Download "AUKCJA NR 27. sztuka współczesna WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA AUKCJA AUKCJE. 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 27 sztuka współczesna WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 1-4 XII 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4 XII 2010, godzina Sala Rycerska restauracji Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Kolejna Aukcja - 5 marca Zapraszamy! COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2010

3 BARAŃSKI Maciej, poz. 2; 35 BERDOWSKA Tamara, poz. 10; 39 BOŻEK Kacper, poz. 7 CEBULA Zbigniew, poz. 32 DANIEC Tomasz, poz. 11; 14 KAPTURSKI Artur, poz. 8; 19 KAWIORSKA Marta, poz. 17; 20 KAWIORSKI Jarosław, poz. 1; 25 KOPCZYŃSKI Wojciech, poz. 18; 27 KNECHT Bożena poz. 29 KOZERA Elżbieta, poz. 21 KSIĄŻKIEWICZ Violetta, poz. 28; 30 ŁĄTKA Anna, poz. 31 MISIAK Michał, poz. 40 MLĄCKI Dariusz, poz. 9 NAŁĘCZ Magdalena, poz. 16 OPRZĄDEK Leszek, poz. 5; 12; 37 ORAMUS Romuald, poz. 23 PAMUŁA Jan, poz. 13; 38 PODRAZIK Władysław, poz. 36 SOBIERAJ Edyta, poz. 3; 22 SPRYCHA Zbigniew, poz. 34 WAŻYDRĄG Zbigniew, poz. 6; 15 WILCAN Karolina, poz. 24; 26 WNĘK Grzegorz, poz. 4; 33

4 Aukcja nr Barański Maciej, Podróż zimowa, 2008 Olej, płótno; wym.: 50 x 45 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 1. Kawiorski Jarosław, Profil, 2009/10 Olej, płótno; wym.: 60 x 50 cm; sygn. na odwrocie. 3. Sobieraj Edyta, Bez tytułu. Wnętrze, 2008 Olej, płótno; wym.: 30 x 60 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 4. Wnęk Grzegorz, Harcerka, 2008 Olej, płótno, wym.: 60 x 90 cm; tytuł i sygn. na odwrocie. Praca wystawiana. 4

5 6. Ważydrąg Zbigniew, Świetliste wzgórza, 2005 Olej, akryl, płótno; wym.: 60 x 80 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski. 5. Oprządek Leszek, Pejzaż, 2004 Ceramika; wym.: 51 x 25 x 25 cm; sygn. 7. Bożek Kacper, Koniec świat, 2009 Akwarela, tusz; wym.: 50 x 70 cm; sygn. Praca wystawiana. 8. Kapturski Artur, Bez tytułu, 2009 Olej, płótno; wym.: 85 x 120 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 5

6 Aukcja nr Mlącki Dariusz, Kopertowiec, 2008 Olej, płótno; wym.: 58 x 72 cm; sygn. na odwrocie. Praca wystawiana. 10. Berdowska Tamara, Kompozycja, 2009 Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 11. Daniec Tomasz, Terminal XI, 2005 Olej na płótnie, wym.: 66 x 66 cm; sygn. i dat.; na odwrocie opis autorski. 12. Oprządek Leszek, Kompozycja, 2009 Olej, płótno; wym.: 40 x 30 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 13. Pamuła Jan, Obraz 2008/4 gda, 2008 Unikatowy druk cyfrowy; wym. komp.: 670 x 840 mm; sygn., dat. i tyt. oł. 6

7 14. Daniec Tomasz, Rotwand tworzy wizerunek Marii, 2008 Olej, płótno; wym.: 75 x 70 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski. 15. Ważydrąg Zbigniew, Cerkiew, 1993 Olej, płótno; wym.: 54,5 x 73 cm; sygn. 16. Nałęcz Magdalena, Martwe natury IX i XII, 2008 Olej, płótno; wym.: 18 x 15 cm (każda); sygn.; na odwrocie sygn. i opis autorski. 17. Kawiorska Marta, Drzwi z Amsterdamu, 2007 Olej, płótno; wym.: 65 x 55 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 27. Kopczyński Wojciech, Z serii Pojazdy, 2010 Technika własna, akryl, collage; wym.: 40 x 120 cm; sygn. 7

8 Aukcja nr Kapturski Artur, Rodzina, 2009 Olej, płótno; wym.: 97 x 130 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 20. Kawiorska Marta, Dom I, 2007 Olej, płótno; wym.: 45 x 50 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 22. Sobieraj Edyta, Objects II, 2009 Olej, płótno; wym.: 50 x 60 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 21. Kozera Elżbieta, Premium bananas, 2005 Tempera, płótno; wym.: 70 x 50 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 23. Oramus Romuald, Studia do rytuałów codzienności, 2001 Olej, płótno naklejone na karton; wym.: 33 x 27 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 8

9 24. Wilcan Karolina, Cztery ściany VII, 2009 Akryl, olej, płótno; wym.: 60 x 90 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 25. Kawiorski Jarosław, Głowy, 2009 Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm; sygn. na odwrocie. Praca wystawiana. 26. Wilcan Karolina, Cztery ściany VI, 2009 Akryl, olej, płótno; wym.: 60 x 73 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 18. Kopczyński Wojciech, Z serii Pojazdy, 2010 Technika własna, akryl, collage; wym.: 40 x 120 cm; sygn.

