Projekt edukacyjny Teatr Czterolatki Tropiciele VIOLETTA SMENTEK MAŁGORZATA ZIEMSKA OD

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Projekt edukacyjny Teatr Czterolatki Tropiciele VIOLETTA SMENTEK MAŁGORZATA ZIEMSKA OD 02-03-2015"

Transkrypt

1 Projekt edukacyjny Teatr Czterolatki Tropiciele VIOLETTA SMENTEK MAŁGORZATA ZIEMSKA OD

2 CELE OGÓLNE: kształtowanie umiejętności poszukiwania informacji, doskonalenie umiejętności formułowania pytań, wzbogacanie słownictwa dzieci związanego z tematem, rozwijanie twórczego i logicznego myślenia, dzielenie się spostrzeżeniami w formie plastycznej i słownej, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, rozwijanie zainteresowań, włączenie dzieci nieśmiałych do zabaw.

3 I ETAP - WYBÓR TEMATU WYNIKAJĄCEGO Z ZAINTERESOWAŃ DZIECI - PRZYGOTOWANIA DO ROZPOCZĘCIA PROJEKTU (SZUKANIE MATERIAŁÓW, EKSPERTÓW) - ROZSZERZENIE OFERTY KĄCIKA TEATRALNEGO W SALI.

4 ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM PARAWANÓW.

5 ROZPOCZĘCIE PROJEKTU R. PRZYGOTOWANIE SIATKI POJĘĆ OBRAZUJĄCEJ OBECNY STAN WIEDZY NA TEMAT TEATRU

6 POSTAWIENIE PYTAŃ, NA KTÓRE CHCIELIBYŚMY ZNAĆ ODPOWIEDŹ I HIPOTEZ W JAKI SPOSÓB TO ZROBIMY.

7 II ETAP -REALIZACJA PROJEKTU - SZUKANIE ODPOWIEDZI NA POSTAWIONE PYTANIA - WNIKLIWE ZGŁĘBIANIE TEMATU r. wycieczka do Szkoły Podstawowej przy ulicy Żonkilowej w Poznaniu, gdzie obejrzeliśmy przedstawienia o Myszce Czarodziejce, bawiliśmy się na scenie oraz wykonaliśmy kukiełki. Dowiedzieliśmy się, że spektakl może odbyć się w różnych miejscach: np. w szkole, bibliotece, w ogrodzie, w domu. Przekonaliśmy się, jak w prosty sposób zrobić dekoracje teatralne oraz, że jeden rekwizyt może mieć wiele zastosowań. Każdy z nas mógł eksperymentować głosem z własnoręcznie wykonaną kukiełką.

8 Jedziemy autobusem do szkoły.

9 Bawimy się na szkolnej scenie.

10 Oglądamy bajkę O Myszce Czarodziejce.

11 Główna bohaterka bajki myszka.

12 POTRAFILIŚMY ZACHOWAĆ SIĘ JAKO PUBLICZNOŚĆ, NAGRODZILIŚMY WYSTĘP BRAWAMI!!!

13 PO POWROCIE DO PRZEDSZKOLA PRZEDSTAWIALIŚMY SWOJE WRAŻENIA Z WYCIECZKI. NA RYSUNKACH POJAWIŁY SIĘ ELEMENTY SCENOGRAFII ORAZ WYSTĘPUJĄCE PACYNKI I KUKIEŁKI.

14 W TRAKCIE REALIZACJI PROJEKTU DOWIEDZIELIŚMY SIĘ KTO WYMYŚLA BAJKI DLA DZIECI. POZNAWALIŚMY RÓŻNE UTWORY LITERACKIE, M.IN. KOPCIUSZKA, ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ, CZERWONEGO KAPTURKA. DO OSTATNIEJ Z BAJEK ZROBILIŚMY PACYNKĘ Z PAPIEROWEJ TOREBKI. KAŻDY Z NAS MÓGŁ SOBIE WYBRAĆ POSTAĆ.

