Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Podobne dokumenty
Countries and nationalities

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

poznawanie nowego słownictwa kształtowanie postaw proedukacyjnych i zainteresowania językiem obcym

Scenariusz zajęć z przedsiębiorczości

Temat: Świat dzikich zwierząt. Utrwalenie nazw zwierząt. Wprowadzenie słownictwa dotyczącego zwyczajów zwierząt

DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Unia Europejska.

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Agresji mówię STOP! Temat: Nie być jak słup soli SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

Lesson 1. Book 1. Lesson 1

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

Rozdział 1 Zawieranie znajomości w pubie

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

Na zajęciach dodatkowych realizowane będą następujące metody:

Scenariusz nr 47 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

AUTORSKI PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-II GIMNAZJUM W STRONĘ NOWOCZESNEJ PRACY DYDAKTYCZNEJ

Wymagania edukacyjne z j. angielskiego na rok szkolny 2013/2014 klasa 1 szkoła podstawowa

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Temat: We need some sugar. Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne. Zastosowanie A/AN/SOME/ANY. Utrwalenie słownictwa z zakresu żywności

PLAN PRACY ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH PROWADZĄCY: MGR INŻ. ANNA BLOK. TERMIN ZAJĘĆ: PIĄTEK GODZINA 13:30 Sala nr. 16

Scenariusz nr 77 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

Hospitacja diagnozująca na lekcji języka angielskiego

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA V

Scenariusz nr 32 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

1. LET S COMMUNICATE! LEKCJA

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

,,Doświadczam, myślę, jestem kreatywny

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie.

Temat: There is a museum in my town. Słownictwo związanez nazwami budynków użyteczności publicznej. Struktura THERE IS/THERE ARE

Scenariusz lekcji. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Różanymstoku. Czesława Hukałowicz VIII

PROGRAM KÓŁKA ORTOGRAFICZNEGO Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT DLA KLAS I-III

Scenariusz nr 3 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Analiza wyników sprawdzianu szóstoklasistów w roku szkolnym 2013/2014

Oznaczenia odzieży i produktów tekstylnych na świecie (obowiązkowe i dobrowolne)

Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Koluszkach SZKOLNY SYSTEM WSPIERANIA UCZNIA Z TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ. Opracowała: Emilia Michalak

języka obcego i sprawności językowych. Korelacja języka angielskiego z innymi przedmiotami to

Langenscheidt Słuchasz, rozumiesz, mówisz! Język angielski. Kurs mówienia dla początkujących. Książka + 3 audio CD

CEL OGÓLNY: poznanie budowy tokarki uniwersalnej i poznanie zadań poszczególnych elementóww języku polskim i angielskim.

Klasa III, edukacja matematyczna, krąg tematyczny Szacunek do pracy. Temat: Rośliny oleiste i włókniste

Temat: Programujemy historyjki w języku Scratch tworzymy program i powtarzamy polecenia.

Jednostka modułowa: M3.J3 Posługiwanie się językiem obcym przy sporządzaniu i ekspedycji potraw

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH W RAMACH WSPÓŁPRACY ZESPOŁU SZKÓŁ Z MCDN 2016/2017

II.Zadaj pytania z czasownikiem to be i udziel krótkiej odpowiedzi według wzoru: Peter is English.--- Is Peter English? Yes, he is / No, he isn t

PROGRAM AUTORSKI ZAJĘĆ DODATKOWYCH NAUKA SŁÓW PRZEZ ZABAWĘ. w grupie uczniów w Publicznym Gimnazjum im. Mariana

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat. Temat lekcji: Wild animals.

Pomyśl Policz - Pokaż, czyli eksperyment w matematyce

Konspekt lekcji otwartej - zajęć terapii dyslektycznej uczniowie klas pierwszych gimnazjum

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie 1 gimnazjalnej opracowany przez mgr Justynę Soluch

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KL.V SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SIETESZY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Konspekt zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK

Zasady oceniania z języka angielskiego dla klas 1-3 w Szkole Podstawowej w Otorowie.

