RAPORT ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT ZA IV KWARTAŁ 2010 ROKU

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2011 ROKU

RAPORT ZA I KWARTAŁ 2010 ROKU

GeoInvent SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY KWARTALNY GRUPY KAPITAŁOWEJ GEOINVENT SA WRAZ Z WYBRANYMI DANYMI JEDNOSTKOWYMI DOTYCZĄCYMI GEOINVENT SA

JEDNOSTKOWY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD 1 KWIETNIA DO 30 CZERWCA 2013 R.

RAPORT KWARTALNY INBOOK S.A. ZA OKRES III KWARTAŁU 2012 ROKU. od dnia roku do dnia roku

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 R. WERTH-HOLZ SPÓŁKA AKCYJNA. z siedzibą w Poznaniu

Raport okresowy IV kwartał roku 2012 TELIANI VALLEY POLSKA S.A. JEDNOSTKOWY RAPORT OKRESOWY. NewConnect. IV kwartał roku 2012

RAPORT KWARTALNY ZA II I KWARTAŁ 2011

RAPORT KWARTALNY PRECIOUS METALS INVESTMENTS S.A. II KWARTAŁ 2013 ROKU

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku

Raport kwartalny. Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. Za 3 kwartały roku obrotowego 2017 trwające od do r.

INCANA Spółka Akcyjna

JEDNOSTKOWY I SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY GWARANT AGENCJA OCHRONY S.A.

RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2011

RAPORT KWARTALNY ZA I KWARTAŁ 2012

MOSTOSTAL WROCŁAW Spółka Akcyjna

RAPORT KWARTALNY INVENTI S.A. ZA I KWARTAŁ 2012 ROKU (za okres do )

Aneks NR 1 do prospektu emisyjnego EMC Instytut Medyczny SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 05 października 2011 roku.

RAPORT KWARTALNY ZA I KWARTAŁ 2011

RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2012

RAPORT KWARTALNY EXCELLENCE S.A. ZA I KWARTAŁ 2018 ROKU, ZAKOŃCZONY DNIA 31 MARCA 2018 ROKU

RAPORT KWARTALNY ZA IV KWARTAŁ 2009 R.

Grupa Prawno-Finansowa CAUSA. Spółka Akcyjna. Raport kwartalny za okres od do

POLSKI HOLDING REKRUTACYJNY S.A

WYBRANE DANE FINANSOWE 1 kwartał Zasady przeliczania podstawowych pozycji sprawozdania finansowego na EURO.

Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. I kwartał 2011 r.

JEDNOSTKOWY RAPORT KWARTALNY KORBANK S.A. II KWARTAŁ 2011 R.

Raport kwartalny za okres od 01 października 2012 roku do 31 grudnia 2012 roku. IV kwartał 2012 roku

RAPORT za II kwartał 2011 roku

RAPORT KWARTALNY. jednostkowy ZA II KWARTAŁ 2010 R. STOPKLATKA SA. z siedzibą w Szczecinie. Szczecin, 13 sierpnia 2010 r.

POZOSTAŁE INFORMACJE I OBJAŚNIENIA DO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO TERMO REX SPÓŁKI AKCYJNEJ Z SIEDZIBĄ W JAWORZNIE

Skonsolidowany raport kwartalny

TELIANI VALLEY POLSKA S.A.

Pragma Faktoring SA Katowice, r.

INFOSYSTEMS SA RAPORT KWARTALNY ZA OKRES Warszawa, 14 lutego 2013 roku

RAPORT ROCZNY SPÓŁKI DORADCY24 S.A. ZA 2012 ROK

WYBRANE DANE FINANSOWE 3 kwartały Zasady przeliczania podstawowych pozycji sprawozdania finansowego na EURO.

RAPORT OKRESOWY SKONSOLIDOWANY ORAZ JEDNOSTKOWY MEDICA PRO FAMILIA SPÓŁKA AKCYJNA ZA IV KWARTAŁ 2012 ROKU

Raport kwartalny ALEJASAMOCHODOWA.PL S.A. za okres

I. Podstawowe informacje o Spółce..3. Wybrane dane finansowe Richter Med S.A...4

RAPORT OKRESOWY IMAGIS S.A. ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

ZA IV KWARTAŁ ROKU 2013/2014

Raport kwartalny Wierzyciel S.A. I kwartał 2011r. (dane za okres r. do r.)

