Kwiecień 2013 na GPW

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kwiecień 2013 na GPW"

Transkrypt

1 Kwiecień 2013 na GPW 15 kwietnia odbyła się pierwsza sesja giełdowa w nowym systemie transakcyjnym Universal Trading Platform (UTP) Ważne zmiany w regulacjach w Alternatywnym Systemie Obrotu,. Grupa GPW podała wyniki finansowe za I kwartał 2013 r. Debiuty 23 kwietnia Mabion Spółka Mabion działa w branży farmaceutycznej, prowadząc prace badawczo-rozwojowe umożliwiające wdrożenie nowych leków stosowanych między innymi w terapii chorób nowotworowych. Spółka jest dwudziestym podmiotem, który przeniósł swoje notowania z rynku alternatywnego GPW na główny parkiet warszawskiej giełdy. Inne wydarzenia 9 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na zmiany w składzie Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Nowy skład Zarządu GPW to: Adam Maciejewski Prezes, Beata Jarosz Wiceprezes, Paweł Graniewski Wiceprezes, Mirosław Szczepański Członek Zarządu W dniach 9 10 kwietnia 2013 r. w Londynie odbyła się dwudniowa konferencja Polish Capital Market, która miała na celu promowanie polskiego rynku kapitałowego wśród inwestorów zagranicznych. Organizatorem konferencji był PKO Bank Polski oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. W ciągu dwóch dni odbyło się ponad 150 spotkań, w których udział wzięło 30 inwestorów instytucjonalnych i 19 spółek z Polski. W programie konferencji znalazł się szereg paneli dyskusyjnych związanych z tematyką makroekonomiczną i rynkiem kapitałowym oraz spotkania one-on one dla inwestorów z zarządami spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. W panelach udział wzięli m.in.: Paweł Tamborski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i Beata Jarosz, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

2 12 kwietnia Giełda poinformowała o rozpoczęciu wstępnych rozmów na temat współpracy z CEE Stock Exchange Group AG (CEESEG). Na obecnym etapie strony analizują wszystkie możliwe rozwiązania strategiczne oraz możliwe metody współpracy. 15 kwietnia odbyła się pierwsza sesja giełdowa na GPW przy użyciu nowego systemu transakcyjnego Universal Trading Platform (UTP). Notowania przebiegły prawidłowo zgodnie z nowym harmonogramem sesja dla rynku kasowego rozpoczęła się o godz. 9:00, a dla rynku terminowego o godz. 8:45; sesja na obu rynkach zakończyła się o godzinie 17:05, a otwarcie i zamknięcie sesji odbyło się bez zakłóceń Podczas pierwszej sesji całkowita wartość obrotów akcjami wyniosła 752,8 mln zł, a inwestorzy zawarli w sumie transakcji. System transakcyjny UTP (Universal Trading Platform) to światowej klasy jakość w dziedzinie technologii, która umiejscowi GPW pośród najnowocześniejszych globalnych giełd. UTP spełnia najwyższe światowe standardy i rosnące wymagania uczestników rynku, a przy tym gwarantuje organizację obrotu zgodnie z globalnymi trendami. UTP, którego twórcą jest NYSE Technologies, znany jest międzynarodowym inwestorom i brokerom z największych światowych rynków tą samą platformę obrotu wykorzystują giełdy grupy NYSE Euronext z siedzibami w Nowym Jorku, Paryżu, Lizbonie, Amsterdamie i Brukseli, jak również wiele rynków giełdowych. Dzięki UTP polski rynek kapitałowy otwiera się na nowe kategorie inwestorów, w tym duże, globalne firmy inwestycyjne stosujące techniki handlu algorytmicznego. System UTP zastąpił Warset, który działał na warszawskiej giełdzie od 17 listopada 2000 roku. Porównanie: pierwsze sesje w systemach Warset i UTP: WARSET UTP liczba instrumentów liczba zleceń liczba transakcji obrót akcjami (mln zł) 134,4 752,78 obrót kontraktami (szt.) kwietnia 2012 przypadła 22. rocznica powstania GPW. Po 22 latach GPW jest największą krajową giełdą instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej pod względem kapitalizacji notowanych spółek (128,5 mld euro)1 i wartości obrotów akcjami (w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosły one 45,5 mld

