Jak zaktywizować nauczycieli do pracy w sieci współpracy i doskonalenia, czyli dobre praktyki koordynatora sieci.
|
|
- Józef Rudnicki
- 8 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1
2 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Jak zaktywizować nauczycieli do pracy w sieci współpracy i doskonalenia, czyli dobre praktyki koordynatora sieci. Alicja Sikora - Koordynator sieci w projekcie Wspomaganie szkół w Gminie Miejskiej Kraków
3 Diagnoza potrzeb uczestników sieci Dla realizacji założonych celów Projektu zostały prowadzone następujące formy wsparcia dyrektorów i nauczycieli szkół: a/ 1. przeprowadzono diagnozy potrzeb rozwojowych w szkołach 2. wyodrębniono obszary o największej szansie rozwoju w każdej ze szkół w ramach RPW 3. SORE oraz koordynatorzy sieci w drodze dyskusji wyłonili spośród pozostałych, te obszary, które stały się tematami sieci, jako uzupełnienie potrzeb nauczycieli
4 Diagnoza potrzeb uczestników sieci. b/ Przeprowadzono diagnozę wśród nauczycieli-uczestników sieci przy wsparciu koordynatora sieci w oparciu o własny scenariusz diagnozy /pogłębiony warsztat diagnostyczny, dzięki któremu określono: Cele ogólne i szczegółowe, Tematy form doskonalenia, Działania wdrażane w szkołach, Moderowanie pracy na platformie Określono zasady pracy w sieci /kontrakt/.
5 Temat sieci Wykorzystanie potencjału ucznia motywowanie ucznia z zastosowaniem metod aktywizujących. /Spoza kanonu tematów wskazanych przez Poradnik ORE/.
6 Planowanie i definiowanie zasad pracy, moderowanie spotkań. Cele ogólne: Jak wykorzystać potencjał wiedzy i umiejętności ucznia w procesie dydaktycznym? Jak wykorzystać metody aktywizujące, aby zmotywować ucznia do systematycznej pracy?
7 Planowanie i definiowanie zasad pracy, moderowanie spotkań. 2. Cele operacyjne /wybrane/ Dostrzeganie związku pomiędzy motywacją a aktywnym działaniem ucznia, Wskazanie, ze motywacja do uczenia się, jest celem działalności nauczyciela, Usystematyzowanie czynników wpływających na motywację do uczenia się, Wskazanie strategii motywacyjnych stosowanych przez nauczycieli, Dostosowanie metod aktywizujących do możliwości uczniów, Doskonalenie umiejętności pracy w grupach przez nauczycieli i uczniów.
8 Zakładane efekty: Nauczyciele stosują metody sprzyjające uczeniu się, Układ lekcji sprzyja procesowi uczenia się, Poprawiają się wyniki edukacyjne uczniów, Zwiększa się zaangażowanie uczniów w proces edukacyjny, Zwiększenie motywacji ucznia do pracy i nauki.
9 Moderowanie pracy w sieci.
10 Stały i systematyczny kontakt z nauczycielami. Wymiana postów na platformie e-lerningowej, Natychmiastowe komentowanie każdego postu przez koordynatora, Zachęcanie nauczycieli do aktywnego udziału w dyskusji, Moderowanie dyskusji w obrębie tematów zaproponowanych przez koordynatora i nauczycieli, e informacyjne, przypominające o zadaniach i obowiązkach wynikających z kontraktu, Podziękowania za aktywność zarówno dla nauczycieli, jak i dyrektorów szkół, Wyłonienie tematów i sprecyzowanie konkretnych zagadnień do spotkania z ekspertem / doskonalenie nauczycieli /.
11 Zamieszczanie przez nauczycieli materiałów dydaktycznych. Scenariuszy lekcji, zajęć pozalekcyjnych, artykułów, prezentacji działań, Opracowana została przez koordynatora sieci publikacja zawierająca wszystkie wypracowane przez nauczycieli materiały i przesłana w postaci CD do szkół biorących udział w projekcie.
12 Wdrażanie. Pozyskiwanie zewnętrznych ekspertów.
13 Cztery spotkania w realu. Warsztaty na temat zastosowania metod aktywizujących i motywowania ucznia do pracy i nauki wg własnej koncepcji koordynatora sieci oraz z udziałem eksperta.