RAPORT OKRESOWY SKONSOLIDOWANY ORAZ JEDNOSTKOWY MEDICA PRO FAMILIA SPÓŁKA AKCYJNA ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU

Raport okresowy jednostkowy Call Center Tools S.A. za II kwartał 2011 roku

Raport kwartalny z działalności TAX-NET S.A. za okres

Aneks NR 1. do prospektu emisyjnego Trans Polonia SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 30 września 2010 roku.

RAPORT KWARTALNY EXCELLENCE S.A. ZA II KWARTAŁ 2016 ROKU, ZAKOŃCZONY DNIA 30 CZERWCA 2016 ROKU

RAPORT ZA I KWARTAŁ 2011 MINERAL MIDRANGE SPÓŁKA AKCYJNA. z siedzibą w Warszawie

RAPORT OPEN-NET S.A. ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU

RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014

Zapraszam do zapoznania się z treścią raportu za I kwartał 2014 roku XSystem S.A., jak również spółki zależnej XSystem Dystrybucja Sp. z o.o.

Potwierdzenie nadania raportu Raport Kwartalny.

RAPORT ROCZNY ZA 2015 r.

RAPORT OKRESOWY SPÓŁKI SOBET SA W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ ZA IV KWARTAŁ 2012 ROKU

RAPORT KWARTALNY BLUE TAX GROUP S.A. ZA IV KWARTAŁ 2010 ROKU

RAPORT ROCZNY SPÓŁKI POLTRONIC S.A. ZA 2010 rok

Jednostkowy Raport Kwartalny Guardier S.A. II kwartał 2012 r. (dane za okres r. do r.)

Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. III kwartał 2010 r.

SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY NOTORIA SERWIS S.A. ZA IV KWARTAŁ 2013 ROKU

SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY UNITED S.A. I KWARTAŁ 2013 ROKU

GKS GieKSa Katowice S.A Katowice, ul. Bukowa 1

Raport okresowy Edison S.A.

Zapraszam do zapoznania się z treścią raportu za IV kwartał 2013 roku XSystem S.A., jak również spółki zależnej XSystem Dystrybucja Sp. z o.o..

Jednostkowy oraz skonsolidowany raport kwartalny z działalności Suntech S.A. II KWARTAŁ za okres od do

Jednostkowy oraz skonsolidowany raport kwartalny z działalności Suntech S.A. I KWARTAŁ 2015

TRICEPS.PL S.A. Raport kwartalny za okres od roku do roku

RAPORT OKRESOWY STAR FITNESS S.A. I KWARTAŁ 2013 r. POZNAŃ, 13 MAJA 2013 r.

RAPORT KWARTALNY WEALTH BAY S.A. ZA II KWARTAŁ 2018 ROKU, ZAKOŃCZONY DNIA 30 CZERWCA 2018 ROKU

Wykres 1 EBIT i EBITDA w pierwszym kwartale lat 2010, 2011 i 2012

NOVIAN S.A. (dawniej: IBIZA ICE CAFE S.A.) RAPORT KWARTALNY R. ZA OKRES:

RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. I KWARTAŁ 2013 r. POZNAŃ 14 MAJA 2013 r.

Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) za I półrocze 2009 r. 1

Raport kwartalny Spółki SZAR S.A. I kwartał 2013 r. od r. do r.

RAPORT KWARTALNY EXCELLENCE S.A. ZA III KWARTAŁ 2016 ROKU, ZAKOŃCZONY DNIA 30 WRZEŚNIA 2016 ROKU

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 r. tj. za okres od do r.

Wyniki za I kwartał 2014 oraz perspektywy rozwoju Grupy Kapitałowej P.R.E.S.C.O. Warszawa, 15 maja 2014 r.

