Scenariusz jednostki lekcyjnej.

Podobne dokumenty
TEMAT: Rysowanie krzyżówek z wykorzystaniem programu komputerowego Microsoft Word.

MISTRZ KOMPUTERA Harmonogram X Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego MISTRZ KOMPUTERA. Klasy VI-VIII

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z TECHNIKI:

QuarkXpress skład i publikacja operacje podstawowe

Wymagania edukacyjne z przedmiotu Pracownia aplikacji internetowych dla klasy 3iA Nauczyciel: Kornel Barteczko Rok szkolny: 2015/2016

Wysoka jakość w nowej formie. Język polski

CEL zapoznanie z programem do tworzenia rysunków i ukazanie możliwości Edytora obrazów do sporządzania rysunków i ikon.

Wymagania na poszczególne oceny w klasie 4

Scenariusz lekcji. wymienić cechy narzędzia służącego do umieszczania napisów w obszarze rysunku;

Scenariusz lekcji. omówić przezroczysty i nieprzezroczysty styl zaznaczania; omówić metody kopiowania, przenoszenia i usuwania fragmentów rysunku;

Wymagania edukacyjne z przedmiotu Systemy baz danych dla klasy 3iA Nauczyciel: Kornel Barteczko Rok szkolny: 2015/2016

WYMAGANIA NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH klasavi

Redagowanie tekstu w programie Microsoft Word - Zaproszenie na uroczystość szkolną.

Coraz lepiej czytam i piszę program zajęć dla dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania

Bożena Czyż-Bortowska, Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Wymagania na poszczególne oceny w klasie 5

CELE LEKCJI. Po zajęciach uczeń powinien: znać. umieć. Temat: KOMPUTEROWE KOLOROWANKI.

Wymagania Uczeń zna zasady bezpiecznej pracy z komputerem. Uczeń stosuje się do regulaminu szkolnej pracowni komputerowej.

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z INFORMATYKI

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTU SIECI KOMPUTEROWE. dla klasy 2

w s t o s u n k u d o p r z e d m i o t u z a j ę c i a k o m p u t e r o w e w k l a s a c h c z w a r t y c h

Wymagania Uczeń zna zasady bezpiecznej pracy z komputerem. Uczeń stosuje się do regulaminu szkolnej pracowni komputerowej.

Informatyka Europejczyka. Program nauczania do zajęć komputerowych w szkole podstawowej, kl. 4-6.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII Szkoła podstawowa klasy IV- VI.

Wymagania edukacyjne z przedmiotu Pracownia Baz danych dla klasy 3iA Nauczyciel: Mariusz Walendzewicz Rok szkolny: 2015/2016

Instrukcja korzystania z serwisu Geomelioportal.pl. - Strona 1/12 -

I. EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

WYDAWNICTWA INFORMACYJNE - konspekt lekcji bibliotecznej dla klasy v szkoły podstawowej

Scenariusz lekcji. opisać działanie narzędzi przybornika; wyjaśnić znaczenie pozycji wyjściowej żółwia;

PROJEKT METODYCZNY. Kompozycja plastyczna Rytm z wykorzystaniem programu Paint. Autorzy : Eulalia Kalkowska Ewa Doering

CELE LEKCJI. Po zajęciach uczeń powinien: znać. umieć. Temat: WSTAWIANIE TABELI DO DOKUMENTU TEKSTOWEGO

Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć komputerowych. Sposoby sprawdzania

Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć komputerowych. Sposoby sprawdzania

Obsługa programu Paint materiały szkoleniowe

Scenariusz lekcji. omówić pojęcie formatowania dokumentu tekstowego; wyszczególnić charakterystyczne cechy wzorca dokumentu tekstowego;

Zajęcia komputerowe klasy I-III- wymagania

Informatyka Europejczyka. Program nauczania do zajęć komputerowych w szkole podstawowej, kl. 4-6.

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

Wymagania na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Writer edytor tekstowy.

Wymagania na poszczególne oceny szkolne klasa VI [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Wymagania na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Wymagania edukacyjne zajęcia komputerowe, klasa 6 [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

z poradni pedagogicznej

WYMAGANIA EDUKACYJNE DLA KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Wymagania na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną]

Konspekt lekcji 1. - Dokonanie doboru dwuosobowych grup ze wskazaniem pracy ucznia z dysfunkcjami z kolegą bez problemów (pomoc pedagogawychowawcy).

