Wniosek o stypendium na udział w szkoleniu metodycznym dla nauczycieli języka polskiego jako obcego.



Podobne dokumenty
w ramach projektu APLIKACJE INTERNETOWE I INFORMATYCZNE DLA NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH

Drogi Nauczycielu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zespół Szkoły Języka Polskiego GLOSSA. (*) dotyczy wyłącznie uczestników wnoszących opłatę za szkolenie

ZAGRANICZNE WARSZTATY METODYCZNE DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA FRANCUSKIEGO I HISZPAŃSKIEGO

OFERTA PŁATNYCH KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH W SJO W SEMESTRZE ZIMOWYM 2016/2017

Kurs General English dla osób dorosłych

KURS METODYCZNY CLIL & TEACHING METHODOLOGY COURSE NWA Londonderry Irlandia Północna

Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy

Trampolina do sukcesu

Zastosowanie makrofitów w ocenie stanu ekologicznego wód płynących

SPRAWOZDANIE Z KURSU METODYCZNO- JĘZYKOWEGO W WIELKIEJ BRYTANII

"Tell Me More Campus" w Politechnice Rzeszowskiej

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA W SŁUŻBIE CYWILNEJ - szkolenie

Szukamy właśnie Ciebie!

OFERTA PŁATNYCH KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH W SJO W SEMESTRZE LETNIM 2016/2017

SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia "Nowoczesne technologie w edukacji" za rok szkolny 2013/2014

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zakwalifikowali się do odbycia międzynarodowych kursów

Drogi Nauczycielu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zespół Szkoły Języka Polskiego GLOSSA

KONSPEKT SZKOLENIA DOKUMENTACJA RYBACKA WYMAGANA PRZEZ PRAWO PROWADZONA PRZY POMOCY NOWOCZESNYCH TECHNIK INFORMATYCZNYCH 1/10

Kurs Intensive General English dla osób dorosłych

Pearson Online English. Pełne zanurzenie w języku angielskim

Kurs Intensive Professional English dla osób dorosłych

Dla Wielkopolskiego Związku Pracodawców

Drogi Nauczycielu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zespół Szkoły Języka Polskiego GLOSSA. Współpraca i patronaty:

EWALUACJA BIEŻĄCA (W SEMESTRZE I) PROGRAMU WŁASNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRY I ZABAWY JĘZYKOWE koło zainteresowań.

Cel: prawidłowe wyjaśnienie wyrazu migracja, wyjaśnienie dlaczego ludzie migrują, zaangażowanie w dyskusję uczestników

Drogi Nauczycielu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zespół Szkoły Języka Polskiego GLOSSA

SPRAWOZDANIE ROCZNE z pracy sieci współpracy i samokształcenia "Nowoczesne technologie w edukacji" za rok szkolny 2014/2015

OFERTA PŁATNYCH KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH SJO W SEMESTRZE LETNIM 2013/14

CZYTANIE: Zdefiniuj trudności? PISANIE: Do kogo? Zdefiniuj trudności

WIZYTY STUDYJNE. Program Uczenie się przez całe życie

OFERTA WARSZTATÓW OTWARTYCH 2013/2014

Zastosowanie makrofitów w ocenie wód płynących

OFERTA PŁATNYCH KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH W SJO W SEMESTRZE ZIMOWYM 2017/2018

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU PRACY SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO

Numer obszaru: 7 Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu różnych przedmiotów. w nauczaniu wczesnoszkolnym

E-learning w pracy nauczyciela bibliotekarza warsztaty metodyczne w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie

Raport Uczestnika Mobilności - KA1 - Mobilność Edukacyjna - Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej

OFERTA WARSZTATÓW OTWARTYCH 2013

SCENARIUSZ: Jak organizować efektywne spotkania wewnątrzfirmowe? Katarzyna Kaźmierczak

Szczegółowy plan kursu kwalifikacyjnego Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą. (nazwa kursu)

Prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w szkoleniach jednak nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem wybranego szkolenia.

Warszawa, 20 marca 2008 r. Szanowni Państwo,

Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy MOBILNOŚĆ STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW UCZELNI Ankieta Ewaluacyjna Ex-ante Odbiorca: Pracownicy

OFERTA KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH W SEMESTRZE ZIMOWYM 2012/13 W SJO PWr * godzina lekcyjna 45 minut ** P pracownicy, S - studenci

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela mianowanego ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO. Klasy IV-VIII. Szkoła Podstawowa w Zdunach

Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Program zajęć językowych

Drogi Nauczycielu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zespół Szkoły Języka Polskiego GLOSSA. (*) dotyczy wyłącznie uczestników wnoszących opłatę za szkolenie

Plan rozwoju zawodowego mgr Dominiki Dryka nauczyciela Zespołu Szkół nr 1 w Pile ubiegającego się o stopień zawodowy nauczyciela mianowanego

In English please Nauczyciel na miarę XXI wieku

człowiek najlepsza inwestycja

KURS KWALIFIKACYJNY. metodyczno pedagogiczny do nauczania języka angielskiego. Uczestnicy zdobędą kwalifikacje do nauczania języka angielskiego.