RAPORT KWARTALNY ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU od 1 kwietnia do 30 czerwca 2013 roku

Raport kwartalny z działalności emitenta

Transkrypt:

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU DENT-A-MEDICAL SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ WE WROCŁAWIU 12 LISTOPADA 2012 r. 1

1. WYBRANE JEDNOSTKOWE DANE FINANSOWE ZAWIERAJĄCE PODSTAWOWE POZYCJE BILANSU I RACHUNKU WYNIKÓW (DANE W ZŁ). Podstawowe pozycje bilansu Spółki 30.09.2012 31.12.2011 30.09.2011 Kapitał własny 874 627 2 213 528 3 276 727 Należności długoterminowe 0 0 0 Należności krótkoterminowe 489 969 471 276 1 217 272 Środki pieniężne i inne aktywa pieniężne 590 149 586 494 26 891 Zobowiązania długoterminowe 9 372 3 121 905 3 137 428 Zobowiązania krótkoterminowe 418 796 2 536 362 1 033 862 Podstawowe pozycje rachunku wyników Spółki 01.04.2012-01.04.2011-01.01.2012-01.01.2011-30.09.2012 30.09.2011 30.09.2012* 30.09.2011 Przychody netto ze sprzedaży 370 864 1 177 646 1 188 776 2 574 577 Zysk/strata na sprzedaży 35 039-117 520-1 139 730-791 915 Zysk/strata na działalności operacyjnej 78 538-63 817-1 996 537-709 838 Zysk/strata brutto 85 356-151 083-2 142 196-736 518 Zysk/strata netto 85 356-151 083-2 142 196-750 820 EBITDA* 80 428 104 330-1 732 547-205 581 Amortyzacja 1 890 168 147 263 990 504 257 *zysk na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację 2

2. KOMENTARZ ZARZĄDU NA TEMAT CZYNNIKÓW I ZDARZEŃ MAJĄCYCH WPŁYW NA OSIĄGNIĘTE WYNIKI FINANSOWE ORAZ OPIS DZIAŁAŃ, JAKIE W OKRESIE OBJĘTYM RAPORTEM PODEJMOWANE BYŁY W OBSZARZE ROZWOJU PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCI. III kwartał 2012 roku był pierwszym okresem działalności Spółki w nowej formule kosztowej. W II kwartale 2012 r. Spółka ostatecznie zakończyła działalność polegającą na bezpośrednim świadczeniu usług stomatologicznych w klinikach własnych - w maju 2012 r. Spółka sprzedała nieruchomość we Wrocławiu przy ulicy Horbaczewskiego 53a, w której znajdowała się jedna z klinik własnych Spółki natomiast w czerwcu 2012 r. dokonała zbycia kliniki własnej zlokalizowanej przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie. Środki pieniężne pozyskane ze zbycia klinik własnych pozwoliły na redukcję zadłużenia Spółki poprzez spłatę kredytu hipotecznego, którego zabezpieczeniem była sprzedana nieruchomość a także poprzez spłatę zobowiązań z tytułu leasingu sprzętu medycznego. Wskutek działań przeprowadzonych w II kwartale 2012 r. Spółka zredukowała niemalże całkowicie swoje zobowiązania, a co za tym idzie koszty finansowe związane z ich obsługą. Dużym sukcesem Spółki w omawianym okresie było podpisanie niezwykle istotnej dla jej działalności umowy z TAURON Sprzedaż sp. z o.o. (vide: raport bieżący nr 26/2012). Dzięki tej umowie Spółka zrealizowała sprzedaż 100.000 Kart Stomatologicznych "TAURON Zdrowie" dzięki czemu uzyskała znaczącej wartości przychody, które odzwierciedlone będą w wynikach III i IV kwartału b.r. Klienci Grupy TAURON, do których trafią karty TAURON Zdrowie będą uprawnieni do korzystania ze stworzonego dla TAURON programu rabatowego w placówkach sieci Dent-a-Medical oraz z szeregu usług bezpłatnych przez okres 3 miesięcy od daty aktywacji kart. Po upływie terminu opłaconego z góry przez TAURON posiadacze kart będą mieli możliwość odpłatnego przedłużenia okresu ich ważności. Zarząd Spółki wspólnie z TAURON Sprzedaż sp. z o.o. pracuje obecnie nad rozszerzeniem współpracy w zakresie oferowania programów opieki stomatologicznej klientom Grupy TAURON. Kolejnym ważnym kontrahentem pozyskanym przez Spółkę w III kwartale 2012 r. jest lider polskiego rynku prywatnej opieki medycznej LUX MED. Sp. z o.o. Przedmiotem umowy podpisanej przez Spółkę z LUX MED (vide: raport bieżący nr 28/2012) jest współpraca w ramach programu stomatologicznego przygotowywanego wspólnie z LUX MED oraz jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń. Tworzone pakiety stomatologiczne będą dystrybuowane kanałem sprzedaży telefonicznej przez podmiot wyspecjalizowany w sprzedaży ubezpieczeń przez telefon. Dent-a-Medical otrzymywać będzie wynagrodzenie w wysokości uzależnionej od liczby sprzedanych pakietów. Jest to pierwszy 3