3 euro)2, a także jedną z najszybciej rozwijających się giełd w Europie. Jak wynika z najnowszego raportu IPO Watch Europe, dotyczącego liczby i wartości pierwszych ofert publicznych (IPO) na giełdach europejskich, warszawski parkiet jest drugim rynkiem w Europie pod względem liczby debiutów oraz trzecim pod względem wartości ofert w pierwszym kwartale 2013 r., plasując się za giełdami z grupy LSE i Deutsche Boerse. 30 kwietnia Grupa GPW podała wyniki finansowe za I kwartał 2013 r. Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odnotowała w tym okresie rekordowe przychody ze sprzedaży na poziomie 79,4 mln zł (o 24,1% większe w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku). Wzrost jest w znacznej mierze spowodowany wysoką aktywnością uczestników Towarowej Giełdy Energii, spółki zależnej GPW. Przychody z rynku finansowego, na którym od początku roku obowiązują nowe, obniżone opłaty od transakcji akcjami i kontraktami terminowymi, wzrosły o 5,1% wobec IV kwartału 2012 r. i wyniosły 52,5 mln zł. W stosunku do I kwartału 2012 r. przychody z rynku finansowego obniżyły się o 7,8%, przy wzroście obrotów sesyjnych na rynku akcji o 1,5%. W tym samym okresie większość regulowanych rynków akcji w Unii Europejskiej odnotowała spadek wartości obrotów, które dla całej UE wyniosły blisko 992 mld euro i były o 7,4% niższe niż rok wcześniej. Najważniejsze dane statystyczne Zmiany procentowe indeksów w kwietniu Od początku roku WIG20-2,2-10,21 MWIG40-2,8-0,06 SWIG80-3,9 0,65 WIG-PLUS -6,5 1,94 WIG -2,2-6,95 Spośród wszystkich spółek giełdowych notowanych na głównym rynku 178 zanotowało dodatnią stopę zwrotu. Największe wzrosty cen w kwietniu Spółka Kurs Kurs * Zmiana % INTAKUS 0,02 0,01 100,00 MISPOL 1,51 0,83 81,93 POLICE 21,00 16,30 33,17 *dla debiutantów kurs odniesienia z dnia debiutu Obroty giełdowe na rynku kasowym wyniosły mln zł i były o 10% niższe od obrotów w marcu. Na rynku terminowym obroty wyniosły mln zł i były o 32% niższe niż w poprzednim miesiącu.

4 Obroty instrumentami (mln zł) Akcje i PDA* ,98 ETF* 11,76 Kontrakty terminowe Wartość** ,36 Wolumen (szt.) Opcje Wartość** 17,46 Wolumen (szt.) Produkty strukturyzowane Wartość* 19,40 Wolumen (szt.)* *bez transakcji pakietowych **liczone wg wartości kontraktów/opcji Wydarzenia 29 kwietnia warszawska giełda ogłosiła zmiany w Regulaminie ASO, które zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2013 r. Reforma ma na celu podwyższenie jakości i bezpieczeństwa rynku NewConnect. Najważniejsze zmiany dotyczą czterech obszarów: - wymogi dotyczące wprowadzania instrumentów finansowych do ASO i zakres dokumentu informacyjnego, - obowiązki informacyjne spółek, - przejrzystość ofert prywatnych, - polityka w stosunku do Autoryzowanych Doradców (AD). Zmiany są przeprowadzane w ramach stałego dążenia GPW do zwiększania atrakcyjności rynku NewConnect dla inwestorów i dbania o najwyższe standardy na polskim rynku kapitałowym. 29 kwietnia warszawska giełda ogłosiła wyniki corocznej weryfikację Autoryzowanych Doradców na NewConnect i Catalyst. W wyniku przeprowadzonej oceny status AD utraciło 9 spośród 74 podlegających weryfikacji podmiotów działających na NewConnect. Debiuty 4 kwietnia - BETOMAX Działalność spółki dzieli się na dwie kategorie: - dostawę zaawansowanych technologii i systemów budowlanych dla różnych sektorów budownictwa; - działalność usługową jako uzupełniającą w stosunku do ww. działalności podstawowej, głównie w zakresie usług budowlano montażowych oraz wynajmu sprzętu budowlanego.