INFORMACJA O SZKOLENIU METODYCZNYM

AKCJA 2 Partnerstwa Strategiczne. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego

NOWY PROGRAM PRAKTYK PEDAGOGICZNO-METODYCZNYCH REALIZOWANYCH PRZEZ STUDENTÓW LINGWISTYKI STOSOWANEJ UMCS W RAMACH PROJEKTU

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

OCENA POZIOMU SATYSFAKCJI I ANALIZA CZASU NAUKI W EDUKACJI MEDYCZNEJ Z WYKORZYSTANIEM PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ

Rozwijanie kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Wykorzystanie e-podręczników i

Przebieg i organizacja kursu

WYTYCZNE DLA HOSPITUJĄCYCH

Drogi Nauczycielu! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zespół Szkoły Języka Polskiego GLOSSA

PUBLIKACJA PODSUMOWUJACA ZAJĘCIA DODATKOWE Z MATEMATYKI. realizowane w ramach projektu Stąd do przyszłości. nr. POKL

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

OFERTA WARSZTATÓW OTWARTYCH 2014

INFORMACJA. W dniach lipca 2013 r. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się zajęcia Akademii Językowej CIOR.

Od kompleksowej diagnozy sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce do nowego modelu polityki społecznej wobec niepełnosprawności

Numer i nazwa obszaru: 5 Wdrażanie nowych, innowacyjnych sposobów nauczania i oceniania, w celu podnoszenia efektywności kształcenia w cyfrowej szkole

Kierunki rozwoju w nauczaniu języków obcych. dr Joanna Kic-Drgas

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM EUROPEJSKIM (EFS I EFRR) + praktyczne informacje dotyczące pozyskiwania środków z funduszy unijnych

1. Czy szkolenie spełniło Pani/Pana oczekiwania?

Jestem turystą, znam język angielski i nie zawaham się go użyć

Numer i nazwa obszaru: Temat szkolenia:

Opracowała: Paulina Zasada-Jagieła

Kwestionariusz osobowy dla kandydatów na kurs języka angielskiego w ramach projektu IW Per linguas mundi ad laborem (Przez języki świata do pracy)

Kwestionariusz Identyfikacji Potrzeb Szkoleniowych

TECHNOLOGIE INFORMACYJNE I EDUKACJA MULTIMEDIALNA W PRAKTYCE SZKOLNEJ

Imię i nazwisko/ kod identyfikacyjny (który zastosowano w badaniu I): Płeć: K M Szkoła (nazwa):

Anonimowa ankieta dla uczniów - koncepcja pracy szkoły

Witamy na stronie internetowej poświęconej nauce języka holenderskiego

Z Internetem w świat

Sprawozdanie z pracy

MS Office dla zaawansowanych

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV - VI

Prowadzenie zajęć w oparciu o metody aktywne: podnosi zaangażowanie osób uczestniczących w zajęciach,

Intensywne Kursy Językowe

Interaktywne lekcje zajęć komputerowych i informatyki - kilka pomysłów na wykorzystanie ciekawych darmowych narzędzi

Międzykulturowa Wymiana Młodzieżowa:

Temat szkolenia: Technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu przedmiotów humanistycznych SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2014

TUTORING i COACHING. w stronę nowoczesnej pracy dydaktycznej. Departament Edukacji i Sportu Wydział Projektów Edukacyjnych i Stypendiów

Planowany harmonogram w/w szkoleń zakłada ich przeprowadzenie w następujących terminach: NAZWA SZKOLENIA TERMIN SZKOLENIA DECYZJA O NABORZE

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO

Trampolina do sukcesu

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO W GOETHE-INSTITUT?

Materiały Collegium Wratislaviense. Wszelkie prawa zastrzeżone

TABklasa. Otwarta przestrzeń - otwarty umysł Edukacja nieograniczona mobilny multibook, mobilny uczeń, mobilna edukacja

Mapa cyfrowa w szkole: jak wdrożyć?

