Twórcza szkoła dla twórczego ucznia Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Podobne dokumenty
Prezi.com - instrukcja obsługi

BIBLIOTEKA LOKALNE CENTRUM WIEDZY PRAKTYCZNEJ PRZEWODNIK PO NARZĘDZIACH WARSZTAT NR 4: PREZI.COM

Scenariusz lekcji. opisać strukturę prezentacji i budowę poszczególnych slajdów; opisać etapy projektowania prezentacji multimedialnej.

CEL zapoznanie z programem do tworzenia rysunków i ukazanie możliwości Edytora obrazów do sporządzania rysunków i ikon.

2. Metody prezentacji informacji

Praca z widokami i nawigacja w pokazie

Prezentacja MS PowerPoint 2010 PL.

CHMURA W EDUKACJI PRACA SYNCHRONICZNA NA DYSKACH SIECIOWYCH I APLIKACJE DOSTĘPNE ONLINE

Wikispaces materiały szkoleniowe

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint

konspekt pojedynczy slajd sortowanie slajdów strona notatek 1. Widok normalny/konspekt 2. Widok sortowania slajdów 3.

Prezi nowy wymiar prezentacji

INFORMATYKA. Portale społecznościowe

Podstawy tworzenie prezentacji multimedialnej w programie. MS Power Point

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego

Tworzenie prezentacji w Prezi

4.5 OpenOffice Impress tworzenie prezentacji

Konspekt do lekcji informatyki dla klasy II gimnazjum. TEMAT(1): Baza danych w programie Microsoft Access.

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: 3 METODY NAUCZANIA: 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

TEMAT : TWORZENIE BAZY DANYCH PRZY POMOCY PROGRAMU EXCEL

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

1. Zarządzanie informacją w programie Access

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Dokument komputerowy w edytorze grafiki

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby uruchamiania programów; wyjaśnić pojęcie autouruchamiania; omówić metody tworzenia skrótu;

Prezentacja multimedialna MS PowerPoint 2010 (podstawy)

Zooming presentations czyli zaprezentuj się w Prezi

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE cz.2

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe atrybuty czcionki; scharakteryzować pojęcia indeksu górnego i dolnego; wymienić rodzaje wyrównywania tekstu;

1.3. Tworzenie obiektów 3D. Rysunek 1.2. Dostępne opcje podręcznego menu dla zaznaczonego obiektu

5.4. Efekty specjalne

UONET+ moduł Dziennik. Rejestrowanie frekwencji uczniów na lekcjach w widoku Lekcja

I Tworzenie prezentacji za pomocą szablonu w programie Power-Point. 1. Wybieramy z górnego menu polecenie Nowy a następnie Utwórz z szablonu

UONET+ moduł Dziennik

Tworzenie prezentacji, PowerPoint

Podstawy tworzenia prezentacji w programie Microsoft PowerPoint 2007

Zajęcia komputerowe klasy I-III- wymagania

Pytania do programu Power Point

Celem ćwiczenia jest zapoznanie się z podstawowymi funkcjami i pojęciami związanymi ze środowiskiem AutoCAD 2012 w polskiej wersji językowej.

PRZYKŁADOWY TEST EGZAMINACYJNY

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności.

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji. opisać działanie narzędzi przybornika. korzystać z Edytora postaci programu Logomocja;

Przedmiotowy system oceniania z informatyki

Scenariusz lekcji. Metody pracy: Pogadanka, dyskusja, ćwiczenia praktyczne przy komputerze

1. Arkusz kalkulacyjny 7

Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 1/1.1.2/2015

Przewodnik... Tworzenie Landing Page

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: Scenariusz lekcji

Instrukcja logowania się i wprowadzania ocen do systemu USOSweb

Expo Composer Garncarska Szczecin tel.: info@doittechnology.pl. Dokumentacja użytkownika

Serwis e-ppp - instrukcja użytkowania

Instrukcja stosowania platformy internetowej "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" - zakładka Nauczyciel

1. Ćwiczenia z programem PowerPoint

Scenariusz lekcji. scharakteryzować budowę procedury w języku Logo; rozróżnić etapy tworzenia i wykonania procedury;

Prezentacja multimedialna MS PowerPoint 2010 (podstawy)

Scenariusz lekcji. rozpoznać prawidłową deklarację tablicy; podać odwołanie do określonego elementu tablicy.

