Data: Temat: Mam coś przed sobą i to jest koloru - utrwalenie warzyw oraz owoców Grupa : starsza Prowadząca: Anita Czorny

Podobne dokumenty
KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLASY I. PODRĘCZNIK: ABC Deutsch (nowy) Klasa I

Plan wynikowy do wybranych działów podręcznika Eins, zwei, drei klasa I. Rok szkolny 2003/2004. Autor: Beata Urbanowicz SP 1 w Szczecinku.

Nauczycielski plan wynikowy z języka niemieckiego dla szkoły podstawowej KL. I

ROZKŁAD MATERIAŁU NA PIERWSZY SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Plan wynikowy do podręcznika ABCDeutsch dla klasy 1

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO KLASY 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ROK SZKOLNY 2015/2016

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ LEKCJI. uczeń umie przetłumaczyć zdania, słowa i zwroty z języka niemieckiego na język polski i odwrotnie,

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III ROK SZKOLNY 2015/2016

Wir suchen die Ostereier

KRYTERIA OCENIANIA JĘZYK NIEMIECKI KLASA I

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ DLA KLAS PIERWSZEGO ETAPU EDUKACYJNEGO I-III

SCENARIUSZ ZAJĘĆ RUCHOWYCH

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 1 w Piasecznie. Klasa I (wymagania edukacyjne - nowa podstawa programową)

Plan wynikowy do podręcznika ABCDeutsch neu dla klasy 2

arbeiten Auf Wiedersehen! bitten um Buch (das), die Bücher danken für H l a lo! Haus (das), die Häuser kein Lehrer (der), die Lehrer

Język niemiecki w szkole podstawowej

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASACH I III SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA W PRZEMKOWIE ROK SZKOLNY 2016/2017

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 5. im. Marii Konopnickiej w Ełku zgodny z nową podstawą programową

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Program autorski. do nauczania języka niemieckiego. dla Oddziału Przedszkolnego. w Zespole Szkół w Pisanicy

Uczniowie mają obowiązek nosić podręcznik, zeszyt ćwiczeń i zeszyt przedmiotowy.

Koło z języka angielskiego dla klas I, II i III Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie na rok 2017/2018

Język niemiecki w przedszkolu

1 / L1 / TEMAT: Hallo! Mein Name ist Klaus

Plan wynikowy do podręcznika ABCDeutsch. Nowa edycja dla klasy 2

Scenariusz 4. Realizacja

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 1-3

Obszar wsparcia: Zabawy edukacyjne wzmacniające motywację dziecka do poznawania i rozwiązywania problemów. Scenariusz zajęć

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego. w klasach I-III. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć, zabaw organizowanych w przedszkolu

Środki dydaktyczne: karta pracy nr 1 karta pracy nr 2 grafika nr 1, 2 2 szarfy piłka do koszykówki dla każdego ucznia (lub 1 piłka na kilku uczniów)

Cele nauczania: Uczeń zna, wie, umie, potrafi:

WYMAGANIA NIEZBĘDNE DO UZYSKANIA ŚRÓDROCZNYCH I ROCZNYCH OCEN KLASYFIKACYJNYCH Z PRZEDMIOTU JĘZYK ANGIELSKI I- VII

1 / L1 / Temat: Körperteile

Katarzyna Kazun, Tatiana Konderak Scenariusze zajęć z języka niemieckiego dla 5 -latków w oparciu o piosenkę "Kling Glöskchen"

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

KRYTERIA OCENIANIA ODPOWIEDZI POZIOM PODSTAWOWY

Super Sparks 1 Kryteria oceny

SPRAWDZIAN OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 CZĘŚĆ 2. JĘZYK NIEMIECKI

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA W KLASACH I- III

Małgorzata Magoń-Siwek Gry i zabawy na zajęciach języka niemieckiego z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym

1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej:

SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ CZĘŚĆ 2. JĘZYK NIEMIECKI

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klasy I Szkoły Podstawowej w Białej Niżnej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu

Hello! OCENA BARDZO DOBRA DOBRA DOSTATECZNA DOPUSZCZAJĄCA

WYMAGANIA EDUKACYJNE NIEZBĘDNE DO UZYSKANIA POSZCZEGÓLNYCH ŚRÓDROCZNYCH I ROCZNYCH OCEN KLASYFIKACYJNYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY I

Ein Schneemann steht vorm Haus niemiecki dla najmłodszych

Kryteria oceniania z języka angielskiego w klasie 2 według sprawności językowych GRAMATYKA I SŁOWNICTWO

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Przedmiotowy System Oceniania z języka angielskiego w klasach I-III

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO W KSZTAŁCENIU ZINTEGROWANYM