10 Aukcja nr Bożena Knecht, Pocałunek II, 2006 Olej, płótno; wym.: 60 x 60 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski 28. Książkiewicz Violetta, Jesień, 2007 Olej, płótno; wym.: 100 x 70 cm, sygn., na odwrocie opis autorski Książkiewicz Violetta, Park, 2009 Pastel, papier; wym.: 70 x 50 cm, sygn. i dat. 31. Łątka Anna, Duże drzewo, 2008 Olej, płótno; wym.: 105 x 92 cm, na odwrocie sygnatura i opis autorski.

11 32 Cebula Zbigniew, Zagrody w Starym Bublu II, 2008 Olej, płótno; wym.: 50 x 65 cm; sygn.; na odwrocie opis. 33. Wnęk Grzegorz, Ryby III, 2001 Olej, płótno; wym.: 50 x 60 cm; sygn.; na odwrocie opis autorski. 34. Sprycha Zbigniew, Figury aniołów wiszące na ścianie stodoły w Gierzwałdzie, 2010 Olej, płótno; wym.: 60 x 80 cm, na odwrocie sygnatura i opis autorski. 35. Barański Maciej, Potyczka, Olej, płótno; wym.: 29, 5 x 60 cm; sygn.

12 36. Podrazik Władysław, Epifania, 2004 Olej, płótno; wym.: 45 x 30 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 37. Oprządek Leszek, Kompozycja, 2005 Olej, płótno; wym.: 40 x 30 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 38. Pamuła Jan, Obraz 2008/5 gda, 2008 Unikatowy druk cyfrowy; wym. komp.: 670 x 840 mm; sygn., dat. i tyt. oł. 39. Berdowska Tamara, Kompozycja, 2009 Olej, płótno; wym.: 46 x 33 cm; na odwrocie sygn. i opis autorski. 40. Misiak Michał, Bez tytułu (dyptyk), 2009 Tusz, papier; wym. każdej: 20 x 20 cm; sygn.