etap współpracy pomiędzy Dent-a-Medical a LUX MED w zakresie oferowania programów opieki stomatologicznej. Zarząd Spółki prowadzi dalsze rozmowy z LUX MED dotyczące jej rozszerzenia. Zawarcie wymienionych wyżej umów poszerzyło możliwości dystrybucji programu opieki stomatologicznej Dent-a-Medical wśród nowych dużych grup potencjalnych pacjentów. Ponadto Spółka skorzysta także na promocji własnej marki przy okazji uczestnictwa w prowadzonych przez nowych kontrahentów kampaniach promocyjnych, a fakt współpracy z wiodącymi na polskim rynku firmami podnosi w istotny sposób wiarygodność Spółki oraz niewątpliwie pozytywnie wpływa na jej wizerunek ugruntowując pozycję lidera rynku opieki stomatologicznej. Zbycie klinik własnych oraz uregulowanie zobowiązań finansowych związanych z ich dotychczasowym funkcjonowaniem stanowiło ostatni etap restrukturyzacji Spółki związanej ze zmianą jej strategii rozwoju. Pozwoliło to Emitentowi na znaczące obniżenie kosztów funkcjonowania Spółki począwszy od III kwartału 2012 r. i umożliwiło pełną koncentrację na realizacji nowego modelu biznesu. Zakończona restrukturyzacja pozwoliła Spółce na zamknięcie III kwartału 2012 r. zyskiem netto w wysokości 85,4 tys. zł. Był to pierwszy kwartał funkcjonowania Dent-a-Medical SA, który może być uznany za reprezentatywny dla podstawowej działalności Spółki wynikającej ze zmienianej strategii jej rozwoju t.j. zarządzania siecią partnerską gabinetów stomatologicznych oraz konstruowania i sprzedaży programów opieki stomatologicznej. Spółka osiągnęła w III kwartale 2012 r. 0,37 mln zł przychodów ze sprzedaży. Były one prawie całkowicie związane ze sprzedażą programów opieki stomatologicznej wynikającą z umów podpisanych przez Spółkę w 2012 r. Należy pamiętać iż, od zakończenia II kwartału 2012 r. Spółka nie uzyskuje już przychodów z bezpośredniego świadczenia usług stomatologicznych w klinikach własnych. Po dokonaniu restrukturyzacji w Spółce istotnie zmieniła się jej struktura bilansu. Od końca 2011 roku łączne zobowiązania Spółki zostały obniżone aż o 5,18 mln zł do 428 tys. zł. Dług oprocentowany Spółki został całkowicie spłacony. W związku z powyższym Spółka pozbyła się kosztów finansowych, które począwszy od III kwartału 2012 r. nie obciążają już jej wyników finansowych. Dane bilansowe na 30 września 2012 r. w pełni odzwierciedlają już rezultat księgowy transakcji rozpoczętych w II kwartale 2012 r. związanych ze sprzedażą klinik własnych oraz spłatą zobowiązań Spółki. Dane wynikowe w ujęciu narastającym uwzględniają korektę przychodów związaną z niewłaściwym księgowaniem w wynikach 1 połowy 2012 r. przychodów związanych z podpisanymi w tym okresie umowami. 4