1. Obrazek z owocami- praca przestrzenna. 4-5 latki 2. Warzywa- wydzieranka z kolorowego papieru 5 l (chętne 4l)

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Jesteśmy grupą Temat: Bawimy się w grupie SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO kl. I-III ROK SZKOLNY 2016/2017

konspekt lekcji języka niemieckiego dla gimnazjum

Załącznik nr 3a do WSO PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK NIEMIECKI. PSO dla kl.1 do podręcznika Ich und du

Wstęp. W ramach serii Angielski dla dzieci na rynku pojawiły się ponadto następujące zestawy:

1 Hallo, das bin ich!

Temat zajęć: Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne

Scenariusz lekcji: My toys wprowadzenie nazw zabawek. Liczebniki 1 10

Metoda innowacyjna skorelowana będzie z programem nauczania przedszkolnego oraz z wykorzystaniem programu SUPER SIMPLE LEARNING.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam - idę w świat

Wir machen eine Reise

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA NIEMIECKIEGO Rok szkolny 2018 / 2019

EGZAMIN W KLASIE TRZECIEJ GIMNAZJUM CZĘŚĆ 3. JĘZYK NIEMIECKI POZIOM PODSTAWOWY

Scenariusz nr 2 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Super Sparks 1 Kryteria oceny

Nacht (die); die Nächte

HARMONOGRAM FORM WSPARCIA W RAMACH REALIZOWANEGO PROJEKTU

Użytkownik:, Data:

KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLASY III SP

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZEJ NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2013 r. Grupa dzieci 2,5 3,5 letnich. Aktywność i działalność dziecka

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Treetops 2 Kryteria oceny

Zadania opracowane z wykorzystaniem ćwiczeń z podręcznika PUNKT, wydawnictwo WSiP. Temat: Das kann ich schon lekcja powtórzeniowa - metoda stacji.

Zdanie z poprzedniej lekcji.

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 1-3

Opis innowacji pedagogicznej "Wir spielen beim Deutschlernen"- "Nauka języka niemieckiego przez zabawę" Autor: Ewa Kłos

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat. Temat lekcji: Wild animals.

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla kl. I (edukacja wczesnoszkolna)

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 4 W KOŚCIANIE

Sprawdź swoje kompetencje językowe

Scenariusz zajęć. Prowadząca: Ilona Olewniczak. Grupa wiekowa: 3,4,5 latki. Czas trwania zajęć: 20 minut. Rodzaj zajęć: zajęcia umuzykalniające

WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASACH 1-3 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROK SZKOLNY 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018

Transkrypt:

Konspekt zajęć języka niemieckiego Data: 27.10.2009 Temat: Mam coś przed sobą i to jest koloru - utrwalenie warzyw oraz owoców Grupa : starsza Prowadząca: Anita Czorny Cele: Dziecko utrwala nazwy owoców, warzyw, wyliczankę Dziecko rozumie polecenia Ohren zu Dziecko ćwiczenie wypowiadanie dłuższych fraz w języku obcym Metody Naśladowania i powtarzanie Metoda audiowizualna Szkolenie wymowy i intonacji poprzez zastosowanie piosenki Formy pracy z dziećmi: Praca z całą grupą Praca indywidualna Materiały pomocnicze Płyta CD i odtwarzacz CD Kartki z obrazkami owoców i warzyw Kartka z wyliczanką obrazkową Eins, zwei, Polizei Przebieg zajęć: Przywitanie się z dziećmi słowami Guten Morgen! oraz piosenką. Nauczyciel informuje dzieci, że zagramy teraz w zgadywankę: wyciąga obrazki, tak, by dzieci nie widziały, co nauczyciel właśnie widzi i wypowiada zdanie Ich sehe etwas, was du nicht siehst und das ist (i tu pada nazwa koloru). Tłumaczy również wypowiedziane zdanie. Zadaniem dzieci jest zgadnąć jaki owoc ma przed sobą nauczyciel. Po kilku próbach zadanie nauczyciela przejmuje chętne dziecko. Piosenka Grün sind alle meine Kleider nauczyciel przypomina dzieciom słowa piosenki i wskazuje dzieci, które będą tworzyć mniejsze koła w środku większego.