13 Biogramy Barański Maciej (ur. 1974). Malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka w Udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Berdowska Tamara (ur. 1962). Malarka. W latach odbyła studia na ASP w Krakowie w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem. W latach brała udział w 74 wystawach zbiorowych oraz 13 indywidualnych. Od 2000 uczestnik sympozjów organizowanych przez Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się językiem geometrii w Chełmie, a następnie w Orońsku. Otrzymała m.in. stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Fundacji Pollock-Krasner (Nowy Jork) oraz nagrody prof. Janiny Kraupe- Świderskiej, Grand Prix, Sztuka dwóch czasów, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Egeria 2000, Nagroda Prezydenta Miasta, Muzeum Ostrowa Wielkopolskiego. Prace Tamary Berdowskiej znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum w Bochum, Galerii Studio w Warszawie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Archidiecezji w Katowicach, Muzeum Okręgowego w Chełmie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mondriaanhuis, Muzeum w Amersfoort oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Bożek Kacper (ur. 1974). Grafik. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomowa zrealizował pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana w pracowni miedziorytu i litografii. Uprawia grafikę warsztatową i rysunek. Cebula Zbigniew (ur. 1961). Malarz i rysownik; studiował w krakowskiej ASP (u J. Szancenbacha). Mieszka i tworzy w Krakowie. Jest pedagogiem ASP. W 1999 współpracował przy realizacji scenografii do koncertu Moje kolędy na koniec wieku Z. Preisnera w Teatrze Starym w Krakowie. Daniec Tomasz (ur. 1973). Grafik i malarz. Studiował w krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1998, w pracowni miedziorytu na Wydziale Grafiki. W 1997 otrzymał Stypendium w Kent Institute of Art&Design, Maidstone, Wielka Brytania. W 1999 przyznano mu Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, a w 2003 Stypendium im. T. Kulisiewicza. W 2003 zdobył Srebrny Medal w kategorii Grafika w XI Międzynarodowym Biennale Grafiki i Rysunku w Taipei, Tajwan. Od 1998 asystent w pracowni miedziorytu prof. S. Wejmana (Wydział Grafiki ASP w Krakowie). Kapturski Artur (ur. 1979). Malarz, grafik; w latach studia na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Nauczycielskim Wychowania Plastycznego. W 2004 dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem Profesora Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej pod kierunkiem Profesora Andrzeja Markiewicza studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni Profesora Grzegorza Bednarskiego. W 2009 dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem Profesora Grzegorza Bednarskiego. Od 2008 nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Krakowie. Od 2010 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w prac. Prof. Zbigniewa Sprychy. 2006/7 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce. Kawiorski Jarosław Marian (ur. 1955). Malarz i grafik; studiował w krakowskiej ASP (u J. Szancenbacha); w l. 80. działał w ruchu kultury niezależnej; mieszka i tworzy w Krakowie, jest wykładowcą ASP (od 1995). Uprawia pełne ekspresji malarstwo figuratywne (m.in. cykl techniką olejną: Postać, 2000; Postać i głowy, 2000; Postaci siedzące, 2002; Podwójny obraz jedna postać plus dwie postaci, 2002); zajmuje się także rysunkiem. Uczestniczył w ponad 100 wystawach w kraju i za granicą, indywidualnych (od 1979; m.in. Galeria La Medusa, Centrum Kulturalne Este, Włochy 1994) i zbiorowych (m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, USA, we Włoszech); jest laureatem II Biennale Młodych Droga i Prawda (1987); jego prace znajdują się w wielu krajowych muzeach, m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej. Kawiorska Marta (ur. 1983). Malarka. W latach studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, obroniła dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Laureatka Stypendium prof. Janiny Kraupe-Świderskiej w roku akademickim 2007/2008 oraz Stypendium Twórczego Urzędu Miasta Krakowa w roku Zajmuje się twórczością z zakresu malarstwa i rysunku. Knecht Bożena (ur. 1962). Malarka, fotografik. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie w 1982 roku. Uczennica prof. Witolda Damasiewicza. Od 1984 roku pracownik Muzeum Narodowego, od 2001 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Kopczyński Wojciech (ur. 1955). Malarz. Studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych ( ) pod kierunkiem W. Skulicza, W. Kunza i J. Świderskiego. W 1984 otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Został także wyróżniony stypendium Prezydenta Miasta Krakowa (1996). Miał 6 wystaw indywidualnych m.in.: Galeria 'Il Triangolo', Consenza, Italia (1987), Stawski Gallery, Kraków (1991, 1995), Espace Goya, Bordeaux, Francja (1992). Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Narodowego w Barcelonie, Espace de Goya w Bordeaux. Kozera Aleksander (ur. 1976). Malarz. Dyplom z medalem w ASP w Katowicach w III nagroda w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Bielska Jesień, 2003, w finale konkursu Obraz Roku Art & Business, 2003, 2004, w finale 19. Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Wystawy indywidualne: Galeria Inny Śląsk, Tarnowskie Góry, 2003, Galeria Czas, Będzin, Książkiewicz Violetta (ur. 1956). Malarka. Dyplom uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 1992 w Pracowniach Rysunku (prof. Józef Drążkiewicz i adj. Andrzej Leśnik) i Malarstwa (prof. Piotr C. Kowalski). Obrazy tworzy w różnych technikach malarskich - olej, pastele i rysunki tuszem. Preferuje tematykę górską, przyrodniczą i postacie kobiece. Nagrody: Konkurs malarski w Czarnkowie Polska Wyróżnienie - Wystawa pokonkursowa na VII Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu Polska 2007, Wystawy pokonkursowe Obrazy muzyką malowane Fundacja im. I. J. Paderewskiego, Kraków 2009, Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce: Kraków, Wrocław, Toruń, Rzeszów, Poznań, Czarnków, Bydgoszcz; w Niemczech: Hamburg. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, we Francji, w USA i w Polsce. W latach zatrudniona jako artysta plastyk w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. W latach prowadziła społecznie salę wystawową Nasz Klub w Poznaniu a obecnie kontynuuje działalność społeczną organizując w różnych galeriach wystawy dla artystów malarzy ze środowiska poznańskiego. Od 2000 należy do Stowarzyszenia Malarzy Marynistów Polskich. Za swoją działalność społeczną otrzymała Medal Zasłużony Pracownik Morza Mlącki Dariusz (ur. 1963). Malarz. W latach studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał pod kierunkiem profesorów: Tadeusza Dominika, Zbigniewa Gostomskiego oraz Ryszarda Winiarskiego. W latach prowadził jako profesor - pracownię malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie. Współpracuje z Galerią Rzeźby w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Galerią Białą w Lublinie, galerią Otwarta Pracownia w Krakowie, ABC w Poznaniu, Galerią Koło w Gdańsku, Bunkrem Sztuki w Krakowie, Galerią Art w Warszawie, Centrum Rzeźby w Orońsku. Jest stypendystą Fundacji Kultury, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury Polskiej, Fundacji Ste- 13

