Konspekt lekcji języka polskiego w klasie IV



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

PROGRAM KÓŁKA ORTOGRAFICZNEGO Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT DLA KLAS I-III

Cele: uczeń zna pojęcie symetrii potrafi zebrać potrzebne informacje i korzystać zróżnych źródeł informacji

DZIAŁANIA NA LICZBACH WYMIERNYCH - ZADANIA TEKSTOWE

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO przeprowadzonej w klasie V

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III

Kryteria oceniania osiągnięć uczniów w zakresie przedmiotu języka rosyjskiego w klasie I szkoły

Temat: Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel.

SCENARIUSZ LEKCJI PRZYRODY DLA KL. IV

Konspekt do zajęć zintegrowanych w klasie pierwszej

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

W ramach realizacji powyższego zadania podjęto następujące przedsięwzięcia:

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018

Idę drogą tupiąc nogą. Problemy pisowni wyrazów z ą, ę, em, en, om, on

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Konspekt lekcji dla klasy VI

Oto oryginalne opowiadanie ćwiczymy umiejętność redagowania opowiadania twórczego z użyciem dialogu

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK KASZUBSKI

Dwugodzinna lekcja języka polskiego w klasie czwartej

Z A P R A S Z A M Y! Przedstawię się: Oto oni. Jestem Mała Ortografia. Jestem Fafik. Ja jestem Ancymon. Jestem Budzik.

Słynny malarz polski Jan Matejko

Wymagana edukacyjne z j.niemieckiego mniejszości narodowej w klase I SP

Praca z tekstem, dyskusja, metody aktywne przy układaniu notatki skojarzeniowej, praca w grupach. Środki

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I - III. Zespół Szkolno Przedszkolny w Łęgajnach

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY KLASY I-III

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Jednostka modułowa: m3.j1 Podejmowanie i prowadzenie działalności w gastronomii

Moja wakacyjna przygoda

Scenariusz nr 6 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Wielki astronom Mikołaj Kopernik

Program poprawy sprawności ortograficznej Korrida ortograficzna

Scenariusz lekcji z matematyki dla II klasy gimnazjum. Temat: Obliczanie pola powierzchni i objętości graniastosłupów oraz ostrosłupów.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA NIEMIECKIEGO Rok szkolny 2018 / 2019

2. Czy jestem patriotą? Karol Wojtyła *** [Ziemia trudnej jedności]. Quiz wiedzy o naszej ojczyźnie

Dodawanie ułamków zwykłych lekcja w kl.ivb mgr Sylwia Naliwko nauczyciel matematyki w Zespole Szkół im.ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLASY VI NA POSZCZEGÓLNE OCENY I OKRES OCENA CELUJĄCA

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki

Scenariusz lekcji matematyki w klasie I gimnazjum z wykorzystaniem metod aktywizujących prowadząca: mgr Daniela Moch

Załącznik nr 1. Rozwiąż krzyżówkę

Scenariusz lekcji klasa III Technikum

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASACH 1-3 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROK SZKOLNY 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018

Jednostka modułowa: M3.J3 Posługiwanie się językiem obcym przy sporządzaniu i ekspedycji potraw

SCENARIUSZ LEKCJI Owoce i warzywa źródłem witamin

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

Zasady oceniania wewnątrzszkolnego z języka francuskiego/hiszpańskiego w klasie I-III

Scenariusz godziny wychowawczej w kl. VI

DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Jesteśmy uczniami i kolegami

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

SCENARIUSZ LEKCJI W KLASIE I GIMNAZJUM

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI

KRYTERIA OCENY ROCZNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH PRZEPROWADZONYCH W KL. IIa PRZEZ WANDĘ SMYL DN r.

