Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze, gry dydaktyczne

Podobne dokumenty
Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie I. Prowadząca Marzena Łukasiewicz SP nr 3 w Lubartowie. Temat kręgu tematycznego Na tapczanie siedzi leń.

SCENARIUSZ LEKCJI DLA KLASY V (z elementami minikoszykówki)

Przedmiotowe systemy wymagań dla poszczególnych edukacji w klasie I

Scenariusz nr 12 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Klasa 2 październik blok 4 dzień 3. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: A to Polska właśnie. Temat dnia: Miejsca pamięci narodowej. Cele zajęć: Uczeń:

Cele ogólne: Wdrażanie dzieci do czynnego uczestniczenia w uroczystościach przedszkolnych spotkanie z Miko Poznawanie zwyczajów mikołajkowych.

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące, pogadanka, działanie praktyczne, burza mózgów, metoda gier dydaktycznych.

Scenariusz nr 58 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

KRYTERIA OCENY OPISOWEJ Z POSZCZEGÓLNYCH EDUKACJI W KLASIE I

Wolontariat nie ma granic

Scenariusz nr 18 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Temat: Mnożenie liczby całej przez ułamek. Obliczanie ułamka z danej liczby.

Scenariusz zajęć. - poznaje pozawerbalne sposoby komunikowania się między ludźmi /gest, mimika/,

Scenariusz nr 56 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 30 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Klasa 2 maj blok 4 dzień 1. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: A ja wolę moją mamę. Temat dnia: Moja mama i ja. Cele zajęć: Uczeń:

Plan naprawczy. Sokółka 2006/2007. Opracowanie: Urszula Bronowicz Henryka Sarosiek ElŜbieta Plichta Katarzyna Dykiel Tomasz Mucuś

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Karnawał. Temat ośrodka dziennego: Zabawa karnawałowa.

Scenariusz lekcyjny. Klasa: II c. Czas trwania zajęć: 45 minut. Nauczany przedmiot: matematyka.

Ćwiczenia usprawniające analizę słuchową* (zadania z zastosowaniem głosek, sylab, wyrazów, zdań, struktur rytmicznych)

Scenariusz hospitacji diagnozującej 17 XI 2006 r.

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W kadrze zatrzymane Temat: Na planie filmowym SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

SCENARIUSZ LEKCJI. TEMAT LEKCJI: Zastosowanie arkusza kalkulacyjnego EXCEL do rozwiązywania układów równań liniowych metodą wyznacznikową

Tematyka i rozwiązania metodyczne kolejnych zajęć lekcyjnych wraz z ćwiczeniami.

PROGRAM PODNOSZĄCY EFEKTY KSZTAŁCENIA DLA UCZNIÓW EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Scenariusz zajęć dla grupy zróżnicowanej wiekowo: 3, 4, 5 latki

Konspekt lekcji otwartej

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Podróże po Polsce Temat: W kaszubskiej krainie

Ocena opisowa osiągnięć ucznia w klasie I. Imię i nazwisko ucznia Skala osiągnięć: A znakomicie, B zadawalająco, C musi popracować I

Przykładowy konspekt lekcji dla uczniów klas IV-VI

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI. Z WYKORZYSTANIEM METOD AKTYWIZUJĄCYCH w klasie I gimnazjum. TEMAT: Działania łączne na liczbach wymiernych

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Klasa 3 marzec blok 3 dzień 4. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Wielcy Polacy i ich osiągnięcia. Temat dnia: Fryderyk Chopin i jego muzyka.

JADWIGA SKIMINA PUBLIKACJA NA TEMAT: NAUKA MS. WORD 2000 W KLASIE IV

Test całoroczny z matematyki. Wersja A

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Wynalazki z Polski Temat: Wynalazcy z Polski SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

Scenariusz nr 68 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SCENARIUSZ LEKCJI Opracował: mgr inż. Szymon Surmacewicz ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2 W BIAŁYMSTOKU

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z PRZYRODY KLASA CZWARTA, PIĄTA I SZÓSTA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA. z Matematyki. Krysztof Jerzy

Edu-Sense Sp. z o.o. Lubelski Park Naukowo-Technologiczny ul. Dobrzańskiego Lublin Strona 1

Scenariusz zajęć na lodowisku dla klasy V. Temat lekcji: Doskonalenie umiejętności technicznych jazdy na łyżwach.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ W GIMNAZJUM