14 Aukcja nr 27 fana Batorego. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych: Galeria Zachęta w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Fundacja Adenauera w Warszawie, Muzeum w Chełmie, Galeria Studio w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe w Warszawie. Nałęcz Magdalena (ur. 1970). Malarka. W 1990 ukończyła rzeszowskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W latach studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1995 otrzymała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. J. Szancenbacha i dyplom z rysunku w pracowni prof. S. Karpowicza. W 1996 otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa oraz II nagrodę na Konfrontacjach Najmłodszych Artystów Krakowskich w Myślenicach. W 1997 została stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Oprządek Leszek (ur. 1964). Rzeźbiarz i malarz; 1988 uzyskał dyplom - wyróżniony medalem, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego. W 1991 otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej (specjalizacja - malarstwo w architekturze i urbanistyce). Jego prace znajdują się w zbiorach muzeum w Bochni, Galerii Studio w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za zagranicą. Oramus Romuald (ur. w 1953). Malarz, grafik. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach Dyplom w pracowni prof. A. Marczyńskiego. Profesor na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową, pisze eseje o sztuce. Pamuła Jan (ur. 1944). Malarz, grafik komputerowy; wykładowca ASP w Krakowie (od 1975; profesor od 1992; od 2002 rektor); studiował malarstwo i grafikę w krakowskiej ASP (m.in. u H. Rudzkiej-Cybisowej), później w École des Beaux-Arts w Paryżu; od 1969 jest członkiem II Grupy Krakowskiej; w 1980 otrzymał stypendium rządu francuskiego, w 1982 Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, w 1993 stypendium Fulbrighta; uprawia malarstwo, grafikę i media elektroniczne; od 1970 maluje abstrakcje geometryczne; eksperymentował z geometrycznie formowanymi podobraziami i obiektami trójwymiarowymi; interesują go duchowe i symboliczne znaczenia zawarte w geometrii; zrealizował cykl litografii i wklęsłodruków systemy, cykle grafik Seria komputerowa I i II ( ), cykl grafik komputerowych opartych na obrazach fotograficznych i technice reprodukcji, cykl Leonardo; w pracach P. dużą rolę odgrywa także barwa; artysta otrzymał wiele nagród, zwłaszcza za twórczość graficzną, na wystawach międzynarodowych i ogólnopolskich. Podrazik Władysław (ur. 1953). Malarz. Studia rozpoczął w 1984 na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Do 1987 studiował malarstwo w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego a rysunek u doc. Zbyluta Grzywacza. Dyplom uzyskał w 1989 w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Uprawia malarstwo i poezję, pisze także eseje o sztuce. Sobieraj Edyta (ur. 1966). Malarka. W latach studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1995 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha. W 1998 stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Asystentka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w prac. prof. Adama Brinckena. Posługuje się symbolami języka wspomnień, które odnajduje we wnętrzach i przedmiotach. W ten sposób maluje pustkę, samotność i przemijanie. jej obrazy opowiadają o przemijaniu, smutku, samotności, łączy je światło. To ono daje nadzieję, buduje przestrzeń, a nawet dematerializuje wnętrza. Sprycha Zbigniew (ur. 1959). Malarz. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1985 w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Od 1985 pracownik Wydziału Malarstwa, od 2006 zatrudniony na stanowisku profesora ASP. Od 1998 powadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Autor 23 wystaw indywidualnych, uczestnik kilkuset wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowe w Krakowie, Wydział Kultury Urzędu Miasta Krakowa, Kolekcja Danielle Mitterand, Paryż, Francja, Fundacja France Liberte, Francja. Stypendia i nagrody: Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa - Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, 1986, Stypendium Fundacji France Liberte, I nagroda za malarstwo na wystawie Dyplom 85 prezentującej najlepsze dyplomy uczelni artystycznych, Gdańsk, I nagroda w konkursie na ilustracje książkową im. J. Grabińskiego, Ważydrąg Zbigniew (ur. 1952). Malarz, rzeźbiarz, poeta. Studiował na krakowskiej ASP, na wydziale rzeźby, konserwacji i malarstwa w pracowniach T. Łakomskiego i J. Nowosielskiego. Bardzo związany ze środowiskiem krakowskich plastyków. Posiada w swoim dorobku blisko piętnaście wystaw indywidualnych. Brał również udział w wystawach zbiorowych i poplenerowych. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Krakowa. W 1990 przebywał w Paryżu, gdzie wystawiał swoje prace w galerii na Montmartre. W 1992 wystawił cykl swoich gwaszy w galerii w Kalifornii. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w wielu krajach świata. Wilcan Karolina (ur. 1979). Malarka. W latach uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie studia na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Nauczycielskim Wychowania Plastycznego dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem profesora Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki pod kierunkiem profesora Andrzeja Markiewicza. W latach studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni profesora Grzegorza Bednarskiego. W 2009 dyplom z wyróżnieniem z malarstwa pod kierunkiem Grzegorza Bednarskiego. Wnęk Grzegorz (ur. 1974). Malarz. W latach studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W l. 1998/1999 otrzymał stypendium naukowe Ministra Kultury i Sztuki, a w 1999 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Od 1998 pracuje jako asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowniach prof. Grzegorza Bednarskiego, a później adiunkta II stopnia prof. Janusza Matuszewskiego. Od 2000 współtworzy Stowarzyszenie Młodych Artystów Kontrapost. W 2001 przebywał w Kunstlerhaus w Cuxhaven (Niemcy), realizując program artystyczny pt. Codzienność. W 2003 wziął udział w sympozjum Sztuka zaangażowana szansa czy mit w Paradyżu. 14

