KONSPEKT LEKCJI POWSTAŁY JAKO PRODUKT PROJEKTU CLIL METHODOLOGY AND IMPLEMENTATIONOF LANGUAGES TAUGHT IN SECONDARY VOCATIONAL SCHOOLS W RAMACH PROGRAMU ZAGRANICZNA MOBILNOŚC SZKOLNEJ KADRY EDUKACYJNEJ W RAMACH PROJEKTÓW INSTYTUCJONALNYCH WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Grży Musilik Edyt Bńczyk ZSE Wdzisłw Śl. Wdzisłw Śl.,11.06.014 Kls II THI Cele lekcji: Cele percyje: Temt: Lgrytmy i ptęgi z elemetmi język gielskieg dtyczące widmści: uczeń z stępujące pjęci w języku gielskim: rytm, liczb rytmw, pdstw rytmu, ptęg, pdstw i wykłdik ptęgi, ilrz, ilczy, sum i różic dtyczące umiejętści: uczeń ptrfi rzwiązć zdi z zkresu rytmów i ptęg, których treść zd jest w języku gielskim dtyczące pstwy: ksztłtwie wśród ucziów umiejętści współprcy z iymi, ksztłtwie cech spstrzegwczści i dkłdści Frmy rgizcyje: zjęci rówym frtem prc w młych grupch Metdy uczi ćwiczeiw pgdk Śrdki dydktycze kmputer i prjektr krtki z zdimi Przebieg lekcji I. Część wstęp lekcji 1. Przypmieie widmści z sttich lekcji. Wprwdzeie termiii z zkresu ptęg i rytmów w języku gielskim rytm rithm, pdstw rytmu rithm bse Ptęg pwer Pdstw ptęgi pwer bse Wykłdik ptęgi the pwer idex Ilczy prduct Sum mut, ttl Mżeie multiplicti
Ddwie dditi, summti Ilrz qutiet, rti Odejmwie subtrcti Pierwistek rt Liczb. umber II. Zsdicz część lekcji 1. Twierdzei dtyczące ptęg m m multiplyig pwers with the sme bsis is equl t the pwer f the sme bse d the pwer idex equl t the sum f the idex f ech fctr sme bse d the pwer idex equl t the differece expets divided d divisr m m ( pwer f the pwer is equl t the pwer f the sme bse d idex equl t the prduct b ( b multiplyig pwers with the sme idex is equl t the pwer f the sme idex d bsis equl t the prduct f these pwers : b ( : b qutiet f pwers with the sme idex is equl t the pwer f the sme idex d the bse equl t the qutiet f these pwers 1 ( t the pwer f mius equls frcti f 1 divided by i brckets t the pwer f m m : qutiet f pwers with the sme bsis is equl t the pwer f the m m rt f t the pwer f m equls t the pwer f m divided by (frcti f m th. Twierdzei dtyczące rytmów b1 b ( b1 b b1 b ( b1 : b b b. Zdi 1 CALCULATE 8 b 0,1 0, 5. INTRODUCE A NUMBER IN THE FORM OF A POWER BASE OF THE FIGURE 4 1 b ( c 1 1 : PROVE THAT FOR ANY x, y, z R 0 b x y xy
4 Tw hurs fter the strt f the experimet umber f bcteri ws equl t 100 d, fter six hurs, icresed t 10800. The umber f bcteri depedig the time t (i hurs describes the frmul y=y t where y 0 is the strtig umber f bcteri while is certi cstt. Clculte hw my bcteri were t the begiig f the experimet d hw my fter 10h III Czyści kńcwe lekcji 1. Rekpitulcj lekcji. Zdie prcy dmwej
1.CALCULATE 8 b 0,1 0, 5. INTRODUCE A NUMBER IN THE FORM OF A POWER BASE OF THE FIGURE 4 1 b ( c 1 1 :. PROVE THAT FOR ANY x, y, z R 0 b x y xy 4. Tw hurs fter the strt f the experimet umber f bcteri ws equl t 100 d, fter six hurs, icresed t 10800. The umber f bcteri depedig the time t (i hurs describes the frmul y=y t where y 0 is the strtig umber f bcteri while is certi cstt. Clculte hw my bcteri were t the begiig f the experimet d hw my fter 10h. 1.CALCULATE 8 b 0,1 0, 5. INTRODUCE A NUMBER IN THE FORM OF A POWER BASE OF THE FIGURE 4 1 b ( c 1 1 :. PROVE THAT FOR ANY x, y, z R 0 b x y xy 4. Tw hurs fter the strt f the experimet umber f bcteri ws equl t 100 d, fter six hurs, icresed t 10800. The umber f bcteri depedig the time t (i hurs describes the frmul y=y t where y 0 is the strtig umber f bcteri while is certi cstt. Clculte hw my bcteri were t the begiig f the experimet d hw my fter 10h.
CALCULATE 9 7 5 5 15 500 0,1 4 9 4 1 ( 4 1 1 CALCULATE 9 7 5 5 15 500 0,1 4 9 4 1 ( 4 1 1