AUTORSKI PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-V SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W KOSZALINIE



Podobne dokumenty
PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS V - VI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Program autorski zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego W ramach realizacji projektu Coaching i Tutoring w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej

Na zajęciach dodatkowych realizowane będą następujące metody:

SPOTLIGHT ON ORAL MATURA EXAM

BANK DOBRYCH PRAKTYK. Ilona Fulianty. Program Koła Miłośników Języka Francuskiego GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA III SOBIESKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

SCENARIUSZ PROJEKTU REALIZOWANEGO W RAMACH KOMPETENCJI KK2 NA OKRES WRZESIEŃ STYCZEŃ 2011

AUTORSKI PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-II GIMNAZJUM W STRONĘ NOWOCZESNEJ PRACY DYDAKTYCZNEJ

SCENARIUSZ ROJEKTU REALIZOWANEGO W RAMACH KOMPETENCJI KK2 NA OKRES WRZESIEŃ STYCZEŃ 2011

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku ENGLISH IS EASY

DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. w kl. IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ząbkach

Odwrócona lekcja THANKSGIVING, czyli Święto Dziękczynienia do góry nogami (scenariusz)

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA JĘZYK ANGIELSKIEGO 2017/2018 Klasy I - III

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

EWALUACJA BIEŻĄCA (W SEMESTRZE I) PROGRAMU WŁASNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRY I ZABAWY JĘZYKOWE koło zainteresowań.

KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Zespole Szkół w Michałówce. Anna Osiak Edyta Witak

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

+ umiejętności/wiadomości opanowane, / umiejętność wymaga ćwiczeń/ wiadomości wymagają uzupełnienia - brak umiejętności /wiadomości.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III SP. I. Organizacja oceniania. A. Elementy podlegające ocenianiu:

Cele uczenia się poziom CPE Język Angielski Poziom C2

Koło z języka angielskiego dla klas I, II i III Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie na rok 2017/2018

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018

PROGRAM ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL. V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z języka angielskiego w kl. I-III PSP

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO w roku szkolnym 2015/2016

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA VI

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klasy /2019 English Class A1 Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych ocen

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI

PROGRAM AUTORSKI ZAJĘĆ DODATKOWYCH NAUKA SŁÓW PRZEZ ZABAWĘ. w grupie uczniów w Publicznym Gimnazjum im. Mariana

Cele uczenia się Język Angielski Poziom A2 Celem nauki języka angielskiego na poziomie pre intermediate jest nabycie sprawności słuchania, mówienia,

SPOSOBY SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III

Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka angielskiego. w wersji rozszerzonej na poziomie gimnazjum

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY KLASY I-III

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w klasach IV - VI. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie

Innowacja Z angielskim za pan brat. Miejsce wdrożenia innowacji: Szkołą Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turowie

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas czwartych I. Program nauczania: II. Podręcznik: III.Tematyka realizowanych modułów :

Kryteria oceniania z j. angielskiego. Klasy I-III. Klasa I

Cele uczenia się poziom CAE Język Angielski Poziom C1

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW UPOŚLEDZONYCH W STOPNIU LEKKIM KLASA I

Kryteria Oceniania z języka niemieckiego w Gimnazjum Klasa I. Ocena niedostateczna

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W BYDGOSZCZY

BUILDING CULTURAL AWARENESS AND ENGLISH TO CHILDREN COMMUNICATION ABILITIES IN TEACHING KOŁO JĘZYKOWO TEATRALNE

Dopuszczający Dostateczny Dobry Bardzo dobry Celujący. Osiągnięcie uczeń rozumie wszystkie komunikaty i wypowiedzi nauczyciela ;

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Opracowany na podstawie programu nauczania realizowanego w oparciu o podręcznik,,new Sparks 1

Przedmiot: język angielski zawodowy w klasie o profilu technik informatyk. Szkoła: Powiatowy Zespół Nr 10SME im. M. Kopernika ( IV etap kształcenia)

