Przewodnik po systemie Bankowości Internetowej

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Przewodnik po systemie Bankowości Internetowej"

Transkrypt

1 Przewodnik po systemie Bankowości Internetowej

2 Str. 2 Witamy w Systemie Bankowości Internetowej FM Bank! Bankowość Internetowa FM Banku umożliwia dokonywanie operacji bankowych przez Internet dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. To bezpieczny i wygodny sposób dostępu do posiadanych w FM Banku produktów ułatwiający zarządzanie zgromadzonymi środkami oraz płatnościami. W przewodniku znajdziesz szczegółowy opis dostępnych funkcji Bankowości Internetowej, który pomoże Ci krok po kroku poznać wszystkie możliwości systemu. Warto zapoznać się również z zasadami bezpieczeństwa, dzięki którym dowiesz się w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z Bankowości Internetowej W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z obsługą Bankowości Internetowej, pomocą służą nasi konsultanci pod numerem: lub (czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 oraz w soboty 9-16). * koszt połączenia według taryfy operatora

3 Str. 3 SPIS TREŚCI Rozdział I Logowanie 4 Rozdział II Zasady bezpieczeństwa 6 1. Logowanie 6 2. Karta TAN 9 Rozdział III Korzystanie z Bankowości Internetowej Transakcje Przelewy Przelewy do ZUS Przelewy podatku Przelewy zagraniczne Szablony Zlecenia stałe Kontrahenci Rachunki Lokaty Kredyty Karty Informacje Ustawienia Wylogowanie 38

4 Str. 4 Rozdział I Logowanie Aby zalogować się do Bankowości Internetowej, wejdź na stronę lub kliknij zakładkę Logowanie na stronie głównej Wybierz opcję System Bankowości Internetowej dla klientów indywidualnych i małych firm a następnie wpisz swój Identyfikator oraz Hasło.

5 Str. 5 Jeżeli logujesz się po raz pierwszy, system poprosi Cię o zmianę hasła. Nowe hasło powinno się składać z co najmniej 8 znaków i zawierać zarówno małe jak i wielkie litery oraz cyfry. W celu zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy również stosowanie w hasłach znaków specjalnych, takich # $ % &. Pamiętaj, że Twoje hasło nie powinno być ujawniane osobom trzecim ani przechowywane wraz z Identyfikatorem i Kartą TAN. Należy również unikać haseł, które mogą zostać zbyt łatwo odgadnięte przez osoby niepowołane, np: Qwerty123, JaNeK1967 itp.

6 Str. 6 Rozdział II Zasady bezpieczeństwa 1. Logowanie FM Bank stosuje najnowocześniejsze zabezpieczenia i dba o bezpieczeństwo środków klientów. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo w Internecie zależy również od Ciebie - zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci. Chroń swoje dane Dane otrzymane od banku (w szczególności identyfikator, hasło, kody z karty TAN) umożliwiające zalogowanie się w systemie oraz przeprowadzenie transakcji powinny być chronione. Nie udostępniaj tego rodzaju danych innym osobom. Nigdy nie zapisuj hasła do logowania w Bankowości Internetowej w miejscu dostępnym dla osób nieupoważnionych. Kartę TAN przechowuj w bezpiecznym miejscu, oddzielnie od identyfikatora i hasła do logowania. Pamiętaj - identyfikator jest numerem nadawanym przez Bank i nie można go zmienić. Nigdy nie podawaj go osobom postronnym. Pamiętaj o regularnej zamianie hasła do logowania zalecana jest zmiana nie rzadziej niż co 2 miesiące lub każdorazowo, gdy masz podejrzenie, że dostęp do hasła miały osoby nieupoważnione. Pamiętaj o odpowiednim stopniu skomplikowania hasła, co utrudnia jego odgadnięcie. Zalecane jest, aby w haśle używać: wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Hasło nie powinno

7 Str. 7 zawierać elementów łatwych do odgadnięcia przez osoby nieupoważnione (np. imienia, nazwiska, daty urodzenia, adresu zamieszkania) Ignoruj wiadomości , których nadawca prosi o podanie chronionych danych: FM Bank nigdy nie wysyła do swoich klientów zapytania o hasło, kody z karty TAN czy inne poufne informacje jak również linków do stron transakcyjnych. Wiadomość zawierająca pytanie o chronione dane i zawierająca link na stronę internetową (łudząco przypominającą stronę banku) należy potraktować jako próbę wyłudzenia poufnych informacji. O każdej tego rodzaju wiadomości powiadom bank i w żadnym wypadku nie odpowiadaj na taką wiadomość. Podczas każdego logowania stosuj się do zasad bezpieczeństwa, a każdą zauważoną nieprawidłowość niezwłocznie zgłaszaj do banku. Po zalogowaniu do systemu transakcyjnego nie odchodź od komputera, a po zakończeniu pracy wyloguj się i zamknij przeglądarkę. Jeśli podczas logowania pojawią się niestandardowe komunikaty, zapytania o dane osobowe lub dodatkowe formatki z pytaniem o hasło, zignoruj je i natychmiast poinformuj o tym bank. Nie używaj wyszukiwarek internetowych do znalezienia strony logowania. Nigdy nie ignoruj różnic w wyglądzie strony lub w wymaganych przez system danych do logowania służy wyłącznie identyfikator i hasło. Przed zalogowaniem sprawdź czy połączenie jest szyfrowane adres strony powinien zaczynać się do https://, a nie zaś na dole okna przeglądarki powinien pojawić się symbol kłódki (brak kłódki lub kłódka otwarta oznacza brak szyfrowania)

8 Str. 8 Dobrze jest sprawdzić dane certyfikatu bezpieczeństwa serwisu, klikając na ikonę żółtej kłódki. Sprawdź też datę ostatniego poprawnego oraz niepoprawnego logowania do systemu. Korzystaj tylko ze sprawdzonych i pewnych komputerów Nie należy korzystać z Bankowości Internetowej używając komputerów znajdujących się w miejscach dostępnych dla szerokiego grona użytkowników, np. w kawiarence internetowej, hotelu, bibliotece - komputery w takich miejscach mogą nie być odpowiednio zabezpieczone. Twój komputer powinien być wyposażony w odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające. Zadbaj o: Uruchomienie firewalla, który chroni przed niepowołanym dostępem do komputera z sieci internetowej (np. w systemie Windows będzie to polegało na aktywowaniu zapory systemu Windows ) i jego konfigurację uniemożliwiającą nieautoryzowany dostęp do komputera. Zainstalowanie i regularną aktualizację programu antywirusowego, co pozwala zminimalizować ryzyko związane z rozsyłaniem niechcianej korespondencji, przejęciem danych lub przejęciem komputera. Aktualizację systemu operacyjnego i ważnych dla jego funkcjonowania aplikacji (np. przeglądarki internetowe) instalowanie łat do systemu tworzonych przez producenta oprogramowania. Instalowanie tylko legalnego oprogramowania programy niewiadomego pochodzenia mogą zawierać wirusy lub inne szkodliwe oprogramowanie. Nie otwieranie załączników z wiadomości niewiadomego pochodzenia takie wiadomości mogą zawierać wirusy i inne programy pozwalające na szpiegowanie aktywności użytkownika.