Rzymskokatolicka Parafia pw. Ducha Świętego

KONKURSY MATEMATYCZNE. Treść zadań

Procedury złożone z przesunięciem

WYŚCIG ORTOGRAFICZNY INSTRUKCJA. gra edukacyjna dla 2-3 osób rekomendowany wiek: od lat 7

Zajęcia taneczne BIEDRONKI (obszar nr 7)

PLAN PRACY PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 41W ŁODZI NA ROK SZKOLNY 2013/2014

PRZYRODA RODZAJE MAP

PROGRAM NAUCZANIA INFORMATYKA

Scenariusz nr 36 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII DLA KLAS IV VI

SCENARIUSZ ZINTEGROWANYCH ZAJĘĆ W KLASIE II

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

Komputer i urządzenia z nim współpracujące

Scenariusze zabaw bożonarodzeniowych

Scenariusz zajęć dla dzieci przedszkolnych I. Temat: DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO!

Temat: Zabytki starego Krakowa

Scenariusz nr 7 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Kryteria oceniania uczniów kl. I w edukacji wczesnoszkolnej. Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

SAMOGŁOSKI I SPÓŁGŁOSKI - maxi

KRYTERIA OCENIANIA HISTORIA KLASA VI

Opracowała Anna Kaszkowiak

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Zwierzęta egzotyczne. Temat: Gdzie żyją zwierzęta egzotyczne?

Kolorowe przytulanki

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ MARZEC

KRYTERIA OCENIANIA Z INFORMATYKI DLA KLASY VI. Wstęp. Na lekcji informatyki osiągnięcia edukacyjne uczniów będą sprawdzane poprzez:

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie II przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE II

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH ODBYWAJĄCYCH SIĘ W SZKOLNYM LABORATORIUM CHEMICZNYM

Mamy pomysł i co dalej?

Klasa 2 październik blok 3 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: To już jesień. Temat dnia: Gdy pada deszcz. Cele zajęć: Uczeń:

Wymagania edukacyjne dla klas I-język angielski

Scenariusz lekcji wychowania fizycznego dla klasy 3 BLO( 12 marca 2014r.)

Wywiady, uwagi i spostrzeżenia własne studenta. Wywiad z dyrektorem szkoły.

- uzupełnianie poszczególnych partii materiału dodatkowymi ćwiczeniami, - powtarzanie i utrwalanie wiadomości,

Zdrowy styl Ŝycia. Klasy I VI Szkoły Podstawowej. Promocja zdrowia. Lp. Zadania Sposób realizacji Odpowiedzialni Osoba współodp. pogadanka.

ZGADNIJ i SKOJARZ. Gra edukacyjna. Gra dla 2 4 osób od 8 lat

Program kółka informatycznego dla uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie. Wstęp

Trenuj przed sprawdzianem! Matematyka Test 4

OBSZAR 1 Lekcja wychowania fizycznego - Nordic Walking. Przykładowy scenariusz

Obserwacje mikroskopowe tkanek roślinnych. Cele edukacyjne i wychowawcze wymagania. Wiadomości:

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI DLA KLAS IV VI

Świat za sto lat. scenariusz zajęć otwartych z elementami oceniania kształtującego w I klasie szkoły podstawowej

PRZYKŁAD REALIZACJI ŚCIEŻKI PROZDROWOTNEJ NA LEKCJACH TECHNIKI BEZPIECZNIE NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ

Scenariusz nr 8 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

KASA EDUKACYJNA INSTRUKCJA. WARIANT I - dla dzieci młodszych

Podstawy programowania

Scenariusz lekcji fizyki

Temat lekcji: Bakterie a wirusy.

SIATKÓWKA WYKAZ SPRAWDZIANÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W ZESPOLE SZKÓŁ Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO KLASA PIERWSZA - I SEMESTR

hala sportowa MOS ul. Złotnicza 12 godzina 10.30

Motyl uczy nas literki L

Klasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W rodzinie Temat: Wesołe i zdrowe ferie zimowe

Arkusz GH-A7-052 Nasze miejsce w Europie klucz odpowiedzi i schemat punktowania. 1. Odp. C Odp. B Odp. D 0 1

WYŚCIG MATEMATYCZNY INSTRUKCJA. gra edukacyjna dla 2-4 osób rekomendowany wiek: od lat 7

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

Transkrypt:

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona1 Klasa 1 kwiecień blok 4 dzień 2 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: My, dzieci świata. Temat dnia: Kto Ty jesteś? Cele zajęć: Uczeń: - zna liczby parzyste i nieparzyste, - wie, jak nazywa się nasza ojczyzna, - wie, czym są symbole narodowe, - rozumie pojęcia: Polska, Polak, Europa, Europejczyk, - potrafi pokonywać przeszkody. Metody: pogadanka, pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze, gry dydaktyczne Formy pracy: grupowa, zbiorowa, indywidualna, Środki dydaktyczne: kartki w różnych kolorach, kostka, pachołki, karta pracy nr 1, kartoniki z plątaninkami literowymi, zdjęcia, zdjęcia sławnych Polaków, nagranie hymnu narodowego Polski, mapa Europy, animacja Flaga Unii Europejskiej, nagranie Hymn Unii Europejskiej, program multimedialny Polska w Europie, tekst wiersza Barwy ojczyste Cz. Janczarskiego, kartoniki zielone i czerwone, karta pracy nr 2. Przebieg zajęć Część wstępna Uwagi 1.Czynności organizacyjno - porządkowe(powitanie, kontrola obecności, przygotowanie do zajęć). 2. Wprowadzenie do zajęć poprzez grę matematyczną Liczby i Kolory. Ćwiczenia doskonalące technikę rachunkową w zakresie 20. /Nauczyciel układa na podłodze w formie drogi kartki z kolorami czerwonym, zielonym, czarnym i białym. Kolor czerwony oznacza dodawanie, kolor zielony oznacza odejmowanie, czarny strata kolejki, biały pole bez niespodzianki. Uczniowie podzieleni są na dwie grupy. Grupa, która dojdzie do mety jako pierwsza wygrywa. Uczniowie rzucają kostką i przesuwają pionki do przodu tyle pól, ile wypadnie oczek. Pionkami mogą być pachołki. Jeśli trafimy na kolor czerwony wykonujemy działania na dodawanie, jeśli na zielony działania na odejmowanie. Poprawnie wykonane działanie nauczyciel dolicza punkty. Jeśli uczniowie się pomylą w Gra matematyczna Liczby i Kolory. Kartki w kolorze czerwonym, zielonym, czarnym, białym, kostka do gry, pionki, przykłady napisane na kolorowych kartkach.

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona2 obliczeniach punkty możemy odjąć lub uczniowie tracą kolejkę. Działania wymyśla nauczyciel np. 10 10 = 10+ 4 = 20 10 = 13 + 5 = 15 3 = 15+ 4 = 19 6 = 17 + 3 = 17 2 = 19 + 1 = Część główna Uwagi 1.Zadanko Liczmanka: - Wymień parzyste części ciała człowieka. 2. Liczby parzyste i nieparzyste. - Wszyscy uczniowie wstają i ustawiają się przede mną w parach.(uczniowie wskazują jakie liczby parzyste mogą zaprezentować, liczą dwójkami) Rozbiegają się swobodnie po sali i na mój sygnał ustawiają się w trójki. (Uczniowie wskazują, jakie liczby nieparzyste mogą zaprezentować, liczą trójkami) Swobodne rozejście, na mój sygnał ustawiają się przede mną pojedynczo. (Uczniowie wskazują, jakie liczby nieparzyste i parzyste mogą zaprezentować) Wracamy do ławek, ponieważ czekają na nas przygotowane zadania. Karta pracy nr 1 Liczby parzyste i nieparzyste. /Nauczyciel rozdaje uczniom kartę pracy zawierającą zadania z liczbami parzystymi i nieparzystymi. Uczniowie rozwiązują zadania w zaproponowane w karcie pracy. / 3. Czytanie w słuchawkach tekstu Moja mała Ojczyzna. 1 /Nauczyciel wsłuchuje się w poprawność czytanego przez uczniów tekstu, następnie wybrani uczniowie odczytują tekst na głos./ 4. Rozszyfrowanie ukrytych w plątaninkach literowych symboli narodowych. Kartoniki z plątaninką literową, zdjęcia wybranych wyrazów. / Nauczyciel wiesza na tablicy zaszyfrowane słowa: hymn, godło, flaga i obok zdjęcia tych wyrazów. 1 Joanna Białobrzeska, Moja mała Ojczyzna, http://forum.gazeta.pl/forum/w,47465,65620363,94745350,re_moja_mala_ojczyzna_j_bialobrzeska.html

