Scenariusz uroczystości Dzień Pluszowego Misia



Podobne dokumenty
TEKSTY PIOSENEK I WIERSZY GRUPA MISIE

BANK DOBRYCH PRAKTYK

TREŚCI DO WYBORU W OBRĘBIE TEMATU

Akcje Samorządu Uczniowskiego. Zbiórka baterii z REBA

PROJEKT EDUKACYJNY MÓJ PRZYJACIEL PLUSZOWY MIŚ" REALIZOWANY OD 22 DO OR.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

ZABAWY Z PLUSZOWYM MISIEM

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW. Warsztat fakultatywny. Inne jest ciekawe

N-LA N-l mówi: -Dziś powitamy się piosenka: Witam Cię, jak się masz, machnij prawą ręką, miło mi widzieć Cię, witam Cię piosenką x 2

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA GRUPA PSZCZÓŁKI 3, 4-LATKI

W przedszkolu Nikt w przedszkolu się nie nudzi Oj nie, nie! Oj nie, nie! Nie grymasi, nie marudzi, Bo tu nam fajnie jest.

Scenariusz zajęć Temat: Zwierzęta przygotowują się do zimy.

Metody i techniki nauczania: pokaz, pogadanka, inscenizacja, ćwiczenia praktyczne, praca plastyczna.

Temat dnia: Uczę się w bezpiecznej szkole"

Tego się uczymy. JESIENIĄ Piosenki: Wierszyki: Jestem sobie przedszkolaczek

Będę silny i zdrowy Scenariusz zajęć gimnastycznych w grupie 4 latków.

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

Scenariusz uroczystości ślubowania przedszkolaków

KONSPEKT SYTUACJI EDUKACYJNEJ

Witamy w przedszkolu

SCENARIUSZ ZAJĘĆ RUCHOWYCH

Miś w zabawie i piosence (wybór)

I TYDZIEŃ STYCZNIA PODSUMOWANIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH TRZYLATKI. Aktywność i działalność dziecka

Konspekt zajęć przeprowadzonych. Metodą Dobrego Startu. w dniu r.

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Scenariusz lekcji. Tytuł lekcji Jak pokonać nocne strach?

Metody i techniki: pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia ruchowe, praca plastyczna.

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

czerwiec Projekt sytuacji edukacyjnych (oprac. mgr Katarzyna Małek, Edukator Froebel.pl) PONIEDZIAŁEK: co ze sobą zabrać niezbędnik małego podróżnika

Ulubione zajęcia i zabawy przedszkolaków

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

GRY MATEMATYCZNE. Matematyka w rękach dziecka zabawy z Numiconem. Wspomaganie dzieci w rozwijaniu bogatych obrazów pojęciowych liczb.

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

BANK DOBRYCH PRAKTYK

Obszar wsparcia: Zabawy edukacyjne wzmacniające motywację dziecka do poznawania i rozwiązywania problemów. Scenariusz zajęć

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

Natura jako źródło inspiracji dla dziecięcych zabaw

dnia w grupie 5- latków Teatrzyk kukiełek na podstawie utworu Bajka o dniach tygodnia Cz. Janczarskiego

Scenariusz zajęć ruchowych grupy Żółte Słoneczka z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu w ramach akcji Szkoła w Ruchu Obszar nr 1

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNEJ NA MIESIĄC LUTY 2016 r. W GRUPIE 3 LATKÓW BIEDRONKI

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH edukacja zdrowotna

Temat: W krainie figur geometrycznych. Cele ogólne:

KWARTALNIK ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW: C.D. LISTY ZWYCIĘZCÓW ROK 2009, NR Ważne tematy: KWIECIEŃ 2009

PRZYKŁADOWY SCENARIUSZ INTEGRACYJNYCH BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH ZAJĘĆ OTWARTYCH W RAMACH IV OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

Scenariusz zajęć adaptacyjnych w grupie dzieci 3-4-letnich

Konspekt do zajęć zintegrowanych w klasie pierwszej

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2013 r. Grupa dzieci 2,5 3,5 letnich. Aktywność i działalność dziecka

Scenariusz pasowania na przedszkolaka

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie 7 MOTYLKI WRZESIEŃ 2017

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie I WRZESIEŃ 2017

SCENARIUSZ SPOTKANIA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep

ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK GRUPA IV ŻABKI

ZAMIERZNIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

Grupa wiekowa: Temat: Cel ogólny zajęć: Cele szczegółowe: Metody nauczania: Środki dydaktyczne: Przebieg zajęć:

ZAMERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE GRUPA VI PUCHATKI WRZESIEŃ 2018

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Konspekt zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK

Tematyka kompleksowa Przewidywane osiągnięcia Teksty wierszy i piosenek

ZADANIA NA MAJ 2019r.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Temat dnia: Co noszę w tornistrze?"

