FORMUŁY AUTOSUMOWANIE SUMA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FORMUŁY AUTOSUMOWANIE SUMA"

Transkrypt

1 Wskazówki do wykonania Ćwiczenia 1, ocena sprawdzianu (Excel 2007) Autor: dr Mariusz Giero 1. Pobierz plik do pracy. W pracy należy wykonać obliczenia we wszystkich żółtych polach oraz utworzyć wykresy wg wzoru praca do wykonania. 2. Wymagania na oceny w punktach. Wzór: Liczba punktów do zdobycia pomnożona przez Wymagania na ocenę w procentach : 2.1. Ustawiamy się w komórce B Wpisujemy znak równości i tworzymy wzór: =B7*E Przed skopiowaniem tego wzoru do komórek B14 i B15 dodajemy dolary do E3: =B7*$E$3 aby odwoływać się cały czas do liczby punktów do zdobycia. 3. Suma: skorzystać z funkcji suma: FORMUŁY AUTOSUMOWANIE SUMA. Wykonać obliczenie dla pierwszego ucznia i przekopiować wzór do pozostałych uczniów. Nie blokujemy wzoru dolarami, bo zakres z którego obliczamy sumę musi się zmieniać (musimy brać punkty kolejnych uczniów). 4. Średnia: skorzystać z funkcji średnia: FORMUŁY AUTOSUMOWANIE ŚREDNIA. Wykonać obliczenie dla writing i skopiować do pozostałych komórek. Nie blokujemy wzoru dolarami, bo zakres z którego obliczamy średnią musi się zmieniać (musimy brać punkty z kolejnych kolumn) Aby wyświetlały się 2 cyfry po przecinku: ZAZNACZAMY KOMÓRKI ZE ŚREDNIMI PPM NA DOWOLNEJ Z ZAZNACZONYCH KOMÓREK FORMATUJ KOMÓRKI ZAKŁADKA LICZBY KATEGORIA: LICZBOWE MIEJSCA DZIESIĘTNE: 2 OK. 5. Wystawienie oceny. I sposób (z użyciem funkcji jeżeli): 5.1. ustawiamy się w komórce H19, gdzie będzie ocena Adama 5.2. Najpierw utworzymy wzór, który wystawia 2, a pozostałym osobom 345. Włączamy funkcję jeżeli i podajemy następujące argumenty: gdzie G19 to komórka z sumą punktów Adama, B13 to komórka z minimum na 3 (Jeśli ktoś ma mniej punktów niż minimum na 3 to dostaje 2, jeśli nie to inną ocenę, którą umownie zapisujemy 345 ). B13 blokujemy dolarami, aby przy kopiowaniu nie zmieniał się próg na 3 OK Kopiujemy wzór do pozostałych osób Poprawimy wzór, aby zamiast 345 były wystawiane 3, a pozostałym osobom Ustawiamy się w komórce H19, z oceną Adama.

2 Wchodzimy do edycji wzoru i usuwamy 345. a następnie nie opuszczając tego miejsca włączamy funkcję jeżeli (wewnątrz poprzedniego jeżeli ) i otrzymujemy: Argumenty dla funkcji jeżeli podajemy następujące:

3 gdzie G19 to adres komórki z sumą punktów Adama, B14 to adres komórki z minimum na 4 (Jeśli ktoś ma mniej punktów niż minimum na 4 to dostaje 3, jeśli nie, to inną ocenę, którą umownie zapisujemy 45. Dwójek już nie ma, bo odsieliśmy je poprzednim jeżeli ). B14 blokujemy dolarami, aby przy kopiowaniu nie zmieniał się próg na 4 OK. Kopiujemy ten wzór do pozostałych osób Poprawimy wzór, aby zamiast 45 były wystawiane 4 lub 5. Używamy po raz trzeci funkcji jeżeli, aby dokonać tego rozstrzygnięcia. Postępujemy analogicznie jak w p. 5.4: Ustawiamy się w komórce H19, z oceną Adama Wchodzimy do edycji wzoru i usuwamy 45. W to miejsce wstawiamy funkcję jeżeli i podajemy następujące argumenty: gdzie G19 to adres komórki z sumą punktów Adama, B15 to adres komórki z minimum na 5 (Jeśli ktoś ma mniej punktów niż minimum na 5 to dostaje 4, jeśli nie, to 5. Dwójek i trójek już nie ma, bo odsieliśmy je dwoma poprzednimi jeżeli ). B15 blokujemy dolarami, aby przy kopiowaniu nie zmieniał się próg na 5. kopiujemy wzór do pozostałych osób Wada I sposobu: zagnieżdżanie funkcji jeżeli. Przy szkolnej skali ocen od 1 do 6 z połówkami trzeba byłoby użyć 9 razy jeżeli zagnieżdżanie funkcji jeżeli trzeba robić stopniowo (nie da się włączyć okienka do wstawienia kolejnej funkcji jeżeli, jeśli mamy otwarte okienko z poprzednim jeżeli ) Można utworzyć wzór od razu, ale wtedy nie korzystamy z pomocniczego okienka, a wpisujemy cały wzór ręcznie: =JEśELI(G19<$B$13;2;JEśELI(G19<$B$14;3;JEśELI(G19<$B$15;4;5))) II sposób na wystawienie oceny (z użyciem funkcji wyszukaj ). Patrz p Suma punktów najlepszego i najsłabszego ucznia: skorzystać z funkcji maksimum i minimum: FORMUŁY AUTOSUMOWANIE. 7. Ile poszczególnych ocen Ustawiamy się w komórce, gdzie ma być policzone ile 5.

4 7.2. Włączamy funkcję licz.jeżeli : 7.3. Podajemy następujące argumenty: gdzie H19:H29 to komórki z ocenami, zaś D36 to komórka z napisem 5. Blokujemy zakres dolarami: $H$19:$H$29 i kopiujemy wzór do pozostałych komórek. 8. Formatowanie warunkowe: chcemy, aby w kolumnie suma w tabeli wyniki najlepszy wynik zaznaczał się automatycznie na czerwono, a najsłabszy na niebiesko: Wyróżnienie najlepszego wyniku: 8.1. zaznaczamy komórki z sumami punktów 8.2. NARZĘDZIA GŁÓWNE FORMATOWANIE WARUNKOWE - NOWA REGUŁA WYBIERZ TYP REGUŁY: FORMATUJ TYLKO KOMÓRKI ZAWIERAJĄCE. Regułę opisujemy następująco:

5 gdzie F33 to komórka w której obliczyliśmy najlepszy wynik. Dalej wybieramy z tego okienka Formatuj i ustawiamy kolor czerwony. OK OK. Wyróżnienie najsłabszego wyniku. Analogicznie jak najlepszego Dodatkowo proszę wyróżnić za pomocą reguły wszystkie wyniki z części writing, które są powyżej średniej. 9. Wykres I Zaznaczamy wyniki z wszystkich części sprawdzianu oraz kolumnę i wiersz nagłówkowy czyli imiona i nazwy części sprawdzianu (Excel domyślnie traktuje pierwszy wiersz i pierwszą kolumnę z zaznaczonego obszaru jako opisowe i sporządza legendę oraz opisuje osie) WSTAWIANIE LINIOWY PIERWSZY Z LINIOWYCH Zmiana tła. PPM NA WYKRESIE FORMATUJ OBSZAR KREŚLENIA (WYKRESU) WYPEŁNIENIE PEŁNE. Uwaga: można niezależnie zmienić tło dla samego wykresu i części obrazka na zewnątrz wykresu. Zależy to gdzie klikniemy ppm. Również niezależnie można przenosić lub zmieniać rozmiar samego wykresu lub obszaru na zewnątrz wykresu Tytuły osi. Gdy wstawiamy wykres (lub wykres jest zaznaczony) pojawia się dodatkowe menu w prawym górnym rogu: Wybieramy Układ, a następnie Tytuł wykresu: Nad wykresem Tytuł osi Tytuł głównej osi poziomej: Tytuł pod osią Tytuł osi Tytuł głównej osi pionowej: Tytuł obrócony 9.5. Imiona na wysokości znaczników na osi poziomej. Domyślnie znajdują się pomiędzy znacznikami.