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona3 Uczniowie mają za zadanie rozszyfrować wyrazy i ułożyć wraz ze zdjęciami. / - Co przedstawiają zdjęcia, które wiszą na tablicy? - Czym są te słowa, które rozszyfrowaliśmy? 5. Zapisanie słów hymn, godło i flaga w zeszycie. - Przepiszcie do zeszytu wyrazy z tablicy i zapiszcie je w kolejności alfabetycznej. /Podział wyrazów na głoski i sylaby słownie lub pisemnie według uznania nauczyciela./ - Czym są dla nas symbole narodowe? /Zwrócenie uwagi na trudność ortograficzną w słowie hymn./ 6. Ciekawostki Liczmanka: 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Rzeczpospolita Polska, to inna nazwa naszego kraju. 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 maja. Konstytucja to zbiór praw i obowiązków mieszkańców kraju. 6. Zadanko Liczmnaka: - Dzieci przygotowywały się do obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 maja. Wykonały 10 chorągiewek i 8 kotylionów. Jakich kolorów użyły dzieci do wykonania chorągiewek i kotylionów? Ile elementów dekoracji wykonały? Czego zrobiły więcej? Dla ilu wystarczy podwójnych elementów dekoracji? 7. Sławni Polacy. - Co to znaczy, być sławnym? - Czy znacie kogoś sławnego? /Nauczyciel wymienia znanych Polaków z różnych dziedzin: Jan Paweł II papież, Wisława Szymborska poetka, Bolesław Chrobry król, Lech Wałęsa prezydent, Mikołaj Kopernik naukowiec, Adam Małysz sportowiec, Andrzej Wajda reżyser. /Nauczyciel przedstawia w kilku zdaniach sylwetkę każdej z wymienionych osób./

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona4 8. Pisanie nazw państw i ich mieszkańców wielką literą. /Zapoznanie uczniów z zasadą ortograficzną: Nazwy państw i nazwy narodów piszemy wielką literą np. Polska Polak, Francja Francuz, Niemcy Niemiec. Zapisanie zasady i przykładów do zeszytu. 9. Zadanko Liczmanka: - Z Polską sąsiadują Niemcy, Litwa, Rosja, Czechy, Białoruś, Słowacja, i Ukraina. Ilu sąsiadów ma Polska? 10. Wspólne śpiewanie hymnu narodowego Polski. /Zwrócenie uwagi na postawę podczas wykonywania hymnu./ 11. Gdzie leży nasz kraj? praca z mapą. - Czy wiecie, gdzie leży nasz kraj? - Czy wiecie, co to jest Europa? Zdjęcia wybranych z różnych dziedzin sławnych Polaków. - Co to znaczy, być Europejczykiem? - Czy wiecie, czym jest Unia Europejska? Nauczyciel wyjaśnia nieznane dzieciom pojęcia. /Zapoznanie uczniów z flagą Unii Europejskiej oraz hymnem Unii Europejskiej./ - Jakie uczucia towarzyszyły wam podczas słuchania tego utworu? - Czy jest to pieśń smutna, czy wesoła? 12. Polska w Europie obsługa programu multimedialnego. / Uczniowie wykonują polecenia zgodnie z otwieranymi oknami programu./ Nagranie hymnu narodowego Polski. Mapa Europy. 13. Czytanie wiersza pt. Barwy ojczyste Cz. Janczarskiego. Nauka wiersza na pamięć. 2 - Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel serca czyste Piękne są nasze barwy ojczyste. 2 Czesław Janczarski Barwy ojczyste, http://forum.gazeta.pl/forum/w,47465,65620363,65810601,re_8222_powiewa_flaga_8221_cz_janczarski.html

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona5 /Uczniowie uczą się wiersza na pamięć., potem prezentują utwór na forum klasy./ 14. Ćwiczenia zwinnościowe. Berek Uczniowie biegają luźno po sali, jedna osoba jest Berkiem i goni pozostałe. W momencie złapania ucznia zmieniamy goniącego. Tor przeszkód: 1. Slalom biegniemy slalomem między pachołkami. 2. Szarfa przejście przez szarfę dowolnym sposobem. 3. Ławeczka przejście po ławeczce, ramiona w bok. Animacja Flaga Unii Europejskiej, Nagranie Hymn Unii Europejskiej. Program multimedialny Polska w Europie. Tekst wiersza Barwy ojczyste Cz. Janczarskiego 4. Materac przewrót w przód. 5. Skakanka skoki na skakance techniką dowolną np. żabka, lajkonik. 6. Drabinka wejście na drabinkę, podciąganie na drabince. 7. Pachołek dobiegnięcie do pachołka, obiegnięcie pachołka na około, powrót. Marsz po obwodzie koła ćwiczenia oddechowe. Zbiórka. Omówienie lekcji. Powrót do sali lekcyjnej. Część końcowa Uwagi 1.Podsumowanie zajęć zabawa Prawda/ Fałsz. /Nauczyciel odczytuje zdania, uczniowie podnoszą odpowiedni kartonik w górę./ Zielone i czerwone kartoniki. Zielone prawda. Czerwone fałsz. - Polska leży w Ameryce. - Sąsiadem Polski są Niemcy. - Jesteśmy Europejczykami. - Flaga Unii Europejskiej jest zielono żółta. - Podczas śpiewania i słuchania hymnu stoimy na baczność. 2. Ocena pracy uczniów. - Kiedy grany jest hymn Polski? Narysuj na kartce sytuację, w której słyszymy tę melodię.