15 REGULAMIN Salon Antykwaryczny 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, przedmioty o wartości artystycznej i historycznej, oddane w komis lub będące własnością Salonu Antykwarycznego NAUTILUS. 2. Ceny podane w katalogu są wyrażone w złotych polskich i są cenami wywołania. 3. Prowadzący aukcję ustala tzw. postąpienie w licytacji i ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów wystawionych do sprzedaży, zmiany kolejności licytowanych przedmiotów oraz do ich wycofania z aukcji bez podania przyczyny. 4. Aukcjoner w imieniu firmy NAUTILUS ma prawo zaproponować do sprzedaży przedmioty, których nie ma w katalogu. 5. W przypadku uzasadnionego sprzeciwu, co do oferty kończącej licytację wyrażonego przez uczestnika licytacji bezpośrednio po jej zakończeniu, prowadzący aukcję ma prawo do ponownego przeprowadzenia licytacji lub do jej kontynuowania. 6. Do udziału w licytacji upoważnione są również osoby, które złożyły pisemne polecenie kupna najpóźniej na 24 godz. przed rozpoczęciem licytacji. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za właściwą realizację zleceń pisemnych, które napłynęły po tym terminie. 7. W zamówieniach pisemnych prosimy podać: nr pozycji w katalogu, nazwisko autora, pierwsze słowo tytułu oraz najwyższą oferowaną cenę (limit). Wysokość limitów oraz nazwiska osób lub nazwy instytucji biorących udział w licytacji drogą korespondencyjną są informacjami poufnymi. W imieniu tych osób i instytucji w licytacji będzie uczestniczył upoważniony przedstawiciel firmy NAUTILUS. 8. W przypadku takich samych ofert pisemnych, decyduje kolejność ich doręczenia. Gdy w trakcie licytacji najwyższą zgłoszoną ofertą jest oferta pocztowa, zakup przedmiotu następuje za wylicytowaną cenę, która może być niższa od kwoty pocztowej. Jeżeli są conajmniej dwie oferty pocztowe na ten sam obiekt, aukcjoner może rozpocząć licytację od maksymalnego limitu przedostatniej oferty pocztowej powiększonego o jedno postąpienie (licytacja dla zwycięskiej oferty pocztowej). 9. Nabywcą przedmiotu staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 10. Biblioteka Jagiellońska i Biblioteka Narodowa mają prawo pierwokupu po cenach wylicytowanych. 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykluczenia z aukcji osób, które nie wywiązały się z przyjętych zobowiązań. 12. Do wylicytowanej kwoty Salon Antykwaryczny NAUTILUS dolicza 10 %. 13. Zakupione pozycje mogą zostać wysłane pocztą: * dla instytucji kredytowo * dla osób prywatnych za pobraniem bankowym (doliczając opłaty za wartość przesyłki wg taryfy pocztowej). 14. Osoby odbierające pozycje osobiście zobowiązane są wykupić je w ciągu 7 dni od daty aukcji. Po tym terminie naliczane będą ustawowe odsetki. 15. Płatników podatku VAT prosimy o wcześniejsze podanie danych do faktury. 16. Nabywca może w terminie 14 dni od dnia aukcji odstąpić od umowy kupna w przypadku, gdy opis katalogowy pozycji w sposób ewidentny odbiega od stanu faktycznego. W sprawach spornych roszczenia nabywcy zostaną uwzględnione po dostarczeniu przez niego wiarygodnej ekspertyzy w tym terminie. 17. Organizator, z zastrzeżeniem punktu 16, nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne licytowanych pozycji, co nie wyłącza roszczeń wobec sprzedającego. Salon Antykwaryczny ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta:

16 16 Aukcja nr 27

Stairway to heaven. Przemysław Nizio. 12-26.III.2011 r. Galeria ATTIS Ryszard Lachman ul. Starowiślna 14 Kraków www.attis.oprawa.