Materiały Collegium Wratislaviense. Wszelkie prawa zastrzeżone. cw.edu.pl

Przykładowe materiały dostępne są na:

Transkrypt:

Wniosek o stypendium na udział w szkoleniu metodycznym dla nauczycieli języka polskiego jako obcego. Imię i nazwisko:... Obywatelstwo:... Narodowość:... Adres:... Telefon:... Adres e-mail:... INSTYTUCJA MACIERZYSTA Prosimy o podanie danych instytucji macierzystej w której Pani/Pan naucza języka polskiego jako obcego Nazwa:... Adres:... Tel:... Fax:... e-mail:... Od ilu lat Pani/Pan naucza języka polskiego jako obcego?... Ilu uczniów średnio naucza Pani/Pan w ciągu roku?... Jaki jest poziom zaawansowania uczniów?... Z jakimi podręcznikami Pani/Pan pracuje?...

PROSIMY O UDZIELENIE WYCZERPUJĄCYCH ODPOWIEDZI NA PONIŻSZE PYTANIA A) AKTUALNA PRACA I POTRZEBY SZKOLENIOWE Prosimy opisać krótko swoją aktualną pracę oraz Pani/Pana potrzeby szkoleniowe

B) WPŁYW 1. Prosimy o wyjaśnienie, w jaki sposób szkolenie przyczyni się do poprawy sposobu wykonywania Pani/Pana aktualnej pracy. 2. Prosimy opisać, jaki wpływ Pani/Pana uczestnictwo w szkoleniu będzie miało na Pani/Pana instytucję macierzystą oraz uczniów lub słuchaczy.

C) UPOWSZECHNIANIE Prosimy przedstawić plan upowszechniania wyników szkolenia, wskazując komu i w jaki sposób zamierza Pani/Pan przekazać informację zwrotną na temat rezultatów szkolenia oraz nabytej wiedzy i umiejętności.

Proszę podać preferowany termin szkolenia Istnieje możliwość wskazania więcej niż jednego terminu szkolenia. W takim przypadku prosimy zaznaczyć wszystkie terminy, które Pani/Panu odpowiadają. [ ] 17.09-21.09.2012 [ ] 22.10-26.10.2012 [ ] 18.02-22.02.2013 Wszystkie szkolenia odbywają się w Krakowie. Przedmiotem stypendium jest udział w szkoleniu metodycznym (koszty szkolenia pokrywa SJO GLOSSA), którego szczegóły przedstawione zostały w dalszej części niniejszego wniosku. Koszty przejazdu oraz zakwaterowania i utrzymania w czasie szkolenia nie są pokrywane przez SJO GLOSSA. SJO GLOSSA poinformuje (e-mailem i/lub telefonicznie) osoby, którym przyznano stypendium nie później niż 3 tygodnie przed terminem szkolenia. Wypełniony wniosek prosimy przesyłać na adres: katarzyna.walega@glossa.pl lub faksem na numer: 12 422 57 76.

szkolenie METODYCZNE dla NAUCZYCIELI języka polskiego jako obcego W związku ze zwiększającym się zainteresowaniem nauką języka polskiego jako obcego, a tym samym rosnącym zapotrzebowaniem na wysoko wykwalifikowanych nauczycieli przygotowaliśmy specjalną ofertę szkolenia metodycznego. Adresujemy ją do wszystkich nauczycieli języka polskiego jako obcego. CELE SZKOLENIA Szkolenie koncentruje się na poszerzaniu wiedzy metodycznej i rozwijaniu praktycznych umiejętności niezbędnych do dobrego planowania lekcji oraz skutecznego, atrakcyjnego i komunikacyjnego nauczania języka polskiego. Dodatkowo szkolenie zapewni uczestniczącym w nim nauczycielom możliwość wzbogacenia wiedzy na temat dostępnych na rynku materiałów do nauczania polskiego (zarówno tradycyjnych jak też multimedialnych oraz online). Istotnym elementem szkolenia będzie także wkład własny nauczycieli (ich pomysły, projekty, materiały) oraz umożliwienie nauczycielom wzajemnej wymiany pomysłów i doświadczeń i nawiązanie trwałych kontaktów, które będą w przyszłości wykorzystywane jako wsparcie w procesie nauczania. Program dodatkowy ma na celu przybliżenie uczestnikom szkolenia wiedzy o kulturze polskiej i zmianach w społeczeństwie na początku XXI wieku. TEMATYKA SZKOLENIA Przykładowy rozkład zajęć i tematy sesji umieszczone są na końcu niniejszego dokumentu. FORMA SZKOLENIA Szkolenie będzie prowadzone w formie wykładów, warsztatów, wizytacji i roboczych dyskusji. Liczba godzin: 35 x 45 min Wykłady i warsztaty codziennie od poniedziałku do piątku Wielkość grup: maksymalnie 12 osób Czas trwania: 5 dni Terminy: 17.09-21.09.2012 22.10-26.10.2012 18.02-22.02.2013 Cena: 750 EUR Cena obejmuje: szkolenie, materiały szkoleniowe, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem, wyjście do restauracji, certyfikat końcowy, dostęp WiFi do Internetu