14 Tematy spotkań w realu. 1. Idea sieciowania i zaplanowanie pracy sieci spotkanie z koordynatorem sieci. 2. Metody aktywizujące i ich praktyczne, wymierne i efektywne stosowanie - spotkanie z ekspertem. 3. Jak wykorzystać metody aktywizujące, aby zmotywować ucznia do systematycznej pracy? Rola informacji zwrotnej- spotkanie z ekspertem. 4. Podsumowanie i ewaluacja pracy sieci spotkanie z koordynatorem sieci.
15 Praca w sieci. Systematyczna praca na platformie pozwoliła na modyfikacje celów i działań.
16 Wyłoniono następujące tematy i zagadnienia, nad którymi pracowano na platformie: Bank dobrych praktyk, Wymiana doświadczeń, Ocenianie i nagradzanie, informacja zwrotna, średnia ważona, Ciekawa literatura i przydatne linki, Motywowanie ucznia- współpraca z rodzicami w motywowaniu ucznia, Komunikacja z uczniami, Dlaczego warto pracować zespołowo? Motywacja na lekcjach wychowania fizycznego, A co z nagradzaniem? Motywacja a organizacja pracy, Sztuka motywowania uczniów.
17 Podsumowanie.,,Dopóki większość nauczycieli nie zrozumie, że ucząc trzeba ograniczać swoją podmiotowość, wyeksponować zaś aktywność uczniów, dopóty proces dydaktyczny pogrążony będzie w marazmie. By wyjść ze strefy bezładu, śledztwo lekcyjne trzeba zastąpić swobodą, poszukiwaniem i twórczością. Bortnowski S.: Nauczycielu, bądź sobą! Warszawa 1992, s. 11
18 Efekty doskonalenia nauczycieli: Uczestnictwo w szkoleniach i współpraca z innymi nauczycielami, Możliwość korzystania z wartościowych materiałów szkoleniowych zaprezentowanych przez ekspertów i wypracowanych przez nauczycieli, Wymiana doświadczeń i zdobywanie nowej wiedzy, dzielenie się wypracowanymi przez sobie materiałami dydaktycznymi, Rozmowy na temat problemów, z jakimi spotykają się nauczyciele w szkole, Podsumowanie wyników ewaluacji pracy sieci i wskazanie wniosków dotyczących pracy w kolejnych edycjach tematyki, sposobu pracy, motywacji, zaangażowania i aktywności uczestników.
19 Ewaluacja efektów pracy i tworzenie sprawozdania z działalności sieci.
20 Ewaluacje przeprowadzono za pomocą metod aktywizujących. Metaplan Tarcze satysfakcji Dyskusja Ankieta Wszystkie te metody zostały wykorzystane na ostatnim spotkaniu w realu tzw. ewaluacyjnym.
21 Uwagi i rekomendacje nauczycieli:
22 Co można zrobić, by było tak, jak być powinno? Zmniejszenie przerw miedzy spotkaniami, wrzucenie konkretnego zadania/zagadnienia na dany miesiąc np. skomentowanie artykułu, projektu, Należy przemyśleć, jak rozplanować prace na platformie, tak, aby każdy był zaangażowany, wykorzystać inne niż forum możliwości platformy, przydzielcie konkretne działania, zadania osobom, grupom osób, Wybrać jedno-dwa zagadnienia, nad którymi się pracuje, możliwość oddzielenia pracy w sieci od pracy w innych szkoleniach, radach.
23 Co można zrobić, by było tak, jak być powinno? W projekcie powinny uczestniczyć osoby nim zainteresowane, więcej spotkań w realu niż w sieci, Grupować nauczycieli w zespoły z jednego poziomu edukacyjnego lub grupy przedmiotów, wymiana poglądów osób w grupie Np. nauczycieli jednego przedmiotu,na spotkaniach w realu, Kontynuować niektóre pomysły i zamieszczać na stronie Scholaris, Odciążyć uczestników z obowiązków w szkole i szkoleń.