6.4. Efekty specjalne

2. Opracowanie grafiki w dokumencie tekstowym

Scenariusz lekcji. scharakteryzować elementy bazy danych; opisać sposób zaprojektowania bazy danych;

Wstęp 7 Rozdział 1. OpenOffice.ux.pl Writer środowisko pracy 9

Tworzenie infografik za pomocą narzędzia Canva

Praktyczna obsługa programu MS Power Point 2003

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Stupeflix. Możemy również zalogować się korzystając z konta na portalu Facebook lub Google.

4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE 5 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE 6 PRZEBIEG LEKCJI. Scenariusz lekcji. komputery. lekcja multimedialna;

Czynności Wychowawców

W niniejszej instrukcji obsługi zostały opisane najważniejsze informacje dotyczące następujących kwestii:

Dodawanie i modyfikacja atrybutów zbioru

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Spis treści. I. Wprowadzenie II. Tworzenie nowej karty pracy a. Obiekty b. Nauka pisania...

CEL LEKCJI - Poznanie podstawowych zasad użytkowania programu Autodesk 123D Design. - zaprojektowanie breloka dla mamy lub taty.

Instrukcja obsługi. programu 4Trans Grafik. autorstwa: PC NET SERVICE Stocerz Sp. J.

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE

Wstawianie grafiki. Po wstawieniu grafiki, za pomocą znaczników możemy zmienić wielkość i położenie grafiki na slajdzie.

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Scenariusz lekcji. program do obsługi poczty elektronicznej np. Microsoft Outlook.

Instalacja i obsługa aplikacji MAC Diagnoza EP w celu wykonania Diagnozy rozszerzonej

Systemy baz danych. 1. Plan: 2. Zadania: Projekt Bazy Danych - wybór tematów, wstępna kategoryzacja 8. Projekt Bazy Danych - diagram ER

Scenariusz lekcji matematyki w pierwszej klasie gimnazjum przebiegającej z wykorzystaniem technologii komputerowej

Podręczna pomoc Microsoft Power Point 2007

Jak korzystać z Platformy Edukacyjnej Historia dla Polonii?

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

Scenariusz lekcji. zdefiniować pojęcia arkusz kalkulacyjny-program i arkusz kalkulacyjnydokument;

Tematy lekcji zajęć komputerowych klasa 5b grupa 1 i grupa 2

APL_03_scenariusz_lekcji. Rodzaje kontrolek i ich obsługa w programach. Informatyka. Jadwiga Jezierska. Osiedle Stawki 39/27

Wymagania edukacyjne z informatyki dla klasy szóstej szkoły podstawowej.

Instalacja i obsługa generatora świadectw i arkuszy ocen

TURNINGPOINT KROKI DO URUCHOMIENIA TESTU NA PC

PLAN METODYCZNY. Cele ogólne: Uczniowie znają podstawowe narzędzia i polecenia wykorzystywane do tworzenia i formatowania tabel. W programie MS Word

Czcionki bezszeryfowe

Zadanie 5. Automatyzacja tworzenia kont użytkowników

Instrukcja stosowania platformy internetowej "Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo" - zakładka Nauczyciel

6.4. Efekty specjalne

Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Tablica SMART Board i Microsoft Office krótki poradnik

1. Ogólne informacje o platformie edukacyjnej

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby pozyskiwania informacji ze szczególnym uwzględnieniem technologii informatycznej;

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. TUTORIAL

Transkrypt:

SCENARIUSZ LEKCJI PRZEDMIOT: INFORMATYKA TEMAT: PREZENTACJE MULTIMEDIALNE W PROGRAMIE PREZI AUTOR SCENARIUSZA: dr Miłosz Olejniczak OPRACOWANIE ELEKTRONICZNO GRAFICZNE : mgr Beata Rusin

TEMAT LEKCJI Prezentacje multimedialne w programie Prezi Poziom edukacyjny: III - gimnazjum CZAS REALIZACJI 2 x 45 minut CEL OGÓLNY Poznanie innych sposobów tworzenia prezentacji multimedialnych. CELE SZCZEGÓŁOWE a) Wiadomości Uczeń: Zna zasady tworzenia prezentacji. Zna przeznaczenie programu Prezi. Zna różnice miedzy programem Prezi a innymi programami do tworzenia prezentacji multimedialnych. b) Umiejętności Uczeń: Potrafi zarejestrować się na stronie prezi.com i uruchomić program Prezi. Potrafi tworzyć prezentacje za pomocą pustej prezentacji oraz szablonów. Potrafi edytować i modyfikować istniejącą prezentację. Potrafi zmieniać kolejność slajdów i dodawać nowe połączenia pomiędzy slajdami. Potrafi importować do Prezi prezentacje z Power Point oraz dokumenty zapisane w formacie pdf. Potrafi używać dostępnych opcji programu w celu osiągnięcia założonego celu. Wykorzystuje różne źródła informacji. 2

c) Postawy Twórcza szkoła dla twórczego ucznia Uczeń: Potrafi pracować w grupie. Dba o ład i porządek na stanowisku pracy. METODY NAUCZANIA wykład dyskusja ćwiczenia praktyczne FORMY PRACY praca w grupach praca indywidualna ŚRODKI DYDAKTYCZNE komputery z dostępem do Internetu oprogramowanie PowerPoint projektor multimedialny PRZEBIEG LEKCJI Etap Przebieg lekcji Umiejętności Wstępny Czynności organizacyjne. Przekazanie informacji o temacie zajęć. Przypomnienie zasad tworzenia dobrej prezentacji multimedialnej. Komunikacja między uczniem i nauczycielem. Pokaz przykładowych prezentacji wykonanych w Prezi. 3

Realizacji Tworzenie kont na stronie Prezi.com Wstępny wybór szablonu prezentacji. Poznanie podstawowych narzędzi programu Prezi. Podział uczniów na zespoły dwuosobowe (w przypadku niewystarczającej ilości komputerów). Tworzenie prezentacji na temat zadany przez nauczyciela. Doskonalenie umiejętności pracy grupowej i indywidualnej. Poznanie i doskonalenie umiejętności posługiwania się narzędziami Prezi. Umiejętność edytowania i modyfikowania prezentacji. Końcowy Pokaz prezentacji uczniów i ocena wystąpień. Podsumowanie wiadomości. Zapisywanie i udostępnianie prezentacji na stronie prezi.com Praca domowa zapoznanie się z filmami instruktażowymi zamieszczonymi na stronie https://prezi.com/support/ Umiejętność występowania przed grupą. Samoocena. Obiektywne ocenianie prac kolegów. BIBLIOGRAFIA: 1. Grzesiak M., Wyjątkowy nauczyciel. Szkolenia XXII wieku, wyd. G+J, Warszawa 2009 2. Rzędowscy A. J., Mistrzowskie prezentacje, wyd. Helion 2012 3. Lenar P., Sekrety skutecznej prezentacji multimedialnej, wyd. Helion 2011 4. http://prezi.com 5. http:// blog.platformyedukacyjne.pl/tworzenie-kursow/prezi-com-inny-wymiarprezentacji-multimedialnych/ 6. http://www.bibliotekapraktyczna.pl/download/bib_przewodnik_prezi.pdf 7. http://blog.atena.pl/tworzenie-prezentacji-za-pomoca-prezi 4