9 Str. 9 W przypadku wszelkich wątpliwości, niejasności lub zaobserwowanych nieprawidłowości skorzystaj ze wsparcia technicznego FM Bank nr tel lub (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-20, oraz w soboty 9-16). 2. Karta TAN Karta TAN zawiera kody autoryzacyjne służące do potwierdzania zleceń składanych poprzez Bankowość Internetową. Każda karta zawiera zestaw 100 kodów rozmieszczonych w tabeli, której wiersze oznaczone są liczbami a kolumny literami. Wykonując przelew lub inna operację system poprosi Cię o podanie dwóch losowych kodów, np. W tym przypadku należy wpisać do odpowiednich pól liczby 85 oraz 25.

10 Str. 10 Karta TAN wysyłana jest pocztą w ciągu 3 dni od założenia rachunku lub złożenia wniosku o jej wydanie. Karta którą otrzymasz jest nieaktywna i może być użyta dopiero po dokonaniu aktywacji w dowolnym oddziale FM Banku albo telefonicznie pod numerem lub (22) Pamiętaj, że kody wydrukowane na karcie TAN są poufne i nie powinny być ujawniane osobom nieupoważnionym. Jeśli masz podejrzenie, że Twoja karta TAN mogła zostać skopiowana, niezwłocznie dokonaj zastrzeżenia dzwoniąc pod numer lub (22) albo w najbliższym oddziale FM Banku.

11 Str. 11 Rozdział III Korzystanie z Bankowości Internetowej Po prawidłowym zalogowaniu do Bankowości Internetowej pojawi się strona główna systemu - Mój Portfel zawierająca informacje o wszystkich posiadanych przez Ciebie rachunkach, lokatach i kartach, a także listę ostatnio dokonanych transakcji oraz informacje i komunikaty przesyłane przez FM Bank. Widok strony Mój Portfel możesz samodzielnie dostosować do swoich potrzeb w zakładce Ustawienia szczegóły opisane zostały w dalszej części podręcznika.

12 Str. 12 Po lewej stronie ekranu dostępne jest w każdej chwili menu zawierające praktyczne Porady dnia dotyczące korzystania z Bankowości Internetowej oraz odnośniki do przydatnych informacji i dokumentów takich jak: Kursy walut Tabela Oprocentowania środków Tabela Opłat i Prowizji Regulaminy i wzory przydatnych dokumentów Informacje o aktualnych promocjach FM Banku Powyżej znajduje się menu Moje skróty, do którego możesz dodać najczęściej używane funkcje Bankowości Internetowej. Aby dodać nowy skrót wystarczy kliknąć odnośnik się na każdej stronie systemu oraz zatwierdzić własną nazwę dla skrótu: znajdujący W górnej części strony widoczne są informacje o transakcjach oczekujących na autoryzację oraz informacje o aktualnych ofertach i promocjach FM Banku.

13 Str. 13 Niżej znajduje się menu główne umożliwiające dostęp do najważniejszych funkcji Bankowości Internetowej: 1. Transakcje Kliknięcie zakładki Transakcje powoduje wyświetlenie listy dyspozycji przelewów złożonych ze wszystkich posiadanych rachunków. Dodatkowo zaznaczając wybrane operacje istnieje możliwość ich zbiorczego usuwania lub zatwierdzania do realizacji przy pomocy przycisków w dolnej części ekranu. Każdy przelew na liście posiada określony status: W transakcjach oczekujących przelew złożony, ale nie autoryzowany kartą TAN, Oczekujący przelew złożony i autoryzowany, oczekujący na realizację, Usunięty przelew anulowany przed wysłaniem do realizacji,

14 Str. 14 Odrzucony przelew odrzucony przez system, np. z powodu braku środków na rachunku, W realizacji przelew autoryzowany, w trakcie realizacji (brak możliwości anulowania operacji), Wykonany przelew zrealizowany. Oprócz podstawowych informacji o każdym przelewie istnieje również możliwość wykonywania operacji, w zależności od statusu w jakim znajduje się dana transakcja: Szczegóły wyświetlenie szczegółowych informacji dotyczących przelewu, Usuń usunięcie przelewu (opcja dostępna dla przelewów o statusie W transakcjach oczekujących i Oczekujący ), Edytuj edycja przelewu (opcja dostępna dla przelewów o statusie W transakcjach oczekujących i Oczekujący ), Podpisz autoryzacja przelewu (opcja dostępna dla przelewów o statusie W transakcjach oczekujących ). Lista zawiera również podsumowanie kwot wszystkich widocznych przelewów widoczną na dole ekranu. Menu dostępne dla zakładki Transakcje umożliwia wykonanie przelewów na dowolny rachunek, przelewów do ZUS oraz podatkowych, a także przelewów między własnymi rachunkami i przelewów z datą przyszłą. W menu możesz również przeglądać, definiować i edytować szablony przelewów, w tym płatności do ZUS oraz podatkowych. Dostępna jest także lista wszystkich zleceń stałych oraz możliwość ich modyfikowania i tworzenia nowych zleceń.

15 Str. 15 Korzystając z opcji możesz zarządzać listą odbiorców najczęściej wykonywanych przelewów, dzięki której nie musisz za każdym razem uzupełniać wszystkich danych przy wykonywaniu przelewu Przelewy Aby wykonać jednorazowy przelew wybierz z menu po lewej stronie opcję. Pojawi się formularz w którym należy kolejno: wybrać z listy rachunek, z którego chcesz wykonać przelew, a następnie wybrać Szablon przelewu lub uzupełnić dane rachunku odbiorcy oraz kwotę. Więcej na temat definiowania Szablonów płatności znajdziesz w rozdziale 4.1. W dalszej części formularza masz możliwość określenia daty wykonania przelewu jeśli chcesz aby został wykonany w terminie późniejszym.

16 Str. 16 Klikając opcję pojawią się dodatkowe opcje umożliwiające zapisanie danych jako szablonu przelewu lub dodanie odbiorcy przelewu do listy Kontrahentów. Z opcji tych możesz skorzystać, jeśli zamierzasz wykonywać podobne przelewy do tego samego odbiorcy w przyszłości. Po zatwierdzeniu danych przyciskiem danych przelewu z prośbą o podanie kodów TAN. pojawi się podsumowanie Aby wykonać przelew wpisz kody autoryzacyjne z Twojej karty TAN i wybierz opcję przycisk. Jeśli chcesz autoryzować przelew później kliknij. Możesz również poprawić dane klikając przycisk.

17 Str Przelewy do ZUS Aby wykonać płatność do ZUS kliknij w menu po lewej stronie opcję przelewu: a następnie wybierz rodzaj składki i uzupełnij dane Po kliknięciu przycisku TAN. system poprosi Cię o podanie kodów z karty

18 Str Przelewy podatku Dyspozycję przelewu do urzędu skarbowego możesz zlecić klikając w menu po lewej stronie opcję. Klikając przycisk na formularzu w nowym oknie przeglądarki otworzy się wyszukiwarka urzędów skarbowych. Wystarczy wybrać symbol formularza, którego dotyczy płatność i wpisać nazwę miasta, w którym znajduje się właściwy urząd skarbowy, a następnie kliknąć. Na ekranie pojawi się lista numerów rachunków spełniająca warunki wyszukiwania. Kliknięcie wybranej pozycji spowoduje przeniesienie danych urzędu skarbowego do formularza. Po uzupełnieniu wszystkich danych wystarczy kliknąć i potwierdzić dyspozycję kodami z karty TAN. Płatności do ZUS oraz przelewy podatku można również zapisać jako szablony lub dodać do listy kontrahentów postępując w sposób opisany dla przelewów zwykłych.