15 MOGLIŚMY CAŁY CZAS EKSPERYMENTOWAĆ Z PRZEDMIOTAMI W KĄCIKU PROJEKTOWYM.

16 r. w roli ekspertów wystąpili aktorzy Teatru Animacji z przedstawieniem Szewc Dratewka. Przekonaliśmy się jak w łatwy sposób wykonać postaci z bajki, ponieważ wszystkie lalki wykonane były z kartonowych pudełek różnej wielkości. Wystarczyło uruchomić wyobraźnię, aby dostrzec w pudełku rycerza, smoka lub księżniczkę. Dowiedzieliśmy się, że jednym ze źródeł muzyki w teatrze może być nagranie odtwarzane w trakcie spektaklu oraz, że nie wolno robić aktorom zdjęć w czasie przedstawienia. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty, w czasie których pan Marcin opowiedział nam i pokazał wiele ciekawych rzeczy o teatrze lalek. Mogliśmy pobawić się pacynkami, kukiełkami i marionetką wg fachowych wskazówek aktora. Potrafimy teraz odróżnić poszczególne lalki od siebie.

17 SZEWC DRATEWKA KRÓL MARCIN RYL-KRYSTJANOWSKI, OCHMISTRZYNI LECH CHOJNACKI

18 Zabawy z pyskówkami inaczej zwanymi Muppetami.

19

20 ZABAWY Z KUKIEŁKĄ PORUSZANĄ DWOMA KIJAMI.

21 NAJWYŻSZĄ SZKOŁA JAZDY W PORUSZANIU LALKAMI BYŁ POKAZ MOŻLIWOŚCI MARIONETKI.

22 R. W CZASIE WARSZTATÓW MUZYCZNYCH Z PANIĄ RYTMICZKĄ DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE AKTOROM PODCZAS PRZEDSTAWIENIA MOŻE TOWARZYSZYĆ ORKIESTRA. WCIELILIŚMY SIĘ W ROLĘ MUZYKÓW, POD DYRYGENTURĄ PANI EMILII.

23 ĆWICZYLIŚMY UKŁAD CHOREOGRAFICZNY.

24 W CZASIE PRZEDSTAWIENIA MOŻNA RÓWNIEŻ TAŃCZYĆ, JAK W BURLESCE AMERYKAŃSKIEJ. TANIEC SPRAWIŁ NAM DUŻO RADOŚCI.

25 ZROBILIŚMY WŁASNE INSTRUMENTY I GRALIŚMY W ORKIESTRZE TROPICIELI.

26 UZYSKALIŚMY RÓŻNE RODZAJE BRZMIENIA GRZECHOTEK W ZALEŻNOŚCI OD WYKORZYSTANEGO WYPEŁNIENIA.

27 R. W PRACOWNI KRAWIECKIEJ UZYSKALIŚMY ODPOWIEDZI NA PYTANIA, KTO SZYJE STROJE I JAK NAZYWA SIĘ POMIESZCZENIE ZE STROJAMI? OBSERWOWALIŚMY PRACĘ KRAWCOWYCH, DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, JAK NAZYWAJĄ SIĘ RÓŻNE PRZYBORY KRAWIECKIE.

28 OBSERWOWALIŚMY POWSTAWANIE DEKORACJI NA NASZĄ KURTYNĘ.

29 PANI PAULINA PREZENTOWAŁA EFEKT SWOJEJ PRACY ORAZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ OTRZYMALIŚMY W PREZENCIE OD ZAPRZYJAŹNIONEJ AUTORKI.

30 W PRZYMIERZALNI!!!

31 R. WIOSENNE PORZĄDKI PRZEDSTAWIENIE OBEJRZANE W PRZEDSZKOLU, W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU KANON.

32 R. W 2 ZESPOŁACH PRZYGOTOWALIŚMY AFISZE INFORMUJĄCE O PRZEDSTAWIENIU BAJKI CZERWONY KAPTUREK. W CZASIE ROZMOWY ANTEK PODZIELIŁ SIĘ Z NAMI INFORMACJĄ,ŻE BILETY NA SPEKTAKLE KUPUJE SIĘ W KASIE TEATRU I DLATEGO ROBILIŚMY BILETY Z OZNACZENIEM RZĘDU I MIEJSCA, A WIDOWNIĘ UKŁADALIŚMY Z KRZESEŁ.

33 III ETAP ZAKOŃCZENIE PROJEKTU: - PODSUMOWANIE I PREZENTACJA EFEKTÓW, - DZIELENIE SIĘ OSIĄGNIĘCIAMI Z RODZICAMI, - WSPÓLNA ZABAWA W TEATR.