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Scenariusz zajęć dla 5- latków

Scenariusz zajęd w Ośrodku opracowany przez nauczyciela mianowanego

Konspekt zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK

Scenariusz sytuacji edukacyjnej z zakresu edukacji przyrodniczej

PRZEWIDYWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI MAJ TYDZIEŃ I. W wiejskiej zagrodzie.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Scenariusz zajęć nr 4

Wiersz Miś. Miś różowy, miś pluszowy, zbuntował się dziś, chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś. Wziął Krzyś misia w obie ręce

Miłym i pomocnym warto być codziennie, a w szczególności 21 listopada, kiedy to obchodzony jest właśnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wspieranie rozwoju dziecka w ujęciu koncepcji psychomotorycznej

Scenariusz zajęć Temat: Po co nam znaki drogowe?

PLTYCZNEJ PLAN PRACY LISTOPAD GRUPA: MANDARYNKI 82 PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ LISTOPAD

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Temat: Zabawy propagujące sport na podstawie wiersza H. Świąder "Sport to zdrowie".

Obszar wsparcia: Zabawy edukacyjne rozwijające sprawność ręki, przygotowujące do pisania. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Konspekt zajęć z wychowania fizycznego dla klasy III.

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Scenariusz lekcji: My toys wprowadzenie nazw zabawek. Liczebniki 1 10

Scenariusz zajęć w klasie III

Październik. TYDZIEŃ 3.: oto bardzo ważna sprawa strona lewa, strona prawa

I pół. Przyrost umiejęt./ wiedzy II I = II pół. 1.Umiejętności społeczne. 175 punktów możliwych do zdobycia. Liczba A. Liczba A. II pół.

Scenariusz zajęć ruchowych z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej

Scenariusz nr 31 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz nr 47 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Temat: Pomóżmy naszej Ziemi po co segregujemy odpady?

Środki dydaktyczne: karta pracy nr 1 karta pracy nr 2 grafika nr 1, 2 2 szarfy piłka do koszykówki dla każdego ucznia (lub 1 piłka na kilku uczniów)

Scenariusz nr 2 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Wprowadzenie nowego Skrzacika do Przedszkola Parkowe Skrzaty

Scenariusz zajęć, zabaw organizowanych w przedszkolu

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć dla 4-latków

Transkrypt:

Scenariusz uroczystości Dzień Pluszowego Misia Prowadzące: Weronika Dwojakowska, Agnieszka Stelmaszyk. Uczestnicy: grupy przedszkolne, klasy I-III szkoły podstawowej. Czas trwania: 2 godziny lekcyjne. Cele ogólne: poznanie historii pluszowego misia, nabywanie umiejętności pracy i zabawy w zespole, kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek, wdrażanie do zdrowego odżywiania. Cele operacyjne: Dziecko: bierze aktywny udział w konkursach, uważnie słucha opowiadania nauczycielki o historii pluszowego misia, nazywa postacie misiów na obrazku, ilustruje ruchem treści piosenek, zna części ciała misia, chętnie śpiewa piosenki wspólnie z innymi dziećmi oraz uczestniczy w zabawach ruchowych i tańcach. Formy: indywidualna zbiorowa Metody: słowna ( pogadanka, opowiadanie, piosenka, wiersz), oglądowa ( ilustracje, bajka ), aktywizująca (prezentacja multimedialna), praktyczna (zadań stawianych do wykonania). Środki dydaktycznie: maskotki misie, opaski z głową misia, wiersze: Powitanie Misiów, Spacer Misiów, Miś - rysowany wierszyk,