Stairway to heaven. Przemysław Nizio. 12-26.III.2011 r. Galeria ATTIS Ryszard Lachman ul. Starowiślna 14 Kraków www.attis.oprawa. Stairway to heaven Przemysław Nizio 12-26.III.2011 r. Galeria ATTIS Ryszard Lachman ul. Starowiślna 14 Kraków www.attis.oprawa.com biografia Przemysław Nizio urodził się 03.01.1980 r. w Szczebrzeszynie.

EUGENIUSZ EIBISCH WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ EUGENIUSZ EIBISCH WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ Akt olej, płótno, 65,5 54 cm, Ptaki, l. 1938 1945 olej, sklejka, 41,5 50 cm, sygnowany p. d.: Ebiche w katalogu wystawy, Polski Paryż. Ecole de Paris. Kolekcja

16. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska Łódź 2017

- kandydat na funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w kadencji

- kandydat na funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w kadencji Prof. Stanisław Tabisz - kandydat na funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w kadencji 2016-2020. PROGRAM WYBORCZY Zawsze rozumiałem i rozumiem nadal pełnienie funkcji rektora tak znakomitej

POLSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACJI PLASTYCZNEJ W KIELCACH

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2015

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2015 Zapraszamy do udziału w 9. edycji konkursu Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego - którego celem jest promocja przemyskich artystów plastyków i fotografików, a także twórczości i dorobku artystycznego

prof. dr hab. Maciej Ćwiek mgr inż. arch. Hugon Kowalski

prof. dr hab. Maciej Ćwiek mgr inż. arch. Hugon Kowalski y Kierunki Warsztaty / Oprowadzania / Konsultacje Prowadzący Miejsce Godzina Liczba uczestników prezentacja kierunku animacja Animacji Animacja oprowadzenie po wszystkich pracowniach katedry (z prezentacją

Ryszard Bojarski. Udział w pracach Zespołu Podstaw Programowych (2013).

Międzynarodowe Biennale Pasteli nowy sącz 2018 polska. International Pastel Biennial Exhibition nowy sącz 2018 poland

Międzynarodowe Biennale Pasteli nowy sącz 2018 polska. International Pastel Biennial Exhibition nowy sącz 2018 poland Międzynarodowe Biennale Pasteli nowy sącz 2018 polska International Pastel Biennial Exhibition nowy sącz 2018 poland Międzynarodowe Biennale Pasteli jest konkursem organizowanym dla profesjonalnych artystów

14/01/2015 Wernisaż wystawy Józefa Wilkonia Wilkoniada

międzynarodowy projekt artystyczny MIEJSCE NAZNACZONE

międzynarodowy projekt artystyczny MIEJSCE NAZNACZONE międzynarodowy projekt artystyczny MIEJSCE NAZNACZONE MIEJSCE NAZNACZONE Miejsce naznaczone, to miejsce szczególne. Takie, które jest w naszych wspomnieniach, myślach. To miejsce ważne dla nas, bo wiąże

Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012

Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012 Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012 ROMAN KIRILENKO Tytuł wystawy Ziarna i Żarna można odnieść

Przepisy ogólne. Termin sprawdzianu kwalifikacyjnego ustala JM Rektor UAP.

TOMASZ MUSIAŁ SYNESTEZJA

TOMASZ MUSIAŁ SYNESTEZJA TOMASZ MUSIAŁ SYNESTEZJA Tomasz Musiał SYNESTEZJA Galeria ISP Instytut Sztuk Pięknych Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie marzec - kwiecień 2018 Badanie aktu uderzenia, rozumianego jako jedna z

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Kryterium zakres kwalifikacji

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Kryterium zakres kwalifikacji Kierunek/specjalność w zakresie sztuki muzycznej w zakresie sztuki muzycznej Forma i poziom studiów I stopnia WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY Limit Kryterium zakres kwalifikacji 24 Dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ: Etap

KATALOG. IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011 KATALOG IV Siedlecka Aukcja Sztuki Wiosna 2011 Jesienne Bieszczady rozmiar: 40 x 60 cm olej cena wywoławcza: 200 zł autorka: Nina Jankowska Malarstwo jest dla mnie spełnieniem marzeń, których wcześniej,