19 Str Przelewy zagraniczne Aby wykonać przelew na rachunek prowadzony w banku zagranicznym, wybierz opcję z menu po lewej stronie ekranu, a następnie wypełnij wszystkie wymagane pola formatki:

20 Str. 20 Aby wyszukać poprawny kod SWIFT banku, do którego kierowany jest przelew wystarczy kliknąć przycisk a następnie wprowadzić nazwę lub adres banku. Po kliknięciu wyświetlona zostanie lista wszystkich banków spełniających podane kryteria. Kliknięcie wybranej pozycji z listy uzupełni odpowiednie pole na formatce przelewu. Zlecając przelew zagraniczny należy również pamiętać o wybraniu odpowiedniej opcji w polu Koszty i prowizje. Dostępne są trzy warianty: Pokrywa zleceniodawca w przypadku gdy wszystkie koszty realizacji przelewu mają zostać pobrane z Twojego rachunku; Pokrywa beneficjent wówczas wszystkie koszty pokrywa odbiorca przelewu (potrącane są z kwoty przelewu); Podzielone pomiędzy zleceniodawcą a beneficjentem gdy zamierzasz pokryć wyłącznie koszty nadania przelewu, a ewentualne koszty banków pośrednich mają zostać pobrane z kwoty przelewu. Podobnie jak w przypadku przelewów krajowych, istnieje możliwość zapisania szablonu płatności oraz dodania kontrahenta do listy, zaznaczając opcje poniżej: Przelew zagraniczny przekazany zostanie do realizacji po poprawnym zatwierdzeniu dyspozycji kodami z Karty TAN.

21 Str Szablony Po wybraniu opcji Szablony wyświetlana jest lista wszystkich zdefiniowanych szablonów przelewów. Dla każdego zdefiniowanego przelewu dostępne są operacje umożliwiające wykonanie przelewu, podgląd szczegółów, edycję danych lub usunięcie Szablonu. Aby dodać nowy szablon kliknij opcje lub albo w zależności od rodzaju szablonu, który zamierzasz wprowadzić, a następnie uzupełnij formatkę wybierając odbiorcę z listy lub uzupełniając dane przelewu:

22 Str. 22 Po uzupełnieniu wszystkich danych kliknij przycisk a następnie potwierdź dodanie szablonu. Dodanie nowego szablonu nie wymaga autoryzacji kartą TAN Zlecenia stałe Korzystając z opcji zleceń stałych zleconych do posiadanych rachunków. możesz obejrzeć listę wszystkich Każde zlecenie możesz edytować lub usunąć korzystając z opcji dostępnych w ostatniej kolumnie. Aby zdefiniować nowe zlecenie kliknij opcję w menu po lewej stronie. W formularzu należy uzupełnić dane odbiorcy lub wybrać kontrahenta albo szablon z dostępnej listy. Wymagane jest również podanie daty początkowej i końcowej zlecenia stałego oraz określenie częstotliwości realizowania przelewu: Po kliknięciu TAN. wymagane jest potwierdzenie dyspozycji kodem z karty

23 Str Kontrahenci Ostatnia pozycja w menu zakładki Transakcje zawiera listę zapisanych Kontrahentów, czyli odbiorców przelewów, które najczęściej wykonujesz. Dodanie Kontrahenta znacznie ułatwia zlecanie dyspozycji, ponieważ nie musisz za każdym razem uzupełniać wszystkich danych odbiorcy. Aby dodać nowego odbiorcę kliknij w menu opcję uzupełnij wszystkie pola formularza: i Dodanie Kontrahenta nie wymaga autoryzacji karta TAN.

24 Str Rachunki Zakładka Rachunki umożliwia wyświetlenie listy wszystkich posiadanych w FM Banku rachunków przedstawiającą kolejno nazwę, numer, walutę rachunku, kwotę blokad i dostępnych środków oraz status klienta. Do każdego rachunku dostępna jest również lista podstawowych operacji, które można wykonać: Zlecenie nowego przelewu Historia operacji Założenie lokaty terminowej Podgląd szczegółów rachunku Wprowadzenie nowego zlecenia stałego Wybranie dowolnego rachunku z listy powoduje wyświetlenie szczegółowych informacji na jego temat, m.in. oprocentowanie środków, limity transakcji, listę pełnomocników do rachunku oraz powiązanych z nim kart debetowych. Klikając opcję zmień przy nazwie rachunku możesz nadać dowolną nazwę swojego konta.

25 Str. 25 Menu dla zakładki Rachunki zawiera dwie opcje pozwalające na wyświetlenie szczegółów konta oraz jego historii. Po wybraniu opcji Historia domyślnie prezentowane są transakcje wykonane na rachunku w ciągu ostatnich 30 dni. Aby zobaczyć transakcje za inny okres wystarczy określić zakres dat w oknie filtrów: Klikając opcję wyszukiwania o dodatkowe opcje: możesz rozszerzyć zakres parametrów

26 Str. 26 Dla każdej transakcji w historii rachunku dostępna są dwie opcje oraz pozwalające na obejrzenie pełnych danych transakcji oraz wydruk potwierdzenia wykonania operacji. Historię rachunku można również zapisać do pliku korzystając z opcji. Do wyboru są trzy formaty plików: TXT, CSV lub QIF, które pozwalają na wczytanie danych do większości programów finansowo księgowych. Możesz także wydrukować historię rachunku klikając przycisk ekranu. na dole

27 Str Lokaty Wybranie zakładki Lokaty powoduje wyświetlenie listy wszystkich aktywnych lokat terminowych, zawierającej nazwę i kwotę lokaty, stawię i rodzaj oprocentowania, datę rozpoczęcia i zakończenia lokaty, a także status i dostępne dla danej lokaty operacje: podgląd szczegółów lub zerwanie. Dodatkowo istnieje możliwość wyszukiwania lokat według rachunku, z którego zostały założone oraz aktualnego statusu. Dostępne są następujące statusy lokat: W trakcie zakładania dyspozycja otwarcia lokaty została złożona i oczekuje na realizację, Aktywna lokata została pomyślnie otwarta, W trakcie usuwania została złożona dyspozycja zerwania lokaty, która nie została jeszcze zrealizowana, Zakończona lokata została zerwana lub upłynął jej termin. Menu dla zakładki Lokaty umożliwia wyświetlenie szczegółowych informacji o lokacie, historii wybranej lokaty lub aktualnej tabeli oprocentowania lokat oraz założenie nowej lokaty.

28 Str. 28 Po wybraniu opcji Nowa lokata wyświetla się formatka, w której należy wybrać rachunek do pobrania środków, rodzaj lokaty oraz wprowadzić kwotę i określić czy lokata ma się automatycznie odnowić po upływie jej terminu. Do wyboru są następujące dyspozycje: prześlij na rachunek po zakończeniu lokaty kapitał i odsetki zostaną zwrócone na rachunek, z którego lokata została założona, przedłuż bez odsetek lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny, taki sam okres, a odsetki zwrócone na rachunek przedłuż z odsetkami lokata wraz z odsetkami zostanie automatycznie odnowiona na kolejny, taki sam okres. Po kliknięci przycisku system poprosi o podanie kodów autoryzacyjnych TAN w celu zaakceptowania dyspozycji: Aby zerwać istniejącą lokatę wystarczy kliknąć opcję na liście lokat lub przycisk podania kodu z karty TAN. w szczegółach lokaty. Zerwanie lokaty również wymaga