24 Wnioski: Roczna praca bardzo udana: mamy wiele wartościowych przemyśleń, pomysłów, którymi możemy się podzielić, są osoby, które chcą o naszych pomysłach posłuchać i o nich dyskutować, Spotkania w realu/ bezpośrednie/ dają dużo lepsze efekty niż te w sieci-na forum, Cele zostały zrealizowane i nauczyciele poznali wiele metod pracy, Skorzystałam/łem z wiedzy na spotkaniach w realu i na platformie, Może zbyt małe formy przymusu?, Praca, która trwa tak długo - kilka miesięcy- czasem się rozmywa, ale w sumie powstało wiele ciekawych pomysłów-metod, projektów pracy, mamy świadomość tworzenia czegoś wspólnie, W projekcie powinny uczestniczyć osoby nim zainteresowane, więcej spotkań w realu niż w sieci, Wszyscy mają możliwość wniesienia swojego wkładu do prowadzonych zajęć.
25 raport_nauczyciele_konferencja_prasowa_14_10_09.pdf
26 Trochę statystyki W sieci uczestniczyło 25 nauczycieli ze wszystkich etapów edukacyjnych, pracujących na terenie miasta Krakowa: Szkoły podstawowe -14 szkół, Gimnazja - 5 szkół, Ponadgimnazjalne - 6 szkół. Praca na platformie: Liczba wiadomości w grupach i na forach Liczba wątków - 32 ilość zamieszczonych scenariuszy zajęć /dokumentów - 7 ilość zamieszczonych materiałów - 32
27 Dobrzy liderzy dają ludziom poczuć, że są w samym środku wydarzeń, nie na ich peryferiach. Wszyscy czują, że przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu przez organizację. Kiedy to się dzieje ludzie dążą do wspólnego celu i nadaje to ich pracy znaczenia. Warren Bennis
28 Jeśli chcesz żeby Twoja sieć pracowała efektywnie pamiętaj, aby: Motywować uczestników do systematycznej pracy, Stosować wzmocnienia pozytywne wobec aktywnych nauczycieli, Wspólnie wypracować zasady pracy Sieci kontrakt, Zaangażować się w moderowanie pracy sieci/ codziennie/, Systematycznie odpowiadać na posty nauczycieli, Szanować ich prace i zaangażowanie, Wyciągać wnioski ze słabych stron pracy sieci lub zespołu.
29 Jeśli chcesz żeby Twoja sieć pracowała efektywnie pamiętaj, aby: Zamieszczać interesujące materiały, które sprowokują nauczycieli do dyskusji na platformie, Inicjować konkretne zagadnienia, tematy, które pomogą wspólnie rozwiązać problemy nauczycieli, Zachęcać do pracy zespołowej, Zamieszczać na platformie materiały własne nauczycieli, jak i te wypracowane na warsztatach.
30 Jeśli chcesz żeby Twoja sieć pracowała efektywnie pamiętaj, aby: Wypracować własne pomysły i koncepcje na moderowanie dyskusji, Posiadać kompetencje intra i interpersonalnych, które pomogą w stworzeniu zespołu uczącego się: koordynator musi swoim entuzjazmem zarazić nauczycieli do pracy, Systematycznie współpracować z koordynatorem projektu i SORE, przekazując im informacje o pracach nauczycieli w sieci.
31 Koordynator sieci Warunki dobrej współpracy Proces komunikacji : intra i interpersonalny, grupowy i społeczny Wiara w swoje możliwości Wysoka i adekwatna samoocena Komunikatywność Pomysłowość Umiejętność aktywnego słuchania
32 Na podsumowanie niech posłużą słowa Lao Tsy: "Przywódca jest najlepszy, Kiedy ludzie z trudem zdają sobie sprawę z jego istnienia, nie tak dobry, kiedy ludzie chwalą jego rządy, gorszy, kiedy ludzie się go obawiają, najgorszy, gdy ludzie nim gardzą. Przestaniesz ludzi poważać, oni przestaną poważać ciebie. Natomiast dobry przywódca, który niewiele mówi, gdy wypełnił zadanie, spełnił swoją rolę! Wówczas ludzie mówią: " sami to zrobiliśmy".
33 Temat sieci w drugim roku realizacji projektu. Współdziałanie zespołowe nauczycieli i podnoszenie efektywności procesu edukacyjnego w szkole.