5 8 kwietnia - Netwise Spółka koncentruje się na wdrożeniach i konsultingu związanym z systemami do zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz dostarczaniu kompleksowego wsparcia w ramach IT Governance (zarządzania mapą drogową technologii i strategii IT w przedsiębiorstwach). Projekty wdrożeniowe prowadzone są z wykorzystaniem technologii Microsoft. 9 kwietnia - Blue Ocean Media Spółka świadczy kompleksowe usługi marketingowe skierowane w szczególności do podmiotów działających w branży nieruchomościowej. Spółka specjalizuje się w szczególności w zakresie świadczenia usług marketingu online tj. w zakresie tworzenia stron www, audytu istniejących stron internetowych, pozycjonowania stron internetowych, prowadzenia działań public relation w Internecie. 18 kwietnia - Abpol Company Polska Spółka specjalizuje i koncentruje się na dystrybucji produktów FMCG. Działalność ta obejmuje: - dystrybucję produktów innych producentów (zarówno polskich jak i zagranicznych), - konfekcjonowaniu produktów na zlecenie Reckitt Benckiser, - produkcji i dystrybucji własnych linii produktów FMCG. 19 kwietnia - Grupa Trinity Grupa Trinity funkcjonuje w oparciu o dwa komplementarne segmenty inwestycje własne na rynku niepublicznym w spółki z dużym potencjałem wzrostu oraz usługi doradcze dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz inwestorów prywatnych. 24 kwietnia - LOGINTRADE LOGINTRADE jest innowacyjną firmą technologiczną działającą na rynku e-procurement, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań wspierających procesy zakupowe w segmencie B2B. Podstawowym produktem spółki jest platforma zakupowa, która stanowi zaawansowany system wspierający proces zakupów biznesowych oraz wspiera komunikację pomiędzy kupcami i dostawcami. 25 kwietnia MIDVEN Spółka działa na dwóch powiązanych ze sobą obszarach, oferując świadczenie usług doradczych oraz prowadząc działalność inwestycyjną. Model działalności spółki można określić jako tzw. butik inwestycyjny. W ramach prowadzonej działalności doradczej spółka działa m.in. w imieniu amerykańskiego funduszu private equity Yorkville Advisors LLC, który inwestuje w 28 krajach w spółki giełdowe.

6 26 kwietnia 2013 Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości Grupa PTWP prowadzi działalność w następujących obszarach: - działalność wydawnicza w zakresie mediów drukowanych, - działalność wydawnicza w zakresie portali internetowych, - organizacja konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych (np. kongresów), - prowadzenie specjalistycznych szkoleń. Najważniejsze pismo wydawane przez Emitenta to Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, wydawany od 1999 roku. Najważniejsze dane statystyczne Zmiany procentowe indeksów w kwietniu Od początku roku NCINDEX -3,70-5,32 NCXLIFESCI -4,11-3,68 Spośród spółek notowanych na NewConnect 158 zanotowało dodatnią stopę zwrotu. Największe wzrosty cen w w kwietniu Spółka Kurs Kurs * Zmiana % RELIGADEV 0,02 0,01 100,00 VIAGUARA 0,02 0,01 100,00 SILVACG 0,32 0,17 88,24 *dla debiutantów kurs odniesienia z dnia debiutu Obroty akcjami i prawami do akcji na NewConnect wyniosły 57 mln zł i były o 31% niższe od obrotów w marcu. Obroty instrumentami (mln zł) * Akcje 55,75 PDA 0,84 *bez transakcji pakietowych

7 Wydarzenia 29 kwietnia warszawska giełda ogłosiła wyniki corocznej weryfikacji Autoryzowanych Doradców na NewConnect i Catalyst. W wyniku przeprowadzonej oceny status AD utraciło 13 spośród 42 podlegających weryfikacji podmiotów na Catalyst Debiuty 24 kwietnia na giełdowym rynku obligacji zadebiutowały papiery dłużne wyemitowane przez Miasto Kraków o wartości 300 mln zł. Debiut obligacji Miasta Krakowa to pod względem wartości emisji jeden z trzech największych debiutów obligacji na Catalyst w tym roku i druga co do wielkości emisja obligacji komunalnych w momencie debiutu w historii tego rynku. Obligacje korporacyjne: 3 kwietnia - 2C Partners S.A. Wartość emisji: zł 22 kwietnia - EUROCENT Wartość emisji: zł Obligacje komunalne: 24 kwietnia - obligacje MIASTA KRAKOWA Wartość emisji: zł Dane statystyczne Obroty na Catalyst (mln zł) * w kwietniu w marcu GPW 87,25 731,14 BondSpot 16,84 69,34 Razem 104,09 800,48 Instrumenty o najwyższych obrotach na Catalyst* Instrument (mln zł) PND ,68 BREPA07 9,24 IPP0615 8,55 SIE1125 5,46 MVP0813 4,61 * obroty łączne z GPW i BondSpot