Wymagania na poszczególne oceny szkolne klasa V

Wymagania edukacyjne z zajęć komputerowych w klasach IV tych i V tych.

WYMAGANIA EDUKACYJNE z Informatyki dla klasy IV

Nazwa Wydziału Nazwa jednostki prowadzącej moduł Nazwa modułu kształcenia. Kod modułu Język kształcenia Efekty kształcenia dla modułu kształcenia

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne

Wymagania na poszczególne oceny szkolne- z zajęć komputerowych kl. IV -VI

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne. z zajęć komputerowych w kl IV - VI

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z INFORMATYKI KLASA CZWARTA

ROZKŁADY MATERIAŁU PRZEDMIOT ELEMENTY INFORMATYKI KLASA IV, V I VI.

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji. opisać działanie narzędzi przybornika. korzystać z Edytora postaci programu Logomocja;

Wymagania na poszczególne oceny szkolne

Kliknij przycisk Start > Panel sterowania > Konta użytkowników > Poczta (w widoku

Konspekt lekcji informatyki w kl. VI. Temat: Praca z edytorem tekstu i edytorem grafiki.

Informatyka Europejczyka. Podręcznik do zajęć komputerowych dla szkoły podstawowej. Klasa 4,

Przedmiotowy System Oceniania z zajęć komputerowych

Wymagania na poszczególne oceny w klasie 6

Dokument komputerowy w edytorze grafiki

objaśnia punkty regulaminu szkolnej pracowni komputerowej,

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z INFORMATYKI DLA KLASY V

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne

GEO-INFO V Delta 2010

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne [dla uczniów o specyficznych trudnościach w uczeniu się zostały wyróżnione czcionką pogrubioną i ]

Wymagania z zajęć komputerowych w klasach 4-6 na poszczególne oceny. Klasa 4

Temat 2. Program komputerowy

Obsługa programu Paint. mgr Katarzyna Paliwoda

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

zna regulamin szkolnej pracowni komputerowej, objaśnia punkty regulaminu szkolnej pracowni komputerowej,

PLAN METODYCZNY. Cele ogólne: Uczniowie znają podstawowe narzędzia i polecenia wykorzystywane do tworzenia i formatowania tabel. W programie MS Word

uczniów o zakresie materiału objętego sprawdzianem. obowiązku informowania uczniów o zaplanowanym sprawdzianie.

Tematy lekcji zajęć komputerowych klasa 5b grupa 1 i grupa 2

SCENARIUSZ ZAJĘĆ - Warsztaty graficzne w ramach projektu ZEWnętrza

Wymagania edukacyjne z zajęć komputerowych w klasie VI

Skróty klawiszowe Window-Eyes

PLAN METODYCZNY. Prowadzący: Barbara Ziembińska. Program: M. Kłyś, E. Sulejczyk, Przyroda dla klas IV-VI szkoły podstawowej

Wymagania Edukacyjne ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z INFORMATYKI I PRZEDMIOTÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH INFORMATYCZNYCH

Wymagania oceniające dla klasy II 2018/2019

SCENARIUSZ LEKCJI. Dział programowy: Arkusz kalkulacyjny MS Excel. Temat: Formatowanie warunkowe i funkcja Jeżeli w arkuszu kalkulacyjnym.

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości: 2.

Scenariusz lekcyjny Rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem działań na logarytmach. Scenariusz lekcyjny

Propozycje wymagań na poszczególne oceny szkolne dla klasy V

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE KLASA IV. Opis wymagań, które uczeń powinien spełnić, aby uzyskać ocenę:

4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE 5 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE 6 PRZEBIEG LEKCJI. Scenariusz lekcji. komputery. lekcja multimedialna;

Konspekt lekcji informatyki 2003/2004

Przedmiotowy System Oceniania Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Tematy lekcji informatyki klasa 4a grudzień 2012

Transkrypt:

Scenariusz jednstki lekcyjnej. 1. Klasa: V szkły pdstawwej 2. Zagadnienie: Ryswanie i malwanie 3. Temat lekcji: Twrzymy karykaturę znanej sby. 4. Czas trwania lekcji: 2*45minut 5. C uczeń pwinien już wiedzieć? Znać: spsób uruchmienia prgramu graficzneg, spsób zapisania pracy na dysku, narzędzia edytra grafiki Paint służące d twrzenia rysunków, atrybuty rysunku. Psiadać umiejętnści: psługiwania się myszą przy wybrze kształtów, klrów i biektów d wypełnienia, wybru klrów z palety raz wypełniania bszarów klrem pierwszplanwym i klrem tła, psługiwania się pdstawwymi narzędziami prgramu graficzneg, dstswania rzmiarów kartki d rysunku, twrzenia rysunków na zadany temat, pwielanie ryswanych elementów graficznych. 6. Cele lekcji: Pznawcze (intelektualne): pznanie narzędzi prgramu graficzneg służących d twrzenia rysunków (karykatur) (A), pznanie atrybutów rysunku (A). Praktyczne (psychmtryczne): psługiwanie się pdstawwymi narzędziami edytra grafiki (B), zastswanie pznanych narzędzi d twrzenia rysunków (C), dstswanie rzmiarów kartki d rysunku (C), pwielanie ryswanych elementów graficznych (np. kpiuj, bróć, wklej).

Wychwawcze (mtywacyjne, emcjnalne): efektywne wykrzystanie czasu pracy (B), aktywny udział w lekcji (C), dbanie estetykę twrznych prac (C). 7. Metdy nauczania: Metdy parte na bserwacji pkaz. Metdy parte na słwie pgadanka, bjaśnienie, pis, dyskusja. Metdy parte na działaniu ćwiczenia. 8. Śrdki dydaktyczne: zestaw kmputerwy z prgramwaniem, fligramy, rzutnik pisma, słwniki i encyklpedie. 9. Tk lekcji: Część Wstępna Przypmnienie wiadmści: Uczniwie pd kierunkiem nauczyciela: bjaśniają pjęcie edytra grafiki i prgramu graficzneg, Nauczyciel: cenia wypwiedzi uczniów, mawia cele lekcji i pdaje temat. Część Główna Pznanie narzędzi prgramu graficzneg d twrzenia karykatur Czynnści nauczyciela Czynnści uczniów pleca dszukać w słwnikach de- dszukują w słwnikach definicję karykatury, finicję karykatury, kreślają charakterystyczne cechy takieg ry- przedstawia prtrety i karykatury sunku, znanych malarzy (Jan Matejk i Stanisław Wyspiański). pleca uruchmić prgram graficz- uruchamiają prgram karykatury,

ny, bjaśnia, jak należykrzystać z narzędzi dstępnych w tym prgramie, pleca wyknać karykaturę twarzy wybierają sbę, którejkarykaturę przedsta- wybranej sby, wią, wyknują karykaturę twarzy wybranej sby, pracę zapisują, sprawdza, czy uczniwie zapisali rysunki na dysku.. Część kńcwa lekcji: Uczniwie wspólnie z nauczycielem mawiają wyknane karykatury. WYKORZYSTANIE SCHOWKA (druga lekcja) Czynnści nauczyciela Czynnści uczniów pleca twrzyć plik KARYKA- TURA, twierają plik KARYKATURA, pleca zaznaczyć rysunek i g skpiwać d schwka, pleca twrzyć edytr grafiki Paint iwkleić uprzedni skpiwany rysunek, pleca zamknąć prgram Karykatury i uzupełnić rysunek pprzez dryswanie dalszej części pstaci. sprawdza, czy uczniwie zapisali rysunki na dysku. zaznaczają biekt, kpiują g d Schwka, krzystajączmenu EDYCJA lub skrótu klawiaturweg CTRL-C, wklejają zawartść Schwka, krzystając z menu EDYCJA lub skrótu klawiaturweg CTRL-V, zamykają prgram Karykatury przeciągają wklejny rysunek w wybrane miejsce, uzupełniają rysunek ddatkwe elementy, zapisują zmiany w pliku na dysku. Część kńcwa:

mówienie i cena wyknanych prac drukwanie wybranych prac wykrzystanie twrznych rysunków w praktyce wystawa. Fligram Karykatury

W scenariuszu wykrzystan reprdukcje zamieszczne w encyklpediach.