34 Dziękuję za uwagę Kontakt : saj@autograf.pl Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Złapani w sieci spotkanie dla koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia. Raszyn - Falenty listopada 2014 r
Złapani w sieci spotkanie dla koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia. Raszyn - Falenty 20-22 listopada 2014 r Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Alicja Sikora JAK ZAKTYWIZOWAĆ NAUCZYCIELI DO PRACY W SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA
Alicja Sikora JAK ZAKTYWIZOWAĆ NAUCZYCIELI DO PRACY W SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA PRZYKŁADY DZIAŁAŃ Warszawa 2014 Creative Commons - Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-na tych samych warunkach
JAK ZAKTYWIZOWAĆ NAUCZYCIELI DO PRACY W SIECI WSPÓŁPRACY I DOSKONALENIA
Alicja Sikora JAK ZAKTYWIZOWAĆ NAUCZYCIELI DO PRACY W SIECI WSPÓŁPRACY I DOSKONALENIA PRZYKŁADY DZIAŁAŃ Warszawa 2014 Creative Commons - Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-na tych samych warunkach
Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA Gimnazjum w Piecniku W OBSZARZE: Uczeń aktywny uczestnik procesu uczenia się.
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
POWIAT LIPNOWSKI ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Technikum. w Zespole Szkół w Dobrzyniu Nad Wisłą NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Technikum w Zespole Szkół w Dobrzyniu Nad Wisłą NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA. Szkoła Podstawowa w Chojnie ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA W OBSZARZE
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY TECHNIKUM. w Zespole Szkół w Skępem NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA. Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY TECHNIKUM w Zespole Szkół w Skępem NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data
Gimnazjum w Gardnie Imię i nazwisko SORE Piotr Waydyk
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
Szkoła Podstawowa nr 3 nr 1 w Gryfinie
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
Przebieg i organizacja kursu
Przebieg i organizacja kursu ORGANIZACJA KURSU: Kurs Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach. Rola koordynatora w projekcie prowadzony jest przez Internet. Zadania
Priorytet III Wysoka jakość oświaty Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół Okres realizacji projektu:
Priorytet III Wysoka jakość oświaty Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół Okres realizacji projektu: 1.10.2013 30.06.2015 Personel zarządzający i merytoryczny projektu Koordynatorka projektu:
Zespół Szkół nr 2 w Wałczu ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 1 IM. PROFESORA WIKTORA ZINA
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. w Publicznym Gimnazjum w Kikole NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA. Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY w Publicznym Gimnazjum w Kikole NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA W OBSZARZE OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Liceum Ogólnokształcące w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA. Ocenianie kształtujące
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Liceum Ogólnokształcące w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Ocenianie kształtujące 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01. 09.
POWIAT LIPNOWSKI ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Szkoła Podstawowa. w Bobrownikach NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa w Bobrownikach NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
Rola poradni psychologiczno-pedagogicznych we wspomaganiu pracy szkół na przykładzie doświadczeń wybranych powiatów. Warszawa, maj 2013 r.
Rola poradni psychologiczno-pedagogicznych we wspomaganiu pracy szkół na przykładzie doświadczeń wybranych powiatów Warszawa, maj 2013 r. Projekty na rzecz nowego systemu wspomagania pracy szkół Projekt
POWIAT LIPNOWSKI. 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji. źródła informacji zewnętrznej,
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TRZEBIEGOSZCZU NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI - KONTYNUACJA 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji
POWIAT LIPNOWSKI ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Szkoła Podstawowa. w Ciełuchowie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Podstawowa w Ciełuchowie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
Wspieranie pracy wychowawców klas bezpieczna szkoła
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA W OBSZARZE EFEKTYWNA WSPÓŁPRACA ZESPOŁÓW NAUCZYCIELSKICH
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia "Nowoczesne technologie w edukacji" za rok szkolny 2014/2015
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia "Nowoczesne technologie w edukacji" za rok szkolny 2014/2015 W ramach pracy sieci nauczycieli szkół powiatu lipnowskiego Nowoczesne Technologie
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia "Nowoczesne technologie w edukacji" za rok szkolny 2013/2014