6 UKŁAD OSIE GŁÓWNA OŚ POZIOMA WIĘCEJ OPCJI GŁÓWNEJ OSI POZIOMEJ. ZAZNACZAMY NA ZNACZNIKACH OSI : 10. Wykres II Zaznaczamy kolumnę z imionami i sumami punktów (przytrzymujemy CTRL, bo kolumny nie są sąsiadujące) Dalej postępujemy tak jak w punktach Uwaga: Jeśli wykres nie wstawił się poprawnie (Excel może zinterpretować, żeby dla każdej komórki z sumą punktów robić oddzielny wykres). Np. tak: Poprawiamy to następująco: PPM NA WYKRESIE ZAZNACZ DANE.

7 Usuwamy Serie1 : Nie wychodząc z tego okienka: DODAJ NAZWA SERII: WSKAZUJEMY KOMÓRKĘ Z NAPISEM SUMA WARTOŚĆ SERII: USUWAMY ={1} I WSKAZUJEMY KOMÓRKI Z SUMAMI ETYKIETY OSI POZIOMEJ: NACISKAMY EDYTUJ WSKAZUJEMY KOMÓRKI Z IMIONAMI OK. 11. Wystawienie oceny II sposobem. Wystawimy oceny wg skali szkolnej i umieścimy je obok dotychczas wystawionych. Przygotujmy na tą ocenę dodatkową kolumnę: W dowolnym miejscu wpiszmy progi punktowe i oceny: Ustawiamy się w komórce, gdzie będzie ocena Adama wg nowej skali.

8 11.3. Włączamy funkcję wyszukaj : FORMUŁY WYSZUK. I ODWOŁ. WYSZUKAJ. Wybieramy I pozycję: Podajemy następujące argumenty funkcji: gdzie G19 to adres komórki z sumą punktów Adama, M16:M25 to komórki z progami punktowymi na poszczególne oceny z p N16:N25 to komórki z ocenami z punktu Blokujemy zakresy w Przeszukiwany_wektor i Wektor_wynikowy dolarami: $M$16:$M$25 $N$16:$N$25 i kopiujemy wzór do pozostałych komórek Zasada działania funkcji wyszukaj: Szukana_wartość jest odszukiwana w komórkach wskazanych jako Przeszukiwany_wektor Jeśli zostanie znaleziona to jako wynik zostaje zwrócona wartość z komórki z tego samego wiersza spośród komórek wskazanych jako Wektor_wynikowy (np. szukana wartość 15 to wynik 2,5) Jeśli nie zostanie znaleziona to spośród komórek Przeszukiwany_wektor jest brana komórka z wartością najbliższą, ale mniejszą. A następnie jako wynik zostaje zwrócona wartość z komórki z tego samego wiersza spośród komórek wskazanych jako Wektor_wynikowy (np. szukana wartość 37. Więc wartość najbliższa mniejsza to 35 i wyniki 4,5) Uwaga: Funkcja wyszukaj wymaga podania wartość minimalnej jaka może być w Przeszukiwany_wektor. W naszym przypadku wpisania, że od 0 punktów jest 1 (bez wpisania tej pozycji funkcja nie będzie działa, bo np. dla 7 funkcja nie mogłaby znaleźć wartości najbliższej, ale mniejszej).

Technologia Informacyjna

Technologia Informacyjna 1 Technologia Informacyjna Akusz kalkulacyjny 2 Czym jest arkusz kalkulacyjny Arkusz kalkulacyjny to program komputerowy przeznaczony do przetwarzania danych, głównie liczbowych, z wykorzystaniem tabel.

Bardziej szczegółowo

Dowiedz się, jak używać programu Microsoft Excel jako kalkulatora. Rozpocznij od poznania sposobów wprowadzania prostych formuł w arkuszach.

Dowiedz się, jak używać programu Microsoft Excel jako kalkulatora. Rozpocznij od poznania sposobów wprowadzania prostych formuł w arkuszach. Microsoft Excel (pełna nazwa Microsoft Office Excel) - arkusz kalkulacyjny produkowany przez firmę Microsoft dla systemów Windows i MacOS. Pierwsza wersja programu przeznaczona dla Windows trafiła na rynek

Bardziej szczegółowo

MS Excel poziom podstawowy MATERIAŁY SZKOLENIOWE

MS Excel poziom podstawowy MATERIAŁY SZKOLENIOWE MS Excel poziom podstawowy MATERIAŁY SZKOLENIOWE 1 Spis treści Skrypt 1. Środowi ko pracy użytkownika... 3 2. Dane w arkuszu... 10 3. Formatowanie komórek...11 4. Proste formaty warunkowe...17 5. Budowanie