Liczba godzin Punkty ECTS Sposób zaliczenia. lektoraty 30 zaliczenie z oceną

Przedmiotowy System Oceniania

Wymagania edukacyjne dla uczniów klas VII szkoły podstawowej opracowane na podstawie podręcznika do nauki języka niemieckiego Meine Deutschtour

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

SYSTEM OCENIANIA W KLASACH 4 6. Język angielski

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Wymagania edukacyjne na śródroczne i roczne oceny z z języka włoskiego

II. Kontrola i ocena pracy ucznia.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III

Weryfikacja PSO język polski

ZASADY WEWNĄTRZSZKOLNEGO OCENIANIA Z JĘZYKA WŁOSKIEGO W VII KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Nazwa szkoły uczestniczącej w konkursie: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH IV-VIII w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA NIEMIECKIEGO Rok szkolny 2018 / 2019

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego obowiązujący od roku szkolnego 2009/2010 (nowa podstawa programowa)

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO. Klasy IV-VIII. Szkoła Podstawowa w Zdunach

Kontrola i ocena pracy ucznia.

SCENARIUSZ LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY V

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP zgodny z nową podstawą programową

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK KASZUBSKI

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego w klasach 1-3

PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA V

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JEZYKA ANGIELSKIEGO W KONWRESACJI w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W GIMNAZJUM IM. ZIEMI ŚLĄSKIEJ W PIECACH

Przedmiotowy System Oceniania z Języka Angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiem Szkoła Podstawowa dla klas IV-VI

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 4, 5, 6

Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny z języka niemieckiego

Zasady oceniania wewnątrzszkolnego z języka francuskiego/hiszpańskiego w klasie I-III

KRYTERIA OCENIANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 4-8

Wymagania edukacyjne z przedmiotu: JĘZYK NIEMIECKI dla klas trzecich. Klasy 3

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO. Klasy IV-VIII. Szkoła Podstawowa w Zdunach

PSO i WYMAGANIA EDUKACYJNE NA OCENĘ

JĘZYK ANGIELSKI NA CO ZWRACAMY UWAGĘ OCENIAJĄC : 1.UMIEJĘTNOŚĆ WYPOWIEDZI USTNEJ:

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE KL. IV-VI DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 10 IM.

ZAKRES WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH NA POSZCZEGÓLNE OCENY SZKOLNE

DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ nauczyciel: mgr Marcela Owczarek-Miedzińska

Jednostka modułowa: M3.J3 Posługiwanie się językiem obcym przy sporządzaniu i ekspedycji potraw

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego. w Szkole Podstawowej dla klasy 1-3

Cele uczenia się Język Angielski Poziom A1+ Celem nauki języka angielskiego na poziomie elementary jest nabycie sprawności słuchania, mówienia,

Program zajęć językowych Poznaję świat - język angielski prowadzonych w ramach projektu MKK - Moje Kluczowe Kompetencje

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

a. Prace domowe mogą mieć formę zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń, wypracowania, projektu itp.

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III. Zespół Szkolno Przedszkolny w Łęgajnach

WEATHER OKREŚLANIE POGODY, PYTANIE O POGODĘ. Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie III szkoły podstawowej.

Koło matematyczne 2abc

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA z języka angielskiego W KLASACH 1-3

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ DLA KLAS PIERWSZEGO ETAPU EDUKACYJNEGO I-III

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA JĘZYK FRANCUSKI ROK SZKOLNY 2016/2017

W klasie II i III rozwijane są intensywnie wszystkie cztery sprawności językowe.

