HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA. TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu.

Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

OCENA OPISOWA ŚRÓDROCZNA/ SEMESTRALNA KLASA 1. Klasa.. Rok szkolny.. Data EDUKACJA SPOŁECZNA

TEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

JAK OCENIAM - EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA, KLASY I-III. I. Forma oceniania: uczeń- komentarz słowny + krótki zapis pisemny według ustalonych haseł:

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

Kryteria oceniania w klasach 1-3

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:

Metryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

POZNAŃ - MOJE MIASTO CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH EDUKACJI REGIONALNEJ KLASA O DZIEŃ I

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Wyruszamy w fantastyczną podróż

KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5

KLASA I I. EDUKACJA POLONISTYCZNA

Scenariusz zajęć nr 4

PROGRAM KÓŁKA ORTOGRAFICZNEGO Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT DLA KLAS I-III

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS III ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ LUB DEFICYTAMI ROZWOJOWYMI

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLASY II

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie drugiej

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 SZKOLNI PRZYJACIELE WSiP EDUKACJA POLONISTYCZNA

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE I w roku szkolnym 2016/2017

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS I ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ LUB DEFICYTAMI ROZWOJOWYMI

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

EDUKACJA POLONISTYCZNA

TEMAT: Niskiej emisji mówimy NIE!

Zajęcia zintegrowane kl. I

EDUKACJA POLONISTYCZNA

W wyniku ewaluacji Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania dokonałyśmy uszczegółowienia rocznej oceny opisowej.

Scenariusz zajęć nr 4

SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTEGRALNYCH. Dzień aktywności klasa II

KRYTERIA OCEN W KLASIE II

Dodawanie ułamków zwykłych lekcja w kl.ivb mgr Sylwia Naliwko nauczyciel matematyki w Zespole Szkół im.ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Cele szczegółowe: Uczeń: - śpiewa piosenki pt. Familijny blues, Piosenka dla babci, Piosenka o dziadku,

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO KLASY II realizowane w ciągu pięciu dni. OPRACOWAŁA: BOŻENA GŁÓWCZYK

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Działania w zakresie dodawania i odejmowania Bezbłędnie wykonuje działania w poznanym zakresie liczbowym.

Scenariusz zajęć w klasie III

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

KONSPEKT MATEMATYKA. Temat lekcji: Rozwiązujemy zadania tekstowe wykorzystując dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

KRYTERIA OCENIANIA OSIĄGNIĘĆ W KLASIE 2.

Konspekt do zajęć zintegrowanych w klasie pierwszej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Hospitacja diagnozująca w nauczaniu zintegrowanym klasa III

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna

Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć zintegrowanych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

KRYTERIA WYMAGAŃ NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ EDUKACJA POLONISTYCZNA OCENA CELUJĄCA

PRZEDMIIOTOWY SYSTEM OCENIIANIIA K R Y T E R I A O C E N I A N I A W KLASIE II SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Wracamy do szkoły. Scenariusz nr 4

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki

Wymagania edukacyjne klasa 1

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Uchwała nr 1/2019/2020

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS I

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY ŁĄCZONEJ: II III Opracowała: Elżbieta Mateusiak OSRODEK TEMATYCZNY: ZIMA W PEŁNI TEMAT DNIA: W KRAINIE LODU

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

Scenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Wiosna budzi zapachami i kolorami

Cele nauczania: a)poznawcze: Cele ogólne kształcenia: -uczeń umie odejmować ułamki dziesiętne. Aktywności matematyczne:

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Klasa I. Wymagania na ocenę. ortograficznych czyta cicho ze zrozumieniem. bez ekspresji spółgłosek prozę z ekspresją. pisany i drukowany.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

KRYTERIA WYMAGAŃ Z POSZCZEGÓLNYCH EDUKACJI DLA KLASY II

KRYTERIA OCEN W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ. Szkoła Podstawowa nr 273 im. Aleksandra Landy

DZIAŁANIA NA LICZBACH WYMIERNYCH - ZADANIA TEKSTOWE

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Wymagania edukacyjne za pierwsze półrocze klasy III

Metody: - słowne: rozmowa, praca z książką, - oglądowe: pokaz, obserwacja,

KRYTERIA OCENIANIA KOMPETENCJI UCZNIA W KLASIE II

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

ARKUSZ HOSPITACJI DIAGNOZUJĄCEJ

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

KRYTERIA OCENIANIA KLASA I

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

PRZYKŁADOWE SCENARIUSZE ZAJĘĆ

1. Formułuje krótkie wypowiedzi ze zdań prostych w większości poprawnie zbudowanych na tematy bliskie uczniowi, związane z ilustracjami.

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Scenariusz zajęć nr 4

Zasady Szkolnego Oceniania

Scenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera.

Transkrypt:

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu. CEL GŁÓWNY: Pisanie opowiadania. CELE POŚREDNIE: rozmowa, swobodne i spontaniczne wypowiedzi uczniów, uważne słuchanie wypowiedzi innych, czytanie głośne, pisanie z wykorzystaniem elementarnych zasad pisowni, działania arytmetyczne, rozwiązywanie zadań tekstowych, śpiew i gra na instrumentach. CELE OPERACYJNE: - uczeń czyta tekst głośno, wyraziście, w tempie odpowiadającym jego możliwością - uczeń wypowiada myśli w formie kilkuzdaniowej wypowiedzi - uczeń układa i zapisuje zdania na określony temat - uczeń wykorzystuje elementarne zasady pisowni, w razie potrzeby korzysta ze słowniczka ortograficznego - uczeń dodaje i odejmuje liczby w zakresie 10 000 - uczeń rozwiązuje samodzielnie zadania tekstowe - uczeń współpracuje z rówieśnikami podczas zadań grupowych - uczeń twórczo rozwiązuje zadanie plastyczne wykorzystując komputer - uczeń potrafi zaśpiewać piosenkę i wykonać akompaniament na instrumencie perkusyjnym - uczeń obsługuje prosty program komputerowy METODY: - praca z tekstem - waloryzacyjna: ekspresja słowna - impresyjna: rysowanie - podające: rozmowa, pokaz - aktywizująca: 6 Myślowych Kapeluszy Edwarda de Bono - działań praktycznych - Klanza FORMY PRACY: indywidualna jednolita, grupowa zróżnicowana, zbiorowa jednolita ŚRODKI DYDAKTYCZNE: krzyżówka matematyczna z hasłem dnia, kolorowe kapelusze, plansze środki transportu, kartoniki z nazwami tych środków, słowniczek ort., tekst z lukami, karty pracy, komputer,

PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1. Piosenka na powitanie : A hej a ho (Klanza) 2. Wprowadzenie do zajęcia : rozwiązanie krzyżówki matematycznej z hasłem dnia: Podróżować, ale jak? (karta pracy nr 1). 3. Swobodne wypowiedzi uczniów na temat podróży na podstawie zdobytej wiedzy oraz ilustracji przedstawiających środki transportu. 4. Określanie rodzaju środków transportu (karta pracy nr 2), głośne odczytanie swoich prac, sprawdzanie parami. 5. Przydzielenie rodzaju środków transportu, który powinien być motorem napędowym opowiadania: - kartka zielona: lądowe - kartka niebieska: wodne - kartka żółta: powietrzne 6. Śpiewanie piosenki Podróże, podróże (podręcznik str.7), granie na instrumentach perkusyjnych. 7. Gromadzenie słownictwa potrzebnego do pisania opowiadania, uzupełnianie luk w wyrazach z trudnościami ortograficznymi: podróż, podróżować, pociąg, samochód, autobus, tramwaj, ciężarówka, rozkład jazdy pociągów, autobusów, odjeżdża, przyjeżdża, kupować, przedział, druga klasa, droższy, ciężki, długi, morze, góry, nabrzeże, marynarz, zbliżać się, zauważyć, hałas, wieża kontrolna, wyżej, dyliżans. 8. Układanie opowiadania w parach korzystając z dostępnych źródeł informacji. 9. Głośne czytanie przygotowanych opowiadań. Nagradzanie oklaskami przez kolegów i rodziców. 10. Kalambury - zabawa dydaktyczna angażująca rodziców. Rodzice losują karteczki z środkiem transportu i prezentują go ruchem. 11. Rozwiązanie zadania z treścią (karta pracy nr 3) praca indywidualna. 12. Sprawdź swoje myślenie! wykorzystanie metody aktywizującej. Podział klasy na grupy, zaangażowanie rodziców i dyrektora, wręczenie kapeluszy: biały kapelusz fakty (rodzice) żółty kapelusz optymizm (dzieci) czarny kapelusz pesymizm (dzieci) zielony kapelusz możliwości (dyrektor) niebieski kapelusz analiza procesu (nauczyciel) 13. Wykonanie ilustracji do ułożonego opowiadania techniką komputerową. 14. Podsumowanie pracy wypełnienie karty osiągnięć ucznia (karta pracy nr 4) 15. Zabawa ruchowa przy muzyce Klanza. 16. Pożegnanie gości.

STANDARD WSKAŹNIKI (oczekiwania hospitacyjne) OBSERWOWANE EFEKTY UWAGI Uczeń wyraża swoje myśli w formie kilkuzdaniowej wypowiedzi. PISANIE OPOWIADANIA Uczeń układa i zapisuje zdania na określony temat. Uczeń analizuje informacje zawarte w dostępnych źródłach i wykorzystuje je do swoich potrzeb. Uczeń radzi sobie z trudnościami ortograficznymi. Uczeń potrafi współpracować w grupie.

KARTA PRACY NR 1 Wpisz odpowiednie znaki: < lub>. Mniejsza liczba w każdej parze wskaże sylabę potrzebną do odczytania hasła. Zamaluj okienka ze wskazanymi sylabami i zapisz hasło. SYLABA PRZYKŁAD ZNAK < LUB > PRZYKŁAD SYLABA PO 9 000 2 000 5 000 + 4 000 5 000 + 3 000 9 000 4 000 DRÓ 8 035 + 1 015 4 444 + 444 ŻO WAĆ 5 433 1 000 6 000 1 000 A 9 000-3 000 8 020 + 1 030 6 200 + 2 200 2 000 + 2 000 LE 4 350 + 3 300 7 500-500 JAK? HASŁO:....

KARTA PRACY NR 2 Wklej w odpowiednich miejscach kartoniki z nazwami środków transportu. LĄDOWY WODNY POWIETRZNY

balon kuter autobus prom helikopter ciężarówka samochód pociąg samolot tankowiec lotnia rakieta odrzutowiec żaglowiec kajak motorówka karetka

KARTA PRACY NR 3 Dokończ zadanie i rozwiąż je. Podkreśl wyraz mówiący o tym co obliczyłeś. Cysterna z mlekiem waży 750 kg. Pusta cysterna waży 250 kg.... Pytanie... Odpowiedź NETTO BRUTTO TARA

KARTA PRACY NR 4 Karta osiągnięć ucznia. Jak czytam?... Czy przykładam się do rysowania?... Jak radzę sobie z ortografią?... Czy potrafię napisać opowiadanie?...... Jak tam moja matematyka?... Czy wychodzi mi śpiewanie?... Czy potrafię pracować w grupie?...