29 Str. 29 Tytuł dokumentu 4. Kredyty Po wybraniu zakładki Karty wyświetlona zostaje lista wszystkich kredytów i limitów kredytowych w rachunkach. Lista zawiera informacje o kwocie kredytu, kwocie pozostałej do spłaty oraz wysokości i terminie spłaty kolejnej raty kredytu. Dla wybranego kredytu istnieje możliwość wydruku harmonogramu, spłaty raty kredytu oraz wyświetlenia szczegółów umowy kredytowej. Korzystając z menu po lewej stronie ekranu można również wyświetlić historię operacji na rachunku kredytu. Po wybraniu opcji wyświetlona zostanie lista kolejnych rat kredytu pozostałych do spłaty, z wyszczególnioną częścią kapitałową i odsetkową. Kliknięcie opcji powoduje otwarcie formatki przelewu, pozwalającej na pobranie ze wskazanego rachunku kwoty raty kredytu lub kwoty zaległości. Po kliknięciu zostanie spłacona. oraz wprowadzeniu kodu z karty TAN, wskazana kwota

30 Str Karty Po wybraniu zakładki Karty wyświetlona zostaje lista wszystkich kart debetowych, które zostały wydane do posiadanych rachunków. Lista zawiera nazwę, rodzaj i numer karty oraz informacje o kwocie dostępnej na rachunku powiązanym, dacie ważności oraz statusie karty. Kliknięcie wybranej karty powoduje wyświetlenie jej szczegółów, w których możesz sprawdzić parametry oraz zmienić nazwę swojej karty.

31 Str. 31 Menu dla zakładki Karty podzielone jest na dwie części: Karty debetowe oraz Karty kredytowe. Każde z nich zawiera opcje umożliwiające wyświetlenie szczegółowych informacji o karcie, historii operacji dokonanych przy użyciu karty oraz listy blokad. Dodatkowo dla kart kredytowych dostępna jest opcja umożliwiająca pobranie kwoty do spłaty z ostatniego wyciągu z wybranego rachunku. Możliwe jest dokonanie spłaty całości zadłużenia lub kwoty zadłużenia z wyciągu za ostatni okres rozliczeniowy. Możesz także wpisać dowolną kwotę do spłaty. Karta może zostać spłacona z dowolnego rachunku, do którego posiadasz uprawnienia. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk podanie kodów z Twojej karty TAN., system poprosi Cię o

32 Str Informacje Korzystając z zakładki Informacje możesz m.in. komunikować się z pracownikami FM Banku przy pomocy wiadomości. Klikając zakładkę wyświetli się lista wszystkich wiadomości zarówno wysłanych do banku, jak i otrzymanych. Jest to prosty sposób komunikowania się z konsultantami FM Banku. Klikając opcję w menu po lewej stronie możesz wysłać do nas zapytanie wystarczy wypełnić prosty formularz i zatwierdzić przyciskiem. Odpowiedź otrzymasz również za pośrednictwem wiadomości w zakładce Informacje.

33 Str. 33 Ważne informacje od FM Banku dotyczące zmian w ofercie, taryfach opłat i aktualnych promocjach znajdziesz również w menu. Przy pomocy wyszukiwarki możesz wyświetlić komunikaty systemowe informujące o zdarzeniach w systemie np. odrzuceniu przelewu lub komunikaty bankowe, czyli informacje wysyłane przez FM Bank wszystkim klientom. W zakładce Informacje dostępne są również rejestry czynności wykonywanych poprzez Bankowość Internetową. Opcja w menu po lewej stronie ekranu prezentuje listę wszystkich czynności wykonanych przez użytkownika:

34 Str. 34 Klikając opcję możesz wyświetlić wszystkie informacje o poprawnych i nieudanych próbach logowania do Bankowości Internetowej oraz autoryzacjach kartą TAN. Zweryfikuj historię zdarzeń bezpieczeństwa, jeśli masz podejrzenia, że mogło dojść do ujawnienia Twoich danych do logowania lub karty TAN. W menu zakładki Informacje dostępna jest również opcja dodatkowe produkty i usługi FM Banku., która posłuży w przyszłości do składania wniosków o Ostatnia opcja w menu: pozwala na podgląd listy zgłoszonych przez Ciebie zamówień wypłaty większych kwot gotówki:

35 Str. 35 Aby zamówić wypłatę gotówki w kwocie przekraczającej maksymalną sumę określoną w Tabeli Opłat i Prowizji wystarczy kliknąć opcję. W formularzu awizowania wpisz kwotę jaką zamierzasz wypłacić, wybierz dowolny oddział FM Banku z listy i określ datę wypłaty. Kliknięcie przycisku spowoduje przekazanie zgłoszenia do realizacji. 7. Ustawienia Zakładka Ustawienia pozwala na modyfikację parametrów systemu, dzięki czemu możesz dostosować niektóre funkcje do własnych potrzeb. Po wybraniu zakładki Ustawienia pojawia się panel umożliwiający dostosowanie widoku strony Mój Portfel. W zależności od własnych preferencji możesz przenosić poszczególne elementy między lewą i prawą kolumną oraz określić które z nich mają być widoczne.

36 Str. 36 Możesz również zmienić stronę startową na inną niż Mój Portfel będzie się ona pojawiała jako pierwsza po zalogowaniu. W ramach ustawień możesz także wybrać produkt, który domyślnie będzie aktywny po każdym zalogowaniu oraz określić liczbę transakcji wyświetlanych na stronie Mój Portfel. Wybierając w menu po lewej stronie opcję masz możliwość zmiany swojego hasła do Bankowości Internetowej. Aby zmienić hasło konieczne jest posiadanie aktywnej karty TAN. Opcja zmiany hasła dostępna jest również w każdym momencie z menu na dole strony:

37 Str. 37 Na tej samej stronie dostępne są również informacje na temat statusu kanałów oraz dziennych i jednorazowych limitów operacji w danym kanale: Zmiany limitów transakcyjnych możesz dokonać w każdym oddziale FM Banku lub poprzez serwis telefoniczny BOT. Poniżej możesz także sprawdzić status swojej karty TAN oraz datę jej ważności. W menu po lewej stronie dostępna jest również opcja której wybranie umożliwia usuwanie wybranych skrótów.

38 Str. 38 Ostatnia opcja w menu umożliwia dodawanie skróconych nazw przelewów i odbiorców, które są wykorzystywane w automatycznym serwisie telefonicznym BOT. Do każdego odbiorcy lub przelewu możesz dodać numer, który będzie odczytany przez lektora podczas zlecania przelewu poprzez automatyczny serwis telefoniczny BOT. Każda zmiana nazw skróconych wymaga autoryzacji kodem TAN. Skrócone nazwy Twoich rachunków przydzielone są na stałe i nie ma możliwości ich zmiany. 8. Wylogowanie Aby bezpiecznie zakończyć pracę w systemie Bankowości Internetowej kliknij o p c j ę w menu głównym.