Transkrypt:

AUTORSKI PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-V SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W KOSZALINIE Autor: mgr Dorota Nawrot Przedmiot: język angielski Etap edukacyjny: II etap edukacyjny: IV i V klasa szkoły podstawowej Typ kursu: pozalekcyjne koło zainteresowań Ilość godzin tygodniowo: 2

1. KONCEPCJA Program został napisany w oparciu o podstawę programową oraz program nauczania języka angielskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej DKW-4014-59/99. Głównym założeniem programu jest promowanie zdobywania wiedzy o obszarach anglojęzycznych oraz rozwijanie wszystkich czterech sprawności językowych, tj. słuchania, czytania, mówienia i pisania, umożliwiających swobodne komunikowanie się. Poza celami edukacyjnymi, w programie zawarto również cele wychowawcze, a więc rozwijanie zainteresowań uczniów, wzbudzanie szacunku dla innej kultury, a także nauka samodzielnej pracy i systematyczności. 2. TREŚCI Tematyka programu obejmuje zagadnienia bliskie uczniom, dotyczące między innymi szkoły, ważniejszych świąt/dni, jedzenia, sportów oraz takie, które pozwalają im ćwiczyć funkcje językowe, jak np. udzielanie informacji, wskazówek, pisanie pocztówek. Niektóre tematy zawarte w programie pokrywają się z treściami omawianymi na lekcjach, co umożliwia uczniom powtórzenie i utrwalenie zdobytej wiedzy. Ujęte w programie treści pozwalają na przeprowadzenie około 35 różnych zajęć po 45 minut każde. Istnieje możliwość kompilacji poszczególnych zagadnień bądź rozciągnięcia ich na więcej jednostek lekcyjnych, np. poprzez urozmaicenie zajęć filmem tematycznym. Na realizację programu pozwala połączenie wybranych pozycji książkowych, Internetu oraz samodzielnie opracowanych materiałów.

Program ten powinien nie tylko wzbogacić ofertę programową szkoły, lecz również skutecznie promować poszerzanie wiedzy z języka angielskiego wśród uczniów. 3. CELE OGÓLNE: 1. Zainteresowanie uczniów nauką języka angielskiego w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. 2. Poszerzanie zdobytej wiedzy o zagadnienia kulturowe. 3. Stworzenie uczniom warunków do praktycznego wykorzystania języka. 4. Poprawienie komunikacji językowej. 5. Wykorzystywanie dostępnych źródeł informacji w nauce języka. 6. Promowanie wykorzystania technologii komputerowej w nauce języka.

4. CELE SZCZEGÓŁOWE: Słuchanie: 1. Uczeń potrafi zrozumieć główne myśli w tekstach i rozmowach. 2. Uczeń potrafi wyszukać i zapisać właściwą informację. Mówienie: 1. Uczeń potrafi uzyskiwać i udzielać informacji dotyczących omawianych zagadnień. 2. Uczeń potrafi poprawnie wymawiać wyrazy. 3. Uczeń potrafi w paru zdaniach udzielić krótkiej wypowiedzi na dany temat. Czytanie: 1. Uczeń rozumie ogólny zamysł tekstu. 2. Uczeń potrafi znaleźć niezbędną informację w tekście. 3. Uczeń potrafi sprawdzić prawdziwość informacji na podstawie tekstu. Pisanie: 1. Uczeń potrafi zredagować prosty tekst użytkowy (opis, notatka, pocztówka, życzenia). 2. Uczeń próbuje wykorzystywać nowe formy i struktury gramatyczne. 5. ZASTOSOWANIE TECHNOLOGII KOMPUTEROWEJ W NAUCE JĘZYKA: 1. Uczeń potrafi znaleźć niezbędne informacje korzystając z Internetu. 2. Uczeń potrafi wykonać proste ćwiczenia w programie do nauki języka angielskiego.

6. TEMATYKA ZAJĘĆ. 6.1. TEMATYKA ZAJĘĆ KLAS IV: 1. Praktyczna nauka korzystania ze słownika polsko-angielskiego i angielsko-polskiego. 2. Zawieranie znajomości. 3. Szkoła - system edukacji, przedmioty szkolne. 4. Historia odkrycia Ameryki - Columbus Day. 5. Zwyczaje kulinarne - zamawianie jedzenia. 6. Halloween. 7. Bonfire Night. 8. Sporty charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii. 9. Idea Święta Dziękczynienia. 10. Zwyczaje Bożonarodzeniowe. 11. Zimowe formy aktywności. 12. Burn's Night - element poezji. 13. Walentynki - pisanie wiersza. 14. Dzień Świstaka - opisywanie pogody. 15. Regiony w Wielkiej Brytanii - Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia. 16. Recykling. 17. Wizyta w Buckingham Palace. 18. Zwyczaje Wielkanocne. 19. Popularne zawody. 20. Zgadnij, kto to? - Opisywanie ludzi. 21. Udzielanie wskazówek.