Bardziej szczegółowo

Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel 2007

Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel 2007 Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel 2007 Materiały szkoleniowe na kurs: Podstaw obsługi komputera 2013 - opracowanie: dr Marcin Skuba Wersja 2.0 Rozdział I. Wprowadzenie Rozdział I. Wprowadzenie 1.1. Treści

Bardziej szczegółowo

Excel Średniozaawansowany

Excel Średniozaawansowany WROcomp Excel Średniozaawansowany MATERIAŁ DYDAKTYCZNY Spis treści: Strona 2 z 46 II. ARKUSZE KALKULACYJNE, POZIOM ZAAWANSOWANY... 4 1. PRACA Z ARKUSZEM... 4 1.1.TWORZENIE NOWEGO SKOROSZYTU WEDŁUG DOMYŚLNEGO

Bardziej szczegółowo

Nowoczesność i doświadczenie. Akademia rozwoju kompetencji pracowników HS Wrocław Sp. z o.o.

Nowoczesność i doświadczenie. Akademia rozwoju kompetencji pracowników HS Wrocław Sp. z o.o. WROcomp Excel Zaawansowany MATERIAŁ DYDAKTYCZNY Spis treści: Strona 2 z 61 II. ARKUSZE KALKULACYJNE, POZIOM ZAAWANSOWANY... 4 1. PRACA Z ARKUSZEM... 4 1.1.TWORZENIE NOWEGO SKOROSZYTU WEDŁUG DOMYŚLNEGO

Bardziej szczegółowo

Rys. 1. Okno programu Excel. Wyświetla nazwę bieżącego dokumentu. Za pomocą tego paska możemy przesuwać okno aplikacji po całym ekranie.

Rys. 1. Okno programu Excel. Wyświetla nazwę bieżącego dokumentu. Za pomocą tego paska możemy przesuwać okno aplikacji po całym ekranie. Kurs Excel Poziom I SPIS TREŚCI I. PODSTAWOWE INFORMACJE O PROGRAMIE 1. Postać dokumentu, wygląd ekranu 2. Poruszanie się po arkuszu, adresowanie komórek 3. Menu programu (pełne, podręczne), paski narzędzi

Bardziej szczegółowo

TECHNOLOGIA INFORMACYJNA. Arkusze kalkulacyjne. Moduł 4

TECHNOLOGIA INFORMACYJNA. Arkusze kalkulacyjne. Moduł 4 TECHNOLOGIA INFORMACYJNA. Arkusze kalkulacyjne. Moduł 4 Arkusz kalkulacyjny jest programem, który umożliwia wprowadzanie i edycję danych w różnych postaciach. Patrz menu Format komórki liczby (menu zakładkowe).

Bardziej szczegółowo

WBiHZ ZUT w Szczecinie ARKUSZ KALKULACYJNY. Skrypt do zajęć z przedmiotu Informatyka

WBiHZ ZUT w Szczecinie ARKUSZ KALKULACYJNY. Skrypt do zajęć z przedmiotu Informatyka WBiHZ ZUT w Szczecinie ARKUSZ KALKULACYJNY Skrypt do zajęć z przedmiotu Informatyka 2013 Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Czym jest OpenOffice Calc?... 4 3. Tworzenie tabel... 5 4. Nawigacja w arkuszu

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół w Świnoujściu. Microsoft Excel. kurs podstawowy

Zespół Szkół w Świnoujściu. Microsoft Excel. kurs podstawowy Zespół Szkół w Świnoujściu Microsoft Excel kurs podstawowy 1. Budowa arkusza Excel uruchamiamy wybierając z Menu start Programy - Microsoft Office -. Pliki programu Excel nazywamy zeszytami (skoroszytami).