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SYSTEM BIZ ONLINE PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Wersja 1.1 BIZ Bank jest nazwą handlową FM Banku PBP S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 39a, 02-672 Warszawa, wpisanego do rejestru przedsiębiorców Krajowego

Bardziej szczegółowo

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS -

System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - System Bankowości Internetowej ABS 24 - AUTORYZACJA za pośrednictwem kodów SMS - Zakres usług świadczonych w ramach Systemu Bankowości Internetowej ABS 24 I Informacje o rachunku 1. Podstawowe informacje

Bardziej szczegółowo

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie Czym jest ING BankOnLine? ING BankOnLine to bezpłatny dostęp do konta osobistego, firmowego lub oszczędnościowego, przez Internet. Dla kogo: Jest przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak i

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm

Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Bankowość elektroniczna Przejdź do meritum 2 Przewodnik po rachunku z usługą e-kantor dla firm Bankowość elektroniczna Aktualizacja: 20 maja 2014 Spis

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET. LOGOWANIE. AUTORYZACJA ZLECENIA. NOWY KLUCZ. PRZELEWY 5. ZLECENIA STAŁE 6. MODUŁ PRAWNY 7. DOSTĘP DO DEALINGNET 8. CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO BUSINESSNET

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego 1 2 Spis treści SPIS TREŚCI... 2 I WSTĘP... 3 II OPIS FUNKCJONALNOŚCI... 3 1. LOGOWANIE DO SERWISU INTERNETOWEGO... 3 1.1 Reguły bezpieczeństwa... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po rachunku e-kantor

Przewodnik po rachunku e-kantor Przewodnik po rachunku e-kantor Bankowość elektroniczna Przejdź do meritum 2 Przewodnik po rachunku e-kantor Bankowość elektroniczna Aktualizacja: 20 maja 2014 Spis treści I. Otwarcie rachunku e-kantor

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET

PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET PODRĘCZNIK OBSŁUGI BUSINESSNET. LOGOWANIE. AUTORYZACJA ZLECENIA. NOWY KLUCZ. PRZELEWY 5. ZLECENIA STAŁE 6. MODUŁ PRAWNY 7. DOSTĘP DO DEALINGNET 8. ANKIETA MIFID 9. CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY JAK ZALOGOWAĆ

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA USŁUGI mobile e-bank EBS INFORMACJE OGÓLNE Usługa mobile e-bank EBS umożliwia dostęp do usług bankowych poprzez Internet z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW

PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM SEZ@M DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW SPIS TREŚCI Wstęp 2 Logowanie do systemu Sez@m 3 Samodzielne odblokowanie

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów.

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Spis treści WSTĘP... 2 LOGOWANIE DO SYSTEMU SEZ@M... 3 SAMODZIELNE

Bardziej szczegółowo

Klikając zaloguj do KIRI-BS zostaniemy przekserowani do strony logowania Bankowości Internetowej.

Klikając zaloguj do KIRI-BS zostaniemy przekserowani do strony logowania Bankowości Internetowej. Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oferuje Paostwu bezpieczną i nowoczesną formę dostępu do rachunku przez Internet. Usługa SBI która umożliwia klientom indywidualnym oraz małym i średnim firmom

Bardziej szczegółowo

www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut

www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut www.meritumbank.pl Instrukcja negocjacji on-line oprocentowania lokat i kursów walut Bankowość elektroniczna 2 Aktualizacja: 7 listopada 2013 r. Spis treści I. NEGOCJACJE ON-LINE OPROCENTOWANIA LOKAT ZA

Bardziej szczegółowo

ZLECENIA STAŁE. Instrukcja Użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm. BOŚBank24 iboss

ZLECENIA STAŁE. Instrukcja Użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm. BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja Użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm ZLECENIA

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA (dotyczy przedsiębiorców)

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA (dotyczy przedsiębiorców) Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej Spis treści Wstęp...................................... 3 System bankowości elektronicznej Idea Bank SA................................. 4» Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po e-środowisku

Przewodnik po e-środowisku Przewodnik po e-środowisku SPIS TREŚCI I ROZDZIAŁ BANKOWOŚĆ INTERNETOWA 1. NAWIGACJA EKRAN GŁÓWNY 2. TRANSAKCJE 2.1 Przelewy 2.2 Zlecenia stałe 2.3 Szablony 2.4 Doładowania telefonów 3. RACHUNKI 3.1 Szczegółowe

Bardziej szczegółowo

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo

Tabela funkcji dostępnych w db powernet

Tabela funkcji dostępnych w db powernet WZ/2015/11/65 WZ/2015/11/65 v. 1.1 v. 1.1 Tabela funkcji dostępnych w db powernet Rachunki Lista rachunków Szczegóły rachunku Dzienne zestawienia operacji Blokady i autoryzacje Operacje bieżące Grupy rachunków

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET OTWARCIE RACHUNKU ROR PRZEZ INTERNET Aby otworzyć rachunek ROR przez Internet należy, uruchomić portal Alior Banku i przejść do sekcji Klienci Indywidualni/Konta

Bardziej szczegółowo

MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss

MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss MINI PRZEWODNIK - Pierwsze kroki w systemie po wdrożeniu nowej bankowości elektronicznej BOŚBank24 iboss Użytkownik Klienta, logując się do systemu bankowości elektronicznej, zostanie przeniesiony do Ekranu

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA 1. Wstęp...3 1.1. Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2. Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji internetowych...3

Bardziej szczegółowo

R-ONLINE. Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online. www.raiffeisen.pl

R-ONLINE. Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online. www.raiffeisen.pl Przewodnik po systemie bankowości internetowej R-Online Pierwsze logowanie Przed pierwszym logowaniem należy aktywować dostęp do systemu. Można to zrobić podczas wizyty w oddziale banku lub telefonicznie

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank

Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank Przelewy Getin Bank to bezpłatna aplikacja na Facebooku dzięki, której masz możliwość zrealizowania przelewu nawet wtedy, gdy nie znasz numeru konta Odbiorcy. Wystarczy,

Bardziej szczegółowo

Bankowość Elektroniczna SGB-WWW LITE Wyciąg z przewodnika dla klienta

Bankowość Elektroniczna SGB-WWW LITE Wyciąg z przewodnika dla klienta Bankowość Elektroniczna SGB-WWW LITE Wyciąg z przewodnika dla klienta Oferta dla Klientów indywidualnych, MŚP i osób prowadzących jednoosobową działalność Call Center wsparcie, serwis telefoniczny 801

Bardziej szczegółowo

Millenet to takie proste! 3. 5 kroków do systemu Millenet 4. Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5

Millenet to takie proste! 3. 5 kroków do systemu Millenet 4. Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5 Spis treści Millenet to takie proste! 3 5 kroków do systemu Millenet 4 Definiowanie telefonu dla H@sełSMS i aktywny dostęp do usługi 5 Do czego służy H@sło2 i H@słaSMS? 5 Zostałeś automatycznie wylogowany?

Bardziej szczegółowo

Usługa Moje faktury w ING BankOnLine

Usługa Moje faktury w ING BankOnLine Usługa Moje faktury w ING BankOnLine Usługa Moje faktury to nowoczesny sposób płatności za faktury/rachunki poprzez system bankowości internetowej ING BankOnLine. Możesz zastąpić tradycyjne papierowe faktury

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkownika korzystającego z Usługi Moje faktury

Instrukcja dla użytkownika korzystającego z Usługi Moje faktury Instrukcja dla użytkownika korzystającego z Usługi Moje faktury Usługa Moje faktury to nowoczesny sposób płatności za faktury/rachunki poprzez system bankowości internetowej ING BankOnLine. Możesz zastąpić

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna bankowość ekonto24

Bezpieczna bankowość ekonto24 Bezpieczna bankowość ekonto24 Bezpieczne logowanie Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej w SK banku. Przed zalogowaniem się do systemu internetowego

Bardziej szczegółowo

1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 4. POSTAWOWE POJĘCIA 8 5. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 15

1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 4. POSTAWOWE POJĘCIA 8 5. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA 15 1. MILLENET WPROWADZENIE 1 2. CERTYFIKAT INTERNETOWY 2 3. PIERWSZE LOGOWANIE 2 3.1. WERYFIKACJA CERTYFIKATU 7 3.2. POBIERANIE CERTYFIKATÓW PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW BEZ UPRAWNIEŃ AUTORYZACYJNYCH 8 4. POSTAWOWE

Bardziej szczegółowo

Doładowania telefonów

Doładowania telefonów Doładowania telefonów 1. Nowe doładowanie W celu zdefiniowania nowego przelewu na doładowanie telefonu pre-paid należy: Z menu systemu wybrać opcję Doładowania telefonów -> Nowe doładowanie Lub W oknie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA UCZNIÓW JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU UCZNIA narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski system doradztwa

Bardziej szczegółowo

ING BusinessOnLine FAQ. systemu bankowości internetowej dla firm

ING BusinessOnLine FAQ. systemu bankowości internetowej dla firm ING BusinessOnLine FAQ systemu bankowości internetowej dla firm Krótki przewodnik po nowym systemie bankowości internetowej dla firm ING BusinessOnLine Spis Treści: 1. Jak zalogować się do systemu ING

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw.

Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw. AKTYWACJA USŁUGI Korzystanie z bankowości mobilnej przez aplikację należy rozpocząć od aktywacji usługi w Millenecie dla Przedsiębiorstw. W tym celu: Zaloguj się do Millenetu dla Przedsiębiorstw Wybierz

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA Spis treści 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2 Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 2. Rejestracja i logowanie w portalu kartowym...3 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna bankowość efirma24

Bezpieczna bankowość efirma24 Bezpieczna bankowość efirma24 Bezpieczne logowanie Zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej w SK banku. Przed zalogowaniem się do systemu internetowego

Bardziej szczegółowo

Wnioski i dyspozycje elektroniczne. Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm. BOŚBank24 iboss

Wnioski i dyspozycje elektroniczne. Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm. BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm Wnioski

Bardziej szczegółowo

Podręcznik GB24 Kredyty, karty płatnicze, zlecenia stałe

Podręcznik GB24 Kredyty, karty płatnicze, zlecenia stałe Spis treści 1 Wstęp... 1 2 Funkcjonalność Kredyty... 1 2.1 Podgląd szczegółów kredytu, zakres dostępnych danych... 2 2.2 Inne funkcjonalności dot. kredytów w bankowości GB24... 5 3 Karty płatnicze (Debetowe

Bardziej szczegółowo

e-serwis Podręcznik dla Klienta

e-serwis Podręcznik dla Klienta e-serwis Podręcznik dla Klienta Z Tobą od A do Z Spis treści 1 Wstęp 3 1.1 Wprowadzenie 3 2 e-serwis 3 2.1 Aktywacja usługi 3 2.2 Pierwsze logowanie 4 2.3 Następne logowanie 4 2.4 Strona główna 4 2.5 Dyspozycje

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU MICROPAY

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU MICROPAY DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU MICROPAY 1 SPIS TREŚCI Ochrona danych osobowych 3 1 Wstęp 4 1.1 Cel programu 4 1.2 Wymagania techniczne programu 4 1.3 Adres internetowy (link) programu

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 91/2009 Zarządu Banku Spółdzielczego w Kleszczowie z dnia 22.10.2009 Internetowa Obsługa Rachunku (Instrukcja Użytkownika) https://www.online.bskleszczow.pl tel. 044 731 31

Bardziej szczegółowo

Lista funkcjonalności

Lista funkcjonalności Lista funkcjonalności Bankowość elektroniczna : https://www.meritumbank.pl : 801 980 888, 58 77 88 888, 58 88 80 888 (koszt połączenia wg taryfy operatora) czynne pn. sob.: godz. 8.00 21.00 oraz w niedzielę:

Bardziej szczegółowo

BGK@24Biznes Pierwsze kroki w systemie 2014-11-27 2011-11-21

BGK@24Biznes Pierwsze kroki w systemie 2014-11-27 2011-11-21 BGK@24Biznes Pierwsze kroki w systemie 2014-11-27 2011-11-21 BGK@24Biznes Dziękujemy Państwu za wybranie usługi bankowości elektronicznej Banku Gospodarstwa Krajowego BGK@24Biznes. Nasz system bankowości

Bardziej szczegółowo

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Wejdź na stronę Banku Pocztowego www.pocztowy.pl. W prawym górnym rogu, na czerwonej belce znajdziesz przycisk Zaloguj się, wybierz go, a następnie wybierz przycisk

Bardziej szczegółowo

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Spis treści 1. Wstęp... 2 2. Logowanie do bankowości mobilnej MobileBanking... 2 3. Funkcjonalności systemu MobileBanking... 3 3.1. Obsługa rachunków i transakcji...

Bardziej szczegółowo

Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik Użytkownika

Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik Użytkownika Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik Użytkownika 2012-01-30 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 3 2. Przesyłanie wyciągów pocztą elektroniczną... 3 3. Przeglądanie wyciągów w Repozytorium... 3 3.1. Wymagania techniczne...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika db easynet urządzenia mobilne

Podręcznik Użytkownika db easynet urządzenia mobilne Podręcznik Użytkownika db easynet urządzenia mobilne 1/40 Spis treści Wstęp... 3 Bezpieczeństwo transakcji internetowych... 4 Logowanie... 4 Mój pulpit... 5 Bezpieczeństwo... 7 Rachunki... 9 Płatności...

Bardziej szczegółowo

Operacje. instrukcja obsługi wersja 2.9.2

Operacje. instrukcja obsługi wersja 2.9.2 Operacje instrukcja obsługi wersja 2.9.2 2015 Informatyka POLSOFT Sp. z o.o., Plac Wolności 18, 61-739 Poznań, tel. +48 618 527 546, e-mali: polsoft@ibpolsoft.pl, www.ibpolsoft.pl SPIS TREŚCI 1. Dziennik

Bardziej szczegółowo

Konsolidacja FP- Depozyty

Konsolidacja FP- Depozyty Instrukcja użytkowania modułu Konsolidacja FP- Depozyty w ramach systemu BGK@24BIZNES BGK PEWNY PARTNER Kwiecień 2011 Spis Treści Wstęp... 3 Konsolidacja FP Depozyty... 3 1. Przeglądanie listy dyspozycji

Bardziej szczegółowo

e-serwis Podręcznik dla Klienta Infolinia:

e-serwis Podręcznik dla Klienta Infolinia: e-serwis Podręcznik dla Klienta Infolinia: 801 10 20 30 Spis treści 1 Wstęp 3 1.1 Wprowadzenie 3 2 e-serwis 3 2.1 Aktywacja usługi 3 2.2 Pierwsze logowanie 4 2.3 Następne logowanie 4 2.4 Strona główna

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Klienta Indywidualnego

Podręcznik Klienta Indywidualnego Podręcznik Klienta Indywidualnego SGB-Bank S.A i Zrzeszone Banki Spółdzielcze SPIS TREŚCI WSTĘP... 3 KONFIGURACJA PRZEGLĄDARKI INTERNETOWEJ... 4 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PRZY KORZYSTANIU Z SGB ONLINE... 4

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DLA KLIENTA

PRZEWODNIK DLA KLIENTA PRZEWODNIK DLA KLIENTA Spis treści 1. Wstęp... 3 2. Instalacja oprogramowania Java... 3 2.1. Instalacja w systemie operacyjnym... 3 2.2. Pierwsze uruchomienie aplikacji... 4 3. Logowanie do systemu I-Bank,

Bardziej szczegółowo

CUI CENTRUM USŁUG INTERNETOWYCH INTERCOMP. Suplement do Instrukcji użytkownika

CUI CENTRUM USŁUG INTERNETOWYCH INTERCOMP. Suplement do Instrukcji użytkownika CUI CENTRUM USŁUG INTERNETOWYCH INTERCOMP Suplement do Instrukcji użytkownika Wersja 1.1 Bydgoszcz, Kwiecień 2007 SPIS TREŚCI SUPLEMENT DO INSTRUKCJI UŻYTKOWNIKA... 1 MENU SYSTEMU...1 KREDYTY...2 ZLECENIA