8 W miesiącu kwietniu wartość obrotów na Rynku TBS Poland wyniosła 93,32 mld zł, w tym na rynku transakcji kasowych obroty wyniosły 36,11 mld zł, natomiast na rynku transakcji warunkowych 57,21 mld zł. Średnie dzienne obroty na rynku kasowym wynosiły około 1,72 mld zł, a na rynku transakcji warunkowych około 2,72 mld zł. Wartość TBSP Index na koniec miesiąca wyniosła 1519,06 co oznacza wzrost o 2,98 % do wartości zamknięcia z poprzedniego miesiąca. Treasury BondSpot Poland (mld zł) Kwiecień 2013 Marzec 2013 Rynek kasowy 36,11 36,07 Transakcje warunkowe 57,21 42,46 Razem 93,32 78,53 2 kwietnia GPW udostępniła platformę, na której została przeprowadzona aukcja sprzedaży uprawnień do emisji CO2 (EUA European Union Allowances). Aukcja skierowana była przede wszystkim do podmiotów objętych europejskim systemem handlu emisjami (EU ETS) takich jak zakłady energetyczne i produkcyjne, ale także do domów maklerskich oraz innych podmiotów obracających instrumentami finansowymi. W aukcji udział wzięło siedem podmiotów Obroty: Energia elektryczna Towarowa Giełda Energii Kwiecień 2013 Marzec 2013 Transakcje spot (TWh) 1,9 2,1 Transakcje terminowe (TWh) 15,2 10,5 Prawa majątkowe Towarowa Giełda Energii Kwiecień 2013 Marzec 2013 Rynek praw majątkowych (TWh) 1,3 5,1

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok Warszawa, luty 2014 r. Spis treści 1 PODSTAWOWE INFORMACJE O GIEŁDZIE... 3 1.1 GŁÓWNE DANE DOTYCZĄCE RYNKÓW PROWADZONYCH PRZEZ

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. I. DLA AKCJONARIUSZY... 3 LIST PREZESA ZARZĄDU...3 LIST PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ...5

Bardziej szczegółowo

Sierpień 2011 na GPW

Sierpień 2011 na GPW Sierpień 2011 na GPW 4 rocznica rynku NewConnect i 300 notowanych spółek, GPW podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze, Debiut 10. spółki ukraińskiej na Głównym Rynku GPW, 22 debiuty na NewConnect

Bardziej szczegółowo

Współmenedżerowie Oferty Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Polska Kasa Opieki S.A. UniCredit CAIB Poland S.A.

Współmenedżerowie Oferty Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Polska Kasa Opieki S.A. UniCredit CAIB Poland S.A. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Oferta do 750.000 obligacji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 100 zł każda oraz ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie 1.700.000 obligacji

Bardziej szczegółowo

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Raport kwartalny Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za I kwartał r. Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Raport kwartalny za III kwartał roku Warszawa,

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W 2013 R. LUTY 2014 R.

PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W 2013 R. LUTY 2014 R. PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W 2013 R. LUTY 2014 R. 2013 rok wyzwań dla Grupy GPW Wyniki: 2013 r. Zysk netto: 113,5 mln zł +6,9% rdr EBITDA 1 : 156,9 mln zł +3,8% rdr Nagroda

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W 2013 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W 2013 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W 2013 ROKU Zgodnie z art. 4 ust. 2 Ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym Komisja Nadzoru Finansowego ma obowiązek przedstawić

Bardziej szczegółowo

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Główny Rynek, NewConnect i Catalyst. Warszawa, 21 października 2013 r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Główny Rynek, NewConnect i Catalyst. Warszawa, 21 października 2013 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Główny Rynek, NewConnect i Catalyst Warszawa, 21 października 2013 r. Plan prezentacji: 1. Wprowadzenie 2. Giełda w Warszawie 3. Rozwój GPW 2 WPROWADZENIE 3 RYNEK