Bardziej szczegółowo

Program szkolenia MS Excel poziom podstawowy

Program szkolenia MS Excel poziom podstawowy Program szkolenia MS Excel poziom podstawowy Zagadnienie 1. Podstawowe informacje o arkuszu kalkulacyjnym środowisko, zastosowania, możliwości, ograniczenia. Podstawowe pojęcia: zeszyt (skoroszyt), arkusz,

Bardziej szczegółowo

Arkusz kalkulacyjny Arkusz kalkulacyjny

Arkusz kalkulacyjny Arkusz kalkulacyjny Arkusz kalkulacyjny Arkusz kalkulacyjny To program komputerowy służący do wykonywania obliczeń i wizualizacji otrzymanych wyników. Microsoft Excel Quattro Pro Lotus 1-2-3 Gnumeric KSpread OpenOffice.org

Bardziej szczegółowo

4.3 Arkusze kalkulacyjne

4.3 Arkusze kalkulacyjne 4-49 4.3 Arkusze kalkulacyjne Arkuszem kalkulacyjnym nazywamy obszerną tabelę, do której można wprowadzać różnego rodzaju dane, takie jak tekst, liczby, ceny, czy jakiekolwiek inne przetwarzane przez komputer

Bardziej szczegółowo

Instrukcja uż ytkowania dodatku Excel CONT-EVO MAP w wersji komercyjnej

Instrukcja uż ytkowania dodatku Excel CONT-EVO MAP w wersji komercyjnej Instrukcja uż ytkowania dodatku Excel CONT-EVO MAP w wersji komercyjnej CONT-EVO Arkadiusz Doliński 1 S t r o n a Spis treści Uwagi ogólne... 3 Wymagania techniczne... 3 Uruchomienie... 3 Automatyczne

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenia Skopiować do swojego folderu plik cwiczenia-kl.ii.xls, a następnie zmienić jego nazwę na imię i nazwisko ucznia

Ćwiczenia Skopiować do swojego folderu plik cwiczenia-kl.ii.xls, a następnie zmienić jego nazwę na imię i nazwisko ucznia Temat 23 : Poznajemy podstawy pracy w programie Excel. 1. Arkusz kalkulacyjny to: program przeznaczony do wykonywania różnego rodzaju obliczeń oraz prezentowania i analizowania ich wyników, utworzony (w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Krzywa DB dla Windows

Instrukcja obsługi programu Krzywa DB dla Windows PROEKO Ryszard Samoć 62-800 Kalisz, ul. Biernackiego 8 tel. (62) 757 39 87, 5977-081, fax. 5977-800 E-mail : ryszard@samoc.net, biuro@proeko-rs.pl www.proeko-rs.pl Instrukcja obsługi programu Krzywa DB

Bardziej szczegółowo

ZASTOSOWANIE TABEL PRZESTAWNYCH W KONTROLINGU. Tom VI NPV JEŻELI COS WSP.KORELACJI ROZKŁ.EXP KOMÓRKA VBA DNI.ROBOCZE ILOCZYN LOG SUMA CZY.

ZASTOSOWANIE TABEL PRZESTAWNYCH W KONTROLINGU. Tom VI NPV JEŻELI COS WSP.KORELACJI ROZKŁ.EXP KOMÓRKA VBA DNI.ROBOCZE ILOCZYN LOG SUMA CZY. z a a w a n s o w a n y ZASTOSOWANIE TABEL PRZESTAWNYCH W KONTROLINGU VBA NPV WSP.KORELACJI ROZKŁ.EXP KOMÓRKA CZY.LICZBA JEŻELI COS DNI.ROBOCZE ILOCZYN LOG SUMA Tom VI Zastosowanie tabel przestawnych w

Bardziej szczegółowo

Arkusza kalkulacyjny Excel2007 dla zaawansowanych

Arkusza kalkulacyjny Excel2007 dla zaawansowanych Arkusza kalkulacyjny Excel2007 dla zaawansowanych POZNAO 2009 Spis treści 1 Edycja... 4 1.1 Dane... 4 1.1.1 Nadawanie nazwy blokom komórek... 4 1.1.2 Zastosowanie automatycznego formatowania w obrębie

Bardziej szczegółowo

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY. Arkusz kalkulacyjny. Ćw. 1 MP 2012-02-12

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY. Arkusz kalkulacyjny. Ćw. 1 MP 2012-02-12 GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY Arkusz kalkulacyjny Ćw. 1 MP 2012-02-12 Spis treści Opis... 3 Narzędzia główne... 3 Wstawianie... 3 Formuły... 4 Dane... 4 Wprowadzanie danych... 5 Budowa komórki... 5 Adresacja