34 R. W PARACH Z RODZICAMI ZROBILIŚMY ELEMENTY STROJÓW DO PRZEDSTAWIENIA CZERWONY KAPTUREK. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE MAJĄ ONE WSPÓLNĄ NAZWĘ REKWIZYTY. WYKORZYSTALIŚMY JE DO ODEGRANIA RÓL Z BAJKI, CO NIE BYŁO PROSTE, BO WYMAGAŁO WSPÓŁDZIAŁANIA CAŁEGO ZESPOŁU. MIŁO I AKTYWNIE SPĘDZONY CZAS Z RODZICAMI SPRAWIŁ NAM WIELE RADOŚCI.

35 PREZENTACJA WYKONANYCH WSPÓLNIE REKWIZYTÓW :

36 GRUPA GAJOWYCH:

37 GRUPA CZERWONYCH KAPTURKÓW:

38 GRUPA BABĆ:

39 GRUPA WILKÓW:

40 R. W CZASIE KONCERTU REKWIZYTORNIA, CZYLI TEATRALNY SKARBIEC, DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE ZA POMOCĄ RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW JEDNA OSOBA MOŻE ZMIENIAĆ SIĘ W KILKA POSTACI.

41 WYDARZENIE KULMINACYJNE - ŚWIĘTOWANIE SUKCESU Z INNYMI PRZEDSZKOLAKAMI: - PREZENTACJA WYTWORÓW DZIECI Z PRZEBIEGU PROJEKTU, - DZIELENIE SIĘ OSIĄGNIĘCIAMI (ODPOWIEDZI NA PYTANIA I FOTOGRAFIE), - PRZEDSTAWIENIE BAJKI CZERWONY KAPTUREK.

42

43

44 W czasie realizacji projektu poszerzyliśmy wiedzę na temat teatru i uzyskaliśmy odpowiedzi na wszystkie postawione na początku pytania. A zabawa w teatr trwa dalej

Ogród talentów- edukacja artystyczna. Program edukacji teatralnej w przedszkolu. pt. Scenka dla malucha.

Ogród talentów- edukacja artystyczna. Program edukacji teatralnej w przedszkolu. pt. Scenka dla malucha. Ogród talentów- edukacja artystyczna. Program edukacji teatralnej w przedszkolu pt. Scenka dla malucha. Zatwierdzony do realizacji Uchwałą Rady Pedagogicznej nr 01/2013 z dnia 20 maja 2013 r Opracowanie:

Bardziej szczegółowo

Umiejętności społeczne dzieci Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba Dziecko z rodziny dysfunkcyjnej w szkole

Umiejętności społeczne dzieci Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba Dziecko z rodziny dysfunkcyjnej w szkole Umiejętności społeczne dzieci Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba Dziecko z rodziny dysfunkcyjnej w szkole 4 Anna Grządkowska Magdalena Pietrzak-Kurzac Patrycja Rusiak RECENZENT: prof.

Bardziej szczegółowo

Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Dnia 25. czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. Dzieci z grup III i IV wraz ze swoimi paniami wspólnie przygotowały

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Przedszkole Nr 1 w Gryfinie Gryfino Zachodniopomorski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Szczecinie Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning 2012

Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning 2012 Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning 2012 Zwycięskie projekty w konkursach progr@mu etwinning 2012 Spis treści 4 Słowo wstępne Krystyna Szumilas 7 Słowo wstępne Tomasz Szymczak 8 Wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

mgr Wanda Małgorzata Walaszek

mgr Wanda Małgorzata Walaszek MÓJ PRZYJACIEL PIES - realizacja projektu edukacyjnego jako przykład dobrej praktyki pedagogicznej w zakresie pracy z dzieckiem młodszym w przedszkolu. mgr Wanda Małgorzata Walaszek Projekt to wyprawa

Bardziej szczegółowo

Twórczy Przedszkolak. Opracowanie: mgr Małgorzata Jabłońska lic. Wioleta Czechowska mgr Agnieszka Lewandowska

Twórczy Przedszkolak. Opracowanie: mgr Małgorzata Jabłońska lic. Wioleta Czechowska mgr Agnieszka Lewandowska Twórczy Przedszkolak Opracowanie: mgr Małgorzata Jabłońska lic. Wioleta Czechowska mgr Agnieszka Lewandowska Rok szk. 2011/2012 I Wstęp Zgodnie z Koncepcją Funkcjonowania i Rozwoju Tęczowego Przedszkola