1. Powiem otwarcie Jestem zły analiza utworu Sławomira Mrożka Szuler

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLASY II

Konspekt lekcji otwartej - zajęć terapii dyslektycznej uczniowie klas pierwszych gimnazjum

Metoda : Forma pracy : praca z całą klasą, praca w grupach. Materiały i środki dydaktyczne : zestawy zadań do pracy w grupach, karty pracy ucznia

Niko 2 Przedmiotowy System Oceniania

1. Czym są wiara, nadzieja i miłość według Czesława Miłosza?

SCENARIUSZ LEKCJI. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień 2017

Poznajemy zwierzęta domowe i leśne

Dopuszczający Dostateczny Dobry Bardzo dobry Celujący. Osiągnięcie uczeń rozumie wszystkie komunikaty i wypowiedzi nauczyciela ;

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

Data: Klasa: III Liczba uczniów: 25 Imię i nazwisko: Przedmiot: Konspekt zajęć: Ortografia na wesoło

- wie w jaki sposób zbudowana jest sól, - potrafi wykorzystać wiadomości o budowie kwasów w celu pisania wzorów sumarycznych

JĘZYK ANGIELSKI KLASY 1-3. III. Wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych

Konspekt lekcji powtórzeniowej z matematyki w klasie V

W klasie II i III rozwijane są intensywnie wszystkie cztery sprawności językowe.

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

Scenariusz lekcji. Tytuł lekcji. Data i miejsce realizacji. Adresaci. Cel

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego klasy I - III w Szkole Podstawowej nr 29

Harmonogram zajęd Koło z zasadami realizowanych w projekcie Umied więcej? Fajna rzecz! Terespol 2009/2010. Prowadzący zajęcia: Anna Warakomska

KONSPEKT LEKCJI- I. Temat: Zdrowie i jego wymiary

KARTA ZGŁOSZENIA INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ I. INFORMACJE O SZKOLE/PLACÓWCE:

ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO W KL. IV- VI

2. Nabieramy umiejętności korzystania ze słowników

Kryteria ocen z języka niemieckiego dla klasy VI

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 1 w Piasecznie. Klasa I (wymagania edukacyjne - nowa podstawa programową)

SCENARIUSZ LEKCJI. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień wskaże linię widnokręgu jako miejsce gdzie niebo pozornie styka się z Ziemią;

Temat dnia: Uczę się w bezpiecznej szkole"

1. Formułuje krótkie wypowiedzi ze zdań prostych w większości poprawnie zbudowanych na tematy bliskie uczniowi, związane z ilustracjami.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

Scenariusz zajęć nr 8

ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Szkole Podstawowej nr 65 w roku szkolnym 2012/13 klasy I -III

Migracja - ale o co chodzi?!

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

*12 Polska między wojnami

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Czy warto pomagać zapoznanie z literą p na przykładzie wyrazu podstawowego pomoc

1. Scenariusz lekcji: Tuningi samochodów

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 1-3

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV w Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi w roku szkolnym 2018/2019

Transkrypt:

Anna Dobrowolska Szkoła Podstawowa w Wólce Konopnej Konspekt lekcji języka polskiego w klasie IV Temat: Potyczki ortograficzne - z ortografią za pan brat. Cele: ❿Uczeń zna i potrafi w praktyce zastosować poznane reguły ortogtaficzne, ❿Sprawnie posługuje się słownikiem ortograficznym i sam dokonuje korekty błędnie napisanych wyrazów ❿Przestrzega reguł właściwego zachowania się w grupie podczas wspólnej pracy Czas trwania zajęć: 45 min Środki dydaktyczne: słowniki ortograficzne, krzyżówka ortograficzna, arkusze papieru A3, flamastry, zadania dla grup w kopercie, teksty fragmentów wierszy, dyplomy. Formy pracy: indywidualna, grupowa Metody: aktywne metody pracy z uczniami Przebieg lekcji: 1.Nawiązanie do tematu lekcji, Zapoznanie z celami lekcji oraz regułami turnieju- za każde bezbłędnie wykonane zadanie uczeń otrzymuje 1 punkt. 2.Podział uczniów na grupy. Dzieci wybierają lidera grupy, sprawozdawcę i sekretarza. Zapoznają się z zadaniami dla grup. Każda grupa otrzymuje zestaw zadań w kopercie obejmujący następujące zagadnienia: I. Rozwiąż krzyżówkę ortograficzną w oparciu o zagadki. Hasło zagadki: Piszę bez błędów (Załącznik nr 1) II. Uzupełnij poprawnie podane zdania. (Załącznik nr 2) III. Posługując się słownikiem ortograficznym popraw następujące wyrazy: gżegżółka, bukszpan, chrzestna.