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia "Nowoczesne technologie w edukacji" za rok szkolny 2013/2014 W ramach pracy sieci nauczycieli szkół powiatu lipnowskiego Nowoczesne Technologie
Szkoła Podstawowa w Czermnie. Ocenianie kształtujące
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa w Czermnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Ocenianie kształtujące 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01. 09. 2013
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA. Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa Nr 5 w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA II LO W WAŁCZU W OBSZARZE UCZEŃ AKTYWNY UCZESTNIK PROCESU UCZENIA SIĘ
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Beneficjent projektu: Miasto Chełm Projekt : realizowany w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
EFEKTY PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA NA PRZYKŁADZIE SIECI MATEMATYKÓW
EFEKTY PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA NA PRZYKŁADZIE SIECI MATEMATYKÓW Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w
Wspieranie pracy wychowawców klas bezpieczna szkoła
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
Technikum. w Zespole Szkół w Skępem
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Technikum w Zespole Szkół w Skępem NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Wspieranie pracy wychowawców klas bezpieczna szkoła 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZWECJI W OBSZARZE TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia Pedagodzy i Wychowawcy" za rok szkolny 2014/2015
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia Pedagodzy i Wychowawcy" za rok szkolny 2014/2015 W ramach pracy sieci nauczycieli szkół powiatu lipnowskiego Pedagodzy i Wychowawcy w 2014/2015
Szkoła Podstawowa w Żórawinie
Szkoła Podstawowa w Żórawinie SORE Sabina Żuchelkowska Rok szkolny 2013/2014 Temat I RPW Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny? Potrzeby nauczycieli Podczas spotkania z Panią Dyrektor SP w Żórawinie,
Sieć to statek, na którym nie ma pasażerów, wszyscy jesteśmy jego załogą Marshall McLuhan
Sieć to statek, na którym nie ma pasażerów, wszyscy jesteśmy jego załogą Marshall McLuhan Sieć - co to takiego? Skupia nauczycieli z różnych przedszkoli wokół interesującego ich obszaru działań. Głównym
Zespół Szkół nr 2 w Wałczu TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 IM. PROFESORA WIKTORA ZINA
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
Szkoła promuje wartość edukacji
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim UDA-POKL.03.05.00-00-219/12-00 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I
Zasadnicza Szkoła Zawodowa. w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Wspieranie pracy wychowawców klas bezpieczna szkoła 1. Czas realizacji Data
Szkoła Podstawowa w Stalmierzu NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA. Wspieranie pracy wychowawców klas bezpieczna szkoła
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Podstawowa w Stalmierzu NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Wspieranie pracy wychowawców klas bezpieczna szkoła 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie pomorskim. prowadząca Katarzyna Zychowicz
Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie pomorskim prowadząca Katarzyna Zychowicz WSPARCIE JST dla szkół- procesowe wspomaganie szkół oraz gminne sieci współpracy
Szkoła Podstawowa w Wólce. Ocenianie kształtujące
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa w Wólce NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Ocenianie kształtujące 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01. 09. 2013
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZWECJI W OBSZARZE RODZICE SĄ PARTNERAMI SZKOŁY
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 W LIPNIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA WSPIERANIE PRACY WYCHOWAWCÓW KLAS BEZPIECZNA SZKOŁA
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 W LIPNIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA WSPIERANIE PRACY WYCHOWAWCÓW KLAS BEZPIECZNA SZKOŁA 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data
Sieć Jak wspierać ucznia w uczeniu się matematyki?
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie ostrowieckim Sieć Jak wspierać ucznia w uczeniu się matematyki? Zaczęło
Gimnazjum w Jaszkotlu
Gimnazjum w Jaszkotlu SORE Agata Sopniewska Rok szkolny 2013/2014 Temat I RPW Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki Potrzeby nauczycieli Na podstawie rozmowy z dyrektorem szkoły, spotkania
TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W TRZEBIEGOSZCZU NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia
Sieci współpracy i samokształcenia - wyniki badań ewaluacyjnych. Warszawa, listopada 2014
Sieci współpracy i samokształcenia - wyniki badań ewaluacyjnych Warszawa, 20-22 listopada 2014 O badaniu ewaluacyjnym przedmiotem była ocena modernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli oraz jego relacje
Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu. Ocenianie kształtujące
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Ocenianie kształtujące 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01. 09.