Instrukcja 1 Rejestracja na stronie prezi.com 1. Wejdź na stronę prezi.com. 2. Kliknij Sign up (Zarejestruj się). 3. Wybierz odpowiadającą Tobie licencję (licencja darmowa Use Prezi for free kliknij w przycisk Continue with public presentations). 4. Wypełnij formularz - First name (Imię), Last name (Nazwisko), Email, Password (Hasło). 5. Zaznacz I agree to the therm of use (Zgadzam się na warunki użytkowania). 6. Kliknij niebieski przycisk Sign up zostaniesz przeniesiony do strony administratora nowo założonego konta. Instrukcja 2 Tworzenie prezentacji. Narzędzia Prezi 1. Po zalogowaniu się na stronie prezi.com kliknij przycisk New prezi (Nowe prezi). 2. Wybierz jeden z dostępnych szablonów prezentacji. Najprostszy z nich to czysta karta (przycisk Start blank prezi). Po dokonana wyboru kliknij przycisk Use template. 5

3. Po wybraniu szablonu przejdziemy do okna edycji prezentacji. U góry znajduje się menu główne. Pierwszy przycisk Present pozwala na przejście do trybu prezentacji (możemy podejrzeć efekt naszej pracy). Dalej znajdują się strzałki cofnij i ponów. Ikona dyskietki służy do zapisywania swojej pracy. Kolejne pozycje menu, to: Frames&Arrows (Ramki i strzałki) ramka jest kluczowym elementem Prezi. Za pomocą ramek obejmujemy obszar, który odpowiada rozmiarowi prezentowanego ujęcia (slajdu); Insert (Wstaw) w tym bloku znajdują się opcje służące do wstawiania różnych mediów do prezentacji, np. zdjęć, grafik, filmów i dźwięków; Template (Szablon) tutaj będziemy mogli dokonać modyfikacji wybranego szablonu. Instrukcja 3 Tworzenie prezentacji 1. Kliknij dwukrotnie w dowolnym obszarze edycji, aby coś napisać. 2. Nawigatory zmiana struktury i wielkości obiektów. Kliknij w obręcz (ramkę) obejmującą dany obiekt. Uaktywnią się nawigatory. Kwadratowe umieszczone w narożnikach kwadratu okalającego zaznaczony obiekt. Pozwalają zmniejszyć go lub zwiększyć w dowolnej skali. Plus/minus - pozwala skokowo zwiększyć lub zmniejszyć obiekt. Łapka pozwala przesunąć zaznaczony obiekt w dowolne miejsce pulpitu. 6

3. Dodawanie obiektów menu Insert. Kliknij przycisk Insert w górnym menu, wybierz obiekt, którego chcesz użyć. Gdy obiekt pojawi się w obszarze edycji, możesz kliknąć na niego i użyć zaznaczenia korzystając z tych samych funkcjonalności nawigatorów, opisanych wcześniej. 4. Tworzymy fabułę prezentacji. Jeśli chcemy, aby każdy obiekt dodany do prezentacji był zaprezentowany w prezentacji należy wytyczyć ścieżki prowadzące od jednego obiektu do drugiego. Kliknij w przycisk Edit Path (Edytuj ścieżkę) widoczny w kolumnie przy lewej krawędzi ekranu. W ten sposób uaktywnimy numeratory, których kolejność odpowiada sekwencji ujęć prezentacji. Jeśli chcesz przejść od widoku ogólnego obiektu objętego ramką do widoku jakiegoś detalu, najedź kursorem na ten obiekt i kliknij raz w ten obiekt pojawi się, jako kolejny slajd na liście w kolumnie ujęć/slajdów. Jeżeli zakończyliśmy edycję ścieżki, kliknij przycisk Done (Zrobione) widoczny na ciemnym pasku pod górnym menu. 5. Kliknij przycisk Present w górnym menu pulpitu, aby przejść w tryb odtwarzania prezentacji. 7