Wyniki za I kwartał 2014 r.

Wyniki za I-III kw.2014 r.

Wyniki za I półrocze 2014 r.

Wyniki za 2013 r. Prezentacja dla inwestorów wyników finansowych Grupy Kapitałowej Mennicy Polskiej S.A. za 2013 rok. Warszawa, 24 marca 2014 r.

Wyniki za 2014 rok. Prezentacja wyników finansowych dla inwestorów Grupy Kapitałowej Mennicy Polskiej S.A. za 2014 rok. Warszawa, 23 marca 2015 roku

Wyniki Mennicy Polskiej i Grupy Kapitałowej Mennicy Polskiej po 1Q2013 roku

Zwiększenie przychodów, wyniku operacyjnego i zysku netto Grupy Kapitałowej Mennicy Polskiej

Dodatkowy miliard złotych przychodów i niemal podwojenie wyniku operacyjnego oraz netto Grupy Kapitałowej Mennicy Polskiej

Wyniki Mennicy Polskiej po I kwartale 2010 roku i perspektywy rozwoju Spółki. Spotkanie z Analitykami Warszawa, 17 maja 2010 roku

ASM GROUP S.A. str. 13, pkt B.7. Dokumentu Podsumowującego, przed opisem dotyczącym prezentowanych danych finansowych dodaje się:

Wyniki za trzy kwartały 2013 r. oraz plany rozwoju spółki

Aktualizacja części Prospektu Polnord S.A. poprzez Aneks z dn. 16 maja 2006 roku

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku

Raport kwartalny z działalności emitenta

Wyniki za I kwartał 2017 roku

Wyniki za I kwartał 2018 roku

Aktualizacja części Prospektu Polnord S.A. poprzez Aneks z dn. 5 maja 2006 roku

Disclaimer. Grupa AAT za 2015 rok

Aneks NR 1. do prospektu emisyjnego Trans Polonia SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 30 września 2010 roku.

Wyniki za trzy kwartały 2015 roku

RAPORT OKRESOWY KWARTALNY TERMO REX SPÓŁKI AKCYJNEJ Z SIEDZIBĄ W JAWORZNIE

CSY S.A. Ul. Grunwaldzka Iława Tel.: Fax: IV kwartał 2010

WYNIKI OPEN FINANCE S.A. PO TRZECH KWARTAŁACH 2011 ROKU

Wyniki za I półrocze 2017 roku

Szanowni Akcjonariusze i Inwestorzy

Prezentacja skonsolidowanych wyników finansowych za 2011 r.

GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres

Aneks nr 1 zatwierdzony w dniu 5 czerwca 2017 r. przez Komisję Nadzoru Finansowego

Wyniki za I półrocze 2015 roku

WYNIKI GRUPY APATOR 3M prezentacja dla inwestorów i analityków Warszawa, 22 maja 2019

Grupa Kredyt Banku S.A.

Wyniki Grupy Kapitałowej GETIN Holding za I kwartał 2010 roku

Wyniki Grupy Kapitałowej GETIN Holding za 3 kwartały 2009 roku

Aneks do Prospektu Emisyjnego CHEMOSERVIS DWORY S.A.

Grupa Kapitałowa Pelion

Raport okresowy Edison S.A.

Wyniki za 2017 rok. Warszawa, 9 marca 2018 roku

RAPORT ZA II KWARTAŁ Od dnia 1 kwietnia do 30 czerwca 2012 roku. NWAI Dom Maklerski SA

RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. II KWARTAŁ 2012 r. POZNAŃ 14 SIERPNIA 2012 r.

RAPORT OKRESOWY KWARTALNY JEDNOSTKOWY

Raport kwartalny Wierzyciel S.A. I kwartał 2011r. (dane za okres r. do r.)

JEDNOSTKOWY I SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY GWARANT AGENCJA OCHRONY S.A.

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2013 roku

Bilans płatniczy Polski w III kwartale 2017 r.

Aneks NR 1 do prospektu emisyjnego EMC Instytut Medyczny SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 05 października 2011 roku.

