Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data: r.

Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ŻAK data: r.

Warsztaty Trenerskie MZPN

Konspekt zajęć sportowych dla Orlik nr 3 data: Część główna I OBWÓD STACYJNY NR 1: STACJA 1 1 x 1 po przyjęciu przodem do

KONSPEKT TRENINGU Warsztaty trenerskie / POMORSKI ZPN Trening bramkarza zintegrowany z zespołem najnowsze trendy w szkoleniu

Trener: Paweł Cretti. Rocznik: Junior starszy. Data: r. - Warsztaty szkoleniowe dla trenerów

KONSPEKT JEDNOSTKI TRENINGOWEJ

3. Organizacja rozgrzewki jak na rysunku- dowolne podania pomiędzy zawodnikami w sposób określony przez trenera, po wykonaniu podania zawodnicy wykonu

WPROWADZENIE DO NOWOCZESNEJ OBRONY - OD OBRONY INDYWIDUALNEJ DO OBRONY GRUPOWEJ

Konferencja dla trenerów i instruktorów piłki nożnej Krosno Odrzańskie

ORLIKI (10-11 lat) JUNIOR E

Konferencja Trenerska Lubuskiego Związku Piłki Nożnej

Trening techniczno- taktyczny szybki atak, nauka gry podaniem prostopadłym Autor: Kamil Socha

REGUŁY GRY FooBaSKILL

ŚRODKI TRENINGOWE STOSOWANE W TRENINGU REPREZENTACJI POLSKI U-15 (1998) PODCZAS KONSULTACJI SZKOLENIOWYCH. Środki treningowe

KAROLINA KUJAWA DIONIZY KNAPIK. Teaching Games for Understanding

Małe gry z akcentem na fazy przejściowe

Gry zadaniowe Reprezentacji Śląska dziewcząt i chłopców

NAUCZANIE I DOSKONALENIE TECHNIKI PIŁKI NOŻNEJ W FORMIE GIER I ZABAW (22 przykłady)

Warsztaty szkoleniowe dla trenerów zespołów amatorskich. Będzin

Organizacja Berek Przebieg ćwiczenia

Konspekt lekcji treningowej. Przykładowy małe gry i gry pomocnicze w treningu piłkarza (gry zadaniowe) Opracowanie Maciej Cieślik

ŻAKI (8 9 lat) JUNIOR F

Akademia piłkarska UEFA Grassroots_KONSPEKT ZAJĘĆ TRENINGOWYCH

Temat: Doskonalenie umiejętności podawania piłki bez/i z przyjęciem oraz z wyjściem na pozycję. - zawodnik, - bramkarz, - piłka, - słupek,

BALL MASTERY LEVEL INTERMEDIATE

Akademia piłkarska UEFA Grassroots_ZBIÓR ĆWICZEŃ

NAUCZANIE I DOSKONALENIE OBRONY INDYWIDUALNEJ ŁUKASZ BECELLA

Akademia piłkarska UEFA Grassroots_ZBIÓR GIER ZADANIOWYCH

WARSZTATY SZKOLENIOWE CHOJNICE

ZESTAW GIER DOSKONALĄCYCH SZYBKIE DZIAŁANIE ZAWODNIKA W KONTAKCIE Z PRZECIWNIKIEM

Konspekt zajęć treningowych

Kot i Mysz poruszanie się bez piłki W parach. Na sygnał jeden z ćwiczących musi uciec drugiemu unikając dotknięcia

Przykładowe ćwiczenia stosowane w treningu techniczno-taktycznym na Wyspach Brytyjskich.

DETALE TAKTYCZNE. /

Ćwiczenia oswajające z piłką, trening piłkarski dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz 7-11 lat z zakresu prowadzenie piłki

Jarosław Pasieczny Koszykówka : proste formy współpracy w ataku szybkim. Acta Scientifica Academiae Ostroviensis nr 19, 78-81

Gry i zabawy ruchowe doskonalące elementy gier zespołowych cz. I

Trening tchoukballu. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Tchoukball.pl. Opracowanie: Mikołaj Karolczak

Obszary diagnostyczne w przygotowaniu technicznym

KTO MA PIŁKĘ TEN MA KONTROLĘ NAD GRĄ

Część III końcowa - to uspokojenie organizmu czynności porządkowe, omówienie lekcji.

PROPOZYCJE FORM I ORGANIZACJI MAŁYCH GIER W RÓŻNYCH KRAJACH NA ŚWIECIE

Henryk Duda Formy nauczania taktyki gry w piłkę nożną. Acta Scientifica Academiae Ostroviensis nr 12, 61-68

Próby techniczne do naboru do klas sportowych o profilu koszykówka (Gimnazjum, Liceum)

SZKOŁA PODSTAWOWA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO RESOVIA RZESZÓW. Testy sprawnościowe do. Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.

Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Próby techniczne do naboru do klas sportowych o profilu koszykówka (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum)

Wprowadzenie do systemu gry w piłkę noŝną w linii

Regulamin turnieju CEL ZAWODÓW: TERMIN ZAWODÓW: MIEJSCE ROZGRYWANIA ZAWODÓW: ZASADY UCZESTNICTWA W ZAWODACH: NAGRODY:

Scenariusz zajęć z piłki koszykowej

Temat; Ćwiczenia kształtujące panowanie nad piłką, technikę podań i koordynację ruchową ułożone w formie jednostki treningowej.

Konspekt zajęć piłki koszykowej. Temat : Doskonalenie szybkiego ataku oraz stworzenie i wykorzystanie przewagi liczebnej

Rozbijanie zaparkowanego autobusu czyli gra przeciwko zespołom broniącym w niskim pressingu na przykładzie zespołu KGHM Zagłębie Lubin

Henryk Duda Koordynacja działań indywidualnych i grupowych w skutecznym nauczaniu systemu gry (bez libero)

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum)

Jednostka treningowa dla dzieci U8 - U10; wersja 3

Wydział Szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Piłki Nożnej.

BRAMKARZ: przedpole (14-16 m od bramki) celem przejęcia długiego podania wykonanego przez przeciwnika za tzw. plecy obrońców

ORGANIZACJA TECHNICZNO - TAKTYCZNYCH

KURS TRENERSKI UEFA A Analiza Gry drużyny Juniorskiej KOLEJARZ STRÓŻE OPRACOWAŁ: STANISŁAW SZPYRKA

Próby techniczne do naboru do klas sportowych o profilu koszykówka (Szkoła Podstawowa, Liceum)

TAKTYKA NA ETAPIE NAUCZANIA PODSTAWOWEGO (10-12 lat) KURS TRENERA I KLASY/UEFA A WYRÓWNAWCZY OPRACOWAŁ - PIOTR SOWISZ (

Atak pozycyjny jako forma walki sportowej w piłce ręcznej metodyka nauczania gry w ataku pozycyjnym.

Ćwiczenia Taktyczne. Bogdan Matias - ZZPN

KONSPEKT ZAJĘĆ TRENINGOWYCH

GRY ZADANIOWE NA RÓŻNYCH ETAPACH SZKOLENIA

GRY I ZABAWY W NAUCZANIU I DOSKONALENIU GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ

DETALE TAKTYCZNE Cz. 1. /

ONLY FUTBOL I WARSZTATY SZKOLENIOWE POGOŃ SZCZECIN LECHIA GDAŃSK ZAGŁĘBIE LUBIN LEGIA WARSZAWA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK LECH POZNAŃ

Nazwa atak pozycyjny określa sposób przeprowadzenia ataku, który charakteryzuje się tym, że przed rozpoczęciem atakowania zawodnicy zajmują określone

Kreatywne nauczanie ofensywnych działań taktycznych

REGULAMIN XXIII EDYCJI PLHFD 2018/2019 W PIGUŁCE

1x1 NA OBWODZIE. 1) 1X1 FROM the WING 1x1 O1 podrzut piłki i chwyt

SCENARIUSZE ZAJĘĆ SZKOŁY W RUCHU. Cel lekcji w języku ucznia: Na dzisiejszej lekcji będziecie doskonalili elementy gry w dwa ognie i cztery ognie.

KONSPEKT LEKCJI WF KLASA II GIMNAZJUM

Zawody piłkarsko-rekreacyjne kierowane są do wszystkich przedszkoli, orlików i szkółek piłkarskich.

DROGA ROZWOJU TALENTU SPORTOWEGO SZKOCKA FEDERACJA PIŁKARSKA

UCZ SIĘ, ŻYJ I GRAJ Z MŁODZIEŻĄ IHF

Konspekt zajęć sportowych dla kategorii: ORLIK data:29.02.2016r. Prowadzący: Marek Siatrak (AMO Jelenia Góra) Miejsce zajęć: Boisko Orlik ZSOiT ul. Jana Pawła II Temat zajęć: Rozwijanie inteligencji piłkarskiej Czas zajęć: 90 minut Grupa szkoleniowa: Orlik Liczba ćwiczących: 16 Część wstępna wszechstronne szkolenie ruchu 15 minut Podanie tematu i organizacji zajęć 3 minuty Czas: 5 minut Sprzęt: 8 pachołków 2 berków przez 30 sekund Dwie osoby rywalizują w czasie 30s. Ich zadaniem jest schwytanie jak największej liczby uciekających (głośno liczą). Osoba dotknięta dalej uczestniczy w zabawie. Berek nie może złapać jednej osoby dwa razy podrząd. Sprzęt: 6 pachołków Potrójny murarz 3 graczy stoi między wyznaczonymi bramkami ze znaczników. Reszta graczy z piłkami ma za zadanie przebiec z jednej na druga stronę. Złapany zawodnik zmienia się z murarzem. Odmiana: murarz ma za zadanie wybić piłkę przeciwnik.

