Tytuł: I m hungry! Wprowadzenie słownictwa z zakresu: jedzenie

Podobne dokumenty
Temat: Poznajemy znaki drogowe pionowe i poziome..

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz zajęć nr 4

Dydaktyka matematyki (II etap edukacyjny) II rok matematyki Semestr letni 2016/2017 Ćwiczenia nr 1

Ctrl+P czyli ile drzew jestem w stanie uratować?

CEL zapoznanie z programem do tworzenia rysunków i ukazanie możliwości Edytora obrazów do sporządzania rysunków i ikon.

SCENARIUSZ LEKCJI Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Scenariusz lekcji wykorzystujący elementy metody CLIL

Temat: Odejmowanie w pamięci

Pierwsze kroki Roberto (przód/tył)

SCENARIUSZ WYBIERAM ZDROWIE I ZDROWE ODŻYWIANIE

SCENARIUSZ LEKCJI. Temat: Zagrożenia wynikające z korzystania z korzystania z sieci Internet. Autorka: Agnieszka Kotowicz

3. Cele sformułowane w języku ucznia: dowiesz się, czym są przypadki rzeczownika, dowiesz się, jak odmieniać rzeczownik przez przypadki

Scenariusz zajęć (a) Aktywność fizyczna i zdrowie

Scenariusz lekcji fizyki

SCENARIUSZ LEKCJI. Po zajęciach uczeń wie umie zna/rozumie

Scenariusz lekcji. Przykłady zastosowań komputerów w różnych dziedzinach życia. wymienić podstawowe pojęcia związane z procesem powstawania gazety;

SCENARIUSZ LEKCJI. Klasa: I liceum profilowane Blok tematyczny: Własności funkcji kwadratowej

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Metody: a) metoda lekcji odwróconej; b) pogadanka; c) ćwiczenia praktyczne; d) ćwiczenia interaktywne; e) burza mózgów; f) pokaz filmu edukacyjnego.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNO KOMPENSACYJNYCH GRUPA XVII

Scenariusz lekcji klasa III Technikum

Hospitacja diagnozująca na lekcji języka angielskiego

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W KRZYWOSĄDZY PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA JĘZYK ANGIELSKI

Formy organizacji zajęć: Jednostkowa i grupowa praca jednolita, zbiorowa jednolita i zróżnicowana.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOŁA NAUKOWEGO z MATEMATYKI prowadzonego w ramach projektu Uczeń OnLine

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 1

Mnożenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne

Zasady ruchu drogowego dla rowerzysty - przypomnienie wiadomości. Wykorzystanie podstawowych funkcji przeglądarki do przeglądania stron WWW.

Temat: Poznajemy Unię Europejską.

mgr Agnieszka Łukasiak Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy Zespole Szkół nr 3 we Włocławku

Przyrządy do kreślenia, plansza połażenie prostych i odcinków, kąty, domino, krzyżówka, kartki z gotowymi figurami.

Scenariusz lekcji matematyki w pierwszej klasie gimnazjum przebiegającej z wykorzystaniem technologii komputerowej

1. Scenariusz lekcji: Najnowsze marki samochodów

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

CZĘŚĆ KOŃCOWA: 8. Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymują krzyżówkę do rozwiązania. 9. Podsumowanie zajęć. Podziękowanie.

PLAN METODYCZNY LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV C

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5

SCENARIUSZ LEKCJI. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień 2017

Lekcja jest zapisana w programie SMART Notebook i znajduje się na moim chomiku aniador3. Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna - edukacja matematyczna.

TEMAT: Niskiej emisji mówimy NIE!

Scenariusz zajęć nr 3

klasa I moduł 04: FRUIT

Scenariusz zajęć nr 8

Scenariusz lekcji z języka polskiego w klasie piątej. Temat: Podział liczebników ze względu na ich budowę i znaczenie.

KONSPEKT KATECHEZY. Temat katechezy: Świadek wiary. Jakub Błaszczykowski - Wrócę silniejszy.