Bardziej szczegółowo

www.pwc.com/pl/rynkikapitalowe Droga na giełdę Rynki kapitałowe

www.pwc.com/pl/rynkikapitalowe Droga na giełdę Rynki kapitałowe www.pwc.com/pl/rynkikapitalowe Droga na giełdę Rynki kapitałowe Niniejsza publikacja została sporządzona w oparciu o daty debiutów akcji lub praw do akcji (PDA). Opcje nadsubskrypcji ( greenshoe options

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku

Sprawozdanie Zarządu z działalności IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku Sprawozdanie Zarządu z działalności IPO Doradztwo Kapitałowe S.A. za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku Warszawa, dn. 25 maja 2015 r. Spis treści 1 Wprowadzenie... 4 1.1 Podstawowe informacje

Bardziej szczegółowo

Podstawowe dane statystyczne dotyczące roku 2005

Podstawowe dane statystyczne dotyczące roku 2005 Podstawowe dane statystyczne dotyczące roku 2005 1 WIG20 na koniec roku 2654,95 1960,57 35,4% 2 WIG na koniec roku 35600,79 26636,19 33,7% 3 MIDWIG na koniec roku 2207,74 1730,1 27,6% 4 TechWIG na koniec

Bardziej szczegółowo

Dane statystyczne za rok 2012

Dane statystyczne za rok 2012 2013 Dane statystyczne za rok 2012 Wskaźniki giełdowe 2012 Główny Rynek GPW Wartość rynkowa notowanych spółek krajowych (na koniec roku) Wartość rynkowa notowanych spółek zagranicznych (na koniec roku)

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W II KW. 2013 R. LIPIEC 2013 R.

PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W II KW. 2013 R. LIPIEC 2013 R. PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W II KW. 203 R. LIPIEC 203 R. Myślimy strategicznie Warszawa - Centrum Kapitałowe CEE Strategia GPW Strategia Polskiego Rynku Kapitałowego Priorytety

Bardziej szczegółowo

Podstawy przedsiębiorczości wykład 1

Podstawy przedsiębiorczości wykład 1 Podstawy przedsiębiorczości wykład 1 1 Rynek finansowy a rynek kapitałowy Charakterystyka rynku kapitałowego Częścią systemu społecznego jest system ekonomiczny, a więc gospodarka jako zbiór zależności,

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W 2014 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W 2014 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W 2014 ROKU Zgodnie z art. 4 ust. 2 Ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym Komisja Nadzoru Finansowego ma obowiązek przedstawić

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu Banku z działalności Grupy Banku BPH S.A. za rok

Sprawozdanie Zarządu Banku z działalności Grupy Banku BPH S.A. za rok Sprawozdanie Zarządu Banku z działalności Grupy Banku BPH S.A. za rok 2010 Spis treści 1. Informacja o Banku BPH...4 2. Wybrane dane finansowe i operacyjne Grupy Banku BPH S.A....5 3. Sytuacja makroekonomiczna

Bardziej szczegółowo

Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów

Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów Celem raportu jest omówienie roli rynku kapitałowego w rozwoju polskich regionów oraz pokazanie, że jest jeszcze ogromna liczba przedsiębiorstw i samorządów, które mogą skorzystać z tej formy finansowania

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Banku Pekao S.A. za 2012 rok

Sprawozdanie z działalności Banku Pekao S.A. za 2012 rok Warszawa, marzec 2013 Spis treści 1. Wybrane dane finansowe i wskaźniki Banku Pekao S.A.... 3 2. Podsumowanie wyników... 4 3. Zewnętrzne warunki działania... 5 4. Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia...

Bardziej szczegółowo

KAPITAŁ DLA FIRM 2010

KAPITAŁ DLA FIRM 2010 Autor Raportu RAPORT KAPITAŁ Rozwój na pełnych żaglach PARTNER GŁÓWNY PATRONI HONOROWI PATRONI MEDIALNI Nasze usługi pasują idealnie Krawczyk i Wspólnicy Spółka Komandytowa Biurowiec Focus al. Armii Ludowej

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności ING Banku Śląskiego S.A. w 2013 roku