RAPORT KWARTALNY MAŁKOWSKI-MARTECH S.A. ZA III KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 R. WERTH-HOLZ SPÓŁKA AKCYJNA. z siedzibą w Poznaniu

Wyniki Mennicy Polskiej po III kwartale 2010 roku i perspektywy Spółki. Spotkanie z Analitykami Warszawa, 16 listopada 2010 roku

BANK HANDLOWY W WARSZAWIE S.A.

Zarząd Spółki wyjaśnia, iż raport nr 3/2018 w skonsolidowanych danych finansowych były wskazane błędne wartości w następujących pozycjach:

Wyniki za I półrocze 2018 roku

Wyniki Grupy Apator H Prezentacja dla inwestorów i analityków Warszawa, 05 września 2019

INFORMACJA DODATKOWA DO RAPORTU KWARTALNEGO SA-Q III/2007 RUCH S.A.

ANEKS NR 1 ZATWIERDZONY PRZEZ KOMISJĘ NADZORU FINANSOWEGO W DNIU 2 PAŹDZIERNIKA 2007 ROKU

RAPORT ZA III KWARTAŁ 2010 r. tj. za okres od do r.

Informacja dodatkowa do skróconego sprawozdania finansowego Z.P.C. Otmuchów S.A. za okres od 1 stycznia 2010 r. do 30 września 2010 r.

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY CERTUS CAPITAL S.A. ZA ROK 2013

Wyniki za 2015 rok. Warszawa, 11 marca 2016 roku

Zestawienie zmian (korekt) w Jednostkowym i Skonsolidowanym Raporcie Rocznym PC Guard SA za rok 2016 (załącznik do RB 8/2017)

Wyniki za pierwsze trzy kwartały 2018 roku

RAPORT Z BADANIA SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO SPÓŁKI SELVITA S.A. ZA ROK OBROTOWY 2016

IMPEL S.A. Prezentacja Zarządu

Grupa AB. WYNIKI FINANSOWE za IV kwartał 2013

SA-Q WYBRANE DANE FINANSOWE

Bilans płatniczy Polski w III kwartale 2016 r.

QUERCUS TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH S.A. RAPORT KWARTALNY ZA OKRES IV KWARTAŁU 2010 ROKU od dnia roku do dnia

Wyniki za I kwartał 2016 roku

Wykres 1 EBIT i EBITDA w pierwszym kwartale lat 2010, 2011 i 2012

Prezentacja wyników za III kwartał 2012 roku

RAPORT KWARTALNY EXCELLENCE S.A. ZA I KWARTAŁ 2019 ROKU, ZAKOŃCZONY DNIA 31 MARCA 2019 ROKU

wniedrzwicydużej Analiza wyników ekonomiczno-finansowych Banku Spółdzielczego w Niedrzwicy Dużej na dzień roku

Grupa Sygnity omówienie wyników finansowych pierwszego półrocza w roku kalendarzowym Warszawa, 1 września 2011 roku

WYNIKI GRUPY APATOR 9M prezentacja dla inwestorów i analityków Warszawa, 27 listopada 2018

OCENA RADY NADZORCZEJ SYTUACJI FINANSOWEJ TUP S.A. W ROKU 2010

Zapraszam do zapoznania się z treścią raportu za I kwartał 2014 roku XSystem S.A., jak również spółki zależnej XSystem Dystrybucja Sp. z o.o.

Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej

RAPORT KWARTALNY. I-II kwartały 2010 narastająco okres. II kwartał 2010 okres. od do od do

Wyniki finansowe III kwartał 2015/2016. Warszawa, maj 2016 r.

RAPORT KWARTALNY. Skonsolidowany i jednostkowy za I kwartał NWAI Dom Maklerski SA

JEDNOSTKOWY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD 1 KWIETNIA DO 30 CZERWCA 2013 R.

I KWARTAŁ ROKU Opole, 15 maja 2012 r.