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Figury płaskie. Uczeń:

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Wyrażenia algebraiczne. Uczeń:

SCENARIUSZ LEKCJI. Nazwa. Nazwa szkoły. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień Temat: Dlaczego i jak oddychamy?

Proporcjonalność prosta i odwrotna

Wszyscy dla wszystkich, czyli o tych, którzy ksiąŝki kochają

1. Scenariusz lekcji: Tuningi samochodów

Scenariusz lekcji matematyki w kl. IV

Propozycja planu działania sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli matematyki szkół podstawowych

Scenariusz lekcji. temat Funkcja logarytmiczna jako funkcja odwrotna do wykładniczej.

SCENARIUSZ LEKCJI. ćwiczenia utrwalające. 4. Integracja:

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO KLASY II realizowane w ciągu pięciu dni. OPRACOWAŁA: BOŻENA GŁÓWCZYK

Scenariusz lekcji matematyki w klasie 5 przeprowadzonej dnia r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Bełżcu

KONSPEKT ZAJĘĆ Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

Scenariusz lekcji matematyki, klasa 1 LO.

Scenariusz lekcji: Wycieczka klasowa

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

a) Przypomnienie wiadomości o ułamkach zwykłych. licznik

Temat zajęć: Poznawanie właściwości i zastosowań magnesu. Rodzaj zajęć: lekcja wprowadzająca nowe pojęcia z zakresu oddziaływań (siły magnetyczne)

Rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Międzyprzedmiotowa.

strawberry lemon kiwi banana apple plum pear grapes cherry orange

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

Scenariusz lekcji otwartej z techniki. przeprowadzonej przez mgr inż. Wiesławę Cudek. TEMAT JEDNOSTKI LEKCYJNEJ: Zasady rzutowania, rzuty prostokątne.

Scenariusz lekcji: Manewry wykonywane przez kierującego rowerem: wymijanie, omijanie i wyprzedzanie

Opowieści nocy reż. Michel Ocelot

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Tydzień żartów i zagadek Temat: Matematyczne łamigłówki

Scenariusz zajęć nr 4

LEKCJA OTWARTA Z MATEMATYKI. Temat lekcji: Pole powierzchni prostopadłościanu i sześcianu.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Scenariusz zajęć Otwarte zabytki

klasa I moduł 11: WEEK

KWARTALNIK ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW: C.D. LISTY ZWYCIĘZCÓW ROK 2009, NR Ważne tematy: KWIECIEŃ 2009

SCENARIUSZ LEKCJI. 4.Integracja: Wewnątrzprzedmiotowa.

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Równania. Uczeń: rozwiązuje równania stopnia pierwszego z jedną niewiadomą.

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego

Pracuj tak, jak lubisz Wybierz pakiet, który Ci to umożliwia

Załącznik nr 1. Rozwiąż krzyżówkę

INFORMATYKA SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZEŹMIEROWIE

Konspekt lekcji informatyki 2003/2004

SCENARIUSZE SCENARIUSZE LEKCJI KLASA II. Czas start! Powodzenia!

ZGŁOSZENIE DOBREJ PRAKTYKI

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 3

Twórcza szkoła dla twórczego ucznia Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

SCENARIUSZ LEKCJI. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień 2017

SCENARIUSZ LEKCJI. Nazwa. Nazwa szkoły. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień Temat: Dojrzewanie to czas wielkich przemian.

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W KRZYWINIU

Scenariusz lekcji. Temat lekcji: Szereg homologiczny węglowodorów nienasyconych.