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Zarządzanie

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Zarządzanie Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Efekty Zarządzanie Miejskie Przedszkole nr 15 w Zgierzu Zgierz Łódzki Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Łodzi Przebieg ewaluacji:

Bardziej szczegółowo

PROGRAM KOŁA TEATRALNEGO ZA KURTYNĄ

PROGRAM KOŁA TEATRALNEGO ZA KURTYNĄ Dzieci nie są aktorami, one tylko bawią się w teatr PROGRAM KOŁA TEATRALNEGO ZA KURTYNĄ DLA KLAS I-III Hanna Jagielska ZSM 2 - PSP 15 K-Koźle Program realizowany jest w ramach projektu Program indywidualizacji

Bardziej szczegółowo

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana Edukacja teatralna w szkołach podstawowych Raport z badań Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana Edukacja teatralna w szkołach podstawowych. Raport z badań Autorka koncepcji

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Miejskie Przedszkole Nr 2 Sokołów Podlaski Mazowiecki Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Warszawie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo

Podręcznik do prowadzenia warsztatów z umiejętności społeczno-zawodowych dla uczniów w szkołach przysposabiających do pracy

Podręcznik do prowadzenia warsztatów z umiejętności społeczno-zawodowych dla uczniów w szkołach przysposabiających do pracy Podręcznik do prowadzenia warsztatów z umiejętności społeczno-zawodowych dla uczniów w szkołach przysposabiających do pracy 2 warsztaty-130129.indd 67 29.01.2013 12:42:10 Wstęp Niniejszy podręcznik opracowano

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Punkt Przedszkolny Montessori Kraków Małopolski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Krakowie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 1 RAPORT EWALUACYJNY

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 1 RAPORT EWALUACYJNY 1 RAPORT EWALUACYJNY projektu W zdrowym ciele zdrowy duch i szczęśliwe dziecko nr projektu WND-POKL.09.01.01-08-039/10 Grudzień 2011 2 SPIS TREŚCI I Wprowadzenie...3 Informacja o projekcie...3 Cele projektu...3

Bardziej szczegółowo

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym.

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. PRZEDSZKOLE NR 2 IM JANA BRZECHWY W STALOWEJ WOLI Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. Bardzo ważnym aspektem pracy przedszkola jest jego właściwe eksponowanie w środowisku lokalnym.

Bardziej szczegółowo

PROJEKT EDUKACYJNY W PRZEDSZKOLU

PROJEKT EDUKACYJNY W PRZEDSZKOLU Marta Kobza PROJEKT EDUKACYJNY W PRZEDSZKOLU PRZYKŁADY DZIAŁAŃ Warszawa 2014 Creative Commons - Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-na tych samych warunkach 3.0 Polska Przykłady działań Redakcja Projekt

Bardziej szczegółowo

Zrób to sam. Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury

Zrób to sam. Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Zrób to sam Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Zrób to sam Zrób to sam Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Spis treści: Wstęp 7 1. Od

Bardziej szczegółowo

Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2. Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie...

Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2. Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie... 1 Spis treści Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu miło płynie czas... 2 Sześciolatek w szkole Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu... 5 Sześciolatek uczniem Szkoły Podstawowej w Przywieczerzynie...

Bardziej szczegółowo

OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZAKA Program wychowania przedszkolnego

OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZAKA Program wychowania przedszkolnego OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZAKA Program wychowania przedszkolnego Iwona Broda ZAWIERCIE 2009 Spis treści Charakterystyka programu i procedura osiągania celów 3 Jak pomóc przedszkolakowi zostać pierwszakiem.