DRUGI WYDZIAŁOWY KONKURS NA DZIEŁO PLASTYCZNE

DRUGI WYDZIAŁOWY KONKURS NA DZIEŁO PLASTYCZNE ZWIERCIADŁO / 2017 DRUGI WYDZIAŁOWY KONKURS NA DZIEŁO PLASTYCZNE Pod patronatem Dziekana Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie dr hab. Marty Lempart-Geratowskiej, prof. ASP Regulamin

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2013

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2013 Przemyśl, dnia 23 stycznia 2013 r. Decyzją Kapituły Artystycznej Nagrody im. Mariana Strońskiego od roku 2013 Doroczna Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego przyznawana będzie co dwa lata i przyjmuje

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Limit. Kierunek/specjalność

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Limit. Kierunek/specjalność Kierunek/specjalność w zakresie sztuki muzycznej Kierunek otrzymał akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Forma i poziom studiów WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY Limit Kryterium zakres kwalifikacji 24 Dla kandydatów

Zestawienie absolwentów z najwyższą średnią ocen: 2001/2002 Bartłomiej Wicher. 2002/2003 Beata Korpys. 2003/2004 Blanka Dębska

Zestawienie absolwentów z najwyższą średnią ocen: 2001/2002 Bartłomiej Wicher. 2002/2003 Beata Korpys. 2003/2004 Blanka Dębska Zestawienie absolwentów z najwyższą średnią ocen: 2001/2002 Bartłomiej Wicher 2002/2003 Beata Korpys 2003/2004 Blanka Dębska 2004/2005 Anna Jaskulska 2005/2006 Jakub Nawrot 2006/2007 Magdalena Krystek

Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" Konkurs został włączony w obchody Dekady Jubileuszowej UAM

Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu Studenckie impresje Konkurs został włączony w obchody Dekady Jubileuszowej UAM 0REGULAMIN KONKURSU Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" pt. "Kalejdoskop współczesności" Pod Patronatem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Artystki / Krzątaczki

Artystki / Krzątaczki Artystki / Krzątaczki Bettina Bereś Sian Bonnell Pamela Bożek-Żurawska Iwona Demko Ingke Günther Dorota Hadrian-Surowiec Małgorzata Markiewicz Regina Pemsl Paulina Poczęta Ewa Potocka Pirko Julia Schröder

Kierunki studiów i specjalności - rok akademicki 2013/2014

X KONKURS SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZARL z 1952rSreb

X KONKURS SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZARL z 1952rSreb X KONKURS SZTUKI INTUICYJNEJ IM. JULIUSZA MARCISZARL z 1952rSreb Zasady ogólne, cel i temat konkursu 1. Organizatorami konkursu są Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Stowarzyszenie "Barwy Śląska" i Kolekcja

D A D A J. P l e n e r M a l a r s k i Recepcja tel kom.: Spotkania Twórcze 2017

D A D A J. P l e n e r M a l a r s k i  Recepcja tel kom.: Spotkania Twórcze 2017 Kurator: Mirosława Smerek-Bielecka Projek katalogu: Lilianna Lilu Lazarska' Druk: 1 11-010 Barczewo hotel@star-dadaj.pl www.stardadaj.pl Recepcja tel. 0-89 514 57 29 kom.: 882 133 968 Spotkania Twórcze

styczeń 2018 Stasys Eidrigevičius, Fairytail with Bird, 1997, pastel, 55x75 cm

styczeń 2018 Stasys Eidrigevičius, Fairytail with Bird, 1997, pastel, 55x75 cm 2018 Stasys Eidrigevičius, Fairytail with Bird, 1997, pastel, 55x75 cm styczeń 2018 Nowy Rok Trzech Króli poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek

oprowadzenie po wszystkich pracowniach katedry (z prezentacją różnorodnych technik animacji) dr hab. Piotr Muszalski

oprowadzenie po wszystkich pracowniach katedry (z prezentacją różnorodnych technik animacji) dr hab. Piotr Muszalski y Kierunki Warsztaty / Oprowadzania / Konsultacje prezentacja kierunku animacja Prowadzący Miejsce Godzina Liczba uczestników Animacji Animacja oprowadzenie po wszystkich pracowniach katedry (z prezentacją

Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury

Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury Imprezy kulturalne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury Uwaga: terminy imprez mogą ulec zmianie Nazwa Miejsce Organizator Styczeń 2019 r. Wystawa Wydział Artystyczny UMCS Lublin Galeria 20stycznia 2019r. Gminny

Regulamin konkursu plastycznego Moc rozumu organizowanego w ramach XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Organizator

Regulamin konkursu plastycznego Moc rozumu organizowanego w ramach XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Organizator Regulamin konkursu plastycznego Moc rozumu Organizator Organizatorem konkursu plastycznego pt.: Moc rozumu (zwanego dalej: Konkursem) jest Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jako główny

REGULAMIN VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO. imienia Władysława Ślewińskiego. pod tytułem: KOCHAM POLSKĘ SKARBY NARODU