WYMAGANIA EDUKACYJNE I OCENIANIE DLA KLASY I. Poziom opanowania umiejętności. Kryteria: Uczeń: Poziom wykraczający. Poziom rozszerzający

SCENARIUSZ LEKCJI. Tajemniczy ciąg Fibonacciego sztuka przygotowania dobrej prezentacji

Transkrypt:

Autor: Natalia Jaksik Edukacja wczesnoszkolna Przedmiot: język angielski Klasa: 1 Czas trwania: 45 min Tytuł: I m hungry! Wprowadzenie słownictwa z zakresu: jedzenie Odniesienie do podstawy programowej: Dla celów kształcenia: pkt 1: Przyswojenie przez uczniów podstawowego zasobu wiadomości na temat faktów, zasad, teorii i praktyki, dotyczących przede wszystkim tematów i zjawisk bliskich doświadczeniom uczniów. Dla treści nauczania: pkt 2: Uczeń nazywa obiekty w najbliższym otoczeniu. Cel ogólny: przedstawienie słownictwa z zakresu: jedzenie Cele operacyjne: uczeń rozpoznaje podane słownictwo uczeń potrafi przyporządkować nazwy do zdjęć Metody pracy: aktywizujące Formy pracy: pogadanka/pokaz Środki dydaktyczne: program Prezi Przygotowanie nauczyciela: zapoznanie się z oprogramowaniem Prezi; przegląd istniejących prezentacji i stworzenie własnej aplikacji przygotowanie zbioru wymaganych słów do wklejenia do zeszytu, pustego szablonu 1

wykreślanki Przebieg lekcji: Część Przebieg Uwagi Prolog Czas: 5 min 1.Wprowadzenie 5 min 2.Część zasadnicza ok.35 min 3.Ewaluacja/podsu mowanie ok. 5 min Pogadanka na temat zwyczajów żywieniowych dzieci. Wypowiedz dowolna uczniów na temat jedzenia, tego co lubią, tego, czego nigdy by nie zjedli... Dostosowane do wieku uczniów wyjaśnienie pojęć: chmura prezentacja / program Prezi 1. Dzieci oglądają przygotowaną prezentację. Wspólnie zastanawiają się, co jest tematem prezentacji oraz co oznacza tytułowe wyrażenie: I m hungry. 2. Zapisanie tematu lekcji na tablicy. 3. Dzieci powtórnie oglądają prezentację, powtarzając za nauczycielem nazwy w języku angielskim (głosem: głodnego potwora, głodnej myszki itp. ) 4. N-l rozdaje karteczki z wymaganym słownictwem, które dzieci wklejają do zeszytów. 5. Praca w zeszycie: komponowanie i rysowanie własnego, ulubionego śniadania prezentacja prac. Podsumowanie lekcji. Zadanie zadania domowego: dzieci same tworzą wykreślankę (pusty szablon otrzymują od nauczyciela). Załączniki: Prezentacja: http://prezi.com/sy-f5vk65ypm/im-hungry/ Wykorzystana grafika: http://hu.wikipedia.org/wiki/tea_(ital)#mediaviewer/f%c3%a1jl:two_cups_of_tea_with_spoon.jpg 2

https://c2.staticflickr.com/8/7163/6717512161_bcea02e05a_z.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/three_raspberries.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/tomato_juice.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/milk_-_olly_claxton.jpg/1280px-milk_- _olly_claxton.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/salami_sandwich.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/strawberry_ice_cream_cone_(5076899310).jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/pizza.png http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/red_apple.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/banana-single.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/chocolat.png http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2011/220/5/2/sad_faced_apple_bloom_by_creshosk-d45v31v.png zadanie domowe karta pracy zbiór wymaganych wyrazów do wklejenia do zeszytu 3

Oświadczam, że w opracowanym przeze mnie scenariuszu lekcji nie naruszone zostały prawa majątkowe ani osobiste osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie scenariusza w formie elektronicznej lub drukowanej z podaniem autora oraz strony, z której został pobrany. Zadanie domowe Poznałeś dzisiaj wyrazy dotyczące jedzenia. Spośród nich wybierz pięć i zapisz je poniżej, a następnie umieść je w kratkach (poziomo lub pionowo). Pozostałe, wolne kratki zapełnij dowolnymi literami. 4

Wpisane wyrazy:...... Zbiór wymaganych wyrazów do wklejenia do zeszytu: I m hungry! Jestem głodny,-a! banana banan apple jabłko raspberries maliny strawberries - truskawki ice-cream lody chocolate czekolada pizza pizza sandwich kanapka tea herbata milk mleko juice - sok 5