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona6 /Nauczyciel słownie ocenia pracę uczniów./ 3. Zadanie i omówienie pracy domowej. Karta pracy nr 2 Ćwiczę i utrwalam. - Przeczytaj uważnie polecenia i wykonaj samodzielnie zadania na karcie 2. Proponowany zapis w dzienniku: Ćwiczenia doskonalące technikę rachunkową w zakresie 20. Rozróżnianie liczb parzystych i nieparzystych. Znaczenie symboli narodowych dla Polaków. Rozbudzanie świadomości patriotycznej. Poznanie kilku sławnych Polaków. Pisanie nazw państw i ich mieszkańców wielką literą. Polska w Europie. Nauka na pamięć wiersza Barwy ojczyste Cz. Janczarskiego. Ćwiczenia zwinnościowe. Podstawa programowa Dokument Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej W zakresie edukacji polonistycznej: 1.1a) Obdarza uwagą dzieci i dorosłych, słucha wypowiedzi i chce zrozumieć, co przekazują; komunikuje w jasny sposób swoje spostrzeżenia, potrzeby, odczucia. 1.1.b) W kulturalny sposób zwraca się do rozmówcy, mówi na temat, zadaje pytania i odpowiada na pytania innych. 1.2c) Pisze proste, krótkie zdania: przepisuje; dba o estetykę i poprawność graficzną pisma (przestrzega zasad kaligrafii). 1.2.d) posługuje się ze zrozumieniem określeniami: wyraz, głoska, litera, sylaba, zdanie. 1.2e) Słucha w skupieniu czytanych utworów. 1.2 f) Korzysta pakietów edukacyjnych (np. zeszytów ćwiczeń i innych pomocy dydaktycznych pod kierunkiem nauczyciela. 1.3.c) Odtwarza z pamięci teksty dla dzieci np. wiersze. W zakresie edukacji muzycznej: 3.5 Świadomie i aktywnie słucha muzyki. W zakresie edukacji plastycznej: 1. Wypowiada się w wybranych technikach plastycznych. W zakresie edukacji społecznej: 5.1 Potrafi odróżnić, co jest dobre, a co złe w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. 5.2 Współpracuje z innymi w zabawie. 5.7. Potrafi wymienić status administracyjny swojej miejscowości. 5.8. Wie, jakie jest narodowości, że mieszka w Polsce, a Polska znajduje się w Europie; zna symbole narodowe (flaga, godło, hymn narodowy), rozpoznaje flagę i hymn Unii Europejskiej. W zakresie edukacji matematycznej: 7.1d) W sytuacjach trudnych i wymagających wysiłku intelektualnego zachowuje się rozumnie, dąży do wykonania zadania. 7.2.a) Wymienia kolejne liczebniki od wybranej liczby, zna pojęcie liczba parzysta, liczba nieparzysta.

Scenariusz zajęć klasa I Kwiecień - blok 4 dzień 2 - Strona7 Opis zawartości zasobu Autorzy 7. 2 b) Sprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 20, poprawnie zapisuje te działania. W zakresie zajęć komputerowych: 8.1 Posługuje się komputerem w podstawowym zakresie: uruchamia program korzystając z myszy i klawiatury. W zakresie wychowania fizycznego: 1. Uczestniczy w zajęciach rozwijających sprawność fizyczną, zgodnie z regułami. 2. b) Pokonuje sztuczne przeszkody. 3. Dba o to, aby prawidłowo siedzieć w ławce, przy stole itp. Scenariusz zajęć zintegrowanych, grę dydaktyczną, zadanka Liczmanka, karty pracy, animacje, nagrania hymnu narodowego oraz hymnu Unii Europejskiej. Katarzyna Kosik