opowiadanie historia pluszowego misia, piosenki: Jadą, jadą misie, Stary niedźwiedź mocno śpi, prezentacja multimedialna, komputer, projektor multimedialny, ekran, miód, ciastka owsiane małe misie, ciasto marchewkowe w kształcie misia, talerzyki, mleko w kartonikach, puzzle z misiami, etykiety z nazwami misiów, szary papier, kredki, uzupełnianka obrazkowa miś. Przebieg uroczystości 1. Zabawa integracyjna Powitanie misiów dzieci stoją w kole i pokazują: Prawą łapką pomachają, Lewą łapką pokiwają. Hop hop, skaczą dziś do góry, Że aż dosięgają chmury. Tup tup, tupną nogą sobie, Potem klasną w łapki obie. 2. Prezentacja przyniesionych przez dzieci pluszowych misiów. Rozdanie opasek z głową misia. 3. Opowiadanie nauczycielki pt. Historia pluszowego misia. Dzień dobry! Czy wiecie jaki dziś dzień? Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. 1. czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień - Dzień Dziecka, a 25 listopada swój dzień mają wszystkie misie. Bardzo nam miło, że możemy was gościć w Krainie Pluszowych Misiów. A czy dzieci znają historię pierwszego pluszowego misia?

Posłuchajcie Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w gazecie, gdzie ujrzał go właściciel sklepu z zabawkami, który wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pocieszając i łagodząc lęk przed samotnością. 4. Parada misiów zabawa przy piosence pt. Jadą, jadą misie. Dzieci razem ze swoimi misiami tworzą węża i spacerują w rytm muzyki po sali. Jadą, jadą misie trala, trala la, Przyjechały do lasu narobiły hałasu, Przyjechały do boru narobiły rumoru. Jadą, jadą misie trala, trala la, A Misiowa jak może prędko szuka w komorze, Plaster miodu wynosi, pięknie gości swych prosi. Jada, jadą misie trala, trala la, Zjadły wszystkich plastrów sześć i wołają dajcie jeść. 5. Misiowe małe co nieco Konkurs jedzenia miodu z talerzyka bez użycia rąk. 6. Gimnastyka z misiem 1. Marsz na palcach z misiem uniesionym wysoko nad głowa; 2. Siad prosty, unoszenie misia siedzącego na nogach; 3. Ćwiczenie równowagi przekładanie misia pod uniesionym kolanem, wkoło brzucha; 4. Miś na koniku, czworakowanie w różnych kierunkach z misiem na plecach. 7. Prezentacja bajek i filmów, których bohaterem jest miś 1. Kubuś Puchatek 2. Miś Uszatek 3. Troskliwe Misie 4. Niedźwiedź w niebieskim domu.

Po prezentacji każda grupa dostanie układanki z misiem i nazwy misiów w kopercie. Zadaniem grupy i nauczyciela będzie ułożenie puzzli i dopasowanie imienia misia do obrazka. 8. Spacer misiów. Dzieci dobierają się parami i stają w kole. Idą misie parami Tupią głośno nóżkami Prawą nóżką tup tup tup Lewą nóżką tup tup tup Idą misie parami Klaszczą głośno łapkami Raz dwa raz dwa raz dwa trzy Raz dwa raz dwa raz dwa trzy 9. Miś, rysowany wierszyk (dzieci rysują z pomocą nauczyciela). Główka kształt kółka ma/małe kółeczko Na niej leżą uszka dwa/uszka Brzuszek piękny okrąglutki/brzuszek Taki sam jak mają nutki Łapki, nóżki/łapki górne i dolne Oczko jedno, drugie/oczy Zaraz misiu do nas mrugnie Nosek, buzię ładnie dam /nosek i buzia Aby miodek mógł jeść sam. 10. Zabawa ze śpiewem do piosenki Stary niedźwiedź Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi, my się go boimy, na palcach chodzimy, jak się zbudzi to nas zje, jak się zbudzi, to nas zje. Pierwsza godzina niedźwiedź śpi, druga godzina niedźwiedź chrapie, trzecia godzina niedźwiedź łapie! 11. Wesoły miś zabawa dydaktyczna. To jest miś Uszatek (nauczycielka prezentuje dużą sylwetkę misia). Nasz miś jest niekompletny. Czego mu brakuje? (dzieci wymieniają: brakuje mu oczu, klapniętego uszka, łapki, uśmiechu). Postarajmy się wspólnie uzupełnić sylwetkę misia brakującymi elementami. Nauczycielka pyta dzieci: Które uszko misia jest klapnięte?, Którą łapką misio do nas macha?

12. Małe co nieco. Degustacja ciasta w kształcie misia i rozdanie kartoników z mlekiem. 13. Pożegnanie i ewaluacja spotkania. Każde dziecko na otrzymanej wcześniej opasce dorysowuje minę: - wesołą (jeśli się podobało) - smutną (jeśli się nie podobało).