RADA NADZORCZA SPÓŁKI

Prezentacja wyników finansowych

Pozycje bilansu przeliczono według kursu średniego euro ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązujący na dzień bilansowy.

SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY UNITED S.A. I KWARTAŁ 2013 ROKU

SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY NOTORIA SERWIS S.A. ZA IV KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT KWARTALNY. III kwartał 2010 okres

GRUPA KAPITAŁOWA KORPORACJA BUDOWLANA DOM S.A. UL. BUDOWLANA 3, KARTOSZYNO, KROKOWA SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA ROK OBROTOWY 2015

RAPORT KWARTALNY. Skonsolidowany i jednostkowy za II kwartał 2013 roku. NWAI Dom Maklerski S.A.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Genesis Energy Spółka Akcyjna

Wyniki za I kwartał 2014 r. Prezentacja wyników finansowych dla inwestorów Grupy Kapitałowej Mennicy Polskiej S.A. za I kwartał 2014 r. Warszawa, 7 maja 2014 r.

Uczestnicy spotkania Grzegorz Zambrzycki Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny Mennica Polska S.A. Katarzyna Iwuć Członek Zarządu CFO Mennica Polska S.A. Leszek Kula Członek Zarządu Dyrektor Operacyjny Mennica Polska S.A. 2.

Otoczenie gospodarcze i wyzwania Ceny złota Od początku roku do połowy marca 2014 r. ceny złota - startując z poziomu ok 1200 usd/oz - wykazywały systematyczny trend wzrostowy, osiągając maksimum na poziomie prawie 1400 usd/oz, by następnie spaść do poziomu ok. 1300 usd/oz na koniec I kwartału br. Jednakże ceny w I kwartale 2014 r. utrzymywały się na niższym poziomie w stosunku do I kwartału 2013 r., w którym wynosiły ponad 1600 usd/oz; Wydarzenia za wschodnią granicą powodowały charakterystyczne dla sytuacji kryzysowych ożywienie w obrotach na złocie inwestycyjnym; W I kwartale 2014 r. Grupa Kapitałowa umacniała swój status jedynego producenta sztabek w Polsce oraz największego dystrybutora detalicznego i hurtowego; Największym wyzwaniem obecnie jest korzystne pozyskanie złota do przerobu. Docelowo - dla stabilizacji produkcji złota na określonym poziomie - Mennica Polska jest zainteresowana pozyskaniem stałych dostaw surowca do przerobu ze źródeł zbliżonych do wydobycia; 3.

Otoczenie gospodarcze i wyzwania Krajowy rynek kolekcjonerski W obszarze polskich monet kolekcjonerskich w I kwartale 2014 r. nastąpiło zdecydowane ożywienie. Jednym z czynników była sprzedaż monet kolekcjonerskich związanych z kanonizacją Jana Pawła II, Obiecujące są również perspektywy na przyszłość związane ze zmianami w systemie dystrybucji monet kolekcjonerskich NBP. Dotychczasowy system Kolekcjoner, w opinii ekspertów, spowodował w okresie jego obowiązywania załamanie na tym rynku. W ocenie Zarządu Spółki nowa polityka emisyjna i sprzedażowa NBP, a w szczególności perspektywa zmiany systemu dystrybucji, która nastąpi od II kwartału 2014 r. pozwoli ożywić rynek monet kolekcjonerskich NBP. Jednakże pełna odbudowa tego segmentu oczekiwana jest w perspektywie 2 lat. 4.

Profil Spółki i Grupy Kapitałowej 5.

Kluczowe dokonania i istotne wydarzenia w I kwartale 2014 Kluczowe dokonania i wydarzenia Mennica Polska na World Money Fair 2014 w Berlinie. Wygranie kontraktu zagranicznego na monety obiegowe na zlecenie Narodowego Banku Gruzji. Rezultaty Prezentacja innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów, takich jak: moneta w kształcie otwartego sześcianu emitowana z okazji kanonizacji Jana Pawła II oraz moneta w kształcie piramidy. Realizacja kontraktu odbędzie się w ostatnim kwartale 2014 r. Akcja CSR "Cała reszta to szczęście" dla Fundacji TVN Nie jesteś sam. Pozyskanie środków na leczenie i rehabilitację dzieci - podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam. Dzięki szlachetnemu celowi i ogólnopolskiemu zasięgowi medialnemu akcja wywarła pozytywny wpływ na wizerunek Mennicy Polskiej. 6.

