersyjnych (kary umowne / odszkodowania a koszt podatkowy, odsetki oraz prowizje z tytułu kredytów zaciągniętych na wypłatę dywidendy, koszty związane z podwyższeniem kapitału, reprezentacja, inne) :00 VII. Koszty eksploatacji samochodów osobowych: - definicja samochodu osobowego w świetle zmian, - samochody stanowiące własność podatnika, - samochody niestanowiące składników majątku podatnika, - zasady prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, - samochody prywatne pracowników wykorzystywane na cele służbowe, - samochody służbowe wykorzystywane na cele prywatne. Dzień 2: VAT 9:30 10:00 Rejestracja i przywitanie 10:00 10:45 I. Wpływ nowelizacji przepisów z 2011 r. na stosowanie stawek VAT w 2012 r.: Piotr Andrzejak, SKS Legal - przepisy przejściowe w zakresie stawek VAT, - problemy interpretacyjne ze zwolnieniem z opodatkowania usług medycznych, - opodatkowanie działalności szkoleniowej, - zwolnienie z opodatkowania usług kultury, - stosowanie zwolnień w zakresie sportu, - zwolnienia z opodatkowania w działalności ubezpieczeniowej, - zakres zwolnień w zakresie usług pośrednictwa finansowego, - zmiany stawek podatkowy w przypadku usług budownictwa mieszkaniowego, - definicja usługi kompleksowej a zastosowanie prawidłowej stawki VAT. 10:45 11:30 II. Refakturowania usług po nowelizacji przepisów w kontekście orzecznictwa sądowego oraz interpretacji organów podatkowych: Jan Czerwiński, DZP - zastosowanie prawidłowej stawki podatkowej w przypadku refakturowania usług,

9 - właściwa stawka VAT w przypadku refakturowania związanego z usługą kompleksową, - zastosowanie odpowiedniej stawki VAT w przypadku usług zwolnionych z VAT w sposób podmiotowy, - powstanie obowiązku podatkowego w przypadku refakturowania usług, - refakturowanie usług a doliczenie marży. 11:30 11:45 Przerwa na kawę 11:45 12:30 III. Nieodpłatne świadczenia po nowelizacji przepisów ustawy o VAT: Izabela Prokofi, DZP - zakres zmian w przedmiocie opodatkowania VAT transakcji nieodpłatnych, - zasady ogólne dotyczące nieodpłatnej dostawy towarów, - pojęcie zużycia oraz użycia towarów, - reguły obowiązujące w zakresie nieodpłatnego świadczenia usług, - przekazywanie towarów wytworzonych we własnych zakresie, - drukowane materiały reklamowe oraz informacyjne, - pojęcie próbki, - poczęstunek kontrahentów oraz inne wydatki na spotkania biznesowe, - przekazywanie wyrobów alkoholowych w związku z prowadzoną działalnością, - korzystanie z samochodów służbowych do celów prywatnych, - rozliczenie imprez integracyjnych, - inne nieodpłatne przekazania. 12:30 13:15 IV. Definicja podatnika w przypadku transakcji zagranicznych: Izabela Prokofi, DZP - podatnik VAT w przypadku dostaw towarów oraz świadczenia usług opodatkowanych na terytorium Polski, - istota znaczenia pojęcia siedziby działalności gospodarczej oraz stałego miejsca prowadzenia działalności, - definiowanie podatnika na potrzeby ustalenia miejsca świadczenia usług po zmianach w przepisach unijnych, - obowiązki dokumentacyjne dotyczące określenia statusu nabywcy usługi wykonywanej przez polskiego podatnika. 13:15 13:45 Lunch 13:45 14:45 V. Opodatkowanie transakcji zagranicznych po nowelizacji przepisów z 2011 r..: Przemysław Skorupa, Deloitte - zmiany w definicji eksportu towarów, - nowelizacja przepisów w zakresie importu towarów, - procedura uproszczona po nowelizacji przepisów, - zmiana miejsca opodatkowania w przypadku targów, wystaw, konferencji, - zmiana miejsca opodatkowania w przypadku niektórych usług transportowych.