REGULAMIN VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO. imienia Władysława Ślewińskiego. pod tytułem: KOCHAM POLSKĘ SKARBY NARODU REGULAMIN VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO imienia Władysława Ślewińskiego pod tytułem: KOCHAM POLSKĘ SKARBY NARODU 1 Organizator 1. Organizatorami VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego imienia

Nagroda Rektora ASP w Krakowie Jadwiga Van de Logt Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie nauczyciel: Anna Sternak

Nagroda Rektora ASP w Krakowie Jadwiga Van de Logt Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie nauczyciel: Anna Sternak Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów Świat wokół mnie pod patronatem honorowym: Joanny Kluzik-Rostkowskiej ministra MEN Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie W dniu

REGULAMIN. XVII Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2013

REGULAMIN. XVII Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie 2013 Dane o wystawie: XVII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FOTOGRAFICZNY PONIDZIE 2013 Wystawy: MOJA PREZENTACJA Galeria Zielona BWA PONIDZIE Galeria U Żródeł BSCK ODKRYWAMY PONIDZIE PIĘKNO PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH PONIDZIA

Zakres wartości punktowych za dany rodzaj osiągnięć oraz działalność artystyczno naukową.

Zakres wartości punktowych za dany rodzaj osiągnięć oraz działalność artystyczno naukową. TABELA nr 1 Rodzaje osiągnięć naukowych i artystycznych honorowanych przy ubieganiu się o stypendium Rektora dla najlepszych studentów wraz z zakresem punktowym Zgodnie z 8 ust. 4 Regulaminu ustalania

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IM. MARII KONOPNICKIEJ organizowany pod honorowym patronatem prawnuczki Marii Konopnickiej, Pani Joanny Modrzejewskiej Regulamin 1. Organizator konkursu Szkoła Podstawowa

Julita Wiench : Wystawy

p r o j e k t a n t Aleksandra Twardowska

p r o j e k t a n t Aleksandra Twardowska p o r t f o l i o p r o j e k t a n t Aleksandra Twardowska jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projekt dyplomowy z wynikiem celującym, wyróżnieniem, został

Malowane kwiatami dekoracje kwiatowe i ogrodowe w rzemiośle artystycznym XVIII-XX w. scenariusz Beata Mróz

Malowane kwiatami dekoracje kwiatowe i ogrodowe w rzemiośle artystycznym XVIII-XX w. scenariusz Beata Mróz kalendarium wystaw 2011 Malowane kwiatami dekoracje kwiatowe i ogrodowe w rzemiośle artystycznym XVIII-XX w. scenariusz Beata Mróz 2010 SIMON SEGAL (1898 1969) Tajemnicze dziecko Białegostoku Po raz pierwszy

14:00-15:45 Historia sztuki I st.wykł. Marek Machowski

14:00-15:45 Historia sztuki I st.wykł. Marek Machowski I ROK. WYDZIAŁ MALARSTWA. ROK AKADEMICKI 2017/2018. SEMESTR LETNI. PLAN ZAJĘĆ Szczegółowe informacje dot. zajęć teoretycznych i lektoratów organizowanych przez WZKW dostępne są w dziekanacie WZKW i na

2018 lipiec sierpień wrzesień galeria sztuki współczesnej w opolu

2018 lipiec sierpień wrzesień galeria sztuki współczesnej w opolu 2018 lipiec sierpień wrzesień galeria sztuki współczesnej w opolu WYSTAWY SALE GŁÓWNE WYSTAWY ANEKS GSW WYDARZENIA W GALERII #gswopole galeriaopole.pl 1 2 3 4 5 6 7 06.07 godz. 18.00 06.07 godz. 18.00

REGULAMIN KONKURSU PTASIE MIGRACJE

REGULAMIN KONKURSU PTASIE MIGRACJE REGULAMIN KONKURSU PTASIE MIGRACJE Organizator: Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. G. Piramowicza w Gdańsku Patronat: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), Miesięcznik gdańskich placówek oświatowych

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku Maria Pawłowska zapraszają do udziału w Projekcie:

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku Maria Pawłowska zapraszają do udziału w Projekcie: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku Maria Pawłowska zapraszają do udziału w Projekcie: Przedsięwzięcie kierowane jest do uczniów gdańskich szkół podstawowych,

I Regionalnego Konkursu Malarskiego Śląsk na płótnie

I Regionalnego Konkursu Malarskiego Śląsk na płótnie REGULAMIN I Regionalnego Konkursu Malarskiego Śląsk na płótnie 1. CEL I TEMATYKA KONKURSU 1. Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Filią Biblioteczną w Luboszycach, zwani dalej Organizatorem ogłaszają I Regionalny