Kluczowe dokonania i istotne wydarzenia w I kwartale 2014 r. Kluczowe dokonania i wydarzenia Przedłużenie Umowy na sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w Lublinie. Rezultaty Kontynuacja przez kolejne 2 lata projektu charakteryzującego się zaawansowanym systemem sprzedaży, jak również stosunkowo wysoką rentownością. Uruchomienie możliwości zakupu doładowań do telefonów na kartę w automatach B09. Osiągnięcie dywersyfikacji produktowej na bazie istniejących zasobów poprzez (obok dotychczasowej sprzedaży biletów komunikacji miejskiej ZTM, biletów kolejowych WKD, IC) wprowadzenie sprzedaży doładowań pre-paid do telefonów na kartę. Decyzja Urzędu Kontroli Skarbowej dotycząca należności i zobowiązań z tytułu podatku VAT spółki MMSz - nieuznanie należności w kwocie ponad 53 mln za miesiąc październik 2012. Uzyskanie formalnej decyzji umożliwiło uruchomienie procesu odwoławczego. 9 kwietnia br. spółka MMSz wniosła skuteczne odwołanie, które spowodowało, iż decyzja Dyrektora UKS nie jest ostateczna. 7.

Istotne zdarzenia po dniu bilansowym Istotne zdarzenia po dniu bilansowym Realizacja Programu Skupu Akcji Własnych limit 1 mln sztuk akcji (1,9%), maksymalna wartość skupu 14,5 mln. Rezultat Do dnia 6 maja skupiono 407 tys. sztuk akcji (0,79%) za łączną kwotę 5,8 mln zł. Nabycie akcji spółki Netia S.A. przez spółkę Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower Spółka Komandytowo Akcyjna (11,3 mln sztuk) oraz Mennicę Polską S.A. (6,3 mln sztuk). Osiągnięcie przez GK MPSA 5% udziału w kapitale zakładowym Spółki Netia S.A. 8.

Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej w I kwartale 2014 r. Na każdym poziomie rachunku wyników Grupa Kapitałowa odnotowała wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedzającego; Na ukształtowanie się wyników w I kwartale 2014 r., jak i w I kwartale 2013 r. nietypowe lub jednorazowe czynniki nie wywarły istotnego wpływu. 9.

Od EBIDTA do wyniku netto Grupy Kapitałowej w I kwartale 2014 r. 10.

Płynność Grupy Kapitałowej w I kwartale 2014 Płynność i wypłacalność: Wyszczególnienie 31.03.2014 31.03.2013 Wskaźnik pokrycia majątku trwałego kapitałem własnym 197,0% 182,5% Wskaźnik ogólnego zadłużenia 21,8% 31,0% Wskaźnik bieżącej płynności (CR) 5,6 2,3 Wskaźnik płynności szybkiej (QR) 4,4 1,7 Wskaźnik natychmiastowy (gotówkowy) 1,8 0,2 Wybrane pozycje sprawozdania finansowego w mln zł Zapasy 117 147 Należności 228 231 Inwestycje krótkoterminowe 167 198 Kapitał własny i kapitał mniejszości 665 640 Zobowiązania i rezerwy 185 287 - Zobowiązania długoterminowe 94 38 - Zobowiązania krótkoterminowe 91 249 Nastąpiła znaczna poprawa w struktury kapitału obrotowego. Przyspieszenie rotacji zapasów przy spadku poziomu zobowiązań krótkoterminowych wpłynęło na poprawę zarówno płynności finansowej i wypłacalności Grupy MP SA. Nastąpił wzrost w strukturze pasywów udziału kapitałów własnych z 69% do 78%. W strukturze aktywów spadł udział zapasów na rzecz wzrostu udziału aktywów trwałych. Nastąpiło zmniejszenie wskaźnika ogólnego zadłużenia Grupy Kapitałowej oraz wzrost wskaźnika pokrycia majątku trwałego kapitałem własnym. Poprawie uległ również poziom wskaźników płynności, które ukształtowały się na bardzo wysokim poziomie: 5,6 (CR) oraz 4,4 (QR). 11.