10 14:45 15:30 VI. Nowelizacja zasad wystawiania e-faktur oraz faktur w formie pisemnej: Agnieszka Smolińska-WIśnioch, KPMG - wystawianie faktur w formie elektronicznej, - faktura w formacie PDF jako faktura elektroniczna, - korygowanie faktur w formie elektronicznej, - brak obowiązku podawania pewnych danych w wystawianych fakturach, - faktury korygujące bez konieczności potwierdzania odbioru faktury przez nabywcę, - czynności dokumentowane za pomocą kas fiskalnych. 15:30 16:00 VII. Najważniejsze orzeczenia sądów administracyjnych i Trybunału Sprawiedliwości UE oraz interpretacje organów podatkowych Kamil Lewandowski, FL Tax - obowiązek posiadania odbioru faktury korygującej przez sprzedawcę, - orzecznictwo dotyczące świadczeń złożonych, - opodatkowanie VAT sprzedaży nieruchomości, - odliczanie VAT przy nabyciu samochodów (leasing zwrotny). 16:00 16:30 VIII. PYTANIA I ODPOWIEDZI - dyskusja, indywidualne konsultacje 16:30 Zakończenie wręczenie certyfikatów Informacje organizacyjne: Koszt uczestnictwa: - jednej osoby 1390 zł + 23% VAT, - jednej osoby w jednym dniu 790 zł + 23% VAT - zarejestrowani Czytelnicy portalu TaxFin.pl otrzymują 10% rabatu,* - Klienci spółek będących Partnerami konferencji otrzymują 20% rabatu.* * Wszelkie rabaty lub oferty specjalne nie sumują się. Cena obejmuje: uczestnictwo w konferencji, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, certyfikat. Prosimy o dokonanie płatności: po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia. Szczegółowe informacje: dotyczące konferencji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej Pytania można zadawać telefonicznie pod numerem: (22) lub mailowo na adres:

Szkolenie portalu TaxFin.pl. Podatki CIT i VAT. - istotne zmiany w praktyce. 17-18 grudnia 2012 r., hotel Marriott, Warszawa

Szkolenie portalu TaxFin.pl. Podatki CIT i VAT. - istotne zmiany w praktyce. 17-18 grudnia 2012 r., hotel Marriott, Warszawa Szkolenie portalu TaxFin.pl Podatki CIT i VAT - istotne zmiany w praktyce 17-18 grudnia 2012 r., hotel Marriott, Warszawa Partnerzy: Prowadzący: Dzień 1: CIT Andrzej Paczuski, Partner Kancelarii Paczuski,

Bardziej szczegółowo

Nowelizacja przepisów w zakresie podatków VAT i CIT 2014

Nowelizacja przepisów w zakresie podatków VAT i CIT 2014 Konferencja portalu TaxFin.pl Nowelizacja przepisów w zakresie podatków VAT i CIT 2014 26-27 lutego 2014 r., Hotel Marriott, Warszawa Partnerzy Merytoryczni: Prelegenci: Andrzej Paczuski, Partner Kancelarii

Bardziej szczegółowo

Spis treści. O PAIiIZ O MDDP. Zarys systemu podatkowego. Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) Podatki z tytułu zatrudnienia

Spis treści. O PAIiIZ O MDDP. Zarys systemu podatkowego. Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) Podatki z tytułu zatrudnienia 2 Spis treści O PAIiIZ O MDDP Zarys systemu podatkowego Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) Podatki z tytułu zatrudnienia Podatek od towarów i usług (VAT) Ceny transferowe Akcyza i cła Prawo dewizowe

Bardziej szczegółowo

KPS IV KONGRES. 12-13 lutego 2013 roku. Hotel OSSA w Ossie PRAWNIKÓW SEG 2013

KPS IV KONGRES. 12-13 lutego 2013 roku. Hotel OSSA w Ossie PRAWNIKÓW SEG 2013 KPS IV KONGRES PRAWNIKÓW SEG 2013 12-13 lutego 2013 roku Hotel OSSA w Ossie KPS IV KONGRES PRAWNIKÓW SEG 2013 Szanowni Państwo, W imieniu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych pragnę Państwa zaprosić na

Bardziej szczegółowo

Programy motywacyjne akcyjne, opcyjne, gotówkowe. Aspekty praktyczne 6 lutego 2014

Programy motywacyjne akcyjne, opcyjne, gotówkowe. Aspekty praktyczne 6 lutego 2014 www.taxonline.pl Programy motywacyjne akcyjne, opcyjne, gotówkowe. 6 lutego 2014 Warszawa Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79 Zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym przez firmę PwC "Programy

Bardziej szczegółowo

KONTRAKTY MENEDŻERSKIE

KONTRAKTY MENEDŻERSKIE Strona tytułowa Główne zagadnienia Biorąc udział w warsztatach otrzymają Państwo 12 punktów do przedstawienia w KRRP. Wybór formy zatrudnienia menedżera optymalny sposób współpracy Zasady zawierania kontraktów

Bardziej szczegółowo

25 26 kwietnia 2006 r., Warszawa, hotel Novotel Centrum

25 26 kwietnia 2006 r., Warszawa, hotel Novotel Centrum Konkretne, praktyczne porady Sprzedaż w farmacji i dermokosmetykach 25 26 kwietnia 2006 r., Warszawa, hotel Novotel Centrum Kluczowe tematy spotkania: Segmentowa analiza rynku farmaceutycznego i dermokosmetyków