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MYSŁAKÓWKU NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MYSŁAKÓWKU NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
Liceum Ogólnokształcące
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia
Nowe formy wspomagania rozwoju szkół i doskonalenia nauczycieli
Prezentację przedstawiono na XI Konferencji OSKKO www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2014/ Nowe formy wspomagania rozwoju szkół i doskonalenia nauczycieli Kraków, 7 marca 2014 r. Cele spotkania Uczestnik:
Przedszkole Niepubliczne Złote Krople
Przedszkole Niepubliczne Złote Krople SORE Agnieszka Hulewicz Rok szkolny 2013/2014 Temat I RPW Potrzeby nauczycieli Cel ogólny Cele szczegółowe Oferta edukacyjna drogą do właściwej realizacji podstawy
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W LIPNIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W LIPNIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
SZKOŁA PODSTAWOWA W RÓŻEWIE ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY W OBSZARZE:EFEKTY TEMAT OFERTY DOSKONALENIA :
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet IIIDziałanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
Szkoła Podstawowa w Piasku
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W WAŁCZU W OBSZARZE TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PUBLICZNE GIMNAZJUM W WIELGIEM NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PUBLICZNE GIMNAZJUM W WIELGIEM NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01. 09.
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Gimnazjum nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu. W OBSZARZE EFEKTY Uczeń aktywny uczestnik uczenia się
ZAŁĄCZNIK NR 25 Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał
P R O J E K T. pn. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego. okres realizacji 01.08.2013r 31.07.
P R O J E K T pn. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli Powiatu Głogowskiego okres realizacji 01.08.2013r 31.07.2015r nr WND POKL.03.05.00-00-181/12 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
Nowy system wspomagania pracy szkoły. Założenia, cele i działania
Nowy system wspomagania pracy szkoły Założenia, cele i działania Wsparcie projektowe dla nowego systemu wspomagania pracy szkół Projekt systemowy: System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SP 4 W WAŁCZU W OBSZARZE WSPIERANIE PRACY WYCHOWAWCÓW KLAS BEZPIECZNA SZKOŁA
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
Siemiatycze r.
Siemiatycze 31.08.2014 r. Sprawozdanie z realizacji I oferty doskonalenia w ramach projektu Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie
Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół/ przedszkoli/ placówek
Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół/ przedszkoli/ placówek W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny proponujemy kompleksowe wspomaganie rozwoju szkoły/placówki. Nasza propozycja może obejmować kilka działań,
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY. Publiczne Gimnazjum w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY Publiczne Gimnazjum w Lipnie NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Rodzice są partnerami szkoły 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01.09.2014
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA Przedszkole nr 3 w Gryfinie (nazwa przedszkola/szkoły)
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
SZKOŁA PODSTAWOWA W GOSTOMI ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY W OBSZARZE: EFEKTY TEMAT OFERTY DOSKONALENIA :
Załącznik nr 17 Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał
SZKOŁA PODSTAWOWA W KARSIBORZE ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY W OBSZARZE: EFEKTY TEMAT OFERTY DOSKONALENIA :
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA Szkoły Podstawowej w Piecniku Ocenianie kształtujące
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADUSZNIKACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W ZADUSZNIKACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
Sprawozdanie z pracy
Sprawozdanie z pracy Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Pracujących z Dzieckiem ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi w roku szkolnym 2017/2018 Do pracy Sieci Współpracy i Samokształcenia
Technikum w Dobrzyniu Nad Wisłą. Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną?