22. Muzyka - tłumaczenie tekstów piosenek. 6.2. TEMATYKA ZAJĘĆ KLAS V: 1. Praktyczna nauka korzystania ze słownika polsko-angielskiego i angielsko-polskiego. 2. Domy w Wielkiej Brytanii. 3. Historia odkrycia Ameryki - Columbus Day 4. Udzielanie wskazówek. 5. Udzielanie informacji. 6. Halloween. 7. Bonfire Night. 8. Idioms - wyrażenia idiomatyczne. 9. Idea Święta Dziękczynienia. 10. Zwyczaje Bożonarodzeniowe. 11. W sklepie. 12. Burn's Night - element poezji. 13. Walentynki - pisanie wiersza. 14. Dzień Świstaka - opisywanie pogody. 15. Regiony w Wielkiej Brytanii - Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia. 16. U lekarza. 17. Pisanie pocztówek. 18. Zwyczaje Wielkanocne. 19. Przysłowia. 20. Najciekawsze miejsca w Londynie - przewodnik.

7. PRZEWIDYWANE FORMY EWALUACJI: - obserwacja - ankieta dla ucznia po każdych zajęciach 1. Na zajęciach podobało mi się. 2. Nauczyłem się. 3. Swoje zaangażowanie w skali 1-5 oceniam na. 4. Zdobyta wiedza przyda mi się / nie przyda mi się (zakreśl 1 odp) - test po każdym semestrze 8. METODY PRACY: - metoda komunikatywna - metoda audiolingwalna - metoda zadaniowa (task-based teaching) - metody aktywizujące 9. FORMY PRACY: - praca indywidualna - praca w parach - praca w grupach - praca całą klasą

10. TECHNIKI NAUCZANIA: - pytania i odpowiedzi - dyskusja - dialog - notatka - projekt - film - piosenka 11. POMOCE DYDAKTYCZNE: - radiomagnetofon z odtwarzaczem CD - płyta DVD (zagadnienia kulturowe) - komputer - materiały uzyskane z Internetu - słowniki - domino obrazkowe - karty ze słownictwem - bingo - gry edukacyjne - pozycje książkowe: "Festivals and Special Days in Britain", "Holidays and Special Days in the USA", "For Real! English in Everyday Situations", "Intermediate Listening", "London!", "British History Highlights" wydawnictwa SCHOLASTIC - czasopisma językowe wydawnictwa Mary Glasgow Magazine

12. PRZYKŁADOWE SCENARIUSZE ZAJĘĆ. 12.1. Halloween Temat lekcji: Obchody święta Halloween w Wielkiej Brytanii. Cele edukacyjne: - Wyszukiwanie informacji dotyczącej Halloween w Internecie. - Poznanie kultury innych narodów. - Dobór nazw do obrazków. - Powtórzenie słówek za pomocą wiersza. - Przeprowadzenie ankiety i opisanie jej wyników. Cele operacyjne: - Uczeń potrafi opisać zwyczaje związane z Halloween. - Uczeń potrafi posłużyć się komputerem w celu znalezienia potrzebnych informacji. - Uczeń potrafi podporządkować nazwy obrazkom. - Uczeń potrafi zadawać pytania w ankiecie i opisać jej wyniki. - Uczeń potrafi poprawnie wymówić słowa wiersza stosując poznane słownictwo. Treści: - Słownictwo związane ze świętem Halloween, jego historia i zwyczaje. Metody: - aktywizujące: burza mózgów - zadaniowa: przeprowadzenie ankiety Techniki: - praca całą klasą, indywidualna, w parach.