Bardziej szczegółowo

Obsługa prezentacji multimedialnych podstawy. Patrycjusz Różański

Obsługa prezentacji multimedialnych podstawy. Patrycjusz Różański Obsługa prezentacji multimedialnych podstawy Patrycjusz Różański AGENDA Co to jest Impress Libre office Schemat działania i sposoby zapisu prezentacji Tworzenie, przenoszenie i kopiowanie slajdów, szablony

Bardziej szczegółowo

Arkusz kalkulacyjny EXCEL

Arkusz kalkulacyjny EXCEL ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL 1 Arkusz kalkulacyjny EXCEL Aby obrysować tabelę krawędziami należy: 1. Zaznaczyć komórki, które chcemy obrysować. 2. Kursor myszy ustawić na menu FORMAT i raz kliknąć lewym klawiszem

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY OBSŁUGI ARKUSZA KALKULACYJNEGO

PODSTAWY OBSŁUGI ARKUSZA KALKULACYJNEGO PODSTAWY OBSŁUGI ARKUSZA KALKULACYJNEGO 1. Wstęp Arkusz kalkulacyjny jest programem służącym do wykonywania wszelkiego rodzaju obliczeń matematycznych, statystycznych, finansowych, tworzenia zestawień,

Bardziej szczegółowo

Excel 2010 PL dla bystrzaków

Excel 2010 PL dla bystrzaków Idź do Spis treści Przykładowy rozdział Katalog książek Katalog online Zamów drukowany katalog Twój koszyk Dodaj do koszyka Cennik i informacje Zamów informacje o nowościach Zamów cennik Czytelnia Fragmenty

Bardziej szczegółowo

Numbers 09 Podręcznik użytkownika

Numbers 09 Podręcznik użytkownika Numbers 09 Podręcznik użytkownika KKApple Inc. Copyright 2011 Apple Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawo autorskie zabrania kopiowania (w całości lub w części) tej instrukcji bez pisemnego zezwolenia

Bardziej szczegółowo

Comarch OPT!MA Analizy BI Wersja 2012.5.0.0

Comarch OPT!MA Analizy BI Wersja 2012.5.0.0 Comarch OPT!MA Analizy BI Wersja 2012.5.0.0 Pomyśl o środowisku zanim zdecydujesz się wydrukować ten dokument! Spis treści 1 Wymagania... 5 1.1 Sprzętowe i systemowe... 5 1.2 Programowe... 5 1.3 Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Moduł 6 - Grafika menedżerska i prezentacyjna

Moduł 6 - Grafika menedżerska i prezentacyjna Moduł 6 - Grafika menedżerska i prezentacyjna 6.1. Używanie aplikacji 6.1.1. Praca z Prezentacjami 6.1.1.1 Otwieranie, zamykanie programu do tworzenia prezentacji. Otwieranie, zamykanie prezentacji. Wybranie

Bardziej szczegółowo

Tworzenie i edycja tabel w programie MS Access

Tworzenie i edycja tabel w programie MS Access - 1 - Tworzenie i edycja tabel w programie MS Access Utwórz nową bazę danych i zapisz pod nazwą studenci.accdb 1. Tworzenie tabel Tabela jest zbiorem danych dotyczących określonego tematu, na przykład

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do formuł i funkcji

Wprowadzenie do formuł i funkcji Wprowadzenie do formuł i funkcji Wykonywanie obliczeń, niezależnie od tego, czy są one proste czy złożone, może być nużące i czasochłonne. Przy użyciu funkcji i formuł programu Excel można z łatwością

Bardziej szczegółowo

MICROSOFT EXCEL 2007

MICROSOFT EXCEL 2007 MICROSOFT EXCEL 2007 POZIOM PODSTAWOWY Cykl szkoleniowy realizowany jest w ramach projektu pn. Wdrożenie strategii szkoleniowej, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii

Bardziej szczegółowo

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 SIDOMA System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 DOKUMENTACJA SYSTEMU Funkcjonalność dla Klienta Internetowego 1 Spis treści 1. Informacje wstępne... 4 2. Menu Sidoma... 6 2.1. Sidoma... 6 2.1.1. Logowanie

Bardziej szczegółowo