Segmenty działalności Grupy Kapitałowej MP SA Segment I Segment II Segment III Segment IV 12.

Wyniki według segmentów (w mln zł) Segment I: produkty mennicze, złoto inwestycyjne I kw. 2014 I kw. 2013 10 6 Segment II: przetwórstwo metali szlachetnych I kw. 2014 I kw. 2013 0 2 Wzrost wyniku na sprzedaży segmentu I spowodowany przede wszystkim zdecydowanie wyższą produkcją i sprzedażą polskich monet kolekcjonerskich związaną głównie z okolicznością kanonizacji Jana Pawła II. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zdecydowaną poprawę wyników segmentu były efekty restrukturyzacji przeprowadzonej w IV kwartale 2013. Ponadto znaczący wzrost wyniku na sprzedaży nastąpił dzięki wyższej sprzedaży w handlu zagranicznym w stosunku do I kwartału 2013 r. Należy również zaznaczyć, że w I kwartale 2014 r. kontynuowano jeszcze, w oparciu o dotychczasowe zamówienia produkcję 1-5 groszówek. Spadek wyniku na sprzedaży spowodowany jest wystąpieniem w poprzednim roku ostatniej partii sprzedaży nietypowej dla spółki Mennica Metale Szlachetne sprzedaży złota. Obecnie MMSz koncentruje się na swojej podstawowej działalności zapewniającej stabilne i powtarzalne przychody tzn. produkcji siatek katalitycznych dla przemysłu chemicznego. W stosunku do I kwartału 2014 r., w kolejnych kwartałach spodziewane są lepsze wyniki na sprzedaży segmentu. 13.

Wyniki według segmentów (w mln zł) Segment III: płatności elektroniczne I kw. 2014 I kw. 2013 2-1 Poprawa wyniku segmentu III to przede wszystkim efekt wyższego poziomu obrotów uzyskiwanych dzięki rozwojowi sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Dodatkowo pozytywny wpływ na wynik miała restrukturyzacja kosztów operacyjnych w tym segmencie, jak również redukcja amortyzacji na skutek przedłużenia eksploatacji projektów w oparciu istniejące aktywa. Segment IV: Usługi i działalność developerska I kw. 2014 I kw. 2013 0-1 Segment nieznaczący z perspektywy wyników Grupy Kapitałowej. Strata wykazana w tym segmencie w analogicznym okresie 2013 r. to skutek głównie dużych odpisów amortyzacyjnych na nieruchomościach w ramach spółki Mennica Polska Spółka Akcyjna SKA, która nie rozpoczęła jeszcze zasadniczej działalności developerskiej. 14.

KONTAKT: relacje_inwestorskie@mennica.com.pl Pełna wersja raportu finansowego dostępna na www.mennica.com.pl w zakładce dla inwestorów Niniejsza prezentacja została przygotowana przez Mennicę Polską. Nie zawiera kompletnej analizy finansowej lub handlowej ani całościowej Spółki, jak również nie przedstawia jej pozycji i perspektyw w kompletny ani całościowy sposób. Zaleca się, aby każda osoba zamierzająca podjąć decyzję inwestycyjną odnośnie jakichkolwiek papierów wartościowych wyemitowanych przez Mennicę Polską opierała się na informacjach ujawnionych w oficjalnych komunikatach Mennicy Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Opracowanie może zawierać stwierdzenia dotyczące przyszłości, które stanowią ryzyko inwestycyjne lub źródło niepewności i mogą istotnie różnić się od faktycznych rezultatów.