Gra w głuchy telefon dzieci siadają w rządku jeden za drugim, nauczyciel rozkłada obrazki na dywanie a następnie mówi do dzieciom: Ohren zu! i pokazuje, że trzeba zatkać uszy. Odsłania uszy pierwszemu dziecku i mówi nazwę jakiegoś warzywa, owocu bądź wypowiada jakąś liczbę. Ostatnie dziecko musi powiedzieć, co usłyszało i wskazać właściwy obrazek lub powtórzyć liczbę. Przypomnienie wyliczanki Eins, zwei, Polizei nauczyciel wyciąga wyliczankę obrazkową i prosi chętnie dziecko, by pokazywało obrazki a reszta dzieci, by mówiło wyliczankę. Pożegnanie się z dziećmi za pomocą Tschüss oraz Auf Wiedersehen! Opracowała: Anita Czorny Konspekt zajęć języka niemieckiego Data: 25.10.2011 Temat: Im Garten von Hans Hase w ogrodzie Hansa Hase Grupa : starsza Prowadząca: Anita Czorny Cele: Dziecko utrwala nazwy owoców Dziecko utrwala nazwy warzyw Dziecko poznaje zwrot Was kannn hier sein? Dziecko ćwiczy wymowę Metody

Metoda powtórzeniowa Metoda reagowania całym ciałem Metoda zadaniowa Formy pracy Praca z całą grupą Materiały pomocnicze Odtwarzacz i płyta CD Pacynka Hans Hase Obrazki warzyw i owoców Przebieg zajęć: Przywitanie się z dziećmi za pomocą słów: Guten Morgen Kinder! oraz wierszykiem. Nauczyciel idzie pa pacynkę Hansa Hase. Dzieci go budzą za pomocą słów Hans Hase wacht auf! Następnie razem z pacynką nauczyciel przypomina dzieciom jakie warzywa i owoce ma HH w swoim ogrodzie. Nauczyciel kładzie na dywanie obrazki z warzywami kolorową częścią do dołu. Wskazuje na któryś obrazek i zadaje pytanie Was kannn hier sein? Co tu może być? dzieci zgadują jakie warzywo jest na danym miejscu. Zamian ról: wybrane dzieci przejmują rolę nauczyciela i stawią to samo pytanie. Zabawa dydaktyczna,,zbieramy warzywa : na dywanie są rozsypane sylwety warzyw i owoców. Zadaniem dzieci jest pozbieranie tylko warzyw. Liczenie obrazków: dzieci przeliczają w języku niemieckim obrazki z warzywami i owocami.

Zabawa ruchowa "Der Igel sammelt Äpfel". Dzieci naśladują jeżyka (chodzenie na czworakach), zbierają jabłka, wkładają je na grzbiet i zanoszą do swojej kryjówki. Śpiewanie piosenki Grün und gelb und rot. Dzieci żegnają HH słowami Tschüss! Pożegnanie za pomocą słów Auf Wiedersehen!. Opracowała: Anita Czorny Konspekt zajęć języka niemieckiego Data: 28.02.2012 Temat: Wozu dienen unsere Füße und Beine? nazwy sportów wprowadzenie Grupa : starsza Prowadząca: Anita Czorny Cele: Dziecko utrwala nazwy zabawek Dziecko ćwiczy rzut i chwyt Dziecko stara się współpracować w parze Dziecko poznaje nazwy sportów Dziecko ćwiczy wymowę

Metody Metoda powtórzeniowa Metoda reagowania całym ciałem Metoda zadaniowa Formy pracy Praca z całą grupą Praca w parach Materiały pomocnicze Odtwarzacz i płyta CD Piłka Obrazki zabawek Przebieg zajęć: Przywitanie się z dziećmi za pomocą słów: Guten Morgen Kinder! oraz wierszykiem. Powtórzenie nazw zabawek. Nauczyciel rzuca do każdego dziecka piłkę i wymienia jakąś zabawkę. Dziecko łapie piłkę po czym odrzuca. Na jedną ustaloną zabawkę, dziecko nie może złapać piłki. Gdy złapie, odpada z gry. Może do niej powrócić, gdy nauczyciel nieoczekiwanie rzuci do nie piłkę a dziecko poprawnie wykona zadanie (załapie piłkę bądź nie). Zabawa Steht auf!. Dzieci dobierają się parami i siadają na dywanie obróceni do siebie plecami. Zahaczają się od tyłu łokciami. Na polecenie Steht auf! dzieci próbują wstać nie odrywając od siebie rąk.

Rozmowa na temat ćwiczenia: Co nam było potrzebne w zabawie? Do czego służą nam jeszcze wymienione części ciała? Zabawa naśladowcza z elementem skoków Der Hase kommt zum Bescuh. Dzieci siadają w parach naprzeciwko siebie w pewnej odległości. Są zajączkami - Hase, które wybierają się z wizytą. Nauczyciel mówi, jakie czynności musi Hase zanim wybiorą się w odwiedziny. Następnie podskakują do partnera, witają się z nim i zajmują jego miejsce. Der Hase wäscht die Hände, weil sie schmutzig sind. Er wäscht den Maul, die Ohren, den Bauch und die Füße. Der Hase putzt die Zähne und jetzt kann er zum Besuch gehen. Ponowna rozmowa na temat ćwiczenia: co nam było potrzebne w zabawie? Zatańczenie do piosenki Bewegt euch!. Pożegnanie za pomocą słów Auf Wiedersehen!. Opracowała: Anita Czorny