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

VIII FORUM DYREKTORÓW DZIAŁÓW PRAWNYCH

VIII FORUM DYREKTORÓW DZIAŁÓW PRAWNYCH VIII FORUM DYREKTORÓW DZIAŁÓW PRAWNYCH Prawo i biznes w harmonii 29-30 września 2015 Hotel Marriott, Warszawa Al. Jerozolimskie 65 Szanowni Państwo, Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w Forum

Bardziej szczegółowo

BIULETYN RACHUNKOWOŚCI I PODATKÓW SPIS TREŚCI. Przekwalifikowanie nieruchomości inwestycyjnej

BIULETYN RACHUNKOWOŚCI I PODATKÓW SPIS TREŚCI. Przekwalifikowanie nieruchomości inwestycyjnej Nr 3/ 2011 BIULETYN RACHUNKOWOŚCI I PODATKÓW SPIS TREŚCI 2 Przekwalifikowanie nieruchomości inwestycyjnej 3 Remont a ulepszenie środków trwałych w świetle Ustawy o Rachunkowości 5 Prezentacja segmentów

Bardziej szczegółowo

zmiany prawa farmaceutycznego

zmiany prawa farmaceutycznego KONFERENCJA Przyjęte oraz planowane zmiany prawa farmaceutycznego 25 marca 2015 r., Warszawa, Hotel Marriott Tomasz Latos Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia Irena Rej Prezes Izby

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Al. Jerozolimskie 123A

Szanowni Państwo, Al. Jerozolimskie 123A Szanowni Państwo, Projekt Rekomendacja U opublikowany 30 grudnia 2013 r zawierający 22 Rekomendacje obejmujące swoim zakresem 6 obszarów segmentu bancassurance spowoduje znaczące zmiany w funkcjonowaniu

Bardziej szczegółowo

W zakresie I rozdziału Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW zawierających Rekomendacje komentarza wymagają dwa punkty.

W zakresie I rozdziału Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW zawierających Rekomendacje komentarza wymagają dwa punkty. 28 Oświadczenie o stosowaniu Ładu Korporacyjnego 28.1 Stosowanie zasad ładu korporacyjnego W roku 2011 spółka CIECH S.A. stosowała się do zbioru zasad Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na Giełdzie Papierów

Bardziej szczegółowo

www.akademiamddp.pl rachunkowość zarządcza PROFESJONALNY CONTROLLING

www.akademiamddp.pl rachunkowość zarządcza PROFESJONALNY CONTROLLING www.akademiamddp.pl rachunkowość zarządcza PROFESJONALNY CONTROLLING listopad/grudzień 2014 OPIEKUN MERYTORYCZNY AKADEMII BIZNESU MDDP Szanowni Państwo, Działalność każdej organizacji ma aspekt finansowy

Bardziej szczegółowo

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy

6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy IX KONGRES 6-7 maja 2015 r., Warszawa Stadion Narodowy Szanowny Uczestniku,,,O business intelligence powiedziano już wszystko"?! To prawda Masz za sobą lata praktyki w biznesie. Podnosisz kompetencje na

Bardziej szczegółowo

Profil firmy. We do it practically. www.rewit.com.pl

Profil firmy. We do it practically. www.rewit.com.pl Profil firmy www.rewit.com.pl SPIS treści FIRMA RANKING I NASZA POZYCJA KOMPLEKSOWA OBSŁUGA PODEJŚCIE procesowe do problemu Usługi optymalizacyjne Usługi KSIĘGOWE I PODATKOWE KOMUNIKACJA I DOŚWIADCZENIE

Bardziej szczegółowo

REMIT. a nadużycia na hurtowym rynku energii. 16-17 września 2015 r. PRELEGENCI GŁÓWNE ZAGADNIENIA. Obowiązki uczestników hurtowego rynku energii

REMIT. a nadużycia na hurtowym rynku energii. 16-17 września 2015 r. PRELEGENCI GŁÓWNE ZAGADNIENIA. Obowiązki uczestników hurtowego rynku energii GŁÓWNE ZAGADNIENIA PRELEGENCI Obowiązki uczestników hurtowego rynku energii Piotr Gniewkowski Kancelaria Radcy Prawnego - Piotr Gniewkowski Rafał Hajduk Norton Rose Fulbright Raportowanie danych transakcyjnych

Bardziej szczegółowo

CORPORATE GOVERNANCE MANAGER

CORPORATE GOVERNANCE MANAGER KOLEJNA EDYCJA PRAKTYCZNEGO KURSU Certyfikowany przez: CERTYFIKOWANY CORPORATE GOVERNANCE MANAGER 13-14.XI.14 PODCZAS KURSU DOWIEDZĄ SIĘ PAŃSTWO O: Aktualnych problemach prawnych Funkcjonowaniu Rady Nadzorczej