Poprawę sytuacji majątkowej i finansowej Emitenta potwierdza analiza wskaźników zadłużenia i płynności Spółki. Wskaźniki płynności* 30.09.2012 31.12.2011 Wskaźnik płynności bieżącej 3,17 0,94 Wskaźnik płynności szybkiej 3,08 0,82 Wskaźniki zadłużenia* 30.09.2012 31.12.2011 Wskaźnik ogólnego zadłużenia 0,40 0,72 Wskaźnik zadłużenia długoterminowego 0,01 1,41 Wskaźnik zadłużenia kapitałów własnych 0,49 2,56 * Wskaźnik płynności bieżącej = aktywa obrotowe/zobowiązania krótkoterminowe Wskaźnik płynności szybkiej = (aktywa obrotowe - zapasy - rozliczenia międzyokresowe)/zobowiązania krótkoterminowe Wskaźnik ogólnego zadłużenia = zobowiązania ogółem/aktywa ogółem Wskaźnik zadłużenia długoterminowego = zobowiązania długoterminowe/kapitał własny Wskaźnik zadłużenia kapitałów własnych = zobowiązania/kapitał własny Wzrosła zdolność Spółki do regulowania zobowiązań krótkoterminowych, którą dobrze ilustrują wskaźniki płynności bieżącej i szybkiej Spółki. Na koniec września 2012 r. wyniosły one odpowiednio 3,17 i 3,08 i były prawie trzykrotnie wyższe niż na koniec 2011 r. Znaczącej poprawie uległy także wskaźniki zadłużenia Spółki. Wskaźnik ogólnego zadłużenia na 30 września 2012 roku wyniósł 0,4 i był niemalże dwukrotnie niższy niż na koniec 2011 roku. Wskaźnik zadłużenia kapitałów własnych zmniejszył się w tym okresie ponad czterokrotnie i wynosił na koniec III kwartału 2012 r. 0,49. Ze względu na wspomnianą powyżej spłatę długu długoterminowego wskaźnik zadłużenia długoterminowego jest obecnie bliski zera. Kondycja i perspektywy Spółki po zakończeniu III kwartału 2012 r. w ocenie Zarządu są najlepsze od momentu podjęcia decyzji o wdrożeniu nowej strategii rozwoju. Spółce z powodzeniem udało się w dosyć trudnym i wymagającym okresie pozbyć się obciążeń hamujących jej rozwój. Poprzez zawarcie w 2012 roku pierwszych umów sprzedaży programów opieki stomatologicznej Emitent uzyskał również potwierdzenie słuszności jego pionierskiej strategii rozwoju. W opinii Zarządu negocjowane obecnie kontrakty powinny materializować się w nieodległym okresie czasu, dając Spółce nowe znaczące przychody a sieci partnerskiej Spółki nowych pacjentów. Począwszy od zakończonego już III kwartału 2012 r. Spółka wkroczyła zatem w nowy, dynamiczny okres rozwoju jej biznesu. 5

W kontekście prowadzonych z kontrahentami Spółki rozmów i opracowywania wraz z nimi produktów warto podkreślić specyfikę współpracy z dużymi przedsiębiorstwami i korporacjami (z takimi właśnie Spółka współpracuje). Negocjacje z takimi firmami, przygotowanie i wdrożenie produktów są niezwykle absorbujące, długotrwałe i skomplikowane, m.in. ze względu na konieczność dopasowania się do rozbudowanej struktury decyzyjnej klientów, do ich rocznego kalendarza budżetowego lub harmonogramu działań związanego np. z planowanym rozpoczęciem działań promujących nowy produkt lub usługę, okresem prolongowania umów abonenckich lub polis ubezpieczeniowych. Elementy te stanowią znaczące ograniczenie tempa i dynamiki działania Zarządu Spółki. 3. INFORMACJA O STRUKTURZE AKCJONARIATU EMITENTA, ZE WSKAZANIEM AKCJONARIUSZY POSIADAJĄCYCH CO NAJMNIEJ 5% GŁOSÓW NA WALNYM ZGROMADZENIU. Struktura akcjonariatu Emitenta na dzień przekazania niniejszego raportu (12.11.2012 r.)* Akcjonariusz Liczba akcji udział w kapitale udział w głosach Mariusz Andrych 113 485 300 18,94% 18,94% BLOTROPICS LTD 75 000 000 12,52% 12,52% Adam Warżała 32 000 000 5,34% 5,34% Pozostali 378 728 355 63,20% 63,20% Razem 599 213 655 100,00% 100,00% * Powyższa informacja o stanie posiadania akcji Spółki przez akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 % w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki sporządzona została na podstawie informacji uzyskanych od akcjonariuszy w drodze realizacji przez nich obowiązków nałożonych na akcjonariuszy spółek publicznych, w szczególności na mocy odpowiednich postanowień: ustawy z dnia 29.07.2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (art. 69 i art. 69a) i ustawy z dnia 29.07.2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (art. 160 i nast.) 6