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika ING BankOnLine z funkcjonalnością Modułu Użytkowników

Podręcznik Użytkownika ING BankOnLine z funkcjonalnością Modułu Użytkowników ING BankOnLine z funkcjonalnością Modułu Użytkowników obowiązuje dla Klientów z segmentu małych firm Spis treści Podręcznik Użytkownika... 1 I. Słownik... 3 II. Udostępnienie systemu ING BankOnLine z funkcjonalnością

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce Internetowa Obsługa Rachunku (Instrukcja Użytkownika) http://www.bs.wegierskagorka.pl Rozwój globalnej sieci Internet tworzy miejsce do powstawania nowych usług. Jedną

Bardziej szczegółowo

BANKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW

BANKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW BANKOWOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW Instrukcja aktywacji tokena w systemie millenet dla przedsiębiorstw SPIS TREŚCI I. Token wprowadzenie 2 II. Pierwsze uruchomienie i nadanie PIN-u 4 III. Autoryzacja pojedynczego

Bardziej szczegółowo

Deutsche Bank db easynet. Przewodnik po Usługach Bankowości Elektronicznej

Deutsche Bank db easynet. Przewodnik po Usługach Bankowości Elektronicznej Deutsche Bank Przewodnik po Usługach Bankowości Elektronicznej Dostęp do rachunku Cztery drogi dostępu Deutsche Bank Polska S.A. oferuje cztery w pełni bezpieczne drogi dostępu do Twojego konta. dostęp

Bardziej szczegółowo

Nowy serwis transakcyjny. miniporadnik dla Klientów Volkswagen Bank direct

Nowy serwis transakcyjny. miniporadnik dla Klientów Volkswagen Bank direct Nowy serwis transakcyjny miniporadnik dla Klientów Volkswagen Bank direct Spis treści Strona Mój Portfel... 4 Rejestr Zdarzeń... 7 Moje ustawienia... 8 Statusy operacji a Historia operacji... 12 Odbiorcy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Mobile

Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Mobile Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Mobile Marzec 2014 Spis treści Wstęp... 3 Uruchomienie systemu... 4 Rachunki... 6 Szczegóły rachunku... 8 Historia operacji... 9 Przelewy... 12 Nowy

Bardziej szczegółowo

Aktywacja konta. Weryfikacja konta. Konfiguracja dostępu

Aktywacja konta. Weryfikacja konta. Konfiguracja dostępu Przewodnik po integracji systemu PayPal dla klientów firmy ecard Wystarczą 4 proste kroki! 1 2 3 4 Założenie konta Aktywacja konta Weryfikacja konta Konfiguracja dostępu www.paypal.pl 0 800 675 030 (połączenie

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści 1. Logowanie 2. Strona startowa 3. Moje dane 4. Towary 5. Zamówienia 6. Promocje 1. Logowanie Logowanie do Internetowego Systemu Sprzedaży odbywa się na stronie www.partner-parts.pl/izam

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Ucznia Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

tabele funkcjonalności kanałów dostępu

tabele funkcjonalności kanałów dostępu tabele funkcjonalności kanałów dostępu 1. tabele funkcjonalności kanałów dostępu klient indywidualny założenie konta i aktywacja dostępu Złożenie wniosku o otwarcie konta Identyfikacja klienta Identyfikator

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KONTRAHENCI. BOŚBank24 iboss

Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KONTRAHENCI. BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KONTRAHENCI

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KARTY. BOŚBank24 iboss

Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KARTY. BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KARTY

Bardziej szczegółowo

Plan Inwestycyjny AXA

Plan Inwestycyjny AXA inwestycje Plan Inwestycyjny AXA Zasady korzystania z serwisu transakcyjnego AXA ON-LINE 1 SPIS TREŚCI I. Aktywacja serwisu transakcyjnego AXA ON-LINE 2 1.1. AXAKOD 2 1.2. HASŁO1 2 1.3. HASŁO2 2 1.4. Aktywacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Panelu Sklep

Instrukcja obsługi Panelu Sklep Instrukcja obsługi Panelu Sklep Spis treści: Logowanie Lista wniosków Filtr Stan Edycja wniosku Ustawienia sklepu Zmiana hasła Blokada hasła Generator Linków w Panelu Sklep Strona 1 z 22 Logowanie Panel

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków

Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków Skrócona instrukcja pracy z Generatorem Wniosków I. OGÓLNA OBSŁUGA GENERATORA WNIOSKÓW Rozpoczynanie pracy z generatorem przez nowych użytkowników Aby skorzystać z Generatora Wniosków należy posiadać konto

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Korzystanie z usług bankowych przez Internet za pomocą programu SABA-MB Mobile Banking grudzień 2014 1 / 30 Spis treści I Wstęp3 II Logowanie do bankowości mobilnej MobileBanking4

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER DLA KLIENTÓW ALIOR BANKU 1. PODPISANIE UMOWY Klienci Alior Banku mają możliwość otwarcia rachunku Alior Trader przez System Bankowości Internetowej. Aby to zrobić,

Bardziej szczegółowo

Elektroniczna Bankowość Mobilna. EBOmobile. 1 grudnia 2014

Elektroniczna Bankowość Mobilna. EBOmobile. 1 grudnia 2014 Elektroniczna Bankowość Mobilna. EBOmobile. 1 grudnia 2014 Prawa autorskie do niniejszego dokumentu należą do: I-BS.pl Sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4/62, 39-400 Tarnobrzeg, tel. 15 641 61 67,68 tel./fax

Bardziej szczegółowo

Getin Noble Bank SA wersja 1.0 Infolinia 1 9797

Getin Noble Bank SA wersja 1.0 Infolinia 1 9797 Skrócony podręcznik użytkownika w zakresie płatności masowych oraz akceptacji i przekazania wielu list płac jedną autoryzacją użytkownika Spis treści: 1 Wstęp 1 2 Konfiguracja płatności masowych 1 3 Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Panel rodzica Wersja 2.5

Panel rodzica Wersja 2.5 Panel rodzica Wersja 2.5 WSTĘP... 3 WYMAGANIA SPRZĘTOWE... 4 POMOC TECHNICZNA... 4 URUCHOMIENIE SYSTEMU... 5 OBSŁUGA PANELU... 7 STRONA GŁÓWNA... 7 NALEŻNOŚCI... 8 OBECNOŚCI... 11 JADŁOSPIS... 15 TABLICA

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK. Dodawanie i usuwanie rachunków bankowych

PRZEWODNIK. Dodawanie i usuwanie rachunków bankowych PRZEWODNIK Dodawanie i usuwanie rachunków bankowych Aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności Serwisu topfx.pl, w Panelu Transakcyjnym należy zdefiniować rachunek bankowy prowadzony w PLN oraz minimum

Bardziej szczegółowo

Prosimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa należy zmieniać internetowy kod dostępu co 60 dni.

Prosimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa należy zmieniać internetowy kod dostępu co 60 dni. Zaloguj się do Internet Banku Zaloguj się przy pomocy internetowego kodu dostępu 1. Wpisz swój identyfikator klienta w pole "identyfikator użytkownika. (Identyfikator klienta jest unikalnym ośmiocyfrowym

Bardziej szczegółowo

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet

bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet bzwbk.pl FORMUŁA NA KLIK w bzwbk24 internet spis treści 4 5 5 5 6 7 8 8 9 9 10 10 10 Produkty na klik Warunki Na klik krok po kroku - Oferta dla Ciebie - Dane - Kredyt - Warunki - Umowa - Umowa smskod

Bardziej szczegółowo

Serwis Inwestycje Polbank24

Serwis Inwestycje Polbank24 Serwis Inwestycje Polbank24 Spis Treści: 1. Logowanie do Serwisu Inwestycje Polbank24...2 1.1. Logowanie do serwisu...2 1.2. Zmiana hasła...3 1.3. Wylogowanie...3 2. Aktualizacja danych...4 2.1. Rachunek

Bardziej szczegółowo

Elektroniczny Urząd Podawczy

Elektroniczny Urząd Podawczy Elektroniczny Urząd Podawczy Dzięki Elektronicznemu Urzędowi Podawczemu Beneficjent może wypełnić i wysłać formularz wniosku o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA BANKOWOŚĆ MOBILNA BANKU BPH PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WSTĘP 2 JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ 3 BEZPIECZEŃSTWO 4 APLIKACJA BANKU BPH 5 LOGOWANIE 5 NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE 6 POZOSTAŁE 12 BANKOWOŚĆ MOBILNA DOSTĘPNA PRZEZ

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU. www.amway.4logis.pl PRZESYŁKI KURIERSKIE ONLINE

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU. www.amway.4logis.pl PRZESYŁKI KURIERSKIE ONLINE PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA SERWISU www.amway.4logis.pl PRZESYŁKI KURIERSKIE ONLINE SPIS TREŚCI 0 WSTĘP 1 LOGOWANIE I REJESTRACJA 2 UTWORZENIE KONTA UŻYTKOWNIKA 3 AKTYWACJA KONTA: KOMUNIKATY 4 5 PANEL KLIENTA:

Bardziej szczegółowo

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking

Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Przedsiębiorstwo Informatyczne SABA SERVICE Sp z oo 74-320 Barlinek; ul Gorzowska 64/4 e-mail:biuro@sabaservicepl Autor: BT076B Mariusz Wiśniewski Obsługa bankowości mobilnej MobileBanking Data: Dokument

Bardziej szczegółowo

Internet Banking- -aktywacja usługi Bilix/Invooboll

Internet Banking- -aktywacja usługi Bilix/Invooboll Novum Bank Enterprise NOE Internet Banking- -aktywacja usługi Bilix/Invooboll Podręcznik użytkownika wersja 001 1. Jak uaktywnić usługę BILIX/Invoobill w banku BILIX to usługa ułatwiająca szybkie i wygodne

Bardziej szczegółowo

ZGŁOSZENIE NOWEGO PRACOWNIKA

ZGŁOSZENIE NOWEGO PRACOWNIKA ZUS PRZEZ INTERNET KROK PO KROKU ZGŁOSZENIE NOWEGO PRACOWNIKA REJESTRACJA I LOGOWANIE DLA ŚWIADCZENIOBIORCÓW DLA UBEZPIECZONYCH DLA PŁATNIKÓW SKŁADEK Aplikacja epłatnik ułatwia wypełnianie i przekazywanie

Bardziej szczegółowo

Suplement do Przewodnika po systemie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego ipkonet

Suplement do Przewodnika po systemie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego ipkonet Suplement do Przewodnika po systemie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego ipkonet SPIS TREŚCI 1. DEFINIOWANIE PROFILU UŻYTKOWNIKA SYSTEMU...4 1.1. Pierwsze defi niowanie profi lu uprawnień...

Bardziej szczegółowo

Rejestracja faktury VAT. Instrukcja stanowiskowa

Rejestracja faktury VAT. Instrukcja stanowiskowa Rejestracja faktury VAT Instrukcja stanowiskowa 1. Uruchomieni e formatki Faktury VAT. Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno startowe z prośbą o zalogowanie się. Wprowadzamy swoją nazwę użytkownika,

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DLA KLIENTA NET-BANK

PRZEWODNIK DLA KLIENTA NET-BANK PRZEWODNIK DLA KLIENTA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ NET-BANK dla klientów indywidualnych e KONTO e FIRMA Opis funkcjonalności systemu według stanu na marzec 2012 roku Dokumentacja użytkownika

Bardziej szczegółowo

CitiDirect Online Banking. Logowanie

CitiDirect Online Banking. Logowanie 1 CitiDirect Online Banking Logowanie CitiService Pomoc Techniczna CitiDirect Tel. 0 801-343-978, +48 (22) 690-15-21 Poniedziałek Piątek 8:00 17:00 helpdesk.ebs@citi.com Logowanie W przeglądarce internetowej

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika db easynet wersja 1

Podręcznik Użytkownika db easynet wersja 1 WZ/2015/10/31, v. 1.0 Podręcznik Użytkownika wersja 1 1/40 Spis treści Wstęp... 4 Słownik wybranych definicji... 5 Dostęp do rachunku... 5 Trzy drogi dostępu... 5 Bezpieczeństwo w Kanałach Bankowości Elektronicznej...

Bardziej szczegółowo

ikasa Instrukcja użytkownika

ikasa Instrukcja użytkownika ikasa Instrukcja użytkownika Spis treści 1. Rejestracja w Usłudze ikasa... 1 2. Aktywacja aplikacji... 2 3. Realizacja płatności... 4 4. Weryfikacja historii płatności:... 5 5. Zmiana kodu PIN... 5 6.

Bardziej szczegółowo

Zdalny dostęp. do Funduszy Arka. przewodnik po zmianach. www.arka.pl 061 885 19 19

Zdalny dostęp. do Funduszy Arka. przewodnik po zmianach. www.arka.pl 061 885 19 19 Zdalny dostęp do Funduszy Arka www.arka.pl 061 885 19 19 przewodnik po zmianach Spis treści Zlecenia, jakie możesz składać przez Internet lub telefon............................................ 3 Twój

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet.

WSTĘP. Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet. WSTĘP Szanowni Państwo, Witamy bardzo serdecznie w gronie internautów, użytkowników systemów informatycznych przez Internet. Oferujemy Państwu jedną z unikalnych, a za razem bardzo bezpiecznych usług dostępu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Online

Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Online Instrukcja obsługi Systemu Bankowości Elektronicznej BS Online Marzec 2014 Spis treści Wstęp... 4 Rozpoczęcie pracy... 5 Uruchomienie systemu... 5 Zasady bezpiecznego korzystania z BS Online... 5 Logowanie

Bardziej szczegółowo

Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik użytkownika

Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik użytkownika Usługa wyciągi elektroniczne Przewodnik użytkownika 2012-01-30 SPIS TREŚCI Instrukcja użytkowa systemu BGK@24 Biznes 1. Wstęp... 3 2. Przesyłanie wyciągów pocztą elektroniczną... 3 3. Przeglądanie wyciągów

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

Fundusze Inwestycyjne

Fundusze Inwestycyjne Biuro Maklerskie Fundusze Inwestycyjne Przewodnik dla Inwestorów SPIS TREŚCI 1. Pierwsze logowanie do Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku 2. Podpisanie Umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE ZLECEŃ POPRZEZ STRONĘ WWW.KACZMARSKI.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

WPROWADZANIE ZLECEŃ POPRZEZ STRONĘ WWW.KACZMARSKI.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA WPROWADZANIE ZLECEŃ POPRZEZ STRONĘ WWW.KACZMARSKI.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA WSTĘP... 2 1 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE... 2 2 UWARUNKOWANIA FORMALNE... 2 3 LOGOWANIE DO SERWISU... 2 4 WIDOK STRONY GŁÓWNEJ...

Bardziej szczegółowo