IV. Przeczytaj wierszyk ortograficzny,wybierz 4 wyrazy, wyjaśnij ich pisownię (Załącznik nr 3) V. Z 7 podanych wyrazów ułóż tekst (Załącznik nr 4) VI. Wypełnij formularz do pracy techniką 635 (Załącznik nr 5) 3.Sprawozdawca prezentuje wyniki pracy grupy, sekretarz w widocznym miejscu, na arkuszu papieru zapisuje wyniki 4.Podsumowanie, zliczanie punktów, rozdanie dyplomów. Wypełnienie kartek ewaluacyjnych(załącznik nr 6) 5.Praca domowa- do wyboru: ❿Narysuj ilustrację do wybranych 5 wyrazów z różnymi trudnościami ortograficznymi ❿Wymyśl pięciozdaniowy tekst z dużą ilością pułąpek ortograficznych. Załącznik nr 1 Rozwiąż krzyżówkę: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13.

14. 1.Niedługo zima pryśnie, śnieg już przebiłem,bo jestem... 2.Biała bluza, spodnie białe, ubielone ręce całe. Nawet biała czapka tez. Kto to jest? 3.Gdy pod ziemią leżała, była twarda jak skała. Gdy jej w domu brak obiad traci smak. 4.Mają 4 struny, gdy użyjesz smyczka rozlegnie się wokół wesoła muzyczka. 5.Mają bardzo długie szyje i bielutkie jak śnieg pióra. Niby łódki mkną po trawie, czasem w wodę dadzą nura. 6.Zasuszone listki a smakują wszystkim, w imbryku zaparzamy i napój smaczny z nich mamy. 7.Co to za złośnica, odpowiedzcie sami. Poduszki, dywany bije, aż kurz leci. 8.Na pewno go znasz bo odmierza czas. 9.Tacy groźni rycerze, mają mają mocne pancerze, bzykają siarczyście, pożerają liście. 10.Jakie to miasto w polskiej krainie co powinno płynąć,a nigdy nie płynie. 11.Kuleczki czerwone, wspaniałe na korale, lecą do nich jemiołuszki, aż im podskakują brzuszki. 12.Takich wspaniałych koron i królowie nie mają, bo w tych złotych, królewskich ptaki nie zaśpiewają. 13.Każdego ranka je na śniadanko ołówka kawałek. Ołówek maleje, ona nie grubieje. 14.O nocleg nie prosi wędrując po świecie, bo swój domek nosi na własnym grzbiecie. Załącznik nr 2 Uzupełnij poprawnie podane zdania: Jedna z si...str Ł...kasza, L...cyna, jest...czennicą klasy sz...stej. Si...dmego i

...smego czerwca była z klasą na wycieczce w Tor...ni.... Przywiozła z niej brat... w prezencie pi...rnik z napisem Tor...ń. Pi...rnik przypomina mały samoch...d. Ma cztery k...łka i namalowaną karoserię. Znajd...je się w nim d...żo przegr...dek. Można w nich...mieścić pi...ro, dł...gopis, oł...wek, g...mkę. To j...ż si...dmy pi...rnik Ł..kasza. Załacznik nr 3 Przeczytaj wierszyk ortograficzny, wybierz 4 wyrazy, wyjaśnij ich pisownię Ma ją żołnierz, pasażerka, ale nie chce mieć kelnerka. Ma też żmija, żuraw, wąż, każda żona, Nawet stróż ma, nawet róża, żabka mała, Raz, dwa, trzy - zgadnij ty. Załącznik nr 4 Ułóż tekst z podanych 7 wyrazów: góra, królewna, król, królowa, rzeka, córka, staruszek

Załącznik nr 5 FORMULARZ DO PRACY TECHNIKĄ 635 1. 2. 3. 4 5. 6.. 7 8. 9.. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.

Załącznik nr 6 KARTA EWALUACYJNA 1 2 3 4 5 6 ❿Lekcja była ciekawa ------- ------- ------- ------- ------- 1 2 3 4 5 6 ❿Znam reguły ortograficzne ------- ------- ------- ------- ------- 1 2 3 4 5 6 ❿Mam satysfakcję, że umiem poprawnie pisać ------- ------- ------- ------- -------