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA VI

klasa III moduł 29: COMMUNITY WORKERS

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz nr 31 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego w klasach 1-3

Exercise 1 Listen to the dialogue.

Kryteria oceniana z języka angielskiego klasa 4

Teacher s Notes Unit 9

ZAJĘCIA DLA DZIECI Z TRUDNOŚCIAMI W CZYTANIU I PISANIU ( MARZEC / KWIECIEŃ )

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018

Przekształcenia wykresu funkcji wykładniczej - scenariusz lekcji. ( czas realizacji: 2- wie godziny lekcyjne)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

-1- KONSPEKT Z LEKCJI JĘZYKA FRANCUSKIEGO. Podręcznik: Francofolie Express 2, Wydawnictwo Szkolne PWN, Warszawa 2013

klasa III moduł 08: MY DUTIES

Copyright by Wydawnictwo EPROFESS Wydanie I, 2012

- lecie niepodległości

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego klasy I - III w Szkole Podstawowej nr 29

Scenariusz nr 16 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

PROGRAM ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL. V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

SCENARIUSZ LEKCJI Z FIZYKI DLA KLASY III GIMNAZJUM. Temat lekcji: Co wiemy o drganiach i falach mechanicznych powtórzenie wiadomości.

ZAJĘCIA INNOWACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2018/2019

Konspekt zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem narzędzi TIK

Tytuł: Budowa i działanie narządu wzroku

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

Scenariusz zajęć. Temat: Obcojęzyczne zasoby Internetu. II etap edukacyjny, zajęcia komputerowe. Treści kształcenia: Cele zoperacjonalizowane:

utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu słownictwa oraz gramatyki przewidzianych do realizacji w kl. IV SP

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ ROZWOJOWĄ

ZASADY OCENIANIA WEWNĄTRZSZKOLNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III

Funkcja rosnąca, malejąca, stała współczynnik kierunkowy

REJESTR ZREALIZOWANYCH ZADAŃ PRAKTYKI STUDENCKIEJ

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III SP. I. Organizacja oceniania. A. Elementy podlegające ocenianiu:

Zasady oceniania z języka angielskiego w klasach I-III

Statut Szkoły Specjalnej Przysposabiającej. do Pracy nr 1 w Krakowie

Evo s questions: Student s Worksheet 1 SNAKES AND LADDERS Grade Rozszyfruj i poprawnie zapisz nazwy dyscyplin sportowych.

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku ENGLISH IS EASY

Głubczyce dawniej i dziś

Scenariusz nr 61 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA NIEMIECKIEGO Rok szkolny 2018 / 2019

Spis treści. Część I. Uczenie dzieci z dysleksją - najskuteczniejsze metody. Część 2. Strategie nauczania

Program nauczania przedmiotu uzupełniającego Praktyczne zastosowania informatyki

Transkrypt:

Scenariusz zajęć z języka angielskiego Poziom edukacyjny: szkoła ponadgimnazjalna Ilość osób w grupie: 7 Czas trwania zajęć: 2 godz. dydaktyczne Krótka charakterystyka grupy: Grupa składa się z 7 osób w wieku 17-19 lat (w tym 6 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i jedna osoba z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym). Mocne strony grupy to systematyczność, dyscyplina, dobra współpraca; słabe strony: konieczne częste powtarzanie w celu utrwalenia nabytej wiedzy i umiejętności. Cele zajęć (dla uczniów): dydaktyczne opanowanie nowego słownictwa oraz struktur gramatycznych ćwiczenie poprawnej wymowy w języku angielskim wychowawcze wzmacnianie motywacji do nauki, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur rewalidacyjne ćwiczenie pamięci i koncentracji, rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej Cel osobisty (dla nauczyciela): rozwijanie zdolności interakcyjnych w pracy z uczniami Temat zajęć: What's your nationality? Metody nauczania: pokaz; metoda ćwiczebna. Formy organizacyjne: praca zbiorowa; praca indywidualna cicha; praca indywidualna głośna. Środki dydaktyczne: (w tym wykorzystanie ICT) projektor multimedialny, laptop, ekran; karty pracy. 1 / 5