Pomoce: - kserokopia z ćwiczeniami na słownictwo, wierszem, ankietą - karty obrazkowe - prezentacja w programie Power Point Przebieg zajęć: - Nauczyciel w kapeluszu czarownicy przeprowadza z uczniami burzę mózgów zadaniem domowym uczniów było wyszukanie w Internecie dostępnych informacji o obchodach święta Halloween; - Prezentacja Power Point o festiwalu, jego historia; dzieci mogą dopowiadać zapamiętane wcześniej informacje, szczegóły; - Arkusz ćwiczeniowy, na którym dzieci dopasowują nazwy do obrazków, głośno odczytują wiersz z nowym słownictwem (dramatycznie); - Dzieci przeprowadzają ankietę strachu i sporządzają notatkę o jej wynikach.

12.2. Bonfire Night. Temat lekcji: Obchody Bonfire Night kim był Guy Fawkes? Cele edukacyjne: - Wyszukiwanie informacji dotyczącej Bonfire Night w prasie. - Poznanie kultury innych narodów. - Przypomnienie zasad prawidłowego postępowania z fajerwerkami. - Układanie zdań w kolejności chronologicznej. Cele operacyjne: - Uczeń potrafi opisać zwyczaje związane z Bonfire Night. - Uczeń potrafi wyszukać niezbędne informacje w prasie. - Uczeń potrafi opowiedzieć historię Guy a Fawkes a, podać daty, fakty. - Uczeń potrafi postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. - Uczeń potrafi ułożyć zdania w kolejności chronologicznej. Treści: - Słownictwo związane z dniem Bonfire Night, jego historia i zwyczaje. Metody: - aktywizujące: projektowa - zadaniowa Techniki: - praca całą klasą, indywidualna, w parach. Pomoce: - kserokopia z ćwiczeniami na słownictwo, zdaniami do ułożenia w odpowiedniej kolejności, obrazkami do wpisania podstawowych zasad bezpieczeństwa przy postępowaniu z fajerwerkami

- artykuły z gazet - prezentacja w programie Power Point Przebieg zajęć: - Uczniowie zgadują temat zajęć w zabawie z alfabetem. - Uczniowie znajdują informacje o święcie w artykułach prasowych. - Prezentacja w programie Power Point na temat festiwalu. - Kserokopia z ćwiczeniami utrwalającymi poznane wiadomości.

12.3. Thanskgiving. Temat lekcji: Thanksgiving kiedyś i dziś. Cele edukacyjne: - Poznanie kultury innych narodów. - Dobór nazw do obrazków. - Poznanie tradycyjnych potraw w Święto Dziękczynienia. - Poznanie historii Święta Dziękczynienia. - Przeprowadzenie ankiet. Cele operacyjne: - Uczeń potrafi opisać zwyczaje związane z Thanksgiving. - Uczeń potrafi podporządkować nazwy obrazkom. - Uczeń potrafi wymienić tradycyjne potrawy świąteczne. - Uczeń potrafi opowiedzieć historię święta. - Uczeń potrafi odegrać krótką scenkę z podziałem na role opisującą ideę święta. - Uczeń potrafi przeprowadzić ankietę na temat ulubionych potraw. Treści: - Słownictwo związane ze świętem Thanksgiving, jego historia i zwyczaje. Metody: - aktywizujące: drama - zadaniowa Techniki: - praca całą klasą, indywidualna, w parach.

Pomoce: - kserokopia z ćwiczeniami na słownictwo, potrawami świątecznymi, scenką, ankietą - prezentacja w programie Power Point Przebieg zajęć: - Nauczyciel rysuje wielkiego indyka i uzyskuje od uczniów nazwę święta Thanksgiving. - Prezentacja w programie Power Point dotycząca historii święta. - Kserokopia z ćwiczeniami. - Odegranie krótkiej scenki. - Ankieta na temat ulubionych potraw uczniów.