PRZYGOTOWANIE Bezpośrednio po zapisie na kurs, każdy uczestnik otrzyma: 1. kwestionariusz analizy potrzeb 2. sugerowaną literaturę do zapoznania się przed rozpoczęciem szkolenia 3. zadania wstępne dotyczące opracowania konspektu lekcji wprowadzających problematyczne zagadnienia gramatyczne oraz ramowego rozkładu materiału Zadania wstępne zostaną przeanalizowane przez prowadzących, a następnie na ich podstawie zostanie przygotowana sesja podsumowująca realizację zadań. dzielić się ze sobą oraz z prowadzącymi szkolenie swoimi pomysłami, spostrzeżeniami i doświadczeniami. Każdy uczestnik będzie także za zadanie miał przygotowanie i przesłanie innym uczestnikom autoewaluacji lekcji przeprowadzonych w swojej szkole w oparciu o przygotowany podczas szkolenia projekt. PROWADZĄCY SZKOLENIE Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczonych metodyków i równocześnie autorów podręczników i innych materiałów do nauczania języka polskiego. Są to dynamiczne, otwarte osoby, które potrafią przekazywać wiedzę metodyczną w praktyczny i równocześnie atrakcyjny sposób. Wykładowcami prowadzącymi szkolenie są między innymi: Iwona Stempek, Anna Stelmach, Aneta Szymkiewicz i Agnieszka Jasińska. CERTYFIKAT UCZESTNICTWA Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, w którym wyszczególnione zostanie czas trwania szkolenia, liczba godzin oraz tematyka poszczególnych sesji. ZAKWATEROWANIE Proponujemy zakwaterowanie w starannie dobranych rodzinach goszczących, w mieszkaniach studenckich, akademikach oraz hotelach. Prosimy o kontakt z naszym biurem w celu otrzymania szczegółowych informacji. TRANSFERY Z LOTNISKA Oferujemy transfer z lotniska do miejsca zakwaterowania z następujących lotnisk: Kraków Balice, Warszawa Okęcie, Katowice Pyrzowice. INFORMACJA ZWROTNA W czasie szkolenia nauczyciele będą poproszeni o zrealizowanie projektu, który pozwoli im zaprezentować nowe idee i wiedzę zdobytą podczas szkolenia, i sposób ich wykorzystania we własnej pracy dydaktycznej. Ostatniego dnia projekty będą zaprezentowane na forum grupy i poddane dyskusji. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają kwestionariusze, w których będą proszeni o szczegółowe uwagi dotyczące kursu oraz przydatności w pracy dydaktycznej zdobytej podczas niego wiedzy. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają zestaw materiałów szkoleniowych w wersji papierowej i elektronicznej oraz kontakty do wykładowców i innych uczestników szkolenia. Ponadto zostaną zapisani do listy dyskusyjnej, dzięki czemu będą mogli PROGRAM DODATKOWY - Oprócz wykładów i warsztatów chcemy także dać Państwu możliwość nawiązania osobistych kontaktów z nauczycielami polskiego z innych krajów, a także bliższego poznania naszego miasta. Dlatego też w ramach szkolenia proponujemy: - wspólne wyjście do restauracji - zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem Wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć także w dodatkowo płatnych wycieczkach weekendowych obejmujących zwiedzanie następujących miejsc: Wieliczka, Auschwitz, Ojców i Pieskowa Skała, Zakopane. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: SJO GLOSSA ul. Dietla 103, 31-031 Kraków tel. +48 12 429 40 51, fax +48 12 422 57 76 katarzyna.walega@glossa.pl