Słowa/ pojęcia kluczowe: słownictwo: Poland- Polish, Great Britain British, Germany German, France- French, Italy Italian, Spain Spanish, Russia Russian, Argentina Argentinian, Brazil Brazilian, Ireland Irish, Japan Japanese, China Chinese, The USA American, Turkey Turkish, Greece Greek, Spain Spanish; wyrażenia: What nationality are you? I am...; What nationality is? He is/she is...; What country are you from? What country is she/ he from? Where are you/is he/she from? Przebieg zajęć: 1. Powitanie uczniów, wprowadzenie do tematu - prezentacja multimedialna z nazwami państw, ich flagami oraz nazwami narodowości: uczniowie powtarzają nazwy krajów i narodowości za nauczycielem, ćwicząc prawidłową wymowę. 2. Ćwiczenie utrwalające słownictwo zadaniem uczniów jest dokończenie zdania poprzez wpisanie nazwy obywatela danego kraju. (karta pracy nr1 poniżej). Prawidłowe odpowiedzi wypisywane są na tablicy, aby pomóc uczniom z ewentualnymi problemami z pisownią. 3. Uczniowie odpowiadają pisemnie na pytania: Where are you from? (I am from Poland) What nationality are you? (I am Polish). Następnie uczniowie uzupełniają tekst według zasady kraj i jego obywatel ( karta pracy nr 2 poniżej). 4. Uczniowie otrzymują kartę pracy z pytaniami o narodowość i kraj pochodzenia sławnych osób. Zadanie polega na wpisaniu odpowiedzi na arkusz. (karta pracy nr 3 poniżej). 5. Podsumowanie zajęć. Materiał opracowany przez nauczycieli SOSW w Tarnowskich Górach w ramach projektu Języki obce już potrafię!!!! realizowanego przez Społeczną Szkołę Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu w latach 2009 2012 2 / 5

Worksheet 1 (Karta pracy nr 1) NATIONALITIES narodowości Wpisz nazwę obywatela danego kraju: 1. A person from Argentina is... 2. A person from Brazil is... 3. A person from Britain is... 4. A person from France is... 5. A person from Germany is... 6. A person from Ireland is... 7. A person from Italy is... 8. A person from Japan is... 9. A person from Poland is... 10. A person from Russia is... 11. A person from China is.... 12. A person from The USA is... 13. A person from Turkey is... 14. A person from Greece is... 15. A person from Spain is... 3 / 5

Worksheet 2 (Karta pracy nr 2) Odpowiedz na pytania: 1. Where are you from? I am from... 2. What nationality are you? I am... Wpisz brakujące wyrazy, tak aby utworzyć pary: country (kraj) nationality (narodowość) 1. Poland -... 2.... - German 3.... - Chinese 4. France -... 5.... - Russian 6. Ireland -... 7. Great Britain -... 8.... - Argentinian 9. Italy -... 10.... - Turkish 11. Spain -... 12..... - Greek 13. The USA -... 14.... - Japanese 15. Brazil -... 4 / 5

Worksheet 3 (Karta pracy nr 3) Answer the questions about the celebrities. Odpowiedz na pytania związane ze znanymi osobami, tak jak w przykładzie: Przykład: Where is Felipe Massa from? What is his nationality? He is from Brazil. He is Brazilian. 1. Where is Leo Messi from? What is his nationality? 2. Where is Justyna Kowalczyk from? What is her nationality? She is from.... She is... 3. Where is Kirsten Stewart from? What is her nationality? She is from.... She is... 4. Where is Zinedine Zidane from? What is his nationality? 5. Where is Fernando Alonso from? What is his nationality? 6. Where is Ronaldinho from? What is his nationality? 5 / 5