Bardziej szczegółowo

3 marca 2011 roku Warszawa

3 marca 2011 roku Warszawa 3 marca 2011 roku Warszawa Powitanie i podsumowanie spraw bieżących Olga Grygier-Siddons, prezes, PwC Ludwik Sobolewski, prezes, Giełda Papierów Wartościowych Beata Stelmach, prezes, Stowarzyszenie Emitentów

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Zespół 0. Aktywa trwałe... 47

Spis treści. Zespół 0. Aktywa trwałe... 47 Spis treści Wprowadzenie................................... 15 Układ i treść opracowania............................. 15 Problemy do rozstrzygnięcia przy opracowywaniu lub aktualizowaniu dokumentacji opisującej

Bardziej szczegółowo

PROSPEKT EMISYJNY. Grupa LOTOS Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk

PROSPEKT EMISYJNY. Grupa LOTOS Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk PROSPEKT EMISYJNY Grupa LOTOS Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk Na podstawie Prospektu, Spółka ubiegać się będzie o dopuszczenie akcji zwykłych na okaziciela serii C w

Bardziej szczegółowo

Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w Banku BPH w 2012 roku, stanowiące załącznik do Sprawozdania Finansowego

Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w Banku BPH w 2012 roku, stanowiące załącznik do Sprawozdania Finansowego Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego w Banku BPH w 2012 roku, stanowiące załącznik do Sprawozdania Finansowego 1. Zasady oraz zakres stosowania ładu korporacyjnego Bank BPH stosuje się do zasad

Bardziej szczegółowo

DOWIEDZ SIĘ: STRATEGIE ZAKUPOWE DYWERSYFIKACJA DOSTAW IMPORT SUROWCA UMOWY NA RYNKU GAZU W GRONIE PRELEGENTÓW:

DOWIEDZ SIĘ: STRATEGIE ZAKUPOWE DYWERSYFIKACJA DOSTAW IMPORT SUROWCA UMOWY NA RYNKU GAZU W GRONIE PRELEGENTÓW: STRATEGIE ZAKUPOWE DYWERSYFIKACJA DOSTAW IMPORT SUROWCA UMOWY NA RYNKU GAZU DOWIEDZ SIĘ: jak wygląda rynek gazu na dojrzałych i zliberalizowanych rynkach europejskich co się stanie po zniesieniu taryf

Bardziej szczegółowo

Koszt uczestnictwa 110 zł. Serdecznie zapraszamy w imieniu Zarządu Cechu wszystkich członków Cechu.

Koszt uczestnictwa 110 zł. Serdecznie zapraszamy w imieniu Zarządu Cechu wszystkich członków Cechu. Warszawa, grudzień 2012 r. Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi, a Nowy Rok przyniesie pomyślność i szczęście każdego dnia. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

DORADCA PODATKOWY to pewność działania w zmiennych warunkach

DORADCA PODATKOWY to pewność działania w zmiennych warunkach DORADCA PODATKOWY to pewność działania w zmiennych warunkach Szanowni Panstwo, warunkiem efektywnego zarządzania finansami są m.in. optymalne i bezpieczne rozwiązania podatkowe, księgowe i płacowe. Kancelaria

Bardziej szczegółowo

Wrocław, 30.04.2015. Sprawozdanie z działalności za rok 2014 Spółki INDATA Software SA z siedzibą we Wrocławiu, ul.

Wrocław, 30.04.2015. Sprawozdanie z działalności za rok 2014 Spółki INDATA Software SA z siedzibą we Wrocławiu, ul. Wrocław, 30.04.2015 Sprawozdanie z działalności za rok 2014 Spółki INDATA Software SA z siedzibą we Wrocławiu, ul. Strzegomska 138 Spis treści LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 OŚWIADCZENIE ZARZĄDU W SPRAWIE RZETELNOŚCI

Bardziej szczegółowo

CERTYFIKOWANY MANAGER EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

CERTYFIKOWANY MANAGER EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA: PARTNER CERTYFIKUJĄCY KURSU: 23-25 WRZEŚNIA 2014 WARSZAWA PRAKTYKA ĆWICZENIA KOMPUTEROWE PRAWO z wyliczania efektywności energetycznej w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

INWESTOWANIE W POLSCE

INWESTOWANIE W POLSCE T R I N I T Y T R U S T, F A C I L I T A T I O N & C L O S U R E WARSZAWA KRAKÓW INWESTOWANIE W POLSCE CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA WROCŁAW BUKARESZT SOFIA PRAGA Trinity Corporate Services Sp. z o.o. Siedziba:

Bardziej szczegółowo