przykładowy plan szkolenia 09:30-11:00 11:15-12:45 14:15-15:00 15:15-16:00 16:15-17:00 poniedziałek Powitanie uczestników. Prezentacja dostępnych na rynku materiałów do nauki języka polskiego. Jak nauczać polskiego bez wspierania się innymi językami? WARSZTAT: Jak sprawić, aby uczniowie mówili po polsku już od pierwszych zajęć? Przygotowywanie materiałów. Jak nauczać gramatyki w sposób komunikacyjny? część I Jak nauczać gramatyki w sposób komunikacyjny? część II wtorek Uatrakcyjnianie zajęć poprzez wykorzystywanie multimediów i technologii komputerowych. Metody, które sprawią, że słownictwo jest lepiej zapamiętywane przez uczniów. Wykorzystanie ilustracji, filmów i piosenek w czasie lekcji. WARSZTAT: Przygotowywanie materiałów na bazie: ilustracji, filmów i piosenek. Platforma e-learningowa do nauki polskiego oraz nauczanie polskiego online z wykorzystaniem wirtualnej sali lekcyjnej. środa Praca z tekstami: czytanie, rozumienie, pisanie. OBSERWACJA ZAJĘĆ. DYSKUSJA: Ocena obserwowanych zajęć. Wspólne wnioski. Techniki nauczania rozumienia ze słuchu. część I Techniki nauczania rozumienia ze słuchu. część II czwartek Planowanie zajęć: czas, określanie celów, środków do ich realizacji, sprawdzanie rezultatów. WARSZTAT: Planowanie lekcji w parach (na określone tematy), prezentacja planów lekcji. Wymowa w języku polskim zasady i najczęściej spotykane problemy. WARSZTAT: Przygotowanie zajęć fonetycznych z udostępnionych materiałów (teksty, materiały audio lub video). Problemy leksykalne współczesnej polszczyzny. piątek Typowe błędy popełniane przez uczniów, często pojawiające się problemy. Techniki korygowania błędów. Wprowadzanie elementów realioznawczych z zakresu historii, kultury, społeczeństwa itp., także na poziomach podstawowych. Tworzenie własnych materiałów na zajęcia, wybór i adaptowanie do poziomu i potrzeb zajęć autentycznych materiałów językowych. Jak przygotować dobrą dyskusję? Wręczenie certyfikatów i informacja zwrotna od uczestników szkolenia.

opinie uczestników Bardzo cenne doświadczenie! Dziękuję bardzo! Bernadeta Kamińska, USA Przemyślane, dobrze przygotowane szkolenie poruszające realne problemy dydaktyczne i językowe. Przygotowani trenerzy - dzielący się chętnie wiedzą i doświadczeniem. Kamila Kruk, Wielka Brytania Bardzo pożyteczne, zorientowane na zdobycie praktycznych umiejętności szkolenie, kompetentny i doświadczony zespół trenerski, atmosfera sprzyjająca dyskusji i uczeniu się nawzajem od siebie. Agnieszka Zawadzka, Niemcy Chcę podziękować organizatorom kursu i prowadzącym zajęcia za przedstawienie w atrakcyjny sposób informacji dotyczących nauczania język polskiego jako obcego oraz za stworzenie możliwości wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia. Katarzyna Zubrycka, Rosja Ogromnie mi się podoba pasja i zaangażowanie, z jakim lektorki prowadzą zajęcia. Bardzo praktyczne zajęcia, przydatne zwłaszcza dla początkujących nauczycieli języka polskiego. Ciekawym doświadczeniem jest również wymiana doświadczeń z nauczycielami z różnych regionów Europy i Świata. Alina Jabłońska Domurat, Polska Bardzo dużo się nauczyłam, bardzo dziękuję. Teraz tylko zostaje przetestowanie tego wszystkiego w praktyce. Anna Müller, USA Polecam szkolenie zarówno nauczycielom doświadczonym jak i mniej doświadczonym. Szczególnie skorzystałam ze szkolenia dlatego, że przekonałam się o skuteczności i realności prowadzenia zajęć wyłącznie po polsku od poziomu zerowego. Uważam to za moment przełomowy w swojej pracy jako nauczyciela języka polskiego jako obcego. Barbara Janisch, Niemcy Jestem bardzo zadowolona z udziału w szkoleniu i zachwycona profesjonalizmem, ale także życzliwym podejściem Pani Iwony Stempek i Agnieszki Jasińskiej do naszej grupy. Obie Panie udzieliły nam wielu praktycznych wskazówek, były zawsze wrażliwe na nasze potrzeby i pytania i starały się, abyśmy dobrze czuły się w Krakowie [ ]. Mam nadzieję, że w przyszłości znowu spotkamy się w Glossie. Ewelina Odonnell, Wielka Brytania Bardzo dobre szkolenie, bo koncentruje się na praktycznych aspektach nauczania j. polskiego jako obcego, dominują warsztaty i ćwiczenia oraz uczymy się od nauczycieli z doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Bożena Madecka, Luksemburg Jestem bardzo zadowolona z udziału w szkoleniu, które było dobrze zorganizowane, osoby bardzo kompetentne, poza tym świetna atmosfera i kontakt oraz wymiana doświadczeń z pozostałymi uczestnikami z grupy. Dorota Krawczyk-Janisch, Niemcy