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA Technikum w Dobrzyniu Nad Wisłą NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną? 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji
Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W BORZE W OBSZARZE: RODZICE SĄ PARTNERAMI SZKOŁY
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W BORZE W OBSZARZE: RODZICE SĄ PARTNERAMI SZKOŁY 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 28.08.2013 31.08.2014 2. Diagnoza potrzeby
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA Szkoły Podstawowej w Piecniku
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
PRZEZ SZKOŁY UCZESTNICZĄCE W PILOTAŻU NOWEGO SYSTEMU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
Jarosław Kordziński TEMATY DZIAŁAŃ ROZWOJOWYCH PODEJMOWANYCH PRZEZ SZKOŁY UCZESTNICZĄCE W PILOTAŻU NOWEGO SYSTEMU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI Publikacja powstała w ramach programu System doskonalenia nauczycieli
CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
SZKOŁA PODSTAWOWA W PŁOCICZNIE ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY W OBSZARZE: EFEKTY TEMAT OFERTY DOSKONALENIA:
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
RAPORT Z REALIZACJI DZIAŁAŃ ROCZNEGO PLANU WSPOMAGANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W ŁOMŻY W OBSZARZE. Uczeń aktywny uczestnik procesu uczenia się
RAPORT Z REALIZACJI DZIAŁAŃ ROCZNEGO PLANU WSPOMAGANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W ŁOMŻY W OBSZARZE Uczeń aktywny uczestnik procesu uczenia się rok szkolny 2013/14 SORE ANNA RUSZCZYK RAPORT Z REALIZACJI
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia Pedagodzy i Wychowawcy" za rok szkolny 2013/2014
SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia Pedagodzy i Wychowawcy" za rok szkolny 2013/2014 W ramach pracy sieci nauczycieli szkół powiatu lipnowskiego Pedagodzy i Wychowawcy w 2013/2014
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W RADOMICACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W RADOMICACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie
Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie SORE Agnieszka Hulewicz Rok szkolny 2013/2014 Temat I RPW Budowa koncepcji pracy szkoły Potrzeby nauczycieli Na podstawie rozmowy z Dyrektorem Szkoły
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA. Zespół Szkolno Przedszkolny, Szkoła Podstawowa w Cedyni (nazwa przedszkola/szkoły) ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA W TŁUCHOWIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE CZĘŚĆ II
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA W TŁUCHOWIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE CZĘŚĆ II 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji
SZKOŁA PODSTAWOWA W KARSIBORZE ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY W OBSZARZE: EFEKTY TEMAT OFERTY DOSKONALENIA :
Projekt pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie wałeckim Priorytet III Działanie 3.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA W KIKOLE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA W KIKOLE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji 01. 09. 2013
CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA. Gminne Przedszkole w Widuchowej ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA W OBSZARZE
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MYSŁAKÓWKU NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY?
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MYSŁAKÓWKU NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY? 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
SORE działają w szkole nowy model doskonalenia nauczycieli w powiecie giżyckim
SORE działają w szkole nowy model doskonalenia nauczycieli w powiecie giżyckim Rozwiązania w zakresie wspomagania pracy szkół i przedszkoli w powiecie giżyckim Sposób realizacji projektu 1) Projekt na
System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół
System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Wnioski z pilotażowego wdrażania projektu przez Miasto Łódź Małgorzata Zwolińska Lidia Dyndor 1 Z perspektywy dyrektora
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZADUSZNIKACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY?
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZADUSZNIKACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY? 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PUBLICZNE GIMNAZJUM W WIELGIEM NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE CZĘŚĆ II
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PUBLICZNE GIMNAZJUM W WIELGIEM NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE CZĘŚĆ II 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji
Rezultaty, wnioski i rekomendacje
EWALUACJA PROJEKTU Budowanie sieci współpracy i samokształcenia w ramach wspomagania rozwoju szkół powiatu górowskiego Rezultaty, wnioski i rekomendacje Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RADOMICACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY?
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RADOMICACH NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY? 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3 W LIPNIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: RODZICE SĄ PARTNERAMI PRZEDSZKOLA
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3 W LIPNIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: RODZICE SĄ PARTNERAMI PRZEDSZKOLA 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA PRZEDSZKOLE W BANIACH ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA W OBSZARZE. Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Projekt realizowany przez Powiat Gryfiński pn. Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim współfinansowany przez Unię Europejską ze
TŁO 3. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Lubelskim
TŁO 3 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Lubelskim Pilotaż projektu systemowego ORE System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W CHROSTKOWIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W CHROSTKOWIE NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: TECHNIKI UCZENIA SIĘ I METODY MOTYWUJĄCE DO NAUKI 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SKĘPEM NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY?
ROCZNY PLAN WSPOMAGANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SKĘPEM NA PODSTAWIE OFERTY DOSKONALENIA: JAK POMÓC UCZNIOWI OSIĄGNĄĆ SUKCES EDUKACYJNY? 1. Czas realizacji Data rozpoczęcia realizacji Data zakończenia realizacji