Część główna I Rozwój umiejętności piłkarskich 15 minut Czas: 10-15 minut Sprzęt:, 20 pachołków, 4 tyczki Święty kwadrat Święty kwadrat na środku pola znajduje się święty kwadrat, którego pilnują strażnicy. Poszukiwacze skarbów starają się wbiec do kwadratu niezłapani przez strażników. Po 2 minutach zmiana zadań. Część główna II Nauczanie techniki 30 minut Liczba zawodników: 3 atakujących i 1 obrońca Gry w układzie 3 x 1 ćwiczenie Sprzęt: 4 bramki, - gra 3x1 w przeciwnych kierunkach 3 atakujących wyprowadza atak na 2 bramki bronione przez 1 z 3 obrońców (2 pozostali czekają za linią boczną boiska). Gdy obrońca przejmie piłkę, ma za zadania jak najszybciej uderzyć do jednej z bramek przeciwników. Obrońcy zmieniają się rotacyjnie, co akcję. Natomiast po sześciu akcjach następuje zmiana zespołów.

Odmiany: - gra 3x1 z wyprowadzaniem ataku w dowolnym kierunku 3 atakujących ustawionych w środkowej części boiska, mogą atakować na 2 bramki ustawione na obu końcach boiska, każde dwie bramki są bronione przez jednego z zawodników drużyny przeciwnej, natomiast trzeci odpoczywa z boku pola gry. Atak zostaje przerwany w przypadku, gdy obrońca zdoła dotknąć piłkę. Natomiast w przypadku, gdy obrońca przejmie piłkę, ma za zadania jak najszybciej podać ją do obrońcy z przeciwległego sektora, aby tamten zdobył bramkę. Odpoczywający obrońca z mienia się z obrońcą z pola, który stracił bramkę. Po dziesięciu akcjach następuje zmiana zespołów. - gra 3x1 - szybki atak - gra pomiędzy dwoma trzyosobowymi zespołami. Każda z drużyn ma za zadanie jak najszybciej wprowadzić piłkę w odpowiednią strefę zdobyć bramkę bronioną prze jednego zawodnika drużyny przeciwnej. Jeśli trener nie posiada stopera, może przeprowadzić grę jednocześnie dla dwóch drużyn na jednym boisku. W takim przypadku oba zespoły wyprowadzają akcję z przeciwnych końców boiska. Liczba zawodników: 3 atakujących i 1 obrońca Gry w układzie od 3 x 1 do 3 x 2 i 3 x 3 ćwiczenie Sprzęt: 4 bramki, - gra 3x1 (lub 3x2) z jednym powracającym obrońcą - zawodnicy trzyosobowego zespołu wyprowadzają atak na dwie bramki bronione przez jednego z trzech zawodników drużyny przeciwnej. Drugi obrońca jest ustawiony 4 6 m za atakującymi i może zacząć działać w momencie pierwszego kontaktu atakujących z piłką Ostatni obrońca czeka za linią końcową boiska. - gra 3x1 (lub 3x3) z dwoma powracającymi obrońcami - zawodnicy trzyosobowego zespołu wyprowadzają atak na dwie bramki bronione przez jednego z trzech zawodników drużyny przeciwnej. Dwaj pozostali obrońcy są ustawieni 8 m za atakującymi i mogą zacząć działać w momencie pierwszego kontaktu atakujących z piłką. Zadaniem napastników jest działać szybko i dokładnie.

Odmiany: Gra 3x1 (lub 3x3) z dwoma obrońcami z różnych stron 2 dodatkowych obrońców (jeden z boku, drugi z tyłu) biegną do napastników przyspieszając ich grę. Podczas gdy pierwszy obrońca jest usytuowany z przodu 2 bramek, drugi obrońca wyrusza 8 metrów za napastnikami. Trzeci obrońca pomaga pierwszej dwójce z numeru pozycji np. 10 metrów z linii bocznej. Dopóki napastnik pozostaje przy piłce, obrońcy próbują zapobiec zdobyciu bramki. Zawodnicy przy piłce próbują w jak najkrótszym czasie zdobyć bramkę. Część końcowa gra w piłkę nożną 30 minut 8 (2x2x2x2) Sprzęt: 4 pachołki, piłka Podaj 3 razy w środku i na raz na obwód Zespoły dwuosobowe rywalizują ze sobą w środkowej części pola gry. Zadaniem każdego zespołu jest wymienienie 3 podań w środkowej strefie i zagrania do zawodników neutralnych. Za każde takie zagranie przyznawany jest 1 pkt.