Bardziej szczegółowo

ROCZNA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TURKU SŁONECZNE

ROCZNA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TURKU SŁONECZNE 5 ROCZNA KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TURKU SŁONECZNE NA ROK SZKOLNY 2012/2013 ZATWIERDZONY PRZEZ RADĘ PEDAGOGICZNĄ Zadania do realizacji Sposoby realizacji

Bardziej szczegółowo

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r. Strona1 WOŚP 11.01.2015 r. już 23 raz w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierali na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla

Bardziej szczegółowo

Przedszkole Przyszłości

Przedszkole Przyszłości Program powstał jako praca zespołowa. Autorzy: Katarzyna Bury, Alicja Kosowska, Agnieszka Pieluszyńska, Przemysław Adamski, pod kierunkiem dr Bogny Bartosz Przedszkole Przyszłości Innowacyjny program edukacji

Bardziej szczegółowo

Dla chcącego nic trudnego Program nauczania na pierwszym etapie edukacyjnym w polskich placówkach oświatowych poza granicami Polski

Dla chcącego nic trudnego Program nauczania na pierwszym etapie edukacyjnym w polskich placówkach oświatowych poza granicami Polski Jolanta Studzińska Janusz Woźniak Małgorzata Wróblewska Zespół WODKO AWANS Dla chcącego nic trudnego Program nauczania na pierwszym etapie edukacyjnym w polskich placówkach oświatowych poza granicami Polski

Bardziej szczegółowo

ENESPE 81. Noc ze sportem- nocne spotkanie z pisarzem Dariuszem Rekoszem WWW.JUNIORMEDIA.PL. Wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka

ENESPE 81. Noc ze sportem- nocne spotkanie z pisarzem Dariuszem Rekoszem WWW.JUNIORMEDIA.PL. Wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 ul. Nowowiejska 39a 02-010, Warszawa Wydanie specjalne 12/13 ORGANIZATOR PROJEKTU PARTNER Noc ze sportem- nocne spotkanie z pisarzem Dariuszem Rekoszem W nocy z 15/

Bardziej szczegółowo

WYZWALANIE EKSPRESJI DZIECKA POPRZEZ KONTAKT ZE SZTUKĄ

WYZWALANIE EKSPRESJI DZIECKA POPRZEZ KONTAKT ZE SZTUKĄ WYZWALANIE EKSPRESJI DZIECKA POPRZEZ KONTAKT ZE SZTUKĄ (Przygotowała nauczycielka Lidia Wiosna na podstawie artykułów z Wychowania w Przedszkolu na posiedzenie Rady Pedagogicznej Przedszkola Miejskiego

Bardziej szczegółowo

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA SCHERZO INFORMATOR DLA RODZICÓW UCZNIÓW Z KLASY 0, I

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA SCHERZO INFORMATOR DLA RODZICÓW UCZNIÓW Z KLASY 0, I PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA SCHERZO INFORMATOR DLA RODZICÓW UCZNIÓW Z KLASY 0, I ROK SZKOLNY 2013/2014 1 Szanowni Państwo, Bardzo nam miło powitać Państwa w naszej szkole w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Bardziej szczegółowo

Imię i nazwisko nauczyciela: Sabina Kochan Szkoła: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Gimnazjum Nr 7 oraz Gimnazjum Nr 6 Miejscowość: Stalowa Wola

Imię i nazwisko nauczyciela: Sabina Kochan Szkoła: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Gimnazjum Nr 7 oraz Gimnazjum Nr 6 Miejscowość: Stalowa Wola Sprawozdanie nauczyciela z pracy nad projektem Imię i nazwisko nauczyciela: Sabina Kochan Szkoła: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Gimnazjum Nr 7 oraz Gimnazjum Nr 6 Miejscowość: Stalowa Wola Etap

Bardziej szczegółowo

Astronom. Bajarz. Uwagi Zuch-"bajarz" bardzo chętnie czyta i opowiada bajki.

Astronom. Bajarz. Uwagi Zuch-bajarz bardzo chętnie czyta i opowiada bajki. Astronom 1. Przeprowadziłem regularne obserwacje nieba. 2. Obserwowałem całkowite lub częściowe zaćmienie księżyca lub dowiedziałem się, kiedy będzie najbliższe. 3. Narysowałem lub zrobiłem przestrzenny

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Przedszkole Miejskie nr 10 Gorzów Wielkopolski Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć prowadzonych w ramach projektu: W stronę wiedzy drogą nowej edukacji

Scenariusz zajęć prowadzonych w ramach projektu: W stronę wiedzy drogą nowej edukacji Scenariusz zajęć prowadzonych w ramach projektu: W stronę wiedzy drogą nowej edukacji TEMAT: Turniej ortograficzny dla klas IV CELE: rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka ojczystego, kształcenie

Bardziej szczegółowo