Sprawozdanie Zarządu z działalności ING Banku Śląskiego S.A. w 2013 roku Sprawozdanie Zarządu z działalności ING Banku Śląskiego S.A. w 2013 roku SPIS TREŚCI LIST PRZEWODNICZĄCEJ RADY NADZORCZEJ... 5 LIST PREZES ZARZĄDU... 6 I. UWARUNKOWANIA MAKROEKONOMICZNE ROZWOJU POLSKIEGO

Bardziej szczegółowo

Najlepsze miejsce. do obrotu obligacjami w Polsce

Najlepsze miejsce. do obrotu obligacjami w Polsce Najlepsze miejsce do obrotu obligacjami w Polsce GRUPAKAPITAŁOWAGPW BondSpot S.A. doświadczenie i rozwój BondSpot S.A. jest drugą, obok Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., instytucją na polskim

Bardziej szczegółowo

GRUPA ASSECO. Skonsolidowany raport roczny za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku

GRUPA ASSECO. Skonsolidowany raport roczny za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku GRUPA ASSECO Skonsolidowany raport roczny za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku Obecność w ponad 30 krajach Uzyskana sprzedaż 5 898 mln za rok 2013 17 083 osób pracujących na uzyskane wyniki Wypracowany

Bardziej szczegółowo

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA A K T U A L I Z A C J A Z A Ł O Ż E Ń C OLUMBUS C AP ITAL S. A. 4 0-0 0 5 K A T O W I C E U L. M O N I U S Z K I 7 Autor Opracowania: Robert Jaruga

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W 2013 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W 2013 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W 2013 ROKU 2013 2 SPIS TREŚCI I. Przegląd działalności Banku Zachodniego WBK S.A. w 2013 r... 3 II. Podstawowe informacje... 6 1. Historia

Bardziej szczegółowo

Scenariusz z lekcji z przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości

Scenariusz z lekcji z przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości Scenariusz z lekcji z przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości TEMAT LEKCJI: Geneza oraz funkcjonowanie giełdy na przykładzie GPW CZAS: 45 minut CELOGÓLNY:: Uczeń będzie mógł sie dowiedzieć się jak powstała

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Alior Banku S.A. za I półrocze 2013 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Alior Banku S.A. za I półrocze 2013 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Alior Banku S.A. za I półrocze 2013 r. Wybrane dane finansowe i operacyjne, najważniejsze wskaźniki W tys. PLN 1.01.2013-30.06.2013 1.01.2012-30.06.2012

Bardziej szczegółowo

UNIA RYNKÓW KAPITAŁOWYCH STANOWISKO GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH W WARSZAWIE S.A. W SPRAWIE KONCEPCJI UNII RYNKÓW KAPITAŁOWYCH

UNIA RYNKÓW KAPITAŁOWYCH STANOWISKO GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH W WARSZAWIE S.A. W SPRAWIE KONCEPCJI UNII RYNKÓW KAPITAŁOWYCH UNIA RYNKÓW KAPITAŁOWYCH STANOWISKO GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH W WARSZAWIE S.A. W SPRAWIE KONCEPCJI UNII RYNKÓW KAPITAŁOWYCH SPIS TREŚCI Streszczenie... 1 Założenia Unii Rynków Kapitałowych... 2 Plan

Bardziej szczegółowo

Aktywność zagranicznych emitentów na małym parkiecie warszawskiej giełdy papierów wartościowych

Aktywność zagranicznych emitentów na małym parkiecie warszawskiej giełdy papierów wartościowych Magdalena Mosionek-Schweda* Aktywność zagranicznych emitentów na małym parkiecie warszawskiej giełdy papierów wartościowych Wstęp Rynek NewConnect (NC) powstał w sierpniu 2007 r. w celu zminimalizowania

Bardziej szczegółowo

Rynek wtórny papierów wartościowych

Rynek wtórny papierów wartościowych Krzysztof Jajuga Rynek wtórny papierów wartościowych Anatomia sukcesu P Instytucje i zasady funkcjonowania rynku kapitałowego Komisja Nadzoru Finansowego 35 Anatomia sukcesu Instytucje i zasady funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

Debiuty. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 7-26.11.2007

Debiuty. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 7-26.11.2007 Debiuty 19.11.07 Spółka Asseco Business Solutions (debiut na Głównym Rynku GPW) Prawa do akcji spółki Asseco Business Solutions wzrosły na otwarciu w debiucie o 0,45 proc. do 11,05 zł. Spółka działa jako

Bardziej szczegółowo